دنده 6

دنده 6

ساخت وبلاگ

امکانات وب

بازار خودرو از رکود خارج خواهد شد؟

هرچند نمایشگاهداران خودرو پایتخت همچنان از رکود صحبت به‌میان می‌آورند، اما آن‌گونه که گفته می‌شود، بازار خودرو از سکون ماه‌های ابتدایی سال جاری خارج شده و در حال حاضر به‌واسطه حضور مشتریان در بازار با رونق نسبی مواجه شده است. این موضوع در حالی است که طی هفته جاری خودروسازان براساس مصوبه افزایش قیمت شورای رقابت، قیمت برخی محصولات خود را افزایش دادند. بر همین اساس بازار خودرو نیز همزمان با اقدام خودروسازان افزایش قیمت را در دستور کار خود قرار داد.

در همین حال قیمت خودرو در کارخانه و بازار در حالی روند افزایشی پیدا کرده که خودروسازان پیش از ماه رمضان نیز نسبت به افزایش قیمت برخی محصولات خود خبر داده بودند. با این وجود برخی از کارشناسان تغییر روند بازار و افزایش تقاضا را نتیجه چند عامل اساسی می‌دانند. یکی از عوامل اثرگذار در این زمینه را می‌توان تعدیل شرایط انتظاری مشتریان برای ورود خودروهای جدید دانست. آن‌گونه که به‌نظر می‌رسد مشتریان خودروهای داخلی دیگر تب‌و‌تاب روزهای اول برجام را ندارند و با گذشت بیش از یک‌سال از توافق هسته‌ای با دیدگاهی منطقی به تحولات بازار خودرو می‌نگرند. در این میان زمان و قیمت محصولاتی که قرار است به بازار عرضه شود نیز در تغییر رویکرد مشتریان موثر است. به این ترتیب، به‌نظر می‌رسد بعد از انتظار نزدیک به یکسال و اندی برخی از مشتریان برای خرید قدم به بازار خودرو گذاشتند.

عامل موثر دیگر در افزایش مراجعه مشتریان به بازار، سیاست‌های اقتصادی دولت در رونق بازارهای مختلف است. آنگونه که برخی از فعالان اقتصادی می‌گویند، دولت در شرایط حاضر به‌دنبال تزریق نقدینگی به بازار است تا از این طریق رکود موجود در بسیاری از بازارها را از بین ببرد. از آنجا که صنعت خودرو نیز در شرایط سختی به‌سر می‌برد، به‌نظر می‌رسد، سیاست‌های اقتصادی دولت در این بازار نیز اثرگذار بوده است؛ به‌طوری‌که برخی پیش‌بینی‌ها حکایت از رونق بازار طی ماه‌های آینده دارد. کارشناسان از جمله این سیاست‌ها را کاهش نرخ سود بانکی و سود تسهیلات عنوان می‌کنند.در این میان اما کارشناسان به عامل سومی نیز تاکید دارند و معتقدند که افزایش سفرهای تابستانی بعد از ماه رمضان را نباید فراموش کرد؛ زیرا در این فصل بسیاری از مشتریان برای خرید خودرو به بازار مراجعه می‌کنند که این موضوع نیز در کنار عوامل دیگر افزایش مراجعات به بازار را موجب شده است.

افزایش قیمت داخلی‌ها

اما سری به بازار خودرو کشور بزنیم و ببینیم حال و هوای قیمت‌ها چگونه است. آن طور که فعالان بازار می‌گویند، در حال حاضر پژو 206 تیپ 5 با قیمتی برابر با 37 میلیون و 200 هزار تومان خرید و فروش می‌شود که این موضوع از افزایش قیمت 300 هزار تومانی خودروی موردنظر در هفته‌جاری حکایت می‌کند. همچنین پژو 206 صندوقدار مدل V8 هم‌اکنون قیمتی برابر 37 میلیون و 400 هزار تومان دارد و این یعنی خودرو موردنظر با افزایش 200 هزارتومانی مواجه بوده است. هرچند شورای رقابت مجوز افزایش قیمت این دو محصول را صادر کرده است، با این حال ایران خودرو هنوز این مصوبه را اجرا نکرده و باید منتظر ماند و دید در نهایت قیمت آنها بالا خواهد رفت یا نه.

اما از بازار پژو 405 نیز خبر می‌رسد این محصول حدود 300 هزار تومان افزایش قیمت را در بازار تجربه کرده است. به‌طوری‌که این خودرو در حال حاضر 29 میلیون و 700 هزار تومان به فروش می‌رسد. افزایش قیمت 405 نیز توسط شورای رقابت مورد تایید قرار گرفته و باید منتظر ماند و دید در نهایت این محصول گران می‌شود یا با همین قیمت فعلی روزگار خواهد گذراند.اما دیگر محصول ایران خودرو به نام سمند که معمولا تغییرات قیمتی خاصی را تجربه نمی‌کند با افزایش قیمت مواجه شده است به‌طوری‌که سمندEF7 طی هفته جاری تغییر قیمت 100هزار تومانی را به خود دیده و در حال حاضر 30 میلیون و 800 هزار تومان خرید و فروش می‌شود. سمند مدل LX نیز با افزایش 200هزار تومانی طی هفته جاری، در حال حاضر 30میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

از بازار رانا نیز خبر می‌رسد، این خودرو با توجه به تثبیت قیمتش طی هفته جاری، هم‌اکنون 33 میلیون و 200 هزار تومان به فروش می‌رود. با این حساب، رانا جزو خودروهای باثبات طی هفته جاری بوده است. فعالان بازار همچنین از بازار دنا نیز خبر می‌دهند که این محصول تغییر قیمت خاصی را در هفته جاری تجربه نکرده و در حال حاضر 43 میلیون و 500 هزار تومان خرید و فروش می‌شود. قیمت دنا توسط شورای رقابت آزاد شده؛ بنابراین دست ایران خودرو برای افزایش قیمت محصول باز است، هرچند این شرکت هنوز تغییری در این مورد حاصل نکرده است.از دنا که بگذریم، تیبا با افزایش 150 هزار تومانی، در حال حاضر قیمتی معادل 24 میلیون و 250 هزار تومان در بازار دارد. قیمت پراید نیز طی هفته جاری بالا رفته است. به گفته فعالان بازار، پراید در مدل 131 قیمتی برابر با 21میلیون و 100 هزار تومان دارد که این موضوع از جهش 600 هزار تومانی خودرو موردنظر حکایت دارد. سایپا نیز طی هفته جاری قیمت این محصول را به‌طور رسمی افزایش داد.

پراید در مدل 111 نیز این هفته افزایش قیمت داشته و هم‌اکنون 21میلیون و 500 هزار تومان خرید و فروش می‌شود. این نشان می‌دهد این خودرو حدود 500 هزار تومان در هفته جاری افزایش پیدا کرده است. سایپایی‌ها طی هفته جاری قیمت این محصول خود را نیز افزایش دادند. نگاهی هم به قیمت سراتوهای مونتاژی سایپا بیندازیم، خودروهایی که قیمت‌گذاری‌شان آزاد است و تغییر خاصی در هفته جاری نکرده‌اند. بر این اساس، سراتوی اتومات هم‌اکنون 91 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود و این در حالی است که مدل دنده‌ای آن قیمتی برابر با 75 میلیون و 800‌ هزار تومان دارد.

در بین دیگر خودروهای بازار اما اگرچه تندر‌90 اتومات بدون هیچ تغییری نسبت به هفته گذشته، هم‌اکنون 49 میلیون و 500 هزار تومان قیمت دارد، با این حال دیگر تندرها گران شده‌اند. بر این اساس، در حال حاضر پارس تندر قیمتی برابر با 40 میلیون و 700 هزار تومان دارد و این یعنی خودرو موردنظر حدود 200 هزار تومان افزایش قیمت را در هفته جاری تجربه کرده است. همچنین تندر90 مدل E2 پارس خودرو نیز این هفته 200 هزار تومان گران شده و قیمت آن به 40 میلیون و 200 هزار تومان صعود کرده است. از سوی دیگر اما ساندرو نیز که به‌نوعی مدل‌هاچ‌بک تندر90 به شمار می‌رود، افزایش قیمت را طی هفته جاری تجربه کرده و هم‌اکنون باید 52 میلیون تومان برای خرید مدل اتوماتیک آن هزینه کرد. گویا خودروسازان قصد دارند قیمت تندر90 را نیز تا چندی دیگر افزایش دهند./دنیای اقتصاد

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 148 تاريخ : پنجشنبه 31 تير 1395 ساعت: 22:41

اولین اطلاعات از جایگزین مکلارن F1

جانشین مک لارن F1 در راه است؛ سوپر اسپرتی سه نفره با بیش از 700 اسب بخار قدرت

دنده 6 – بهنام اصغریان، اخبار رسیده حاکی از آن است که فقط 64 عدد مدل خیابانی از این سوپر اسپرت ساخته خواهد شد، یعنی دقیقا همانند مک لارن F1.

تا پیش از این جانشین مدل نمادین مک لارن یعنی F1 که در دهه 90 تولید شد، مک لارن P1 محسوب میشد که تمام 375 دستگاه ساخته شده از آن به فروش رفته است. اما این کمپانی انگلیسی مشغول طراحی و ساخت یک سوپر اسپرت سه نفره است که جانشین F1 به حساب می آید.

ب ام و مکلارن جدید

طبق اخبار منتشر شده توسط نشریه AutoCar، بخش عملیات ویژه مک لارن مسئول انجام امور مهندسی این سوپر اسپرت جدید است و تا سال 2018 این پروژه به پایان می رسد. این سوپر اسپرت که معروف به Hyper-GT است با قیمت نجومی 2 میلیون پوند به فروش خواهد رسید.

قلب تپنده Hyper-GT نسخه ارتقا یافته موتور 8 سیلندر 3.8 لیتری معروف مک لارن است که از دو توربو شارژر بهره میبرد و بیش از 700 اسب بخار نیرو تولید خواهد کرد. بر خلاف مدل P1 که به پیشرانه هیبریدی (برقی – بنزینی) مجهز است، در نسخه جدید موتور برقی در کار نیست و تمام نیروی موتور توسط موتور بنزینی تولید میشود.

مکلارن F1 مستر بین

در ادامه نشریه AutoCar اینطور بیان میکند که جانشین مک لارن F1 در مقایسه با مدل 650S نسبت نیرو به وزن بهتری خواهد داشت و حداکثر سرعت آن از 322 کیلومتر بر ساعت تجاوز خواهد کرد. با وجود اینکه قدرت مدل جدید مک لارن بیشتر از مدل 675LT خواهد بود، اما توان شکستن رکورد شتاب صفر تا صد کیلومتر 2.9 ثانیه ای 675 را نخواهد داشت.

مکلارن-مستر بین-2

برای قرار دادن سه صندلی در کابین این سوپر اسپرت، بخش عملیات ویژه مک لارن در حال اعمال تغییراتی روی شاسی یکپارچه فیبر کربنی آن است که صندلی راننده وسط بوده و با دو صندلی برای سرنشینان احاطه خواهد شد، دقیقا همانند F1. این نشریه انگلیسی در ادامه میگوید این سوپر اسپرت سه نفره “بهترین مدل مک لارن خواهد بود که تا به حال ساخته شده” و طراحی فضای داخلی آن “بیشتر شبیه به یک اثر هنریست تا کابین یک خودرو”.

فعلا جزئیات دقیقی درباره نام رسمی این سوپر اسپرت در دسترس نیست، اما ظاهرا با کد “BP23” شناخته میشود که مخففBespoke Project 2 (به معنی پروژه سفارشی 2) و عدد 3 (به دلیل طراحی سه نفره کابین) است. همانند مدل خیابانی مک لارن F1، فقط 64 دستگاه از این سوپر اسپرت جدید ساخته خواهد شد.

منبع: نشریه اتوکار

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 85 تاريخ : پنجشنبه 31 تير 1395 ساعت: 22:41

فروش بنز در استرالیا از فورد پیشی گرفت

افزایش بی سابقه فروش خودروهای لوکس در استرالیا

دنده 6- مهتاب جهاندار:خرید و فروش در استرالیا به پایین ترین سطح خود نسبت به 60 سال گذشته رسیده و این کشور تنها شاهد خرید و فروشی زیر 100 هزار دستگاه بوده که در سال 1953 نیز برای اولین بار چنین اتفاقی روی داده است.

البته این کاهش فروش تاثیری روی غول تولیدکننده اتومبیل آلمانی یعنی مرسدس نداشته و کمپانی موفق بوده در استرالیا فروشی بیش از فورد داشته باشد. البته فورد از سال 1960 به تولید مدل فالکون در استرالیا پرداخته و چنین کاهش فروشی نسبت به مرسدس یک افول بزرگ محسوب می شود.

براساس آمار منتشر شده از VFACTS، فورد سال 2015 تنها 19817 دستگاه اتومبیل به فروش رساند و این در حالی بوده که مرسدس به فروشی 22817 دستگاهی دست یافت.

فورد فالکون سال 1960 روانه بازار استرالیا شد و توانست تنها در سال نخست عرضه به فروشی 26 هزار دستگاهی دست یابد. فالکون یکی از محبوبترین خودروهای استرالیا بوده و چندین بار برنده جوایزی شد. اما سال گذشته فورد تنها توانست 5968 دستگاه فالکون به فروش برساند که کمتر از یک چهارم سال نخست است.

البته فروش بالایی شاسی بلندها موجب شکستی برای فورد نیز شد. با وجود آن که خودروهای استرالیایی قیمت ارزان تری نسبت به اروپاییهای گران قیمت داشته اما مرسدس بنز به عنوان یک برند اروپایی توانست در سری C کلاس به فروشی 9300 دستگاهی دست یابد.

مدیرعامل مرسدس بنز استرالیا، Horst Von Sanden بیان داشت که با مشاهده چنین آمار فوق العاده ای می توان به کیفیت بالای محصولات پی برد.

وی افزود:                                        

“یک دهه قبل اگر در زمینه فروش به مقایسه سی کلاس و فالکون می پرداختیم، سخت بود مرسدس بتواند فالکون را شکست دهد.”

او بیان کرد:

“عوامل متعددی برای موفقیت وجود دارد تا بازار را تحت تسلط درآورد. نخست آن که بازار به دنبال خودروهای لوکس است و اتومبیل های لوکس و مجلل عملکرد بسیار قوی تری خواهند داشت. دوم این که مصرف کنندگان استرالیایی بسیار علاقه داشته تا سوار بر اتومبیل هایی با اعتبار بالا شوند.”

Sanden اظهار داشت:

“آخرین موردی که باید به آن پرداخت، اتومبیل هایی استرالیاییست. برخی از مصرف کنندگان عدم خرید اتومبیل های غیراسترالیایی را مناسب نمی دانند و این می تواند برای برندهای دیگر نگران کننده باشد.”

australia_sales

استرالیایی ها در سال 2015 بیش از 519 دستگاه مازراتی خریداری کردند که نسبت به سال 2014 با 401 دستگاه، افزایش داشته است. میزان فروش لامبورگینی نیز از 27 دستگاه به 84 دستگاه رسیده است.

Herbert Appleroth مدیرعامل فراری استرالیا بیان داشت که کسب و کار بالا و نرخ بهره پایین موجب ترغیب خریداران شده و می توان شاهد افزایش 60 درصدی برای نخستین بار بود.

او گفته است:

” این افزایش نشان از رونق فوق العاده در اقتصاد است.”

شاخص اقتصاد استرالیا رو به افزایش است و از این رو مردم تمایل بیشتری برای خرید اتومبیل های لوکس دارند. در سال 2005 میزان فروش اتومبیل های استرالیایی بیش از 248 هزار دستگاه بود اما سال گذشته این تعداد به 97 هزار دستگاه رسیده که نشان از افت فروش محصولات استرالیایی دارد.

در سال 1953 میزان فروش اتومبیل این کشور بیش از 100 هزار دستگاه بود که 99 هزار دستگاه را اتومبیل ها ساخت استرالیا تشکیل می دادند.

منبع:Sydney Morning Herald

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 119 تاريخ : پنجشنبه 31 تير 1395 ساعت: 22:41

چین آزمایش خودروهای خودران در بزرگراه ها را موقتا ممنوع میکند

دنده6:گزارش جدیدی از بلومبرگ نشان می دهد که اداره تنظیم مقررات جاده های صنعت خودروسازی چین در حال همکاری با پلیس برای تدوین قوانین تست خودروهای خودران در بزرگراه ها می باشد. مقررات ابتدایی تنظیم گشته. یکی از مقامات چین اظهار داشته، کار تنظیم و پیاده سازی قوانین خودروهای خودران خوب پیش می رود، اما هیچ بازه زمانی برای صدور قوانین نهایی تعیین نکرد. تا آن زمان تست خودروهای خودران در بزرگراههای عمومی ممنوع می باشد.
فشار چین بر روی خودروهای خودران بخشی از یک برنامه گسترده تر است که سازندگان خودرو را وادار می کند تکنولوژیهای خود را پیشرفت بدهند. همانطوریکه کشورهای در حال ظهور برای شغل های کارخانه ای که نیاز به نیروی کار بیشتری دارند رقابت می کنند. بلومبرگ همچنین اشاره می کند دیرکرد در تدوین قوانین آزمایش در بزرگراه ها می تواند منجر به عقب افتادن در معرفی خودروهای خودران در چین بشود. زیرا خودروسازان اجازه ندارند خودروهای خودران را در شرایط ترافیکی واقعی و با توجه به عادتهای رفتاری راننندگی در چین، آزمایش کنند.
ماه می گذشته تصادف مرگباری در آمریکا اتفاق افتاد که یک خودرو تسلا 5 در حال استفاده از سیستم خودران نیز در تصادف دخیل بود.اخیرا بعد از اینکه NHTSA، تحقیقات خود را بر روی این تصادف آغاز کرد، توسعه خودروهای خودران در آمریکا به موضوع بسیار داغی تبدیل شده است. آپریل گذشته در چین یک خودرو خودران ساخت کمپانی چونگینگ چانگانگ که از سیستم های دوربین و رادار استفاده می کند مسافت 1200 مایل را با موفقیت به پایان برد. اخیرا گروه هلدینگ ژجیانگ جیلی که کمپانی مادر ولو و بایدو می باشد از دولت چین درخواست کرده که قوانین مربوط به خودروهای خودران را هر چه سریعتر تدوین نماید.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 96 تاريخ : پنجشنبه 31 تير 1395 ساعت: 15:41

معرفی مزدا 3 مدل 2017 فیس لیفت

مزدا3 با روحی تازه

دنده 6 – بهنام اصغریان – مزدا ۳ سدان جدید که در کشور ژاپن با نام مزدا اکسلا شناخته میشود از امکانات تازه ای نسبت به مدل قبلی مزدا ۳ بهره می ‌برد.

mazda3-1-2

همانند نسل جدید تمام مدل های مزدا، مزدا ۳ جدید نیز بر اساس روشی خاص طراحی و تولید شده است: شیوه تولید انسان محور. در این روش توجه ویژه ای به احساسی که راننده و سرنشینان نسبت به خودرو دارند شده است.

همچنین مزدا ۳ جدید طبق دیدگاه خاصی که مزدا نسبت به راننده و خودرو دارد ساخته شده است. این دیدگاه اصطلاحا Jinba Ittai نامیده می‌شود و بدین معنی است که اگر خودرو را اسب در نظر بگیریم و راننده را راکب اسب، در واقع راکب و اسب از هم جدا نیستند و با هم متحد و یکپارچه در نظر گرفته میشوند. این طرز تفکر اساس ساخت مدل معروف و نمادین مزدا MX-5 بوده است که باعث افزایش لذت رانندگی می شود.

mazda-13-2

مزدا ۳ جدید اولین مدل از مزدا است که در آن از تکنولوژی بردار بندی نیروی حاصل از شتاب جی (GVC) استفاده شده است که شوک های وارد شده به خودرو توسط راننده را به کمترین حد ممکن کاهش می دهد. GVC در واقع اولین تکنولوژی از سری تکنولوژی های دینامیکی SkyActiv است که امکان کنترل یکپارچه شاسی، جعبه دنده، موتور و بدنه را در راستای همان دیدگاه اسب و راکب فراهم می‌کند. این تکنولوژی، گشتاور وارده از موتور به چرخ ها را در هر لحظه طوری تنظیم میکند که بهترین هندلینگ و نرم ترین سواری میسر شود. نسخه های دیزل مزدا ۳ جدید از سیستم کنترل بوست دقیق بهره می ‌برند که واکنش و دقت پدال گاز را بیشتر می کند. در مدل دیزل از تکنولوژی جدید مزدا که از لرزش و ناک زدن موتور جلوگیری میکند نیز استفاده شده است که باعث کاهش صدای موتور خواهد شد.

mazda-15-2

در فضای داخلی، مزدا با به کارگیری تجهیزاتی نظیر صفحه نمایش رنگی فعال که انعکاس آن روی شیشه جلو دیده میشود، سعی در کاربردی بودن هر چه بیشتر تجهیزات این سدان جمع و جور اسپرت داشته است. این قابلیت به راننده امکان مشاهده اطلاعات مورد نیاز را روی شیشه جلو و بدون چشم بر داشتن از جاده می دهد. غربیک فرمان مزدا ۳ جدید هم نسبت به مدل قبلی خوش دست تر شده است. از نمای بیرونی طراحی مزدا ۳ جدید چیزی مابین هاچبک و فستبک است که با ارتفاع کمی که از سطح زمین دارد، ظاهر اسپرت و جسوری پیدا کرده است و همین موضوع باعث شده تا موفق به کسب جایزه طراحی شود.

mazda-5-2

از سیستم های فعال و پیش گیرنده در قسمت ایمنی میتوان به سیستم هوشمند کمکی ترمز در شهر (Advanced SCBS) اشاره کرد. در این سیستم به جای لیزر از دوربین استفاده شده است که دامنه سرعت قابل تشخیص در وسایل نقلیه دیگر را افزایش داده و امکان شناسایی عابرین پیاده را نیز فراهم می کند.

mazda-11-2

مزدا ۳ جدید به چراغ های LED تطبیقی مجهز شده است که علاوه بر قدرت روشنایی زیاد در شب، دید راننده های وسایل نقلیه دیگر را کاهش نمی دهد. این نوع چراغ ها از نور کم با برد زیاد و قابلیت تنظیم خودکار زاویه چراغ نیز برخوردار هستند.

mazda-2-2

مزدا ۳ جدید، اواخر سال ۲۰۱۶ به بازار اروپا راه پیدا خواهد کرد. پیشرانه های نصب شده بر روی این سدان ژاپنی مانند نسل گذشته از سه نوع موتور بنزینی و دو نوع موتور دیزل تشکیل شده است. موتورهای بنزینی عبارتند از: یک موتور ۱.۵ لیتری SKYACTIV-G با قدرت ۱۰۰ اسب بخار و دو موتور ۲ لیتری SKYACTIV-G با قدرت های ۱۲۰ و ۱۶۵ اسب بخار. موتور های دیزلی مزدا ۳ جدید با بهره گیری از آخرین تکنولوژی ساخت موتور دیزل، آلایندگی بسیار ناچیزی دارند و در دو نوع ۱.۵ لیتری SKYACTIV-D با قدرت ۱۰۵ اسب بخار و ۲.۲ لیتری SKYACTIV-D با حداکثر توان ۱۵۰ اسب بخار عرضه میشوند. این موتورها با دو نوع گیربکس ۶ سرعته دستی یا ۶ سرعته اتوماتیک به فروش میرسند.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 128 تاريخ : چهارشنبه 30 تير 1395 ساعت: 23:02

رویای شیرین؛ راه اندازی مرکز تست تصادف در ایران

به نقل از ایسنا، ‌ تست تصادف یکی از مهمترین آزمون‌های مربوط به سنجش سطح ایمنی خودروها است که البته در حال حاضر امکانات و تجهیزات مربوط به این تست در ایران وجود ندارد.

به دلیل نبودن تجهیزات مربوط به تست تصادف در داخل کشور، خودروسازان محصولات خود را برای انجام این تست به مراکز فعال در خارج از کشور ارسال می‌کنند.

این موضوع اخیرا مورد انتقاد وزیر صنعت، معدن و تجارت قرار گرفت به‌گونه‌ای که وی در جدیدترین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو دستور ایجاد مرکز تست تصادف خودرو در ایران را صادر کرد.

در این زمینه در جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو عنوان شد که حدود ۲۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری برای خرید تجهیزات و ایجاد مرکز تست تصادف خودرو در داخل کشور باید صورت گیرد.

در این رابطه محمدرضا نعمت‌زاده از سازمان ملی استاندارد ایران خواست درصدی از منابع مرتبط خود را به ایجاد مرکز تست تصادف خودرو اختصاص دهد.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 100 تاريخ : چهارشنبه 30 تير 1395 ساعت: 16:35

پژو 207 صندوق دار به بازار می آید:زمستان امسال

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو صبح امروز پس از به صدا درآوردن زنگ آغاز به کار بازار سرمایه در ساختمان بورس تهران، در جمع خبرنگاران از واریز سهم ایران خودرو و پژو به حساب شرکت مشترک خبر داد و اظهار کرد: گروه صنعتی ایران خودرو و پژو در مرحله جدید همکاری های خود یک شرکت مشترک به نام ایکاپ ایجاد کرده اند که هر یک از آنان در چند روز گذشته سهم خود به مبلغ 450میلیارد ریال را واریز کردند.

هاشم یکه زارع گفت: پس از برجام و با فرصتی که با تلاش های دولت و تدبیر و امید ایجاد کرد، تلاشی ویژه را برای توسعه همکاری های بین المللی آغاز کردیم که در این میان، شرکت پژو به واسطه سابقه حضور در ایران نخستین همکاری را با ایران خودرو آغاز کرد.

به گازارش پرشین خودرو وی افزود: همانطور که پیشتر نیز اعلام کردیم، پژو تنها شریک و همکاری خارجی ما نخواهد بود و علاوه بر مرسدس بنز، چند شرکت مطرح خارجی و صاحب تکنولوژی دیگر هم در حال مذاکره برای عقد قرارداد و همکاری مشترک با ایران خودرو هستند.

207-sd

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان اینکه مراحل همکاری مشترک در قالب این شرکت، با جدیت تمام و طبق برنامه در حال طی شدن است،‌ افزود: مرحله بعدی در خصوص همکاری ایران خودرو و پژو، ثبت رسمی شرکت ایکاپ است که طی روزهای آینده انجام خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به عرضه محصول جدید افزود: گروه صنعتی ایران خودرو در راستای اجرای برنامه هفت ساله توسعه محصول، خودرو 207 صندوقدار را در زمستان امسال به بازار عرضه می کند.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 77 تاريخ : چهارشنبه 30 تير 1395 ساعت: 15:10

تسلا به اندازه عملکرد خود قابلیت اطمینان ندارد!

خودروهای برقی چقدر قابل اطمینان هستند؟

دنده6 -سیاوش سهروردی:اتومبیل برقی سدان تسلامدل S در آزمایشهای کانسیومر ریپورتس که شامل نیروی محرکه و سازگاری رانندگی است نمره بالای 50+ را به دست آورده و مصرف انرژی  برقی آن برابر 84 گالن در هر مایل است. این بالاترین کارایی یک ماشین است که تا  حالا آزمایش شده.

اما قابل اطمینان بودن مطلب دیگریست، در بررسی سالانه قابل اطمینان بودن اتومبیل، ما در حدود 1400 پاسخ از صاحبان مدل S  دریافت کردیم که گزارشی از جزییات ایرادات پیچیده را نوشته بودند. با بررسی گزارشها ما پیش بینی می کنیم که مالک این مدل تسلا بودن شما را درگیر مشکلاتی بالاتر از حد متوسط می کند.این قدمی رو به عقب به نسبت پیش بینی سال گذشته می باشد. همچنین نشان می دهد که مدل S توصیه های کانسیومر ریپورتس را دریافت نکرده.

ایرادات  اساسی شامل پیشرانه، قطعات مربوط به تولید نیرو، قطعات شارژ کردن، کنسول بزرگ  مرکزی شبیه به آیپد، بدنه و سان روف، صدای مزاحم و نشتی بود.

قسمتهای مشخصی از مدل 2015 که در مقایسه با مدل 2014 کمترین امتیازات را آوردند، بخشهای کنترل آب و هوا، فرمان ماشین و سیستم تعلیق است. خصوصا در مورد مدل 2013 که اولین مدل فول بود،شکایتها در مورد سیستم محرکه با زیاد شدن عمر ماشین افزایش می یابند.

اما بیشتر این ایرادات شامل گارانتی 50000 مایل است و 8 سال گارانتی باتری و نیروی محرکه . بنابراین بدون هزینه ای ایرادات رفع می شوند.

tesla-1

در مجموع بیشترین شکایات در مورد  صداهای مزاحم جیر جیر و تق تق است. به عنوان نمونه یکی از دارندگان خودرو نوشته است که خودرو خیلی بیصدا کار می کند و صدای مزاحمی که وجود دارد در خودروهای بنزینی  شنیده نمی شود و این بسیار آزار دهنده است.

لیست ایرادات شامل خرابیهای مهمتری نیز هست که می تواند مشکلات خارج از گارانتی ایجاد کند. بر مبنای بررسی گزارشات تسلا عادت به تعویض موتورهای الکتریکی دارد. دیسک ترمزها سریع ساییده می شوند و دستگیره در اغلب در موقع لزوم ظاهر نمی شود.

دستگیره هایی که به صورت خودکار جمع می شوند به منزله امضای خودروهای تسلاست، اما درست کار نمی کنند.

مشکلات دیگر شامل

برف پاکنهای غیر قابل استفاده

نشتی باتری پمپهای خنک کننده

خارج از محور بودن صندوق عقب و قفلهای hatchback

مشکل پایداری تنظیم فرمان

آیا مدل جدید خودرو تسلا مشکل عدم اطمینان را دارد؟ نیسانleaf EV برای چندین سال نمره بالای متوسط در مورد اطمینان پذیری به دست آورد، امسال نمره متوسط گرفت.. اما تسلا که عملکرد بسیار بالاتری دارد از نظر تکنولوژی دارد.

Nissan-Leaf-100-percent-Electric-Car

تسلا تنها خودرو با عملکرد بالا نیست که اطمینان پذیری آن زیر متوسط است. خودروهای دیگری مانند BMW X5  و سریهای 5 و شورولت کوروت نیز از این دسته هستند.

تولید خودرو با تکنولوژی جدید، اغلب باعث تاثیرات زیان آوری بر روی اطمینان پذیری خودرو میشود. امسال تسلا تکنولوژیهای جدیدی مانند مایلج بالای EV و all-wheel drive  اضافه کرده که هر کدام باعث بروز مشکلاتی  در خودرو می شوند.

با وجود ایرادات، داده ها نشان می دهند که رضایتمندی دارندگان خودرو تسلا خیلی بالاست و 97 درصد اظهار داشته اند که قطعا این خودرو را دوباره خواهند خرید. این نشان می دهد که  تسلا قطعات معیوب از قبیلموتور، دیفرنسیال، ترمزها و سیستم اطلاعاتی را بدون اعتراض و بهانه ای تعویض می کند.

توجه تسلا به بخش خدمات مشتریان موثر بوده. تقریبا بررسی تمام گزارشات نشان دهنده پاسخگویی سریع و زمان اندک تعمیر می باشد. به نمونه ای  از گزارش خریداران اشاره می کنم

1 –اشکال کوچکی در دنده دیفرنسیال جود داشت. تسلا تمامی سیستم رانش را تعویض کرد.

وقتی ما از تسلا توضیح خواستیم سخنگوی تسلا در ایمیلی بیان کرد ” ارتباط نزدیک با مشتریان تسلا را قادر می سازد تا خودرو را تحویل بگیرد و به سرعت  ایراد را یافته و آن را رفع کند. نرم افزار آپدیت شده over-the-air اجازه مید هد تا تسلا بیشتر مشکلات خودرو را پیدا و رفع کند بدون نیاز به مراجعه به محل سرویس. در لحظاتی که نیاز به تعمیر سخت افزاری می باشد آسودگی و رضایت مشتری نزد ما در اولویت قرار دارد.”

مشکل حقیقی ممکن است  زمانی بوجود بیاید که تسلا عنوان داشته که قرار است تا دو سال دیگر تکنولوژی 12700دلاری P85D را با تکنولوژی 35 هزار دلاری جایگزین سازد. همچنین نگرانیهایی نیز در مورد هزینه تعمیرات بعد از اتمام گارانتی وجود دارد.

tesla-2

حیرت آور اینجاست که تسلا به مشتریان ثروتمندی که حداقل یک ماشین یدکی دیگر هم دارند سالی 20000 هزار ماشین می فروشد. مساله زمانی پییچیده تر می شود که بدانیم قرار است تسلا تا سال 2020 تعداد200000 هزار خودرو Model 3را در آمریکا بفروشد. خریدارانی که به اندازه ثروتمندان گذشت ندارند.

منبع کانسیومر ریپورت

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 70 تاريخ : چهارشنبه 30 تير 1395 ساعت: 15:10

تشدید ترافیک؛ نتیجه هوشمندسازی وسیع خودروها

شرکت هیر (HERE) به عنوان یک موسسه تهیه کننده نقشه و شرکت مشاوره صنعتی SBD در تحقیق مشترکی به این نتیجه رسیده اند که خودروسازها از چرخیدن دور خود دست برداشته و به جای آن به همکاری در خصوص تولید اتومبیل های خودران مبادرت ورزند.

این امر مستلزم همکاری بیشتر بین تولیدکنندگان اتومبیل های خودران، در زمینه ایجاد وسیله نقلیه و شبکه جاده ای با یکدیگر، و تبادل اطلاعات در رابطه با زیرساخت های حمل و نقل با ارگان های محلی، ایالتی و ملی است.

به عقیده این گزارش دو عامل در میزان اثرگذاری اتومبیل های خودران بر ترافیک نقش دارند : سطح اتوماسیون و میزان دخالت کاربر. در ادامه استدلال میشود که سطوح اولیه خودرانی تاثیر اندک اما مثبتی بر میزان تراکم جاده ها دارد اما اگر این میزان افزایش یافته و دخالت کاربر انسانی کم شود منجر به تاثیرات منفی خواهد شد. در اینجا همکاری بین تولیدکنندگان کلید تسهیل حضور بیشتر اتومبیل های خودران در جاده ها است.

به نقل از اخبار خودرو، کری کاکس، محقق این پژوهش و مدیر ارشد بازاریابی در شرکت هیر عنوان میکند : « ترکیب قدرت وسیله نقلیه و حسگرهای اطلاعات جاده ای در اتومبیل های خودران با شرایط پیچیده فضای واقعی میتواند در نهایت منجر به افزایش ترافیک شود. زمان و نحوه رسیدن به مقصد اهمیت زیادی دارد و در این خصوص باید زیرساخت های دیجیتالی در مقیاس وسیع ایجاد شود. این امر همه ما را به همکاری در صنعت خودرو فرا میخواند. در این همکاری بزرگتر باید اطمینان حاصل شود که رانندگان و زیرساخت های جاده ای به طور یکپارچه بتوانند وارد عصر اتومبیل های خودران شوند. »

موسسه SBD میگوید در حال حاضر یازده میلیون دستگاه اتومبیل با سطوح مختلف خودرانی در اروپا، آمریکا و چین در حال تردد هستند. تا سال ۲۰۲۰ خودروسازها اتومبیل های بیشتری با سطوح ۴ و ۵ خودرانی تولید میکنند که به رانندگان اجازه میدهد بیش از پیش هدایت خودرو را واگذار کنند.

منبع : autocar

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 98 تاريخ : چهارشنبه 30 تير 1395 ساعت: 15:10

چرا سامسونگ سهام خودروسازی چینی BYD را می خرد؟

تقویت خودروسازان با حضور صاحبان فناوری

دنده 6:کمپانی سامسوتگ الکترونیک اعلام کرد با پیش بینی گسترش بازار خودرو قصد دارد از طریق خرید 2.3 میلیارد دلار سهام Chinese electric-vehicle  و  باطری ساز که در حال پیشرفت هستند، روی کمپانی BYD قمار کند.

سامسونگ در مورد مبلغ و مقدار مورد نظر اظهار نظر نکرده.

به منظور تولید خودروهای نسل اینده از قبیل اتومبیلهای الکتریکی و خودران، کمپانیهای فعال در  تکنولوژی وارد عرصه صنایع خودروسازی می شوند.شرکت Alphabet که شرکت مادر گوگل است و کمپانی اپل تولید خودرو الکتریکی خود را شتاب بخشیده اند.

سامسونگ در بیانیه جمعه اعلام کرد که این سرمایه گذاری تجارت تراشه ما را برای خودروهای برقی تقویت می کند. ما شراکتمان را با BYD در زمینه های گوناگون توسعه می دهیم.

این کمپانی تاکید کرده که هیچ تصمیمی ندارد تا در  مدیریت BYD که توسط کمپانی هاتاوی برکشایر وارن بافت پشتیبانی میشود، دخالت کند.

BYD  اظهار کرده که دوطرف در آینده بر روی اجزای خوردوهای الکتریکی کار می کنند. همچنین اضافه می کند که طرح سامسونگ بارتاب دهنده اعتقاد کره ای به BYD می باشد.

byd-qin-1

بنا به گزارش جمعه korea economic daily، سامسونگ با مبلغ 3 میلیارد یوان (449 میلیون دلار) سهام جدید BYD موافقت کرده. سامسونگ در این زمینه توضیحی نداده.

BYD  اعلام کرد که 15 میلیارد سهام جدید برای توسعه ظرفیت تولید بانری و ماشین الکتریکی می فروشد.

با کمک دولت فروش خودروهای الکتریکی و هیبریدی در چین که بزرگترین بازار خودرو را در اختیار دارد سال گذشته چهار برابر شد و به تعداد 331000 دستگاه خودرو رسید.

منبع:وال استریت ژورنال

برچسب ها :

BYD

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 94 تاريخ : چهارشنبه 30 تير 1395 ساعت: 0:36

آزمایش رانندگی:هوندا آکورد در برابر کیا اپتیما

رقابت سخت دو میدسایز محبوب

دنده6- حمید کلاته :سابق بر این نسبت به پیش رفت کره ای ها در زمینه خودرو حساسیت داشتم چراکه آنها همزمان با ما کار مونتاژ را شروع کردند و پیشرفت چشمگیر آنها عقب ماندن خودمان را برایم پررنگ تر می کرد اما حالا می بینم این واقعیتی است که باید پذیرفت چراکه همین کره ای ها با ارائه طرح های به روز با تجهیزات کامل و قیمت رقابتی خودروسازان آمریکایی و ژاپنی را هم روانی کرده اند چه رسد به ما، پس دیگر قیاس خودمان با آنها کار بیهوده ای است. حالا همین حساسیت را نسبت به چینی ها دارم! درحقیقت کره ای ها مدت ها است که قدرت خود را به صنعت خودروی دنیا دیکته کرده اند به نحویکه در هیچ آزمونی از پیش بازنده نیستند، با این اوصاف این بار یک کره ای خوش سیما به نام کیا اپتیما را در برابر یکی از باسابقه ترین های صنعت خودروسازی یعنی هوندا آکورد قرار داده ایم تا ببینیم کدام یک برنده این رقابت نزدیک خواهند بود.

Kia_Optima_vs_Honda_Accord (1)

اگر دو خودور را در یک مسیر مستقیم چهارصدمتری کنار هم قرار دهید و شروع به شتابگیری نمایید اپتیما کمی زودتر از خط 400 متر عبور خواهد کرد اما نمی توان این خودرو را برنده بلامنازع نامید چراکه حس سواری دو خودرو کاملا متفاوت است به همین دلیل هردو خودرو را مورد بررسی قرار می دهیم تا هر کس بر اساس سلیقه و علاقه خود یکی را به عنوان برنده انتخاب نماید.

Kia_Optima_vs_Honda_Accord (8)

نسل نهم هوندا آکورد اگرچه از تازه وارادان بازار است اما خریداران ایرانی چندان هم با آن غریبه نیستند چراکه نسل چهارم آن در اوایل دهه 70 به کشورمان وارد شد تا به همراه گالانت و نسل سوم سوناتا خاطرات خوشی را برای جوان های قدیم رقم زند. اما بعد ازوقفه ای چندساله بازهم پای این خودروی قابل اعتماد به بازار داخلی باز شده است با این تفاوت که این بار رقبای قدرتمند تری همچون کمری، سوناتا، تیانا، کیزاشی و اپتیما انتظارش را می کشند. واژه قابل اعتماد که در سطور بالا خواندید کاملا در آکورد مصداق دارد چراکه کیفیت در کابین آن فریاد می زند. ترکیب چرم، چوب و کروم باکیفیت در جلو داشبورد و رودری ها کاملا چشم گیر است،

Kia_Optima_vs_Honda_Accord (17)

Kia_Optima_vs_Honda_Accord (14)

رودری ها همانند جلو داشبورد از چرم کرم و مشکی شکل گرفته اند تا متوجه شوید هوندا درطراحی این خودرو به اندازه لازم وسواس به خرج داده است. طرح کلی جلو داشبور همانطور که در تصویر می بینید متقارن، کلاسیک و در عین حال مدرن است که طرح آن به این زودیها منقضی نخواهد شد. فضای پا و سر در دو ردیف صندلی ها عالی است و فضای 447 لیتری صندوق هم مناسب مسافرت پنج نفره می باشد، درمجموع باید گفت در هر شرایط سنی باشید کابین آکورد رضایت شما را به نحوی جلب خواهد کرد و کابین این خودرو در رانندگی های شهری یک ایده آل تمام عیار محسوب می شود و از همه جهت قابل قبول است.

Kia_Optima_vs_Honda_Accord (10)

 یکی از دوستان که مشغول تحصیل رشته مهندسی در انگلستان است درباره آکورد می گفت یک نمونه از آکورد قدیمی با 160 هزار کیلومتر کارکرد را در مراکز خرید خودروی دست چندم مشاهده کرده که پس از چند سال آثار هیچ گونه پوسیدگی در قطعات فنی آن در شرایط مرطوب جزیره مشاهده نمی شد تا متوجه شویم که کیفیت فقط در ظاهر خودرو رعایت نشده بلکه قطعات فنی نیز همینگونه می باشند. اما آیا درمقابل باید کیا اپتیما را یک کره ای بی کیفیت بنامیم؟

Kia_Optima_vs_Honda_Accord (15)

جواب این سئوال منفی است چراکه اپتیمای مورد آزمایش پس از 60 هزار کیلومتر کارکرد همچنان روپا و بدون صدا و لرزش نشان می دهد. کابین آن از چرم و پلاستیک مشکی با کیفیت مناسب پوشیده شده که کاملا متفاوت از کابین آکورد است و طرح جلو داشبورد همانند محصولات سالهای نه چندان دور ب ام و متمایل به سمت راننده طراحی شده است. در حالت رانندگی شهری فنربندی اپتیما رضایت شمار ا جلب می کند، صدای ورودی به کابین کم و مناسب است که از این جهت با کابین آکورد برابری می کند، با تخته کردن پدال گاز صدای پیشرانه که گوش نواز تر از صدای پیشرانه آکورد است به داخل اتاق نفوذ می کند و شما رابه گاز دادن بیشتر ترغیب می کند اما به محض نزدیک شدن به یک پیچ تند باید جانب احتیاط را رعایت کنید. فرمان، شاسی و فنربندی اپتیما از نقطه ضعف بارزی رنج نمی برند اما باید گفت ترکیب آنها با یکدیگر نوید بخش یک رانندگی دقیق اسپرت نیست، البته در این بین اندازه کوچک رینگ و لاستیک (205 میلیمتری روی رینگ های 16 اینچی 205/65R16) هم در این زمینه بی تاثیر نیستند، شاید هندلینگ تنها بخشی باشد که کره ای ها هنوز توان رقابت با حریفان خصوصا آلمانی ها یا باسابقه های ژاپنی را ندارند.

Kia_Optima_vs_Honda_Accord (13)

Kia_Optima_vs_Honda_Accord (16)

حالت قراگیری پشت فرمان اپتیما اسپرت تر از آکورد است چراکه صندلی کاملا شما را دربر می گیرد اما به محض اینکه یک پیچ سریع را با سرعت پشت سر گذارید متوجه می شوید که فرمان از دقت لازم برخوردار نیست این دقیقا جایی است که آکورد تواناییهای خود را به رخ می کشد چراکه فرمان آن دست کمی از فرمان دقیق ب ام و ندارد و به راحتی می توان سرخودرو را در مسیر دلخواه قرار داد درحالیکه تایرهای 225 میلیمتری با رینگ های 17 اینچی آکورد باز هم بر تواناییهای مانورپذیری خودرو افزوده اند، شاسی و فنربندی آن هم در مانورهای سریع همپای فرمان عمل می کنند تا بتوان این خودرو را یکی از اسپرت ترین محصولات شرقی در رده سدان های سایز متوسط نسبتا لوکس به شمار آورد اما حیف که 175 اسب بخار قدرت برای این خودروی 5/1 تنی کمی ناکافی به نظر می رسد و خودرو تا حدودی در شتاب گیریهای مستقیم تنبل است. آکورد با پیشرانه 4 سیلندر خطی 4/2 لیتری روانه بازار کشورمان شده که 175 اسب قدرت و 230 نیوتن متر گشتاور در اختیار خودرو قرار می دهد (در بازارهای جهانی این خودرو با پیشرانه6 سیلندر 5/3 لیتری 275 اسبی هم ارائه می گردد که با توجه به ممنوعیت واردات پیشرانه های بالای 2500 سی سی بعید است شاهد حضور آن در کشور باشیم) این میزان قدرت برای شتاب گیری های شهری و سرعت گرفتن در اتوبان کافی است و خودرو هیچ گاه دچار واماندگی نمی شود اما همانطور که در بالا ذکر شد در شتاب گیری های سریع در پس اپتیمای 180 اسبی قرار می گیرد. اپتیما اگرچه روز کاغذ خیلی پر قدرت تر نیست اما با توجه به حدود 90 کیلوگرم وزن کمتر سریع تر نشان می دهد. درعرض 5/9 ثانیه می توان اپتیما را از حالت سکون به سرعت صد کیلومتر در ساعت رساند در حالیکه آکورد حدود نیم ثانیه کندتر است، گیربکس خودکار هر دو خودرو کاملا کارآمد، نرم و سریع نشان می دهند که در اپتیما می توان دنده را از پشت فرمان نیز تعویض کرد.

Kia_Optima_vs_Honda_Accord (19)

Kia_Optima_vs_Honda_Accord (11)

چهره اپتیما را می توان اسپرت تر و جوان پسندانه تر از آکورد ارزیابی نمود خصوصا در نمای جلو که از طرحی سریع و روبه جلو سود می برد از طرفی نمای پشتی اپتیما ممکن است مورد پسند همگان نباشد چراکه چراغ ها بیش از حد به طرفین و روی گلگیرها کشیده شده اند که به نظر می رسد صدای این نارضایتی به گوش طراحان کیا رسیده  چراکه در فیس لیفت 2013 طرح چراغ عقب بهبود یافته است. اپتیما درواقع از سال 2000 به جهانیان معرفی شد، سپس نسل دوم آن در سال 2005 روانه بازار گردید که نمونه فیس لیفت شده نسل دوم در بازار کشورمان حضور دارد اما این نسل سوم با این طراحی زیبا بود که اپتیما را به شهرت جهانی رساند. درمقابل طرح آکورد خیلی هم دست و پا بسته نیست، نمای کلی خودرو همانطور که از هوندا انتظار می رود عضلانی و اسپرت است اما از احجام اغراق شده و خطوط تیز خبری نیست تا طرح کلی در عین کلاسیک بودن اسپرت و چشم و نواز هم باشد، این ها دلایلی است که باعث شده خریداران با طیف های سنی متفاوت جذب آکورد شوند.

Kia_Optima_vs_Honda_Accord (6)

از لحاظ سطح تجهیزات هردو خودرو در شرایط تقریبا یکسان قرار دارند. از جمله تجهیزات آکرود (نمونه مورد آزمایش تیپ فول) می توان به آینه های جانبی برقی، چراغ مه شکن، چراغ روشن در طول روز، چراغ LED عقب، طرح کرومی جلوپنجره، سانروف، کروزکنترل، کنترل های روی فرمان، دوربین دید عقب، سامانه ناوبرماهواره ای، بلوتوث، اتصال  USBو ipod، تهویه خودکار، سیستم صوتی با پخش DVD، صفحه نمایش 8 اینچی، فرمان و صندلی چرمی، 8 کیسه هوا، ABS (سامانه ضد قفل ترمز(، EBD (توزیع الکترونیکی نیروی ترمز)، VSA (سامانه کمک پایداری)، HSA (ترمز کمکی در سطح شیبدار)  اشاره کرد. درمقابل اپتیما از تجهیزاتی مثل تهویه خودکار، کنترل های روی فرمان، پخش DVD، کروز کنترل، دما سنج، تنظیمات صندلی جلو برقی، ورودی پورت USB و ipod، شش کیسه هوا، ترمز ضد قفل و کنترل کشش اشاره کرد. در داخل کابین آکورد با یک دکمه سبز رنگ Econ در سمت چپ فرمان روبرو هستیم که مصرف خودرو را در حالت اقتصادی به 5/7 لیتر در هر 100 کیلومتر کاهش می دهد، مصرف ترکیبی اپتیما نیز 2/8 لیتر اعلام شده است. ناگفته نماند که نسل جدید کیا اپتیما هم روانه بازار شده است که به تعداد محدود در سطح شهر دیده می شود.

Kia_Optima_vs_Honda_Accord (3)

  هوندا آکورد کیا اپتیما
نقاط قوت کابین با کیفیت، طراحی زیبا مورد پسند هر سلیقه ای، فرمان، شاسی و فنربندی دقیق، سطح تجهیزات مناسب طراحی زیبا و اسپرت، کابین نسبتا با کیفیت و اسپرت، شتاب گیری سریع، سطح تجهیزات مناسب
نقاط ضعف قدرت ناکافی پیشرانه در شتاب گیریهای اولیه عدم دقت فرمان، شاسی و فنربندی در مانورهای سریع
پیشرانه 4 سیلندر خطی 4/2 لیتری 4 سیلندر خطی 4/2 لیتری
قدرت (اسب بخار) 175 180
گشتاور (نیوتن متر) 230 231
گیربکس پنج سرعته خودکار با حالت اقتصادی شش سرعته خودکار
وزن (کیلوگرم) 1526 1440
شتاب (اعلام شده از طرف کمپانی) 9/9 5/9
ابعاد (طول، عرض، ارتفاع) متر 8/4، 8/1، 4/1 8/4، 8/1، 4/1
مصرف ترکیبی (لیتر در صد کیلومتر) 5/7 در حالت اقتصادی 2/8
قیمت تیپ فول (میلیون تومان) 170 140

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 117 تاريخ : سه شنبه 29 تير 1395 ساعت: 23:12

APPLE به دنبال خرید از فرمول 1 است؟

ورود جدی کمپانی اپل به صنعت  خودرو

دنده 6 : سیاوش سهروردی – اپل با توان بالایی وارد صنعت خودروسازی شده، اسم رمز این پروژه، “پروژه تایتان” می باشد. یک خودرو برقی با سیستم خودران که ظاهرا قرار است سال 2019 تولید شود.

اپل که همواره به دنبال ایجاد حق مالکیت بوده، برای کمک به بازار فروش، با کمپانی Cupertio-based در حال بررسی چشم انداز خرید فورمولا وان است.رییس تشکیلات برنی اکلستون  اعتراف کرده که رقابت سنگینی برای خرید وجود دارد و حتی قیمت فروش نیز مورد موافقت قرار گرفته. بنا به گفته سان، اکلستون  که در حال حاضر 5 درصد از سهامF1را در اختیار دارد به دنبال خرید 35 درصد دیگر سهام است که در اختیار کمپانی CVC Capital Partner می باشد.

بنا بر شنیده ها از قول منابع درون f1، اپل آخرین کمپانیست که برای این مسابقات پیشنهاد خرید داده. سال گذشته کمپانی American Investment company RSE Ventures به همراه Qatar Sport Investment  نیز پیشنهاد خرید داده بودند. بی گمان اپل سرمایه لازم برای خرید F1 را دارد اما آیا  F1 ارزش خرید دارد؟

بنا به دلایلی این پیشنهاد خرید آنقدر که به نظر میرسد غیر منطقی نیست. اول از همه خریدF1 بهترین تبلیغ برای ماشین الکتریکی اپل می باشد و به مردم نشان می دهد که اپل می تواند خودرو تولید کند. همچنین به اپل اجازه می دهد که با کمپانیها و کارخانه های خودرو سازی ارتباط نزدیک تر و گسترده تری داشته باشد و همزمان نفوذ بیشتری داشته باشد در F1’s governing body FIA که مسوول برگزاری فورمولا E است.

دلیل دیگر وجود شبکه تلویزیونی اپل است که می تواند حق پخش F1 را در اختیار بگیرد.

گذشته از راست یا دروغ بودن شایعات، در اختیار گرفتن فورمولا وان توسط اپل روش بسیار جالب و هوشمندانه ای برای تقویت و پیشبرد هدفهای خودروسازی اپل است.

منبع:موتور1

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 81 تاريخ : سه شنبه 29 تير 1395 ساعت: 21:57

مشکلات خرید هواپیماهای دست دوم برای نوسازی ناوگان هوایی

در حالی نمایندگان ایرباس وارد ایران شده‌اند که هنوز آمریکا مجوز فروش هواپیما به ایران را صادر نکرده و حتی خرید هواپیمای دست دوم هم با مشکلاتی روبرو است.

به نقل از مهر، مذاکرات ایران با شرکت‌های سازنده هواپیما وارد فازهای جدید شده است، پس از آنکه وزارت خزانه داری آمریکا مجوز فروش هواپیماهای ایرباس و بوئینگ را به ایران صادر نکرد، این بار مسئولان شرکت ایرباس وارد ایران شده‌اند تا مذاکراتی را در این خصوص داشته باشند.

این در حالی است که اصلی ترین موضوع، صدور مجوز از سوی آمریکا است که هنوز به سرانجامی نرسیده و مشخص نیست عاقبت این جلسات و مذاکرات میان ایران و طرف‌های سازنده هواپیما به کجا می‌رسد.

در این بین شرکت بوئینگ هم اعلام کرده در صورتیکه اجازه فروش هواپیما به ایران را نداشته باشد، نباید ایرباس هم به ایران هواپیما بفروشد. بنابراین امضای قرارداد میان ایران و این شرکت‌های سازنده هواپیما در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و هنوز پس از گذشت یکسال از اجرای برجام، سرنوشت آن مشخص نیست.

گمانه‌زنی هایی هم مبنی بر مذاکرات ایران با شرکت های کوچک سازنده هواپیما وجود دارد که هنوز خبری مبنی بر امضای قرارداد میان ایران و سه شرکت دیگر به گوش نرسیده است. در واقع ایران با شرکت امبرائر برزیل، میتسوبیشی ژاپن و بمباردیر کانادا هم مذاکراتی برای خرید هواپیماهای کوچک برای پروازهای داخلی داشته است که هنوز جزئیاتی از این مذاکرات مطرح  نشده است.

هرچند که ایران به هواپیماهای دور برد نیاز زیادی دارد و ناوگان کشور فقط از طریق همکاری با این سه شرکت سازنده هواپیماهای کوتاه برد تامین نمی‌شود. به همین دلیل، شرکت‌های داخلی در انتظار آخرین مذاکرات برای ورود هواپیما به کشور هستند.

این در حالی است که مذاکرات ایران با بوئینگ هم از سال گذشته شروع شده بود. در این خصوص، مقصود اسعدی سامانی در گفتگو با مهر در خصوص مذاکره ایرلاین‌های ایرانی با شرکت بوئینگ، گفته بود: ایران ایر به طور مستقیم مشغول مذاکره با شرکت بوئینگ است اما سایر ایرلاین‌ها هم مذاکراتی را با این شرکت انجام داده اند که در حال پیگیری آن هستند.

وی با بیان اینکه سال گذشته که نمایندگان بوئینگ به ایران آمدند، ایرلاین‌های دیگر هم با آنها دیدار داشتند، افزود: ۶ تا ۷ ایرلاین با نمایندگان شرکت بوئینگ مذاکره کرده اند و این مذاکرات برای خرید هواپیمای نو و تامین قطعات بوده است.

معضل ورود هواپیماهای دست دوم به کشور

براساس این گزارش، مذاکراتی که برای خرید هواپیماها از سوی ایران انجام می‌گیرد عمدتا مربوط به شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی است و مابقی شرکت‌ها در این مذاکرات نقش پررنگی ندارند، به همین دلیل سایر شرکت‌ها به دنبال خرید هواپیماهای دست دوم هستند که قیمت کمتری به نسبت هواپیماهای نو دارد اما همچنان این موضوع در سایه تحریم‌ها قرار دارد و شرکت‌ها با مشکلات زیادی برای ورود هواپیما مواجه هستند.

در این خصوص، یکی از فعالان صنعت حمل و نقل هوایی در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: در این مدت نه تنها تحریم خرید هواپیماهای نو برداشته نشده بلکه خرید هواپیماهای دست دوم هم با مشکلاتی روبرو است و شرکت های دارنده این هواپیماها حاضر به معامله با طرف ایرانی نیستند.

وی با بیان اینکه هنوز امکان خرید هیچ هواپیمایی برای شرکت‌های ایرانی فراهم نشده است، افزود: ناوگان حمل و نقل هوایی نیاز به ورود هواپیماهای جدید دارد اما تحریم‌ها اجازه ورود هواپیما به کشور نمی‌دهد.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 67 تاريخ : سه شنبه 29 تير 1395 ساعت: 18:36

زیر و بم تجارت خودروهای گذر موقت در ایران

اگرچه واردات خودروهای آمریکایی به کشور ممنوع اعلام شده، اما هنوز منفذهایی برای واردات شورلت و کادیلاک وجود دارد. تنها کافی است 15 میلیون تومان بپردازید و سال‌ها خودروی آمریکایی سوار شوید.

به گزارش ایران‌جیب به نقل از مهر، پرونده ورود و تردد خودروهای آمریکایی به کشور گویا بسته شدنی نیست. حتی علیرغم اینکه مقام معظم رهبری هم نسبت به ورود این خودروهای پرمصرف و البته لوکس آمریکایی تذکراتی را به دولت دادند، اما هنوز منفذهایی برای رخنه این خودروها به خیابان‌های ایران وجود دارد و به نظر می‌رسد که دلالان واردات خودروهای آمریکایی دست بردار نیستند و نمی‌توانند از سودهای جذابی که واردات این خودروها برایشان دارد، دست بردارند.
گذرموقت حربه جدید واردکنندگان برای دور زدن قانون

هنوز هم ارز زیادی بابت واردات خودروهای آمریکایی از کشور خارج می‌شود و به نوعی، منابع ارزی کشور را تحت‌الشعاع اشتهای برخی افراد در لوکس سواری قرار می‌دهد. در این میان حتی جلوی ثبت سفارش واردات خودروهای آمریکایی هم گرفته شده و هم اکنون، اگر واردکننده‌ای بخواهد خودروی آمریکایی ثبت سفارش کند، سامانه ثبتارش این اجازه را به او نمی‌دهد و ثبت سفارش بر روی هر نوع مدل خودروی آمریکایی با هر مبدایی که برای ورودش در نظر گرفته شود، قفل است.

درست بعد از این مصوبه دولت که ثبت سفارش خودروهای آمریکایی را متوقف می‌کرد و حتی ثبت‌سفارش های قبلی را هم باطل اعلام می‌کرد؛ واردکنندگان، مناطق آزاد کشور را برای واردات این خودروها مساعد یافتند و تلاش کردند که تا خودروهای آمریکایی را از طریق مناطق آزاد کشور بدون پرداخت تعرفه و عوارض گمرکی مشمول سرزمین اصلی، وارد کنند. آنجا هم به هرحال این خودروها مشتریان خاص خود را دارند و حتی اگر واردکنندگان همچون گذشته، به اجاره خودروها در مناطق آزاد بپردازند، باز هم سود خوبی نصیبشان می‌شود که دولت این راه را هم بسته است؛ اما این هم پایانی بر واردات خودروهای آمریکایی نبود.

اما اکنون واردات خودروهای آمریکایی به صورت گذرموقت، به حربه جدید واردکنندگان در واردات این خودروها تبدیل شده است. آنها خودروهای آمریکایی را از گمرکات جنوبی و از مرز مشترک ایران و امارات وارد کشور کرده و ترتیبی می‌دهند که با پلاک گذرموقت وارد بازار شوند. این خودروها هم به صورت زیرپوستی و با آگهی‌های اینترنتی و حتی آگهی‌های پیامکی، مشتریان خاص خود را پیدا می‌کنند.
هر مدل خودروهای آمریکایی را فقط سفارش دهید و در ایران تحویل بگیرید!

بررسی‌های میدانی خبرنگار مهر حکایت از آن دارد که خودروهای آمریکایی با گذر موقت به راحتی وارد کشور شده، ۶ ماه بر اساس قانون اجازه تردد با پلاک موقت دارند و پس از آن، به شیوه‌های شگفت‌آور و البته صوری، از مرزهای جنوبی خارج شده و مجدد بعد از چندین روز، به عنوان یک خودروی جدید گذرموقت وارد ایران می‌شوند و اجازه دارند که شش ماه دیگر را تردد کنند. این رفت و آمد صوری البته برای خریدار هزینه‌ای هم دارد که به نظر می‌رسد افرادی که به دنبال خرید خودروهایی چند صد میلیونی همچون شورلت هستند، پرداخت ده تا بیست میلیون تومان آن هم هر شش ماه یکبار، برای آنها چندان مشکل‌ساز نباشد.

خبرنگار مهر در تماس تلفنی با یکی از فروشندگان انواع خودروهای آمریکایی همچون شورلت و کادیلاک، به پشت‌پرده‌های دیگری از شگردهای ورود خودروهای آمریکایی علیرغم محدودیت و ممنوعیت‌های دولتی دست یافته است. یکی از فروشندگان خودروهای آمریکایی گذرموقت در گفتگو با خبرنگار مهر می‌گوید: هر خودروی آمریکایی با هر مدل و هر آپشنی که مشتری بخواهد را برایش تامین می‌کنیم و مشکلی هم در این زمینه وجود ندارد.

وی می‌افزاید: شما هر مدل خودروی آمریکایی را که انتخاب کنید، مراحل واردات آن از طریق امارات متحده عربی و مرزهای جنوبی کشور انجام می‌شود و بعد از چند روز هم خودرو را در جنوب کشور با پلاک موقت تحویل خواهید گرفت، هر نوع تضمینی هم که شما بخواهید شرکت در اختیار شما قرار خواهد داد و مشکلی هم از این بابت وجود ندارد.

این واردکننده خودروهای آمریکایی می‌گوید: بر اساس قوانین بین‌المللی که مرتبط با ایران هم نیست، یک خودروی گذر موقت دهها بار بلکه صدها بار اجازه ورود و خروج از یک کشور را دارد و هیچ محدودیتی هم در این زمینه وجود ندارد. ما ۳۰ درصد مبلغ خودرو را به صورت پیش‌پرداخت دریافت کرده و با تضمین‌هایی که می‌دهیم، خودرو را برای مشتری وارد می‌کنیم. وارداتش هم هیچ ربطی به مصوبات دولت برای جلوگیری از ورود خودروهای آمریکایی ندارد.
ورود و خروج صوری گذرموقت‌ها تنها در چند ساعت!

یکی دیگر از واردکنندگان خودروهای آمریکایی گذرموقت در گفتگو با خبرنگار مهر می‌گوید: یک خودروی گذر موقت تنها ۶ ماه اجازه تردد در کشور را خواهد داشت، پس از ۶ ماه باید از مرز خارج شود و اگر صاحب آن بخواهد بارها و بارها می‌تواند مجدد وارد کشور شود. پس از اتمام ۶ ماه، برای بار اول گذرموقت تمدید می‌شود و هزینه‌ای برای مشتری نخواهد داشت، اما در هر دفعه که قرار باشد گذرموقت تمدید شود، بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان باید به عنوان هزینه این کار، پرداخت شود.

او می‌افزاید: خروج خودروی گذر موقت در مرزهای جنوبی کشور به صورت صوری انجام می‌پذیرد، یعنی خودرو سوار بر کشتی می‌شود و مهر خروج می‌خورد، بلافاصله بعد از ثبت مهر خروج، مجدد می‌توان به عنوان یک خودروی جدید آن را وارد کشور کرد و مهر ورود آن را دریافت کرد، پس از آن هم که پلاک موقت برای تردد خودرو به صورت قانونی صادر می‌شود، به راحتی می‌توان در خیابان‌های کشور تردد کند.

این فروشنده خودروهای آمریکایی گذرموقت می‌گوید: شما می‌توانید هر مدل خودروی آمریکایی را که بخواهید خریداری کرده و سفارش دهید، هیچ مشکلی وجود ندارد و بعد از استفاده شش ماه که اعتبار پلاک گذرموقت آن تمام شده است، ما با کسر ۲۰ درصد از مبلغ خودرو، آن را از شما خریداری خواهیم کرد، اما اگر هم بخواهید که تمدید شود، حدود ۱۵ میلیون تومان هزینه دارد که باید بپردازید و دوباره خودروی خود را تحویل بگیرید.

به هرحال دولت اگر مصمم به جلوگیری از ورود خودروهای آمریکایی است و عزمی در این زمینه وجود دارد، باید تمام منفذهای واردات خودروهای آمریکایی را مسدود کند تا بلکه ارزهای ایران از راههای مختلفی که برای دور زدن قانون وجود دارد، از کشور خارج نشود. در این میان مطمئنا راهکارهای دیگری هم هست که بتوان واردات خودروهای لوکس و پرمصرف آمریکایی را دور زد که ضرورت هوشیاری دولت را می‌طلبد.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 93 تاريخ : سه شنبه 29 تير 1395 ساعت: 18:36

توقف صادرات خودروسازان به عراق با دلایل کیفی!

بزرگترین بازار صادراتی ایران از دست رفت

36 گروه اولویت‌دار صادراتى در حالی چندی پیش ازسوى وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر شد

که صادرات قطعه و خودرو به ترتیب در ردیف چهارم و ششم این اولویت‌بندی قرار دارد. یکی از معیارهای وزارت صنعت برای طبقه‌بندی این گروه میزان ارزش افزوده کالاهای صنعتی عنوان شده است، بنابراین توجه به قرارگیری قطعه و خودرو در ابتدای جدول تهیه شده توسط این وزارتخانه، نشان از بااهمیت بودن این بخش در حوزه صنعت دارد، حال آنکه با حذف عراق از لیست بازارهای صادراتی خودروسازان، به‌نظر می‌رسد که صادرات این محصول صنعتی از ابتدای سال جاری با وضعیت بغرنجی مواجه بوده است.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 89 تاريخ : سه شنبه 29 تير 1395 ساعت: 14:20

گزارش مسابقه آفرود تهران

آفتاب، عشق و دیگر هیچ

عکس : نعیم رجب

مسابقات اتومبیل رانی در کشورمان روند نامنظم و پر حاشیه ای دارند اما در میان همین مسابقات، وضعیت آفرود به مراتب از سایر رشته ها بدتر است.

نبود مسیرهای استاندارد و ایمن، نامشخص بودن قوانین فنی و عدم انطباق بین شرایط مسابقات داخلی و رقابت های معتبر بین المللی باعث شده است که آفرود در ایران به ملغمه ای از شور و اشتیاق و هرج و مرج مبدل شود.

با این شرایط مجموعه ورزشگاه تختی در جمعه گذشته، میزبان دومین مرحله از سری مسابقات قهرمانی کشور بود. رقابتی که در شرق پایتخت اما با امکانات برگزاری دور افتاده ترین کویرها برگزار می شد.

Qazvin-offroad (12)

ورود به محوطه ورزشگاه تختی با پرداخت مبالغ 2 و 5 هزار تومانی برای هزینه پارکینگ هر خودرو و بلیط برای هر نفر همراه بود.

در قبال این ارقام اما یک محوطه پارک روباز و جایگاه تماشاگران مخصوص آفتاب خوردن در زیر خورشید سوزان نصیب حاضرین می شد.

Qazvin-offroad (4)

این وضعیت در حالی بود که حتی از ساده ترین نوع امکانات نظیر فروشگاه عرضه آب و غذا یا سایه بان های قابل حمل و افتاب گیر هم خبری نبود و مشخص نبود که دریافت 5 هزار تومان از هر تماشاگر برای آفتاب خورد در بیابان با چه توجیهی انجام شده است.

به هرحال مسابقه با حدود 45 دقیقه تاخیر در حوالی ساعت 10.45 دقیقه صبح با ورود اولین شرکت کنندگان از کلاس چهار سیلندر آغاز شد.

Qazvin-offroad (13)

آنچه از شواهد پیست بر می آمد، طراحی مسیر ترکیبی سرعت و قدرتی بود که ضمن به چالش کشیدن رانندگان، امکان قدرت نمایی خودروها را در بخشی از مسیر نیز به وجود می آورد.

از این رو با توجه به مسیر مسابقات قبلی که با موانع عجیب و غریب و خطرناک همراه بودند، می توان طراحی مسیر مسابقه اخیر را تا حدی قابل قبول و جالب توصیف کرد، اما نکته عجیب استفاده از موانع خاص برای به چالش کشیدن خودروها بود که از لاستیک های لودر تا تپه های خاکی، گودال اب گرفته و حتی بلوک های سیمانی را شامل می شد.

Qazvin-offroad (14)

طبیعتا فعالان اتومبیل رانی می دانند که تایرهای حرفه ای آفرود بر اساس جنس و شرایط مسیر عملکرد متفاوتی را از خود نشان می دهند و برای پیمودن مسیر ترکیبی از خاک نرم و گل و سیمان و….. به انواع متفاوتی از تنظیمات سیستم فنربندی و گونه های مختلفی تایر نیاز است، اما گویی برگزار کنندگان به این قبیل مسائل اهمیتی نمی دادند.

Qazvin-offroad (8)

مانع لاستیکی

Qazvin-offroad (2)

مسیر با خاک سفت

Qazvin-offroad (11)

مسیر سرعتی

Qazvin-offroad (5)

مانع سیمانی که قاعدتا در طبیعت وجود ندارد

با این وجود شاهد حضور خودروهای مختلف چهار، شش، هشت سیلندر و کلاس آزاد در این مسابقه بودیم که البته طبق کلاس های متفاوتی با یکدیگر رقابت می کردند اما در عین حال از نظر مشخصات فنی و جزییات عملکردی شباهت چندانی بین خودروها دیده نمی شد.

Qazvin-offroad (15)

در واقع خودروها بر اساس حجم موتور در کلاس های کمتر از 2500 سی سی، 2500 الی 3500 سی سی، 3500 الی 4500 و بیش از 4500 دسته بندی شده بودند و برای مثال در کلاس اول شاهد حضور خودروهای بسیار سبک وزن مسابقه ای تا پاترول، رونیز و تویوتا هایلوکس بودیم که طبیعتا شانس چندانی برای موفقیت در مقابل خودروهای سبک وزن با شاسی لوله ای نداشتند.

Qazvin-offroad (18)

ایجاد نظم برگزاری در چنین مسابقاتی ساده نیست و تیم برگزاری با توجه به سابقه پر رنگ خود در فدراسیون و هیات اتومبیلرانی تهران، عملکرد چندان درخشانی در برگزاری نداشتند.

Qazvin-offroad (20)

رد شدن از گودال آب

قطع و وصل شدن مکرر صدای تنهای گزارشگر مسابقه، حضور خطرناک و غیر قابل کنترل عکاسان متعدد در مسیر پیست که با توجه به سخت گیری ها در زمان صدور کارت خبرنگاری بسیار عجیب به نظر می رسید و ادامه پیدا کردن رقابت تا حدود ساعت 6 بعد از ظهر از مشکلات پر رنگ این رقابت بود.

Qazvin-offroad

Qazvin-offroad (6)

در واقع برگزاری مسابقه طی دو روز و در ساعات بعد از ظهر می توانست گزینه ای بهتر نسبت به این شرایط باشد که فرسایش شدید تمامی تماشاگران، خبرنگاران و تیم برگزاری و شرکت کنندگان را در پی داشت.

Qazvin-offroad (19)

یکی دیگر از مشکلات این مسابقه مانند اکثر مسابقات اتومبیل رانی به عدم شفافیت در اعلام نتایج و پخش گزارش برای تماشاگرانی مربوط می شد که خسته و آفتاب خورده در انتظار دیدن یک پرش یا وقوع حادثه بودند.

به هرحال رفع چنین مشکلات ساده ای نیازمند تدبیر تیم برگزاری مسابقات و مسئولین کمیته آفرود است که متاسفانه چندان توجهی به این قبیل امور ندارند.

Qazvin-offroad (9)

بهراد طوقی نفر اول کلاس آزاد

در طول این مسابقه بسیاری از نامداران آفرود که از اقصی نقاط کشور خود را به ورزشگاه تختی رسانده بودند با نقص فنی خودروهایشان مواجه شدند و شانس کسب مقام را از دست دادند. در نهایت در سریعترین و مهیج ترین کلاس (آزاد) پوریا حسین، یکی از مشهورترین قهرمانان سال های اخیر آفرود عملکردی کم نظیر از خود نشان داد و با زمانی در حدود 3 دقیقه و 10 ثانیه، رکورد مسیر را شکست، اما پرش بسیار بلند این راننده که با فرود نامناسب در حاشیه مسیر همراه بود، از سوی هیات داوری با خطایی 35 ثانیه ای همراه شد و بدین ترتیب پوریا حسین شانس کسب قهرمانی را از دست داد.

Qazvin-offroad (7)

پوریا حسین

Qazvin-offroad (10)

پرش عجیب پوریا حسین با پس زمینه ورزشگاه تختی

جالبتر آنکه سایر خودروهای کلاس آزاد موفق به شکستن رکورد پیست (متعلق به یکی از خودروهای کلاس 4 سیلندر) نشدند، نکته ای که بیش از هرچیز به عدم تنظیم صحیح خودروهای قدرتمند در این مسابقات اشاره دارد.

Qazvin-offroad (1)

لحظه ای بعد از جدا شدن شیشه جلو در حین مسابقه

Qazvin-offroad (3)

Qazvin-offroad (17)

Qazvin-offroad (16)

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 101 تاريخ : سه شنبه 29 تير 1395 ساعت: 1:03

رضایت مندی مشتریان از فرایند فروش: کرمان موتور در صدر

بر اساس گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، شرکت کرمان‌خودرو که 2.1 بازار خودرو کشور را در دست دارد، توانسته در صدر جدول رضایتمندی مشتریان از فرآیند فروش قرار گیرد و با فاصله چشمگیری از قبای داخلی‌اش این رتبه را به اختیار خود درآورد.
این گزارش حاکی از آن است که پس از کرمان‌موتور، دو شرکت آسان موتور و مدیران‌خودرو که اولی محصولات هیوندایی را وارد می‌کند و دومی به مونتاژ دسته‌ای از محصولات چری چین در ایران می‌پردازد، در رده های بعدی رضایتمندی مشتریان از فروش خودرو طی سال 94 قرار گرفته‌اند.

11kea
بر اساس این گزارش ایران خودرو با در دست داشتن سهم 46 درصدی از بازار خودرو در رده پنجم و سایپا با سهمی بالغ بر 34.3 درصد از بازار در رده یازدهم جدول رضایتمندی مشتریان از فروش شرکت‌های 17 گانه تولیدکننده و واردکننده خودرو در ایران قرار گرفته است.
رتبه شرکت‌های مختلف در این زمینه را در اینفوگرافیک زیر ببینید/اقتصاد نیوز

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 120 تاريخ : دوشنبه 28 تير 1395 ساعت: 22:51

قیمت برخی خودروها در بازار افزایش یافت
خودرو قیمت کارخانه‌ای قیمت بازار تیبا ۲۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان ۲۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان پراید SE۱۱۱ ۲۰میلیون و ۹۰۰ هزار تومان ۲۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان پراید ۱۳۱ ۲۰ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پژو ۴۰۵ ۳۰ میلیون و ۸۶۰ هزار تومان ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان سمند EF۷ ۳۰میلیون و ۱۲۰ هزار تومان ۲۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان پژو پارس سال ۳۵ میلیون و ۳۲۷ هزار تومان ۳۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان پژو ۲۰۶ تیپ ۵ ۳۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان ۳۷ میلیون تومان پژو ۲۰۶ تیپ ۲ ۳۲ میلیون و ۶۶۰ هزار تومان ۳۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان پژو ۲۰۶ V۸ ۳۷میلیون و ۳۸۰ هزار تومان ۳۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رانا ۳۳ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان ۳۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان دنا ۴۲ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان ۴۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان ام‌وی‌ام ۵۵۰ ۵۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان ۵۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان ام‌وی‌ام ۳۱۵ new ۴۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان ۴۲ میلیون تومان جک j۵ ۵۱ میلیون و ۷۱۰ هزار تومان ۵۱ میلیون و ۰۰۷ هزار تومان جک j۵ اتومات ۶۲ میلیون و ۷۱۰ هزار تومان ۶۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان جک  S۵ ۷۸ میلیون و ۱۱۰ هزار تومان ۷۹ میلیون تومان پارس تندر ۳۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ۴۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان تندر ۹۰ اتومات ۴۷ میلیون و ۳۴۵ هزار تومان ۴۹ میلیون تومان تندر E۲ ۹۰ ۳۷میلیون و ۴۴۰ هزار تومان ۳۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 106 تاريخ : دوشنبه 28 تير 1395 ساعت: 22:51

پرفروش ترین شاسی بلندهای ماه ژوئن در چین

10 شاسی بلند پرفروش ماه ژوئن در چین

دنده6 – مهتاب جهاندار : بازار خودرو چین در حال گسترش است، به شکلی که میزان فروش در ماه ژوئن با افزایش 17.7 درصدی و 17.8 میلیون دستگاهی رو به رو بوده است. این آمار توسط انجمن تولیدکنندگان اتومبیل چین یا CAAM منتشر شد که قابل توجه می باشد.

در سال جاری نسبت به سال گذشته تولید با افزایش 2.050.000 دستگاه اتومبیل یا 10.45 درصدی رو به رو شده است. در شش ماه نخست میزان افزایش 6.47 درصد بوده اما به نسبت سال افزایش 8.14 درصدی اعلام شد. اما در مقابل فروش شاسی بلند به جای پیشرفت سیر نزولی را پیش گرفته به شکلی که در ماه می میزان فروش 191 هزار دستگاه بود اما در ژوئن به 189 هزار دستگاه رسیده است.

می توان بزرگترین برنده ماه را هوندا CR-V و بزرگترین بازنده را  هوندا X-RV دانست. حال در این بین می خواهیم به 10 شاسی بلند پرفروش ماه ژوئن چین بپردازیم که قطعا قابل توجه است:

10- هیوندای توسان- میزان فروش در ماه ژوئن:13.205/ماه می:14.582- قیمت بین 159 تا 230 هزار یوان

در این تاپ 10 هیوندای توسان با افت فروشی همراه است. خودروی شاسی بلندی که در چین محبوبیت بسیاری داشته اما متاسفانه در ماه ژوئن افت فروشی داشته است.

2016-Hyundai-Tucson-Front-05

9-هوندا XR-V- میزان فروش ماه ژوئن 13.330/ ماه می:14.595- قیمت بین 127 تا 162 هزار یوان

می توان XR-V را در این لیست برنده هوندا دانست. خودرویی که با همکاری دانگ فنگ و هوندا در چین به تولید می رسد و در ماه ژوئن افت فروشی داشته است.  XR-V خودروی محبوبی محسوب شده اما به نظر می رسد دلیل کاهش فروشش، محصولات دیگر هوندا باشند.

honda_xrv

8- هوندا Vezel- میزان فروش ماه ژوئن: 14100/ماه می : 14389

هوندا Vezel دقیقا همان XR-V بود اما با تغییرات کوچکی در عقب و جلو همراست. این خودرو فروش بهتری نسبت به XR-V داشته و در واقع برنده است.

Honda-Vezel-Hybrid-white-front-three-quarter

7- هوندا CR-V- میزان فروش ماه ژوئن:14900/ماه می:14194- قیمت بین 179 تا 249 هزار یوان

هوندا CR-V را باید خواهر کوچکتر XR-V دانست که توانسته در ماه ژوئن فروش بالایی به خود اختصاص دهد. یکی از موفقیت های فروش CR-V قیمتی با تخفیف 20 هزار یوانی بوده است.

honda-crv-هوندا

6- نیسان X-Trail- میزان فروش ماه ژوئن:15900/ماه می:14623- قیمت بین 181 تا 267 هزار یوان

نیسان X-Trail در این ماه جایگاه ششم را به خود اختصاص داد. چینی ها بسیار به این خودرو علاقه داشته زیرا معتقدند این اتومبیل در کنار طراحی زیبا، از قدرت کافی برخوردارست. گفتنیست X-Trail به موتور 2.0 لیتری 150 اسب بخاری مجهزست که در بین شاسی بلندهای استاندارد خروجی مناسبی داراست.

nissan-xtrail-نیسان

5- فولکس واگن تیگوئن- میزان فروش ماه ژوئن:16100/ماه می:18328- قیمت بین 199 تا 315 هزار یوان

فولکس واگن تایگان با کاهش فروش 2000 دستگاهی در جایگاه پنجم جای گرفت. این خوردو در ماه های قبل بین رتبه 6 تا 4 معلق بوده و به نظر می رسد قصد خروج از این مراتب را ندارد. انتظار می رود بزودی مدل کاملا جدید تایگان روانه بازار چین شود.

vw-tig

4-Baojun 560- میزان فروش ماه ژوئن: 18000/ماه می:18515- قیمت بین 76 تا 93 هزار یوان

خودروی Baojun 560 با سرمایه گذاری Shanghai-GM-Wuling به تولید می رسد. خودرویی که نخستین شاسی بلند کمپانی بوده و توانسته مرتبه چهارم را به خود اختصاص دهد. این شاسی بلند به موتور 1.5 لیتری توربو مجهزست و می تواند عملکرد مناسبی از خود نشان دهد. Baojun 560 در لیست ارزان ترین اتومبیل محسوب می شود.

baojun-560-china-1

3- بیوک Envision- میزان فروش ماه ژوئن:19900/ماه می:19150- قیمت بین 219 تا 349 هزار یوان

در این لیست خودروی بیوک Envision گران قیمت ترین محسوب می شود. البته در کنار قیمت بالا، از ابعاد بزرگتری نسبت به دیگر مدل های لیست برخوردارست. بیوک به خوبی توانست با Envision در بازار سود فراوانی را نصیب خود کند و فروش بالایی را رقم زند.

buick-envision-04

2-Trumpchi GS4- میزان فروش ماه ژوئن:26205/ماه می:26019- قیمت بین 99 تا 153 هزار یوان

Trumpchi GS4 یک خودروی بزرگ برای کمپانی گوانژو اتومبیل است. محصولی که توانسته در بین شاسی بلندها مرتبه دوم را در زمینه میزان فروش به خود اختصاص دهد. این نشان از محبوبیت Trumpchi GS4 بوده و توانست بازار شاسی بلندها را تحت سلطه خود درآورد. البته انتظار می رود بزودی جایگاه اول را از آن خود نماید.

GAC-Trumpchi-GS4-front-three-quarters

1- هاوال H6- میزان فروش ماه ژوئن:35510/ماه می:37435

H6 در این لیست توانست رتبه اول را به خود اختصاص دهد. خودرویی که بزرگان را کنار زده و با فروش بالا به مرتبه نخست رسید. اختلاف فروش H6 هاوال در ماه می و ژوئن تنها 75 دستگاه بوده که در ماه ژوئن افزایش فروشی داشته است. انتظار می رود H6 با موتورهای جدید در همین مرتبه باقی بماند.

haval_h6

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 105 تاريخ : دوشنبه 28 تير 1395 ساعت: 22:51

تجربه رانندگی با DS 6 در انگلیس

طی ماه های اخیر دی اس حضور خود را در ایران گسترش داده و تصمیم به عرضه برخی محصولات خود از جمله اس یو وی پنج نفره DS 6 گرفته است، لذا در این مقاله قصد داریم تا شما را این دورگه فرانسوی چینی بیشتر آشنا خواهیم کرد.

برند دی اس سیتروئن در اولین تجربه خود با یک اس یو وی موفق عمل کرده و ds6 یک شاسی بلند جادار و جذاب از آب درآمده است . این خودرو  در ابتدا قرار بود فقط برای بازار چین تولید شود و از آنجا خریداران این سمت از جهان چندان به موتورهای دیزلی علاقه ندارند DS 6 فقط با پیشرانه بنزینی عرضه میشود؛ با این حال از لحاظ کیفیت، تجهیزات و خوشدستی واقعا قابل ستایش است. با توجه به این ویژگی ها بسیار حیف است که این اس یو وی دلپذیر در سایر نقاط جهان ارائه نشود.

دی اس 6-2

جالب است که پر فروش ترین اس یو وی فرانسوی در خود این کشور قابل دسترسی نیست. DS 6 فقط در بازار چین عرضه میگردد، هرچند اخیرا اقداماتی مبنی بر گسترش بازار فروش آن به عمل آمده است. به هر حال این تازه وارد در چین توانسته رقیبی برای اس یو وی های لوکس مانند رنج روور اووک (در چین با نام آرورا) شده و در بازار رو به گسترش این کشور جای پای محکمی برای خود باز کند.

دی اس 6-3

اولین چیزی که توجه شما را به خود جلب میکند نبود هرگونه نشان سیتروئن است. برند DS به طور مستقل مورد استفاده قرار میگیرد و هرگونه تشابه یا نشانه میان آن و والدینش حذف شده تا بهتر بتواند در بازار هدف به عنوان نشان تجاری مستقل فعالیت کند.

این خودرو قطعا میتواند در بازارهایی مانند انگلستان موفق باشد و حتی به صورت بالقوه میتواند بازار رقبایی مانند ولوو XC60 یا نیسان قشقایی را تهدید کرده و خریداران آنها را وسوسه کند. در عین حال تزیینات کرومی آن مانند جلوپنجره یا ریل سقف که تا روی ستون عقب ادامه پیدا کرده موجب محبوبیت در میان مشتری چینی شده است.

دی اس 6-4

به نقل از اخبار خودرو، در داخل خودرو بیش از متوسط اتومبیل های انگلیسی چرم به کار رفته و در بالاترین رده تجهیزاتی یعنی نسخه پرستیژ تا روی داشبورد و پنل درب ها ادامه پیدا کرده است. کیفیت همه چیز خوب است، حتی دکمه های پلاستیکی کنترل دما و تهویه مطبوع. تنها نکته ای که میتوان آن را منفی دانست ظاهر فیک و ارزان قیمت پنل چوب نمایی است که دور صفحه نمایش ۷ اینچی قرار دارد.

در انتخاب پیشرانه ذائقه چینی بیشتر مدنظر قرار گرفته و خبری از موتور دیزل نیست. به جای آن DS 6 از یک موتور ۱٫۶ لیتری توربوی پژو سیتروئن استفاده میکند که ۱۵۸ یا ۱۹۷ اسب بخار قدرت داشته و با یک گیربکس اتوماتیک ۶ سرعته همراه خواهد بود. DS 6 با آرایش چهار چرخ متحرک عرضه نمیشود اما سیستم کنترل کشش الکترونیکی میتواند کشش خودرو را در هر شرایطی بهینه سازی کند. حتی گفته میشود توان و کشش خودرو در مسیرهای صعب العبور با لندروور رقابت میکند که البته نمیتوان این مطلب را به سادگی و بدون آزمایش پذیرفت.

دی اس 6-6

ما یک نمونه ۱۵۸ اسب بخاری را آزمایش کردیم و باید به ضعف موتور آن اعتراف کنیم. در DS 6 4.5 متری و ۱٫۵ تنی واقعا کمبود یک موتور قدرتمند دیزل احساس میشود. یک موتور چهار سیلندر برای چنین خودرویی ناکافی به نظر میرسد. بقیه چیزها به مراتب بهتر است. عملکرد فرمان با ظرافت هرچه تمام تر همراه بوده و پیچ ها را به نرمی پشت سر میگذارد. در اینجا باید از رقبای آلمانی DS 6 تشکر کرد که موجب شدند مردم چین تجربه رانندگی با خودروهای اروپایی را بیشتر کسب کنند که این در DS 6 بروز کرده است. تا آنجا که رانندگی در جاده های هموار نشان میدهد سواری DS 6 بسیار خوب است. به عنوان مثال شما تکان شدید در هنگام ترمز حس نکرده و فنربندی در این مواقع خیلی آرام برخورد میکند.

دی اس 6-5

قیمت پایه DS 6 واقعا ارزش آن را دارد. ۲۰۱۴۲ پوند مثلا در مقایسه با ۳۷۱۷۰ پوند برای آئودی Q5. آن هم با وجود تجهیزات ارزشمندی مانند صندلی های چرمی، ناوبری ماهواره ای، ورود بدون کلید و نمایشگر فشار باد تایرها. در نمونه ۲۸۳۵۰ پوندی که ما مورد آزمایش قرار داده ایم علاوه بر اینها دوربین دید عقب، صندوق پران الکتریکی و حتی ماساژور صندلی جلو نیز وجود دارد.

از نکات حائز اهمیت برای مشتریان این است که، حتی در خانواده های کم جمعیت فضای عقب جادار است و این مورد کاملا در DS 6 رعایت شده است. صندوق بار بزرگ آن ۵۰۰ لیتر حجم دارد و این به جز فضایی است که ساب ووفر قدرتمند دنون در گوشه آن اشغال کرده است.

سیتروئن اعلام کرده است که هیچ برنامه ای برای تولید DS 6 در اروپا ندارد و متاسفانه نمونه های بزرگ تر چندان موفق ظاهر نشده و DS 6 در این میان یک استثنا است. باید امیدوار بود که این تصمیم حداقل درباره نسل آینده DS 6 تغییر کند.

دنده 6  : قیمت دی اس 6 در بازار ایران 218 میلیون تومان اعلام شده است، بنابراین این مدل به آلترناتیوی در مقابل هیوندای سانتافه، تویوتا راو 4، هوندا CRV و ولوو XC60 تبدل شده است که البته از نظر مشخصات فنی با اکثر این خودروها تفاوت دارد اما برای برخی مشتریان علاقه مند به خودروهای کراس اوور لوکس می تواند انتخاب جذابی باشد.

مشخصات فنی DS 6 :

قیمت پایه : ۲۰۱۴۲ پوند

موتور : ۱٫۶ لیتری چهار سیلندر بنزینی توربو

قدرت : ۱۵۸ اسب بخار

گیربکس : شش سرعته اتوماتیک ، دیفرانسیل جلو

شتاب صفر تا صد کیلومتر : ۹٫۵ ثانیه

مصرف سوخت : ۵٫۶ لیتر در صد کیلومتر

منبع : autoexpress

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 102 تاريخ : دوشنبه 28 تير 1395 ساعت: 15:03

خودروهای خودران به چراغ راهنمایی نیاز دارند؟

آیا مجهز شدن اتومبیل ها به سامانه های خودران به معنی عدم نیاز به علائم ترافیکی است؟

دنده6- علیرضا غفاری :زمانی که اتومبیل های ما وظیفه رانندگی را نیز خود بر عهده گیرند، دیگر نیازی به سیستم های هشدار دهنده و چراغ های رنگی چشمک زن احساس نمیشود. در این جا این سوال مطرح میشود که اتومبیل های خودران (که عموما مملو از سنسور ها مختلف هستند ) در هنگام ورود به تقاطع ها چگونه عمل میکنند؟ محققان انسیتو فناوری سوئیس (ETHZ ) و کنسول ملی تحقیات ایتالیا  (CNR)و دانشگاه MITامریکا  در صدد پاسخ به این سوال هستند.

” چگونه علا ئم و چراغ های راهنمایی و رانندگی  که قدمتی در حدود 150 سال دارند و ذاتا برای هدایت درشکه ها طراحی شده اند ، میتوانند برای اتومبیل های خودران نیز مفید باشند؟  ”

این عبارت که  در یکی از سایت های اینترنتی منتصب به دانشگاه MIT عنوان شده است به خوبی بیانگر نیاز به تحول در سیستم های جهت دهی در ترافیک شهری بعد از تکامل اتومبیل های خودران است.

ویدیو فوق به طور خلاصه نشان میدهد که چگونه با بهره گیری از سامانه ای شبیه به آنچه در کنترل ترافیک هوایی استفاده میشود ، میتوان عبور و مرور را در تقاطع ها مدیریت کرد.در این سامانه هر خودرو بلافاصله بعد از رسیدن به تقاطع سیگنالی را به واحد مرکزی کنترل ارسال میکند و پس از آن مرکز کنترل به هر خودرو زمان مشخصی را برای عبور اختصاص میدهد . به گفته کارشناسان اساس این سامانه کنترلی بر الگوریتم های پیچیده کامپیوتری استوار است . الگوریتم هایی که پردازشگر های بی روح خودرو را تا مرز های هوشمندی پیش میبرند.

بنا برآنچه در اخبار پژوهشی ، پیرامون این سامانه مطرح میشود میتوان دریافت که استفاده از این سامانه کنترلی در تقاطع ها  میتواند تعداد خودروهای عبوری را در یک محدوه زمانی مشخص تا دوبرابر حد معمول افزایش دهد.این مسئله علاوه بر صرفه جویی در زمان ، کاهش مصرف سوخت را نیز در پی دارد . همچنین با گسترش این سامانه به عابران پیاده و راکبان موتور سیکلت و دوچرخه از طریق گوشی های هوشمند ، میتوان سلامت آن ها را هنگام عبور از تقاطع ها تا حد زیادی تامین نمود .

حال میتوان آینده ای را تصور کرد که در تقاطع های آن ترافیک روان در جریان است . چرا که دیگر انسان ها همه کاره نیستند و لازم  نیست با معضلات ترافیکی که در حال تبدیل به کابوس هستند دست و پنجه نرم کنیم . آیا این همان آینده ای نیست که سازندگان اتومبیل های خودران ساختنش را به ما قول می دهند؟

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 93 تاريخ : دوشنبه 28 تير 1395 ساعت: 13:50

قرارداد سایپا با سیتروئن به زودی نهائی می شود

مهدی جمالی درباره دیدار عصر دیروز(یکشنبه) با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی امروز(دوشنبه) به ایرنا گفت: در این دیدار درباره مذاکرات سایپا با سیتروئن، توضیحاتی به نمایندگان داده شد.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا افزود: سرمایه گذاری خارجی باید به صورت کامل شامل سرمایه گذاری، انتقال تکنولوژی، توسعه صنعت قطعه سازی کشور و افزایش صادرات انجام شود که همه این اصول در قراردادهای شرکت با دقت در حال بررسی است.
جمالی درباره قرارداد سیتروئن نیز اضافه کرد: با توجه به اینکه، این قرارداد در نوع خود برای نخستین بار در صنعت خودروسازی کشور درحال عملیاتی شدن است، تامین سرمایه گذاری آن از طریق خرید سهام سایپا کاشان، حداکثر سرمایه گذاری در قوای محرکه، مشارکت در تحقیق و توسعه و گسترش قطعه سازی همراه با صادرات 30 درصدی محصولات مشترک و تولید آخرین مدل از محصولات شرکت سیتروئن صورت می پذیرد.

citroen-c3
وی تصریح کرد: بر همین اساس به نظر می رسد تا نهایی شدن قرارداد فاصله چندانی وجود ندارد.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با بیان اینکه قرارداد با شرکت نیسان(ژاپن) نیز جاری است و باید اجرایی شود، اظهار کرد: در زمان تحریم ها با شرکت نیسان دچار مشکل شدیم؛ این شرکت پیش از اعمال تحریم ها همکاری با پارس خودرو را رها کرد اما اکنون در حال مذاکره با این شرکت برای از سرگیری دوباره همکاری ها هستیم.
وی، سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت را «سرمایه گذاری مشترک و توسعه صادرات» عنوان و تاکید کرد که سایپا به طور حتم این سیاست را پیگیری می کند.
به گزارش ایرنا، در جلسه دیروز، مدیران عامل سایپا و ایران خودرو به همراه رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع(ایدرو) به ارائه گزارش از فعالیت ها و برنامه های خود پرداختند و نیازها و درخواست های خود را مطرح کردند.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 86 تاريخ : دوشنبه 28 تير 1395 ساعت: 13:50

جذابیت‌های خودروسازی ایران در پسا‌کودتای ترکیه

 برخی از خودروسازان مطرح دنیا همچون تویوتا یا هوندا در این کشور سرمایه‌گذاری 100 درصدی انجام دادند و برخی دیگر نیز سرمایه‌گذاری بالای 50 درصد. تمام این تعریف و تمجیدهای صنعت خودرو در ترکیه را عنوان کردیم تا به این نتیجه برسیم که سرمایه‌گذار خارجی تنها به‌دنبال موقعیت منطقه‌ای ترکیه وارد این کشور نشده؛ بلکه امنیت سرمایه‌گذاری و ثبات سیاسی مولفه مهمی در ایجاد موقعیت فعلی داشته است. در این زمینه یک کارشناس اقتصادی با ترسیم موقعیت ترکیه در پسا‌کودتا که منجر به کاهش امنیت و افزایش ریسک سرمایه‌گذاری شده، به‌دنبال فرصت‌سازی ایران در این زمینه است. وی معتقد است که اگرچه ایران با بی‌تدبیری نتوانست از بازار کشورهای همسایه در موقعیت‌های خاص بهره ببرد، اما با توجه به موقعیت کنونی ترکیه می‌تواند لااقل سهمی از خودروسازی این کشور را از آن خود کند. در حال حاضر ترکیه به‌واسطه حضور سرمایه‌گذاران خارجی، جایگاه خود را در صادرات خودرو و قطعه به کشورهای منطقه تثبیت کرده حال آنکه ایران می‌تواند از موقعیت کنونی این کشور استفاده کرده و جذابیت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه خودرو را برای خودروسازی این کشور به تصویر بکشد/دنیای اقتصاد

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 87 تاريخ : دوشنبه 28 تير 1395 ساعت: 11:54

کلیپ/بررسی ظاهری و آپشن های بسترن B70،محصول جدید بهمن موتور

در این کلیپ در 3 دقیقه ،بررسی ظاهری و تریم داخلی و آپشنهای بسترن B70 که به زودی توسط بهمن موتور تولید خواهد شد را خواهید دید

از این خودرو بیشتر بخوانید:

بسترن B70، محصول جدید بهمن موتور

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 102 تاريخ : دوشنبه 28 تير 1395 ساعت: 5:02

شیوه جدید تامین نقدینگی خودروسازان

عرضه رنو کپچر در ۶ رنگ با موعه تحول آذر تا بهمن

دو خودروساز بزرگ کشور برای جمع آوری نقدینگی به پیش‌فروش خودرو روی آورده‌اند تا با دریافت رقمی بین 34 تا 50 درصد قیمت برخی خودروها بتوانند تقاضای موجود برای خرید خودرو را به نام خود درآورند.

بر اساس این گزارش ایران‌خودرو که طی هفته‌های گذشته طرح فروش قسطی پژو 206 تیپ2 را با پیش پرداخت 11 میلیونی و اقساط سه ساله به اجرا درآورد، به تازگی خودرو رنو کپچر را پیش فروش کرده تا در مقام نمایندگی فروش این شرکت فرانسوی به واردات کپچر پرداخته و این خودرو را از طریق شبکه نمایندگی‌های خود به فروش رسانده و خدمات پس از فروش آن را ارائه دهد.

آن‌گونه که ایران خودرو اعلام کرده، متقاضیان خرید کپچر می توانند با پرداخت 50 میلیون تومان از قیمت این خودرو، آن را پیش خرید کرده و ظرف ماه‌های آذر تا بهمن 95 دریافت کنند. سایپا نیز در مقابل خودرو کیا سراتو را با قیمت 90 میلیون تومان عرضه کرده و چیزی حدود 40 میلیون تومان آن را به صورت وام با بهره صفر به مشتریان عرضه می کند.

در این میان اما سایر خودروسازان که عمدتا به تولید خودروهای چینی مشغولند نیز ترفندهایی را برای فروش محصولات خود به کار گرفته اند. به عنوان مثال شرکت مدیران خودرو که به تولید انواع محصولات چری چین مشغول است خودرو آریزو5 را که به تازگی از آن در نمایشگاه خودرو شیراز رونمایی کرده، با 50 درصد پیش پرداخت به فروش رسانده و مابقی آن را به صورت اقساط 12 تا 24 ماهه با سود 20 تا 22 درصد دریافت می‌کند.

این برای اولین بار است خودروسازان کشور، اقدام به فروش خودروهای جدید به صورت قسطی کرده و تاریخ تحویل آن را 90 روزه اعلام کرده اند. پیش از این با توجه به پایین بودن میزان عرضه خودرو، معمولا خودروسازان اصل قیمت یک خودرو را دریافت می‌کردند و با بدعهدی های فراوان تحویل مشتریان می‌دادند.

به اعتقاد برخی از تحلیلگران، تغییر رفتار خودروسازان فعال در بازار ایران به خاطر حضور خودروسازان چینی است چرا که آنها در طول یک دهه فعالیت رسمی خود در این بازار هم از نظر تنوع و هم به لحاظ قیمت توانسته اند پایه گذار بازاری رقابتی در کشور شوند.

این حضور سبب شد تا دولت بخشنامه حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو را ابلاغ کند که بر اساس آن در همه پیش‌فروش‌های خودرو باید حداکثر 50 درصد قیمت یک خودرو دریافت شود./اقتصاد نیوز

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 94 تاريخ : يکشنبه 27 تير 1395 ساعت: 23:07

تا سال 2020، خودروی برقی هیوندای با 450کیلومتر رنج

دنده6- امسال کمپانی هیوندای نسخه  برقی-باتری مدل Ionic  را در آمریکا به فروش می رساند، اما هیوندای نقشه های بزرگتری دارد. هیوندای پیش بینی تولید EV با طی 250 مایل مسافت برای هر مرتبه شارژ را تا پایان این دهه می کند.یکی از مقامات هیوندای اظهار کرده توسعه تکنولوژی خودرو برقی در 6 سال گذشته به حالت پایداری رسیده و شتاب آن تا دو سال دیگر دوبرابر خواهد شد.

2017-Hyundai-Ioniq-EV-2

نسخه EV مدل Ionic در انواع برقی و هیبرید با طی 110 مایل مسافت در هر مرتبه شارژ نوامبر 2016 به بازار عرضه خواهد شد. سپس هیوندای و کمپانیهای کیا و جنسیس ممکن است نسخه EV با 200 مایل برد را تا سال 2018 و برد 250 مایل تا سال 2020 تولید کنند. این مقام هیوندای نگران از رده خارج شدن سریع Ionic نیست، زیرا عقیده دارد که خودروهای با برد بیشتر، قیمت بالاتری دارند و قرار هم نیست برای بازار EV لوکس از موتور تسلا استفاده بکنند.

مدل Ionic EV مارچ گذشته  در نمایشگاه خودرو نیویورک به نمایش گذاشته شد.  ژانویه نسخه دوگانه و ماه گذشته مدل EV  در کره جنوبی به بازار عرضه شدند.

در مجموع هیوندای، کیا و جنسیس تصمیم دارند تا پایان این دهه، 10 مدل دوگانه، 8 مدل اتصال برقی دوگانه، 8 مدل EV و دو مدل سوخت سلولی هیدروژنی تولید کنند. تنها خودرو برقی هیوندای فروخته شده در آمریکا مدل کیا سولEV می باشدکه برد 93 مایل برای هر مرتبه شارژ دارد.

به اشتراک گذاری

- - , .
.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 102 تاريخ : يکشنبه 27 تير 1395 ساعت: 14:35

بیسو، جدیدترین خودروساز چینی

اولین محصول از جدیدترین خودرو ساز چینی: با بیسو S25 آشنا شوید.

دنده6:خودرویی که در تصویر مشاهده می‌کنید، یک شاسی بلند جدید چینی است به نام Bisu S25که قرار است ماه سپتامبر در نمایشگاه اتومبیل شهر چنگدو واقع در جنوب مرکزی کشور چین از آن رونمایی به عمل آید. پس از این نمایشگاه ، S25وارد بازار خودروی چین خواهد شد.

Bisu یک برند نوپاست و S25اولین محصول آن است. نام کامل این برند، شرکت خودروسازی چونگین بیسو است که در شهر بزرگ چونگین واقع شده است.

Bisu-S25-بیسو (1)

Bisu در حقیقت زیر مجموعه ای از واحد تجاری مشترک Beiqi-Yinxiang است که این واحد تجاری مشترک خودرو هایش را تحت نام تجاری Huansu در بازار به فروش می‌رساند. واحد تجاری مشترک Beiqi-Yinxiang متشکل از دو شرکت خودرو سازی Beijing(به اختصار Beiqi)و گروه موتور سیکلت سازی Yinxiang است.

Bisu S25از همان پلتفرم دو مدل Beiqi-YinxiangHuansu S2و Huansu S3بهره می برد. دو برند Huansu و Bisu نیز در واقع یک نام به حساب می‌آیند : هر دو به زبان چینی به معنی “سرعت جادویی”  هستند.

Bisu-S25-بیسو (6)

مخاطب برند Bisu جوان هایی هستند که قدرت مالی کمی دارند در حالیکه برند Huansu تمام افرادی که به دنبال خودرو های ارزان قیمت هستند را هدف قرار داده است. بر همین اساس Bisu S25طراحی جوان پسندانه تری نسبت به S2وS3دارد و نکته جالب اینجاست که S25به یک موتور بنزینی ۱.۳ لیتری توربو مجهز شده که مختص برند Bisu طراحی شده است.

S25فوق العاده اقتصادی قیمت گذاری شده است، چیزی در حدود ۶۰۰۰۰ الی ۷۰۰۰۰ یوآن.

Bisu-S25-بیسو (3)

گلگیر ها طراحی جالبی دارند و طبق معمول چرخ ها خیلی کوچک هستند. رنگ مشکی برای سقف ایده جالبی است، اما ستون های مشکی در قسمت جلو زیبا به نظر نمی آیند. طول ریل های روی سقف کم است ولی قابل استفاده هستند.

Bisu-S25-بیسو (4)

طرح چراغ ها زیباست و اندازه مناسبی دارند. بین دو چراغ عقب نیز نوشته Bisu Auto قرار گرفته است.

آرم BT3در گوشه سمت چپ عقب، حاکی از موتور 1.3 لیتری توربو است. سر اگزوز ها نیز بسیار بی کیفیت هستند.

Bisu-S25-بیسو (2)

به اشتراک گذاری

- - , .
.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 219 تاريخ : يکشنبه 27 تير 1395 ساعت: 0:00

دلیل دو برابر شدن قیمت خودروهای وارداتی

به نقل از ایسنا، فربد زاوه در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در خودروهای با حجم موتور تا 2000 سی‌سی معادل 40 درصد و در خودروهای با حجم موتور 2000 تا 2500 سی‌سی معادل 55 درصد قیمت خودرو به عنوان تعرفه واردات پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه معادل پنج درصد قیمت فروش خودروهای وارداتی نیز به عنوان عوارض توسعه ناوگان آمبولانس پرداخت می‌شود، خاطرنشان کرد: هزینه‌های مربوط به سازمان استاندارد، ثبت سفارش، بارگیری و تخلیه گمرک و غیره نیز مجموعا سه درصد به قیمت تمام شده خودرو اضافه می‌کند.

این کارشناس خودرو ادامه داد: همچنین سه درصد قیمت خودروهای وارداتی در گمرک ایران (CIF) نیز صرف هزینه‌های گارانتی این محصولات می‌شود و 10 درصد قیمت خودروهای وارداتی نیز مربوط به عوارض شماره‌گذاری است.

وی افزود: علاوه بر این حدود چهار درصد قیمت تمام شده خودروهای وارداتی مربوط به عوارض و مالیات شماره‌گذاری است که به اداره دارایی پرداخت می‌شود. حدود 10 میلیون تومان نیز هزینه اسقاط خودروهای فرسوده برای واردات یک دستگاه خودروی وارداتی است.

زاوه با بیان اینکه هزینه حمل و نقل خودرو از کشور مبدا تا ایران نیز حدود هزار یورو به ازای واردات هر دستگاه خودرو است، تصریح کرد: 9 درصد قیمت کل خودرو نیز مربوط به مالیات بر ارزش افزوده آن است.

وی خاطرنشان کرد: مجموع این هزینه‌ها باعث افزایش حدود صد درصدی قیمت خودروهای وارداتی در ایران می‌شود. این در حالی است که سود شرکت‌های واردکننده خودرو به طور میانگین بین 3 تا 8 درصد است.

پیش از این علی خاکساری – عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی، در گفت‌وگو با ایسنا از 2.5 برابر بودن قیمت خودروهای وارداتی در ایران نسبت به قیمت‌های جهانی این محصولات انتقاد کرده بود.

به اشتراک گذاری

- - , .
.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 71 تاريخ : شنبه 26 تير 1395 ساعت: 16:43

پراید رسما گران شد

موج افزایش قیمت ها توسط سایپا آغاز شد

به نقل از فارس ،گروه خودروسازی سایپا در جدیدترین ابلاغیه به نمایندگی‌های فروش خود، قیمت انواع پراید را افزایش داد.

بر این اساس، قیمت جدید هر دستگاه سایپا ۱۳۱ مدل SE با موتور جدید معادل ۲۰ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان تعیین شده که افزایش ۴۷۰ هزار تومانی را نسبت به قیمت قبلی نشان می دهد.

همچنین قیمت جدید سایپا ۱۳۲ مدل SE با موتور جدید با افزایش ۵۷۰ هزار تومانی معادل ۲۰ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان تعیین شده است.

در مورد سایپا ۱۱۱ مدل SE نیز باید به رشد ۳۰۰ هزار تومانی قیمت این خودرو و تعیین قیمت ۲۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی برای این خودرو اشاره کنیم.

طبق مصوبه جدید گروه خودروسازی سایپا، قیمت سایپا ۱۴۱ مدل SE با موتور جدید نیز ۱۹ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان تعیین شده است.

سایپا در حالی قیمت محصول پرفروش خود را افزایش داده که بازار خودرو راکد است و تقاضای چندانی برای خرید خودرو وجود ندارد.

تصویر بخشنامه جدید سایپا:

PRIDE-1

به اشتراک گذاری

- - , .
.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 83 تاريخ : شنبه 26 تير 1395 ساعت: 15:40

جیلی NL3 و یورش به بازار کراس اوور صد میلیونی چینی

جیلی NL3 یک خودروی کراس‌اوور جدید چینی است که در اولین روز نمایشگاه خودرو شیراز، توسط شرکت خودروسازان بم از آن رونمایی شد.

به نقل از دنیای خودرو – این خودرو در بخش طراحی بسیار دگرگون شده و ظاهری به مراتب جذابتر از جیلی های قبلی را دارد. NL3 با پیشرانه ۱٫۸ لیتری توربو به بازار ایران عرضه می شود که ۱۸۴ اسب بخار را با گشتاور ۲۸۵ نیوتون متر به تمامی چرخ های منتقل می کند. وزن این خودرو حدود دو تن است از نظر تقویت شاسی و ایمنی در سطح بالایی قرار دارد.

جیلی NL3-2

همچنین کیفیت ساخت NL3 نسبت به برخی خودروهای چینی متمایز است و از نظر امکاناتی در سطح بالایی قرار دارد. شش کیسه هوا، سقف پانارومیک، سیستم کنترل پایداری الکتریکی، مانیتور ۹ اینچی، دوربین عقب، ترمز پارک برقی، اتوهلد، صندلی های جلو برقی با گرمکن ، سنسور نور، سنسور پارک جلو و عقب، بلوتوث، کروزکنترل، سیستم تهویه دوگانه اتوماتیک، تودوزی چرم، تنظیم چهار جهته گودی کمر راننده، استارت دکمه ای، سیستم کنترل حرکت در سرپایینی، سیستم کنترل شروع حرکت در شیب، سنسور باد لاستیک، رینگ های ۱۸ اینچی و… از جمله امکانات این خودرو جدید جیلی به حساب می آید.

جیلی NL3-3

با توجه به طراحی زیبا، امکانات و کیفیت پیش بینی می شود که NL3 بتواند بازار برخی خودروها را به چالش بکشد و فروش را برای کراس اوورهای چینی سخت کند. البته هنوز زمان مشخصی از ورود NL3 به بازار اعلام نشده و قیمت آن مشخص نگردیده است. احتمال داده می شود که محصول جدید خودروسازان بم قیمتی بیش از ۱۰۰ میلیون تومان را با امکانات سطح فول داشته باشد.

به اشتراک گذاری

- - , .
.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 94 تاريخ : شنبه 26 تير 1395 ساعت: 14:37

تکلیف خودروهای آمریکایی دولت روشن شد

پس از انتقاد از ورود خودروهای آمریکایی به کشور، دولت تصمیم جدیدی درباره خودروهای آمریکایی گرفت.

پس از اعلام ممنوعیت ورود هرگونه خودروی آمریکایی به کشور، دولت تصمیم گرفته است تمام خودروهای آمریکایی اش را به فروش بگذارد.

13

بنابر مصوبه هیات وزیران، از محل فروش ده خودروی هامر آمریکایی که در اختیار ستاد بحران خوردوهای داخلی خریداری کند./عصر خبر

14

به اشتراک گذاری

- - , .
.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 94 تاريخ : شنبه 26 تير 1395 ساعت: 9:10

وانت بار هیوندای تا 2020 عرضه خواهد شد

پیشتر خبر عرضه وانت بار هیوندا تایید شده بود اما زمان دقیق ارائه آن مشخص نبود. هرچند  تولید این وانت بار کره‌ای در آینده حتمی است اما طبق آخرین گزارش رسیده، تا پایان این دهه میلادی این امر مخقق نخواهد شد.

اسکات گرند مدیر عامل منصوب هیوندای استرالیا تایید کرد: “این خودرو تا قبل از 2020 رونمایی نخواهد شد.” همچنین وی توصیح داد که پیام های مثبتی از کره جنوبی درباره آینده این وانت بار دریافت کرده است. وی همچنین اظهار داشت: “ما تعهد و برنامه جدی برای تولید این خودرو داریم”

گزارش های قبلی حاکی از این است که این خودرو توسط مدل مفهومی سانتا کروز مورد بازبینی قرار گرفته و برپایه خودروی شاسی بلند توسان است و از ویژگی هایی نظیر سیستم چهار چرخ محرک و پنج صندلی داخلی بهره میبرد. هموان طور که شاید برخی افراد انتظار داشته باشند، قطعا انتظار می رود از اپشن ها و موتور نوسان در این خودرو به کار رود.

این وانت بار میتواند نخستین خودروی هیوندا باشد که با یک موتور دیزل در ایالات متحده عرضه خواهد شد. همچنین بازارهای بزرگتری برای این خودرو در نظر گرفته شده است، از جمله استارلیا و برخی کشورهای اروپایی.

در ادامه تصاویر این خودرو فایل مشاهده است:

به اشتراک گذاری

- - , .
.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 62 تاريخ : شنبه 26 تير 1395 ساعت: 9:10

حمله بی سابقه به سیستم خودران تسلا:کانسیومر ریپورتز

سیستم خودران تسلا، یک مشت ادعاست!

دنده6 – ترجمه بهنام اصغریان : نشریه Consumer Reports از تسلا درخواست کرد تا سیستم رانندگی خودکار را غیرفعال کرده و نام آن را تغییر دهد

این نشریه با این موضوع که نیازی نیست راننده ها فرمان را در دست بگیرند و تسلا به صورت خودکار خودرو را هدایت می‌کند، مخالفت دارد.

کانسیومر ریپورتز پس از تصادفاتی که اخیرا اتفاق افتاد و مقصر آنها نیز سیستم خودکار تسلا شناخته شد، از تسلا درخواست کرد که سیستم رانندگی خودکار که با نام اتوپایلوت شناخته میشود را موقتاً غیر فعال کرده و نام آن را عوض کند .

در مقاله ای طولانی با عنوان “سیستم اتوپایلوت تسلا: خود مختاری بیش از حد و زودتر از موعد”، کانسیومر ریپورتز اینطور بیان میکند که تصادف مرگبار تسلا Model S که به قیمت جان Joshua Brown تمام شد، سبب شده است که “نسبت به نام اتوپایلوت و تبلیغاتی  که پیرامون آن شده است و اینکه آیا این تبلیغات مبالغه آمیز باعث شده است که مردم تصور کنند سیستم خودکار تسلا واقعا میتواند بدون دخالت انسان رانندگی کند، دچار شک و تردید شویم.”

تسلا به راننده ها هشدار میدهد که سیستم اتوپایلوت هنوز کاملا مستقل نیست و به مراقبت راننده نیاز دارد، اما کانسیومر ریپورتز میگوید این اطلاعیه ابهام برانگیز است چرا که از طرفی تسلا مدعی است خودروهایش میتوانند به طور مستقل و بدون دخالت انسان رانندگی کنند و از طرف دیگر ممکن است هر لحظه لازم شود که راننده اختیار خودرو را در دست بگیرد.

tesla_autosteer2

این نشریه در ادامه میگوید با وجود اینکه بسیاری از خودرو سازان مشغول معرفی کردن تکنولوژی های رانندگی نیمه خودکار هستند، “تسلا کماکان بر مستقل بودن سیستم خودکارش اصرار دارد.” همچنین Consumer Reports با این موضوع که تسلا تنها خودرو سازی است که به راننده این اجازه را میدهد که برای مدت طولانی به فرمان دست نزند، مخالفت دارد (حداکثر تا سه دقیقه در تستی که تسلا انجام داده است).

Consumer Reports اینگونه بیان می کند که “تکنولوژی های پیشرفته ایمنی فعال در وسایل نقلیه این پتانسیل را دارند که در دراز مدت امنیت جاده ها را افزایش دهند، اما در شرایط فعلی ما بسیار از این موضوع نگران هستیم که یک مشت دروغ درباره تکنولوژی که هنوز صحت آن زیر سوال است به مصرف کننده ها تحویل داده میشود. سیستم اتوپایلوت تسلا در واقع توان راندن خودرو را ندارد، اما به راننده اجازه میدهد که چند دقیقه به فرمان دست نزند.” بر این اساس، این نشریه از تسلا درخواست میکند تا زمانی که سیستم اتوپایلوت را طوری تغییر دهد که به راننده اجازه رها کردن فرمان را ندهد، آن را غیر فعال کند.

tesla_autosteer

همچنین این نشریه تسلا را در این مورد که در تست هایش از راننده ها به عنوان “موش آزمایشگاهی” استفاده میکند، مورد انتقاد شدید قرار داد و به این موضوع اشاره کرد که “خودرو سازان باید سیستم های خودکار را بطور واقعی نام گذاری کنند، نه بصورت مبالغه آمیز. خودرو سازان نباید تا قبل از حصول اطمینان از ایمن بودن قابلیت های جدید، آنها را در دسترس عموم قرار دهند.”/

منبع: Consumer Reports

به اشتراک گذاری

- - , .
.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 89 تاريخ : شنبه 26 تير 1395 ساعت: 9:10


دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 83 تاريخ : شنبه 26 تير 1395 ساعت: 7:35

حمله بی سابقه به سیستم خودران تسلا:کانسیومر ریپورتز

سیستم خودران تسلا، یک مشت ادعاست!

دنده6 – ترجمه بهنام اصغریان : نشریه Consumer Reports از تسلا درخواست کرد تا سیستم رانندگی خودکار را غیرفعال کرده و نام آن را تغییر دهد

این نشریه با این موضوع که نیازی نیست راننده ها فرمان را در دست بگیرند و تسلا به صورت خودکار خودرو را هدایت می‌کند، مخالفت دارد.

کانسیومر ریپورتز پس از تصادفاتی که اخیرا اتفاق افتاد و مقصر آنها نیز سیستم خودکار تسلا شناخته شد، از تسلا درخواست کرد که سیستم رانندگی خودکار که با نام اتوپایلوت شناخته میشود را موقتاً غیر فعال کرده و نام آن را عوض کند .

در مقاله ای طولانی با عنوان “سیستم اتوپایلوت تسلا: خود مختاری بیش از حد و زودتر از موعد”، کانسیومر ریپورتز اینطور بیان میکند که تصادف مرگبار تسلا Model S که به قیمت جان Joshua Brown تمام شد، سبب شده است که “نسبت به نام اتوپایلوت و تبلیغاتی  که پیرامون آن شده است و اینکه آیا این تبلیغات مبالغه آمیز باعث شده است که مردم تصور کنند سیستم خودکار تسلا واقعا میتواند بدون دخالت انسان رانندگی کند، دچار شک و تردید شویم.”

تسلا به راننده ها هشدار میدهد که سیستم اتوپایلوت هنوز کاملا مستقل نیست و به مراقبت راننده نیاز دارد، اما کانسیومر ریپورتز میگوید این اطلاعیه ابهام برانگیز است چرا که از طرفی تسلا مدعی است خودروهایش میتوانند به طور مستقل و بدون دخالت انسان رانندگی کنند و از طرف دیگر ممکن است هر لحظه لازم شود که راننده اختیار خودرو را در دست بگیرد.

tesla_autosteer2

این نشریه در ادامه میگوید با وجود اینکه بسیاری از خودرو سازان مشغول معرفی کردن تکنولوژی های رانندگی نیمه خودکار هستند، “تسلا کماکان بر مستقل بودن سیستم خودکارش اصرار دارد.” همچنین Consumer Reports با این موضوع که تسلا تنها خودرو سازی است که به راننده این اجازه را میدهد که برای مدت طولانی به فرمان دست نزند، مخالفت دارد (حداکثر تا سه دقیقه در تستی که تسلا انجام داده است).

Consumer Reports اینگونه بیان می کند که “تکنولوژی های پیشرفته ایمنی فعال در وسایل نقلیه این پتانسیل را دارند که در دراز مدت امنیت جاده ها را افزایش دهند، اما در شرایط فعلی ما بسیار از این موضوع نگران هستیم که یک مشت دروغ درباره تکنولوژی که هنوز صحت آن زیر سوال است به مصرف کننده ها تحویل داده میشود. سیستم اتوپایلوت تسلا در واقع توان راندن خودرو را ندارد، اما به راننده اجازه میدهد که چند دقیقه به فرمان دست نزند.” بر این اساس، این نشریه از تسلا درخواست میکند تا زمانی که سیستم اتوپایلوت را طوری تغییر دهد که به راننده اجازه رها کردن فرمان را ندهد، آن را غیر فعال کند.

tesla_autosteer

همچنین این نشریه تسلا را در این مورد که در تست هایش از راننده ها به عنوان “موش آزمایشگاهی” استفاده میکند، مورد انتقاد شدید قرار داد و به این موضوع اشاره کرد که “خودرو سازان باید سیستم های خودکار را بطور واقعی نام گذاری کنند، نه بصورت مبالغه آمیز. خودرو سازان نباید تا قبل از حصول اطمینان از ایمن بودن قابلیت های جدید، آنها را در دسترس عموم قرار دهند.”/

منبع: Consumer Reports

به اشتراک گذاری

- - , .
.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 98 تاريخ : شنبه 26 تير 1395 ساعت: 2:12

وانت بار هیوندای تا 2020 عرضه خواهد شد

پیشتر خبر عرضه وانت بار هیوندا تایید شده بود اما زمان دقیق ارائه آن مشخص نبود. هرچند  تولید این وانت بار کره‌ای در آینده حتمی است اما طبق آخرین گزارش رسیده، تا پایان این دهه میلادی این امر مخقق نخواهد شد.

اسکات گرند مدیر عامل منصوب هیوندای استرالیا تایید کرد: “این خودرو تا قبل از 2020 رونمایی نخواهد شد.” همچنین وی توصیح داد که پیام های مثبتی از کره جنوبی درباره آینده این وانت بار دریافت کرده است. وی همچنین اظهار داشت: “ما تعهد و برنامه جدی برای تولید این خودرو داریم”

گزارش های قبلی حاکی از این است که این خودرو توسط مدل مفهومی سانتا کروز مورد بازبینی قرار گرفته و برپایه خودروی شاسی بلند توسان است و از ویژگی هایی نظیر سیستم چهار چرخ محرک و پنج صندلی داخلی بهره میبرد. هموان طور که شاید برخی افراد انتظار داشته باشند، قطعا انتظار می رود از اپشن ها و موتور نوسان در این خودرو به کار رود.

این وانت بار میتواند نخستین خودروی هیوندا باشد که با یک موتور دیزل در ایالات متحده عرضه خواهد شد. همچنین بازارهای بزرگتری برای این خودرو در نظر گرفته شده است، از جمله استارلیا و برخی کشورهای اروپایی.

در ادامه تصاویر این خودرو فایل مشاهده است:

به اشتراک گذاری

- - , .
.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 99 تاريخ : جمعه 25 تير 1395 ساعت: 16:33

تکلیف خودروهای آمریکایی دولت روشن شد

پس از انتقاد از ورود خودروهای آمریکایی به کشور، دولت تصمیم جدیدی درباره خودروهای آمریکایی گرفت.

پس از اعلام ممنوعیت ورود هرگونه خودروی آمریکایی به کشور، دولت تصمیم گرفته است تمام خودروهای آمریکایی اش را به فروش بگذارد.

13

بنابر مصوبه هیات وزیران، از محل فروش ده خودروی هامر آمریکایی که در اختیار ستاد بحران خوردوهای داخلی خریداری کند./عصر خبر

14

به اشتراک گذاری

- - , .
.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 166 تاريخ : جمعه 25 تير 1395 ساعت: 11:04

نیسان سرنا، نخستین خودروی خودران ژاپنی

دنده  6 – مهتاب جهاندار سخت می توان  خودروسازی را پیدا کرد که بر روی فناوری اتومبیل خودران مشغول به کار نباشد. حال به نظر می رسد شرکت نیسان می خواهد نخستین کمپانی ژاپنی در زمینه اتومبیل خودران باشد، خودرویی که در بخش کنترل فرمان، ترمز و گاز دادن کاملا خودکار  عمل خواهد کرد.

nissan-propilot-2

سیر تکامل سیستم خودران نیسان از سال 2016 تا 2020

نیسان قصد دارد سیستم ProPILOT  را در نسل پنجم خودروی ون سرنا که اواخر ماه آگوست عرضه خواهد شد، به کار گیرد. اگرچه سرنا تنها در بازار ژاپن عرضه می شود اما در قشقایی 2017 سیستم ProPILOT نیز به کار گرفته خواهد شد.

nissan-propilot-3

این اتومبیل و با استفاده از یک دوربین، دیگر اتومبیل ها و خیابان را نشانه گذاری می کند و به نقشه برداری سه بعدی می پردازد. باتوجه به سرعت از پیش تعیین شده توسط راننده، خودرو فاصله امنی با دیگر اتومبیل ها داشته و موقعیت خود را حفظ خواهد کرد و از خط خارج نخواهد شد.

اگرچه سیستم در حال حاضر تنها برای رانندگی تک خطی بزرگراه در نظرگرفته شده اما تا سال 2018 فناوری تغییر خط خواهد داد و تا سال 2020 نیز به صورت فراگیر می شود.

به اشتراک گذاری

- - , .
.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 95 تاريخ : جمعه 25 تير 1395 ساعت: 3:41

بسترن B70، محصول جدید بهمن موتور

تنور 80 میلیونی ها داغ تر می شود

دنده 6 – بهنام اصغریان: گروه بهمن در پانزدهمین نمایشگاه خودروی شیراز محصولی جدید از شرکت خودرو سازی FAW را در معرض دید عموم قرار داد. بسترن B70 یک سدان متوسط است و بر اساس پلتفرم مزدا 6 نسل دوم ساخته شده است. رقیب اصلی B70 در بازار ایران لیفان 820 به حساب می آید.  بسترن B70 با پیشرانه 2 لیتری در بازار کشورمان عرضه خواهد شد و پیش ‌بینی می شود تا پیش از پایان سال روانه بازار شود.

B70-3

این موتور 4 سیلندر 16 سوپاپ توانایی تولید 145 اسب بخار قدرت در 6500 دور در دقیقه و حداکثر گشتاور 184 نیوتن متر در دور 4000 را دارد و با دو نوع گیربکس 6 سرعته دستی و اتوماتیک در چین عرضه می شود که به احتمال قریب به یقین در بازار ایران نمونه اتوماتیک به فروش خواهد رسید.

besturn_b70_2

سیستم تعلیق بسترن B70 در جلو از نوع طبق دار دوبل و در عقب چند میله ای است. ترمز های جلو دیسکی تهویه شونده و عقب دیسکی هستند.

حداکثر سرعت برای مدل 6 سرعته اتوماتیک برابر 196 کیلومتر بر ساعت و شتاب صفر تا صد کیلومتر رقم 12.58 ثانیه اعلام شده است.

besturn_b70_3

مصرف سوخت ترکیبی B70 معادل 8.8 لیتر در هر صد کیلومتر برای نمونه اتوماتیک است. وزن B70 برابر 1480 کیلوگرم و سایز لاستیک ها  17 اینچ است. این سدان چینی 4800 میلی متر طول، 1820 میلی متر عرض و 1472 میلی متر ارتفاع دارد و فاصله بین دو محور آن 2725 میلی متر است.

besturn_b70_5

قیمت احتمالی این خودرو برای عرضه در بازار ایران در حدود 85 میلیون تومان خواهد بود.

besturn_b70_4

فهرست امکانات و تجهیزات مهم و قابل ذکر بسترن B70 عبارتند از:

 • رینگ های آلومینیومی
 • چراغ های مخصوص روز (Day Light)
 • آیینه های جانبی برقی
 • شیشه های سولار
 • سانروف برقی
 • کروز کنترل
 • آیینه وسط الکتروکرومیک
 • صندلی های چرمی
 • امکان تنظیم برقی صندلی راننده
 • گرمکن صندلی های جلو
 • سیستم صوتی با قابلیت پخش MP3 به همراه 8 بلندگو
 • کامپیوتر سفری
 • 4 ایربگ (جلو و جانبی)
 • سیستم ترمز ضد قفل (ABS)
 • سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز (EBD)
 • سیستم ترمز کمکی (BA)
 • سیستم کنترل هرزگردی (TCS)
 • سیستم کنترل پایداری الکترونیکی (ESP)
 • سنسور های پارک جلو و عقب

besturn-b70-china-4

به اشتراک گذاری

- - , .
.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 328 تاريخ : پنجشنبه 24 تير 1395 ساعت: 22:37

زوتی دامای X7؛ معجزه چینی!

از کپی کار ترین خودروساز چینی

دنده 6 – بهنام اصغریان:تصاویری که مشاهده می کنید متعلق به خودروی شاسی بلند جدید زوتی با نام دامایX7 است. با دیدن هر عکس جدید از دامایX7، شباهت بسیار زیاد آن با مدل مفهومی فولکس واگن با نام CrossBlue Coupe بیشتر مشخص میشود.

زوتی متخصص کپی کردن طرح خودرو سازان دیگر است و علاقه زیادی به تقلید از فولکس واگن دارد. مدل SR7 کپی شده از Audi Q3، مدل دامایX5 تقلیدی از فولکسواگنتیگوان و زوتیT600 کپی شده از Audi Q5 است. البته موضوع به اینجا ختم نمی شود و زوتی به زودی مدل SR8 را که از پورشه ماکان کپی برداری شده است روانه بازار خواهد کرد.

zotye_damaix7

زوتی دامای ایکس 7

VW_crossblue

فولکس واگن کراس بلو

همانطور که در تصاویر می بینید زوتیدامایX7 در قسمت شیشه جلو، پنجره های کناری، شیشه عقب، خط سقف، اسپویلر بالای شیشه عقب، ستون های جلو، وسط و عقب، رینگ ها، نمای جانبی جلو و عقب، خطوط کناری بدنه که در امتداد دستگیره ها ادامه دارند و نوار براق فلزی پایین درب ها عینا کپی شده از فولکس واگن CrossBlue Coupe است.

البته زوتی فقط به تقلید طرح خارجی فولکس واگن CrossBlue Coupeاکتفا نکرده و کابین دامایX7 هم بسیار شبیه به طرح داخلی فولکس واگن است.

damai_x7_interiors

فضای داخلی زوتی دامای X7

2016-VW-Crossblue-interior

فضای داخلی فولکس واگن کراس بلو

همانطور که در تصاویر می بینید طرح کلی داشبورد و کنسول میانی، فرم و طرح غربیلک فرمان و طرح دریچه های تهویه در دو طرف مانیتور وسط کنسول همه برگرفته از فولکس واگن هستند. از همه واضح تر قسمتی است که کنسول میانی را به داشبورد متصل می کند.

دامایX7 دومین مدل از سری دامای است که احتمال می رود در آینده نزدیک تبدیل به برندی فرعی از زوتی شود. اولین مدل از سری دامای، X5 بود که سپتامبر سال گذشته روانه بازار شد.

معادل انگلیسی دامای، Damy است. زوتی در قسمت جلو و عقب از نام ZotyeDamy استفاده می کند. این نام روی مدلدامایA3 EV که هنوز به طور رسمی وارد بازار نشده است نیز دیده می شود، اما در دامایX5 از همان آرم معمولی زوتی استفاده شده است.

زوتیدامایX7 با سه موتور بنزینی مختلف عرضه می شود که هر سه موتور مجهز به توربوشارژر بوده و 4 سیلندر هستند:

قدرت (اسب بخار) گشتاور (نیوتن متر) حجم موتور (سی سی) جعبه دنده
موتور اول 150 210 1500 5 سرعته دستی
موتور دوم 170 245 1800 5 سرعته دستی یا 6 سرعتهنیمه-خودکاردو کلاچه
موتور سوم 190 250 2000 5 سرعته دستی یا 6 سرعتهنیمه-خودکار دو کلاچه

این 3 موتور با همکاری مشترک دو شرکت شن یانگ و میتسوبیشی ساخته می شوند. تقریبا همه خودرو سازان کوچک چینی از موتورهای همین شرکت بهره می برند و مدل SR8 از زوتی که کپی شده از پورشه ماکان است نیز از این قاعده مستثنی نیست.

از موتور سوم که 2 لیتری توربو است در زوتیLandwind X7 (کپی شده از رنجرورایووک) هم استفاده شده است. دو مدل مختلف با نام های یکسان (هر دو X7)، هر دو مجهز به موتور یکسان و از همه مهمتر هر دو کپی هستند. این موارد فقط در کشور چین اتفاق می افتد.

دامایX7 یک خودروی 7 نفره است. این شاسی بلند چینی 4738 میلی متر طول، 1928 میلی متر عرض و 1665 میلی متر ارتفاع دارد و فاصله بین دو محور آن معادل 2850میلی متر است.

zotye_damai_x7

همانطور که در تصاویر جلوی خودرو مشاهده می کنید طرح درب کاپوت، جلو پنجره، چراغ ها ، سپر، قطعات فلزی به کار رفته در سپر و در مجموع طرح کلی قسمت جلو نیز تقلیدی فاحش از فولکس واگن CrossBlue Coupe است.

و در آخر قسمت عقب X7: طرح چراغ های عقب، شیشه عقب، اسپویلر عقب و ستون های عقب همه برگرفته از فولکس واگن هستند. البته طراحان حاذق زوتی در این قسمت کمی خلاقیت به خرج داده اند و تغییرات کوچکی در سپر عقب نسبت به طرح اصلی فولکس واگن داده اند. واقعازوتیX7 یک شاهکار هنری است، نظر شما چیست؟

به اشتراک گذاری

- - , .
.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 262 تاريخ : پنجشنبه 24 تير 1395 ساعت: 19:56

احتمال افزایش قیمت خودرو

در حالی که گمان می‌رفت با پایان ماه رمضان، خرید و فروش در بازار خودرو رونق می‌گیرد، نمایشگاهداران خودرو پایتخت همچنان از رکود صحبت به میان می‌آورند. این رکود در شرایطی است که قیمت برخی خودروهای داخلی با افزایش روبه‌رو شده و ظاهرا دلیل آن، به کمبود عرضه از سوی خودروسازان برمی‌گردد.

 به گفته فعالان بازار، ظاهرا خودروسازان قصد دارند با کاهش عرضه محصولات خود، مقدمات افزایش قیمت را در بازار ایجاد کنند. گفته می‌شود هدف نهایی خودروسازان از کاهش عرضه، اجرای مصوبه شورای رقابت مبنی‌بر افزایش قیمت رسمی خودروها است. این شورا چند هفته پیش مجوز افزایش قیمت خودروهای داخلی را صادر کرد، اما خودروسازان به‌دلیل رکود بازار و همچنین بیم از کاهش بیشتر تقاضا، آن را اجرا نکردند. در حال حاضر نیز بنا به گفته برخی فعالان بازار، خودروسازان می‌خواهند با کاهش عرضه، قیمت محصولات شان را در بازار آزاد افزایش دهند تا دلیل مناسبی برای اعمال مصوبه شورای رقابت داشته باشند. طبعا وقتی قیمت کارخانه و بازار خودروها با یکدیگر فاصله داشته باشد، پایین ماندن نرخ کارخانه‌ای چندان توجیه اقتصادی نداشته و بیشتر به نفع واسطه‌ها تمام خواهد شد. از همین رو وقتی به‌دلیل کاهش عرضه، قیمت بازار آزاد خودروها بالا برود، افزایش نرخ کارخانه‌ای خودروها نیز به‌نوعی توجیه پیدا می‌کند و شرکت‌های خودروساز داخلی نیز به‌دنبال همین موضوع هستند. آن‌طور که نمایشگاهداران خودرو پایتخت می‌گویند، برخی خودروهای داخلی طی یکی دو هفته گذشته با افزایش قیمت روبه‌رو شده‌اند و گفته می‌شود این موضوع، نتیجه کاهش عرضه از سوی خودروسازان است. فعالان بازار بر این باورند که شرایط فعلی (کاهش عرضه) تا زمانی که مقدمات افزایش قیمت رسمی خودروها فراهم شود، کماکان ادامه خواهد داشت.

افزایش قیمت تندر و پراید

سری اما به بازار خودرو کشور بزنیم و ببینم حال و هوای قیمت‌ها پس از ماه رمضان چگونه است. آن طور که فعالان بازار می‌گویند، قیمت برخی خودروهای داخلی به خصوص تندر90‌ها بالا رفته و برخی دیگر نیز ثبات را تجربه کرده‌اند. بر این اساس، در حال حاضر پژو 206 تیپ 5 با قیمتی برابر با 36 میلیون و 900 هزار تومان خرید و فروش می‌شود که این موضوع از ثبات قیمت خودروی موردنظر در هفته‌جاری حکایت می‌کند. همچنین پژو 206 صندوقدار مدل V8 هم‌اکنون قیمتی برابر 37 میلیون و 200 هزار تومان دارد و این یعنی خودرو موردنظر نیز با تثبیت قیمت مواجه بوده است.

هرچند شورای رقابت مجوز افزایش قیمت این دو محصول را صادر کرده است، با این حال ایران خودرو هنوز این مصوبه را اجرا نکرده و باید منتظر ماند و دید در نهایت قیمت آنها بالا خواهد رفت یا نه. اما از بازار پژو 405 نیز خبر می‌رسد این محصول با توجه به تغییر قیمتی که داشته، در حال حاضر 29 میلیون و 400 هزار تومان به فروش می‌رسد. افزایش قیمت 405 نیز توسط شورای رقابت مورد تایید قرار گرفته و باید منتظر ماند و دید در نهایت این محصول گران می‌شود یا با همین قیمت فعلی روزگار خواهد گذراند.

اما دیگر محصول ایران خودرو به نام سمند EF7 هم طی هفته جاری تغییر قیمتی خاصی را به خود ندیده و در حال حاضر 30 میلیون و 700 هزار تومان خرید و فروش می‌شود. همچنین سمند مدل LX نیز کماکان با همان قیمت 29 میلیون و 800 هزار تومان خود خرید و فروش می‌شود.

سمند جزو خودروهایی است که معمولا تغییرات قیمتی خاصی را تجربه نمی‌کند و گاهی قیمت آن تا هفته‌ها ثابت می‌ماند.

از بازار رانا نیز خبر می‌رسد، این خودرو با توجه به تثبیت قیمتش طی هفته جاری، هم‌اکنون 33 میلیون و 200 هزار تومان به فروش می‌رود. با این حساب، رانا نیز جزو خودروهای باثبات طی هفته جاری بوده است.

از رانا که بگذریم، تیبا هم بدون تغییر قیمتی خاص، در حال حاضر قیمتی معادل 24 میلیون و 100 هزار تومان در بازار دارد. تیبا مدت‌هاست قیمتش در همین حول و حوش باقی مانده و تغییری نکرده است. این در حالی است که قیمت پراید طی هفته جاری بالا رفته و این محصول در اثر کاهش عرضه افزایش قیمت را به خود می‌بیند. به گفته فعالان بازار، پراید در مدل 131 قیمتی برابر با 20 میلیون و 500 هزار تومان دارد که این موضوع از جهش 400 هزار تومانی خودرو موردنظر حکایت دارد. گفته می‌شود سایپا به‌زودی قیمت این محصول را به‌طور رسمی افزایش خواهد داد.

از سوی دیگر اما پراید در مدل 111 نیز این هفته افزایش قیمت داشته و هم‌اکنون 21 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. این نشان می‌دهد پراید 111 حدود 300 هزار تومان در هفته جاری افزایش پیدا کرده است. سایپایی‌ها ظاهرا قصد افزایش قیمت این مدل از پراید را نیز دارند. هم تیبا و هم پراید، مجوز افزایش قیمت را از شورای رقابت دریافت کرده‌اند که البته مشخص نیست سایپا تیبا را نیز مانند پراید گران می‌کند یا آن را همچنان با همین قیمت فعلی روانه بازار خواهد کرد.

فعالان بازار همچنین از بازار دنا نیز خبر می‌دهند که این محصول تغییر قیمت خاصی را در هفته جاری تجربه نکرده و در حال حاضر 43 میلیون و 500 هزار تومان خرید و فروش می‌شود. قیمت دنا توسط شورای رقابت آزاد شده؛ بنابراین دست ایران خودرو برای افزایش قیمت محصول باز است، هرچند این شرکت هنوز تغییری در این مورد حاصل نکرده است. نگاهی هم اما به قیمت سراتوهای مونتاژی سایپا بیندازیم، خودروهایی که قیمت‌گذاری‌شان آزاد است و تغییر خاصی در هفته جاری نکرده‌اند. بر این اساس، سراتوی اتومات هم‌اکنون 91 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود و این در حالی است که مدل دنده‌ای آن قیمتی برابر با 75 میلیون و 800‌هزار تومان دارد.

در بین دیگر خودروهای بازار اما اگرچه تندر‌90 اتومات بدون هیچ تغییری نسبت به هفته گذشته، هم‌اکنون 49 میلیون و 500 هزار تومان قیمت دارد، با این حال دیگر تندرها گران شده‌اند. بر این اساس، در حال حاضر پارس تندر قیمتی برابر با 40 میلیون و 700 هزار تومان دارد و این یعنی خودرو موردنظر تغییر قیمتی 500 هزار تومانی را در هفته جاری تجربه کرده است. همچنین تندر-90 مدل E2 پارس خودرو نیز این هفته گران شده و قیمت آن به بالای 40 میلیون تومان صعود کرده است. از سوی دیگر اما ساندرو نیز که به‌نوعی مدل هاچ‌بک تندر-90 به شمار می‌رود، افزایش قیمت را طی هفته جاری تجربه کرده و هم‌اکنون باید 52 میلیون تومان برای خرید آن هزینه کرد. گویا خودروسازان قصد دارند قیمت تندر-90 را نیز تا چندی دیگر افزایش دهند./دنیای اقتصاد

- - , .
.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 90 تاريخ : پنجشنبه 24 تير 1395 ساعت: 19:56

گزارشی از نمایشگاه بی رمق خودرو شیراز

عسل داداشلو، نمایشگاه خودروی شیراز در حالی کار خود را آغاز کرد که در بین شرکت کننده ها، نام های بزرگ خودروسازی کشور به چشم نمی خورد.

نه نارنجی های جاده مخصوص ارنجی برای نمایشگاه چیدند و نه کرمان موتوری هایی که به گرما عادت دارند تنور نمایشگاه شیراز را گرم دیدند، از آن طرف هم که آبی های پایتخت با تیم دوم خود یعنی نمایندگی های محلی به مصاف رقبای حاضر در شیراز آمدند.

نمایشگاه کوچک شیراز نه تنها نسبت به سال گذشته آب رفته بود، بلکه اکثر غرفه های آن هم رمق چندانی نداشت و به غیر از چند رونمایی روز اول بدون مراسم افتتاحیه و بدون حضور حتی مسئولان محلی به پایان رسید.

در این بین شرکت های بم خودرو با رونمایی محصول جدید خود از شرکت جیلی چند دقیقه ای بازدید کنندگان را در غرفه خود دوربین و موبایل به دست کرد و نگه داشت و از سوی دیگر مدیران خودرو با رونمایی از آریزو ۵ آلودگی صوتی زیادی در نمایشگاه ایجاد کرد و مراسم مفصلی برای رونمایی خودروی جدید خود به راه انداخت، هر چند قبل از نمایشگاه این خودرو در فرودگاه شیراز رونمایی شده بود و به نظر می رسد با توجه به قیمت ۷۰ میلیون تومانی این محصول، شور و شوق ها به همان مراسم رونمایی ختم شود.

در کنار این دو رونمایی، بهمن تازه داماد شده هم فرزند جدیدی را به بازار معرفی کرد. این شرکت نسل جدید وانت ایسوزو D-Max را برای نخستین بار در نمایشگاه خودرو و قطعات شیراز در معرض دید علاقه مندان قرار داد.

کمی آن طرف تر از سالن های پراکنده نمایشگاه شیراز، سالن بزرگی به نام حافظ بود که البته اگر از اسم عظام فاکتور بگیریم قطعه سازان کوچکی دور هم یک سالن بزرگ را تشکیل داده بودند که البته برای مخاطب عام جذابیت کمتری داشت و بسیار خلوت تر از سالن های دیگر بود.

در فضای بیرونی نمایشگاه هم کشنده های چند شرکت بزرگ خودروهای تجاری صف کشیده بودند. هم ماموت چند محصولش را زیر آفتاب سوزان این روزهای شیراز گذاشته بود و هم دیزلی های سایپا و ایران خودرو.

نکته قابل تأمل و البته خوش حال کننده نمایشگاه امسال حضور پرشور بازدیدکنندگان بود که در روز وسط هفته به نمایشگاه آمده بودند تا دسته گل های جدید خودروسازان و واردکنندگان خودروی کشورمان را از نزدیک ببینند؛ دسته گل هایی که بیشتر با گل های چینی مزین شده بود.

فرصت امروز

- - , .
.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 87 تاريخ : پنجشنبه 24 تير 1395 ساعت: 19:56

نسخه ایمن تر از رنو کوئید برای برزیل!

بازارهای رنو متفاوت هستند!

دنده6 – کوئید اخیرا در موزامبیک عرضه شده و در ماه های آینده در برزیل نیز به فروش می رسد. بنا به گزارشات Carplace خودروهایی که قرار است برای برزیل تولید شود 20 درصد (130  کیلوگرم) از خودروهای فروخته شده در هندوستان سنگین تر خواهند بود.

خودروهای کوئید تولید شده برای فروش در هندوستان 650 کیلوگرم است در حالیکه برای برزیل به وزن 800 کیلوگرم  تولید خواهد شد. افزایش وزن خودرو برای بالا بردن ایمنی بیشتر خودرو انجام شده. بدنه خودرو مقاوم تر شده. کیسه هواهای جلو و کناره هاا و سیستم ABS به حد استاندارد رسیده  حتی  صندلی راننده 9 کیلوگرم سنگین تر شده.

KWID CRASH-4

نسخه تست شده از کوئید در هندوستان که هیچ ستاره ای دریافت نکرد!

در کوئید  ساخته شده برای هندوستان فقط یک کیسه هوای جلو و تنها برای راننده کیسه هوا موجود است. البته قیمت نیز تفاوت عمده ای خواهد داشت. قیمت کوئید در هندوستان از 262113 روپیه شروع می شود در حالیکه بنا بر گزارشات قیمت کوئید در برزیل از 608631 روپیه شروع می شود.

در برزیل کوئید با مشخصات 0.8 و 1.0 لیتر حجم موتور و 3 سیلندر عرضه خواهند شد. یکی از دو موتورهای بنزینی با اتانول سازگار خواهد بود. خودرو دارای 5 دنده دستی خواهد بود. بنا بر گزارشات خودرو رنو کوئید سال 2016 در نمایشگاه اتومبیل سن پاولو برزیل معرفی خواهد شد.

حدود 2 ماه پیش بود که رنو کوئید در تست تصادف نتیجه عجیب صفر ستاره را دریافت کرد، پس از آن مسئولان رنو گفتند سعی می کنند که این خودرو را  تقویت کنند. اما در حالیکه نسخه ای که برای هندوستان در نظر گرفته هنوز از نظر مشخصات هیچ تغییری را به خود ندیده اعلام می شود که نسخه صادراتی برای برزیل با وزن و ایمنی بیشتری در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد.آیا نسخه ایرانی این خودرو همانند نسخه برزیلی خواهد بود یا هندی؟

بیشتر بخوانید:

نتایج تست تصادف رنو کوئید؛ ارزانترین محصول رنو 0 ستاره ایمنی گرفت

KWID2

به اشتراک گذاری

- - , .
.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 82 تاريخ : پنجشنبه 24 تير 1395 ساعت: 11:27

نگاهی بر، رنو مگان نسل جدید

مگان به جای فلوئنس

دنده6 –بعد از رونمایی  مگان جدید در سال 2015 و مگان Estate در مارچ 2016، مگان سدان آخرین نسخه از خانواده مگان است.

مدل جدید سدان چهار در قسمتی از برنامه نوسازی کارخانه رنو است. سبک طراحی این خودرو پویا و با جذابیت بالاست طراحی کاملا متقارن و متوازن، جلوبندی ویژه خانواده رنو با آرم بزرگ رنو، چراغهای متمایز c شکل. سقف شییه ای که بادگیرشیشه جلو را به پنجره عقبی متصل می کند جلوه بسیار ظریف و زیبایی به خودرو می دهد.

renault_megane_2016 (2)

همه مدلهای جدید سدان مگان با صندلی های عقب جادار و بسیار ممتاز طراحی شده اند.  که صندوق عقب حدود  (508 dm3 VDA) حجم دارد و دارای دسترسی آسان  سیستم بدون دست HANDS FREE  است

رنو_مگان_2016-renault_megane_2016 (7)

مدلهای جدید مگان از پلتفورم  اقتصادی  CMF C/D که بر روی تالیسمن نیز مشترک است استفاده کرده ولی طبق ادعای رنو از  کیفیت و لذت مدلهای قدیمی بهره می بردند. از امکانات رنو مگان جدید می توان به صفحه نمایش دیجیتال رنگی 7 اینچی، تبلت مالتبی مدیای 8 اینچی I-surface، R-LINK2، MULTI-SENSE، نمایشگر سربالای رنگی، سیستم پارک آسان به اضافه ابزار راحتی و کمکی برای رانندگی از قبیل سیستم ترمز اضطراری ، اخطار خروج از خط هستند. سیستم پارک آسان این خودرو می تواند به صورت عمودی و حتی مورب نیز پارک کند.

رنو_مگان_2016-renault_megane_2016 (5)

بسته به کشوراین خودرو با دو نوع موتور بنزینی عرضه می شود.

1 – موتور 1.6 لیتری با 115 اسب بخار قدرت و  گیربکس 5 سرعته

2 – موتور1.2 لیتری توربو شارژ 130 اسب بخاری و گیربکس دو کلاچه 7 سرعته  اتوماتیک یا 6 دنده دستی.

سه موتور دیزلی نیز در اختیار خریدار قرار می گیرد

1 –90 اسب بخاری با گیربکس  6 سرعته  دستی

2 –110 اسب بخاری با گیربکس 6 سرعته دستی یا 6 سرعته دوکلاچه اتوماتیک

3 – 130 اسب بخاری  6 دنده سرعته

رنو_مگان_2016-renault_megane_2016 (4)

همه مدلهای جدید سدان مگان در شهر بورسا واقع در کشور ترکیه تولید می شوند و در بیشتر از 20 کشور از به فروش می رسند. کشورهایی مانند الجزیره، استرالیا، بلغارستان، کروواسی، مصر، امارات، استونی، مجارستان،  ایرلند، اسلواکی، لیتوانی، لبنان، لتونی، مراکش،اسلواکی، لهستان، جمهوری چک، رومانی، اسلوانی، ایتالیا، صربستان، ترکیه، تونس و اکراین.

renault_megane_2016 (2)

به اشتراک گذاری

- - , .
.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 91 تاريخ : پنجشنبه 24 تير 1395 ساعت: 11:27

شرایط فولکس واگن برای همکاری با خودروسازان ایرانی

خصوصی و انحصاری

دنده6 : یک سال پس از توافق برجام، بسیاری از مشتریان خودروهای داخلی همچنان چشم انتظار حضور خارجی‌ها در صنعت خودرو ایران هستند این در شرایطی است که به گفته بسیاری از فعالان اقتصادی، سرمایه‌گذاران خارجی برای بازگشت به بازار ایران همچنان با احتیاط قدم برمی‌دارند. این احتیاط از آن جهت است که پس از لغو تحریم‌ها هنوز موانع سیاسی و ساختاری در مسیر سرمایه‌گذاران خودرویی وجود دارد که رفع مانع سیاسی نیز به پایبندی هر دو طرف به بندهای مورد توافق در برجام بستگی دارد.

Volkswagen_golf_گلف

با این شرایط طی یکسال گذشته بسیاری از خودروسازان خارجی برای حضور در ایران اعلام آمادگی کردند که به‌نظر می‌رسد قدرترین آنها شرکت فولکس واگن باشد. این شرکت پیش از این نیز در صنعت خودرو کشورمان حضور داشت که با اعمال تحریم‌های بین‌المللی مجبور به ترک ایران شد. در همین حال این شرکت علاقه‌مند به همکاری با خصوصی‌های فعال در صنعت خودروی کشور است و تمایلی به فعالیت در خودروسازی‌های بخش دولتی ندارد.

بر این اساس محتمل‌ترین خودروسازی که می‌تواند همکار جدی فولکس در ایران باشد، همان شرکتی است که پیش از این شریک فولکس در ایران بود، حال آنکه فولکس یک شرط اساسی برای همکاری با شرکت‌های متقاضی قرار داده است و این شرط مانع بزرگی برای شراکت با فولکس تلقی می‌شود. به گفته برخی از منابع آگاه فولکس تاکید کرده که خودروسازان متقاضی همکاری با این شرکت به‌طور اختصاصی تنها باید محصولات فولکس را تولید و خطوط تولید برندهای دیگر را تعطیل کند. ظاهرا این شرط به مذاق خودروسازان متقاضی، خوش نیامده و به‌نوعی از شراکت با فولکس کنار کشیده‌اند. هرچند که برخی از خودروسازان بخش خصوصی این شرط فولکس را پذیرفته و به‌نوعی در این زمینه پا پیش گذاشته‌اند با این حال باید دید که این توافقات به امضای قرارداد منجر خواهد شد؟/دنیای اقتصاد

به اشتراک گذاری

- - , .
.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 77 تاريخ : پنجشنبه 24 تير 1395 ساعت: 11:27

شرط فولکس واگن برای همکاری برای خودروسازان ایرانی

خصوصی و انحصاری

دنده6 : یک سال پس از توافق برجام، بسیاری از مشتریان خودروهای داخلی همچنان چشم انتظار حضور خارجی‌ها در صنعت خودرو ایران هستند این در شرایطی است که به گفته بسیاری از فعالان اقتصادی، سرمایه‌گذاران خارجی برای بازگشت به بازار ایران همچنان با احتیاط قدم برمی‌دارند. این احتیاط از آن جهت است که پس از لغو تحریم‌ها هنوز موانع سیاسی و ساختاری در مسیر سرمایه‌گذاران خودرویی وجود دارد که رفع مانع سیاسی نیز به پایبندی هر دو طرف به بندهای مورد توافق در برجام بستگی دارد.

Volkswagen_golf_گلف

با این شرایط طی یکسال گذشته بسیاری از خودروسازان خارجی برای حضور در ایران اعلام آمادگی کردند که به‌نظر می‌رسد قدرترین آنها شرکت فولکس واگن باشد. این شرکت پیش از این نیز در صنعت خودرو کشورمان حضور داشت که با اعمال تحریم‌های بین‌المللی مجبور به ترک ایران شد. در همین حال این شرکت علاقه‌مند به همکاری با خصوصی‌های فعال در صنعت خودروی کشور است و تمایلی به فعالیت در خودروسازی‌های بخش دولتی ندارد.

بر این اساس محتمل‌ترین خودروسازی که می‌تواند همکار جدی فولکس در ایران باشد، همان شرکتی است که پیش از این شریک فولکس در ایران بود، حال آنکه فولکس یک شرط اساسی برای همکاری با شرکت‌های متقاضی قرار داده است و این شرط مانع بزرگی برای شراکت با فولکس تلقی می‌شود. به گفته برخی از منابع آگاه فولکس تاکید کرده که خودروسازان متقاضی همکاری با این شرکت به‌طور اختصاصی تنها باید محصولات فولکس را تولید و خطوط تولید برندهای دیگر را تعطیل کند. ظاهرا این شرط به مذاق خودروسازان متقاضی، خوش نیامده و به‌نوعی از شراکت با فولکس کنار کشیده‌اند. هرچند که برخی از خودروسازان بخش خصوصی این شرط فولکس را پذیرفته و به‌نوعی در این زمینه پا پیش گذاشته‌اند با این حال باید دید که این توافقات به امضای قرارداد منجر خواهد شد؟/دنیای اقتصاد

به اشتراک گذاری

- - , .
.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 82 تاريخ : پنجشنبه 24 تير 1395 ساعت: 10:24

نگاهی بر، رنو مگان نسل جدید

مگان به جای فلوئنس

دنده6 –بعد از رونمایی  مگان جدید در سال 2015 و مگان Estate در مارچ 2016، مگان سدان آخرین نسخه از خانواده مگان است.

مدل جدید سدان چهار در قسمتی از برنامه نوسازی کارخانه رنو است. سبک طراحی این خودرو پویا و با جذابیت بالاست طراحی کاملا متقارن و متوازن، جلوبندی ویژه خانواده رنو با آرم بزرگ رنو، چراغهای متمایز c شکل. سقف شییه ای که بادگیرشیشه جلو را به پنجره عقبی متصل می کند جلوه بسیار ظریف و زیبایی به خودرو می دهد.

renault_megane_2016 (2)

همه مدلهای جدید سدان مگان با صندلی های عقب جادار و بسیار ممتاز طراحی شده اند.  که صندوق عقب حدود  (508 dm3 VDA) حجم دارد و دارای دسترسی آسان  سیستم بدون دست HANDS FREE  است

رنو_مگان_2016-renault_megane_2016 (7)

مدلهای جدید مگان از پلتفورم  اقتصادی  CMF C/D که بر روی تالیسمن نیز مشترک است استفاده کرده ولی طبق ادعای رنو از  کیفیت و لذت مدلهای قدیمی بهره می بردند. از امکانات رنو مگان جدید می توان به صفحه نمایش دیجیتال رنگی 7 اینچی، تبلت مالتبی مدیای 8 اینچی I-surface، R-LINK2، MULTI-SENSE، نمایشگر سربالای رنگی، سیستم پارک آسان به اضافه ابزار راحتی و کمکی برای رانندگی از قبیل سیستم ترمز اضطراری ، اخطار خروج از خط هستند. سیستم پارک آسان این خودرو می تواند به صورت عمودی و حتی مورب نیز پارک کند.

رنو_مگان_2016-renault_megane_2016 (5)

بسته به کشوراین خودرو با دو نوع موتور بنزینی عرضه می شود.

1 – موتور 1.6 لیتری با 115 اسب بخار قدرت و  گیربکس 5 سرعته

2 – موتور1.2 لیتری توربو شارژ 130 اسب بخاری و گیربکس دو کلاچه 7 سرعته  اتوماتیک یا 6 دنده دستی.

سه موتور دیزلی نیز در اختیار خریدار قرار می گیرد

1 –90 اسب بخاری با گیربکس  6 سرعته  دستی

2 –110 اسب بخاری با گیربکس 6 سرعته دستی یا 6 سرعته دوکلاچه اتوماتیک

3 – 130 اسب بخاری  6 دنده سرعته

رنو_مگان_2016-renault_megane_2016 (4)

همه مدلهای جدید سدان مگان در شهر بورسا واقع در کشور ترکیه تولید می شوند و در بیشتر از 20 کشور از به فروش می رسند. کشورهایی مانند الجزیره، استرالیا، بلغارستان، کروواسی، مصر، امارات، استونی، مجارستان،  ایرلند، اسلواکی، لیتوانی، لبنان، لتونی، مراکش،اسلواکی، لهستان، جمهوری چک، رومانی، اسلوانی، ایتالیا، صربستان، ترکیه، تونس و اکراین.

renault_megane_2016 (2)

به اشتراک گذاری

- - , .
.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 96 تاريخ : پنجشنبه 24 تير 1395 ساعت: 1:28

نسخه ایمن تر از رنو کوئید برای برزیل!

بازارهای رنو متفاوت هستند!

دنده6 – کوئید اخیرا در موزامبیک عرضه شده و در ماه های آینده در برزیل نیز به فروش می رسد. بنا به گزارشات Carplace خودروهایی که قرار است برای برزیل تولید شود 20 درصد (130  کیلوگرم) از خودروهای فروخته شده در هندوستان سنگین تر خواهند بود.

خودروهای کوئید تولید شده برای فروش در هندوستان 650 کیلوگرم است در حالیکه برای برزیل به وزن 800 کیلوگرم  تولید خواهد شد. افزایش وزن خودرو برای بالا بردن ایمنی بیشتر خودرو انجام شده. بدنه خودرو مقاوم تر شده. کیسه هواهای جلو و کناره هاا و سیستم ABS به حد استاندارد رسیده  حتی  صندلی راننده 9 کیلوگرم سنگین تر شده.

KWID CRASH-4

نسخه تست شده از کوئید در هندوستان که هیچ ستاره ای دریافت نکرد!

در کوئید  ساخته شده برای هندوستان فقط یک کیسه هوای جلو و تنها برای راننده کیسه هوا موجود است. البته قیمت نیز تفاوت عمده ای خواهد داشت. قیمت کوئید در هندوستان از 262113 روپیه شروع می شود در حالیکه بنا بر گزارشات قیمت کوئید در برزیل از 608631 روپیه شروع می شود.

در برزیل کوئید با مشخصات 0.8 و 1.0 لیتر حجم موتور و 3 سیلندر عرضه خواهند شد. یکی از دو موتورهای بنزینی با اتانول سازگار خواهد بود. خودرو دارای 5 دنده دستی خواهد بود. بنا بر گزارشات خودرو رنو کوئید سال 2016 در نمایشگاه اتومبیل سن پاولو برزیل معرفی خواهد شد.

حدود 2 ماه پیش بود که رنو کوئید در تست تصادف نتیجه عجیب صفر ستاره را دریافت کرد، پس از آن مسئولان رنو گفتند سعی می کنند که این خودرو را  تقویت کنند. اما در حالیکه نسخه ای که برای هندوستان در نظر گرفته هنوز از نظر مشخصات هیچ تغییری را به خود ندیده اعلام می شود که نسخه صادراتی برای برزیل با وزن و ایمنی بیشتری در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد.آیا نسخه ایرانی این خودرو همانند نسخه برزیلی خواهد بود یا هندی؟

بیشتر بخوانید:

نتایج تست تصادف رنو کوئید؛ ارزانترین محصول رنو 0 ستاره ایمنی گرفت

KWID2

به اشتراک گذاری

- - , .
.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 124 تاريخ : چهارشنبه 23 تير 1395 ساعت: 23:21

قیمت چری آریزو 5 سرانجام مشخص شد

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، مدیران خودرو که تولید و فروش محصولات چری در ایران را بر عهده دارد از آریزو 5 به عنوان یک سدان اقتصادی سایز متوسط که از ظاهر فوق العاده ای برخوردار است رونمایی کرد.

براساس این گزارش محصول آریزو۵ در سه مدل cvt excellent با قیمت ٧١٧ میلیون ریال، cvt luxury به قیمّت ۶۶٧ میلیون ریال و mt comfortable با قیمّت ۵٩٧ میلیون ریال عرضه خواهد شد.

چری آریزو 5 به یک موتور 1.5 لیتری مجهز است که حداکثر توان خود (116 اسب بخار) را در دور فوق العاده بالای 6150 دور بر دقیقه ارائه می دهد و گشتاوری 141 نیوتن متر را در دور 3800 آزاد می کند، گیربکس اتوماتیک CVT یا 5 سرعته دستی و سیستم تعلیق ساده نیمه مستقل برای محور عقب، مشخصات فنی مهم آریزو 5 را تشکیل می دهند.

چری آریزو 5-12

نسبت تراکم پیشرانه در حدود 11 به 1 است که می تواند نیاز موتور به بنزین سوپر را در پی داشته باشد.

شتاب صفر تا صد یا حداکثر سرعت رسمی توسط شرکت سازنده اعلام نشده است اما بر اساس اندازه گیری های ما در سطح دریا، صفر تا صد مدل اتوماتیک حدود 18 ثانیه است و نمونه دستی نیز برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت دقیق (حدود 110 کیلومتر از روی پشت آمپر) به زمانی در حدود 16 ثانیه نیاز دارد
آریزو 5 به خصوص در نسخه فول، امکانات رفاهی قابل توجهی را ارائه می دهد که از جمله شاخص ترین آن ها می توان به سانروف، کولر برقی، کروز کنترل، صفحه نمایش 7 اینچی لمسی به همراه دوربین دنده عقب، سیستم رانندگی ECO، ESP و جلوگیری از عقب رفتن خودرو در سربالایی، سیستم ضد لغزش، روکش چرمی برای صندلی ها و فرمان و مواردی از این دست اشاره کرد.

چری آریزو 5-7

کابین چری آریزو 5 با کیفیت تر از بسیاری خودروهای دیگر به نظر می رسد و حتی توان رقابت با خودروهای گران قیمت تر از خود را هم دارد. هرچند استفاده از پلاستیک در کابین فراگیر است اما در مدل فول صندلی های چرمی و طراحی ظاهری چشم نواز از بسیاری رقبا پیشی می گیرد.

در آخر گارانتی 5 ساله یا 150 هزار کیلومتری می تواند دلگرمی باشد برای اکثر خریدارانی که تا چندی پیش ناچار به انتخاب خودروهای دست دوم یا نمونه های تولید داخل با کیفیت ضعیف بودند، این خریداران حالا می توانند آریزو 5 را به عنوان یک خودروی جدید و صفر کیلومتر با گارانتی و خدمات پس از فروش مناسب انتخاب کنند.

- - , .
.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 99 تاريخ : چهارشنبه 23 تير 1395 ساعت: 14:54

تاتا هگزا،شاسی بلند هندی

نتیجه تلاش بی وقفه هندی ها

دنده 6 – مهتاب جهاندار: اوایل سال 2014 شرکت تاتا هگزا را برای تست راهی خیابان های هند کرد. این اتومبیل با ویژگی هایی چون سیستم مدیریت سطح یا TMS و پروژکتور چراغ جلو با قابلیت عملکرد خودکار بروزرسانی شد. گذشته از آن خودرو به رینگ های آلیاژی بزرگ، طراحی لوازم داخلی چرمی جدید، بهبود ساختار داشبورد، سیستم روشنایی بهبودیافته، فرمان بازطراحی شده و صندلی های جدید مجهز شد. برای تکمیل ویژگی ها، تاتا این اتومبیل MPV خود را با 6 کیسه هوا، سیستم الکترونیکی ثبات و برخی دیگر همراه ساخته است. هگزا در نمایشگاه اتومبیل 2016 هند نیز حضور داشت.

Hexa_Tata_2017

اوایل سال جاری شرکت تاتا موتورز خودروی کراس اوور Hexa را در نمایشگاه ژنو به نمایش درآورد. تاتا قصد داشته هگزا را جایگزین آریا کرده و قطعا با فروش قابل توجهی نیز رو به رو خواهد شد. همانطور که در تصاویر شاهد هستید، این اتومبیل طراحی مدرنی داشته و بیشتر به یک SUV شبیه است تا کراس اوور. چراغ های جلوی پروژکتوری، جلوپنجره مشبک، سپر دوگانه و چراغ LED DRLs از ویژگی های بارز هگزا محسوب می شود.

Hexa_Tata_2017 (7)

به جز ستون A باقی قسمت های این خودرو از ظرافت بالایی در طراحی حکایت دارد. در فضای داخلی تاتا با استفاده از صندلی های بزرگ سعی داشته تغییری را حاصل کند. این اتومبیل به نمایش درآمده در نمایشگاه ژنو از شش صندلی برخوردار بوده و انتظار می رود مدل آینده در گزینه های شش و هفت صندلی روانه بازار شود.

Hexa_Tata_2017 (1)
براساس بررسی انجام گرفته توسط وب سایت های مختلف، هگزا شاسی بهبودیافته ای داشته و نسبت به مدل قبل کارآمدست. این موضوع کمک خواهد کرد تا خودرو سرعت بالایی داشته و بهره وری سوختی را دارا باشد. هگزا با موتور 2.2 لیتری دیزلی عرضه می شود که پیش از این روی آریا نصب شده بود. خروجی موتور آن به 154 اسب بخار و گشتاور 400 نیوتون متری می رسد که با گیربکس 6 سرعته دستی یا اتوماتیک به چرخهای جلو هدایت می شود. این نخستین باری بوده که تاتا از گیربکس شش سرعته در اتومبیل های خود بهره می گیرد. وجود صفحه نمایش لمسی همراه با سیستم ناوبری و چند ویژگی ارتباطی دیگر، هگزا را به یک اتومبیل مدرن بدل کرده است.

Hexa_Tata_2017 (2)

از ویژگی های این اتومبیل می توان به تهویه اتوماتیک، آینه های برقی قابل تنظیم، سیستم کمک پارک و فرمان چندمنظوره اشاره داشت. گذشته از آن سیستم ایمنی کارآمدی نیز به خودرو افزوده شد که با سیستم ترمز EBD و ABS، کیسه های هوا، سیستم هشدار و برخی دیگر همراست. به گفته کمپانی تاتا، هگزا اواخر سال جاری از راه می رسد.

Hexa_Tata_2017 (3)
  این اتومبیل به موتور 2.2 لیتری دیزلی مجهزست. موتور چهارسیلندر بوده و از پیکربندی DOHC در کنار توربوشارژ بهره می برد. چنین مشخصه ای موتور را قادر می سازد تا ظرفیت جابجایی 2179 سی سی داشته و فناوری تزریق مشترک سوختی را شامل شود. مقامات تاتا اعلام داشتند که خروجی موتور هگزا بهبودیافته و می تواند 154 اسب بخار قدرت تولید کند. این خروجی در کنار گشتاور 400 نیوتون متری قرار گرفته که مشخصات بدی برای این خودرو محسوب نمی شود.

Hexa_Tata_2017 (9)
همچون دیگر کراس اوورها، این خودرو نیز در محور جلو با سیستم تعلیق McPherson strut و محور عقب با سیستم تعلیق torsion beam همراست. علاوه بر این فنر و میله ضد رول در هر دو محور به کار گرفته شد تا ثباتش افزایش یابد. از سوی دیگر در سیستم ترمز از EBD در کنار ABS برای عملکرد بالا بهره گرفته شد.هگزا از ویژگی های لازم ایمنی چون کیسه هوا، ضربه گیر، کمربند سه نقطه ای ELR ، سیستم قفل مرکزی، هشدار باز بودن کمربند راننده، سنسور پارک و برخی دیگر برخوردارست.

Hexa_Tata_2017 (8)

این خودرو کراس اوور با رینگ های 16 یا 17 اینچ به فروش می رسد. این رینگ ها می تواند فولای یا آلیاژی باشند و با ابزارهای لازم همراه هستند.
مزایا : 1- ظاهر و فضای داخلی مدرن 2-صندلی های بسیار راحت
معایب : 1- محدوده قیمت بالا 2- بهره وری سوخت نسبتا ضعیف

Hexa_Tata_2017 (6)

به اشتراک گذاری

- - , .
.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 80 تاريخ : چهارشنبه 23 تير 1395 ساعت: 14:53

بررسی BYD E6 در آلمان، چینی برقی و مدعی

از رویا تا واقعیت

دنده 6- برگردان و نوشته : علیرضا غفاری:BYD سه حرف نخست عبارت انگلیسی (BUILDING YOUR DREAMS ) است که از رویا پردازی این کمپانی چینی حکایت دارد.این شرکت سابقه ی زیادی در تولید باطری های قابل شارژ دارد و ممکن است نام آنرا روی باطری گوشی های هوشمند دیده باشید .

BYD-E6

ابعاد باطری های BYD E6 بسیار نزدیک به باطری های تسلا مدل S  است.برچسب قیمت  این خودرو در کشور آلمان 60000 یورو را نشان میدهد و این در حالیست که بیمه مختص خودرو های الکتریکی برای آن تعریف نشده است.

BYD در سال 1995 تنها با 20 نفر کارمند فعالیت خودرا آغاز نمود و امروزه بیش از 180000 نفر مستقیم از این شرکت حقوق دریافت میکنند.این کمپانی، خودرو سازی کار خودرا با خرید شرکت سیچوان در سال 2003 آغاز کرد و در سال 2010 با امضای سند همکاری با دایملر آلمان این راه را  ادامه داد.نتیجه این همکاری تولید خودروی تمام الکتریکی DENZA  بود.این خودرو بر پایه مرسدس بنز کلاس B  شکل گرفت که باطری های آن در کف خودرو قرار داشتند.در ادامه BYD فعالیت خودرا گسترش داد و امروزه طیف وسیعی از کلاس های خودرویی را  از سدان های کوچک تا خودرو های چند منظوره را در سرزمین مادری خود به تولید میرساند.

BYD E6 و کابین نه چندان جذاب آن

طراحی جعبه ای و خشک BYD E6 به خوبی یاد آورنده ی ون های شرقی چند دهه قبل است و  برای افرادی که در ترافیک شهری با آن مواجه میشوند قدری نا متوازن جلوه میکند.این خودرو پنج صندلی با پوشش چرم داردکه کیفیت روکش آن ها چنگی به دل نمیزندو ارگونومی وارتفاع صندلی های آن نیز تحت تاثیر جانمایی باتری های آن در کف خودرو قرار گرفته است. این ارتفاع زیاد علاوه  بر القای حس حضور در خودرویی ارزان قیمت ، در مسافت های طولانی و مسافرت ها آزار دهنده است.طرح داشبورد آن را نیز فقط میتوان بر گرفته از کاتالوگ های تویوتا و رنو دانست چرا که مواد به کار رفته در تولید آن با استاندارد های خودرو های اروپایی و ژاپنی فاصله زیادی دارد.همچنین کیلو متر شمار و نشانگر های آن نیز علی رغم یکپارچه بودن حسی شبیه بازی های کامپیوتری سال های نه چندان دور را القا میکند.

BYD-E6-5

کیلومتر شمار و نشانگر های E6  یاد آور بازی های کامپیوتری قدیمی هستند

حرکتی آرام ولی نه کاملا بیصدا

استارت فروش BYD در اروپا بدون شبکه منسجم خدماتی  بر خلاف کمپانی های Brilliance و Landwindکه با سرو صدا و تبلیغات رسانه ای گسترده در اروپاحاضر شدندو حتی برخی تست های ایمنی را در حضور مشتریان انجام میدادند، BYD  علاقه چندانی به مسائل فوق نداشته و با تاسیس چند سایت تولید قطعه در آلمان و استرالیا به قول معروف از در پشتی وارد بازار شده است وبازار هدف خود را به جای عموم مردم ، شرکت های حمل و نقل عمومی  و ارگان های خدماتی ترسیم کرده است.

BYD-E6-3

بنا براین باز به داستان  مرغ و تخم مرغ خواهیم رسید چرا که سیاست BYD به این گونه است که اگر در منطقه ای مشتری عمده ای برای محصولات آن وجود داشته باشد دست به کار شده و امکانات لازم را فراهم میکند اما در سایر مناطق مانند کشورآلمان که تا این زمان فقط چهار دستگاه وارد آن شده ( که به احتمال زیاد دودستگاه آن برای خود وارد کننده است ) وضعیت به گونه ای متفاوت رقم  میخورد و تلاشی از سوی BYD به منظور گسترش خدمات دیده نمیشود.در سایر کشور ها نیز وضعیت به همین منوال است و شاهد تعداد انگشت شماری از خودروهای BYD  هستیم که در فرودگاه آمستردام به کار گرفته شده و یا جایگزین تاکسی های سنتی انگلیس (Black cab) شده اند.

BYD-e6-7

با باز کردن درب موتور متوجه میشوید که خبری از موتور های احتراق داخلی نیست و با یک پیشرانه تمام الکتریکی روبرو هستید           

کلام اخر
برچسب قیمت این خودرو بدون احتساب مالیات 49990 یورو را نشان میدهد و اگر هزینه های جانبی آنرا در نظر بگیریم و با توجه به بی بهره ماندن این خودرو از بیمه مخصوص خودرو های الکتریکی و عدم حمایت کمپانی سازنده مبلغ فوق به 59500 یورو خواهد رسید. دسته آخر باید دید که آیا گارانتی دوساله (ویا 150000کیلومتری ) خودرو همراه با تضمین BYD  مبنی بر سلامت باتری بعد از 4000 سیکل شارژ ، میتواند مشتریان را راضی به خرید این ارابه الکتریکی از شرق بکند.

BYD-E6-4

auto-motor-und-sport

به اشتراک گذاری

- - , .
.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 98 تاريخ : چهارشنبه 23 تير 1395 ساعت: 14:53

کشمکش عجیب بانک مرکزی و وزارت صنعت برای حمایت از صنعت خودروسازی

این در شرایطی است که «خودروسازی» نیز همواره در متن ماجرا حضور داشته و وزارت صنعت و بانک مرکزی بارها بر سر تزریق تسهیلات به خودروسازان، با یکدیگر بحث و جدل داشته‌اند. هرچند هم وزیر صنعت و هم رئیس‌کل بانک مرکزی در اظهارات‌شان به کل صنعت کشور اشاره کرده‌اند، با این حال به‌نظر می‌رسد با بررسی خودروسازی (به‌عنوان دومین صنعت بزرگ داخلی) می‌توان تا حد زیادی این اظهارنظرها را مورد نقد و ارزیابی قرار داد. اما ابتدا ببینیم اصل حرف وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس‌کل بانک مرکزی چه بوده و اختلافات بر سر چیست.

آن طور که محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت عنوان کرده، در گذشته، سهم صنعت از تسهیلات بانکی 36 درصد بوده که در دوره‌ای به 29 درصد کاهش یافته و در حال حاضر نیز به 30 درصد رسیده است. وی با بیان اینکه متاسفانه نظام بانکی کشور معتقد به بازار آزاد است، گفته که آمار بانک مرکزی از تسهیلات ارائه‌شده به بخش صنعت در سال‌جاری آمار خوبی نیست و تسهیلات به سمت دیگری که فاقد اشتغال‌زایی و تولید است، می‌رود. در مقابل اما ولی‌الله سیف، رئیس‌کل بانک مرکزی نیز با تاکید بر اینکه نظام بانکی با همه توان از تولید حمایت می‌کند، گفته که در بخش صنعت به هیچ‌وجه برنامه مشخصی وجود ندارد. به گفته وی، خطوط تولید فرسوده برخی صنایع کشور، نه‌تنها ارزشی را ایجاد نمی‌کند، بلکه ارزش‌ها را هم از بین می‌برد. سیف در نهایت تاکید کرده که نظام مدیریت صنعت باید استراتژی مشخصی را ارائه کند تا (در قبال آن) منابع در جای مناسب هزینه شود.

نگاهی به این اظهارات نشان می‌دهد اصل بحث وزارت صنعت و بانک مرکزی، بر سر ارائه تسهیلات به صنایع داخلی از جمله خودروسازی است، به نحوی که وزارت صنعت این تسهیلات را حق صنایع می‌داند و بانک مرکزی به‌دلیل عدم بهره‌وری، الزامی را در این مورد نمی‌بیند.

در این شرایط اگر «خودروسازی» را که دومین صنعت بزرگ کشور به‌شمار می‌رود، ملاک قرار دهیم، متوجه می‌شویم هم وزارت صنعت حق دارد و هم بانک مرکزی درست می‌گوید. از نظر وزارت صنعت، سیستم بانکی باید حامی تولید باشد و به جای آنکه منابع مالی خود را صرف پروژه‌های زودبازده کند، به داد تولیدکنندگان برسد. در حال حاضر در صنعتی مانند خودرو، نیاز مبرم به نقدینگی و تسهیلات مالی وجود دارد، چه آنکه بی‌توجهی به این موضوع، تولید خودرو را به خطر خواهد انداخت. هرچند در بسیاری از کشورهای صنعتی، پرداخت وام و تسهیلات به تولیدکنندگان، موضوعی عادی و روی روال به‌شمار می‌رود، اما در صنعت ایران به خصوص خودروسازی، این موضوع با اما و اگرهای زیادی روبه‌رو است. بر این اساس، به اعتقاد برخی از کارشناسان عدم تزریق تسهیلات بانکی به خودروسازی، چرخه کار را در این صنعت مختل می‌کند، زیرا وقتی خودروساز در این بازار راکد با کمبود نقدینگی مواجه شود، پرداخت‌ها به قطعه سازان به تاخیر می‌افتد و در نتیجه ورودی قطعات کم شده و تولید خودرو رو به کاهش می‌گذارد. این اتفاق نه‌تنها به ضرر کل بخش صنعت کشور است، بلکه سیستم بانکی نیز از ترکش‌های آن در امان نخواهد بود، زیرا وقتی تولید و به تبع آن فروش خودروسازان افت کند، درآمد‌شان نیز افول کرده و نمی‌توانند بدهی خود را به بانک‌ها بپردازند.

مساله دیگر اینجاست که اگر همان طور که رئیس‌کل بانک مرکزی گفته، خطوط صنایع داخلی فرسوده باشد، به اعتقاد برخی از کارشناسان باز هم راهکار اصلی برای رفع این مشکل، تزریق منابع بانکی است. به‌عنوان مثال، واحدهای تولیدی صنعت خودرو در صورت نیاز به بازسازی و بهینه‌سازی، چاره‌ای جز استفاده از منابع بانکی ندارند زیرا این کار هزینه‌های گزافی را می‌طلبد و بانک‌ها قادر به تامین آن هستند. ازسوی دیگر اما اینکه رئیس‌کل بانک مرکزی از بی‌برنامگی صنایع کشور به‌ویژه خودروسازی می‌گوید نیز قابل‌نقد است زیرا خودروسازان برای شراکت با خارجی‌ها داری برنامه هستند، اما پول لازم را برای پیشبرد اهداف خود در این مورد ندارند. به‌عبارت بهتر، یکی از موانع موجود بر سر راه همکاری‌های خارجی خودروسازان کشور، بی‌پولی آنهاست و از همین رو از سیستم بانکی انتظار می‌رود تا نسبت به تامین نقدینگی لازم برای این موضوع، اقدام کند.

اما اگرچه تا اینجا شاید بتوان حق را به وزیر صنعت و صنایع داخلی داد و بانک‌ها را به بی‌توجهی (به صنعت کشور) متهم کرد، با این حال همه ماجرا این نیست. یکی از نقدهای وارده به خودروسازان این است که آنها حتی در دوران وفور درآمد و اوضاع مالی مناسب، اقدام چندان قابل‌ذکری در راستای توسعه خطوط تولید خود و همچنین تحقیق و توسعه، و افزایش بهره‌وری انجام ندادند. صنعت خودرو ایران حدودا چهار است که به‌شدت با مشکلات مالی روبه‌رو شده، حال آنکه پیش‌تر و در دوران طلایی خود طی اواخر دهه 80، فروش بسیار بالا و درآمد زیادی داشت. با این حال، در آن دوران طلایی نیز اقدامات قابل‌توجهی در راستای تحقیق و توسعه و همچنین به روز کردن خطوط تولید انجام نشد و سرمایه غول‌های جاده‌مخصوص به بخش‌های غیر مولد و ناکارآمد سرازیر شد. از طرفی ازآنجاکه صنعت خودرو کشور دارای بهره‌وری مناسبی نیست، تضمینی وجود ندارد که تسهیلات بانکی صرف اموری مانند تحقیق و توسعه و بهینه‌سازی خطوط تولید شود. در واقع این احتمال وجود دارد که با توجه به مشکلات مالی خودروسازان، تسهیلات بانکی تنها صرف امور جاری (مثلا پرداخت حقوق کارکنان و کارگران) شده و به سمت امور مهم‌تر و زیربنایی‌تر نرود.

دنیای اقتصاد

- - , .
.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 38 تاريخ : چهارشنبه 23 تير 1395 ساعت: 7:39

سایک موتورز و علی بابا نخستین خودروی هوشمند جهان را می سازند

دنده 6 : کمپانی چینی Alibaba که در حوزه تجارت الکترونیک و تکنولوژی شناخته شده است، نخستین خودروی هوشمند دنیا را که کاملا برپایه سیستم عامل یکپارچه خود متکی است، ساخته است.

علاوه بر استفاده از شاسی بلند کامپکت Roewe RX5 (محصول شرکت سایک) به عنوان اساس این خودرو، خودروی هوشمند Alibaba از سیستم عامل خود این شرکت بنام YunOS نیز بهره می برد که به این خودرو اجازه پرداخت هزینه های سوخت، پارکینگ و عوارض را به صورت خودکار مهیا میسازد.

saic-roewe-rx5-suv-2017-004

با پیوستن خودروی هوشمند Roewe RX5 به مجموعه سیستم های هوشمند نظیر تلفن های هوشمند و نمایشگرهای هوشمند، این خودرو از ماه آگوست با شروع قیمت 29,395 دلار در دسترس خواهد بود. البته هنوز به صورت دقیق مشخص نیست که اگر این برنامه روی دهد آیا با همکاری Roewe خواهد بود یا به عنوان قسمتی از یک برنامه نمایندگی فروش.

ویژگی های دیگر شامل سرویس های آنلاین مانند مسیریابی، رزرو و سرگرمی است.

هر خودروی هوشمند مجهز به سیستم عامل Alibaba شناسه منحصر بفرد خودش را دارد که به وسیله نقلیه اجازه میدهد کاربران مختلف را تشخیص داده و برای وضعیت آب و هوا، پخش موسیقی و رستوران های نزدیک براساس سفرهای قبلی پیشنهادهایی ارائه دهد.

YunOS همچنین برای توسعه دهنده اپلیکشین ها بصورت باز ارانه شده است، یعنی به برنامه های مکمل اجازه میدهد بر روی آن نصب شده و عملکردهای بیشتری را به آن اضافه کنند.

saic-roewe-rx5-suv-2017-007

در ویدئوی زیر مدیر عامل شرکت علی بابا به همراه رئیس بخش تکنولوژی سوار بر این خودرو جهت تست آن دیده می شوند. در این رانندگی یک Drone  (هواپیمای بدون سرنشین کوچک) با استفاده از موقعیت یاب GPS خودرو را دنبال می‌کند.

Alibaba با ساخت خودروی هوشمند خود، شرکت های تکنولوژی آمریکایی نظیر گوگل و اپل را در این زمینه در بازار پشت سر گذاشته است.

گوگل سیستم عامل خودرویی خود را در ماه می  (توسط یک مازراتی گیبلی که از سیستم عامل نسل آینده اندروید استفاده میکرد) به نمایش گذاشت. این سیستم همه چیز از وضعیت  آب و هوا و ابزارهای اندازه گیری تا موقعیت یابی، موسیقی و برنامه های پیام رسانی را کنترل میکند.

همچنین گفته میشود اپل نیز در حال کار بر روی سیک سیتم خودرویی است، شایعه ها حاکی از این است که غول تکنولوژی در حال ساخت خودروی الکتریکی مستقل خود است که احتمالا از برخی ویژگی های سیستم عامل های iOS یا Mac نیز بهره خواهد برد

saic-roewe-rx5-suv-2017-042

به اشتراک گذاری

- - , .
.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 45 تاريخ : چهارشنبه 23 تير 1395 ساعت: 2:14

هواپیمای میتسوبیشی در راه ایران

شرکت هواپیماسازی میتسوبیشی ژاپن در حال مذاکره با ایران برای فروش هواپیماهای مسافربری منطقه ای تحت توسعه خود به این کشور است.

واحد صنایع سنگین میتسوبیشی Mitsubishi Heavy Industries بررسی بازار ایران را از  4 ماه قبل از لغو تحریم های آمریکا آغاز کرده است. این شرکت ژاپنی با شرکت های ایران ایر و آسمان ایرلاین و همچنین مقامات هوایپمایی کشوری ایران در ارتباط است.

هواپیما MRJ ساخت میتسوبیشی ژاپن دارای دو موتور، با برد پروازی کوتاه قابلیت حمل 70 مسافر را دارد. این هواپیما در سال 2015 معرفی شد و در سال 2018 اولین فروند از آن مورد استفاده قرار خواهد گرفت، تا کنون بیش از 407 فروند از این هواپیما پیش فروش شده که بیشتر تقاضا از خود ژاپن و آمریکا بوده است.

mitsubishi_m2

ایران ایر در حال بررسی خرید 80 فروند هواپیمای 70 نفره منطقه ای از شرکت میتسو بیشی است تا از آنها در مسیرهای داخلی استفاده نماید. مدیران هر دو طرف همچنین ماه گذشته در جریان کنفرانس اتحادیه بین المللی حمل و نقل هوایی در دوبلین با یکدیگر رایزنی کردند.

شرکت میتسوبیسی برای همکاری با ایران از دولت ژاپن حمایت مالی دریافت خواهد کرد.

ایران سالها در تحریم برای خرید هواپیما بود و پس از توافق هسته ای این تحریم لغو شد. مسئولان صنعت هوایی ایرانی می گویند، ایران نیاز به 400 تا 500 فروند هواپیمای جدید دارد. پیش از این ایران قرارداد خرید 118 فروند هواپیمای ایرباس رو امضا کرده بود و اخیرا با بوئینگ نیز به توافق رسیده.

مشخصات MRJ70ER


ظرفیت مسافر : 78

طول: 33.4 متر

دهانه بال : 29.2 متر (95.9 فوت)

دم :10.5 متر (34.4 فوت)

حداکثر وزن برخاست :38995کیلوگرم ( 85969پوند)

حداکثروزن فرود : 36،200 کیلوگرم ( 79،807پوند )

وزن خالی :21،700 کیلوگرم (47،800 پوند)

حداکثر برد : 2730 کیلومتر

سرعت کروز : 0.78 ماخ (515 مایل در ساعت، 828 کیلومتر بر ساعت) حداکثر. 0.82 (563 مایل در ساعت، 906 کیلومتر بر ساعت)

طول باند برخاست : 5320 فو ت (1,620 متر)

طول باند مورد نیاز برای فرود : 1430 متر (4700 فوت)

عرض کابین : 2.76 متر (108.5 اینچ)

پیشرانش : دو موتور پرات اند ویتنی PW1217G

تراست موتور : 69.3 کیلونیوتن (15،600 پوند فورس)

The Mitsubishi Regional Jet (MRJ) passenger aircraft, developed by Mitsubishi Aircraft Corp., is unveiled during a rollout ceremony at Mitsubishi Heavy Industries Ltd.'s Nagoya Aerospace Systems Works Komaki South Plant in Toyoyama, Aichi Prefecture, Japan, on Saturday, Oct. 18, 2014. Japan unveiled its first passenger jet today after a delay of almost four years, with a helping hand from bullet-train specialists as it prepares for test flights next year. Photographer: Kiyoshi Ota/Bloomberg

به اشتراک گذاری

- - , .
.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 31 تاريخ : سه شنبه 22 تير 1395 ساعت: 22:17

تیوولی رد پکیج دو دیفرانسیل 122 میلیون تومان قیمت خورد

رامک خودرو با رونمایی از خودروی تیوولی رد پکیج در نمایشگاه بین المللی خودرو و قطعات خودرو شیراز از فردا حضور خواهد داشت .

خودروی تیوولی رد پکیج در دو تیپ الیت و اسپرت که به صورت دو دیفرانسیل و آپشن های از جمله چرم قرمز صندلی ها , سیستم تهویه مطبوع دوال دیجیتال , پشت آمپر پنج رنگ ال ای دی,  زاپاس اصلی , رینگ دایموند کات , گرم صندلی های ردیف جلو و  سقف دو رنگ تیپ اسپرت به صورت رنگ میباشد ( برچسب نیست ) با قیمت  122 میلیون تومان عرضه میشود.

سنگ یانگ تیوولی-2

این مدل همچنین از نظر سیستم تعلیق نیز نسبت به مدل پایه دیفرانسیل جلو متفاوت است و به فنربندی مولتی لینک در محور عقب مجهز است.

منبع : روابط عمومی رامک خودرو

به اشتراک گذاری

- - , .
.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 69 تاريخ : سه شنبه 22 تير 1395 ساعت: 18:45

بررسی هاوال H8 در استرالیا

رقیبی برای بزرگان

ترجمه:بهنام اصغریان
حضور هاوال H8 در نمایشگاه های اتومبیل استرالیا، تهدیدی تازه برای خودرو هایی نظیر فورد تریتوری و هیوندا سانتافه محسوب می‌شود.
اولین مدل وارد شده از برند نوپای چینی هاوال به بازار خودروی استرالیا هاوال H2 بود که یک شاسی بلند کوچک محسوب می‌شود. سپس مدل قدرتمند و ۷ نفره H9 به استرالیا راه پیدا کرد و حالا نوبت سومین مدل یعنی شاسی بلند بزرگ شهری H8 رسیده است.
همانند دیگر مدل های هاوال وارد شده به استرالیا، مدل H8 با قیمت پایه ۴۰۰۰۰ دلار عرضه میشود (بدون احتساب هزینه های جانبی). با در نظر گرفتن ویژگی هایی نظیر جادار بودن و امکانات رفاهی مناسب، طراحی زیبا و کیفیت بالای مواد بکار رفته در کابین و لیست کاملی از تجهیزات در کنار قیمت گذاری رقابتی، هاوال H8 صدر نشینان جدول بهترین شاسی بلند های بزرگ شهری را به چالش می‌کشد.
ورود مدل H8 به جزایر جنوب باختری اقیانوس آرام برای شرکت هاوال موتورز استرالیا بسیار دردسر ساز بوده است. در بدو تولید مدل H8 در چین، هاوال به دلیل مشکلات کیفیتی و موتوری به ناچار دو مرتبه فروش این مدل را متوقف کرد. به همین دلیل پروسه اخذ مجوز های لازم برای ورود مدل H8 به استرالیا حدود ۸ ماه به طول انجامید.

هاوال-H8 (2)
اکنون با پشت سر گذاشتن تمام موانع و ورود مدل H8 به بازار رقابتی شاسی بلند های خانوادگی در استرالیا، هاوال امید دارد که سهمی از این بازار داشته باشد. تعداد شاسی بلند های خانوادگی فروش رفته در سال گذشته در استرالیا به مرز ۱۰۰۰۰۰ دستگاه رسید.
هاوال، H8 را در دو مدل پایه و فول عرضه میکند که این دو مدل را بر اساس سطح تجهیزات و امکانات ارائه شده با نام های تجاری لوکس و سوپر لوکس نام گذاری کرده است.
تجهیزات مدل پایه عبارتند از: رینگ های آلومینیومی ۱۸ اینچی، چراغ های زنون، چراغ های LED مخصوص روز، سنسور باران، رکاب های زیر درب ها، سانروف، سیستم ورود بدون کلید و استارت دکمه ای، کروز کنترل، سیستم تهویه مطبوع سه گانه، روکش چرمی صندلی ها و تنظیم برقی صندلی های جلو. صفحه نمایش ۸ اینچی رنگی تعبیه شده در کنسول میانی مجهز به نویگیشن، دوربین دید عقب، امکان پخش DVD و اتصال تلفن همراه از طریق بلوتوث است.۶ کیسه هوا، سیستم کنترل پایداری الکترونیکی، سیستم کمکی شروع حرکت در سربالایی و دیگر سیستم های ایمنی روی مدل پایه نصب شده اند و هاوال مدعی است که H8 با بهره گیری از مهندسی پیشرفته و تجهیزات ایمنی مناسب میتواند ۵ ستاره از موسسه ایمنی ANCAP کسب کند. مدل فول یا همان سوپر لوکس که چندین هزار دلار از مدل پایه گران قیمت تر است (قیمت دقیق مدل سوپر لوکس هنوز اعلام نشده است) علاوه بر امکانات مدل پایه از چراغ های تطبیقی (چرخش چراغ ها هنگام پیچیدن)، درب صندوق عقب برقی، سیستم صوتی اینفینیتی به همراه آمپلی فایر، آیینه وسط الکتروکرومیک، سیستم سردکن و گرمکن صندلی های جلو به همراه ماساژور و دو مانیتور پشت زیر سری های جلو نیز بهره میبرد.
مدل پایه در دو نوع دیفرانسیل عقب و دو دیفرانسیل عرضه میشود (مدل دو دیفرانسیل ۳۰۰۰ دلار از مدل دیفرانسیل عقب گران تر است) در حالیکه مدل فول فقط به صورت دو دیفرانسیل عرضه میشود.

هاوال-H8 (1)
هاوال در ابتدا فقط با موتور ۲ لیتری بنزینی مجهز به توربوشارژر به فروش میرسد. این موتور ۴ سیلندر توانایی تولید حداکثر قدرت ۲۱۴ اسب بخار در دور ۵۵۰۰ و ۳۲۴ نیوتن متر گشتاور در بازه ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دور در دقیقه را دارد. البته طی رانندگی کوتاهی که با هاوال H8 در چین به منظور محک زدن عملکرد خودرو داشتیم اینطور به نظر میرسد که این موتور ۲ لیتری مجهز به توربوشارژر فقط از عهده به حرکت در آوردن خودرویی با این وزن سنگین برمی آید (۲۰۹۸ کیلوگرم برای مدل دیفرانسیل عقب و ۲۱۷۵ کیلوگرم برای مدل دو دیفرانسیل).
با سه سرنشین هاوال H8 توانست زمان ۱۲.۵ ثانیه را برای شتاب صفر تا صد ثبت کند و در تست شبیه سازی سبقت در جاده، افزایش سرعت از دور موتورهای پایین با تاخیر همراه بود.

هاوال-H8 (3)
با این وجود هاوال H8 صرف نظر از صدای زوزه موتور در دور موتور های بالا، با بهره مندی از عایق بندی خوب کابین، خودروی بی صدایی است.
هاوال به خوبی میداند که موتور ۲ لیتری توربوی نصب شده بر روی H8 رضایت بسیاری از مشتریان استرالیایی را جلب نمی کند. برای حل این مشکل، هاوال در نظر دارد تا انتهای سال، H8 را با دو موتور دیگر نیز به بازار عرضه کند: یک موتور ۲ لیتری ۴ سیلندر دیزل و یک موتور بنزینی ۶ سیلندر ۳ لیتری که هر دو موتور به توربوشارژر مجهز هستند. انتظار میرود که این دو موتور نسبت به موتور فعلی عملکرد بسیار بهتری داشته باشند.
در مدت کوتاهی که فرصت محک زدن H8 را داشتیم، گیربکس اتوماتیک ۶ سرعته نصب شده بر آن دنده ها را به نرمی و بدون ضربه تعویض میکرد، اما در یک مورد تعویض دنده از ۲ به ۳ زودتر از رسیدن موتور به دور مناسب انجام گرفت.
امکان تعویض دنده به صورت دستی از روی دسته دنده یا شیفتر های پشت فرمان هم وجود دارد. اما در این حالت جعبه دنده تمایل زیادی به تعویض دنده ها به صورت خودکار داشت و شیفتر های پشت فرمان هم به خوبی عمل نمی کنند. احساس میشود در این قسمت نیاز به بهینه سازی وجود دارد.

هاوال-H8 (6)
فرمان H8 در دست سبک احساس میشود و دقت کافی را ندارد. همینطور هنگام تغییر مسیر H8 دچار بادی رول نسبتا زیادی میشود و این امر به راننده احساس عدم تعادل و کنترل را القا می‌کند. سیستم تعلیق H8 نسبت به نسخه اول که در سال ۲۰۱۳ تولید و فقط در کشور چین به فروش میرسید، بهبود قابل توجهی یافته است. در مسیری که هاوال برای تست سیستم تعلیق در نظر گرفته بود، حرکات موجی و بازی بیش از حد خودرو در ناهمواری ها و چاله ها نشان از وزن بسیار سنگین آن داشتند، اما ضربه یا تکان های آزار دهنده به کابین وارد نشد.
هاوال H8 هم همانند مدل H2 بیشتر از همه در بخش کابین ما را شگفت زده کرد. تا پیش از این خودرو های چینی که به بازار استرالیا راه پیدا کرده بودند همه یک ویژگی مشترک داشتند: کیفیت ساخت پایین فضای داخلی. اما هاوال H8 در این زمینه سنت شکنی کرده و کیفیت کابین آن در حد بهترین خودرو های هم کلاس خودش است.

هاوال-H8 (7)
در ساخت داشبورد مواد خشک به کار نرفته است و رکاب زیر درب ها از کیفیت مناسبی برخوردار هستند. کلید های داشبورد، ستون ها، پوشش سقف و قسمت های چرمی کابین همه در حد یک خودروی لوکس هستند.
همچنین بر خلاف مدل H2، فرمان پوشش چرمی ابریشم مانندی دارد و محفظه داشبورد از مواد با کیفیت ساخته شده است. همچنین در بعضی از قسمت ها از فلز برس خورده استفاده شده است که حس لوکس بودن کابین را افزایش میدهد.
البته چند مشکل کوچک هم در این قسمت وجود دارد: دستگیره درب ها از جنس پلاستیک رنگ شده هستند و به مرور زمان فرسوده میشوند و ترمز دستی از نوع پایی است در حالیکه اکثر خودرو های لوکس در این کلاس مجهز به ترمز دستی الکتریکی هستند. آرم هاوال بر روی دسته دنده نیز کیفیت مناسبی ندارد.

هاوال-H8 (4)
همانند اکثر خودرو های چینی، هاوال به ارگونومی صندلی های عقب اهمیت ویژه ای داده است. در واقع صندلی های جلو و عقب بسیار راحت و جادار هستند. اما بر خلاف خیلی از خودرو های شاسی بلند در این کلاس، H8 یک خودروی ۵ نفره است. ( مدل H9 و مدل جدید H7 L که در نیمه دوم سال ۲۰۱۶ به بازار استرالیا راه پیدا خواهند کرد برای خانواده های بزرگتر مناسب هستند)
همچنین کابین جادار و بزرگ H8 به قیمت کوچک شدن فضای بار نسبت به اکثر رقبا تمام شده است. صندلی های عقب به صورت 60:40 جمع میشوند، اما ردیف دوم صندلی های عقب ثابت است و قابلیت خواباندن را ندارد. در بین تمام مدل های هاوال وارد شده به استرالیا، H8 اولین مدلی است که از لاستیک زاپاس کوچک برای صرفه جویی در فضا بهره میبرد. شرکت هاوال موتورز استرالیا امید دارد که با گزینه هایی مانند گارانتی ۵ ساله و امداد جاده ای، مشتریان را  به پرداخت ۴۰۰۰۰ دلار برای خودرویی که در استرالیا شناخته شده نیست ترغیب کند.هاوال به خوبی میداند که با موتور فعلی (۴ سیلندر ۲ لیتری توربو) H8 شانس زیادی برای فروش مناسب در استرالیا ندارد و امید دارد با وارد کردن دو مدل قدرتمند تر بتواند چهره واقعی H8 را برای مردم استرالیا نمایان کند.

هاوال-H8 (5)
در مدت کوتاهی که فرصت آزمایش هاوال H8 را داشتیم، تنها قابلیت های دینامیکی آن سوال برانگیز بود. اما همین زمان کوتاه برای متقاعد کردن ما در زمینه راحتی، کیفیت کابین و ارزش خرید کافی بود. با این حساب هاوال H8 رقیب سرسختی در کلاس شاسی بلند های خانوادگی خواهد بود.

به اشتراک گذاری

- - , .
.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 44 تاريخ : سه شنبه 22 تير 1395 ساعت: 16:43

صدای موتور هیوندای i30 N را بشنوید

کره ای ها قانع نیستند!

دنده 6:هیوندای به صورت جدی می خواهد به بازار خودروهای اسپورت با پرفورمانس بالا وارد شود،سال 2015 آغاز کار برند زیر شاخه جدید هیوندای به نام N بود. شاخه ای جدید که هیوندای برای خودروهای جدید با راندمان بالا و اسپورت خود در نظر گرفته.

اولین خودرویی که احتمالا با لوگوی N به بازار جهانی عرضه خواهد شد i30 خواهد بود، گفته شده این خودرو با موتور 2 لیتری توربو تولید خواهد شد که توان آن در حدود 250 اسب بخاراست، گیربکس آن دوبل کلاچ و به صورت به صورت دستی نیز قابل سفارش خواهد بود.

هنوز هیچ اطلاعات دیگری در مورد این خودرو بیرون نیامده اما در جدیدترین کلیپ تبلیغاتی، هیوندای نشان می دهد که مهندسین این شرکت در حال کار بر روی صدای موتور این خودرو هستند.

به اشتراک گذاری

- - , .
.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 40 تاريخ : سه شنبه 22 تير 1395 ساعت: 16:43

شرایط فروش رنو کپچر 2017 در ایران اعلام شد

گروه صنعتی ایران خودرو برای اولین بار پیش فروش خودروی رنو کپچر را با مدل 2017 طبق شرایطی که در جدول آمده است، آغاز می نماید.

گروه صنعتی ایران خودرو برای اولین بار پیش فروش خودروی رنو کپچر را با مدل 2017 طبق شرایطی که در جدول آمده است، آغاز می نماید.

بدینوسیله به اطلاع کلیه متقاضیان محترم می رساند، شرایط پیش فروش عادی رنو کپچر با مدل 2017، از روز چھارشنبه مورخ 95/04/23 لغایت زمان تکمیل ظرفیت، به شرح جدول ذیل ارائه می‌گردد.

شرایط و توضیحات بخشنامه : 

– سود مشارکت در این بخشنامه 21 درصد سالیانه و حداکثر تا تاریخ انقضای دعوتنامه محاسبه خواھد شد و لذا ھرگونه تبدیل و محاسبات دیگر نیز بر اساس سود مشارکت اعلامی در گویا بر اساس خودرو محاسبه خواھد شد.

– سود مشارکت در صورت انصراف 20 درصد سالیانه و حداکثر تا زمان انقضای دعوتنامه و چنانچه قبل از ارسال دعوتنامه باشد تا زمان انصراف برای مبلغ پیش پرداخت محاسبه خواھد شد.

–  شرکت ایران خودرو مجاز است در صورت تکمیل ظرفیت، نسبت به قطع ثبت‌نام اقدام نماید

–  ثبت نام صرفاً به صورت اینترنتی امکان پذیر خواھد بود.

زمان فعال سازی این بخشنامه ساعت 9 صبح روز چھارشنبه مورخ 95/04/23 می باشد.

CAP-2

خودروی کپچر در دسته بندی خودروھا از منظر ابعادی یک خودروی شاسی بلند جمع و جور شھری یا به اصطلاح کراس اوور (Over Cross)  به حساب می آید. در واقع این خودرو جاداری یک خودروی شاسی بلند و چابکی یک خودروی کوچک سواری را در ھم آمیخته و دارای ظاھری بسیار زیبا و جذاب است که اختلاف رنگ بدنه با سقف خودرو نیز بر زیبایی ظاھری این خودرو افزوده است.

از ویژگیھای خاص «کپچر» می توان به موراد ذیل اشاره نمود:

– کراس اوور جمع و جور غیر تھاجمی

– اصالتاً کاربردی

– آتشین مزاج

– ایمن

– مدرن و باھوش

– دوستدار محیط زیست

CAP-3

سایر تجھیزات و امکانات : فرمان برقی ، کروز کنترل و سیستم محدود کننده سرعت (Limiter Speed)، سنسور ھشدار و دوربین دنده عقب ، برف پاک کن اتوماتیک مجھز به سنسور باران، سیستم مصرف بھینه موتور(MODE-ECO) ،غربیلک فرمان چرمی، کارت قفل و استارت دکمه ای ھوشمند رنو، تنظیم تلسکوپی فرمان و تنظیم ارتفاع، ،سیستم تنظیم ارتفاع نور چراغ ھای جلو، 3 عدد پشت سری عقب قابل تنظیم، کمربندھای جلو پیش کشنده و محدود کننده فشار ، جک ھیدرولیک درب موتور ، تودوزی چرمی،گرم کن صندلی ھای جلو ،کنسول میانی صندلی ھای جلو و شیشه ھای عقب و جانبی عقب تیره (دودی)

تیپ رنو کپچر
نوع موتور 4 سیلندر خطی با توربوشارژ (TCE120)
حجم موتور (لیتر) 1200
حداکثر قدرت موتور (اسب بخار) 120-4900
حداکثر گشتاور موتور (نیوتن متر) 2000-190
تعداد سوپاپ 16
استاندارد حد آلایندگی یورو Euro 5
گیربکس 6 دنده اتوماتیک 2 کلاچه
(km/h) سرعت حداکثر 192
شتاب صفر تا 100 کیلومتر (ثانیه) 10.9
میانگین مصرف در خارج شھر 4.7
میانگین مصرف ترکیبی 5.9
ابعاد خودرو (طول/عرض ارتفاع) (mm) 4121 * 1568 * 1778
سیستم ایمنی 4 ایربگ- سیستم ضد سرقت ( ایموبیلایزر)
ترمز جلو دیسکی و عقب کاسه ای – ترمز ABS با EBD – سیستم ھای EBA,HSA,ESP کمکی
سیستم تھویه تنظیم اتوماتیک
سیستم صوتی و تصویری مانیتور مالتی مدیا تصویری لمسی با رھیاب (GPS (و ھندزفری موبایل
چراغھا چراغ مه شکن جلو و عقب – چراغھای LED روشنایی روز – سنسور اتوماتیک نور چراغ ھا
آینه ھای جانبی رقی راھنمادار و تاشونده اتوماتیک با دید گسترده و مجھز به گرمکن
صندلی ھا تنظیم دستی با قابلیت پشتیبانی صندلی کودک (ایزوفیکس) – صندلی عقب تاشو(٣.١به٣.٢ (با قابلیت تنظیم طولی
شیشه ھای بالابر جلو و عقب برقی
نوع و سایز رینگ و تایر چرخ رینگ آلومینیومی – 205/55/17
رنگ تزئینات (تریم داخلی) تریم مشکی

CAP-4
ویژگی ھای اختصاصی رنو کپچر مدل 2017:

1 -صندلی ھای چرمی

2 -گرمکن صندلی ھای جلو

3 -کنسول میانی صندلی ھای جلو

4 -شیشه ھای عقب و جانبی عقب تیره ( دودی )

- - , .
.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 52 تاريخ : دوشنبه 21 تير 1395 ساعت: 23:43

آزمایش فنی مرسدس بنز GLK 280 4Matic پکیج برابوس 2009

بنز GLK 280 4Matic پکیج برابوس 2009

حمید کلاته

حرف K در نام گذاری محصولات مرسدس مخفف Kurtz (کوتاه)  و یا Kompact (جمع و جور) است که به عنوان پسوند در نام محصولات کوچک این کمپانی همانند CLK (که البته تولید آن مدت ها است متوقف شده) SLKو GLK دیده می شود. مرسدس با تولید شاسی بلند سایز متوسط ML رسما به جرگه SUV سازان پیوست سپس شاسی بلند فول سایز GL را روانه بازار کرد تا رنجروور چندان هم بدون رقیب نباشد.

BENZ-GLK-350_بنز (10)

GL درواقع مخفف Geländewagen Luxus (شاسی بلند لوکس) است، نامی که کاملا مناسب کلاس خودرو انتخاب شده بود، اما با ظهور آئودی A5 و ب ام و X3 در کلاس کراس اوورها مرسدس نیز در سال 2008 مدل کوچک شده GL با نام GLK را در نمایشگاه پکن معرفی کرد تا یک SUV نسبتا ارزان قیمت هم در سبد محصولات خود داشته باشد.

BENZ-GLK-350_بنز (14)

این خودرو با سه موتور بنزینی 280، 300 و 350 بعلاوه گستره متنوعی از موتورهای دیزلی (7 موتور) روانه بازار گردید. در سال 2012 طراحان مرسدس دست نوازش بر سر GLK کشیدند و طراحی آن رابه روز رسانی کردند که نمونه فیس لیفت شده به کشورمان وارد نشده است. نمونه مورد آزمایش مدل 280 این خودرو محصول سال 2009 با 60 هزار کیلومتر کارکرد است که از کیت بدنه برابوس به صورت سفارشی بهره می برد و اگرچه می تواند مورد توجه جوانان و اسپرت سواران قرارگیرد اما قیمت 280 تا 300 میلیونی نمونه دست دوم آن سبب شده تا دور از دسترس باشد.

BENZ-GLK-350_بنز (18)

پس از قراگیری پشت فرمان و با چرخاندن کلید استارت، فرمان که جهت سهولت در سوار و پیاده شدن به صورت برقی بالا رفته به محل تنظیم شده خود باز می گردد، از بین دکمه های C و S (راحت و اسپرت)  S را انتخاب می کنیم، با فشرد پدال گاز تا انتها 231 اسب بخار قدرت و 300 نیتون متر گشتاور حاصل از موتور 6 سیلندر 3000 سی سی به صورت هوشمند از طریق گیربکس 7G Tronic به چهار چرخ منتقل می گردد، خودرو به صورت استاندارد دیفرانسیل جلو است اما در صورت رانندگی اسپرت برای حفظ ایمنی و یا در حالت زمین لغزنده نیرو به لطف سامانه 4Matic به هرچهارچرخ منتقل می گردد.

BENZ-GLK-350_بنز (4)

موتور فوق العاده شاداب نشان می دهد و در حالت اسپرت و تخته گاز دنده ها را در نزدیکی محدوده قرمز و دور 6200 تعویض می کند، پس از فقط 7.6 ثانیه و به محض تعویض خودکار دنده به سه، نشانگر سرعت روی 100 ایستاده است و مجبور خواهید بود جهت رعایت مقررات بزرگراه شتابگیری را متوقف کنید، اما حس خوب سواری و شتابگیری خودرو همچنان با شما همراه خواهد بود در این بین آنچیزی که بیش از شتابگیری مناسب شما را به وجد آورده صدای مهیج پیشرانه است که از اگزوزهای دوبل برابوس خارج می گردد و در دورهای بالا بسیار گوش نواز است.

BENZ-GLK-350_بنز (21)

از GLK مورد آزمایش شاید کمتر از تعداد انگشتان دست در کشور موجود باشد چراکه دست نوازش برابوس بر سر آن کشیده شده و علاوه بر اگزوز اسپرت شاهد ورودی های هوای روی بدنه، رینگ های 20 اینچی، تایرهای پیرلی 275 میلیمتری در عقب و 245 میلیمتری در جلو، کیلومتر شمار برابوس که تا سرعت 330 مندرج شده بعلاوه لوگوی برابوس در سر دنده و روی رکاب هستیم.

BENZ-GLK-350_بنز (3)

محل قرارگیری پشت فرمان این خودرو همانند سدان های اسپرت آلمانی عالی است و صندلی ها کاملا شمارا در بر می گیرند و کمتر حس سواری گرفتن از یک شاسی بلند را احساس خواهید کرد. فرمان و فنربندی (علیرغم اینکه سفت تنظیم شده) دقیقا همان چیزی است که از مرسدس انتظار می رود: دقیق و کارآمد، فنربندی جلو و عقب مستقل جناغی دوبل با فنرلول و میله های ثابت نگهدارنده هستند. داخل کابین اگر تجربه سواری با مرسدس های 2013 را داشته باشید قدیمی به نظر می رسد، این خودرو مدل 2009 است که حالا حدود 60 هزار کیلومتر مسافت را در جاده ها و خیابانهای کشورمان پیموده است.

BENZ-GLK-350_بنز (22)

جدا از قدیمی شدن طراحی جلو داشبورد فضای کلی کابین و محل قرارگیری ادوات کاملا راضی کننده ارزیابی می شود، شاید تنها نکته ای که از حیث ارگونومی جای بحث دارد محل قرارگیری کروز کنترل پشت فرمان است که دردسترس تر از دسته راهنما است تا هر بار بخواهید راهنما را بزنید اشتباها کروز کنترل را فعال کنید! برخی تجهیراتی که در داخل کابین در اختیار شما هستند عبارتند از: تهویه دو منطقه ای، صندلی های برقی، فرمان برقی با پوشش چرمی، گرمکن صندلی های جلو، خروجی برق 12 ولت، اتصال USB و AUX، بلوتوث با کنترل تماس ها از روی فرمان، 6 ایربگ، کنترل پایداری، حسگر هشدار دهنده عقب و جلو،سانروف دو تکه، باز و بسته شدن برقی در صندوق عقب، کنترل های روی فرمان، کروز کنترل و …

BENZ-GLK-350_بنز (11)

دو نکته که در داخل کابین مورد توجه قرار گرفت یکی صدای عالی سیستم صوتی بود که با 8 بلندگو صدایی فراگیر را در داخل کابین فراهم می کرد و دیگری صفحه نمایش کوچک روی داشبورد که فقط اطلاعات سیستم صوتی رابه نمایش می گذاشت و کاربرد چندرسانه ای نداشت.

BENZ-GLK-350_بنز (16)

در مجموع مرسدس GLK 280 مورد آزمایش می تواند به عنوان یک گزینه اسپرت مدنظر جوانان و عاشقان سرعت قراگیرد و نباید آن را به دید یک شاسی بلند نگریست چراکه حس سواری با آن به سدان های اسپرت شهری نزدیک تر است تا کراس اوورهای شرقی، فقط پرداخت 280 میلیون تومان برای آن جای تامل دارد.

پیشرانه V6 به حجم 2996 سی سی 24 سوپاپه با کیت اگزوز برابوس
قدرت و گشتاور 231 اسب بخار، 300 نیوتن متر
شتاب صفرتاصد 7.6 ثانیه
مصرف 10.2 لیتر
حدود قیمت مدل 2009 280 تا 300 میلیون

BENZ-GLK-350_بنز (7)

به اشتراک گذاری

- - , .
.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 125 تاريخ : دوشنبه 21 تير 1395 ساعت: 15:21

خسارت خواب خودرو در تعمیرگاه را دریافت کنید

خودروسازان و واردکنندگان خودرو ملزم هستند در صورتی‌که تعمیر و حل عیب خودروهای تحت گارانتی آنها بیش از مدت زمان استاندارد به …

خودروسازان و واردکنندگان خودرو ملزم هستند در صورتی‌که تعمیر و حل عیب خودروهای تحت گارانتی آنها بیش از مدت زمان استاندارد به طول انجامد، خسارتی به عنوان خسارت توقف خودرو را به مالک آن پرداخت کنند.

اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو چندی پیش از سوی معاون اول رییس‌جمهوری به وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ و اجرای آن آغاز شد. براساس یکی از بندهای این قانون، تمام عرضه‌کنندگان خودرو در ایران در صورت تاخیر در تعمیر خودروهای تحت گارانتی، ملزم به تامین خودروی مشابه جایگزین یا پرداخت خسارت توقف خودرو شده‌اند.

در این زمینه در ماده ۱۷ این قانون آمده است:” عرضه‌کننده خودرو موظف است چنانچه حل عیب خودرو در دوره تضمین که ناشی از خسارت حاصل از سانحه یا تصادف نباشد، بیش از دو روز کاری یا زمان استاندارد تعمیرات تایید شده به طول انجامد، به تامین خودروی مشابه جایگزین در طول مدت تعمیرات و در صورت عدم امکان، پرداخت خسارت حق توقف خودرو اقدام کند”.

در تبصره یک ماده ۱۷ این قانون نیز تصریح شده است:” مدت زمان توقف خودرو برای پرداخت خسارت در دوره تضمین و دوره تعهد به ترتیب دو و هفت روز کاری و یا زمان استاندارد تعمیرات تایید شده، برای تمام روزهای توقف خودرو در نمایندگی اعم از تعطیل و غیر تعطیل بدون در نظر گرفتن فرایندهای داخلی سازنده و واردکننده خودرو و واسطه خدمات پس از فروش و یا نمایندگی مجاز آنها، آغاز و در روزی که نمایندگی مجاز پس از انجام تعمیرات لازم، آمادگی تحویل خودرو را به مصرف‌کننده اعلام کند، به پایان می‌رسد. در هر صورت مدت زمان توقف خودرو به دوره تضمین یا تعهد خودروی مربوطه اضافه می‌شود”.

- - , .
.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 48 تاريخ : دوشنبه 21 تير 1395 ساعت: 15:21

هایما با 3 ستاره کیفی، صدر نشین جدول کیفیت 50 تا 75 میلیونی

براساس اعلام شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، در گروه خودروهای با سطح قیمتی کمتر از 25 میلیون تومان، تمام خودروهای قرار گرفته در این گروه شامل سایپا ۱۳۱، سایپا ۱۳۲، تیبا و سایپا ۱۱۱ دارای حداقل کیفیت بوده و در سطح کیفی یک ستاره قرار دارند.

اما در گروه خودروهای با سطح قیمتی بین ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان، پنج خودروی پارس تندر، تندر ۹۰ اتوماتیک، تندر ۹۰ پارس خودرو، تندر ۹۰ ایران خودرو و رانا در سطح کیفی سه ستاره قرار دارند. سه خودروی NEW MVM ۳۱۵، پژو ۲۰۶ و دنا نیز دارای سطح کیفی دو ستاره هستند. باقی خودروهای قرار گرفته در این گروه شامل پژو ۲۰۶ SD، پژو پارس، سمند، پژو ۴۰۵ و تیبا هاچ‌بک نیز دارای یک ستاره کیفی هستند.

KEI-1

در گروه خودروهای با سطح قیمتی بین ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان، خودروی هایما S۷ در سطح کیفی سه ستاره قرار دارد. دو خودروی جک J۵ و برلیانس H۳۳۰ نیز دارای دو ستاره کیفی هستند. باقی خودروهای این گروه شامل MVM ۵۵۰، NEW MVM X۳۳ و لیفان X۶۰ نیز در سطح کیفی یک ستاره قرار گرفته‌اند.

در گروه خودروهای با سطح قیمتی بین ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان نیز سه خودروی قرار گرفته در این گروه شامل سراتو، تیگو ۵ و جک S۵ دارای دو ستاره کیفی هستند.

اما در گروه خودروهای با سطح قیمتی بالاتر از ۱۰۰ میلیون تومان نیز نیو مزدا ۳ به عنوان تنها خودروی قرار گرفته در این گروه دارای سه ستاره کیفی است.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 57 تاريخ : يکشنبه 20 تير 1395 ساعت: 20:05

شرایط فروش استثنایی DS5

شرکت آرین موتور تابان، نماینده رسمی DS Automobiles فرانسه، همزمان با عید سعید فطر اقدام به عرضه خودرو با کیفیت DS5 با شرایط ویژه نموده است.

خودرو DS5 که تاکنون با استقبال خوبی هم از سوی علاقه مندان این برند پرمیوم اروپایی مواجه شده است با قیمت 207 میلیون تومان عرضه می شود. در خرید اقساطی، مشتریان می توانند از وام 96 میلیون تومانی در دوره 12 ماهه بدون بهره استفاده کنند که دوره بازپرداخت وام تا 24 ماه نیز به صورت با بهره نیز جهت رفاه مشتریان از سوی شرکت درنظر گرفته شده است. همچنین در خرید نقدی، تخفیف بسیار ویژه ای برای مشتریان درنظر گرفته شده است.

DSC_0189

این خودروی زیبای فرانسوی در کنار کیفیت مثال زدنی، دارای لیست کاملی از آپشن ها از قبیل هشدار دهنده نقاط کور، ترمز دستی برقی، مه شکن جلو با قابلیت چرخش اتوماتیک، سنسور پارک جلو و عقب، دوربین عقب، ترم چرم، گرمکن صندلی، سقف پانوراما، 6 ایربگ، Keyless entry، دکمه استارت و …. بوده و توانسته است در بازارهای جهانی جایگاه ویژه ای را کسب نماید تا جاییکه در حال حاضر این برند همرده با برندهایی از قبیل Audi، Mercedes Benz و BMW درنظر گرفته می شود.

DSC_0187

علاقه مندان به این برند اروپایی می توانند جهت دریافت اطلاعات تکمیلی به وب سایت dsautomobiles.ir و یا نمایشگاه مرکزی این شرکت به آدرس بلوار اندرزگو، روبروی بلوار کاوه، شماره 69، خانه DS تهران مراجعه نمایند.

DS 5

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 50 تاريخ : يکشنبه 20 تير 1395 ساعت: 20:05

سه راهی فولکس واگن در ایران

هرچند کارشناسان معتقدند احتمال شراکت این غول خودروساز جهان با ایران‌خودرو ضعیف بوده و فولکسی‌ها در نهایت با بخش خصوصی به توافق خواهند رسید، با این حال گفته می‌شود وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌دنبال کشاندن فولکس به «کیلومتر 14 جاده مخصوص» است. همین چند هفته پیش بود که محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت با مسوولان صنعت آلمان ملاقات کرد و از عقد قرارداد فولکس واگن با یکی از خودروسازان داخلی (احتمالا ایران‌خودرو) خبر داد. اگرچه تا به امروز رسما خبری مبنی‌بر شراکت فولکس و ایران‌خودرو منتشر نشده، با این حال منابع آگاه تاکید می‌کنند که وزارت صنعت به شدت پیگیر نهایی شدن این شراکت است. این در شرایطی است که برخی کارشناسان معتقدند فولکس به احتمال زیاد با مدیریت دولتی در صنعت خودرو ایران کنار نیامده و در نهایت با خودروسازان بخش خصوصی به توافق خواهد رسید. این شرکت آلمانی که همچنان درگیر حواشی مربوط به رسوایی تقلب در اعلام میزان آلایندگی خودروهایش است، به حضور در بازار ایران علاقه دارد و از آن سو مشتریان داخلی نیز در نظرسنجی‌های انجام شده، علاقه خود را به محصولات این شرکت و سایر خودروسازان آلمانی، ابراز کرده‌اند. هرچه هست، فولکس واگن در حال حاضر به معمای خودروسازی ایران تبدیل شده و باید دید در نهایت کدام خودروساز داخلی را به‌عنوان همکار و شریک، در کنار خود خواهد دید.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 54 تاريخ : شنبه 19 تير 1395 ساعت: 5:51

یکسال پس از کمپین تحریم خودرو بی کیفیت !

این پیغام عبارت است از اینکه بسیاری از مشتریان حاضر نیستند خودروهای داخلی را با هر قیمت و کیفیتی خریداری کنند، ولو اینکه بازار همچنان در انحصار باشد. به‌عبارت بهتر، کمپین «خودرو نخرید» به خودروسازان پیغام داد که باید رفتار خود را در حوزه‌های مختلف به خصوص کیفیت، قیمت و خدمات پس از فروش تغییر بدهند، وگرنه ممکن است این آتش زیر خاکستر دوباره شعله ور شود. با همه اینها البته من نمی‌توانم بپذیرم کمپین «خودرو نخرید» تاثیری روی کیفیت و حتی رفتار خودروسازان در حوزه فروش محصول گذاشته است؛ زیرا این مسائل نمود عینی و ملموسی نداشته‌اند و اتفاق قابل‌توجهی در این حوزه‌ها به چشم نمی‌آید. به اعتقاد من، این رکود بود که کمپین را ساخت نه کمپین رکود را؛ بنابراین نمی‌توان قبول کرد که این ماجرا توانسته تغییری در رفتار کمی و کیفی خودروسازان در قبال مشتریان بدهد. با این حال به‌نظر می‌رسد برخی خودروسازان پیام کمپین سال گذشته را درک کرده‌اند و در عین حال پاسخ مناسبی برای آن ندارند. در واقع کمپین موردنظر نتوانسته اثر عملیاتی و قابل لمسی بر عملکرد خودروسازان کشور بگذارد.

محمدرضا نجفی‌منش

عضو انجمن قطعه‌ سازان ایران

نجفی منش

به شخصه چون اصلا اعتقادی به مردمی بودن کمپین «خودرو نخرید» ندارم، طبعا نمی‌توانم اثرگذاری آن را بر رفتار خودروسازان و بهبود کمی و کیفی خودروهای تولید داخل قبول کنم. ممکن است خیلی‌ها بگویند حرف مشتریان و خواسته آنها (در قالب کمپین خودرو نخرید) اثری روی خودروسازان نگذاشته و این اتفاق خوبی نیست؛ با این حال بنده معتقدم اصلا حرف این کمپین حرف مردم نبوده است. آن زمان که کمپین شکل گرفت، خیلی گمان می‌کردند مشتریان با صنعت خودرو قهر کرده و به هیچ وجه حاضر نیستند خودروهای داخلی را خریداری کنند، با این حال ارائه تسهیلات 25 میلیون تومانی از سوی دولت نشان داد ماجرا چیز دیگری است.

 این تسهیلات سبب شکسته شدن کمپین «خودرو نخرید» شد و در عرض مدت زمانی کوتاه، نزدیک به 130 هزار خودرو به فروش رفت. در واقع این استقبال مردمی از تسهیلات 25 میلیون تومانی نشان داد مشتریان با بازار خودرو قهر نیستند و مشکل آنها تنها قدرت خرید پایین است. با این حساب نمی‌توان گفت کمپین موردنظر توانسته تغییری در رفتار خودروسازان داده و سبب بهبود کیفی خودروهای داخلی شود. اگر هم تغییر در سطح کیفی خودروها به چشم می‌آید، این موضوع بیشتر ناشی از برنامه خودروسازان مبنی‌بر بهبود مستمر کیفی محصولات شان است نه کمپین. به اعتقاد من حتی ارائه روش‌های فروش جذاب نیز ربطی به کمپین ندارد، چه آنکه چنین روش‌هایی در گذشته نیز اجرا می‌شد و هم‌اکنون دوباره مورد استفاده قرار گرفته‌اند. در مجموع معتقدم کمپین «خودرو نخرید» به‌دلیل آنکه مردمی نبود، اثری هم روی رفتار خودروسازان نداشته و اینکه شرکت‌های خودروساز تلاش‌شان را (در حوزه کیفی) بیشتر کرده‌اند، ناشی از برنامه‌ریزی آنهاست و ارتباطی به کمپین موردنظر ندارد.

حسن کریمی سنجری

کارشناس صنعت خودرو

وقتی به ماجرای تسهیلات 25 میلیون تومانی و استقبال مشتریان از آن نگاه می‌کنیم، متوجه می‌شویم مشکل مشتریان در بازار خودرو، قدرت خرید پایین بوده و کمپین تاثیر چندانی بر نخریدن خودرو نداشته است. به اعتقاد من، کمپین «خودرو نخرید» بیش از آنکه ناشی از یک حرکت منسجم مردمی بوده باشد، ریشه در قدرت خرید پایین مشتریان داشت.

در واقع آنچه که تا پیش از ارائه تسهیلات 25 میلیون تومانی سبب رکود بازار شده بود، کمبود نقدینگی بود نه کمپین. این تسهیلات به‌نوعی اثر کمپین موردنظر را خنثی کرد و نشان داد مشتریان اگر قدرت خرید لازم را داشته باشند، نسبت به خرید خودرو اقدام خواهند کرد؛ بنابراین فرضیه اثرگذاری کمپین بر رفتار خودروسازان نیز به‌نوعی مردود است. آنها بهتر از هر کسی نسبت به کم و کاست‌های خود واقف بوده و نیازی نیست کمپین، سبب تغییر رفتارشان شود. حرفم این است که خودروسازان داخلی به‌دلیل مدیریت دولتی، انگیزه‌ چندانی برای تغییر رفتار خود ندارند و کمپین و امثال آن نیز نمی‌تواند آنها را به سمت بهبود کیفی و مسائلی از این دست، سوق بدهد. در حال حاضر یک سال از شکل‌گیری کمپین «خودرو نخرید» و حاشیه‌هایش می‌گذرد، اما در همچنان روی همان پاشنه قبلی می‌چرخد و همان‌طور که گفتم، انگیزه‌ چندانی برای بهبود کمی و کیفی در خودروسازان داخلی وجود ندارد. سخن آخر اینکه ما اگر به‌دنبال تغییر رفتار خودروسازان هستیم، چاره آن در خصوصی‌سازی است نه کمپین «خودرو نخرید» و امثال آن.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 34 تاريخ : شنبه 19 تير 1395 ساعت: 4:17

رنو در مسیر پیشرفت و رکورد شکنی در فروش

شرکت رنو اعلام کرد فروش جهانی این خودروساز طی نیمه نخست امسال 4/ 13 درصد جهش کرده و به رکورد جدید 57/ 1 میلیون دستگاه رسیده است. به گزارش رویترز، تیر کاسکاس، رئیس فروش رنو اعلام کرد این شرکت به دقت بازار بریتانیا را به‌منظور مشاهده نشانه‌های کندی رشد درپی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، بررسی می‌کند. رنو چشم‌انداز خود از فروش طی کل سال را تغییر نداد. براساس پیش‌بینی رنو بازار خودروی اروپا بیش از 5 درصد رشد خواهد کرد. در دوره ژانویه تا ژوئن فروش این گروه خودروسازی در اروپا 14 درصد رشد کرده است. علت این رشد عرضه مدل‌های جدید شامل مگان هاچ‌بک، شاسی‌بلند قاجار و اسپیس عنوان شده است. فروش برندهای رنو و داچیا در نیمه نخست امسال در همه بازارهای منطقه رشد داشت، به طوری که در اروپا 16 درصد و در آفریقا، خاورمیانه و هند به‌دلیل عرضه مدل کوئید 38 درصد جهش کرد.

دنیای اقتصاد

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 34 تاريخ : شنبه 19 تير 1395 ساعت: 4:17

اختراع جالب مرسدس بنز برای کنترل دمای تایر

پدال- ثبت اختراعات گوناگون ثابت می‌کند که خودروسازان به‌صورت بی‌وقفه به ایجاد تحول در صنعت خودرو فکر می‌کنند و آخرین سیستم کنترل دمای لاستیک‌ها یک نمونه از طراحی خلاقانه است.

اختراع بنز-2
لاستیک بدون شک یکی از مهم‌ترین اجزای خودرو است که به عنوان رابطی بین خودرو و جاده عمل می‌کند و کشش و چسبندگی خودرو را تأمین می‌نماید. همه‌ی این نقش‌ها چرایی اهمیت فوق‌العاده‌ی محافظت از لاستیک‌ها مخصوصاً از نقطه نظر ایمنی را توضیح می‌دهد.

اختراع دایملر سیستمی را برای جلوگیری از افزایش بی از حد دمای لاستیک‌ها یا اصلاح اصطکاک بین آن‌ها و یخ یا برف را در برمی‌گیرد.

این روش با استفاده از مخزنی کار می‌کند که آب را از اطراف شیشه‌ی جلو و عقب (آب باران، یخ ذوب‌شده و غیره) جمع‌آوری کرده تا بعداً مورد استفاده قرار دهد بدین صورت که حداقل یک لاستیک مورد پاشش اسپری آب در زمانی قرار بگیرد که بسیار گرم بوده یا مسائل چسبندگی لاستیک به وجود آمده باشد.
اختراع بنز-1

برای نمونه، حسگرهای کنترل کننده‌ی دما در هر لاستیک قرار می‌گیرند و اگر دمای آن از مقداری معین فراتر ورد، این آب به منظور خنک کردن لاستیک به سطح آن اسپری می‌شود. همین اصول برای گرم کردن لاستیک‌های سرد در زمستان بکار می‌رود و به همین ترتیب از اثرات منفی دماهای بسیار پایین جلوگیری شده و باعث افزایش چسبندگی و کاهش میزان یخ و برف چسبیده روی لاستیک می شود.

دایملر می‌گوید که تنها عیب این سیستم مقدار آب موجود در سیستم است که به خاطر اندازه‌ی مخزن محدود شده و اگر پر نشود بکار نمی‌آید.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 61 تاريخ : پنجشنبه 17 تير 1395 ساعت: 5:28

اطلاعات رسمی از MVM X33 S

اخیراً عکس هایی از نسل جدید خودروی شاسی بلندMVM  در فضاهای مختلف منتشر شده است. چیزی که در این تصاویر مشخص بود، این خودرو نسل سوم خودروی MVM X33 است که به روز رسانی و مدرنیزه شدن این مدل خودروی شاسی بلند از هر دو حیث طراحی داخلی و بیرونی نسبت به مدل قبلی این خودرو مشهود است.

از جمله این تغییرات استایل مدرن و زیبای تریم داخلی دو رنگ این شاسی بلند شهری با دو رنگ مشکی و قرمز است که چاشنی خاصی از ترکیب تکنولوژی و صنعت مد به این خودرو اضافه کرده است. همینطور بدنه این خودرو نیز به صورت دو رنگ عرضه خواهد شد.

ام وی ام ایکس 33 جدید-4

نکته ظریف قابل مشاهده دیگر در طراحی داخلی این خودرو محل قرارگیری جدید کنترلرهای قسمت های مختلف این مدل می باشد که به شکل مناسب و قابل دسترسی در محیط دور سرنشینان چیده شده اند.

یک صفحه نمایش بزرگ 7 اینچی در وسط کنسول خودرو قرار گرفته است که کاربری های مختلفی از جمله نقشه خوانی و ناوبری و را برای راننده ارائه می کند. داشبورد و کنسول در کنار  طراحی هیجان انگیزی بهینه و مدرن شده و از همه فضاها به بهترین شکل استفاده شده است. تمامی سیستم تهویه دیجیتال به همراه دریچه خروج جدید در یک چینش چشم نواز در جلوی کنسول قرار گرفته اند.

ام وی ام ایکس 33 جدید-1

نوارهای قرمز رنگ روی درها و همینطور دوخت قرمز روی چرم صندلی ها که به شکل سخاوتمندانه ای استفاده شده است شخصیت خاصی به ظاهر داخلی این خودرو بخشیده است.

خودروی X33 به عنوان تاثیرگذارترین شاسی بلند تولید داخلی در بازار تا کنون پس از گذشت بیش از 5 سال از ورودش عملکرد خوبی را به لحاظ فروش و تجربه رانندگی ارائه و عددی حدود 50000 دستگاه را در کارنامه فروش خود ثبت کرده است .

ام وی ام ایکس 33 جدید-3

فروش جهانی این خودرو نیز بالغ بر 1000000 دستگاه گزارش شده است که در این سگمنت خودرو عدد قابل توجهی می باشد. همینطور  مدل جدید این خودرو که اکنون مراحل تست های پیش از ورود خود را طی می کند در صف تصمیم گیری مدیران شرکت مدیران خودرو برای ورود به بازار کشور می باشد که تکنولوژی بالاتر و طراحی شیک تر و به روز تر آن به طور قطع بر قدرت رقابتی این مدل شاسی بلند خواهد افزود.

منبع : مدیران خودرو

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 47 تاريخ : پنجشنبه 17 تير 1395 ساعت: 5:28

اولین اطلاعات رسمی از سری جدید پژو 207 ایران خودرو

پژو ۲۰۷i طراحی سال ۲۰۰۸ فرانسه است که همزمان در ۵ قاره جهان عرضه شده است. در طراحی این مدل زیبا و اسپرت از آخرین فن آوری های روز استفاده شده است و به دلیل ایمنی، چالاکی و قابلیت های دینامیکی بالا،مصرف سوخت پایین و استفاده از موتور با قدرت بالا و مطابقت با استانداردهای روز اروپا از محبوبیت ویژه ای چه در میان جوانان و چه در میان خانواده ها در سطح جهان برخوردار بوده است.

پژو 207 جدید-2

گروه خودروسازی ایران خودرو نیز به تازگی مشخصات پژو ۲۰۷آی جدید را منتشر کرد. این خودرو که مجددا بعد چند وقت ثبت نامش از اواخر سال ۹۴ آغاز شده بود، روز دوشنبه ۱۴ تیرماه مشخصات آن روی سایت ایران خودرو قرار گرفت. در بحث پیش خرید این خودرو باز شاهد بودیم که افراد به نسبت زیادی خودرویی را بدون اطلاعات کامل خریداری کرده‌اند و به سابقه خوب آن در بازار اعتماد داشته‌اند.

پژو 207 جدید-3

پژو ۲۰۷آی جدید در بخش بیرونی، به چراغ های جدید در جلو و عقب مجهز شده و ابروی چراغ جلو نور سفید را دارد. همچنین آینه های جانبی خودرو تغییر کرده است. در بخش داخلی ۲۰۷i به مانیتور، پخش DVD، بلوتوث، کروز کنترل و کنترل سیستم صوتی از روی فرمان مجهز شده است. جالب است که در تصاویر رسمی منتشر شده، امکان تنظیمات سیستم صوتی هم از روی فرمان و هم از پشت فرمان فراهم شده است! همچنین مانیتور خودرو به سیستم رهیاب مجهز بوده و نمای عقب را با دوربین نصب شده در انتهای خودرو نشان می دهد. سنسور پارک دنده عقب نیز روی سپر عقب خودرو نصب است.

پژو 207 جدید-4

موتور خودرو از نوع TU5 است که ۱۰۵ اسب بخار قدرت و گشتاور ۱۴۲ نیوتون متری را تولید می کند. گیربکس خودرو از نوع پنج دنده دستی است. ولی اشاره نشده که از نوع فرانسوی در ۲۰۷ آی جدید استفاده می شود یا مانند گیربکس‌های رانا، از نوع ایرانی آن است.

پژو 207 جدید-5

برخی شنیده ها حاکی از آن است که پژو ۲۰۷آی دنده‌ای جدید قیمتی در محدوده ۴۰ میلیون تومان دارد. هاشم یکه زارع، مدیرعامل گروه خودروسازی ایران خودرو، در نشست مطبوعاتی سال گذشته اعلام کرد که مالکیت پژو ۲۰۷ آی به ایران خودرو واگذار شده است و جز محصولات داخلی این شرکت محسوب می شود و ربطی به قراردادهای جدید پژو- ایران خودرو و شرکت ایکاپ ندارد.

نکته جالب در مورد این خودرو این است که با وجود آن که به موعد تحویل این خودرو چند روزی بیشتر نمانده، هنوز این خودرو روی خط تولید قرار نگرفته و قیمت دقیق آن نیز از سوی ایران خودرو مشخص نشده است.

دنده 6 – مهمترین سوال بی پاسخ این است که پژو 207 سری جدید اساسا کیفیتی بالاتر از 206 های موجود را ارائه می دهد یا خیر؟

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 85 تاريخ : پنجشنبه 17 تير 1395 ساعت: 5:28


دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 48 تاريخ : پنجشنبه 17 تير 1395 ساعت: 2:47

اولین اطلاعات رسمی از سری جدید پژو 207 ایران خودرو

پژو ۲۰۷i طراحی سال ۲۰۰۸ فرانسه است که همزمان در ۵ قاره جهان عرضه شده است. در طراحی این مدل زیبا و اسپرت از آخرین فن آوری های روز استفاده شده است و به دلیل ایمنی، چالاکی و قابلیت های دینامیکی بالا،مصرف سوخت پایین و استفاده از موتور با قدرت بالا و مطابقت با استانداردهای روز اروپا از محبوبیت ویژه ای چه در میان جوانان و چه در میان خانواده ها در سطح جهان برخوردار بوده است.

پژو 207 جدید-2

گروه خودروسازی ایران خودرو نیز به تازگی مشخصات پژو ۲۰۷آی جدید را منتشر کرد. این خودرو که مجددا بعد چند وقت ثبت نامش از اواخر سال ۹۴ آغاز شده بود، روز دوشنبه ۱۴ تیرماه مشخصات آن روی سایت ایران خودرو قرار گرفت. در بحث پیش خرید این خودرو باز شاهد بودیم که افراد به نسبت زیادی خودرویی را بدون اطلاعات کامل خریداری کرده‌اند و به سابقه خوب آن در بازار اعتماد داشته‌اند.

پژو 207 جدید-3

پژو ۲۰۷آی جدید در بخش بیرونی، به چراغ های جدید در جلو و عقب مجهز شده و ابروی چراغ جلو نور سفید را دارد. همچنین آینه های جانبی خودرو تغییر کرده است. در بخش داخلی ۲۰۷i به مانیتور، پخش DVD، بلوتوث، کروز کنترل و کنترل سیستم صوتی از روی فرمان مجهز شده است. جالب است که در تصاویر رسمی منتشر شده، امکان تنظیمات سیستم صوتی هم از روی فرمان و هم از پشت فرمان فراهم شده است! همچنین مانیتور خودرو به سیستم رهیاب مجهز بوده و نمای عقب را با دوربین نصب شده در انتهای خودرو نشان می دهد. سنسور پارک دنده عقب نیز روی سپر عقب خودرو نصب است.

پژو 207 جدید-4

موتور خودرو از نوع TU5 است که ۱۰۵ اسب بخار قدرت و گشتاور ۱۴۲ نیوتون متری را تولید می کند. گیربکس خودرو از نوع پنج دنده دستی است. ولی اشاره نشده که از نوع فرانسوی در ۲۰۷ آی جدید استفاده می شود یا مانند گیربکس‌های رانا، از نوع ایرانی آن است.

پژو 207 جدید-5

برخی شنیده ها حاکی از آن است که پژو ۲۰۷آی دنده‌ای جدید قیمتی در محدوده ۴۰ میلیون تومان دارد. هاشم یکه زارع، مدیرعامل گروه خودروسازی ایران خودرو، در نشست مطبوعاتی سال گذشته اعلام کرد که مالکیت پژو ۲۰۷ آی به ایران خودرو واگذار شده است و جز محصولات داخلی این شرکت محسوب می شود و ربطی به قراردادهای جدید پژو- ایران خودرو و شرکت ایکاپ ندارد.

نکته جالب در مورد این خودرو این است که با وجود آن که به موعد تحویل این خودرو چند روزی بیشتر نمانده، هنوز این خودرو روی خط تولید قرار نگرفته و قیمت دقیق آن نیز از سوی ایران خودرو مشخص نشده است.

دنده 6 – مهمترین سوال بی پاسخ این است که پژو 207 سری جدید اساسا کیفیتی بالاتر از 206 های موجود را ارائه می دهد یا خیر؟

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 137 تاريخ : چهارشنبه 16 تير 1395 ساعت: 16:47

اطلاعات رسمی از MVM X33 S

اخیراً عکس هایی از نسل جدید خودروی شاسی بلندMVM  در فضاهای مختلف منتشر شده است. چیزی که در این تصاویر مشخص بود، این خودرو نسل سوم خودروی MVM X33 است که به روز رسانی و مدرنیزه شدن این مدل خودروی شاسی بلند از هر دو حیث طراحی داخلی و بیرونی نسبت به مدل قبلی این خودرو مشهود است.

از جمله این تغییرات استایل مدرن و زیبای تریم داخلی دو رنگ این شاسی بلند شهری با دو رنگ مشکی و قرمز است که چاشنی خاصی از ترکیب تکنولوژی و صنعت مد به این خودرو اضافه کرده است. همینطور بدنه این خودرو نیز به صورت دو رنگ عرضه خواهد شد.

ام وی ام ایکس 33 جدید-4

نکته ظریف قابل مشاهده دیگر در طراحی داخلی این خودرو محل قرارگیری جدید کنترلرهای قسمت های مختلف این مدل می باشد که به شکل مناسب و قابل دسترسی در محیط دور سرنشینان چیده شده اند.

یک صفحه نمایش بزرگ 7 اینچی در وسط کنسول خودرو قرار گرفته است که کاربری های مختلفی از جمله نقشه خوانی و ناوبری و را برای راننده ارائه می کند. داشبورد و کنسول در کنار  طراحی هیجان انگیزی بهینه و مدرن شده و از همه فضاها به بهترین شکل استفاده شده است. تمامی سیستم تهویه دیجیتال به همراه دریچه خروج جدید در یک چینش چشم نواز در جلوی کنسول قرار گرفته اند.

ام وی ام ایکس 33 جدید-1

نوارهای قرمز رنگ روی درها و همینطور دوخت قرمز روی چرم صندلی ها که به شکل سخاوتمندانه ای استفاده شده است شخصیت خاصی به ظاهر داخلی این خودرو بخشیده است.

خودروی X33 به عنوان تاثیرگذارترین شاسی بلند تولید داخلی در بازار تا کنون پس از گذشت بیش از 5 سال از ورودش عملکرد خوبی را به لحاظ فروش و تجربه رانندگی ارائه و عددی حدود 50000 دستگاه را در کارنامه فروش خود ثبت کرده است .

ام وی ام ایکس 33 جدید-3

فروش جهانی این خودرو نیز بالغ بر 1000000 دستگاه گزارش شده است که در این سگمنت خودرو عدد قابل توجهی می باشد. همینطور  مدل جدید این خودرو که اکنون مراحل تست های پیش از ورود خود را طی می کند در صف تصمیم گیری مدیران شرکت مدیران خودرو برای ورود به بازار کشور می باشد که تکنولوژی بالاتر و طراحی شیک تر و به روز تر آن به طور قطع بر قدرت رقابتی این مدل شاسی بلند خواهد افزود.

منبع : مدیران خودرو

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 62 تاريخ : سه شنبه 15 تير 1395 ساعت: 17:06

اختراع جالب مرسدس بنز برای کنترل دمای تایر

پدال- ثبت اختراعات گوناگون ثابت می‌کند که خودروسازان به‌صورت بی‌وقفه به ایجاد تحول در صنعت خودرو فکر می‌کنند و آخرین سیستم کنترل دمای لاستیک‌ها یک نمونه از طراحی خلاقانه است.

اختراع بنز-2
لاستیک بدون شک یکی از مهم‌ترین اجزای خودرو است که به عنوان رابطی بین خودرو و جاده عمل می‌کند و کشش و چسبندگی خودرو را تأمین می‌نماید. همه‌ی این نقش‌ها چرایی اهمیت فوق‌العاده‌ی محافظت از لاستیک‌ها مخصوصاً از نقطه نظر ایمنی را توضیح می‌دهد.

اختراع دایملر سیستمی را برای جلوگیری از افزایش بی از حد دمای لاستیک‌ها یا اصلاح اصطکاک بین آن‌ها و یخ یا برف را در برمی‌گیرد.

این روش با استفاده از مخزنی کار می‌کند که آب را از اطراف شیشه‌ی جلو و عقب (آب باران، یخ ذوب‌شده و غیره) جمع‌آوری کرده تا بعداً مورد استفاده قرار دهد بدین صورت که حداقل یک لاستیک مورد پاشش اسپری آب در زمانی قرار بگیرد که بسیار گرم بوده یا مسائل چسبندگی لاستیک به وجود آمده باشد.
اختراع بنز-1

برای نمونه، حسگرهای کنترل کننده‌ی دما در هر لاستیک قرار می‌گیرند و اگر دمای آن از مقداری معین فراتر ورد، این آب به منظور خنک کردن لاستیک به سطح آن اسپری می‌شود. همین اصول برای گرم کردن لاستیک‌های سرد در زمستان بکار می‌رود و به همین ترتیب از اثرات منفی دماهای بسیار پایین جلوگیری شده و باعث افزایش چسبندگی و کاهش میزان یخ و برف چسبیده روی لاستیک می شود.

دایملر می‌گوید که تنها عیب این سیستم مقدار آب موجود در سیستم است که به خاطر اندازه‌ی مخزن محدود شده و اگر پر نشود بکار نمی‌آید.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 52 تاريخ : سه شنبه 15 تير 1395 ساعت: 15:52

فولکس واگن بین مشتریانش تبعیض قائل شد

فولکس‌واگن نپذیرفت درمورد تقلب در میزان انتشار گازهای آلاینده با مشتریان اروپایی همانند مشتریان آمریکایی توافق کند. به گزارش خبرگزاری رویترز، ماتیاس مولر،مدیرعامل فولکس‌واگن، توافق با مشتریان اروپایی را غیرضروری دانست و گفت: فولکس‌واگن توانایی پرداخت هزینه‌های آن را ندارد. او گفت:«ما در اروپا شرایط متفاوتی داریم.» او افزود گرچه فولکس‌واگن شرایط مالی خوبی دارد، اما این شرکت نمی‌تواند از پس هزینه‌های مالی تکرار توافق آمریکا در اروپا برآید. مولر گفت:«لازم نیست ریاضیدان باشید تا بفهمید پرداخت غرامت در چنین سطح بالایی فولکس‌واگن را ویران خواهد کرد.» فولکس‌واگن با مقامات آمریکایی توافق کرد مبلغ 15 میلیارد دلار به‌عنوان غرامت به مشتریان آمریکایی خود بپردازد. هفته گذشته الیزابت بینکوسکا، کمیسیونر اتحادیه اروپا در حوزه صنعت، از فولکس‌واگن خواست به مشتریان اروپایی نیز غرامت بدهد و گفت این مساله که فولکس‌واگن بین مشتریان آمریکایی و اروپایی تبعیض قائل شود، ناعادلانه است.

دنیای اقتصاد

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 58 تاريخ : سه شنبه 15 تير 1395 ساعت: 5:15

شرایط فروش 206 تیپ 2 با 11 میلیون پیش پرداخت

گروه صنعتی ایران خودرو همزمان با عید سعید فطر فروش پژو۲۰۶ تیپ ۲ خود را با شرایط استثنائی آغاز کرد.

معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو با تبریک عید سعید فطر به هموطنان، از عرضه خودروی محبوب ۲۰۶ با شرایط ویژه خبر داد.

مصطفی خان کرمی گفت: فروش اقساطی ۲۰۶ تیپ ۲ از روز شنبه ۱۹ تیرماه با پیش پرداخت های ۱۱۳ و ۱۳۳ میلیون ریالی و موعد تحویل مرداد و شهریورماه آغاز خواهد شد.

وی افزود: ایران خودرو در این طرح فروش، به پیش پرداخت مشتریان برای تحویل شهریور ماه نیز سود مشارکت پرداخت خواهد کرد که این سود برای پیش پرداخت های ۱۱۳میلیون ریالی،‌۱۸۰هزار تومان و برای پیش پرداخت های ۱۳۳میلیون ریالی، ۲۰۰هزار تومان خواهد بود.

خان کرمی با بیان اینکه نرخ سود این طرح فروش اقساطی ۱۶درصد برای پیش پرداخت ۱۳۳میلیون ریالی و ۱۹درصد برای پیش پرداخت ۱۱۳میلیون ریالی در نظر گرفته شده،‌ اظهار کرد: اقساط این طرح فروش ۳۶ماهه خواهد بود که در قالب ۶فقره چک ۶ماهه دریافت خواهد شد.

معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو با آرزوی قبولی طاعات و عبادات ماه مبارک رمضان در پایان گفت: این طرح فروش اقساطی ویژه به مناسبت عید سعید فطر و به عنوان عیدی ایران خودرو به هموطنان ارائه شده و فقط برای یک بار و صرفا برای محصول ۲۰۶ تیپ ۲ اجرا خواهد شد.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 72 تاريخ : دوشنبه 14 تير 1395 ساعت: 19:21

پلیس: تخلفات رانندگان اتوبوس را از طریق پیامک اعلام کنید

معاون پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از آغاز طرح تابستانی پلیس راهور از 15 تیرماه خبر داد.

سرهنگ عین‌الله جهانی در این‌باره گفت: با توجه به اینکه امسال آغاز تابستان در ماه مبارک رمضان قرار گرفته بود از این رو میزان سفرهای تابستانی هم‌زمان با آغاز این فصل افزایش چندانی نداشت و گرچه ماموران پلیس در ایران ایام نیز در جاده‌ها و معابر حضور داشتند اما در نهایت تصمیم بر این شد که طرح ترافیکی پلیس راهور برای سفرهای تابستانی از 15 تیر ماه آغاز شود.

وی با بیان اینکه این طرح تا سوم مهر ماه ادامه خواهد داشت، اظهارکرد: پیش‌بینی ما این است که با توجه به تعطیلات عید فطر موج نخست سفرهای تابستانی از روز سه‌شنبه 15 تیر ماه آغاز شود و از همین روز نیز ماموران پلیس راه در جاده‌ها و پاسگاه‌های پلیس راه در سراسر کشور در آماده باش خواهند بود.

سرهنگ جهانی سرعت و سبقت غیرمجاز، تجاوز به چپ، انجام حرکات مارپیچ و نمایشی و … را جزو خط قرمزهای پلیس در اجرای طرح تابستانی پلیس راهور اعلام کرد و گفت: ماموران حتما با این تخلفات برخورد خواهند کرد. همچنین امسال اگر راننده خودرویی دو تخلف حادثه ساز را به شکل همزمان انجام دهد قطعا خودرویش به مدت 72 ساعت توقیف خواهد شد.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا همچنین با اشاره به شهروندانی که با ناوگان حمل و نقل عمومی قصد سفر دارند، اظهارکرد:‌ در اتوبوس‌ها نیز برچسبی نصب شده که کد تخلفات روی آن به چاپ رسیده است و مسافران در صورت مشاهده تخلف از سوی راننده می‌توانند کد آن را به سامانه پیامکی 110120 ارسال کنند تا در اولین پلیس راه نسبت به اعمال قانون متخلفان اقدام شود.

جهانی با تاکید بر اینکه پلیس اجازه نمی‌دهد که اقلیتی محدود ایمنی و امنیت مسافران را به خطر بیاندازد، تصریح کرد:‌ رانندگان هم باید همکاری لازم را با پلیس داشته باشند، این همکاری در حقیقت منجر به حفظ ایمنی خود و سرنشینانشان خواهد شد. با توجه به طولانی بودن روز بهتر است رانندگان در ساعات آغازین روز سفر را آغاز کرده و حداکثر در فواصل زمانی یک ساعت و نیم تا دو ساعت به مدت نیم ساعت در حاشیه امن جاده توقف کرده و سپس ادامه مسیر دهند.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 40 تاريخ : دوشنبه 14 تير 1395 ساعت: 14:07

شرایط فروش ویژه DS 5 با کامزد صفر درصد اعلام شد

امیر عباس سمیعی سرپرست بازاریابی شرکت آرین موتور تابان نماینده رسمی خودروی Ds در ایران، با بیان این مطلب گفت: مطمئن هستیم که با پایان ماه مبارک رمضان بازار فروش خودرو کمی تکان می خورد و با تکمیل مراحل دریافت مجوز شماره گذاری خودروی Ds با توجه به گرایش مردم به خرید خودروهای باکیفیت فروش محصولات ما نیز با جهش بسیار مناسبی رو به رو می شود.

وی ادامه داد: هر چه به شهریور ماه نزدیک می شویم، بازار بهتر خواهد شد و پیش بینی ما برای فروش در تابستان بین 15 تا 20 درصد رشد را نشان می دهد.

سمیعی با اشاره به برخی از ماه های پیش روی و تاثیرات آنها بر بازار خودرو گفت: در آبان ماه با ورود به ماه محرم فروش کمی ضعیف خواهد شد اما این ضعف به طور حتم در اواخر سال جبران خواهد شد.

وی در مورد فروش اعتباری محصولات Ds اظهار داشت: البته بنده قبول دارم که مدل فروش اعتباری در فروش انواع خودروها تاثیرگذار است اما در مورد خودروهای لوکس مانند Ds این امر آن چنان که باید مشهود نیست و مانند خودروهای اقتصادی(Economic) آنچنان به چشم نخواهد آمد.

سرپرست بازاریابی شرکت آرین موتور تابان با اشاره به تاثیر صفر بودن کارمزد فروش بر استقبال مردم، تصریح کرد: در یکی از مدل های فروش شرکت آرین موتور تابان برای خودروی Ds، در صورت تسویه مبلغ آن زیر 10 ماه، هیچ گونه کارمزدی از خریدار دریافت نخواهد شد.

دی اس5-1

وی ادامه داد: در صورتیکه خریداران ما بخواهند بالای 10 ماه زمان تسویه حساب برایشان در نظر گرفته شود، کارمزد از صفر به 28 درصد افزایش یافته و البته در برخی مواقع بر روی این مبلغ نیز می توان مذاکره کرد و به تناسب میزان پرداخت و زمان تسویه، این مبلغ کارمزد می تواند کاهش یابد.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 39 تاريخ : دوشنبه 14 تير 1395 ساعت: 14:07

خودروسازان بدقول دیگر اجازه فروش فوری محصولاتشان را ندارند

تاخیر در تحویل خودروی فروخته شده از جمله تخلفات رایج شرکتهای واردکننده خودرو است. خودروسازان نیز معمولا خودروهایی چون تندر ۹۰ را با تاخیر به خریداران تحویل می‌دهند.

این موضوع باعث نارضایتی مصرف‌کنندگان از عملکرد خودروسازان و واردکنندگان خودرو شده است.

این وضعیت در تدوین اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو مورد توجه قرار گرفته است به‌گونه‌ای که براساس این قانون، فروش فوری خودروها در صورت وجود تعهدات معوق، ممنوع شده است.

در این زمینه در ماده 4 این قانون تاکید شده که “عرضه خودرو به روش فروش فوری مشروط به نداشتن تعهدات معوق است”. در این قانون تصریح شده که منظور از تعهدات معوق در فروش‌های فوری، تعهداتی است که طبق قرارداد سررسید شده اما خودرو تحویل خریدار نشده است.

اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو چندی پیش از سوی معاون اول رییس‌جمهوری به وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ و اجرای آن آغاز شد.

فروش فوری خودروهای داخلی و وارداتی مشروط به نداشتن تعهدات معوق از سوی شرکت خودروساز یا واردکننده خودرو شد.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 53 تاريخ : يکشنبه 13 تير 1395 ساعت: 12:57

واردات خودروهای آمریکایی به مناطق آزاد هم ممنوع شد

براساس ابلاغیه مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به مدیران عامل سازمان های مناطق آزاد کشور، واردات خودروهای سواری کشور آمریکا به مناطق آزاد ایران هم ممنوع شد.
به نقل از مهر ،بعد از جنجال‌های فراوانی که بر سر واردات خودروهای آمریکایی به وجود آمد و خبرها حکایت از ثبت سفارش واردات ۲۰۰ خودرو شورلت آمریکایی با مجوز وزارت صنعت، معدن و تجارت داشت، با دستور دولت، ثبت‌سفارش این خودروها ممنوع اعلام شد اما اکنون خبر می‌رسد اکبر ترکان مشاور حسن روحانی با صدور ابلاغیه‌ای، واردات هرگونه خودروهای سواری کشور آمریکا را به مناطق آزاد ایران ممنوع اعلام کرد.

AMC

در این ابلاغیه که خطاب به مدیران عامل سازمان های مناطق آزاد کشور صادر شده، آمده است: «با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار مورخ ۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ کارگران با ایشان و تاکید معظم له بر جلوگیری از واردات خودروهای آمریکایی که می فرمایند: «خود آمریکایی ها به علت مصرف زیاد و سنگین بودن این خودروها، رغبتی به خرید آنها ندارند؛ حالا در این شرایط ما بیاییم و از فلان کارخانه رو به ور شکستگی آمریکا خودرو وارد کنیم!؟ مدیران و مسئولان محترم در مقابل فشارهای پنهانی که در این زمینه ها وارد می شود بایستند و جداً نگذارند این قبیل مسائل انجام شود.»مقتضی است در اجرای اوامر مقام معظم رهبری از ورود خودروهای سواری ساخت کشور مزبور به محدوده مناطق آزاد خودداری فرمایند «.
تصویر نامه اکبر ترکان مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به مدیران عامل سازمان‌های مناطق آزاد کشور مبنی بر ممنوعیت ورود خودروهای آمریکایی به این مناطق را هم منتشر کرد.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 69 تاريخ : يکشنبه 13 تير 1395 ساعت: 12:57

چرا فراخوان ایربگ های تاکاتا به ایران نرسید؟

هرچند خودروهای مجهز به ایربگ‌های تاکاتا، وارد بازار ایران نیز شده‌اند، اما تا به امروز حتی یک مورد نیز از سوی نمایندگی‌های واردکننده خودروسازان خارجی، فراخوانی انجام نشده است.خودروهایی مانند تویوتا، هوندا و مزدا، همچنان در سراسر جهان به‌دلیل نقص احتمالی در ایربگ، فراخوان می‌شوند، با این حال هنوز موج این ماجرا به ایران نرسیده و در نتیجه خطر بالقوه برای سرنشینان این مدل خودروها در کشور، وجود دارد. در این شرایط این پرسش پیش آمده که اگر نمایندگی‌های واردکننده خودرو، دارای مجوز رسمی از شرکت‌های مادر هستند، پس چرا نسبت به انجام فراخوان بابت برطرف کردن نقص فنی احتمالی ایربگ‌ها، اقدام نمی‌کنند؟ هرچند کارشناسان تاکید می‌کنند احتمال خطر در ایربگ‌های تاکاتا پایین است، اما صفر نبوده و ممکن از مشتریان خودروهای وارداتی را نیز دچار خسارات جانی و مالی کند؛ بنابراین انجام فراخوان در بازار ایران نیز ضروری به‌نظر می‌رسد.

دنیای اقتصاد

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 71 تاريخ : يکشنبه 13 تير 1395 ساعت: 12:57


دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 63 تاريخ : يکشنبه 13 تير 1395 ساعت: 11:49

چرا فراخوان ایربگ های تاکاتا به ایران نرسید؟

هرچند خودروهای مجهز به ایربگ‌های تاکاتا، وارد بازار ایران نیز شده‌اند، اما تا به امروز حتی یک مورد نیز از سوی نمایندگی‌های واردکننده خودروسازان خارجی، فراخوانی انجام نشده است.خودروهایی مانند تویوتا، هوندا و مزدا، همچنان در سراسر جهان به‌دلیل نقص احتمالی در ایربگ، فراخوان می‌شوند، با این حال هنوز موج این ماجرا به ایران نرسیده و در نتیجه خطر بالقوه برای سرنشینان این مدل خودروها در کشور، وجود دارد. در این شرایط این پرسش پیش آمده که اگر نمایندگی‌های واردکننده خودرو، دارای مجوز رسمی از شرکت‌های مادر هستند، پس چرا نسبت به انجام فراخوان بابت برطرف کردن نقص فنی احتمالی ایربگ‌ها، اقدام نمی‌کنند؟ هرچند کارشناسان تاکید می‌کنند احتمال خطر در ایربگ‌های تاکاتا پایین است، اما صفر نبوده و ممکن از مشتریان خودروهای وارداتی را نیز دچار خسارات جانی و مالی کند؛ بنابراین انجام فراخوان در بازار ایران نیز ضروری به‌نظر می‌رسد.

دنیای اقتصاد

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 54 تاريخ : يکشنبه 13 تير 1395 ساعت: 6:12

واردات خودروهای آمریکایی به مناطق آزاد هم ممنوع شد

براساس ابلاغیه مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به مدیران عامل سازمان های مناطق آزاد کشور، واردات خودروهای سواری کشور آمریکا به مناطق آزاد ایران هم ممنوع شد.
به نقل از مهر ،بعد از جنجال‌های فراوانی که بر سر واردات خودروهای آمریکایی به وجود آمد و خبرها حکایت از ثبت سفارش واردات ۲۰۰ خودرو شورلت آمریکایی با مجوز وزارت صنعت، معدن و تجارت داشت، با دستور دولت، ثبت‌سفارش این خودروها ممنوع اعلام شد اما اکنون خبر می‌رسد اکبر ترکان مشاور حسن روحانی با صدور ابلاغیه‌ای، واردات هرگونه خودروهای سواری کشور آمریکا را به مناطق آزاد ایران ممنوع اعلام کرد.

AMC

در این ابلاغیه که خطاب به مدیران عامل سازمان های مناطق آزاد کشور صادر شده، آمده است: «با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار مورخ ۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ کارگران با ایشان و تاکید معظم له بر جلوگیری از واردات خودروهای آمریکایی که می فرمایند: «خود آمریکایی ها به علت مصرف زیاد و سنگین بودن این خودروها، رغبتی به خرید آنها ندارند؛ حالا در این شرایط ما بیاییم و از فلان کارخانه رو به ور شکستگی آمریکا خودرو وارد کنیم!؟ مدیران و مسئولان محترم در مقابل فشارهای پنهانی که در این زمینه ها وارد می شود بایستند و جداً نگذارند این قبیل مسائل انجام شود.»مقتضی است در اجرای اوامر مقام معظم رهبری از ورود خودروهای سواری ساخت کشور مزبور به محدوده مناطق آزاد خودداری فرمایند «.
تصویر نامه اکبر ترکان مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به مدیران عامل سازمان‌های مناطق آزاد کشور مبنی بر ممنوعیت ورود خودروهای آمریکایی به این مناطق را هم منتشر کرد.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 64 تاريخ : شنبه 12 تير 1395 ساعت: 17:18

ایرتویا، برترین در رضایت مندی مشتریان از خدمات پس از فروش

با تحقیقات و بررسی هایی که به تازگی توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI) در ارتباط با سنجش رضایت مشتریان از ارائه خدمات پس از فروش شرکت های عرضه کننده خودرو های سواری در سه ماهه چهارم سال ۱۳۹۴ صورت گرفته است، شرکت ایرتویا نماینده انحصاری تویوتا در ایران با کسب بالاترین امتیاز در میان سایر شرکت های عرضه کننده خودرو شامل وارد کنندگان و تولید کنندگان خودرو، عنوان برترین شرکت در رضایت مندی مشتریان از خدمات پس از فروش را به خود اختصاص داد.
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI) در سال 1368 با هدف ارائه خدمات فنی، مهندسی، مشاوره ای و تحقیقاتی جهت ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان، تدوین استانداردهای مورد نیاز صنایع و نظارت بر حسن اجرای پروژه ها و حسن ارائه خدمات تاسیس شد و این شرکت تحقیقات خود را از جهت بازرسی و نظارت بر اجرای استانداردها به منظور ارتقاء کیفیت در دوره های مشخصی انجام می دهد.

پیش از این ایرتویا در دوره های متعددی موفق به کسب چندین عنوان برتری شده است و این شرکت در نظر دارد با پیگیری های مستمر و ارتقای مستمر سطح کیفی خدمات رسانی به مشتریان، همواره جایگاه نخست خود را در بین تمامی عرضه کنندگان حفظ نماید.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 77 تاريخ : شنبه 12 تير 1395 ساعت: 14:55

خودروسازان بدقول دیگر اجازه فروش فوری محصولاتشان را ندارند

تاخیر در تحویل خودروی فروخته شده از جمله تخلفات رایج شرکتهای واردکننده خودرو است. خودروسازان نیز معمولا خودروهایی چون تندر ۹۰ را با تاخیر به خریداران تحویل می‌دهند.

این موضوع باعث نارضایتی مصرف‌کنندگان از عملکرد خودروسازان و واردکنندگان خودرو شده است.

این وضعیت در تدوین اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو مورد توجه قرار گرفته است به‌گونه‌ای که براساس این قانون، فروش فوری خودروها در صورت وجود تعهدات معوق، ممنوع شده است.

در این زمینه در ماده 4 این قانون تاکید شده که “عرضه خودرو به روش فروش فوری مشروط به نداشتن تعهدات معوق است”. در این قانون تصریح شده که منظور از تعهدات معوق در فروش‌های فوری، تعهداتی است که طبق قرارداد سررسید شده اما خودرو تحویل خریدار نشده است.

اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو چندی پیش از سوی معاون اول رییس‌جمهوری به وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ و اجرای آن آغاز شد.

فروش فوری خودروهای داخلی و وارداتی مشروط به نداشتن تعهدات معوق از سوی شرکت خودروساز یا واردکننده خودرو شد.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 54 تاريخ : شنبه 12 تير 1395 ساعت: 14:55

مقایسه فیش حقوقی میدران خودروسازی در ایران و جهان

در حال حاضر چند خودروساز در کشور فعالیت می‌کنند که تنها چند شرکت محدود، دولتی به شمار می‌روند و باقی آنها متعلق به بخش خصوصی است و به هیچ وجه پای آنها به ماجرای «فیش‌های حقوقی» باز نشده است. جدا از این، کلا افکار عمومی چندان علاقه‌ای به این نوع مباحث و حواشی در بخش خصوصی ندارد و حساسیت‌ها بیشتر روی نهادهای دولتی است.

به‌عنوان مثال، برای افکار عمومی، بسیار جالب و حتی مهم است که بداند مدیرعامل ایران خودرو یا سایپا (به‌عنوان دو غول خودروسازی کشور) حقوق شان به چه میزان است و ماهانه و سالانه چقدر درآمد (از ناحیه خودروسازی) دارند. این در حالی است که حقوق و مزایای مدیرعامل و اعضای هیات‌مدیره فلان خودروساز بخش خصوصی، از درجه اهمیت کمتری برخوردار است. این موضوع در مورد سایر شرکت‌های بخش خصوصی نیز صادق است، چه آنکه افکار عمومی و حتی رسانه ها، چندان پیگیر مسائلی مانند میزان دریافتی و درآمد مدیران این بخش نبوده و کلا اهمیت خاصی برایشان ندارد.

در این مورد فربد زاوه، کارشناس خودرو کشور معتقد است که هرجا پای دولت در میان باشد (به‌خصوص در مواردی که رابطه نزدیک با زندگی افراد وجود دارد)، افکار عمومی نسبت به مسائل ریز و درشت و حواشی آن حساس است و این موضوع طبیعی به‌نظر می‌رسد. وی با بیان اینکه دولتی بودن خودروسازان، دلیل ورود مدیران آنها به حواشی اخیر در مورد «فیش‌های حقوقی» است، می‌گوید: جایی که دولت ورود کرده و در کنترل امور آن دخالت داشته باشد، حساسیت افکار عمومی را در پی دارد، حتی اگر دولت سهام مستقیم در آنها نداشته باشد؛ به‌عنوان مثال، برخی بانک‌ها با وجود آنکه سهام شان واگذار شده، دولت به ماجرای فیش‌های حقوقی آنها ورود کرده و خواستار تغییر مدیریت شان است، چون افکار عمومی می‌داند بانک‌ها مستقیم و غیر‌مستقیم از سیاست‌های دولت پیروی می‌کنند.

این کارشناس با اشاره به اینکه حمایت‌های دولت از صنعت خودرو و خودروسازان بزرگ داخلی، بر حاشیه‌دار شدن ماجراهایی مانند «فیش حقوقی» اثرگذار است، تاکید می‌کند: این موضوع در حساس‌تر شدن افکار عمومی نسبت به امور داخلی خودروسازان از جمله میزان حقوق و مزایای مدیران آنها تاثیر داشته، زیرا افکار عمومی وقتی این حمایت‌ها را می‌بیند، بیشتر نسبت به مسائل داخلی خودروسازان حساس می‌شود، حال آنکه مثلا در کشوری مانند آلمان، حقوق و مزایای مدیرعامل فولکس واگن هیچگاه حساسیت‌برانگیز نبوده است. به گفته زاوه، وقتی در خودروسازی انحصار دولتی رخ می‌دهد، کم و کاست‌ها باید به هر شکل ممکن (از سوی دولت) توجیه شود و همین توجیه کردن، بیشتر شدن حساسیت جامعه را در پی دارد و طبیعی است افکار عمومی به دنبال این باشد که فلان مدیرعامل و اعضای هیات‌مدیره فلان شرکت خودروساز چقدر حقوق و پاداش می‌گیرند.

این کارشناس با اشاره به اینکه در صورت خصوصی شدن خودروسازان، حساسیت کمتری روی آنها خواهد بود، می‌گوید: نهایت ماجرا این است که سهامداران نسبت به دریافتی مدیران خودروسازی معترض شوند، حال آنکه دیگر چندان خبری از اعتراض افکار عمومی نخواهد بود.

اظهارات این کارشناس در شرایطی است که یکی از مدیران ارشد خودروسازی کشور می‌گوید:در ایران قیمت مشخصی برای مدیران وجود ندارد و این موضوع به نوبه خود در حاشیه‌ساز شدن میزان دریافتی آنها تاثیر گذاشته است. وی با بیان اینکه در دنیا، مدیران به‌خصوص مدیران خودروسازی، قیمت خاص خود را دارند، تاکید می‌کند: وقتی قیمت یک مدیر مشخص باشد، دیگر کسی نمی‌تواند به حقوق و مزایای وی معترض شود، کما اینکه مثلا فوتبالیست‌ها نیز دارای قیمتی مشخص بوده و افکار عمومی اعتراض نمی‌کند که چرا فلان بازیکن با فلان قیمت از باشگاهی راهی باشگاهی دیگر شده است. به گفته وی، حقوق مدیران خودروسازی کشور حتی پایین‌تر از میزان دریافتی بازیکنان درجه سه فوتبال ایران است.

رابطه عملکرد مدیران با میزان دریافتی

اما حاشیه‌دار شدن فیش‌های حقوقی مدیران به‌خصوص مدیران صنعت خودرو کشور در حالی است که مدیران عامل در دنیا دارای حقوق و مزایا و پاداش بسیار بالایی هستند. به‌عبارت بهتر، دریافتی مدیران خودروسازی جهان اعداد شگفت انگیزی است که به هیچ وجه نمی‌توان آنها را با حقوق و مزایای مدیران خودروسازی کشور مقایسه کرد. این در شرایطی است که نه افکار عمومی و نه حتی رسانه ها، حساسیتی روی این ماجرا نداشته و نسبت به اینکه فلان مدیر خودروساز دارای درآمدی بسیار بالا است، گلایه و اعتراضی ندارند.

به‌عبارت بهتر، مدیران خارجی، حقوق و پاداش بسیار بیشتری نسبت به همتایان ایرانی خود می‌گیرند و کمتر کسی نیز نسبت به این موضوع اعتراض دارد. به‌عنوان مثال، کارلوس گوسن، مدیرعامل رنو-نیسان، به تنهایی در سال 2014 بیش از یک میلیارد ین (معادل 4/ 8 میلیون دلار) از شرکت نیسان حقوق دریافت کرده است. وی در این سال همچنین حدود 2/ 8 میلیون دلار نیز از شرکت رنو دریافتی داشته و با این حساب، مجموع حقوق وی در سال 2014، چیزی نزدیک به 6/ 16 میلیون دلار بوده است. گوسن البته حدود یک میلیارد ین نیز به‌عنوان پاداش دریافت کرده تا یکی از پردرآمدترین مدیران جهان لقب بگیرد. از سوی دیگر، مارتین وینترکورن مدیرعامل پیشین فولکس واگن نیز در سال مورد بررسی حدود 16 میلیون یورو درآمد کسب کرده که نزدیک به 14 میلیون یوروی آن حکم پاداش را داشته است.

در این شرایط، پرسش اینجاست که چرا مدیران خارجی با چنین حقوق و پاداش کلانی، چندان مورد انتقاد افکار عمومی نیستند، اما در ایران با وجود دریافتی‌های بسیار کمتر، اوضاع کاملا متفاوت است. به‌نظر می‌رسد دلیل این تفاوت برخورد را باید در عملکرد مدیران مربوطه جست‌وجو کرد، چه آنکه در دنیا براساس عملکرد و اثرگذاری مدیران در میزان تولید، کیفیت کالا و افزایش فروش و جلب رضایت مشتریان، حقوق و پاداش می‌دهند. این در حالی است که در ایران مبنای حقوق و پاداش‌ها اغلب مشخص نبوده و نمی‌توان ادعا کرد دریافتی همه مدیران با عملکردشان متناسب است.

واضح تر اینکه از نظر افکار عمومی، عملکرد مدیران کشور در بخش‌های مختلف، در برخی موارد قابل دفاع نبوده و پرداخت حقوق و مزایای بالا و همچنین در نظر گرفتن پاداش‌های کلان برای آنها، با روح شایسته سالاری در تضاد است. در این مورد یکی از کارشناسان کشور معتقد است که افکار عمومی در ایران با توجه به حمایت‌های دولتی از خودروسازان در مدیریت‌های این شرکت‌ها تنها به‌دنبال کیفیت هستند.

این کارشناس ادامه می‌دهد که افکار عمومی همین عملکرد مدیران صنعت خودرو را در کیفیت و خدمات خودروهای داخلی می‌بیند. این در حالی است که در خودروسازی‌های خارجی هیات‌مدیره شرکت‌ها میزان پرداخت به مدیران را برحسب شایستگی آنها می‌سنجند. به‌عنوان مثال، پس از رسوایی بزرگ فولکس واگن (ماجرای تقلب در اعلام میزان آلایندگی خودروهای دیزلی این شرکت)، هیات‌مدیره فولکس از پرداخت پاداش مدیرعامل خودداری کرد.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 157 تاريخ : شنبه 12 تير 1395 ساعت: 4:51

چالش سیاسی صادرات خودرو

یکی از برنامه‌های مهم خودروسازان خارجی به‌خصوص پژو و رنو در ایران، صادرات محصول به کشورهای همسایه است، چه آنکه ایران به لحاظ جغرافیایی در موقعیت استراتژیکی قرار دارد. در واقع یکی از مزیت‌های بزرگ بازار ایران، قابلیت تبدیل شدن به مرکز صادرات است و خودروسازان خارجی می‌تواننداز ایران به همه کشورهای منطقه خودرو صادر کنند.

به نقل از دنیای اقتصاد، به هر حال هزینه‌های حمل و نقل، تاثیر قابل توجهی بر قیمت تمام شده خودروها می‌گذارد و خارجی‌ها می‌توانند با تولید محصولات خود در ایران، بازارهای اطراف به‌خصوص کشورهای حاشیه خلیج فارس و همسایگان شرقی و غربی را در حوزه صادرات، پوشش دهند. این در شرایطی است که حواشی ایجاد شده در مناسبات ایران و برخی کشورهای همسایه، تردیدهایی در مورد صادرات خودرو به این بازارها پدید آورده است. در این میان، کشورهای حاشیه خلیج فارس و برخی همسایگان غربی، یکی از بازارهای هدف خودروسازان خارجی برای صادرات محصول از ایران به شمار می‌روند که اتفاقا روابط با آنها دچار چالش شده است.

آن طور که شرکت‌هایی مانند رنو و پژو اعلام کرده اند، کشورهای حاشیه خلیج فارس و همسایگان غربی ایران، مورد توجه آنها برای صادرات هستند، با این حال قطع مناسبات اقتصادی با برخی از این کشورها، مانعی بزرگ بر سر راه تحقق این هدف ایجاد کرده است. در این شرایط اما وزارت صنعت،معدن و تجارت نیز شرط صادرات 40 درصدی را برای خودروسازان خارجی مایل به همکاری با خودروسازان ایرانی، در نظر گرفته است. حال باید منتظر ماند و دید خارجی‌ها برای تحقق این شرط وزارت صنعت و همچنین محقق کردن برنامه صادراتی خود، چه حربه‌ای را به کار می‌گیرند و آیا موفق به صدور محصولات شان به همسایگان ایران خواهند شد.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 88 تاريخ : جمعه 11 تير 1395 ساعت: 11:20

فولکس واگن بزرگترین خودروساز جهان شد

به گزارش فوربس، تویوتا دیروز،چهارشنبه، آمار فروش جهانی خود را در ماه مه منتشر کرد. در پنج ماه نخست امسال تویوتا بیش از صد هزار دستگاه خودرو کمتر از فولکس‌واگن فروخت و از نظر فروش پشت‌سر این شرکت قرار گرفت.

براساس آمار منتشر شده، تویوتا در پنج ماه نخست امسال 4 میلیون و 109 هزار و 199 دستگاه خودرو فروخت. این در شرایطی است که طی همین مدت فولکس‌واگن موفق شد 4 میلیون و 233 هزار و 500 دستگاه خودرو بفروشد. جنرال موتورز نیز در این دوره پنج ماهه 3 میلیون و 993 هزار دستگاه خودرو فروخت و بعد از فولکس‌واگن و تویوتا سومین خودروساز بزرگ جهان طی این دوره نام گرفت فولکس‌واگن از افزایش فروش در بازارهای چین و اروپا بهره‌مند شد، اما تویوتا در این بازارها عملکرد ضعیفی داشت.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 100 تاريخ : جمعه 11 تير 1395 ساعت: 11:20

خودروهای برقی با مشارکت LG در راه ایران خودرو

به نقل از بلومبرگ اعلام کرد، شرکت کره‌ای ال‌جی خودروهای ایران خودرو را برقی می‌کند.

هاشمی یکه‌زارع مدیرعامل ایران خودرو گفته است مذاکرات در حال انجام است و این شرکت ممکن است انجام این قرارداد را در پاییز آغاز کند.

شرکت بین‌المللی ال‌جی قرار است باطری و دیگر قطعات مورد نیاز را برای این شرکت خودروساز تأمین کند و نیز ایستگاه‌های شارژ برق نصب کند و ایران خودرو، خودروها را می‌سازد.

قرار است به توسط این همکاری تا سال ۲۰۲۳، ۶۰ هزار خودروی برقی تولید شود.

سخنگوی شرکت ال‌جی گفت: در حال حاضر نقشه توسعه وسایل نقلیه برقی و احداث زیربناهای شارژ برقی را در ایران انجام می‌دهیم. این شرکت جزئیات بیشتری را اشاره نکرد.

علی ایزدی نجف‌آبادی تحلیلگر در بخش مالی انرژی بلومبرگ گفت: ایران قطعاً از برقی‌سازی خودرو در بخش حمل‌ونقل منتفع خواهد شد چرا که باعث کاهش تقاضا برای بنزین و نیز کاهش آلودگی هوا و انتشار گازهای گلخانه‌ای می‌شود.

به گفته نجف‌آبادی، به‌رغم منابع طبیعی فراوان این کشور ظرفیت پالایشگاهی داخلی برای پاسخ به تقاضای بنزین در کشور ندارد و اکنون متکی به واردات است.

براساس وب سایت شرکت کنترل هوای تهران در ایران، میزان سطح آلودگی به ویژه در پایتخت بالا است و میزان آلودگی ۲٫۵PM است که بیش از حد استاندار سازمان جهانی است.

منبع:فارس

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 99 تاريخ : جمعه 11 تير 1395 ساعت: 11:20


دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 75 تاريخ : جمعه 11 تير 1395 ساعت: 9:48

خودروهای برقی با مشارکت LG در راه ایران خودرو

به نقل از بلومبرگ اعلام کرد، شرکت کره‌ای ال‌جی خودروهای ایران خودرو را برقی می‌کند.

هاشمی یکه‌زارع مدیرعامل ایران خودرو گفته است مذاکرات در حال انجام است و این شرکت ممکن است انجام این قرارداد را در پاییز آغاز کند.

شرکت بین‌المللی ال‌جی قرار است باطری و دیگر قطعات مورد نیاز را برای این شرکت خودروساز تأمین کند و نیز ایستگاه‌های شارژ برق نصب کند و ایران خودرو، خودروها را می‌سازد.

قرار است به توسط این همکاری تا سال ۲۰۲۳، ۶۰ هزار خودروی برقی تولید شود.

سخنگوی شرکت ال‌جی گفت: در حال حاضر نقشه توسعه وسایل نقلیه برقی و احداث زیربناهای شارژ برقی را در ایران انجام می‌دهیم. این شرکت جزئیات بیشتری را اشاره نکرد.

علی ایزدی نجف‌آبادی تحلیلگر در بخش مالی انرژی بلومبرگ گفت: ایران قطعاً از برقی‌سازی خودرو در بخش حمل‌ونقل منتفع خواهد شد چرا که باعث کاهش تقاضا برای بنزین و نیز کاهش آلودگی هوا و انتشار گازهای گلخانه‌ای می‌شود.

به گفته نجف‌آبادی، به‌رغم منابع طبیعی فراوان این کشور ظرفیت پالایشگاهی داخلی برای پاسخ به تقاضای بنزین در کشور ندارد و اکنون متکی به واردات است.

براساس وب سایت شرکت کنترل هوای تهران در ایران، میزان سطح آلودگی به ویژه در پایتخت بالا است و میزان آلودگی ۲٫۵PM است که بیش از حد استاندار سازمان جهانی است.

منبع:فارس

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 70 تاريخ : پنجشنبه 10 تير 1395 ساعت: 18:43

فولکس واگن بزرگترین خودروساز جهان شد

به گزارش فوربس، تویوتا دیروز،چهارشنبه، آمار فروش جهانی خود را در ماه مه منتشر کرد. در پنج ماه نخست امسال تویوتا بیش از صد هزار دستگاه خودرو کمتر از فولکس‌واگن فروخت و از نظر فروش پشت‌سر این شرکت قرار گرفت.

براساس آمار منتشر شده، تویوتا در پنج ماه نخست امسال 4 میلیون و 109 هزار و 199 دستگاه خودرو فروخت. این در شرایطی است که طی همین مدت فولکس‌واگن موفق شد 4 میلیون و 233 هزار و 500 دستگاه خودرو بفروشد. جنرال موتورز نیز در این دوره پنج ماهه 3 میلیون و 993 هزار دستگاه خودرو فروخت و بعد از فولکس‌واگن و تویوتا سومین خودروساز بزرگ جهان طی این دوره نام گرفت فولکس‌واگن از افزایش فروش در بازارهای چین و اروپا بهره‌مند شد، اما تویوتا در این بازارها عملکرد ضعیفی داشت.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 90 تاريخ : پنجشنبه 10 تير 1395 ساعت: 15:15

چالش سیاسی صادرات خودرو

یکی از برنامه‌های مهم خودروسازان خارجی به‌خصوص پژو و رنو در ایران، صادرات محصول به کشورهای همسایه است، چه آنکه ایران به لحاظ جغرافیایی در موقعیت استراتژیکی قرار دارد. در واقع یکی از مزیت‌های بزرگ بازار ایران، قابلیت تبدیل شدن به مرکز صادرات است و خودروسازان خارجی می‌تواننداز ایران به همه کشورهای منطقه خودرو صادر کنند.

به نقل از دنیای اقتصاد، به هر حال هزینه‌های حمل و نقل، تاثیر قابل توجهی بر قیمت تمام شده خودروها می‌گذارد و خارجی‌ها می‌توانند با تولید محصولات خود در ایران، بازارهای اطراف به‌خصوص کشورهای حاشیه خلیج فارس و همسایگان شرقی و غربی را در حوزه صادرات، پوشش دهند. این در شرایطی است که حواشی ایجاد شده در مناسبات ایران و برخی کشورهای همسایه، تردیدهایی در مورد صادرات خودرو به این بازارها پدید آورده است. در این میان، کشورهای حاشیه خلیج فارس و برخی همسایگان غربی، یکی از بازارهای هدف خودروسازان خارجی برای صادرات محصول از ایران به شمار می‌روند که اتفاقا روابط با آنها دچار چالش شده است.

آن طور که شرکت‌هایی مانند رنو و پژو اعلام کرده اند، کشورهای حاشیه خلیج فارس و همسایگان غربی ایران، مورد توجه آنها برای صادرات هستند، با این حال قطع مناسبات اقتصادی با برخی از این کشورها، مانعی بزرگ بر سر راه تحقق این هدف ایجاد کرده است. در این شرایط اما وزارت صنعت،معدن و تجارت نیز شرط صادرات 40 درصدی را برای خودروسازان خارجی مایل به همکاری با خودروسازان ایرانی، در نظر گرفته است. حال باید منتظر ماند و دید خارجی‌ها برای تحقق این شرط وزارت صنعت و همچنین محقق کردن برنامه صادراتی خود، چه حربه‌ای را به کار می‌گیرند و آیا موفق به صدور محصولات شان به همسایگان ایران خواهند شد.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 95 تاريخ : پنجشنبه 10 تير 1395 ساعت: 11:47

قانون جدید برای جبران خسارت مردم توسط خودروسازان

در شرایطی که کیفیت پایین برخی قطعات به کار رفته در تولید خودروهای داخلی باعث ایجاد مشکلاتی برای خریداران می‌شود، براساس یک قانون جدید خودروسازان ملزم به جبران خسارت‌های وارده شدند.

مردم اطمینانی به سالم بودن خودروهای صفرکیلومتر تولید داخل ندارند به‌گونه‌ای که براساس نظرسنجی‌ای که سال گذشته در رابطه با “نیازها و خواسته‌های مشتریان ایرانی از فرایند فروش خودروهای داخلی” صورت گرفت، پاسخ‌دهندگان “سلامت” خودروی صفرکیلومتر خریداری شده را به عنوان یکی از دغدغه‌ها و خواسته‌های اساسی خود از خودروسازان داخلی مطرح کردند.

این وضعیت در حالی است که وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز چندین بار از پایین بودن کیفیت خودروهای داخلی انتقاد کرده است. در یکی از این انتقادات محمدرضا نعمت‌زاده اظهار کرده که “چرا خودروی صفرکیلومتر تولیدی قبل از ۱۰ هزار کیلومتر کارکرد باید خراب شده و به تعمیرگاه مراجعه کند؟ “.

این وضعیت در تدوین اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو مورد توجه قرار گرفته است به‌گونه‌ای که براساس این قانون خودروسازان ملزم به جبران خسارت ناشی از پایین بودن کیفیت قطعات یا تعمیرات شده‌اند.

در این زمینه در ماده 25 این قانون تاکید شده است:” چنانچه به تشخیص مراجع مربوطه در قانون به علت عدم کیفیت تعمیرات، سهل‌انگاری و یا استفاده از قطعات غیر استاندارد توسط عرضه‌کننده، واسطه خدمات پس از فروش و نمایندگی مجاز، خسارتی متوجه مصرف‌کننده شود، عرضه‌کننده خودرو موظف به جایگزین کردن قطعات، رفع نقصان خدمات بدون دریافت وجه و جبران خسارت وارده است”.

اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو چندی پیش از سوی معاون اول رییس‌جمهوری به وزارت صنعت، معدن و تجارت و شرکتهای عرضه‌کننده خودرو ابلاغ و اجرای آن آغاز شد

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 90 تاريخ : پنجشنبه 10 تير 1395 ساعت: 8:22

غروب ستاره JAC

این روزها کمپانی جک (جِی. اِی. سی) چین روی برخی محصولات جدید خود لوگویی متفاوت قرار داده است.

A6 ، M4 و S1 خودروهای جدید این کمپانی هستند که دیگر علامت ستاره را ندارند و به جای آن از نماد اسمی روی خودرو استفاده شده است.

به نقل از روزنامه دنیای‌خودرو، نماد و لوگو هر شرکت جز اساسی ترین شاخصه ها برای جذب مشتری هستند. زیرا نماد سازی درست در آن بخش باعث می شود تا مشتری احساس خوب یا بدی را در نگاه اول داشته باشد. برای همین تغییر نماد یکی از سخت ترین و اصولی ترین کارهای یک کمپانی است. مخصوصا در بخش صنعت خودرو این تغییرات باید به صورتی باشد که حس خوب گذشته را از بین نبرد و ضعف های نماد قبلی را تا حد زیادی جبران کند.

جک را می توان یکی از برندهای چینی دانست که این روزها فروش خوبی را در بازار ایران تجربه می کند. تیراژ بالای فروش جک J5 و S5 که در نسخه های دنده ای و اتوماتیک عرضه می شوند، نشان می دهد مشتریان ایرانی تا حد زیادی نسبت به محصولات این برند چینی علاقه مند شده اند و از طرفی تشکیل کلوب های خودرویی در خصوص برند جک، خبر از نماد سازی این چینی در ایران دارد. ستاره جک که روزهای اول با دید تمسخر برای خیلی ها شناخته می شد، امروز مورد تایید ده ها هزار نفر در ایران است و دیگر نمی توان آن را برند و نشان ضعیفی دانست.

جک S5 اتوماتیک-1

حال در چنین شرایطی، کمپانی جک به جای استفاده از این لوگو می خواهد برای محصولات جدیدش از لوگویی که نام JAC در آن دیده می شود استفاده کند. این روزها برندهای نوپا برای جذب مشتری از نمادهای ساده با طراحی های خاص استفاده می کنند. حس لوگوی جدید جک باعث می شود تا بسیاری از مشتریان دیگر آن نگاه چینی بودن و کم بود کیفیت را احساس نکنند. زیرا خط فکری جدید جک تغییر کرده است و قرار است محصولاتی با کیفیت و طراحی بهتر ارائه دهد و از همین رو نیاز به یک نشان جدید احساس می شود.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 90 تاريخ : پنجشنبه 10 تير 1395 ساعت: 8:22

سوزوکی بالنو به فهرست محصولات سوزوکی ایران اضافه شد

به نقل از دنیای اقتصاد، سوزوکی چند سالی می‌شود به‌واسطه مونتاژ محصول شاسی‌بلند خود به نام «گرند ویتارا» با ایران خودرو همکاری دارد و این در شرایطی است که پس از تشدید تحریم‌ها ارتباطش با آبی‌های جاده مخصوص را محدود کرد.

به جز ویتارا، محصولی دیگر به نام «کیزاشی» نیز از این شرکت ژاپنی (توسط ایران خودرو) راهی بازار ایران شد که البته به دلایلی از جمله قیمت بالا، توفیق چندانی نصیب آن نشد. حالا اما با توجه به لغو تحریم‌ها، ایران خودرو و سوزوکی قصد توسعه همکاری خود با یکدیگر را دارند و قرار است طی سال آینده، چند محصول جدید این شرکت ژاپنی راهی کشور شود. به گفته ایران خودرویی‌ها، از قبل قرار بوده سه محصول سوزوکی به نام‌های «سوئیفت»، «سیاز» و «سلریو» راهی ایران شوند و حالا طبق تصمیمات جدید، مدل «بالنو» نیز به این جمع اضافه خواهد شد. ان طور که هاشم یکه‌زارع، مدیرعامل ایران خودرو در گفت‌و‌گو با «دنیای‌اقتصاد» عنوان کرد، بالنو در اصل قرار است جانشین کیزاشی شود. وی همچنین تاکید کرد که محصولات جدید سوزوکی همگی از سال آینده راهی ایران خواهند شد، با این حال هنوز تصمیمی در مورد محل تولید آنها گرفته نشده است. این احتمال وجود دارد که تولید برخی از این چهار محصول، در سایت مرکزی ایران خودرو و برخی دیگر نیز در سایت خراسان این شرکت انجام شود.سایت خراسان هم‌اکنون سوزوکی گرندویتارا را مونتاژ می‌کند و قرار است تمام محصولات شاسی‌بلند موردنظر ایران خودرو، در این سایت تولید یا مونتاژ شود.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 82 تاريخ : پنجشنبه 10 تير 1395 ساعت: 8:22


دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 87 تاريخ : پنجشنبه 10 تير 1395 ساعت: 5:36

قانون جدید برای جبران خسارت مردم توسط خودروسازان

در شرایطی که کیفیت پایین برخی قطعات به کار رفته در تولید خودروهای داخلی باعث ایجاد مشکلاتی برای خریداران می‌شود، براساس یک قانون جدید خودروسازان ملزم به جبران خسارت‌های وارده شدند.

مردم اطمینانی به سالم بودن خودروهای صفرکیلومتر تولید داخل ندارند به‌گونه‌ای که براساس نظرسنجی‌ای که سال گذشته در رابطه با “نیازها و خواسته‌های مشتریان ایرانی از فرایند فروش خودروهای داخلی” صورت گرفت، پاسخ‌دهندگان “سلامت” خودروی صفرکیلومتر خریداری شده را به عنوان یکی از دغدغه‌ها و خواسته‌های اساسی خود از خودروسازان داخلی مطرح کردند.

این وضعیت در حالی است که وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز چندین بار از پایین بودن کیفیت خودروهای داخلی انتقاد کرده است. در یکی از این انتقادات محمدرضا نعمت‌زاده اظهار کرده که “چرا خودروی صفرکیلومتر تولیدی قبل از ۱۰ هزار کیلومتر کارکرد باید خراب شده و به تعمیرگاه مراجعه کند؟ “.

این وضعیت در تدوین اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو مورد توجه قرار گرفته است به‌گونه‌ای که براساس این قانون خودروسازان ملزم به جبران خسارت ناشی از پایین بودن کیفیت قطعات یا تعمیرات شده‌اند.

در این زمینه در ماده 25 این قانون تاکید شده است:” چنانچه به تشخیص مراجع مربوطه در قانون به علت عدم کیفیت تعمیرات، سهل‌انگاری و یا استفاده از قطعات غیر استاندارد توسط عرضه‌کننده، واسطه خدمات پس از فروش و نمایندگی مجاز، خسارتی متوجه مصرف‌کننده شود، عرضه‌کننده خودرو موظف به جایگزین کردن قطعات، رفع نقصان خدمات بدون دریافت وجه و جبران خسارت وارده است”.

اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو چندی پیش از سوی معاون اول رییس‌جمهوری به وزارت صنعت، معدن و تجارت و شرکتهای عرضه‌کننده خودرو ابلاغ و اجرای آن آغاز شد

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 76 تاريخ : چهارشنبه 9 تير 1395 ساعت: 10:08

غروب ستاره JAC

این روزها کمپانی جک (جِی. اِی. سی) چین روی برخی محصولات جدید خود لوگویی متفاوت قرار داده است.

A6 ، M4 و S1 خودروهای جدید این کمپانی هستند که دیگر علامت ستاره را ندارند و به جای آن از نماد اسمی روی خودرو استفاده شده است.

به نقل از روزنامه دنیای‌خودرو، نماد و لوگو هر شرکت جز اساسی ترین شاخصه ها برای جذب مشتری هستند. زیرا نماد سازی درست در آن بخش باعث می شود تا مشتری احساس خوب یا بدی را در نگاه اول داشته باشد. برای همین تغییر نماد یکی از سخت ترین و اصولی ترین کارهای یک کمپانی است. مخصوصا در بخش صنعت خودرو این تغییرات باید به صورتی باشد که حس خوب گذشته را از بین نبرد و ضعف های نماد قبلی را تا حد زیادی جبران کند.

جک را می توان یکی از برندهای چینی دانست که این روزها فروش خوبی را در بازار ایران تجربه می کند. تیراژ بالای فروش جک J5 و S5 که در نسخه های دنده ای و اتوماتیک عرضه می شوند، نشان می دهد مشتریان ایرانی تا حد زیادی نسبت به محصولات این برند چینی علاقه مند شده اند و از طرفی تشکیل کلوب های خودرویی در خصوص برند جک، خبر از نماد سازی این چینی در ایران دارد. ستاره جک که روزهای اول با دید تمسخر برای خیلی ها شناخته می شد، امروز مورد تایید ده ها هزار نفر در ایران است و دیگر نمی توان آن را برند و نشان ضعیفی دانست.

جک S5 اتوماتیک-1

حال در چنین شرایطی، کمپانی جک به جای استفاده از این لوگو می خواهد برای محصولات جدیدش از لوگویی که نام JAC در آن دیده می شود استفاده کند. این روزها برندهای نوپا برای جذب مشتری از نمادهای ساده با طراحی های خاص استفاده می کنند. حس لوگوی جدید جک باعث می شود تا بسیاری از مشتریان دیگر آن نگاه چینی بودن و کم بود کیفیت را احساس نکنند. زیرا خط فکری جدید جک تغییر کرده است و قرار است محصولاتی با کیفیت و طراحی بهتر ارائه دهد و از همین رو نیاز به یک نشان جدید احساس می شود.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 88 تاريخ : چهارشنبه 9 تير 1395 ساعت: 10:08

سوزوکی بالنو به فهرست محصولات سوزوکی ایران اضافه شد

به نقل از دنیای اقتصاد، سوزوکی چند سالی می‌شود به‌واسطه مونتاژ محصول شاسی‌بلند خود به نام «گرند ویتارا» با ایران خودرو همکاری دارد و این در شرایطی است که پس از تشدید تحریم‌ها ارتباطش با آبی‌های جاده مخصوص را محدود کرد.

به جز ویتارا، محصولی دیگر به نام «کیزاشی» نیز از این شرکت ژاپنی (توسط ایران خودرو) راهی بازار ایران شد که البته به دلایلی از جمله قیمت بالا، توفیق چندانی نصیب آن نشد. حالا اما با توجه به لغو تحریم‌ها، ایران خودرو و سوزوکی قصد توسعه همکاری خود با یکدیگر را دارند و قرار است طی سال آینده، چند محصول جدید این شرکت ژاپنی راهی کشور شود. به گفته ایران خودرویی‌ها، از قبل قرار بوده سه محصول سوزوکی به نام‌های «سوئیفت»، «سیاز» و «سلریو» راهی ایران شوند و حالا طبق تصمیمات جدید، مدل «بالنو» نیز به این جمع اضافه خواهد شد. ان طور که هاشم یکه‌زارع، مدیرعامل ایران خودرو در گفت‌و‌گو با «دنیای‌اقتصاد» عنوان کرد، بالنو در اصل قرار است جانشین کیزاشی شود. وی همچنین تاکید کرد که محصولات جدید سوزوکی همگی از سال آینده راهی ایران خواهند شد، با این حال هنوز تصمیمی در مورد محل تولید آنها گرفته نشده است. این احتمال وجود دارد که تولید برخی از این چهار محصول، در سایت مرکزی ایران خودرو و برخی دیگر نیز در سایت خراسان این شرکت انجام شود.سایت خراسان هم‌اکنون سوزوکی گرندویتارا را مونتاژ می‌کند و قرار است تمام محصولات شاسی‌بلند موردنظر ایران خودرو، در این سایت تولید یا مونتاژ شود.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 75 تاريخ : چهارشنبه 9 تير 1395 ساعت: 10:08


دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 70 تاريخ : چهارشنبه 9 تير 1395 ساعت: 9:08

سوزوکی بالنو به فهرست محصولات سوزوکی ایران اضافه شد

به نقل از دنیای اقتصاد، سوزوکی چند سالی می‌شود به‌واسطه مونتاژ محصول شاسی‌بلند خود به نام «گرند ویتارا» با ایران خودرو همکاری دارد و این در شرایطی است که پس از تشدید تحریم‌ها ارتباطش با آبی‌های جاده مخصوص را محدود کرد.

به جز ویتارا، محصولی دیگر به نام «کیزاشی» نیز از این شرکت ژاپنی (توسط ایران خودرو) راهی بازار ایران شد که البته به دلایلی از جمله قیمت بالا، توفیق چندانی نصیب آن نشد. حالا اما با توجه به لغو تحریم‌ها، ایران خودرو و سوزوکی قصد توسعه همکاری خود با یکدیگر را دارند و قرار است طی سال آینده، چند محصول جدید این شرکت ژاپنی راهی کشور شود. به گفته ایران خودرویی‌ها، از قبل قرار بوده سه محصول سوزوکی به نام‌های «سوئیفت»، «سیاز» و «سلریو» راهی ایران شوند و حالا طبق تصمیمات جدید، مدل «بالنو» نیز به این جمع اضافه خواهد شد. ان طور که هاشم یکه‌زارع، مدیرعامل ایران خودرو در گفت‌و‌گو با «دنیای‌اقتصاد» عنوان کرد، بالنو در اصل قرار است جانشین کیزاشی شود. وی همچنین تاکید کرد که محصولات جدید سوزوکی همگی از سال آینده راهی ایران خواهند شد، با این حال هنوز تصمیمی در مورد محل تولید آنها گرفته نشده است. این احتمال وجود دارد که تولید برخی از این چهار محصول، در سایت مرکزی ایران خودرو و برخی دیگر نیز در سایت خراسان این شرکت انجام شود.سایت خراسان هم‌اکنون سوزوکی گرندویتارا را مونتاژ می‌کند و قرار است تمام محصولات شاسی‌بلند موردنظر ایران خودرو، در این سایت تولید یا مونتاژ شود.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 89 تاريخ : چهارشنبه 9 تير 1395 ساعت: 5:56

غروب ستاره JAC

این روزها کمپانی جک (جِی. اِی. سی) چین روی برخی محصولات جدید خود لوگویی متفاوت قرار داده است.

A6 ، M4 و S1 خودروهای جدید این کمپانی هستند که دیگر علامت ستاره را ندارند و به جای آن از نماد اسمی روی خودرو استفاده شده است.

به نقل از روزنامه دنیای‌خودرو، نماد و لوگو هر شرکت جز اساسی ترین شاخصه ها برای جذب مشتری هستند. زیرا نماد سازی درست در آن بخش باعث می شود تا مشتری احساس خوب یا بدی را در نگاه اول داشته باشد. برای همین تغییر نماد یکی از سخت ترین و اصولی ترین کارهای یک کمپانی است. مخصوصا در بخش صنعت خودرو این تغییرات باید به صورتی باشد که حس خوب گذشته را از بین نبرد و ضعف های نماد قبلی را تا حد زیادی جبران کند.

جک را می توان یکی از برندهای چینی دانست که این روزها فروش خوبی را در بازار ایران تجربه می کند. تیراژ بالای فروش جک J5 و S5 که در نسخه های دنده ای و اتوماتیک عرضه می شوند، نشان می دهد مشتریان ایرانی تا حد زیادی نسبت به محصولات این برند چینی علاقه مند شده اند و از طرفی تشکیل کلوب های خودرویی در خصوص برند جک، خبر از نماد سازی این چینی در ایران دارد. ستاره جک که روزهای اول با دید تمسخر برای خیلی ها شناخته می شد، امروز مورد تایید ده ها هزار نفر در ایران است و دیگر نمی توان آن را برند و نشان ضعیفی دانست.

جک S5 اتوماتیک-1

حال در چنین شرایطی، کمپانی جک به جای استفاده از این لوگو می خواهد برای محصولات جدیدش از لوگویی که نام JAC در آن دیده می شود استفاده کند. این روزها برندهای نوپا برای جذب مشتری از نمادهای ساده با طراحی های خاص استفاده می کنند. حس لوگوی جدید جک باعث می شود تا بسیاری از مشتریان دیگر آن نگاه چینی بودن و کم بود کیفیت را احساس نکنند. زیرا خط فکری جدید جک تغییر کرده است و قرار است محصولاتی با کیفیت و طراحی بهتر ارائه دهد و از همین رو نیاز به یک نشان جدید احساس می شود.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 73 تاريخ : چهارشنبه 9 تير 1395 ساعت: 3:33

بعد از اتوبوس های درون شهری چینی، نوبت به تاکسی های چینی رسید

عاون فنی سازمان تاکسیرانی شهر تهران از ورود نخستین خودروی آریو به ناوگان تاکسیرانی پایتخت خبر داد.

مهدی ابراهیمی معاون فنی سازمان تاکسیرانی شهر تهران  گفت; برای اولین بار خودروی دنده اتوماتیک تولید داخل وارد ناوگان تاکسیرانی تهران شد.

وی افزود: با انعقاد قرارداد با شرکت خودروسازی سایپا، خودروی 55 میلیونی آریو با 32 میلیون تومان تسهیلات بانکی در اختیار رانندگان تاکسی قرار می‌گیرد.

چندی پیش نیز شرکت سایپا اعلام کرد که شرایط  فروش ویژه تسهیلاتی خودروی آریو تاکسی با 32 میلیون تومان تسهیلات، با نرخ تسهیلات 16% و بازپرداخت 48 ماهه را جهت امکان خرید خودرو برای قشر زحمتکش رانندگان محترم تاکسی فراهم کرده است.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 106 تاريخ : سه شنبه 8 تير 1395 ساعت: 20:33

قانون جدید برای جبران خسارت مردم توسط خودروسازان

در شرایطی که کیفیت پایین برخی قطعات به کار رفته در تولید خودروهای داخلی باعث ایجاد مشکلاتی برای خریداران می‌شود، براساس یک قانون جدید خودروسازان ملزم به جبران خسارت‌های وارده شدند.

مردم اطمینانی به سالم بودن خودروهای صفرکیلومتر تولید داخل ندارند به‌گونه‌ای که براساس نظرسنجی‌ای که سال گذشته در رابطه با “نیازها و خواسته‌های مشتریان ایرانی از فرایند فروش خودروهای داخلی” صورت گرفت، پاسخ‌دهندگان “سلامت” خودروی صفرکیلومتر خریداری شده را به عنوان یکی از دغدغه‌ها و خواسته‌های اساسی خود از خودروسازان داخلی مطرح کردند.

این وضعیت در حالی است که وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز چندین بار از پایین بودن کیفیت خودروهای داخلی انتقاد کرده است. در یکی از این انتقادات محمدرضا نعمت‌زاده اظهار کرده که “چرا خودروی صفرکیلومتر تولیدی قبل از ۱۰ هزار کیلومتر کارکرد باید خراب شده و به تعمیرگاه مراجعه کند؟ “.

این وضعیت در تدوین اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو مورد توجه قرار گرفته است به‌گونه‌ای که براساس این قانون خودروسازان ملزم به جبران خسارت ناشی از پایین بودن کیفیت قطعات یا تعمیرات شده‌اند.

در این زمینه در ماده 25 این قانون تاکید شده است:” چنانچه به تشخیص مراجع مربوطه در قانون به علت عدم کیفیت تعمیرات، سهل‌انگاری و یا استفاده از قطعات غیر استاندارد توسط عرضه‌کننده، واسطه خدمات پس از فروش و نمایندگی مجاز، خسارتی متوجه مصرف‌کننده شود، عرضه‌کننده خودرو موظف به جایگزین کردن قطعات، رفع نقصان خدمات بدون دریافت وجه و جبران خسارت وارده است”.

اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو چندی پیش از سوی معاون اول رییس‌جمهوری به وزارت صنعت، معدن و تجارت و شرکتهای عرضه‌کننده خودرو ابلاغ و اجرای آن آغاز شد

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 70 تاريخ : سه شنبه 8 تير 1395 ساعت: 20:33

دوئل های نه چندان تخصصی در بازار خودرو

pdyvayjs4yr1hffjb7wm.png
لیفان X50 یا هاوال M4

دو خودروی جمع و جور که کمی هم قد بلند هستند. ولی در بازار ایران به‌عنوان خودروی شاسی بلند به فروش می‌رسند. لیفان X50 محصولی از کرمان موتور و هاوال M4 محصولی از دیار خودرو. هر دو خودرو از طراحی زیبایی برخوردارند و نمی‌توان هیچ کدام را برتر دانست. هر دو خودرو از موتوری هم حجم بهره می‌برند. اما موتور هاوال 2 اسب بخار بیشتر قدرت تولید می‌کند. اما این به معنای شتاب بالاتر نیست چراکه M4 از وزن بیشتری نسبت به X50 برخوردار بوده و از این‌رو کمی تنبل‌تر است. همچنین مصرف سوخت بالاتری نسبت به X50 دارد. هر دو خودرو کوچک بوده و آنطور که انتظارش می‌رود فضای زیادی ندارند.
2-1

اما برای خانواده‌های کم جمعیت مناسبند. لیفان X50 قیمت کمتری نسبت به هاوال M4 دارد و همچنین در بازار ایران نیز با اقبال بیشتری همراه است این در حالی است که خدمات پس از فروش بسیار تعیین‌کننده است که در این زمینه نیز X50حرف اول و آخر را می‌زند. اما مساله به اینجا ختم نمی‌شود. خریداران M4زمان زیادی را برای خرید این خودرو صرف کرده‌اند و حتی برخی از آنها دوسال منتظر تحویل خودروی خود بوده‌اند به هر حال این را نمی‌توان انکار کرد که گریت وال بهترین خودروهای چین را تولید می‌کند و به خصوص در زمینه تولید SUV یکی از بهترین‌ها است. لیفان X50و M4 هر دو در زمینه امکانات تقریبا در یک سطح قرار دارند و برتری از آن هیچ‌کدام نیست. به‌طور کلی اگر به دنبال خودرویی ارزان‌تر و با خدمات پس از فروش بهتر هستید لیفان X50را انتخاب کنید اما اگر بلند مدت می‌خواهید از خودرو استفاده کنید خرید گریت وال هاوال M4 گزینه مناسب‌تری خواهد بود.

دنده 6 : هاوال M4 مانند سایر محصولا دیار خودرو از نظر خدمات اوضاع بغرنجی دارد و از این رو خریدش را توصیه نمی کنیم.

pdyvayjs4yr1hffjb7wm.png
هوندا آکورد یا هیوندای آزرا

هوندا آکورد و هیوندای آزرا دو خودروی جذاب در این کلاس هستند که از نظر قیمتی نیز تقریبا نزدیک به هم بوده و از نظر ابعاد نیز در یک کلاس قرار دارند. با این تفاوت که آزرا دیگر راهی بازار ایران نمی‌شود، چراکه حجم موتور بالای آن مانع از ورود آن به بازار ایران شده است. این دو خودرو به کار کسانی می‌آید که ماشین‌بازی‌هایشان را کرده‌اند و حالا می‌خواهند برای طولانی‌مدت از یک ماشین استفاده کنند. در یک طرف این مقایسه آزرا قرار دارد که طراحی آن کاملا با فضای این روزهای صنعت خودرو همخوانی دارد و در سوی دیگر هوندا آکورد با کیفیت را می‌بینیم که خودرویی زیبا و البته جذاب است.
2-2
حجم موتور آزرا بیشتر از آکورد بوده و قدرت بیشتری نیز تولید می‌کند. اما آکورد خودرویی راهوارتر و با کیفیت سواری بالاتر نسبت به آزرا است. درون کابین آکورد طراحی متفاوت‌تری را شاهد هستیم و همچنین کیفیت مواد به کار رفته درون کابین آکورد نیز به مراتب بالاتر است. مصرف سوخت آکورد پایین‌تر بوده و فضای کابین این خودرو نیز همه چیز را برای یک مسافرت طولانی مهیا می‌کند. خدمات پس از فروش هیوندای گسترده‌تر از هوندا است اما میزان خرابی آکورد بسیار پایین‌تر از آزرا است این در حالی است که نمونه‌های صفر کیلومتر آزرا مربوط به سال 2014 هستند. به‌طور کلی می‌توان در این بازه قیمتی آکورد را خودرویی اقصادی‌تر از آزرا دانست. در مقابل آزرا خودرویی با روح اسپرت بیشتر است.
pdyvayjs4yr1hffjb7wm.png
جک S5 یا تیگـو 5

شاسی‌بلندهای ارزان قیمت، همان‌هایی که فقط و فقط جثه بزرگ دارند اما در شرایط سخت جاده تقریبا همچون سواری عمل می‌کنند. دو خودرویی از سرزمین اژدهای زرد به بازار ایران فراخوانده شده‌اند چراکه در این بازار می‌توانستند موفق باشند. تیگو 5 نسل جدید ام‌وی‌ام X33 به حساب می‌آید. از این‌رو از نظر کیفیتی در سطحی بالاتر از نمونه ایرانی و البته قدیمی‌اش است. این خودرو از موتور هم حجم با جک S5 برخوردار است اما موتور جک بسیار پر‌قدرت‌تر از تیگو است چرا که از سیستم توربوشارژ بهره می‌برد. از این‌رو در شتاب و سرعت جک توانسته به خوبی از پس تیگو برآید. هر دو خودرو زیبا بوده و در ایران با اقبال زیادی همراهند.
2-3
از نظر امکانات تیگو بهتر عمل کرده و در زمینه مصرف سوخت نیز همین‌طور. اما جک از هندلینگ بالاتری نسبت به تیگو بهره می‌برد. درون کابین نیز فضا‌ها تقریبا یکسان بوده و صندلی‌ها نیز راحت هستند. با توجه به وارداتی بودن تیگو قیمت جک از تیگو پایین‌تر است و می‌تواند انتخاب ارزان‌تری باشد به خصوص اینکه خدمات پس از فروش گسترده‌ای دارد. اما فعلا تولید مدل اتوماتیک جک زیاد نیست و به همین دلیل سخت‌گیر می‌آید. به‌طور کلی می‌توان این دو خودرو چینی را در زمینه کیفیت خودرویی مناسب دانست ولی اگر شتاب و سرعت برای شما در درجه اهمیت بیشتری است جک S5 اتوماتیک بخرید و اگر امکانات بیشتر برای شما مهم است می‌توانید تیگو 5 را انتخاب کنید.
دنده 6 : جک S5 اتوماتیک تازه به بازار آمده و هنوز شناخت زیادی از عملکرد گیربکس آن وجود ندارد اما در این بازه قیمتی BYD نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد اما در نهایت به دلیل موفقیت قابل توجه اس 5 دنده ای، پیش بینی می شود که اس 5 اتوماتیک نیز بیش از دو رقیب در بازار جا بیافتد.

pdyvayjs4yr1hffjb7wm.png
سانگ یانگ اکتیون یا میتسوبیشی ASX

کره‌ای‌ها در بازار ایران جنگ را از ژاپنی‌ها برده‌اند و توانسته‌اند بازار را فتح کنند. اما این کره‌ای نتوانسته از پس رقیب ژاپنی اش برآید چراکه در بازار اگرچه هر دو خودرو کم‌اقبال هستند اما ASX موفق‌تر است. اکتیون از چهره‌ای زیبا اما خاص برخوردار است که هر کسی آن را نمی‌پسندد. اما میتسوبیشی چهره‌ای موجه‌تر دارد. موتور اکتیون هم پر حجم‌تر است و هم قدرت بیشتر تولید می‌کند اما در عین حال مصرف سوخت بالاتری دارد. درون کابین هر دو خودرو طراحی زیبایی دارد. اما کیفیت مواد به کار رفته درون کابین میتسوبیشی بالاتر است. در مقابل فضای داخلی اکتیون برای سرنشینان راحت‌تر است. ASX خودرویی چابک‌تر از اکتیون بوده به‌طوری که با اختلاف زیاد از پس رقیب کره‌ای‌اش بر می‌آید.
2-4

اما این اکتیون است که می‌تواند در مسیرهای ناهموار و صعب‌العبور خودی نشان دهد. چراکه از زیر بندی بهتری نسبت به رقیب خود برخوردار است و این برای افرادی که به دنبال کمی هیجان بیشتر هستند گزینه خوبی به حساب می‌آید. اما فراموش نکنید که ASX پدال‌های تعویض دنده در پشت فرمان دارد که حس اسپرت بودن را به راننده القا می‌کند. هر دو خودرو در بازار دست دوم سرگردانند اما در این میان میتسوبیشی شانس بیشتری دارد. در زمینه امکانات هر دو خودرو تقریبا در یک سطح قرار دارند. به‌طور کلی می‌توان گفت که اگر به دنبال خودرویی با خواص اسپرت هستید میتسوبیشی بخرید که البته از قیمت بالاتری نسبت به سانگ یانگ برخوردار است. اما اگر به دنبال رفتن به دل طبیعت هستید سانگ یانگ با قیمتی کمتر در اختیار شما است.

pdyvayjs4yr1hffjb7wm.png
هوندا CRV یا میتسوبیشی اوتلندر

ژاپنی‌ها در پی باز‌پس‌گیری بازار خودرو از کره‌ای‌ها هستند. از این‌رو با قیمت‌گذاری مناسب بازار را نشانه گرفته‌اند. هر چند که برخی از این برندها هنوز هم نتوانسته‌اند قیمت‌گذاری رقابتی داشته باشند. اوتلندر و CRV هر دو از موتورهایی هم‌حجم بهره می‌برند که 2.4 لیتری است. اما قدرت موتور CRV بیشتر از اوتلندر بوده و البته شتاب‌گیری هوندا نیز بهتر از میتسوبیشی است. این در حالی است که قیمت CRV بسیار بالاتر از اوتلندر است و همین امر موجب شده در بازار و در کوچه و خیابان کمتر هوندا CRV را ببینیم. این در حالی است که این خودرو لقب بهترین SUV سال 2015 را در دنیا یدک می‌کشد.
2-5
اما این القاب و عناوین نتوانسته توجیه مناسبی برای قیمت‌گذاری تند این خودرو باشد. هر دو خودرو از نظر طراحی در سطح خوبی قرار داشته و زیبا هستند. درون کابین هر دو خودرو با کیفیت است اما امکانات هوندا در تیپ فول آن کمی بیشتر از میتسوبیشی است. همچنین خدمات پس از فروش میتسوبیشی نیز برگ برنده اوتلندر را رقم می‌زند و همین امر سبب شده تا در بازار اوتلندر خودروی موفق‌تری باشد. باوجود داشتن موتور قوی‌تر هوندا در کم‌اشتها بودن نیز از اوتلندر پیشی گرفته است و مصرف سوخت حدود یک لیتر پایین‌تر را تجربه می‌کند. در بحث شتاب‌گیری نیز CRV خودروی چابک‌تری نسبت به اوتلندر است. به‌طور کلی می‌توان هوندا را خودرویی برتر دانست اما قیمت کمتر و البته خدمات پس از فروش گسترده توانسته موفقیت را برای اوتلندر رقم بزند.
pdyvayjs4yr1hffjb7wm.png
تویوتا RAV4 یا هیوندای سانتافه

پر‌طرفدارترین کلاس خودرو در ایران مربوط به خودروهای شاسی بلند است. در این میان دو خودرو پر طرفدار در کلاس شاسی‌بلندهای متوسط هیوندای سانتافه و تویوتا RAV4 هستند. سانتافه از موتور 2.4 لیتری و روفور از موتور 2.5 لیتری بهره می‌برند. هر دو خودرو به‌صورت 4 چرخ متحرک عرضه شده و این یعنی می‌توانید روی خصوصیات آفرود آنها نیز حساب کنید. سانتافه باوجود داشتن موتور کم حجم‌تر از قدرت بیشتر به نسبت راوفور برخوردار است اما این به آن معنی نیست که سانتافه خودرویی چالاک‌تر است چراکه به لطف گیربکس سریع تویوتا شتاب‌گیری در روفور بهتر از سانتافه است.
2-6
مصرف سوخت روفور نیز کمتر بوده و سواری به مراتب بهتر از سانتافه دارد. این در حالی است که در زمینه امکانات حرف چندانی برای گفتن در مقابل سانتافه ندارد. فضای داخل کابین هر دو خودرو مناسب است با این توضیح که در برخی از مدل‌های سانتافه شاهد صندلی ردیف سوم نیز هستیم. کیفیت درون کابین تویوتا به مراتب بالاتر از سانتافه بوده و بسیار رانندگی نرم‌تری از سانتافه ارائه می‌دهد خدمات پس از فروش هر دو خودرو گسترده است اما قطعات تویوتا کمی گران‌تر از سانتافه است. رافور خودروی کم‌استهلاک‌تری است اما چهره سانتافه بسیار زیبا‌تر از روفور طراحی شده است. در بازار دست دوم و صفر کیلومتر هر دو خودرو با اقبال زیادی همراهند. به‌طور کلی اگر کیفیت سواری و کیفیت قطعات برای شما مهم است روفور را انتخاب کنید اما اگر به دنبال امکانات زیاد و کابینی لوکس‌تر هستید، سانتافه بخرید.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 65 تاريخ : دوشنبه 7 تير 1395 ساعت: 0:19

روش قانونی شکایت از خودروسازان و وارد کنندگان خودرو

به نقل از ایسنا ،مصرف‌کنندگان از بالا بودن قیمت و پایین بودن کیفیت خودروهای داخلی ناراضی هستند. کارشناسان نیز معتقدند قیمت خودروهای وارداتی بالا بوده و باید کاهش یابد. تاخیر در تحویل خودروی فروخته شده نیز از جمله تخلفات رایج شرکتهای واردکننده خودرو است.

در این میان بسیاری از شهروندان اگرچه از عملکرد خودروسازان و واردکنندگان خودرو ناراضی هستند اما از روند قانونی شکایت از شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو آگاهی ندارند.

این در حالی است که براساس اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو که اخیرا ابلاغ و اجرایی شده است، مصرف‌کنندگان در صورت هرگونه شکایت از عملکرد خودروسازان و واردکنندگان خودرو می‌توانند به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها مراجعه کنند.

طبق این قانون،‌ شکایت مصرف‌کنندگان از خودروسازان و واردکنندگان خودرو از طریق سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استانها و با نظارت سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان بررسی و رسیدگی خواهد شد.

در این میان اگر مصرف‌کننده از نتیجه رسیدگی در سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت ناراضی باشد، می‌تواند به هیات حل اختلاف خودرویی که دبیرخانه آن در سازمان صنعت، معدن و تجارت استانی قرار دارد، مراجعه و مجددا شکایت کند.

هیات حل اختلاف خودرویی موظف است ظرف ۲۰ روز از تاریخ ثبت شکایت به موضوع رسیدگی و رای خود را صادر کند.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 59 تاريخ : يکشنبه 6 تير 1395 ساعت: 15:02

نفع سارقان از روش پلیس در حمل خودروها با جرثقیل
به نقل از باشگاه خبرنگاران ،شاید تا به حال برای شما یا یکی از نزدیکانتان اتفاق افتاده باشد که وقتی به سراغ خودرو پارک شده خود در کنار خیابان مراجعه می کنید، با جای خالی خودرو مواجه شده باشید.

در چنین مواقعی ۲ احتمال به ذهنمان خطور می‌کرد. اینکه خودرو را دزد برده یا در محل پارک ممنوع پارک کرده بودیم و خودرو به پارکینگ منتقل شده است.

اولین اقدام در این مواقع این است که با شماره ۱۱۰ تماس بگیریم و از وضعیت خودرو خود اطلاع حاصل کنیم اما مشکل دقیقا از همین جا آغاز می‌شود.

اگر شما به فاصله کوتاهی از مفقود شدن خودرو خود با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرید. آنها می‌گویند هنوز گزارشی از وضعیت انتقالی (به پارکینگ) خودرو شما ثبت نشده و تقریباً یک ساعت طول می‌کشد تا گزارش در سامانه ثبت شود.

در این یک ساعت شما نمی‌دانید که چه بلایی سر خودرویتان آمده و باید دقیقا چه کنید. معمولا روند این است که خودروهای انتقالی توسط خودرو بر به پارکینگ منتقل شده و سپس برگه انتقال به نگهبان پارکینگ ارائه می‌شود تا او در سامانه به ثبت برساند.

مدت زمانی که طول می‌کشد خودرو به پارکینگ منتقل شود و مدت زمانی که نگهبان صرف تماس با مرکز و ثبت گزارش می‌کند بهترین فرصت است برای سارقان.

در این فاصله سارقان می‌توانند با خیال آسوده خودرو سرقتی را به هرنقطه‌ای که می‌خواهند انتقال دهند و کار باز کردن وسایل آن را آغاز و به سرانجام برسانند.

البته در همان تماس اولیه با ۱۱۰ نیز می‌توان گزارش سرقت داد اما بیشتر شهروندان این کار را نمی‌کنند تا تکلیف خودرو مشخص شود شاید که به پارکینگ منتقل شده و اندک امیدی را برای خود نگه می‌دارند.

احمد یکی از کسانی است که وقتی از بانک به سراغ خودرو رفته، با جای خالی خودرو خود مواجه شده است. او در این ارتباط گفت: اول خیلی شوکه شدم. گفتم ماشین رو دزد برد، آخه قفل فرمان هم نزده بودم. سریع با پلیس تماس گرفتم و گفتم آقا ماشین منو بردن، اون آقایی که اونور خط بود گفت مطمئنی که پارک ممنوع پارک نکردی؟

وی افزود: همین جا بود که گفتم خدا کنه برده باشن پارکینگ. البته اون آقا گفت هنوز گزارشی برای انتقال به پارکینگ ثبت نشده و یک ساعتی باید منتظر بمونم. اما آخرش که تماس گرفتم گفتن که منتقل شده پارکینگ اما توی این یک ساعت داشتم از استرس می‌مردم.

کامران هم با همین مشکل روبرو شده، او همراه همسرش به مطب دکتر رفته و وقتی بیرون آمده هرچه دنبال خودرویش گشته بود آن را پیدا نکرده بود. کامران گفت: خیلی هول شده بودم نمی دونستم چکار کنم واقعاً هنگ کرده بودم که یکی از مغازه‌دارها که وضعیت منو دید گفت آقا شاید ماشینت همونی بود که بردن پارکینگ. همین جمله کلی آرومم کرد سریع زنگ زدم پلیس اما گفتن که یک ساعت طول می‌کشه که مشخص بشه ماشینت به پارکینگ منتقل شده یا نه.

کامران گفت: توی اون یک ساعت هر احتمالی به ذهنم رسیده بود و کلی نذر و نیاز کردم تا اینکه آخر سر معلوم شد ماشینم رو بردن پارکینگ. نمی‌دونید توی اون مدت چی به من و زنم گذشت.

اما رامین مثل کامران و احمد خوش شانس نبوده و سرنوشت دیگری برای خودرویش رقم خورده است. او گفت: از بانک که بیرون اومدم دیدم ماشینم نیست. زیاد نگران نشدم آخه چند وقت پیش هم برام پیش اومده بوده و بعداً معلوم شد که ماشین رو بردن پارکینگ. اینبار هم یه مقدار صبر کردم تا گزارش انتقال برسه بعد زنگ زدم که گفتن گزارشی ثبت نشده. اونجا بود که فهمیدم دزد ماشین رو برده اما حالا ۱٫۵ ساعت گذشته بود و راحت ماشین رو لخت کرده بودن.

رامین می گفت: نمیدونم چرا همون لحظه که دارن ماشین رو منتقل می‌کنن با بی‌سیم به مرکز مشخصات خودرو رو اعلام نمی‌کنن تا مردم سریع از وضیعت ماشینشون مطلع بشن؟ تازه در چندتا از کشورهای خارجی جای خودرو منتقل شده برچسب روی زمین می‌چسبونن تا همه بدونن ماشین به پارکینگ منتقل شده.

به راستی چرا خودروهایی که کار انتقال خودروها به پارکینگ را انجام می دهند از طریق بی‌سیم یا سامانه‌ای پیامکی یا اینترنتی مشخصات و تصاویر پلاک خودرو را در همان لحظه مخابره نمی‌کنند تا این فرصت یک ساعته از سارقان گرفته شود.(سامانه پیامکی حال حاضر راهور حداقل پس از یک ساعت انتقال خودرو را اعلام خواهد کرد)

چه بسا در همان یک ساعت و در چند خیابان آن طرفتر خودرو مسروقه که گزارش سرقتش اعلام عمومی شده، توسط مأموری شناسایی و توقیف شود.

دنده 6 : با این شرایط توصیه می کنیم به محض مواجه با جای پارک خالی خودرو مراتب سرقت را سریعا به کلانتری اطلاع داده و در انتظار ثبت گزارش حمل خودرو به پارکینگ فرصت طلایی برای پیدا شدن خودرو را از دست ندهید.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 46 تاريخ : يکشنبه 6 تير 1395 ساعت: 15:02

از عید فطر، نیسان قشقایی رقیب هیوندای توسان می شود؛ قیمت حدودی نیسان های وارداتی به ایران

 مدیرعامل شرکت جهان نوین نماینده نیسان ژاپن در ایران از آغاز پیش فروش خودروهای نیسان همزمان با عید سعید فطر خبر داد.

به گزارش ایران جیب، جمشید حسینی در گفت و گو با پرشین خودرو، با اعلام این خبر گفت: تصمیم داریم که چهار محصول نیسان جوک، X-trial، قشقایی و میکرا را در گام اول به بازار ایران عرضه کنیم.

NIS5

وی با بیان اینکه پیش فروش خودروهای نیسان همزمان با عید سعید فطر آغاز خواهد شد، زمان تحویل این خودروها را از مهرماه امسال اعلام کرد.

حسینی همچنین در خصوص قیمت خودروهای نیسان اظهار داشت: تصمیم داریم این محصولات را با قیمت های خوب به بازار داخلی عرضه کنیم بطوریکه محصول “نیسان جوک” بین 120 تا 130 میلیون تومان، “نیسان x-trial” بالای 200 میلیون تومان، “نیسان قشقایی” زیر 140 میلیون تومان و “نیسان میکرا” حدود 80 میلیون تومان قیمت خواهد خورد.

NIS2  NIS6

مدیرعامل شرکت جهان نوین در پایان از علاقه مردم ایران به برند نیسان سخن گفت و اظهار امیدواری کرد که علاوه بر نیسان میکرا که قیمتی زیر 100 میلیون تومان دارد در ادامه فعالیت این شرکت شاهد عرضه دیگر محصولات نیسان در این رده قیمتی به بازار باشیم.

NIS8

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 79 تاريخ : شنبه 5 تير 1395 ساعت: 19:26

تجربه رانندگی جاده ای، از تهران تا تنکابن با چری آریزو 5

دنده 6 – چری آریزو 5 خودرو کاملا جدیدی در بازار کشورمان است اما به لطف نوآوری های مدیران خودرو در معرفی و ارائه محصول، حالا به یکی از شناخته شده ترین خودروها برای رسانه های تخصصی حوزه خودرو مبدل شده است.

پس از معرفی اولیه این خودرو و تجربه رانندگی گروهی از نویسندگان در چین، چند هفته قبل شرایط آزمایش رانندگی با آریزو 5 در پیست آزادی فراهم شد و اندکی پس از آن هم سفری دو روزه از تهران به تنکابن توسط مدیران خودرو ترتیب داده شد تا نویسندگان بتوانند طعم رانندگی با آریزو 5 را در شرایط واقعی تری (نسبت به پیست آزادی) بچشند.

ماحصل این تجربه جالب و متفاوت را در ادامه با خوانندگان عزیز “دنده 6” به اشتراک می گذاریم.

Chery_arrizo5 (12)

معرفی کلی

اگر پیگیر اخبار خودروهای تازه بازار و خودروهای چینی باشید، احتمالا تاکنون اطلاعات و تصاویر زیادی را از چری آریزو 5 دیده اید. این سدان سایز متوسط ( تقریبا هم سایز جک J5 – دنا و هیوندای اکسنت)، دومین محصول چری در بازار کشورمان به حساب می آید و قرار است نقش یک محصول لوکس و متفاوت از سری محصولات ام وی ام را بازی کند.

طراحی ظاهری بدنه بسیار خوب انجام شده و برخلاف برخی خودرها زیبایی آریزو 5 تنها محدود به کاتالوگ ها و تصاویر رسمی نمی شود بلکه در شرایط عادی و از زوایای بصری متداول نیز، طراحی خوب و جذابی را به نمایش می گذارد و به خصوص در رنگ های خاص چشم نواز ظاهر می شود.

Chery_arrizo5 (8)

علیرغم آنکه بسیاری افراد چنین طرحی را برگرفته از محصولات هیوندایی میدانند اما آریزو 5 در واقع شباهت بی حد و حصری به شورولت کروز و دوج دارت جدید دارد و حتی می توان به نوعی گفت که از آن ها الگو برداری شده است.

اما در دنیایی که اکثر خودروها به یکدیگر شبیه شده اند این مسئله چندان موضوع مهمی نیست و با توجه به عدم ورود خودروهایی مانند دوج دارت به بازار ایران، می توان حداقل به حضور مشابه چینی آن دلخوش شد !

Chery_arrizo5 (3)

در فضای داخلی کابین اما شباهت غیر قابل انکار به محصولات هیوندای موج می زند و مهمترین نقطه اشتراک در این زمینه را می توان به طراحی کانال ها خروجی تهویه مطبوع نسبت داد.

متریال داخلی کابین از پلاستیک خشک و محکم مشکی رنگ تشکیل شده ولی بر روی فول ترین و گران ترین مدل، روکش چرمی صندلی ها و دور فرمان نیز به چشم می خورد.

Chery_arrizo5 (1)

فضای داخلی برای مسافرت مناسب است و نمی توان ایراد جدی ای به آن وارد کرد، هرچند برخی از همکاران نسبت به محدودیت تنظیم ارتفاع فرمان انتقاداتی را مطرح می کردند.

همچینن قفل داخلی درهای عقب در جای عجیب و غریبی تعبیه شده که کار باز کردن آن را در زمان خروج از خودرو بسیار سخت می کند.

اما در عوض صندوق عقب فضای بسیار بزرگی را ارائه می دهد و به لطف امکان تا کردن صندلی های ردیف عقب، حمل اشیاء حجیم نیز توسط آریزو ممکن می شود.

Chery_arrizo5 (2)

آریزو 5 از نظر مشخصات فنی، یک سدان کاملا محافظه کار به حساب می آید. موتور 1.5 لیتری آن 117 اسب بخار قدرت تولید می کند و گشتاور اریو 5 نیز به 141 نیوتن متر در دور 3800 می رسد.

آریزو 5 قرار است در دو مدل دنده دستی و اتوماتیک (CVT) به بازار عرضه شود اما با توجه به سلیقه عمومی مشتریان، تمرکز فروش روی مدل اتوماتیک خواهد بود.

Chery_arrizo5 (23)

فنربندی این خودرو برای چرخ های جلو به صورت مک فرسون و در محور عقب یک پارچه (غیر مستقل) با اکسل و فنرهای پیچشی است و یک فنربندی ساده برای خودروهای اقتصادی به حساب می آید.

آریزو 5 طبق گفته کمپانی در آزمون تصادف چین 5 ستاره ایمنی را کسب می کند و در نسخه فول عرضه شده در بازار ایران به سیستم های کمکی شاخصی نظیر ESP و سیستم جلوگیری از حرکت رو به عقب خودرو در سربالایی ، شش کیسه هوا و…مجهز است و یکی از ایمن ترین سدان های موجود در بازار کمتر از 80 میلیون به حساب می آید.

Chery_arrizo5 (13)

تجربه رانندگی در جاده چالوس

تجربه تست گروهی دو دستگاه آریزو 5 دنده ای و اتوماتیک در مسیر تهران شمال، نکات زیادی را در مورد عملکرد این خودرو بر ملا کرد که برای جلوگیری از طولانی شدن مطلب سعی میکنیم خلاصه وار به آن ها اشاره کنیم.

1 – شتاب اولیه مدل دنده دستی از مدل اتوماتیک بهتر است و این مسئله به تاخیر رایج گیربکس های CVT مربوط می شود.

2- مدل اتوماتیک حتی علیرغم شتاب گیری کندتر در زمان شروع حرکت می تواند در سرعت های بالا از نمونه دستی سبقت بگیرد و این نکته نیز از ضریب دنده 3 ، 4 و 5 سبک مدل دستی ناشی می شود.

Chery_arrizo5 (10)

3 – موتور در دورهای بالا عملکرد خود را نشان می دهد و برای سبقت گیری نیاز است که حتما در محدوده بیش از 4000 دور در دقیقه قرار داشته باشید.

4 – گیربکس اتوماتیک در مجموع هماهنگی بالاتری را با موتور نشان می دهد و می تواند متناسب با نوع رانندگی دور موتور را در محدوده اقتصادی یا عملکردی نگه دارد.

5- کولر خودرو عملکرد قابل قبولی دارد اما ممکن است برای مناطق جنوبی کشور سرمایش کافی را نداشته باشد. در مجموع می توان کولر را قابل قیاس با پژو 206 دانست.

Chery_arrizo5 (22)

6- حتی در فول ترین مدل نیز تهویه مطبوع اتوماتیک لحاظ نشده است.

7 – ترمز های آریزو 5 عملکرد بسیار خوبی را از خود نشان می دهند و حتی فراتر از مشخصات عملکردی موتور و گیربکس ظاهر می شوند.

Chery_arrizo5 (7)

8 – پایداری خودرو در پیچ ها و سرعت های بالا فراتر از انتظار است.

9 – سیستم ESP (تنها بر روی مدل فول عرضه می شود) عملکرد دقیقی دارد و از کم فرمانی ممانعت به عمل می آورد.

Chery_arrizo5 (25)

10 – سیستم تعلیق در جذب ناهمواری های ریز و حذف ارتعاش ناشی از آسفالت زبر بسیار خوب عمل می کند اما در مواجه با دست انداز های بزرگ، عملکرد چندان نرمی ندارد.، اما در عوض هندلینگ خوبی را ارائه می دهد.

11 – سیستم صوتی خودرو در سطح مناسبی است و نیازهای نرمال را به راحتی پوشش می دهد هرچند بلوتوث تلفن همراه با آن کمی سخت مرتبط می شود.

12 – شتاب گیری صفر تا صد در شمال (ارتفاع سطح دریا) با دو سرنشین و باک پُر در محدوده 14 الی 16.5 ثانیه برای مدل های دستی و اتوماتیک است اما پس از رد شدن از سرعت 100 کیلومتر در ساعت شاهد پیش گرفتن مدل اتوماتیک هستیم.

Chery_arrizo5 (14)

13 – مصرف سوخت میانگین در مسیر پر پیچ و خم تنکابن به تهران با رانندگی های متفاوت معمولی و اسپرت در حدود 8.5 لیتر در یکصد کیلومتر (بر اساس اعداد مندرج بر روی نمایشگر خودرو) اندازه گیری شد اما در مجموع مدل دستی در حدود 1 الی 1.5 لیتر کم مصرف تر از مدل اتوماتیک ظاهر می شد.

14 – با توجه به ارتفاع از سطح دریا، کمبود قدرت و گشتاور پشت فرمان آریزو 5 در شمال چندان محسوس نبود اما در ارتفاع تهران نیاز به قدرت بیشتر به خصوص برای مدل دستی (با توجه به ضرایب سبک دنده ای انتهایی) احساس می شد.

Chery_arrizo5 (16)

15 -بر خلاف بسیاری خودروهی چینی ، صدای پیشرانه تنها در دورهای بالا به کابین راه می یابد و در سرعت های ثابت و مسیرهای صاف با توجه به کاهش دور موتور به محدوده زیر 3000 دور ، آرامش و سکوت نسبی بر کابین حاکم است.

16 – در طول دو روز آزمایش و علیرغم فشار زیاد بر روی خودروها و رانندگی طولانی مدت، شاهد بروز عیب فنی خاصی (نظیر افزایش دمای پیشرانه یا ضعیف شدن صفحه کلاچ و یا داغ شدن گیربکس) در هیچ یک از دو خودرو نبودیم.

Chery_arrizo5 (5)

نتیجه گیری نهایی و شرایط بازار

به طور کلی دو دیدگاه برای توصیف اریزو 5 مطرح است.

یک دیدگاه به این سدان چینی به عنوان یک خودرو اقتصادی خانوادگی با پیشرانه کم حجم 1.5 لیتری اشاره می کند و از نظر ارزیابی فنی آریزو را قابل قیاس با انبوهی از خودروهای 1.5 و 1.6 لیتری موجود در بازار می داند طبق این دیدگاه ، آریزو 5 می تواند ادامه دهنده راه خودروهای محبوب و کم حاشیه ای نظیر هیوندای ورنا یا دوو سیلو باشد.

Chery_arrizo5 (24)

دیدگاه دوم اما با توجه به قیمت حدود 60 الی 70 میلیونی (غیر رسمی) آریزو 5 ، سنگ بنای مقایسه را با خودروهای قدرتمند تری نظیر مزدا 3 دست دوم، بسترن بی 50 و حتی جک S5 دنده ای می گذارد.

Chery_arrizo5 (6)

بنابراین نوع قضاوت نهایی بستگی زیادی به انتخاب یکی از این دو دیدگاه دارد، از نظر مدیران خودرو،  آریزو 5 به لطف امکانات خوب، طراحی زیبا، ایمنی سطح بالا، مصرف سوخت مناسب و گارانتی 5 ساله، در میان خودروهای گزوه نخست ، گزینه ای بی همتا و لایق پرداخت قیمت بیشتر نسبت به امثال برلیانس 330 یا لیفان ایکس 50 است.

اما قشر ماشین باز که به شتاب و سرعت و افت قیمت بیش از نو بودن یا مصرف سوخت اهمیت می دهند، طبیعتا گزینه های دست دوم با ریسک بیشتر را نسبت به آریزو 5 صفر کیلومتر ترجیح می دهند.

Chery_arrizo5 (4)

البته آریزو 5 در این بازه قیمتی خود، رقیب های نزدیک تری هم دارد که باید به جدال مستقیم با آن ها بپردازد، رقبایی مانند جک J5 اتوماتیک یا چانگان CS35 که هر دو طراحی ظاهری خوب و مشخصات فنی قابل رقابتی با آریزو 5 دارند.

Chery_arrizo5 (17)

در نهایت باید تاکید کرد که در موفقیت یا شکست یک خودرو جدید در بازار نسبتا راکد فعلی، شرایط فروش و تبلیغات قدرتمند، نقش موثری را بازی می کند و با توجه به قدیمی شدن جک جی 5 و تیراژ نسبتا محدود در نظر گرفته شده برای چانگان CS35، هیچ بعید نیست که آریزو 5 به لطف شرایط فروش اقساطی به یکه تازه سگمنت نسبتا کم رقیب 60  – 70 میلیون تومان بدل شود.

Chery_arrizo5 (18)

به خصوص که در صورت افزایش احتمالی قیمت بسترن و جک اس 5 و ارائه تخفیف برای آریزو 5، فاصله قیمتی این خودرو از رقبای قدرتمند، بیشتر شده و در کلاس متفاوتی قرار می گیرد.

بنابراین سرنوشت این سدان چینی تا حدی زیادی بستگی به قیمت گذاری، تبلیغات و شرایط فروش در نظر گرفته شده از سوی شرکت دارد و به خصوص ارائه مدل قدرتمندتر (مجهز به توربو) آریزو 5 با قیمت مناسب می تواند مهمترین نقطه ضعف این خودرو در برابر رقبای گران قیمت تر از خود را نیز پوشش دهد و مشتریان بیشتری را برای آن به ارمغان آورد.

Chery_arrizo5 (19)

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 226 تاريخ : شنبه 5 تير 1395 ساعت: 7:57

سفرنامه روابط عمومی شرکت کارمانیا در مورد BYD S6

این متن بدون تغییر از کنال گروه کارمانیا در تلگرام نقل می شود و از طرف روابط عمومی شرکت کارمانیا به عنوان سفرنامه منتشر شده است.

سفر نامه بی وای دی اس ۶(قسمت اول): در صبح پنجشنبه مورخ ٢٧/٣/٩۵ مدیران ارشد شرکت خودروسازی کارمانیا تصمیم گرفتند تا سفری بیاد ماندنی از عزیمت این پدیده بی وای دی یعنی اس ۶ را از شهر تهران به سمت کرمان و ارگ جدید بم، جهت تجدید پیمان و دیداری مجدد با خط تولید شرکت خودروسازی کارمانیا که در مراحل پایانی تکمیل وپیاده سازی می باشد و نیز گذراندن تست های سنگین و جاده ای و بیابانی مهر تاییدی باشد بر این کلام که بی وای دی اس ۶، سربلند از هر جهت.

BYD-15

“استان کرمان در جنوب شرقی ایران و پهناورترین استان ایران است.کرمان در حدود ٧٠٠٠ جاذبه تاریخی دارد که ٧٠٠ مورد آن در فهرست آثار ملی ثبت شده است. ”
مراحل اولیه مقدمات این سفر هیجان انگیز جمعه و شنبه محیا و در صبح روز یکشنبه یک دستگاه بی وای دی اس ۶ سفید رنگ با تیم متخصص و ادمین گروه که خود یدطولانی در رانندگی حرفه ای دارد، از تهران عازم کلوت های شهداد و آبگرم سیرچ شدند که در نوع خود سفری هیجان انگیز توام با تجربه ای خاص و به واقع برای اولین بار در ایران با پدیده کمپانی بی وای دی، اس ۶ بود.

BYD-13

مسیر حرکت این سفر رویایی تهران، قم، کاشان، اردستان، نایین، اردکان، یزد، مهریز، رفسنجان، کرمان، ماهان، شهداد، گلباف و در نهایت بم بود و همین مسیر نیز با اندکی تغییر جهت بازگشت در روز پنجشنبه ٣/۴/٩۵ تعیین گردید.

BYD-14

هدف اصلی از این تقریبا ایرانگردی انجام انواع تست های مرسوم و نیز غیر قابل پیش بینی بر روی بی وای دی اس ۶ بود تا در سخت ترین شرایط جاده ای، بیابانی و کوهستانی و نیز انواع شرایط اقلیمی این خودرو همانند تمام تست های جهانی انجام شده بر روی آن سربلند از هر جهت از این وادی با گردنی برافراشته به شرکت خودروسازی کارمانیا باز گردد و تمام تمایزهای خود را با غروری وصف ناپذیر به دیگر رقبای خود نشان دهد.

BYD-12

به نقل از ادمین مسیر اتوبان تهران تا قم با فیکس کردن سرعت بر روی ١٢٠ کیلومتر بر ساعت بوسیله سیستم کروز کنترل با آرامشی وصف نشدنی سپری شد بصورتی که گهگاه هیئت همراه نگران بی صدایی بیش از حد موتور خودرو و عدم بازتاب صدای موتور به داخل کابین از جهت اساسا روشن بودن خودرو می شدند!!! و به شوخی می گفتند این خودرو واقعا کم مصرف است چون اصلا مسیر رو با موتوری خاموش طی می کند!!!

BYD-4

لازم به توضیح است که مصرف سوخت نیز بدقت با تنظیم کیلومتر شمار دیجیتالی بر روی صفحه TFC کنترل می شد. بعد طی شدن نصف این مسافت با توجه به روند حرکتی نرم اس ۶ تصمیم گرفتند تا مود ECO رو در اس ۶ تست نمایند که در پایان بزرگراه با نتیجه ای شگفت انگیز مواجهه شدیم.١۴۵ کیلومتر مسافت کلی اتوبان تهران – قم می باشد که با پیمودن نصف این مسیر و بدون روشن کردن مود ECO، با یه محاسبه ساده مصرف سوخت همان ٩/٨ سیکل ترکیبی بود و با روشن کردن مودECO و پیمودن بقیه مسیر و محاسبه مجددا با شرایط یکسان، ادمین به عدد مصرفی ٨/۵ تا ٩ در سیکل ترکیبی رسید. ادمین تقریبا تمامی موارد اس ۶ رو تست کرده بود جز این یک مورد. کاشکی دوربینی مهیا بود و اون لبخند رضایت ادمین قابل ثبت می شد.

BYD-6

سفرنامه بی وای دی اس ۶(قسمت دوم):پس از سه روز متوالی تست خودروی اس ۶ در کلوتهای شهداد و بیابان های  ماهان وشهر زیبای بم که نمادی از عظمت ایران و افتخار هر ایرانی در فرهنگ و تمدن است دیگر قصد بازگشت به مبدا را کردیم.در راه بازگشت واقعا قصد جان این خودرو را کردیم تا هر فشار و مصیبتی که می شد به آن وارد کنیم. در ابتدا تمام وسایل را در فضای صندوق عقب خودرو گذاشتیم.

BYD-5

چهار نفر سوار این غول بیابان نورد شدیم و زدیم به جاده. بقول یکی از زیبا ترین شعر های گروه چارتار جاده می رقصید به پای این خودرو. هوا امروز بسیار گرم بود(٣۵ درجه)  در میانه راه کرمان رفسنجان از جاده خارج شدیم و وارد تپه های ناهموار و پر شیب و سربالایی های تند شدیم.  کولر خودرو در درجه شدت سرمایش ٢ بود و بواقع سرمایی  بسیار دلپذیر  در داخل خودرو حکم فرما بود.

BYD-2

اول نگران این بودیم که با توجه به نبود دریچه تهویه برای سرنشینان عقب، فضای پشت کمتر خنک شود و مجبور شویم شدت کولر رو بیشتر کنیم.ولی اینجا بود که به طراحی و نوع نگرش طراحان اس ۶ آفرین گفتیم، زیرا چنان دقت و وسواسی در طراحی جز به جز این خودرو دیدیم که مثال زدنی بود. مثلا طراحی سیستم تهویه وشدت پرتاب باد این سیستم بصورتی مهندسی شده و دقیق بود که سرنشینان عقب از باد خنک کافی برخوردار بودند که این مرهون کولر بسیار قوی و مهندسی هوشمندانه فضای داخلی این خودرو بود.

BYD-3

همانطور که اشاره کردیم قبلا، یکی از دغدغه های امروز همه خودروسواران مصرف سوخت خودروی خود است. اس ۶ با ۴ نفر سرنشین و بار در صندوق عقب وبا سرعت فیکس شده ١٢٠ کیلومتر در دور ٢۴٠٠ با کروز کنترل خود و کولر روشن دور ٢ ، طبق تمام نتایج های تست های بین المللی مصرف سوخت ٩/٨ را نشان داد. و با روشن شدن گزینه ECO این مصرف به ٨/۵ کاهش یافت. موتور بر قدرت ٢۴٠٠ سی سی و مصرف  ٨/۵!!! حتا این مصرف حدود نیم لیتر از روز گذشته هم کمتر بود. البته این امر طبیعی بود چون امروز صبح و قبل از حرکت اس ۶ تنظیم موتور شد بر اساس آب و هوای ایران.

BYD-8

شاید این جمله ادمین بوی تبلیغاتی بده ولی باید اذعان کرد که پیمایش ۶٨٠ کیلومتر با کولر روشن و وزن سنگین سرنشینان و مقدار بار قابل توجه در بیابان ها و جاده های مسیر کرمان به تهران با مصرف ۶٠ لیتر بنزین از حجم ٧٢ لیتری باک این خودرو، یک پدیده است، یک آرامش بزرگ و یک صرفه اقتصادی چشمگیر. در نظر داشته باشید  که موتور پرقدرت  اس ۶، ٢۴٠٠ سی سی می باشد.

BYD-10

این سفرنامه با تمام بی خوابی هایی که بهمراه داشت لذت ۴ شبانه روز بودن با این پدیده تازه وارد به بازار ایران رو برای ادمین و بویژه تیم متخصص و فنی بهمراه داشت. تستی که مارا راسختر و استوارتر از گذشته در مقابل تمام ناملایمات و سختی های این راه  دشوار آبدیده کرد و متعهدتر.

BYD-7

و اینبار با اعتقادی بیشتر و محکمتر به انتخاب خود ، آماده خدمت به مشتریان و تمام دوستداران برند بی وای دی و کمپانی کارمانیا که زیر مجموعه  یک هلدینگ بزرگ و قطب سوم اقتصادی ایران یعنی گروه صنعتی کرمان خودرو است، می باشیم و در این راه به نکات و سخنان تک تک شما بزرگواران و دلسوزان جهت تکمیل فرایند بهترین خدمت رسانی  به شما مشتریان عزیز، گوش دل می سپاریم .

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 253 تاريخ : جمعه 4 تير 1395 ساعت: 3:44

جلوگیری از واردات فراری و آستون مارتین به منطقه آزاد

پس از تغییر شرایط واردات خودروهای لوکس به مناطق آزاد، منطقه آزاد اروند تصمیم گرفت به جای اعمال شرایط  واردات خودروهای لوکس به مناطق آزاد با حجم خودروی کمتر از 2500 سی‌سی، شرط اخذ مجوز برای خودروهای با قیمت بالاتر از 100 هزار دلار را لحاظ کند.

به نقل از ایسنا، در هفته‌ای که گذشت برخی افراد قصد داشتند سه خودروی لوکس میلیاردی را به این منطقه وارد کنند که با مخالفت مسئولان، اجازه وارد کردن این خودروها داده نشد و از گمرک ترخیص نشده و بازگردانده شدند.

فراری -1

این سه دستگاه خودرو به نام‌های فراری (حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان)، استون‌مارتین (حدود دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان) و مازراتی (حدود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان) بودند که مجوز ترخیص آنها توسط مسئولان گمرک داده نشد و علت مرجوع شدن آنها نداشتن مصرفی خاص در منطقه عنوان شد.

محمدرضا معتمدی – معاون سرمایه‌گذاری و اقتصادی منطقه آزاد اروند – در گفت‌وگویی، جزئیات این خبر را تایید کرد.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 76 تاريخ : چهارشنبه 2 تير 1395 ساعت: 22:13

پیشنهاد عجیب خودروسازان برای 0 شدن تعرفه واردات خودرو

به نقل از اقتصادنیوز، محمدرضا نجفی‌منش از پیشنهاد تعرفه صفر واردات خودرو به دولت خبر داد و گفت: به سیاستگذاران اقتصادی دولت پیشنهاد داده‌ایم تا هرگاه نرخ تورم تک رقمی تثبیت شد و قیمت ارز به ارزش واقعی خود رسید، آنگاه تعرفه واردات خودرو را صفر کنند.

عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان افزود: در حال حاضر تعرفه واردات خودرو 40 درصد است که با توجه به طی مراحل مختلف قانونی یک خودرو خارجی با تعرفه 55 درصدی به دست مصرف کننده می‌رسد به همین خاطر خودروسازان پیشنهاد داده‌اند تا در صورت ثبات در فضای اقتصاد کلان کشور تعرفه واردات خودرو صفر شود.

نجفی‌منش تصریح کرد: ما معتقدیم که اگر نرخ سود بانکی کاهش یابد، تورم تک رقمی شود و قیمت ارز به ارزش واقعی خود برسد، آنگاه فضای مناسب برای کاهش تعرفه واردات خودرو و رساندن آن به صفر به وجود خواهد آمد اما تا به وجود آمدن آن شرایط کاهش تعرفه به ضرر تولید داخلی خواهد بود.

او گفت: تک رقمی شدن نرخ تورم اگرچه محقق شده اما لازم است تا این رویه تثبیت شود و تورم نه تنها یک رقمی شود بلکه نرخ آن به زیر پنج درصد هم برسد تا بر اساس آن بتوان سایر شاخص‌های کلان اقتصادی را بازسازی کرد.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 61 تاريخ : چهارشنبه 2 تير 1395 ساعت: 13:45

زمزمه های تغییر قوانین فنی واردات خودرو

واردات خودروهای بالای 100 هزار دلار ممنوع شد

واردات خودرو با ارزش بالای یکصد هزار دلار ممنوع شد تا بدین ترتیب ممنوعیت واردات بر حسب حجم موتور برداشته شود و تغییراتی اساسی در ورود خودروهای خارجی به کشور صورت گیرد.
واردات خودروهای بالای 100 هزار دلار ممنوع شد
واردات خودرو با ارزش بالای یکصد هزار دلار ممنوع شد تا بدین ترتیب ممنوعیت واردات بر حسب حجم موتور برداشته شود و تغییراتی اساسی در ورود خودروهای خارجی به کشور صورت گیرد.

بر اساس تصمیم جدید سیاستگذاران اقتصادی کشور، واردات خودرو با ارزش بالای یکصدهزار دلار به کشور ممنوع شده تا بدین ترتیب پس چند سال نامه‌نگاری میان واردکنندگان و متولیات واردات در کشور، ممنوعیت واردات خودرهای با حجم بالای 2500 سی‌سی برداشته شده و ارزش دلاری یک خودرو ملاک ورود یا عدم ورود آن باشد.

در همین رابطه مناطق آزاد اقتصادی هم شامل این تصمیم جدید شده‌اند تا بدین ترتیب از این پس ورود خودرو با ارزش بالای یکصد هزار دلار ممنوع شده و راه ورود هرگونه خودرو فوق لوکس به کشور بسته شود.

انجمن واردکنندگان خودرو بر این باور است که ممنوعیت واردات خودروهای زیر 250سی سی در نهایت مانع ورود خودروهای لوکس نشده و اتفاقا باعث جلوگیری از ورود برخی خودروهای کاربردی می‌شود، از این رو دولت در خصوص ورود خودروهای خارجی بر اساس ارزش دلاری بهترین تصمیم را گرفته است.

منبع: خبرآنلاین

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 55 تاريخ : سه شنبه 1 تير 1395 ساعت: 17:00

فروش BMW X1 جدید با قیمت رقابتی آغاز شد

قبل از عید بود که ورود نسل جدید ب ام و X1 (مدل 2016) به کشورمان رسما تایید شد و روز گذشته شاهد رونمایی رسمی از این محصول خاص و تعیین قیمت آن در آستانه ورود به بازار بودیم.

به نقل از دیجیاتو ، ب ام و X1 جدید اولین ب ام و جهان محسوب می شود که بر روی پلت فرم دیفرانسیل جلو (مشترک با سری محصولات مینی) توسعه یافته است و از این جهت یک سنت شکنی بزرگ در تاریخ ب ام و به حساب می آید.

X1-1

با این حال X1 های راه یافته به ایران در سری نخست از قدرتمندترین مدل 25i و مجهز به سیستم انتقال نیرو به چهار چرخ (X DRIVE) هستند و خللی از نظر مشخصات فنی به آن ها وارد نیست.

X1-3

برای آشنایی دقیق تر با مشخصات و ویژگی های این مدل می توانید به مقاله معرفی X1 2016 مراجعه فرمایید.

این سری از محصولات ب ام و از نظر مشخصات عملکردی بر تمامی رقبا برتری دارند و با توجه به توانایی شتاب گیری 0 تا 100 در حدود 6.5 ثانیه می توانند از خودروهای رقیب با برند های لکسوس، آئودی، ولوو و حتی پورشه سریعتر ظاهر شوند.

 X1-2

از طرف دیگر با توجه به اشتراکات فنی X1 با دیگر محصولات ب ام و در کشور، مشخصا از نظر خدمات رسانی و فراوانی قطعات یدکی نیز این مدل نسبت به سایر رقبا برتری محسوسی دارد.

 X1-5

 با چنین توصیفی، X1 جدید با قیمت گذاری رقابتی (بین 315 تا 330 میلیون تومان برای نسخه فول و ام پکیج) می تواند به رقیبی فوق العاده قدرتمند برای خودروهایی نظیر لکسوس NX یا مدل هاس دست دوم X3 و X4 بدل شود که البته از نظر کلاس بندی های ابعادی، اندکی از X1 بزرگتر هستند.

x1-7

از طرف دیگر به گفته مدیران خدمات پس از فروش و بازاریابی، پرشیا خودرو قصد دارد با عرضه این محصول، سطح متفاوتی از خدمات رسانی را ارائه دهد که شامل گارانتی های ویژه BSI و خدمات تکمیلی (نظیر حمل رایگان خودرو ، خدمات رسانی درب منزل، تعویض روغن رایگان و….) می شود.

 x1-8

همچینن به گفته جناب صالحی، مدیر بازاریابی پرشیا خودرو، برای نخستین بار در زمان ثبت نام X1 جدید، امکان انتخاب نوع تایر ها معمولی یا ران فلت نیز وجود خواهد داشت.

x1-10

نکته ای که پیش تر در محصولات ب ام و دیده نمی شد و استفاده از تایر ران فلت با برخی نگرانی ها در شرایط ایران همراه بود.

x1-12

پرشیا خودرو همچنین با توجه به پراکندگی جغرافیایی مشتریان خود قصد دارد تا 3 الی 4 مرکز خدمات پس از فروش مجهز را در شهر های بزرگ ایران افتتاح کند تا مشتریان در شهر های دور از تهران نیز با آرامش خاطر بیشتری بتوانند از محصولات ب ام و استفاده کنند.

x1-13

پیش فروش ب ام و X1 جدید از امروز آغاز شده است و تحویل اولین سری این کراس اوور جذاب ظرف 20 روز اجام می شود.

x1-11

ساعاتی بعد از نشست خبری، مشتریان ویژه ب ام و و جمعی از هنرمندان برای مراسم افطار میهمان پرشیا خودرو بودند و در این مراسم ضمن رونمایی از محصول تازه X1، با برنامه های جدید شرکت نیز آشنا شدند.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 109 تاريخ : سه شنبه 1 تير 1395 ساعت: 2:29

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :