دنده 6

دنده 6

ساخت وبلاگ

امکانات وب

چانگان CS35 رسما به بازار آمد؛ کراس اوور چینی سایپا 64 میلیون تومان می ارزد؟

شاید باور آن سخت باشد که کراس اوور CS35 در خانواده چانگان به عنوان یک محصول پرفروش به حساب می آید. آمار فروش سالانه نشان می دهد، کمپانی چانگان در سال ۲۰۱۵، ۱۶۹ هزار و ۳۳۲ دستگاه از CS35 را در بازار جهانی فروخته است

حسین دلاور – بعداز ظهر پنج شنبه بود که شرایطی فراهم شد تا از محصول جدید مونتاژی گروه سایپا در کاشان، چند تست و آزمون به عمل بیاوریم. برای این کار ۵ دستگاه چانگان CS35 به جاده تست خودرو آمدند و گروه های خبری یک به یک این محصولات را مورد آزمایش قرار دادند. این محصول که به نوعی جدید در بازار ایران به حساب می آید، برخی ویژگی ها و عکس العمل هایی از خود نشان داد که قبل از اعلام آن ها، نیاز به معرفی و واشگافی برخی مسائل دارد. لذا در این بخش به معرفی CS35 می پردازیم.

سایپا CS35

سایپا CS35

چانگان را بهتر بشناسیم

گروه خودرو سازی چانگان از سال ۱۹۶۲ فعالیت خود را آغاز کرده است و در زمینه های مختلف صنعتی تولیداتی را از خود به جای گذاشته است. همکاری با سوزوکی، فورد و PSA بود که باعث شد تا این کمپانی چینی به یک خودروساز مطرح در چین و کشورهای در حال توسعه تبدیل شود. شاید برای شما جای سوال باشد که مگر چانگان چه شهرتی دارد؟ باید گفت که اگر به لیست محبوب ترین و پرفروش ترین خودروهای بازار چین مراجعه کنید، در دفعات مختلف نام چانگان را مشاهده می کنید. حال چه مونتاژ کار محصولات فورد و دیگران باشد و یا محصولاتی با برند چینی خود تولید کند. لذا در بازار چین، چانگان را به عنوان یک برند چینی قابل اعتماد معرفی می کنند.

چرا سایپا CS35 را برای مونتاژ انتخاب کرد؟

شاید باور آن سخت باشد که کراس اوور CS35 در خانواده چانگان به عنوان یک محصول پرفروش به حساب می آید. آمار فروش سالانه نشان می دهد، کمپانی چانگان در سال ۲۰۱۵، ۱۶۹ هزار و ۳۳۲ دستگاه از CS35 را در بازار جهانی فروخته است که آمار بسیار موفقیت آمیزی به حساب می آید. به واسطه این فروش خوب، CS35 امروز در رده پنجم محبوبیت در بازار کراس اوورهای چین دارد. لذا آمار فروش قوی می تواند نشانه ای از کیفیت قابل قبول، عملکرد مناسب، ایمنی مورد تایید و طراحی به نسبت روز داشته باشد. برای همین است که امروز سایپا در سایت کاشان خط تولید CS35 را راه اندازی کرده تا بتواند نیاز بخشی از جامعه را به واسطه حضور یک خودرو پرفروش در بازار چین برطرف کند. به غیر از این کراس اوور، چانگان خودروهای پرفروش دیگری چون CS75، EADO و… را در سبد محصولات خود دارد.

چانگان CS35 فروش ویژه

چانگان CS35 با چه مشخصاتی مونتاژ می شود؟

چانگان CS35، خودرویی کراس اوور است و به خاطر ظاهر توپُرش، خیلی ها آن را شاسی بلند می دانند. ولی در واقع این خودرو به بیان فارسی یک شاسی بلند کوچک شهری به حساب می آید که توقع قابلیت های خارج جاده ای را نباید از آن داشت. CS35 به موتور ۱٫۶ لیتری چهار سیلندر و ۱۶ سوپاپ مجهز است. این موتور به فناوری Blue Core مجهز است که باعث شده از یک موتور به صورت بهینه تری به واسطه پاشش سوخت صحیح تر بهره برداری شود. این موتور توان تولید ۱۲۳ اسب بخار را با گشتاور ۱۶۰ نیوتون متر دارد. گیربکس CS35 در دو مدل دستی و اتوماتیک طراحی شده است. مدل دستی پنج دنده بوده و برای نسخه اتوماتیک یک گیربکس چهار سرعته اتوماتیک با قابلیت تعویض به روش تیپترونیک انتخاب شده است. قدرت تولیدی این موتور از طریق این انتقال دهنده های نیرو به چرخ های جلو منتقل می شود. فرمان CS35 از نوع برقی مجهز به سنسور سرعت بوده که میزان سفتی آن را نسبت به سرعت خودرو تنظیم می کند.

چهار چرخ این خودرو چینی به ترمزهای دیسکی مجهز بوده که با سامانه های عملگر ABS، EBD و BAS است. همچنین در تکمیل فرایند ایمن سازی CS35، چهار کیسه هوا برای آن طراحی شده است که دو عدد روی داشبرد و فرمان و دو عدد داخل صندلی های جلو تعبیه شده است. سیستم تعلیق در جلوی خودرو از نوع مک فرسون و در عقب از نوع Trialing Arm بوده که به نسبت معمولی و معقول برای این خودرو به نظر می رسد. فاصله محوری ۲۵۶۰ میلی متری تاییدی است بر اینکه CS35 یک کراس اوور یا شاسی بلند کوچک شهری به حساب می آید. وزن ۱۲۷۰ کیلوگرمی می تواند برای این خودرو چینی منطقی به نظر آید. در این خودرو امکاناتی وجود دارد که شاید برای مشتریان آن جذاب باشد. نکته جالب این است که CS35 مونتاژی نسبت به مدل وارداتی یا CBU که قبلا وارد بازار شده است، از امکانات بیشتری به صورت استاندارد برخوردار است. سانروف، سنسور نور،کروزکنترل، دکمه های تنظیم صدا از روی فرمان، صندلی شش حالته راننده، تودوزی چرم، آینه های تاشو برقی، چراغ های جلو با قابلیت تنظیم ارتفاع چراغ و… از امکانات این خودرو به نسبت جدید محسوب می شود. مه شکن جلو و دی لایت جز آپشن هایی است که در مدل مونتاژی بوده و سبب ایجاد تمایز نسبت به مدل وارداتی می شود.

چانگان EADO

CS35 با Road Test چه می کند؟

قبل از این که وارد مقوله تست فنی شوید، به طراحی این خودرو می پردازیم. ظاهر خودرو در جلو و عقب و هر نمایی دارای سبک خاص چانگان بوده و زیاد نمی توان نکاتی در آن پیدا کرد که آن را با لقب «کپی چینی» صدا کرد. رینگ های ۱۷ اینچی با لاستیک ۵۰/۲۱۵ کمی به هیکل CS35 اضافه کرده است و باعث می شود تا خیلی ها آن را خودرویی بزرگ بدانند. ولی با نگاه از نمای نزدیک و لمس آن می توان فهمید که آنچنان ابعاد بزرگی ندارد و برای همین است که می گویند برای شهر مورد استفاده است. دی لایت های اضافه شده به خودرو طراحی خوب و زیبایی را به خودرو می دهند و باعث شده تا جذابیتی در نقطه نمای جلو CS35 ایجاد شود. خطوط طراحی که از عقب خودرو آغاز شده و روی درب جلو آن رها شده است زیبایی نسبی به خودرو داره و حس عضلانی بودن واهی را به مخاطب در برخورد اول می دهد. وقتی به داخل خودرو نگاه می کنید، طراحی به نسبت ساده و کاربردی می بینید که تا حدی آرامش بخش و از آن طرف جذاب است. فضای سر برای سرنشینان جلو و عقب کافی بوده و باه رغم فاصله محوری ۲۵۶۰ میلی متری شاهد هستیم که CS35 در داخل کابین فضای پای خوبی را برای تمام سرنشینان فراهم کرده است. تودوزی مشکی داخل با نخ دوخت قرمز حسی محرک را به انسان منتقل می کند که در نگاه اول جذاب و گیرا است.

حال وقت آن رسیده که پشت فرمان چانگان CS35 مونتاژ بنشنیم و رانندگی با آن را تست آزمایش فنی سایپا کاشان تجربه کنیم. اکثر افراد می دانند که پیست های آزمایشی قوانین خاص خود را دارند و برای کار و هدفی خاص تعبیه شده است. ولی وقتی پای خودرونویسان و خبرنگاران به این تست ها باز می شود، شرایط سخت تری بر روی دوش خودروها است. زیرا قرار است به مراتب فشار بیشتری به خودرو آید و بهره برداری بهتری از تست ها صورت گیرد.

استارت می زنیم و می بینیم خودرو به نرمی روشن می شود که جز آن نباید باشد. چند گاز خلاص به خودرو می دهیم. صدای موتور آنچنان در حالت بدون درگیری بالا نیست و غرش و ناله آن از بالای دور ۴۵۰۰rpm است که به داخل اتاق می پیچید. وقتی خودرو را در حالت D قرار دادیم، شروع نرمی را شاهد بودیم و با توجه به اینکه گیربکس CS35 از نوع چهار دنده اتوماتیک است، کمترین احساس از تعویض دنده در خودرو متوجه می شدیم که کمی جای تعجب دارد. با فشردن پا به روی پدال گاز پر کردن دور موتور را شاهد بودیم تا معکوس کشیدن و جالب هم این بود که گیربکس برای شتابگیری در حالت D زیر بار مسئولیت نمی رفت. همین مسئله باعث می شود که خیلی ها باز بگویند که موتور ۱٫۶ لیتری برای یک کراس اوور کم است و اصلا به یاد نیاورند که امروز سانگ یانگ تیوولی با موتور ۱٫۶ لیتری ۱۲۸ اسب بخار، کیا سول با موتور ۱٫۶ لیتر ۱۲۴ اسب بخار، پژو ۲۰۰۸ با موتور ۱٫۶ لیتری ۱۲۰ اسب بخار و… وجود دارند که احتمالا امسال حضورشان در بازار ایران پر رنگ می شود.

چانگان cs35 تست در روسیه

در شتابگیری های مقطعی که با CS35 انجام دادیم، متوجه شدیم که در بحث شتابگیری آنچنان چابک نیست و خیلی از راننده های تست هم به این مسئله اشاره می کردند. ولی نکته اصلی این است که در اکثر تست ها حداقل سه نفر در خودرو بودیم شاید همین مسئله نمی تواند نتیجه واقعی را به ما القا کند.

وقتی با CS35 به روی قسمت های ناهموار می رفتیم، سیستم تعلیق خودرو به نسبت خوب ظاهر می شد و ضربه را به اتاق و شاسی وارد نمی کرد. با اینکه فاق لاستیک ها ۵۰ بود، ولی نرمی مناسبی را در بخش جلو و عقب شاهد بودیم. تنها ایراد این بود که زاویه ورود CS35 به شیب به نسبت یک کراس اوور کم بوده و در برخی عکس العمل ها احتمال ضربه خوردن جلوی خودرو به روی زمین موجود دارد. البته که این اتفاق در صورتی است که شما با سرعت ۴۰ کیلومتر بر ساعت بخواهید از لبه جدول برخی خیابان ها عبور کنید. نکته جالب در تست اندازها، صدای کمی بود که از ادوات داخلی شنیده می شد. آن هم به خاطر طراحی یک پارچه داشبورد بود که باعث می شود CS35 در بخش اتاق بسیار دیرتر از برخی رقبا به صدا بی افتد. صندلی های خودرو هم به نسبت نرم بود و کمتری ضربه را از این دست اندازها منتقل می کردند.

سایپا CS35

سایپا CS35

وقتی از سیستم تعلیق خودرو رضایت نسبی را کسب کردیم، گیربکس را در حالت دستی قرار داده و با دنده یک، دور موتور را به ۵۰۰۰rpm رساندیم تا بتوانیم حداکثر گشتاور داشت باشیم. وقتی به مطلوب خود رسیدیم به میدانی به محدوده قطر ۲۰ الی ۲۵ متر حمله کردیم و به CS35 فرمان دادیم. با سرعت ۵۰ کیلومتر بر ساعت در قطر اعلام شده شاهد کم فرمانی از خودرو بودیم. با اینکه شرایط کم فرمانی حاکم بود و نمی شد نقطه خروج را به درستی تشخیص داد، باز هم به خودرو فشار آوردیم و دور موتور را برای گرفتن اسب بخار بیشتر کمی بالا بردیم. صدای جیغ لاستیک ها بالا گرفت و جالب بود که چرخ داخلی محور عقب سعی بر ماندن روی زمین داشت. کمی برای کنترل خودرو ترمز را فشردیم و متوجه شدیم که CS35 در شرایط اضطراری نیاز به یک سیستم پایداری کارکشته دارد. زیرا با فشردن ترمز به خاطر سیستم Trailing Arm در محور عقب، تعادل خودرو به هم خودرو و احتمال چرخیدن خودرو وجود دارد. سیستم های کنترل پایداری الکتریکی تا حد زیادی می توانند از این مشکل کم کنند و تعادل بهتری را در مواقع اضطراری به خودرو بدهند. در مسیری دیگر ترمزهای خودرو را با سرعت بین ۶۰ الی ۸۰ کیلومتر بر ساعت آزمودیم. عملکرد سیستم ABS آنچنان عالی به نظر نمی رسید. ولی در مواقع اضطراری BAS به کمک CS35 آمده و به مراتب خط ترمز را به ناگاه کوتاه می کند. همچنین عملکرد EBD خودرو خوب بود و نمی شد آن را فریب داد. زیرا در صورت فریب خوردن از ما، باید در تست EBD حرکت الکلنگی از خود نشان می داد. وقتی به شیب ۱۰ و ۲۰ درجه رفتیم و ترمز دستی خودرو را چک کردیم، عملکرد خوبی را در آن دیدیم. ولی با توجه به توان ۱۲۳ اسب بخاری CS35، احساس می شود وجود سیستم کنترل شروع حرکت در سر بالایی برای این خودرو الزامی است.

سایپا چانگان-اسلایدر

در آخر چه؟

چانگان CS35 خودرویی است که می توان به عنوان یک با کیفیت چینی به بازار ایران معرفی کرد. زیرا این خودرو با توجه به قیمت ۶۲ میلیونی، ایمنی، کیفیت و راحتی بیشتری نسبت به رقبایی چون لیفان X60 و ام وی ام X33 دارد. برخی می گویند که عملکرد موتور این خودرو قوی نیست. باید بگوییم که درست می گویید و لازم نیست که شما سوار بر CS35 باشید. ولی افرادی هستند که شتاب صفر تا ۱۰۰، پنج ثانیه ای جز آرمان هایشان نیست و قرار نیست با سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت در جاده های ایران حرکت کنند.

سایپا CS35

سایپا CS35

می توان به آن افراد CS35 را پیشنهاد کرد. زیرا با چهار سرنشین به راحتی حرکت می کند، گیربکس نرمی دارد، مصرف سوخت کمتر از ۷٫۵لیتر را به صورت ترکیبی دارد، ایمنی خوبی دارد، امکانات مناسبی برای آن تعبیه شده است و جوابگوی استفاده افراد در شهر است. ولی باید به همین افراد توصیه کرد که حواستان باشد در جاده های خیس تند نروید و زیاد فرمان خودرو را در سرعت بالا نپیچانید.

روزنامه دنیای خودرو

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 193 تاريخ : پنجشنبه 30 ارديبهشت 1395 ساعت: 1:49

مصاحبه با یکی از تعمیرکاران ب ام و در تهران؛ اگر خودرو آلمانی دارید مراقب جیبتان باشید

بهنام محمدی 15 سال است که متخصص تعمیر و سرویس خودروهای آلمانی به خصوص ب ام و است. مرکزی تخصصی در مجموعه پمپ بنزین یادگار امام دارد که هر خودرویی به آن وارد می شود، معاینه می شود و بدون ایراد محل را ترک می کند.

آقای محمدی مراجعین شما بیشتر برای رفع چه مشکلاتی سراغ شما می آیند؟

خودروهای آلمانی شرایط خاصی برای نگهداری دارند. آب و هوا، کیفیت بنزین و خیابان و جاده های ایران، خودروهای آلمانی را بیش از شرایط استاندارد اروپایی مستهلک می کند. حال اگر مالکین این خودروها هم کمی کوتاهی کنند و سرویس های دوره ای را به موقع انجام ندهند، دچار برخی مشکلات موتوری (به خصوص مدل های 2010 به بالا) می شوند. ما اینجا علاوه بر انجام سرویس های دوره ای با استانداردهای کمپانی، اقدام به تعمیرات خودروهای معیوب می کنیم.

جدیدترین دستگاه های دیاگ که به سرور اصلی کمپانی متصل می شوند و دسترسی اختصاصی به مرجع اصلی دارند در اختیار این مجموعه است، بنابراین هیچ نگرانی برای جدیدترین خودروها هم وجود ندارد، چرا که تمامی برنامه ها به صورت آپدیت اینجا موجود است.

آقای محمدی چگونه به مشتریان خود آسودگی خاطر می دهید؟ آیا مشتریان از خدمات شما راضی هستند؟ راستش را بگویید!

کمی می خندد و می گوید: اولا مشتری می تواند در تمام مراحل سرویس، بالا سر خودروی خود حضور داشته باشد و مراحل را از نزدیک ببیند، دوم آن که ما اینجا فقط تعویض کار نیستیم! حتی الامکان سعی می کنیم تعمیر کنیم و خرج اضافی برای کسی نتراشیم. به طور مثال چندی پیش یک مشتری خودروی BMW سری 3 خود را نزد ما آورد، Error مربوط به DSC روشن شده بود، چند جای دیگر خرج تعویض کیت ABS و متعلقات آن را برآورد کرده بودند، در صورتی که این تشخیص استباه بود. این ارور حاصل تنظیم نبودن زاویه فرمان است که در این صورت سنسور زاویه فرمان دستور روشن شدن ارور DSC (سیستم کنترل ترکشن) را صادر می کند، این اشکال با کمترین خرج (یعنی یک میزان فرمان ساده) برطرف شد.

برای ادامه مقاله به این لینک مراجعه فرمایید.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 115 تاريخ : چهارشنبه 29 ارديبهشت 1395 ساعت: 23:41

فعالیت مجدد خط تولید ایران خودرو در سوریه

در پی فعال شدن سایت ایران خودرو در کشور سوریه، این شرکت قصد دارد محصولات جدید خود از جمله دنا، رانا و سورن را به زودی در این سایت به تولید برساند.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 132 تاريخ : چهارشنبه 29 ارديبهشت 1395 ساعت: 23:41

نتایج تست تصادف رنو کوئید؛ ارزانترین محصول رنو 0 ستاره ایمنی گرفت

امیدی که به باد رفت

ما نیز مثل شما در این آرزو بودیم که رنو کوئید به عنوان یک خودرو ایمنی و مدرن با قیمت 25 میلیون جایگزین پراید می شود و تراژدی مرگ افرینی های پراید در جاده های کشورمان پایان می یابد اما حالا نتایج تست تصادف سازمان GOLBAL NCAP ماجرای غم انگیزی را بر ملا می کند.

KWID CRASH-1

نمونه پایه با وزن 855 کیلوگرم و فاقد ایربگ و ساختار های تقویتی

گویا ساخت خودرو ارزان قیمت و ایمن در شرایط فعلی صنعت خودرو امکان پذیر نیست.

سرعت تست 64 کیلومتر در ساعت و شرایط تست متداول با سه مدل مختلف از رنو کوئید انجام شده و نتایج تفاوتی با یکدیگر نداره، سه نمره 0 کامل برای ساخته غرور آفرین و 4700 دلاری کوئید!

این سازمان دو مدل مختلف از کوئید را با دو وزن متفاوت مورد تست قرار داده است. نمونه پایه با وزن 855 کیلوگرم و فاقد ایربگ، ضعیف تر از آن است که بتوانید باور کنید، تصاویر تست تصادف این مدل نشان می دهد که سطح تخریب کابین (حتی از بیرون) نیز چندان تفاوتی با خودرویی مانند پراید ندارد و تاب برداشتن سقف ، ستون و رکاب خودرو شاهد این مدعاست.

KWID CRASH-3

نمونه تقویت شده (تنها سمت راننده و مجهز به ایربگ)

پس از عدم کسب ستاره این مدل، نمونه ای سنگین وزن تر (914 کیلوگرم) با ساختار تقویتی در کابین سمت راننده نیز مورد تست قرار گرفت، با این حال حتی این مدل نیز در هر دو حالت مجهز به ایربگ (راننده) و بدون ایربگ راننده، موفق به کسب حتی یک ستاره ایمنی از این سازمان نشد.

رنو کوید-4

رنو قصد عرضه کوئید را با برند خودش در بازار اروپا ندارد و مدلی که تحت عنوان داچیا ارائه می شود نیز احتمالا با برخی بهبود ها و تقویت های ایمنی ارائه خواهد شد که حتما برای عرضه در بازار اروپا مورد تست سخت گیرانه سازمان EURO NCAP نیز قرار می گیرد.

رنو کوید-1

با این حال مشخص نیست که نمونه احتمالی عرضه شده در بازار ایران از چه مدلی خواهد بود، هرچند آنچه مشخص است اینکه نمونه پایه و ارزان قیمت کوئید (4700 دلار) از نظر ایمنی بسیار ضعیف است و بهتر است کلا در بازار ایران عرضه نشود.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 127 تاريخ : چهارشنبه 29 ارديبهشت 1395 ساعت: 2:55

رویکرد جدید چری در طراحی بدنه

رپورتاژ 

روزگاری نه چندان دور خودروسازان  آسیائی متهم به کپی کاری  از خودروهای  غربی بودند . اما با گذشت زمان و

حصول پیشرفت در این صنعت  توسط خودروسازان آسیائی ، آنها کم کم صاحب سبک خود گردیدند.

در این بین صنعت نوپای خودروسازی چین بیش از سایر کشورها متهم به کپی کاری بود که این اتهام در مورد بسیاری

از برندهای چینی نیز کماکان وجود دارد.

اما یکی از برندهای چینی که  اخیرا با بهره گیری از طراحان بزرگ و بنام اروپایی توانسته شخصیت و هویتی مستقل به

محصولات خود ببخشد ، شرکت خودروسازی چری می باشد که در طی این سالها به الگوی موفقی از پیشرفت صنعت

خودروسازی چین بدل گشته است.

بهره گیری از طراحان بزرگ و با تجربه ایی چون جیمز هورپ سبب گشته تا زبان طراحی این شرکت تغییر نموده و

بر خلاف بسیاری از برندهای چینی محصولات این شرکت دارای شخصیت و هویت مستقل باشند.

محصولات جدید خانواده تیگو و آریزو به خوبی گویای این حقیقت می باشند  که این برند چینی به سمت داشتن هویت

مستقل در حال حرکت می باشد.

معرفی مدل آریزو5 که اخیرا در کشور چین رونمایی گردید و به زودی نیز قرار است وارد بازار کشور گردد  نشان

دهنده این حرکت می باشد.

دنده 6 : براساس گفته منابع آگاه، قیمت چری آریزو 5 برای نمونه 1.6 لیتری اتمسفریک گیربکس اتوماتیک در حدود 70 میلیون تومان خواهد بود و برنامه مدونی برای عرضه مدل های توربو این خودرو به کشورمان وجود ندارد.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 118 تاريخ : سه شنبه 28 ارديبهشت 1395 ساعت: 7:17

نیسان در کره جنوبی جریمه شد

دولت کره‌جنوبی اعلام کرد این خودروساز ژاپنی از یک دستگاه تقلب استفاده کرده است که سیستم مدیریت آلایندگی خودرو را در شرایط رانندگی معمولی غیرفعال می‌کند. اما نیسان منکر ارتکاب خلاف شده است.واحد کره‌ای نیسان در بیانیه‌ای اعلام کرد نیسان موتور هرگز هیچ خودرویی را که تاکنون تولید کرده به‌طور غیرمجاز دستکاری و از دستگاه‌های تقلب در خودروهایش استفاده نکرده است.

بر اساس گزارش رویترز، وزارت محیط زیست کره‌جنوبی قصد دارد نیسان را به‌دلیل دستکاری سطح آلایندگی در شاسی‌بلند قشقایی 330 میلیون وون جریمه کند و برای 814 هزار دستگاه قشقایی که تاکنون در این کشور فروخته شده‌اند فراخوان خواهد داد. به گزارش رویترز، کره‌جنوبی پس از اینکه در ماه نوامبر از تقلب فولکس واگن در تست‌های دیزلی مطلع شد، روی 20 خودروی دیزلی تست انجام داد.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 104 تاريخ : سه شنبه 28 ارديبهشت 1395 ساعت: 7:17

روش خودروسازان برای حفظ قیمت خودرو در بازار

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: خودروسازان با کاهش عرضه خودرو و از طریق عوامل خود مانع کاهش قیمت‌ها در بازار آزاد خودرو شده‌اند. علی خاکساری اظهار کرد: با توجه به رکود بازار از نظر واقعیت‌های علم اقتصاد قیمت خودروهای داخلی در بازار در سال جاری باید کاهش یابد. وی با بیان اینکه به‌طور کلی قیمت برخی کالاها در ایران گران‌تر از کشورهای دیگر است، خاطرنشان کرد: در کنار گرانی برخی کالاها قیمت خودرو در ایران نیز به‌قدری بالا است که مردم تمایلی به خرید این محصولات با این قیمت‌ها ندارند.

این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: به‌طور کلی قیمت خودروهای داخلی باید متناسب با قدرت خرید مصرف‌کنندگان تعیین شود و قیمت‌های فعلی در مقایسه با قدرت خرید مصرف‌کنندگان، بالا است. وی افزود: بنابراین به‌دلیل عدم‌استقبال مصرف‌کنندگان، بازار خودرو راکد است و براساس واقعیت‌های علم اقتصاد در چنین شرایطی قیمت‌ها باید کاهش یابد تا مصرف‌کنندگان خرید را آغاز کنند. خاکساری با بیان اینکه با این حال خودروسازان قیمت‌ها را به‌طور مصنوعی در بازار خودرو بالا نگاه داشته‌اند، تصریح کرد: کاهش عرضه خودرو و استفاده از برخی عوامل نفوذی در بازار از شگردهای خودروسازان برای بالا نگاه داشتن قیمت‌ها است که دستگاه‌های مسوول باید با این شرکت‌ها برخورد کنند.

ایسنا

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 117 تاريخ : سه شنبه 28 ارديبهشت 1395 ساعت: 7:17

جزییات قرداد فیات و ایران خودرو روشن نیست

به نقل از اقتصادنیوز، احمد پورفلاح گفت: مدتی است مذاکرات دو خودروساز بزرگ ایران و ایتالیا آغاز شده که به خاطر حساسیت این مذاکرات، سکوتی خبری ملاحظه می‌شود اما این مذاکرات به مرحله نهایی رسیده ولی دو طرف فعلا قصد ندارند جزئیات آن را افشا کنند.

او در پاسخ به این پرسش که ایتالیایی‌ها تا چه اندازه به قرارددادهایشان پایبند هستند گفت: این کشور باستانی همواره در کنار ایران بوده و تجربه نشان داده که هیچ‌گاه کشورمان را در عرصه صنعتی کردن تنها نگذاشته است. از این رو قراردادی که با خودروسازان ما به امضا می‌رساند توسعه صنعت خودرو کشور را به همراه خواهد داشت.

فیات تیپو-5

پورفلاح افزود: با توجه به نقش‌آفرینی ایتالیایی‌ها در توسعه صنایع نساجی، فولاد، کاشی و سرامیک، سنگ، پتروشیمی و . . . در دوران پس از انقلاب، جنگ و تحریم‌ها به نظر می‌رسد فعالان اقتصادی این کشور امتحان خود را پس داده‌اند و د صورت انعقاد قراردادهای بزرگ جدید احتمال ترک ایران از سوی آنها کمتر از یک درصد است.

او در خصوص ویژگی خودروهای فیات گفت: بنده شخصا پیش از انقلاب چند نسل از فیات را استفاده کرده‌ام. خودروهای ساخت این شرکت بسیار ضعیف بودند و در جاده‌های برون شهری کارایی لازم را نداشتند. اما تا جایی که متوجه شده‌ام این خودروساز در دو دهه اخیر توانسته خود را متحول کند و با خرید سهام شرکت کرایسلر آمریکا به تقویت استانداردها و قوای محرکه خود بپردازد.

پورفلاح افزود: فیات امروز یکی از بزرگترین خودروسازان اروپاست که محصولات متنوعی برای سبدهای گوناگون درآمدی دارد و به نظر می رسد در بخش ساخت خودروهای خانوادگی ارزان بتواند در ایران موفق عمل کند.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 116 تاريخ : دوشنبه 27 ارديبهشت 1395 ساعت: 2:36

رکود بازار خودرو توهم نیست

خودروسازان نیز براساس تعریف اقتصادی رکود تاکید دارند که فروش آنها از اوایل سال جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد همراه بوده است، بنابراین در شرایطی که تقاضای کافی برای محصولات عرضه شده آنها وجود دارد؛ رکود از میان رفته است. بنا به گفته خودروسازان یکی از عوامل مهم در شرایط رکودی خودرو طی چند سال اخیر تحریم‌های بین‌المللی و اثر آن بر اقتصاد کشور بوده است، اما تشدید این موضوع در سال 94 به‌دلیل جو روانی ناشی از تحقق برجام بود که بسیاری از بازارها در کشور را تحت الشعاع خود قرار داد؛ بنابراین تقاضا در بازار خودرو نیز به‌دلیل جو ناشی از ورود خودروهای جدید و تغییر شرایط بازار با افت مواجه شد، اما در شرایط کنونی که مشتریان خودرو از فضای ناشی از برجام و لغو تحریم‌ها فاصله گرفتند، به بازار مراجعه کرده‌اند و تقاضا با عرضه همخوان است و دلیلی برای رکود وجود ندارد. در این زمینه معاون بازاریابی و فروش یکی از شرکت های خودروساز رکود بازار خودرو را توهم می‌داند و معتقد است در شرایط کنونی که تقاضا بیش از عرضه است بنابراین نمی‌توان همچنان بازار خودرو را در رکود دانست. به اعتقاد وی، سال گذشته بحث امضای قراردادهای خودروسازان داخلی با خارجی و تاثیر فضای سیاسی برجام بر اقتصاد کشور موجب بروز مشکلاتی شد. براین اساس مردم احساس کردند به‌زودی خودروهای خارجی تولید مشترک خودروسازان عرضه می‌شود؛ بنابراین مشتریان به امید خودروهای جدید دست از خرید کشیدند و بازار در رکود فرو رفت. وی با اشاره به اینکه طی سال جاری فروش بر روال عادی قرار گرفته است، می‌گوید: در شرایط کنونی جو روانی حاکم بر بازار خودرو از بین رفته است؛ بنابراین مشتریان برای خرید خودرو به خودروسازان مراجعه می‌کنند.

در حالی خودروسازان به رشد فروش خود اشاره می‌کنند و این موضوع را عامل مهمی در رفع رکود می‌دانند که تولید خودروسازان در فروردین‌ماه سال جاری با افت مواجه بود. اما کارشناسان حجم تولید خودروسازان را یکی از عوامل تاثیرگذار در رکود بازار عنوان می‌کنند و معتقدند وقتی که ظرفیت تولید خودروسازان طی چند سال گذشته روندی کاهشی داشته است؛ بنابراین شرکت‌های خودروساز تاکنون نتوانستند به ظرفیت اصلی خود که تولید یک میلیون و 600 هزار دستگاهی سال 90 است، برسند و این به معنای وجود رکود در بازار خودرو است. در همین زمینه، یکی از مدیران ارشد شرکت‌های خودروساز در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» می‌گوید: وقتی خودروسازی با ظرفیت کمتر از ظرفیت واقعی خود تولید می‌کند یعنی در شرایط رکودی به سر می‌برد. وی با بیان اینکه شرکت‌های خودروساز در حال حاضر از 60 درصد ظرفیت تولید خود استفاده می‌کنند، عنوان می‌کند: این موضوع به معنای آن است که تقاضا برای خرید خودرو در بازار وجود ندارد که یکی از عوامل اصلی آن کاهش توان مالی مشتریان است. با این حال خودروسازان تاکید دارند که آنها توانایی تولید یک میلیون و 600 هزار دستگاهی سال 90 را دارند، اما به شرطی که شرایط تولید فراهم باشد. به اعتقاد آنها موانع موجود در مسیر تولید از جمله نقدینگی، کامل نبودن زنجیره تامین و مواردی از این دست موجب شده تا خودروسازان نتوانند به ظرفیت واقعی خود برسند. در همین زمینه، معاون فروش یکی از شرکت‌های خودروساز به مشکلات و موانع موجود در راه تولید اشاره می‌کند و می‌گوید: ظرفیت خالی به‌دلیل شرایط حاکم بر تولید است.

وی کاهش تولید خودروسازان در ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه را نیز به‌دلیل مشکلات قطعه‌سازان در تامین نقدینگی عنوان می‌کند. با این وجود، فربد زاوه، کارشناس خودرو در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» دلیل کاهش تولید را افت تقاضا در بازار می‌داند و می‌گوید: خودروسازان تولید خود را کاهش دادند و براساس تقاضای بازار به تولید می‌پردازند؛ بنابراین هنگامی که عرضه به میزان تقاضای بازار صورت می‌گیرد این موضوع به معنای از بین رفتن رکود نیست. وی می‌گوید: هنگامی که خودروسازان توانستند بیش از ظرفیت یک میلیون و 600 هزار دستگاهی به تولید بپردازند و با رشد مواجه شدند به معنی آن است که رکود از بین رفته است. وی با اشاره به اینکه تولید خودرو در سال 94 نیز نسبت به 93 روندی کاهشی داشته است، می‌گوید: وقتی خودروساز طبق ظرفیت‌های خود تولید نکند؛ یعنی در شرایط رکودی به سر می‌برد. یکی از عوامل دیگری که بسیاری از کارشناسان در بحث رکود بازار خودرو همواره به آن اشاره می‌کنند کاهش توان مالی مشتریان برای خرید خودرو است. آن‌گونه که کارشناسان می‌گویند، توان مالی مشتریان برای خرید خودرو نسبت به سال 90 با کاهش 40 درصدی مواجه شده که این به معنی کوچک شدن بازار بر اثر رکود است. آمار اقتصاد کلان نیز بر حاکم بودن رکود در بازار تاکید دارد؛ بنابراین هنگامی که تغییری در فضای کسب ‌وکار کشور صورت نگرفته و قدرت خرید مشتریان نیز افزایش پیدا نکرده، نمی‌توان گفت رکود از بین رفته است.

در این زمینه، برخی از کارشناسان به ابزارهای فروش خودروسازان به‌منظور بالا بردن توان مالی مشتریان و عدم تفاوت قیمت‌ها در بازار و کارخانه اشاره می‌کنند. یکی از مدیران ارشد شرکت‌های خودروساز در این باره می‌گوید: هنگامی که قیمت خودروها در بازار و کارخانه یکی است به معنی آن است که تقاضایی در بازار برای خرید خودرو وجود ندارد. وی خاطر نشان می‌کند: در دورانی که بازار خودرو با رونق همراه بود کاهش عرضه خودرو موجب افزایش فاصله قیمتی بازار و کارخانه می‌شد و همین موضوع یکی از عوامل نشان‌دهنده رکود است. در این میان اما موضوعی دیگر در اثبات وجود رکود، فروش خودروسازان با ابزارهایی چون پیش‌فروش با سودهای مشارکت و انصراف بالاتر از بانک‌ها‌ است. موضوعی که در سال 94 و ابتدای سال جاری بسیار مدنظر خودروسازان قرار گرفته است تا بتوانند تولیدات خود را به فروش برسانند. فربد زاوه با بیان اینکه خودروسازان با در نظر گرفتن شرایط عالی قصد دارند مشتریان را برای خرید ترغیب کنند، می‌گوید: وقتی فروش نقدی وجود ندارد یعنی مشتری توان خرید ندارد، خودروساز برای فروش محصولات خود از ابزارها با شرایط خوب بهره می‌برد. این موضوع به معنی آن است که بازار خودرو در رکود به‌سر می‌برد.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 159 تاريخ : يکشنبه 26 ارديبهشت 1395 ساعت: 6:13

اولین تجربه رانندگی با تویوتا پریوس 2016؛ طعم جذاب تکنولوژی

تجربه رانندگی با هر خودرویی پیش از خرید آن بسیار حائز اهمیت است، اما متاسفانه این مسئله در کشورمان چندان توسط عرضه کنندگان مورد توجه قرار نمی گیرد و کمتر خریداری می تواند پیش ار پرداخت بهای خودرو، طعم سواری با آن را بچشد.

Toyota_prius (4)

اما ظاهرا این شرایط رفته رفته در حال تغییر است و در اولین اقدام موثر در این راستا، شرکت وارد کننده خودروهای تویوتا به کشورمان یعنی ایرتویا، اقدام به مهیا کردن شرایط تست و آزمایش محدودی در فضای پارکینگ محدود این شرکت کرده است.

اقدامی که با استفبال مشتریان همراه بوده و نتایج مثبتی را به دنبال داشته است.

امکان تست رانندگی با این خودروها از مدل کاملا جدید (نسل چهارم) تویوتا پریوس آغاز شده و در آینده شامل سایر خودروهای تویوتا و حتی لکسوس نیز خواهد شد.

Toyota_prius (7)

در دومین روز این آزمایش ها که هر جمعه برگزار می شوند، فرصتی دست داد تا خبرنگاران نیز رانندگی با جدید ترین مدل پریوس را تجربه کنند.

خودرویی که ثبت نام آن آغاز شده است اما قیمت نهایی آن هنوز مشخص نیست، هرچند که به نظر می رسد در نهایت شاهد محدوده قیمتی 140 – 150 میلیون تومان برای این هیبریدی مدرن باشیم.

Toyota_prius (10)

تویوتا پریوس اساسا به عنوان یک مدل اقتصادی و البته دوستدار محیط زیست شناخته می شود و در نسل های گذشته خود هیچ گاه از نظر لذت رانندگی، خودرو هیجان انگیزی به حساب نمی آمد.

اما نسل چهارم یک گام مثبت به جلو در این زمینه محسوب می شود. هماهنگی بسیار خوب و موتور و گیربکس در حالت SPORT، ترمز های تیز و کار آمد (برخلاف اکثر خودروهای هیبریدی) و هندلینگ درخور توجه، از جمله ویژگی هایی هستند که حتی در فضای محدود تست ایرتویا نیز لمس آن ها امکان پذیر است.

Toyota_prius (13)

مصرف سوخت پریوس چیزی در حدود 4 لیتر در یکصد کیلومتر اعلام شده است و به خصوص در زمان حرکت در ترافیک سنگین شهر به دلیل هیبرید بودن این مدل، اختلاف مصرف سوخت آن نسبت به خودروهای غیر هیبرید بیشتر نمود می یابد.

در زمان رانندگی اتوبانی نیز، آیرودینامیک فوق العاده خوب و ضریب درگ پایین باعث کاهش مصرف سوخت و کمتر شدن صدای برخورد هوا با بدنه خودرو می شود.

پریوس البته با توجه به قدرت 121 اسب بخاری پیشرانه خودرو چندان سریع و خارق العاده ای نیست و طبق آزمایشات مجله کار اند درایور، صفر تا صدی در حدود 10.5 ثانیه دارد، اما به لطف گشتاور بالای موتور الکتریکی، شتاب گیری اولیه و واکنش خودرو به پدال گاز در مانور های لازم برای تردد شهری، از بسیاری خودروهای قدرتمند تر بهتر است.

Toyota_prius (15)

همچنین فضای درون کابین نیز به سبک محصولات ژاپنی کاملا هوشمندانه توسعه یافته و به غیر از نصب غیر معمول مجموعه نشانگر های پشت آمپر در قسمت وسط داشبورد (که عادت کردن به آن کمی سخت است) در سایر زمینه ها کاملا راحت و جا دار به نظر می رسد و حتی برای 5 سرنشین نیز محدودیت چندانی ایجاد نمی کند.

تویوتا پریوس 2016 همچنین به سیستم تعلیق نرمی مجهز است که ویژگی بسیار مثبتی با توجه به شرایط خیابان های کشورمان محسوب می شود و از سوی دیگر در آزمون هندلینگ کار اندر درایور به شتاب جانبی قابل تحمل 0.79 G دست یافته که رقمی مناسب نسبت به رقبا به حساب می آید، چرا که اکثر سدان های اقتصادی و اسپرت موجود در بازار ایران نیز در همین محدود 0.8 G قرار می گیرند و از این رو می توان هندلینگ و چسبندگی پریوس به سطح مسیر را مناسب توصیف کرد.

Toyota_prius (12)

در نهایت شاید بسیاری افراد با طراحی ظاهری خاص این مدل کنار نیایند یا پرداخت رقم 150 میلیونی برای یک خودرو خاص را توجیه پذیر ندانند، اما افرادی که به تکنولوژی و محیط زیست علاقه دارند، قطعا از راندن پریوس لذت خواهید بود.

Toyota_prius (9)

پریوس 2016 می تواند به لطف عملکردی خود، نگاه بسیاری افراد را نسبت به خودروهای اقتصادی و هیبریدی تغییر دهد و شگفت آور تر از نسل های قبلی، ظاهر شود.

Toyota_prius (3)

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 137 تاريخ : يکشنبه 26 ارديبهشت 1395 ساعت: 1:35

همکاری خودروسازان کره ای و ایرانی در ساخت خودروهای برقی در ایران

قرار است این شرکت برای تولید این خودروهای برقی با شرکت‌های خودروساز حاضر در ایران همکاری کرده و بخشی از فعالیت آن ایجاد مجموعه‌های تولید باتری و تجهیزات مورد نیاز این خودروها عنوان شده است.طرفین بر اساس این قرارداد به توافق رسیده‌اند که تا سال 2023 میلادی دست‌کم 60 هزار دستگاه از این خودروها را تولید کنند.یونهاپ خبرگزاری کره جنوبی روز جمعه گزارش کرد که بیشتر بندهای این قرارداد که مراحل مقدماتی را می‌گذراند، تا پایان سال قطعی می‌شود تا فعالیت‌های مشترک دو کشور هر چه سریع‌تر در این زمینه آغاز شود.

شرکت «ال اجی» کره جنوبی نیز اعلام کرده است که با ایران برای توسعه طرح‌های مشترک در بازارهای دیگر جهان نیز همکاری خواهد کرد.بنابراین گزارش، انتظار می‌رود که این شرکت با همکاری شرکت‌های ایرانی، طرح‌های دیگری را در بخش تولید خودروهای برقی، ساخت ایستگاه‌های تولید باتری و قطعات و تجهیزات این خودروها در خارج از بازار ایران اجرا کند.کره جنوبی و ایران به تازگی در جریان سفر سه روزه خانم «پارک گئون هی» رئیس‌جمهوری این کشور به تهران با افزایش حجم تبادلات تجاری از شش میلیارد و 100 هزار دلار کنونی به 18 میلیارد دلار به توافق رسیدند.دو کشور همچنین نزدیک به 60 سند، تفاهمنامه و قرارداد امضا کرده‌اند که ارزش آنها بالغ بر 45 میلیارد و 600 میلیون دلار گزارش شده است.

ایرنا

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 117 تاريخ : شنبه 25 ارديبهشت 1395 ساعت: 5:12

ایران خودرو قیمت دنا و تندر اتوماتیک افزایش نمی دهد

 مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: قیمت دو محصول دنا و تندر- 90 اتوماتیک که قیمت‌گذاری آنها از سوی شورای رقابت آزاد شده است، افزایش نمی‌یابد.هاشم یکه‌زارع اظهار کرد: مصوبه شورای رقابت در خارج کردن دو خودروی دنا و تندر- 90 اتوماتیک از شمول قیمت‌گذاری اقدام درستی است؛ زیرا این دو خودرو از نظر کلاس و سطح قیمتی دارای چندین رقیب در بازار خودروی داخلی هستند.

وی خاطرنشان کرد: ما به‌دنبال رقابت و افزایش سهم خود در بازار خودرو هستیم؛ بنابراین در حال حاضر برنامه‌ای برای افزایش قیمت دو خودروی دنا و تندر- 90 اتوماتیک نداشته و این دو خودرو همچنان با قیمت‌های فعلی عرضه خواهند شد.اخیرا رئیس شورای رقابت اعلام کرد: در جدیدترین جلسه این شورا مصوب شد دو خودروی دنا و تندر- 90 اتوماتیک از حوزه قیمت‌گذاری این شورا خارج شوند.رضا شیوا اظهار کرده بود: در حال حاضر قیمت این دو خودرو آزاد شده است و در بازار رقیب قیمتی دارند و می‌توانند با خودروهای دیگر رقابت کنند.

اقتصاد نیوز

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 130 تاريخ : شنبه 25 ارديبهشت 1395 ساعت: 5:12

نیسان میتسوبیشی را از بحران نجات می دهد

به گزارش رویترز، این توافق طناب نجاتی است برای میتسوبیشی که طی دو دهه گذشته با سومین رسوایی خود روبه‌رو شده و پس از فاش‌شدن دستکاری در آمار بهره‌وری سوخت خودروها 3 میلیارد دلار از ارزش بازاری خود را از دست داده است.

کارلوس گوسن، مدیرعامل نیسان، می‌گوید: جلب اعتماد مجدد مشتریان میتسوبیشی اصلی‌ترین چالش او خواهد بود، اما نیسان مدیریت خود را بر این خودروساز کوچک‌تر تحمیل نخواهد کرد. نیسان با خرید 34 درصد از سهامداری حق‌رای میتسوبیشی این قدرت را دارد که یک‌سوم اعضای هیات‌مدیره و همچنین رئیس هیات‌مدیره را انتخاب کند.

این مساله گمانه‌زنی‌هایی را درباره تغییر ترکیب مدیریتی میتسوبیشی مطرح کرده است. گوسن در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت:«نیسان اعضای هیات‌مدیره را پیشنهاد می‌دهد اما هیچ فردی را برای عضویت در هیات‌مدیره تحمیل نخواهد کرد.»

دنیای اقتصاد

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 150 تاريخ : شنبه 25 ارديبهشت 1395 ساعت: 4:11

افت 19 درصدی تیراژ خودروسازان بخش خصوصی

به نقل از دنیای اقتصاد – آمار تولید خودرو در فروردین‌ماه سال جاری نشان می‌دهد که چهار شرکت خودروساز بخش خصوصی شامل خودروسازان راین، خودروسازی مدیران، گروه بهمن و کرمان موتور در مجموع طی فروردین‌ماه سال جاری 4 هزار و 414 دستگاه خودرو به تولید رسانده‌اند. این در حالی است که خودروسازان بخش خصوصی در اولین ماه سال گذشته 5هزار و 485 دستگاه خودروی سواری را به تولید رسانده بودند. بنابراین، تولید خصوصی‌ها در فروردین‌ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افت 52/ 19 درصدی را تجربه کرده است. براین اساس، کرمان موتور که لیفان و جک را تولید می‌کند، در فروردین‌ماه سال جاری تیراژی برابر با یک هزار و 465 دستگاه داشته است که این میزان در مقایسه با سال 93 نشان از افت 6/ 45 تولید در این شرکت دارد.

از سوی دیگر، گروه بهمن نیز که مزدا3، لندمارک و آسا را مونتاژ می‌کند، با تیراژ 172 دستگاهی طی فروردین‌ماه سال جاری افت تولید 8/ 26 درصدی را به ثبت رسانده است. این خودروساز در مدت مشابه سال گذشته تعداد 235 دستگاه خودرو را به تولید رسانده بود. دیگر شرکت خودروساز خصوصی یعنی راین نیز درفروردین ماه سال‌جاری هیچ خودرویی تولید نکرده به‌طوری‌که تولید خودروی ولیکس این شرکت در ماه گذشته صفر بوده است. در این میان، هرچند بیشتر خودروسازان خصوصی با افت تولید مواجه شدند، اما شرکت مدیران خودرو که انواع مدل‌های «ام وی ام» و «تیگو 5» را تولید می‌کند، با تیراژ 2هزار و 777 دستگاهی توانسته رشد 11 درصدی را ثبت کند. این در حالی است که این خودروساز در مدت مشابه سال گذشته تعداد 2 هزار و 501 دستگاه خودرو تولید کرد. افت تولید خصوصی‌ها در شرایطی است که بازار خودرو در سال 95 نیز همچون سال گذشته در رکود به‌سر می‌برد.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 78 تاريخ : پنجشنبه 23 ارديبهشت 1395 ساعت: 4:40

فولکس واگن با قطعه سازان ایرانی وارد مذاکره می شود

به نقل از عصر خودرو –  همزمان با برگزاری نمایشگاه اتومکانیکای 2016 در دوبی تعدادی از قطعه سازان صاحب نام با مراجعه به غرفه هفته نامه خودرو امروز از ارسال ایمیل از سوی دفتر فولکس واگن برای دریافت اطلاعات اولیه تولیدات خود به این شرکت خبر دادند .
شرکت فولکس دو هفته پیش نیز شش دستگاه خودرو مدل جتا با حجم موتورهای مختلف برای انجام امور تست محصولاتش از ترکیه به ایران فرستاده بود .
طبق برنامه های اولیه تا کنون بیش از یک ماه از تاریخ قبلی اعلام رسمی نماینده جدید فولکس در ایران گذشته ولی این شرکت همچنان در تلاش برای نهایی کردن انتخاب شریک تجاری خود است.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 109 تاريخ : پنجشنبه 23 ارديبهشت 1395 ساعت: 3:38

جنرال موتورز و تحول در فروش خودروهای اشتراکی

یک شرکت خدمات مسافربری در آمریکا قصد دارد “تاکسی های بدون راننده” عرضه کند.

به گزارش توریسم، شرکت جنرال موتورز در همکاری با شرکت “لیفت” در حال آزمایش نوعی از شورلت های مخصوص بدون راننده هستند تا به عنوان تاکسی از آنها استفاده شود. لیفت (Lyft) و اوبر (Uber) دو شرکت هستند که با استفاده از اپلیکیشن تلفن همراه، کار حمل و نقل مسافر را انجام می دهند. این شرکت ها باکسانی که مایل هستند با ماشین خود حمل و نقل مسافر انجام دهند، قرارداد دارند.

همزمان، کافیست مشتری اَپ را نصب کند و با دادن اطلاعات اولیه، مشترک شود. بعد، هر بار که نیاز به تاکسی داشته باشد، روی اپلیکیشن، نزدیک ترین ماشین طرف قرار داد شرکت را می تواند انتخاب کند. کلیه داد و ستد هم از طریق همین اپلیکیشن انجام می شود. هرچند این خدمات تاکسی نیست، اما خدماتی مشابه تاکسی تلفنی های سابق می‌دهند و در ایران برخی رسانه ها به آن، “سامانه همسفری” می گویند.

این دو شرکت رقابت شدیدی هم با هم دارند.اکنون شرکت لیفت موفق شده نظر جنرال موتورز را جلب کند تا اولین تاکسی تلفنی های بدون راننده را در یکی از شهرهای آمریکا راه بیاندازد. نام نخستین شهری که این تاکسی در آنجا آزمایش می شود محرمانه مانده است. جنرال موتورز ۵۰۰ میلیون دلار در شرکت لیفت سرمایه گذاری کرده است. شرکت جنرال موتورز از دو سال پیش روی این طرح کار کرده است.

توسعه این ایده در آینده منجر به اشتراک گذاری وسیع خودروها خواهد شد و ممکن است روند فروش شخصی خودرو را در بسیاری کشورها تغییر دهد.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 146 تاريخ : چهارشنبه 22 ارديبهشت 1395 ساعت: 19:04

جشنواره ویژه فروش میتسوبیشی اوت لندر

قیمت و شرایط فروش استثنایی اوتلندر 2016میتسوبیشی اوتلندر شاسی بلند سایز متوسط و لوکس ترین محصول فعلی میتسوبیشی در بازار ایران در مدل 2016 خود یک فیس لیفت استثنایی را تجربه کرده است.

نمای جلوی خودرو نسبت به مدل 2014 و 2015 کاملا متحول شده و ظاهری تیز ، خشن و تهاجمی به خود گرفته است . در نمای جانبی رینگ های 18 اینچی جدید برس خورده به همراه افزایش چند میلی متری ارتفاع باعث شده است تا خودرو ظاهری پویاتر و داینامیک تر پیداکند.

میتسوبیشی اوت لندر-3
همچنین نمای عقب خودرو نیز کاملا تغییر یافته ، چراغ های بزرگ عقب با تکنولوژی LED سه بعدی جذابیت زیادی به خودرو بخصوص در شب داده است . به همراه اینها طرح کاملا جدید سپر جلو وعقب را نیز اضافه کنید . مجموعه این تغییرات باعث شده تا اوتلندر 2016 ظاهری خشن ، برنده و دینامیک پیدا کند . همچنین استفاده از نسل سوم گیربکس های CVT باعث شده است تا اوتلندر 2016 شتاب بیشتر ، مصرف سوخت کمتر و حرکت روانتر را تجربه کند.

میتسوبیشی اوت لندر-9
آرین موتور، نماینده رسمی میتسوبیشی موتورز ژاپن ،این خودرو را با قیمت 206 میلیون تومان به بازار عرضه می کند . همچنین امکان خرید اقساطی اوتلندر 2016 فراهم شده است .در روش خرید اقساطی مبلغ 108 میلیون تومان طی دو فقره چک 54 میلیون تومانی پیش پرداخت می شود و مابقی مبلغ خودرو طی اقساط 12 ماهه بدون بهره باید پرداخت شود . همچنین در صورت خرید نقدی مشتریان می توانند از تخفیف خرید نقدی این خودرو بهره مند شوند . موعد تحویل در هر دو روش خرید نقدی یا اقساط 60 روز کاری است و به خریداران سود مشارکت تعلق می گیرد .
علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت شرکت آرین موتور به آدرس arian-motor.com مراجعه نمایند.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 108 تاريخ : چهارشنبه 22 ارديبهشت 1395 ساعت: 17:49

پارس های پلیس راهی ترکمنستان شدند

به نقل از دنیای اقتصاد ، تفضلی گفت: برمبنای قراردادی که با وزارت کشور ترکمنستان منعقد شده تامین 200 دستگاه خودروی پلیس این کشور توسط ایران‌خودرو صورت می‌گیرد که در صورت تایید، تامین ناوگان مورد‌نیاز پلیس ترکمنستان از سوی ایران‌خودرو ادامه خواهد یافت. وی تصریح کرد: خودروهایی که به مقصد ترکمنستان بارگیری شد مورد تایید نماینده‌های وزارت کشور ترکمنستان بوده است. تفضلی افزود: ترکمنستان از کشورهای مشترک المنافع است که ایران‌خودرو آن را به‌عنوان دروازه‌ای برای صادرات به کشورهای منطقه به‌شمار می‌آورد.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 87 تاريخ : چهارشنبه 22 ارديبهشت 1395 ساعت: 17:49

سیتروئن: مذاکرات با سایپا هنوز نهایی نیست

منصور معظمی گفت: دومین قرارداد حضور سرمایه‌گذاران خارجی در صنعت خودروی ایران در روزهای گذشته میان شرکت سایپا و سیتروئن فرانسه به امضا رسیده که این قرارداد به‌صورت جوینت‌ونچر و با سرمایه‌گذاری این شرکت در سایت سایپای کاشان عملیاتی خواهد شد. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: براساس قراردادی که به امضا رسیده، این شرکت فرانسوی باید منابع مالی خارجی خود را به ایران بیاورد و شرکت ایرانی سایپا نیز سایت تولید خودروی خود در کاشان را به‌عنوان آورده پروژه، در اختیار سیتروئن قرار می‌دهد. وی تصریح کرد: قرار بر این است که چند مدل خودرو در کلاس جدید به‌صورت مشترک از سوی این دو خودروساز تولید شود که ۶۰ درصد آن به بازار داخل و ۴۰ درصد آن به بازارهای صادراتی ارسال خواهد شد.

به نقل از دنیای اقتصاد  – رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اظهار کرد: کار طراحی، مهندسی و تامین منابع مالی از سوی این شرکت فرانسوی صورت خواهد گرفت و سایپا نیز آورده‌ای به‌صورت مالی نخواهد داشت. معظمی خاطرنشان کرد: سیتروئن علاوه‌بر انتقال دانش فنی، سرمایه نیز به ایران وارد خواهد کرد. در قراردادی که میان شرکت سیتروئن و سایپا به امضا رسیده، این شرکت فرانسوی قرار است ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه را وارد ایران کند. پیش از این، پژوی فرانسه قرارداد مشترکی به‌صورت جوینت‌ونچر را با گروه صنعتی ایران‌خودرو به امضا رسانده که بر مبنای آن، قرار است سه مدل خودروی این کمپانی فرانسوی در ایران به‌صورت مشترک تولید شود.

این ادعا درحالیست که مقامات سیتروئن هنوز قرارداد با سایپا را نهایی نمی دانند و بر مذاکرات بیشتر تاکید دارند.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 89 تاريخ : چهارشنبه 22 ارديبهشت 1395 ساعت: 17:49


دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 105 تاريخ : چهارشنبه 22 ارديبهشت 1395 ساعت: 16:48

پارس های پلیس راهی ترکمنستان شدند

به نقل از دنیای اقتصاد ، تفضلی گفت: برمبنای قراردادی که با وزارت کشور ترکمنستان منعقد شده تامین 200 دستگاه خودروی پلیس این کشور توسط ایران‌خودرو صورت می‌گیرد که در صورت تایید، تامین ناوگان مورد‌نیاز پلیس ترکمنستان از سوی ایران‌خودرو ادامه خواهد یافت. وی تصریح کرد: خودروهایی که به مقصد ترکمنستان بارگیری شد مورد تایید نماینده‌های وزارت کشور ترکمنستان بوده است. تفضلی افزود: ترکمنستان از کشورهای مشترک المنافع است که ایران‌خودرو آن را به‌عنوان دروازه‌ای برای صادرات به کشورهای منطقه به‌شمار می‌آورد.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 130 تاريخ : چهارشنبه 22 ارديبهشت 1395 ساعت: 5:20

سیتروئن: مذاکرات با سایپا هنوز نهایی نیست

منصور معظمی گفت: دومین قرارداد حضور سرمایه‌گذاران خارجی در صنعت خودروی ایران در روزهای گذشته میان شرکت سایپا و سیتروئن فرانسه به امضا رسیده که این قرارداد به‌صورت جوینت‌ونچر و با سرمایه‌گذاری این شرکت در سایت سایپای کاشان عملیاتی خواهد شد. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: براساس قراردادی که به امضا رسیده، این شرکت فرانسوی باید منابع مالی خارجی خود را به ایران بیاورد و شرکت ایرانی سایپا نیز سایت تولید خودروی خود در کاشان را به‌عنوان آورده پروژه، در اختیار سیتروئن قرار می‌دهد. وی تصریح کرد: قرار بر این است که چند مدل خودرو در کلاس جدید به‌صورت مشترک از سوی این دو خودروساز تولید شود که ۶۰ درصد آن به بازار داخل و ۴۰ درصد آن به بازارهای صادراتی ارسال خواهد شد.

به نقل از دنیای اقتصاد  – رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اظهار کرد: کار طراحی، مهندسی و تامین منابع مالی از سوی این شرکت فرانسوی صورت خواهد گرفت و سایپا نیز آورده‌ای به‌صورت مالی نخواهد داشت. معظمی خاطرنشان کرد: سیتروئن علاوه‌بر انتقال دانش فنی، سرمایه نیز به ایران وارد خواهد کرد. در قراردادی که میان شرکت سیتروئن و سایپا به امضا رسیده، این شرکت فرانسوی قرار است ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه را وارد ایران کند. پیش از این، پژوی فرانسه قرارداد مشترکی به‌صورت جوینت‌ونچر را با گروه صنعتی ایران‌خودرو به امضا رسانده که بر مبنای آن، قرار است سه مدل خودروی این کمپانی فرانسوی در ایران به‌صورت مشترک تولید شود.

این ادعا درحالیست که مقامات سیتروئن هنوز قرارداد با سایپا را نهایی نمی دانند و بر مذاکرات بیشتر تاکید دارند.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 137 تاريخ : چهارشنبه 22 ارديبهشت 1395 ساعت: 5:20

زوال نمایشگاه خودروهای وارداتی در تهران

اگر به سال 93 برگردیم، متوجه می‌شویم که در آن دوران، نمایشگاه‌های خودرو خارجی رونق زیادی داشته و پی‌در‌پی به تعداد آنها افزوده می‌شد. به‌عبارت بهتر، تشدید روند ورود خودرو به کشور، خیلی‌ها را به سمت راه انداختن نمایشگاه‌های خودرو ترغیب کرد تا کسب‌و‌کاری پر رونق را برای خود دست و پا کنند. این در شرایطی بود که در همان سال و با مصوبه وزارت صنعت، واردات خودرو به محاق رفت و غروب نمایشگاه‌ها نیز به تدریج آغاز شد. بهمن‌ماه 93 بود که وزارت صنعت در اقدامی ناگهانی، واردات متفرقه خودرو را ممنوع و اعلام کرد.

خودروهای خارجی تنها از ناحیه نمایندگی‌های رسمی می‌توانند وارد کشور شوند. هرچند این وزارتخانه چندی بعد مصوبه‌اش را اصلاح و واردات متفرقه را از وضعیت «ممنوع» به حالت «مشروط» تغییر داد، اما در نهایت روند ورود خودروهای خارجی به کشور کند و کندتر شد و اثر خود را در آمار سال 94 گذاشت. بر این اساس، طی سال 94 کمتر از 60 هزار خودرو به کشور آمد و این در حالی بود که در سال 93، بیش از 100 هزار دستگاه انواع خودرو خارجی وارد شد. در واقع واردات خودرو در سال گذشته و نسبت به سال قبل‌تر، تقریبا نصف شد و به اذعان بیشتر کارشناسان، این اتفاق در نتیجه سیاست‌های وزارت صنعت رخ داد. هرچه هست، در حال حاضر نمایشگاه‌های خودرو دیگر رونق دو سال پیش را ندارند و برخی از آنها حتی تغییر کاربری داده و به محل فروش فست‌فود و لوازم خانگی و… تبدیل شده‌اند.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 104 تاريخ : چهارشنبه 22 ارديبهشت 1395 ساعت: 1:57

کدام خودرو داخلی رقابتی است؟ گره کور صنعت خودرو را از ریشه باز کنید

در عین حال، تاثیر افزایش واردات کالاهای با ارزش بالا مانند خودرو در سایر بازارها خصوصا بازارهای پولی و مالی و نرخ ارز، فراتر از آن است که با صفر کردن تعرفه منتظر کاهش قیمت‌ها باشیم. در نتیجه به‌نظر می‌رسد مهم‌ترین این ابزار، دخالت در حجم مالکیت تصدی‌گرایانه بنگاه‌های انحصارگرا و ایجاد تعدد در مالکیت‌ها است. در واقع انحصار عمدتا از تمرکز مالکیت به‌وجود می‌آید، در صورتی که رقابت، اثر مستقیم تعدد مالکیت است.

به‌دلیل اینکه خودروسازان ایرانی بیشتر کارخانه تولید محصولات شرکای خارجی خود هستند تا یک خودروساز، تمرکز مالکیت در این شرایط نه تنها هیچ تاثیر مثبت اقتصادی ندارد که سبب می‌شود هزینه‌های سربار، قیمت تمام شده محصولات را بالا ببرد. در کنار این موضوع، اجبار پنهان خودروسازان خارجی به مشارکت با دو شرکت اصلی تولید‌کننده خودرو در ایران، ریشه‌های انحصار را در آینده تقویت می‌کند. این محلی است که شورا باید سریعا به آن ورود و با ممنوعیت مشارکت جدید برای شرکت‌های دارای سهم بازار بالاتر از یک حد مشخص، از تقویت انحصار جلوگیری کند.

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی در واکنش به مصوبه اخیر شورای رقابت مبنی بر آزادسازی قیمت برخی خودروهای داخلی گفت: خودروهای تولیدی خودروسازان داخلی گران هستند؛ بنابراین قیمت آنها نباید آزاد شود. امرالله امینی اظهار کرد: شورای رقابت اعلام کند کدام خودروی داخلی در شرایط رقابتی تولید و عرضه‌ می‌شود که می‌خواهد قیمت‌گذاری آنها را آزاد کند. وی با بیان اینکه همه امکانات در اختیار خودروسازان داخلی است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر هیچ یک از خودروهای داخلی با شرایط رقابتی تولید و عرضه نمی‌شود.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 118 تاريخ : چهارشنبه 22 ارديبهشت 1395 ساعت: 1:57

جشنواره ویژه فروش میتسوبیشی اوت لندر

قیمت و شرایط فروش استثنایی اوتلندر 2016میتسوبیشی اوتلندر شاسی بلند سایز متوسط و لوکس ترین محصول فعلی میتسوبیشی در بازار ایران در مدل 2016 خود یک فیس لیفت استثنایی را تجربه کرده است.

نمای جلوی خودرو نسبت به مدل 2014 و 2015 کاملا متحول شده و ظاهری تیز ، خشن و تهاجمی به خود گرفته است . در نمای جانبی رینگ های 18 اینچی جدید برس خورده به همراه افزایش چند میلی متری ارتفاع باعث شده است تا خودرو ظاهری پویاتر و داینامیک تر پیداکند.

میتسوبیشی اوت لندر-3
همچنین نمای عقب خودرو نیز کاملا تغییر یافته ، چراغ های بزرگ عقب با تکنولوژی LED سه بعدی جذابیت زیادی به خودرو بخصوص در شب داده است . به همراه اینها طرح کاملا جدید سپر جلو وعقب را نیز اضافه کنید . مجموعه این تغییرات باعث شده تا اوتلندر 2016 ظاهری خشن ، برنده و دینامیک پیدا کند . همچنین استفاده از نسل سوم گیربکس های CVT باعث شده است تا اوتلندر 2016 شتاب بیشتر ، مصرف سوخت کمتر و حرکت روانتر را تجربه کند.

میتسوبیشی اوت لندر-9
آرین موتور، نماینده رسمی میتسوبیشی موتورز ژاپن ،این خودرو را با قیمت 206 میلیون تومان به بازار عرضه می کند . همچنین امکان خرید اقساطی اوتلندر 2016 فراهم شده است .در روش خرید اقساطی مبلغ 108 میلیون تومان طی دو فقره چک 54 میلیون تومانی پیش پرداخت می شود و مابقی مبلغ خودرو طی اقساط 12 ماهه بدون بهره باید پرداخت شود . همچنین در صورت خرید نقدی مشتریان می توانند از تخفیف خرید نقدی این خودرو بهره مند شوند . موعد تحویل در هر دو روش خرید نقدی یا اقساط 60 روز کاری است و به خریداران سود مشارکت تعلق می گیرد .
علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت شرکت آرین موتور به آدرس arian-motor.com مراجعه نمایند.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 118 تاريخ : چهارشنبه 22 ارديبهشت 1395 ساعت: 1:57


دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 118 تاريخ : چهارشنبه 22 ارديبهشت 1395 ساعت: 0:34


میتسوبیشی اوتلندر در جشنواره خرید متفاوت آرین موتور

قیمت و شرایط فروش استثنایی اوتلندر 2016میتسوبیشی اوتلندر شاسی بلند سایز متوسط و لوکس ترین محصول فعلی میتسوبیشی در بازار ایران در مدل 2016 خود یک فیس لیفت استثنایی را تجربه کرده است .

نمای جلوی خودرو نسبت به مدل 2014 و 2015 کاملا متحول شده و ظاهری تیز ، خشن و تهاجمی به خود گرفته است . در نمای جانبی رینگ های 18 اینچی جدید برس خورده به همراه افزایش چند میلی متری ارتفاع باعث شده است تا خودرو ظاهری پویاتر و داینامیک تر پیداکند.

میتسوبیشی اوت لندر-3
همچنین نمای عقب خودرو نیز کاملا تغییر یافته ، چراغ های بزرگ عقب با تکنولوژی LED سه بعدی جذابیت زیادی به خودرو بخصوص در شب داده است . به همراه اینها طرح کاملا جدید سپر جلو وعقب را نیز اضافه کنید . مجموعه این تغییرات باعث شده تا اوتلندر 2016 ظاهری خشن ، برنده و دینامیک پیدا کند . همچنین استفاده از نسل سوم گیربکس های CVT باعث شده است تا اوتلندر 2016 شتاب بیشتر ، مصرف سوخت کمتر و حرکت روانتر را تجربه کند.

میتسوبیشی اوت لندر-9
آرین موتور، نماینده رسمی میتسوبیشی موتورز ژاپن ،این خودرو را با قیمت 206 میلیون تومان به بازار عرضه می کند . همچنین امکان خرید اقساطی اوتلندر 2016 فراهم شده است .در روش خرید اقساطی مبلغ 108 میلیون تومان طی دو فقره چک 54 میلیون تومانی پیش پرداخت می شود و مابقی مبلغ خودرو طی اقساط 12 ماهه بدون بهره باید پرداخت شود . همچنین در صورت خرید نقدی مشتریان می توانند از تخفیف خرید نقدی این خودرو بهره مند شوند . موعد تحویل در هر دو روش خرید نقدی یا اقساط 60 روز کاری است و به خریداران سود مشارکت تعلق می گیرد .
علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت شرکت آرین موتور به آدرس arian-motor.com مراجعه نمایند.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 119 تاريخ : سه شنبه 21 ارديبهشت 1395 ساعت: 17:53

کدام خودرو داخلی رقابتی است؟ گره کور صنعت خودرو را از ریشه باز کنید

در عین حال، تاثیر افزایش واردات کالاهای با ارزش بالا مانند خودرو در سایر بازارها خصوصا بازارهای پولی و مالی و نرخ ارز، فراتر از آن است که با صفر کردن تعرفه منتظر کاهش قیمت‌ها باشیم. در نتیجه به‌نظر می‌رسد مهم‌ترین این ابزار، دخالت در حجم مالکیت تصدی‌گرایانه بنگاه‌های انحصارگرا و ایجاد تعدد در مالکیت‌ها است. در واقع انحصار عمدتا از تمرکز مالکیت به‌وجود می‌آید، در صورتی که رقابت، اثر مستقیم تعدد مالکیت است.

به‌دلیل اینکه خودروسازان ایرانی بیشتر کارخانه تولید محصولات شرکای خارجی خود هستند تا یک خودروساز، تمرکز مالکیت در این شرایط نه تنها هیچ تاثیر مثبت اقتصادی ندارد که سبب می‌شود هزینه‌های سربار، قیمت تمام شده محصولات را بالا ببرد. در کنار این موضوع، اجبار پنهان خودروسازان خارجی به مشارکت با دو شرکت اصلی تولید‌کننده خودرو در ایران، ریشه‌های انحصار را در آینده تقویت می‌کند. این محلی است که شورا باید سریعا به آن ورود و با ممنوعیت مشارکت جدید برای شرکت‌های دارای سهم بازار بالاتر از یک حد مشخص، از تقویت انحصار جلوگیری کند.

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی در واکنش به مصوبه اخیر شورای رقابت مبنی بر آزادسازی قیمت برخی خودروهای داخلی گفت: خودروهای تولیدی خودروسازان داخلی گران هستند؛ بنابراین قیمت آنها نباید آزاد شود. امرالله امینی اظهار کرد: شورای رقابت اعلام کند کدام خودروی داخلی در شرایط رقابتی تولید و عرضه‌ می‌شود که می‌خواهد قیمت‌گذاری آنها را آزاد کند. وی با بیان اینکه همه امکانات در اختیار خودروسازان داخلی است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر هیچ یک از خودروهای داخلی با شرایط رقابتی تولید و عرضه نمی‌شود.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 160 تاريخ : سه شنبه 21 ارديبهشت 1395 ساعت: 6:50

فراخوان نوشتن نظرات مردمی در مورد خودروی سمند، سورن و دنا با موتور ملی EF7

فراخوان نوشتن نظرات مردمی در مورد خودروی سمند، سورن و دنا با موتور ملی EF7 

همراهان عزیزی  که خودروها فوق با موتور ملی را  داشته یا دارند می توانند نظرات و تجارب مالکیت خود را در مورد این خودرو به آی دی تلگرام @dande6opinions ارسال نمایند.

تمامی نظرات در وب سایت دنده 6 به نمایش درخواهد آمد و نظرات منتخب نیز در کانال دنده 6 منتشر می شود.

تجربیات شما می تواند به نکات مثبت و منفی فنی و عملکردی خودرو، خدمات پس از فروش، بازار دست دوم، افت قیمت و سایر مسائل مورد نظر باشد.

در صورت تمایل می توانید تصویر خود و خودرو را نیز ارسال نمایید، اگر مایل به انتشار نام خود در پایین نوشته حین انتشار هستید حتما نام خود را در پایان مطلب اشاره کنید.

قطعا اشاره صحیح به واقعیات در مورد این خودرو می تواند راهنمای خوبی برای خریداران و عموم مردم باشد.

عضویت در کانال تلگرام دنده از طریق لینک روبرو Telegram.me/Dande6

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 163 تاريخ : دوشنبه 20 ارديبهشت 1395 ساعت: 19:43

قیمت تیبا در عراق و اکراین و آذربایجان، گرانتر از تیبای ایرانی

ایرنا: گزارش سایپا از مقایسه قیمت فروش خودروی تیبا در بازار ایران و برخی از بازارهای هدف صادرات نشان می‌دهد که قیمت این خودرو در داخل کشور نسبت به هفت کشوری که تیبا صادر می‌شود، ارزان‌تر است. به‌طور نمونه خودروی تیبا مدل 2016 در بازار جمهوری آذربایجان با آپشن‌های «ایربگ راننده و سرنشین، ترمز ای.بی.اس، فرمان هیدرولیک و کولر» به قیمت 8 هزار و 600 دلار، در لبنان 9هزار و 200 دلار و در الجزایر هفت هزار و 500 دلار به فروش می‌رسد؛ در‌حالی‌که در کشورمان 6 هزار و 900 دلار به فروش می‌رسد.

همچنین قیمت این خودرو با آپشن‌های فرمان هیدرولیک و کولر در اوکراین هفت هزار و 500 دلار، مصر هشت هزار و 750 دلار، عراق هفت هزار و 500 دلار و سوریه هفت هزار دلار است. با این حال، حذف هزینه‌های شماره‌گذاری، بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده و همچنین استرداد حقوق و عوارض گمرکی، به‌عنوان سیاست‌های تشویقی دولت برای صادرکنندگان سبب کاهش حدود 25 درصدی قیمت تیبا در بازارهای صادراتی نسبت به بازار داخل شده است.

دنیای اقتصاد

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 107 تاريخ : دوشنبه 20 ارديبهشت 1395 ساعت: 19:43

زوال نمایشگاه خودروهای وارداتی در تهران

اگر به سال 93 برگردیم، متوجه می‌شویم که در آن دوران، نمایشگاه‌های خودرو خارجی رونق زیادی داشته و پی‌در‌پی به تعداد آنها افزوده می‌شد. به‌عبارت بهتر، تشدید روند ورود خودرو به کشور، خیلی‌ها را به سمت راه انداختن نمایشگاه‌های خودرو ترغیب کرد تا کسب‌و‌کاری پر رونق را برای خود دست و پا کنند. این در شرایطی بود که در همان سال و با مصوبه وزارت صنعت، واردات خودرو به محاق رفت و غروب نمایشگاه‌ها نیز به تدریج آغاز شد. بهمن‌ماه 93 بود که وزارت صنعت در اقدامی ناگهانی، واردات متفرقه خودرو را ممنوع و اعلام کرد.

خودروهای خارجی تنها از ناحیه نمایندگی‌های رسمی می‌توانند وارد کشور شوند. هرچند این وزارتخانه چندی بعد مصوبه‌اش را اصلاح و واردات متفرقه را از وضعیت «ممنوع» به حالت «مشروط» تغییر داد، اما در نهایت روند ورود خودروهای خارجی به کشور کند و کندتر شد و اثر خود را در آمار سال 94 گذاشت. بر این اساس، طی سال 94 کمتر از 60 هزار خودرو به کشور آمد و این در حالی بود که در سال 93، بیش از 100 هزار دستگاه انواع خودرو خارجی وارد شد. در واقع واردات خودرو در سال گذشته و نسبت به سال قبل‌تر، تقریبا نصف شد و به اذعان بیشتر کارشناسان، این اتفاق در نتیجه سیاست‌های وزارت صنعت رخ داد. هرچه هست، در حال حاضر نمایشگاه‌های خودرو دیگر رونق دو سال پیش را ندارند و برخی از آنها حتی تغییر کاربری داده و به محل فروش فست‌فود و لوازم خانگی و… تبدیل شده‌اند.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 115 تاريخ : دوشنبه 20 ارديبهشت 1395 ساعت: 19:43


دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 88 تاريخ : دوشنبه 20 ارديبهشت 1395 ساعت: 16:08

فراخوان نوشتن نظرات مردمی در مورد خودروی سمند، سورن و دنا با موتور ملی EF7

فراخوان نوشتن نظرات مردمی در مورد خودروی سمند، سورن و دنا با موتور ملی EF7 

همراهان عزیزی  که خودروها فوق با موتور ملی را  داشته یا دارند می توانند نظرات و تجارب مالکیت خود را در مورد این خودرو به آی دی تلگرام @dande6opinions ارسال نمایند.

تمامی نظرات در وب سایت دنده 6 به نمایش درخواهد آمد و نظرات منتخب نیز در کانال دنده 6 منتشر می شود.

تجربیات شما می تواند به نکات مثبت و منفی فنی و عملکردی خودرو، خدمات پس از فروش، بازار دست دوم، افت قیمت و سایر مسائل مورد نظر باشد.

در صورت تمایل می توانید تصویر خود و خودرو را نیز ارسال نمایید، اگر مایل به انتشار نام خود در پایین نوشته حین انتشار هستید حتما نام خود را در پایان مطلب اشاره کنید.

قطعا اشاره صحیح به واقعیات در مورد این خودرو می تواند راهنمای خوبی برای خریداران و عموم مردم باشد.

عضویت در کانال تلگرام دنده از طریق لینک روبرو Telegram.me/Dande6

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 132 تاريخ : دوشنبه 20 ارديبهشت 1395 ساعت: 13:30

قیمت تیبا در عراق و اکراین و آذربایجان، گرانتر از تیبای ایرانی

ایرنا: گزارش سایپا از مقایسه قیمت فروش خودروی تیبا در بازار ایران و برخی از بازارهای هدف صادرات نشان می‌دهد که قیمت این خودرو در داخل کشور نسبت به هفت کشوری که تیبا صادر می‌شود، ارزان‌تر است. به‌طور نمونه خودروی تیبا مدل 2016 در بازار جمهوری آذربایجان با آپشن‌های «ایربگ راننده و سرنشین، ترمز ای.بی.اس، فرمان هیدرولیک و کولر» به قیمت 8 هزار و 600 دلار، در لبنان 9هزار و 200 دلار و در الجزایر هفت هزار و 500 دلار به فروش می‌رسد؛ در‌حالی‌که در کشورمان 6 هزار و 900 دلار به فروش می‌رسد.

همچنین قیمت این خودرو با آپشن‌های فرمان هیدرولیک و کولر در اوکراین هفت هزار و 500 دلار، مصر هشت هزار و 750 دلار، عراق هفت هزار و 500 دلار و سوریه هفت هزار دلار است. با این حال، حذف هزینه‌های شماره‌گذاری، بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده و همچنین استرداد حقوق و عوارض گمرکی، به‌عنوان سیاست‌های تشویقی دولت برای صادرکنندگان سبب کاهش حدود 25 درصدی قیمت تیبا در بازارهای صادراتی نسبت به بازار داخل شده است.

دنیای اقتصاد

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 112 تاريخ : دوشنبه 20 ارديبهشت 1395 ساعت: 13:30

زوال نمایشگاه خودروهای وارداتی در تهران

اگر به سال 93 برگردیم، متوجه می‌شویم که در آن دوران، نمایشگاه‌های خودرو خارجی رونق زیادی داشته و پی‌در‌پی به تعداد آنها افزوده می‌شد. به‌عبارت بهتر، تشدید روند ورود خودرو به کشور، خیلی‌ها را به سمت راه انداختن نمایشگاه‌های خودرو ترغیب کرد تا کسب‌و‌کاری پر رونق را برای خود دست و پا کنند. این در شرایطی بود که در همان سال و با مصوبه وزارت صنعت، واردات خودرو به محاق رفت و غروب نمایشگاه‌ها نیز به تدریج آغاز شد. بهمن‌ماه 93 بود که وزارت صنعت در اقدامی ناگهانی، واردات متفرقه خودرو را ممنوع و اعلام کرد.

خودروهای خارجی تنها از ناحیه نمایندگی‌های رسمی می‌توانند وارد کشور شوند. هرچند این وزارتخانه چندی بعد مصوبه‌اش را اصلاح و واردات متفرقه را از وضعیت «ممنوع» به حالت «مشروط» تغییر داد، اما در نهایت روند ورود خودروهای خارجی به کشور کند و کندتر شد و اثر خود را در آمار سال 94 گذاشت. بر این اساس، طی سال 94 کمتر از 60 هزار خودرو به کشور آمد و این در حالی بود که در سال 93، بیش از 100 هزار دستگاه انواع خودرو خارجی وارد شد. در واقع واردات خودرو در سال گذشته و نسبت به سال قبل‌تر، تقریبا نصف شد و به اذعان بیشتر کارشناسان، این اتفاق در نتیجه سیاست‌های وزارت صنعت رخ داد. هرچه هست، در حال حاضر نمایشگاه‌های خودرو دیگر رونق دو سال پیش را ندارند و برخی از آنها حتی تغییر کاربری داده و به محل فروش فست‌فود و لوازم خانگی و… تبدیل شده‌اند.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 98 تاريخ : دوشنبه 20 ارديبهشت 1395 ساعت: 13:30


دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 174 تاريخ : دوشنبه 20 ارديبهشت 1395 ساعت: 12:21

قیمت تیبا در عراق و اکراین و آذربایجان، گرانتر از تیبای ایرانی

ایرنا: گزارش سایپا از مقایسه قیمت فروش خودروی تیبا در بازار ایران و برخی از بازارهای هدف صادرات نشان می‌دهد که قیمت این خودرو در داخل کشور نسبت به هفت کشوری که تیبا صادر می‌شود، ارزان‌تر است. به‌طور نمونه خودروی تیبا مدل 2016 در بازار جمهوری آذربایجان با آپشن‌های «ایربگ راننده و سرنشین، ترمز ای.بی.اس، فرمان هیدرولیک و کولر» به قیمت 8 هزار و 600 دلار، در لبنان 9هزار و 200 دلار و در الجزایر هفت هزار و 500 دلار به فروش می‌رسد؛ در‌حالی‌که در کشورمان 6 هزار و 900 دلار به فروش می‌رسد.

همچنین قیمت این خودرو با آپشن‌های فرمان هیدرولیک و کولر در اوکراین هفت هزار و 500 دلار، مصر هشت هزار و 750 دلار، عراق هفت هزار و 500 دلار و سوریه هفت هزار دلار است. با این حال، حذف هزینه‌های شماره‌گذاری، بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده و همچنین استرداد حقوق و عوارض گمرکی، به‌عنوان سیاست‌های تشویقی دولت برای صادرکنندگان سبب کاهش حدود 25 درصدی قیمت تیبا در بازارهای صادراتی نسبت به بازار داخل شده است.

دنیای اقتصاد

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 286 تاريخ : دوشنبه 20 ارديبهشت 1395 ساعت: 6:39

زوال نمایشگاه خودروهای وارداتی در تهران

اگر به سال 93 برگردیم، متوجه می‌شویم که در آن دوران، نمایشگاه‌های خودرو خارجی رونق زیادی داشته و پی‌در‌پی به تعداد آنها افزوده می‌شد. به‌عبارت بهتر، تشدید روند ورود خودرو به کشور، خیلی‌ها را به سمت راه انداختن نمایشگاه‌های خودرو ترغیب کرد تا کسب‌و‌کاری پر رونق را برای خود دست و پا کنند. این در شرایطی بود که در همان سال و با مصوبه وزارت صنعت، واردات خودرو به محاق رفت و غروب نمایشگاه‌ها نیز به تدریج آغاز شد. بهمن‌ماه 93 بود که وزارت صنعت در اقدامی ناگهانی، واردات متفرقه خودرو را ممنوع و اعلام کرد.

خودروهای خارجی تنها از ناحیه نمایندگی‌های رسمی می‌توانند وارد کشور شوند. هرچند این وزارتخانه چندی بعد مصوبه‌اش را اصلاح و واردات متفرقه را از وضعیت «ممنوع» به حالت «مشروط» تغییر داد، اما در نهایت روند ورود خودروهای خارجی به کشور کند و کندتر شد و اثر خود را در آمار سال 94 گذاشت. بر این اساس، طی سال 94 کمتر از 60 هزار خودرو به کشور آمد و این در حالی بود که در سال 93، بیش از 100 هزار دستگاه انواع خودرو خارجی وارد شد. در واقع واردات خودرو در سال گذشته و نسبت به سال قبل‌تر، تقریبا نصف شد و به اذعان بیشتر کارشناسان، این اتفاق در نتیجه سیاست‌های وزارت صنعت رخ داد. هرچه هست، در حال حاضر نمایشگاه‌های خودرو دیگر رونق دو سال پیش را ندارند و برخی از آنها حتی تغییر کاربری داده و به محل فروش فست‌فود و لوازم خانگی و… تبدیل شده‌اند.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 229 تاريخ : دوشنبه 20 ارديبهشت 1395 ساعت: 6:39

فراخوان نوشتن نظرات مردمی در مورد خودروی سمند، سورن و دنا با موتور ملی EF7

فراخوان نوشتن نظرات مردمی در مورد خودروی سمند، سورن و دنا با موتور ملی EF7 

همراهان عزیزی  که خودروها فوق با موتور ملی را  داشته یا دارند می توانند نظرات و تجارب مالکیت خود را در مورد این خودرو به آی دی تلگرام @dande6opinions ارسال نمایند.

تمامی نظرات در وب سایت دنده 6 به نمایش درخواهد آمد و نظرات منتخب نیز در کانال دنده 6 منتشر می شود.

تجربیات شما می تواند به نکات مثبت و منفی فنی و عملکردی خودرو، خدمات پس از فروش، بازار دست دوم، افت قیمت و سایر مسائل مورد نظر باشد.

در صورت تمایل می توانید تصویر خود و خودرو را نیز ارسال نمایید، اگر مایل به انتشار نام خود در پایین نوشته حین انتشار هستید حتما نام خود را در پایان مطلب اشاره کنید.

قطعا اشاره صحیح به واقعیات در مورد این خودرو می تواند راهنمای خوبی برای خریداران و عموم مردم باشد.

عضویت در کانال تلگرام دنده از طریق لینک روبرو Telegram.me/Dande6

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 170 تاريخ : دوشنبه 20 ارديبهشت 1395 ساعت: 1:18

پرداخت سود انصراف توسط خودروسازان الزام قانونی پیدا کرد

اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو چندی پیش با ابلاغ معاون اول رئیس‌جمهوری اجرایی شد. طبق ماده 7 این آیین‌نامه، خودروسازان و واردکنندگان خودرو در صورت انصراف مصرف‌کنندگان از خرید، ملزم به پرداخت سود انصراف بر مبنای وجوه واریزی آنها خواهند بود. در این قانون حداقل سود انصراف در روش‌های مختلف فروش خودرو اعم از تحویل فوری، پیش‌فروش قطعی، پیش‌فروش عادی، مشارکت در تولید و سفارش تعداد محدود، معادل حداکثر سه درصد کمتر از نرخ سود سپرده یکساله نظام بانکی تعیین شده است.

در تبصره 3 ماده 7 اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو درباره شرایط پرداخت سود انصراف آمده است: «در صورت اعلام انصراف مصرف‌کننده یک ماه پس از عقد قرارداد، سود انصراف محاسبه و پرداخت می‌شود. عرضه‌کننده خودرو موظف است سود انصراف را ظرف بیست روز به مصرف‌کننده پرداخت کند. انصراف مصرف‌کننده قبل از یک ماه از زمان عقد قرارداد، مشمول سود انصراف نمی‌شود.»

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 171 تاريخ : يکشنبه 19 ارديبهشت 1395 ساعت: 6:39

کاهش فروش گریبان ایران خودرو و سایپا را گرفت

طبق این آمار، غول‌های جاده مخصوص همچنین با کاهش تیراژ نسبت به اسفندماه 94 نیز مواجه شدند؛ به‌نحوی‌که تولید آنها 6/ 41 درصد افت کرده است. این میزان افت البته از نظر خودروسازان چندان مساله عجیب و غیرمنتظره‌ای به شمار نمی‌رود، زیرا به گفته آنها، دلیل اصلی کاهش تولید خودرو در اولین ماه امسال و کلا هر سال (نسبت به اسفندماه)، تعطیلات نوروز است. به گفته خودروسازان، تعطیلات نوروز سبب پایین آمدن تیراژ می‌شود و این افت طبیعی، در ماه‌های بعدی جبران می‌شود. هرچند این گفته خودروسازان منطقی است، اما با توجه به کاهش تیراژ در فروردین امسال و نسبت به ماه مشابه سال گذشته، مشخص می‌شود غول‌های جاده مخصوص امکان افزایش تولید را نداشته‌اند.

در این مورد دو فرضیه وجود دارد؛ اول اینکه خودروسازان به دلایل فنی (مثلا کمبود قطعه) دچار کاهش تولید شده‌اند و دوم اینکه شرایط رکودی بازار اجازه بالا رفتن تیراژ را به آنها نداده است. در این بین، فرضیه دوم قوی‌تر به‌نظر می‌رسد، چه آنکه نخست با توجه به لغو تحریم‌ها، شرایط تامین قطعه، مناسب‌تر از گذشته شده و دیگر اینکه بازار در رکودی کم‌سابقه به‌سر می‌برد. به‌عبارت بهتر به‌نظر می‌رسد این رکود سبب شده خودروسازان در تولید احتیاط کرده و افزایش تیراژ را به آینده (هر زمان که بازار روی خوش نشان داد و از سنگینی رکودش کم شد) موکول کنند. در حال حاضر بازار به دلایل مختلف از جمله قیمت‌های بالا، قدرت خرید پایین مشتریان و البته خوش‌بینی آنها به آینده، در رکود به‌سر می‌برد و مشخص نیست این شرایط تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.

اما به سراغ آمار برویم و ببینیم خودروسازان بزرگ کشور در اولین ماه امسال چه کرده‌اند.

در مجموع طی فروردین امسال 47 هزار و 777 دستگاه محصول سواری در سه خودروساز بزرگ کشور به تولید رسیده که در این بین، ایران خودرویی‌ها با تیراژی 28 هزار و 693 دستگاهی، 6/ 3 درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته کاهش را تجربه کرده‌اند. سایپا و پارس‌خودرو نیز به ترتیب تیراژی 12 هزار و 482 دستگاهی و 6 هزار و 602 دستگاهی داشته‌اند که اولی با افتی 20 درصدی روبه‌رو شده و دومی 7/ 18 درصد افزایش را به خود می‌بیند. سه خودروساز بزرگ کشور همچنین در مقایسه با اسفند سال گذشته، در مجموع 6/ 41 درصد کاهش تولید را تجربه کرده‌اند و در حالت تفکیکی نیز ایران خودرو 2/ 42، سایپا 6/ 37 و پارس‌خودرو 9/ 45 درصد افت تولید را در کارنامه خود به ثبت رسانده‌اند. اما در بین خودروهای تولیدی، تیراژ پژو 206 (در مجموع مدل‌های ‌هاچ‌بک و صندوقدار) کاهشی 9/ 5 درصدی را تجربه کرده و پارس نیز افتی 7/ 11 درصدی را به خود می‌بیند. با این حال اما دیگر محصول پژویی ایران‌خودرو به نام 405، صاحب افزایش تیراژ 2/ 8 درصدی شده است.

کاهش تولید خودرو-1

ایران خودرویی‌ها در تولید سمند نیز با افزایش تولید روبه‌رو شده‌اند، چه آنکه طی فروردین‌ماه امسال بیش از چهار هزار و 700 دستگاه از این محصول به تولید رسیده و در نتیجه 1/ 10 درصد به تیراژ آن اضافه شده است. آمارها از دنا و رانا نیز خبر می‌دهند که اولی با تیراژی 931 دستگاهی، 5/ 45 درصد کاهش تولید را تجربه کرده و دومی نیز که 929 دستگاه تولید داشته، 4/ 45 درصد افت را به خود می‌بیند. اما به مشهد برویم و ببینیم ایران خودرویی‌ها در این سایت خود چه کارنامه تولیدی را به جا گذاشته‌اند. آن‌طور که آمار می‌گوید، سایت خراسان ایران‌خودرو در اولین ماه امسال حتی یک دستگاه سوزوکی گرندویتارا نیز به تولید نرسانده تا این مونتاژی ژاپنی، افتی 100 درصدی را تجربه کند.

نکته دیگر در مورد سایت خراسان این است که نام‌هایما (شاسی بلند چینی و مونتاژی جدید ایران خودرو) از لیست محصولات تولیدی آن حذف شده است. از ایران خودرو به سایپا برویم، جایی که محصولات مونتاژی آن با افزایش تیراژ روبه‌رو و پراید و تیبایش کاهش تولید داشته‌اند. در این بین، آریو که محصولی چینی به شمار می‌رود، 6/ 33 درصد افزایش تیراژ داشته و سراتو کره‌ای هم 8/ 12 درصد به تیراژش اضافه شده است. سایپایی‌ها همچنین یک خودرو چینی دیگر به نام برلیانس را مونتاژ می‌کنند که تیراژ آن را در فروردین‌ماه به 272 دستگاه رسانده‌اند. این محصول البته در پارس‌خودرو نیز مونتاژ می‌شود که تیراژ آن 335 دستگاه گزارش شده است. در مجموع سایپا و پارس‌خودرو توانسته‌اند تولید این محصول چینی را در مقایسه با فروردین سال گذشته،

بیش از 5/ 12 برابر کنند. بر اساس آمار منتشره اما سایپا و پارس‌خودرو در مجموع 10 هزار و 584 دستگاه پراید را طی اولین ماه سال جاری تولید کرده‌اند که این آمار نشان از کاهش 4/ 26 درصدی تولید این محصول نسبت به فروردین 94 دارد. در کنار پراید اما تیبا نیز با افت تیراژ روبه‌رو شده، چه آنکه سایپایی‌ها در فروردین‌ماه امسال چهارهزار و 343 دستگاه تیراژ داشته و نسبت به ماه مشابه سال گذشته، 3/ 24 درصد کاهش را تجربه کرده است. تیبا علاوه‌بر خطوط تولید مرکزی سایپا، در سایت کاشان این شرکت نیز به تولید می‌رسد. نگاهی هم به آمار تولید تندر-90 بیندازیم، خودرویی که آمار می‌گوید با افزایش تیراژ طی فروردین‌ماه امسال روبه‌رو شده است. بر این اساس، تیراژ تندر-90 در بازه زمانی موردنظر به سه هزار و 603 دستگاه رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 4/ 88 درصد افزایش را به خود می‌بیند. در حالت تفکیکی، ایران خودرویی‌ها با تیراژی 857 دستگاهی، توانسته‌اند تولید تندر-90 خود را هفت برابر کنند. این در شرایطی است که پارس‌خودرو نیز توانسته با تیراژی دو هزار و 756 دستگاهی، تولید تندر-90 را 9 برابر کند. 878 دستگاه از تندرهای تولیدی پارس‌خودرو، مدل ‌هاچ بک یا همان ساندرو بوده‌اند.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 245 تاريخ : يکشنبه 19 ارديبهشت 1395 ساعت: 6:39

جدیدترین شرایط فروش خودروهای سایپا/اردیبهشت 95

،بـه مناسبت مبعث پیامبر رحمت، حضرت رسول اکرم (ص) شرایط فروش محصولات سایپا از روز یکشنبه تاریخ ۱۹/۰۲/۹۵ ساعت ۱۰ صبح به شرح زیر جاری می باشد .

شرایط فروش سایپا-1

شرایط فروش سایپا-2

شرایط فروش سایپا-3

شرایط فروش سایپا-4

شرایط فروش سایپا-5

شرایط فروش سایپا-6

شرایط فروش سایپا-7

قیمت در زمان دعوتنامه مشخص و از مشتری دریافت می گردد و در شرایط اعتباری چکها در زمان تحویل دریافت می گردد .

· در پیش فروش ها، تیپ و رنگ در زمان تحویل و ارسال دعوتنامه مشخص می گردد .

· مابقی قیمت در زمان تحویل و ارسال دعوتنامه مشخص می گردد .

· در پیش فروش های اعتباری مبلغ وام اعلامی در مابه التفاوت مشتری در زمان ارسال دعوتنامه لحاظ خواهد شد و مبالغ چکهای شخصی در زمان دعوتنامه مشخص می گردد .

گفتنی است در روزهای اخیر سایپا قیمت نهایی دو محصول جدید خود یعنی ساینا و چانگان CS35 را اعلام کرده است، بر این اساس، ساینا در حدود 27 میلیون تومان قیمت خواهد خورد و چانگان CS35 نیز با قیمتی در حدود 64 میلیون تومان (احتساب 2 میلیون تخفیف برای سری نخست) عرضه می شود.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 118 تاريخ : شنبه 18 ارديبهشت 1395 ساعت: 16:22

کراس اوور لوکس DS در راه بازار
به نقل از ایسنا، خودروی فرانسوی شاسی‌ بلند DS6 با مواداولیه اعلا و ویژه خودروهای لوکس تجهیز شده و توسط شرکت آتی‌موتور نماینده رسمی دی‌اس اتوموبیلز فرانسه در ایران عرضه می‌شود.

فضای داخلی آن شامل داشبوردها و پنل‌ها تمام چرم بوده و مواد استفاده شده در عناصر دکوراتیو شامل چوب طبیعی و آلومینیوم است.

DS 6

DS6 یک مدل SUV با عملکرد جاده‌ای بالاست. در این اتومبیل دوربین دید عقب تصویر رنگی را به صفحه نمایش ۷ اینچی می‌فرستد. این سیستم، پارک‌کردن خودرو را با ارایه تصاویری از نقاط کلیدی (خطوط قرمز) ایمن‌تر می‌کند. این صفحه نمایش همچنین عملکرد سیستم صوتی و بولوتوث را کنترل می‌کند.

DS 6-5

آخرین نسل سیستم پایش نقاط کور تعبیه شده در خودروی ۶ محدوده دید شماست. به محض نزدیک‌شدن خودرویی به محدوده نقطه کور شما دیود نورانی روی یکی از آینه‌های جانبی روشن می‌شود.

DS 6-2

این خودرو همچنین به آخرین نسل سیستم کنترل گریپ هوشمند مجهز است که با تطابق سرعت چرخ‌ها با شرایط جاده DS6 (آب، برف، گل) چسبندگی به جاده را افزایش می‌دهد.

DS 6-4

DS 6-3

 قیمت فعلی این خودرو حدود 218 میلیون تومان تعیین شده است و شماره گذاری سری اولیه از خرداد ماه آغاز خواهد شد.

DS6 از نظر مشخصات فنی با DS5 استراک دارد و به یک موتور چهارسیلندر 1.6 لیتری توربو با حدود 165 اسب بخار قدرت مجهز است.

گفتنی است که خدمات پس از فروش خودروهای دی اس در ایران توسط آتی موتور و نمایندگی های آرین موتور در سطح کشور انجام می شود.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 146 تاريخ : شنبه 18 ارديبهشت 1395 ساعت: 10:20

آخرین قیمت ها در بازار خودرو بهار 95
به نقل از خبر آنلاین ،در حالی بهار ۹۵ به نیمه‌های خود رسیده و تصور می‌شد رونق کم‌کم به معاملات رسمی در بازار خودرو باز گردد، اما همچنان بازار، چهره رکود و زمستانی به خود دارد.

شرایط رکودی در بازار خودرو به‌گونه‌ای است که انگار همه چیز دست به دست هم داده که رونق به معاملات خودرو باز نگردد و البته کاهش نقدینگی و پول در اختیار مردم، بی‌تاثیر در این موضوع نبوده است.

برخی فروشندگان خودرو پیش‌بینی می‌کنند این شرایط در بازار خودرو در نیمه ابتدایی امسال ادامه داشته باشد و شاید در نیمه دوم سال، بازار تکانی بخورد.

در این حال و هوا، در حال حاضر پژو۲۰۶ صندق‌دار (V8) در بازار با قیمت ۳۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، پژو ۲۰۶ تیپ۵ با دو ایربگ با قیمت ۳۷ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ بنزینی با قیمت ۲۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و پژو پارس بنزینی دو ایربگ با قیمت ۳۵ میلیون و ۴۹۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

از سوی دیگر، سمند SE دو ایربگ ۲۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، رانا LX 33 میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و تندر۹۰ E2 49 میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است. همچنین پراید SE131 حدود ۲۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، پراید SE141 حدود ۱۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، تیبا SX2 حدود ۲۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قیمت دارد.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 151 تاريخ : شنبه 18 ارديبهشت 1395 ساعت: 10:20

قیمت و مشخصات میتسوبیشی لنسر فیس لیفت و ASX 2017 مشخص شد

به تازگی شرکت آرین موتور در لیست فروش خود، مجددا لنسر تیپ۴ را معرفی کرده است. این خودرو که با مدل ۲۰۱۶، ۱۲۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است، به مراتب رقابت را برای هر خودرویی در این بازه قیمتی سخت کرده است.
لنسر تیپ۴ با مدل ۲۰۱۶، تغییراتی در بدنه و ظاهر دارد و به مراتب چهره ای جذابتر از قبل به لطف فیس لیفت انجام شده گرفته است.

MITSU-9

این خودرو به موتور ۱٫۸ لیتری MIVEC مجهز است که ۱۴۰ اسب بخار را با گشتاور ۱۷۶ نیوتون متر تولید می کند. گیربکس اتوماتیک CVT با قابلیت تعویض دستی از پشت فرمان، قدرت را به چرخ های جلو منتقل می کند. این جعبه دنده نسبت به مدل های قبل با بروزرسانی همراه بوده که باعث شده شتاب خودرو بهتر شود و از طرفی صدای کمتری به داخل اتاق بیاید. کیفیت ساخت بالا، امکانات خوب، ظاهر جذاب لنسر فیس لیفت باعث می شود تا این روزها خودروهایی چون MG6، رنو فلوئنس، کیا سراتو، هیوندای النترا، تویوتا کرولا و هوندا سیتی در بازار ایران احساس خطر کنند.

MITSU-2

در بحث ایمنی لنسر بسیار قوی ظاهر شده به هفت کیسه هوا مستقل مجهز است. سیستم های پیداری الکتریکی در کنار فرمان برقی حساس به سرعت باعث شده تا هندلیگ این خودرو سدان و اسپرت، شایسته و قوی ظاهر شود. سیستم تهویه اتوماتیک، سانروف، چرخ چراغ در پیچ ها، نور زنون با سیستم چراغشور، سنسور نور و باران، دی لایت و… باعث شده تا این ژاپنی از رقبای خود چینی، کره ای، ژاپنی و فرانسوی خود در بازار ایران عقب نماند و گاهی پیشی بگیرد.
پیش بینی می شود با ورود لنسر تیپ۴ فیس لیفت به بازار خودرو ایران، استقبال خوب از آن توسط جوانان صورت گیرد. زیرا ذات اسپرت این خودرو در قالب یک خودرو خانوادکی در سراسر دنیا باعث شده تا افرادی جوان که اهل سفر با خانواده و دوستان هستند به سراغ لنسر ژاپنی بروند.

ASX جدید برای سال 95 (2016) فیس لیفت مختصری را تجربه کرده و خشن تر از قبل به نظر می رسد، در نمای رو‌به‌رو ما با چهره ای مشابه لنسر 2014 مواجه هستیم که ارتفاع بیشتری دارد البته دلیل آن خط مشی طراحی میتسوبیشی در طراحی جلو پنجره و چراغ های خودرو های خود است‌.

MITSU-3

جلوپنجره بزرگ ذوزنقه‌ای که توسط بخشی از جنس فایبر گلاس برای نسب پلاک به دو بخش تقسیم شده است و چراغ‌های کشیده و بزرگ جلو با امکاناتی نظیر سیستم روشنایی خودکار و سیستم شست وشوی چراغ و در بخش مه شکن‌‌ها که نسبت به نسل قبلی حاشیه باریک LED روشنایی در روز به مه شکن‌های زنون اصلی آن اضافه شده است.

در نمای عقب اتومبیل همانند نسل قبلی از چراغ‌های دو تکه استفاده شده اما هنوز هم از اگزوز تکی در سمت راست سپر عقب استفاده می‌شود که آن‌را بسیار قدیمی جلوه می‌دهد.

MITSU-7

اما در نمای فیس لیفت شده ASX 2016 میتسوبیشی با کمترین هزینه و استفاده از مقداری پلاستیک در نمای جلو سعی در تغییر ظاهر آن داشته که می‌توان در تغییر شکل جلوپنجره خودرو و نه در بخش های دیگر شاهد آن بود.

MITSU-6

در نمای داخلی اتومبیل همه چیز دقیقا مانند بیرون اتومبیل ساده و بدون هیچ اضافه گویی طراحی شده بر خلاف خودرو های کره‌ای که شما را با انبوهی از کلید و دکمه مواجه می‌کنند میتسوبیشی همه چیز را خلاصه و مفید در اختیار می‌گذارد تا برای فعال کردن کروز کنترل خودرو مجبور نباشید در محیطی خلوت پارک کنید و دفترچه آن‌را مطالعه کنید.

MITSU-4

اما در پیشرانه شاید بتوان گفت که میتسوبیشی ASX فیس لیفت با موتور 2.0 لیتری و قدرتی در حدود 150 اسب بخار بر روی کاغذ در مقایسه با رقابایی همچون  RAV4 ، اسپورتیج، IX 35، نیسان قشقایی، آنچنان حرفی برای گفتن نداشته باشد اما می‌توان به وزن کمتر آن اعتماد کرد‌ که می تواند کمبود قدرت را نسبت به رقبا جبران کند.

این نسخه قرار است با قیمتی در حدود 166 میلیون تومان عرضه شود.

MITSU-8

منبع : اسب بخار – دیجیاتو – آرین موتور

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 298 تاريخ : شنبه 18 ارديبهشت 1395 ساعت: 10:20


دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 113 تاريخ : شنبه 18 ارديبهشت 1395 ساعت: 3:23

قیمت و مشخصات میتسوبیشی لنسر فیس لیفت و ASX 2017 مشخص شد

به تازگی شرکت آرین موتور در لیست فروش خود، مجددا لنسر تیپ۴ را معرفی کرده است. این خودرو که با مدل ۲۰۱۶، ۱۲۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است، به مراتب رقابت را برای هر خودرویی در این بازه قیمتی سخت کرده است.
لنسر تیپ۴ با مدل ۲۰۱۶، تغییراتی در بدنه و ظاهر دارد و به مراتب چهره ای جذابتر از قبل به لطف فیس لیفت انجام شده گرفته است.

MITSU-9

این خودرو به موتور ۱٫۸ لیتری MIVEC مجهز است که ۱۴۰ اسب بخار را با گشتاور ۱۷۶ نیوتون متر تولید می کند. گیربکس اتوماتیک CVT با قابلیت تعویض دستی از پشت فرمان، قدرت را به چرخ های جلو منتقل می کند. این جعبه دنده نسبت به مدل های قبل با بروزرسانی همراه بوده که باعث شده شتاب خودرو بهتر شود و از طرفی صدای کمتری به داخل اتاق بیاید. کیفیت ساخت بالا، امکانات خوب، ظاهر جذاب لنسر فیس لیفت باعث می شود تا این روزها خودروهایی چون MG6، رنو فلوئنس، کیا سراتو، هیوندای النترا، تویوتا کرولا و هوندا سیتی در بازار ایران احساس خطر کنند.

MITSU-2

در بحث ایمنی لنسر بسیار قوی ظاهر شده به هفت کیسه هوا مستقل مجهز است. سیستم های پیداری الکتریکی در کنار فرمان برقی حساس به سرعت باعث شده تا هندلیگ این خودرو سدان و اسپرت، شایسته و قوی ظاهر شود. سیستم تهویه اتوماتیک، سانروف، چرخ چراغ در پیچ ها، نور زنون با سیستم چراغشور، سنسور نور و باران، دی لایت و… باعث شده تا این ژاپنی از رقبای خود چینی، کره ای، ژاپنی و فرانسوی خود در بازار ایران عقب نماند و گاهی پیشی بگیرد.
پیش بینی می شود با ورود لنسر تیپ۴ فیس لیفت به بازار خودرو ایران، استقبال خوب از آن توسط جوانان صورت گیرد. زیرا ذات اسپرت این خودرو در قالب یک خودرو خانوادکی در سراسر دنیا باعث شده تا افرادی جوان که اهل سفر با خانواده و دوستان هستند به سراغ لنسر ژاپنی بروند.

ASX جدید برای سال 95 (2016) فیس لیفت مختصری را تجربه کرده و خشن تر از قبل به نظر می رسد، در نمای رو‌به‌رو ما با چهره ای مشابه لنسر 2014 مواجه هستیم که ارتفاع بیشتری دارد البته دلیل آن خط مشی طراحی میتسوبیشی در طراحی جلو پنجره و چراغ های خودرو های خود است‌.

MITSU-3

جلوپنجره بزرگ ذوزنقه‌ای که توسط بخشی از جنس فایبر گلاس برای نسب پلاک به دو بخش تقسیم شده است و چراغ‌های کشیده و بزرگ جلو با امکاناتی نظیر سیستم روشنایی خودکار و سیستم شست وشوی چراغ و در بخش مه شکن‌‌ها که نسبت به نسل قبلی حاشیه باریک LED روشنایی در روز به مه شکن‌های زنون اصلی آن اضافه شده است.

در نمای عقب اتومبیل همانند نسل قبلی از چراغ‌های دو تکه استفاده شده اما هنوز هم از اگزوز تکی در سمت راست سپر عقب استفاده می‌شود که آن‌را بسیار قدیمی جلوه می‌دهد.

MITSU-7

اما در نمای فیس لیفت شده ASX 2016 میتسوبیشی با کمترین هزینه و استفاده از مقداری پلاستیک در نمای جلو سعی در تغییر ظاهر آن داشته که می‌توان در تغییر شکل جلوپنجره خودرو و نه در بخش های دیگر شاهد آن بود.

MITSU-6

در نمای داخلی اتومبیل همه چیز دقیقا مانند بیرون اتومبیل ساده و بدون هیچ اضافه گویی طراحی شده بر خلاف خودرو های کره‌ای که شما را با انبوهی از کلید و دکمه مواجه می‌کنند میتسوبیشی همه چیز را خلاصه و مفید در اختیار می‌گذارد تا برای فعال کردن کروز کنترل خودرو مجبور نباشید در محیطی خلوت پارک کنید و دفترچه آن‌را مطالعه کنید.

MITSU-4

اما در پیشرانه شاید بتوان گفت که میتسوبیشی ASX فیس لیفت با موتور 2.0 لیتری و قدرتی در حدود 150 اسب بخار بر روی کاغذ در مقایسه با رقابایی همچون  RAV4 ، اسپورتیج، IX 35، نیسان قشقایی، آنچنان حرفی برای گفتن نداشته باشد اما می‌توان به وزن کمتر آن اعتماد کرد‌ که می تواند کمبود قدرت را نسبت به رقبا جبران کند.

این نسخه قرار است با قیمتی در حدود 166 میلیون تومان عرضه شود.

MITSU-8

منبع : اسب بخار – دیجیاتو – آرین موتور

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 135 تاريخ : جمعه 17 ارديبهشت 1395 ساعت: 18:47

آخرین قیمت ها در بازار خودرو بهار 95
به نقل از خبر آنلاین ،در حالی بهار ۹۵ به نیمه‌های خود رسیده و تصور می‌شد رونق کم‌کم به معاملات رسمی در بازار خودرو باز گردد، اما همچنان بازار، چهره رکود و زمستانی به خود دارد.

شرایط رکودی در بازار خودرو به‌گونه‌ای است که انگار همه چیز دست به دست هم داده که رونق به معاملات خودرو باز نگردد و البته کاهش نقدینگی و پول در اختیار مردم، بی‌تاثیر در این موضوع نبوده است.

برخی فروشندگان خودرو پیش‌بینی می‌کنند این شرایط در بازار خودرو در نیمه ابتدایی امسال ادامه داشته باشد و شاید در نیمه دوم سال، بازار تکانی بخورد.

در این حال و هوا، در حال حاضر پژو۲۰۶ صندق‌دار (V8) در بازار با قیمت ۳۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، پژو ۲۰۶ تیپ۵ با دو ایربگ با قیمت ۳۷ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ بنزینی با قیمت ۲۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و پژو پارس بنزینی دو ایربگ با قیمت ۳۵ میلیون و ۴۹۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

از سوی دیگر، سمند SE دو ایربگ ۲۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، رانا LX 33 میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و تندر۹۰ E2 49 میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است. همچنین پراید SE131 حدود ۲۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، پراید SE141 حدود ۱۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، تیبا SX2 حدود ۲۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قیمت دارد.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 152 تاريخ : پنجشنبه 16 ارديبهشت 1395 ساعت: 20:18

کراس اوور لوکس DS در راه بازار
به نقل از ایسنا، خودروی فرانسوی شاسی‌ بلند DS6 با مواداولیه اعلا و ویژه خودروهای لوکس تجهیز شده و توسط شرکت آتی‌موتور نماینده رسمی دی‌اس اتوموبیلز فرانسه در ایران عرضه می‌شود.

فضای داخلی آن شامل داشبوردها و پنل‌ها تمام چرم بوده و مواد استفاده شده در عناصر دکوراتیو شامل چوب طبیعی و آلومینیوم است.

DS 6

DS6 یک مدل SUV با عملکرد جاده‌ای بالاست. در این اتومبیل دوربین دید عقب تصویر رنگی را به صفحه نمایش ۷ اینچی می‌فرستد. این سیستم، پارک‌کردن خودرو را با ارایه تصاویری از نقاط کلیدی (خطوط قرمز) ایمن‌تر می‌کند. این صفحه نمایش همچنین عملکرد سیستم صوتی و بولوتوث را کنترل می‌کند.

DS 6-5

آخرین نسل سیستم پایش نقاط کور تعبیه شده در خودروی ۶ محدوده دید شماست. به محض نزدیک‌شدن خودرویی به محدوده نقطه کور شما دیود نورانی روی یکی از آینه‌های جانبی روشن می‌شود.

DS 6-2

این خودرو همچنین به آخرین نسل سیستم کنترل گریپ هوشمند مجهز است که با تطابق سرعت چرخ‌ها با شرایط جاده DS6 (آب، برف، گل) چسبندگی به جاده را افزایش می‌دهد.

DS 6-4

DS 6-3

 قیمت فعلی این خودرو حدود 218 میلیون تومان تعیین شده است و شماره گذاری سری اولیه از خرداد ماه آغاز خواهد شد.

DS6 از نظر مشخصات فنی با DS5 استراک دارد و به یک موتور چهارسیلندر 1.6 لیتری توربو با حدود 165 اسب بخار قدرت مجهز است.

گفتنی است که خدمات پس از فروش خودروهای دی اس در ایران توسط آتی موتور و نمایندگی های آرین موتور در سطح کشور انجام می شود.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 115 تاريخ : پنجشنبه 16 ارديبهشت 1395 ساعت: 17:28

سدان اقتصادی فولکس برای تست به ایران رسید

پس از انتشار تصاویری از محموله شش دستگاهی فولکس‌واگن جتا در ایران، یک منبع آگاه در گمرک غرب با اشاره به ورود این خودروها به گمرک گفت:”بر اساس اطلاعاتی که در برگه‌های ترخیص این خودروها درج شده، محموله جتا با سه حجم موتور مختلف از مبداء ترکیه وارد بازار ایران شده است.”

فولکس جتا-1
هرچند اطلاعات نهایی حجم موتور این خودروها در دسترس نیست اما بر اساس اطلاعات این منبع آگاه، خودروها به حجم موتور 1.4 لیتر، 1.8. و 2 لیتری وارد شده‌اند. تنوع موتور این خودروها نشان‌دهنده آن است که فولکس‌واگن این خودروها را برای تست‌های جاده‌ای و آغاز پروسه هومولوگیشن وارد کشور کرده است و به این ترتیب احتمالا به‌زودی شاهد حرکت این خودروها در جاده‌های کشور با پلاک ویژه خواهیم بود.

فولکس جتا-4
به نقل از عصر خودرو – ورود خودروهای فولکس‌واگن جتا به کشور در حالی از سوی فولکس‌واگن انجام شده که این شرکت همچنان درحال مذاکرات نهایی برای انتخاب شریک تجاری خود در ایران است و اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد این مذاکرات هنوز نهایی نشده است. بااین‌وجود فولکس‌واگن برای تسریع در انجام امور راسا اقدام به واردات خودروها کرده است تا بتواند پروسه تست‌های جاده‌ای و هومولوگیشن را در سریع‌ترین زمان ممکن به انجام برساند.

فولکس جتا-5

به نظر شما این مدل از فولکس در صورت مونتاژ در کشور و عرضه با قیمتی در حدود 120 میلیون تومان می تواند با محصولات کیا و هیوندای رقابت کند؟

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 104 تاريخ : پنجشنبه 16 ارديبهشت 1395 ساعت: 15:20

واردات بدون اخذ نمایندگی رسمی ممنوع می شود

به نقل از دنیای اقتصاد، به‌عبارت بهتر، این «قانون» مشخص می‌کند که خودروهای خارجی در آینده (دورانی که همه تحریم‌ها طبق توافق هسته‌ای و برجام، کنار رفته‌اند)، با چه شرایطی می‌توانند وارد کشور شوند. آن طور که فرهاد احتشام‌زاد رئیس انجمن واردکنندگان خودرو به «دنیای اقتصاد» می‌گوید، در حال حاضر ترکیبی از وزارت صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و فدراسیون واردات، مشغول کار روی تدوین «قانون جامع واردات خودرو» هستند، اما مشخص نیست چه زمانی دستورالعمل و آیین‌نامه نهایی مشخص شود. وی با اشاره به اینکه قانون جدید براساس استراتژی وزارت صنعت، معدن و تجارت تدوین خواهد شد، می‌افزاید: مبنای کلی «قانون جامع واردات» استراتژی 1404 خودرو است که می‌گوید حجم واردات خودرو به کشور می‌تواند تا 10 درصد تولید داخل باشد؛ به عنوان مثال، اگر در سال 1404، سه میلیون خودرو در کشور به تولید برسد، واردات تا 300 هزار دستگاه مجاز است. به گفته احتشام زاد، «قانون جامع واردات خودرو» از سه مولفه اساسی برخوردار است؛ اول اینکه برای شرایط پساتحریم تدوین خواهد شد؛ دوم اینکه طبق استراتژی وزارت صنعت،معدن و تجارت نوشته می‌شود و سوم اینکه طبق آن، واردات تنها به‌صورت مستقیم انجام می‌شود.

بنز ایران-1

منظور وی از «واردات مستقیم» این است که تنها نمایندگی‌های رسمی اعلام شده از سوی شرکت‌های مادر خارجی، مجاز به ثبت سفارش و واردات خودرو به کشور خواهند بود. به‌عبارت بهتر، تنها آن دسته از نمایندگی‌ها که توانسته‌اند مجوز واردات خودرو از سوی شرکت‌های خارجی را کسب کنند، مجاز به ثبت سفارش خودرو هستند. اظهارات رئیس انجمن واردکنندگان در شرایطی است که وزارت صنعت،معدن و تجارت از بهمن‌ماه سال گذشته، ثبت سفارش و واردات خودرو به‌صورت غیرمستقیم را ممنوع و تنها واردات با اطلاع شرکت‌های مادر خارجی را مجاز دانسته است. در واقع، از بهمن‌ماه سال گذشته، تنها نمایندگی‌هایی که توانسته‌اند نظر مثبت شرکت‌های خارجی را برای واردات، جلب و تاییدیه رسمی و قانونی از آنها اخذ کنند، مجاز به ثبت سفارش بوده و سایرین حق این کار را نداشته‌اند. این اتفاق در شرایطی رخ داده که پیش‌تر، برخی بدون داشتن تاییدیه رسمی از شرکت‌های خودروساز خارجی، اقدام به واردات از طریق کشورهای واسطه می‌کردند. این دسته از واردکنندگان، نه تنها نمایندگی رسمی نبوده‌اند؛ بلکه حتی شرکت‌های خارجی نیز از صادرات محصولات شان توسط آنها اطلاع نداشته و این موضوع از نظر وزارت صنعت، محل ایجاد حاشیه بوده است. بر همین اساس این وزارتخانه از بهمن 94 تصمیم گرفت که واردات خودرو تنها به‌صورت مستقیم انجام شود. این در حالی است که رئیس انجمن واردکنندگان خودرو می‌گوید، در حال حاضر تنها 35 درصد نمایندگی‌های واردکننده خودرو دارای تاییدیه شرکت مادر هستند و باقی آنها یا در پروسه اخذ مجوز قرار دارند یا نتوانسته‌اند نظر خارجی‌ها را (برای اخذ نمایندگی) جلب کنند.

پورشه-7

به گفته وی، 35 درصد از نمایندگی‌ها در حال انجام پروسه اخذ تاییدیه رسمی از شرکت‌های مادر بوده و 30 درصد دیگر نیز در این مسیر به چالش و مشکل برخورد کرده‌اند. این 30 درصد در واقع هنوز نتوانسته‌اند نظر مساعد شرکت‌های خودروساز خارجی را برای اخذ نمایندگی واردات به ایران، جلب کنند. با توجه به گفته‌های احتشام زاد، در حال حاضر تنها 35 درصد نمایندگی‌های واردکننده خودرو مجاز به ثبت سفارش بوده و 70 درصد دیگر عملا این امکان برایشان فراهم نیست.

البته قانون وزارت صنعت نتوانسته جلوی ثبت سفارش غیر مستقیم خودروها را از بهمن‌ماه سال گذشته به بعد، بگیرد، زیرا به هر حال پیش از این قانون، اداره اصناف با توجه به نبود محدودیت موردنظر (واردات به شرط ارتباط مستقیم با شرکت‌های مادر خارجی) مجوز لازم برای واردات را به برخی متقاضیان داده و آنها اقدام به ثبت سفارش کرده‌اند. با این حال، رئیس انجمن واردکنندگان معتقد است از بهمن‌ماه سال گذشته به بعد، مجوز واردات تنها به نمایندگی‌هایی که با شرکت‌های مادر خارجی ارتباط مستقیم دارند، اعطا شده است.

ب ام و 6 سیلندر-3

اما وزارت صنعت،معدن و تجارت در شرایطی چنین تصمیمی (واردات مستقیم از شرکت مادر) را گرفته که مبنای آن، لغو تحریم‌های بین‌المللی علیه کشور است. تا پیش از توافق جامع هسته‌ای و اجرای برجام، بیشتر خودروسازان خارجی از صادرات مستقیم خودرو به ایران اجتناب می‌کردند و خودروهای خارجی به‌صورت غیر مستقیم و از طریق کشورهای ثالث به ایران می‌آمدند. این موضوع از حواشی و مشکلات خاص خود برخوردار بود، از جمله اینکه هزینه واردات را به‌دلیل وجود واسطه میان خودروسازان خارجی و واردکنندگان داخلی، افزایش می‌داد و خدمات پس از فروش چندان مناسبی نیز ارائه نمی‌شد. با اجرایی شدن برجام و لغو تحریم‌ها اما فرصت مناسبی برای واردکنندگان فراهم آمد تا خود را به شرکت‌های مادر خارجی وصل کرده و بدون واسطه و به‌صورت مستقیم، اقدام به واردات خودروهای موردنظر خود کنند. در این شرایط، وزارت صنعت،معدن و تجارت نیز برای ساماندهی به واردات نسبتا آشفته خودرو، وارد عمل شده و تلویحا به نمایندگی‌ها اعلام کرد که ادامه فعالیت آنها تنها در صورت اخذ تاییدیه رسمی و قانونی (از شرکت‌های مادر خارجی) مجاز است.

تویوتا-1

از همین رو بسیاری از نمایندگی‌های واردکننده خودرو، از چند ماه پیش به تکاپو افتاده‌اند تا با جلب رضایت شرکت‌های مادر، فعالیت خود را به عنوان نماینده واردکننده محصولات آنها، رسمی کنند. در این شرایط البته برخی دیگر نیز به تازگی وارد گود شده‌اند تا بتوانند با استفاده از فضای موجود، نمایندگی واردات خودروهای موردنظر خود را اخذ کنند و این موضوع به ایجاد رقابتی تنگاتنگ میان آنها انجامیده است. هرچه هست، کارشناسان معتقدند وزارت صنعت،معدن و تجارت بهتر است تمام مسائل اقتصادی، سیاسی و حتی اجتماعی را در تدوین «قانون جامع واردات خودرو» لحاظ کند تا این قانون به حدی شفاف و محکم باشد که هیچ حاشیه و حرف و حدیثی در قبال آن ایجاد نشود.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 116 تاريخ : پنجشنبه 16 ارديبهشت 1395 ساعت: 15:20

تکنولوژی فوق العاده تصفیه هوا تسلا در آستانه ورود به بازار

سامانه دفاع شیمیایی شرکت تسلا یا HEPA قادر است تا در کمتر از دو دقیقه هوای آلوده و با غلظت ذرات شیمیایی بالا را تصفیه کند و در اختیار سرنشینان خودرو قرار دهد.

سخنگوی شرکت تسلا اعلام کرد: سیستم تصفیه و تهویه هوای انحصاری شرکت تسلا قادر است تا کوچکترین ذرات معلق و مضر شیمیایی را فیلتر کرده و هوایی کاملا پاکیزه و مطبوع را در اختیار سرنشینان خودرو قرار دهد.

سیستم فیلتراسیون HEPA قادر است تا انواع گرده، ریزگردها، باکتری‌ها و تمامی ذرات معلق را به دام انداخته و از ورود آنها به داخل کابین جلوگیری کند.

الون ماسک، مالک و مدیر شرکت تسلا عنوان کرد: استاندارد کیفیت پاکسازی ذرات معلق در سیستم تصفیه جدید شرکت تسلا در مقایسه با سایر خودروسازان حداقل صدها برابر بیشتر است به‌طوری‌که به جرات می‌توان گفت که در صورت استفاده از این سیستم دیگر کوچکترین ذره معلقی در هوای کابین خودرو وجود نخواهد داشت.

تسلا-اس کلاس-3

وی در ادامه افزود: سامانه تصفیه هوای هوشمند شرکت تسلا همچنین مجهز به حالت دفاع شیمیایی است که در این حالت حتی قادر است کوچکترین ذرات شیمیایی متصاعد شده از تسلیحات شیمیایی را نیز به دام اندازد.

محققان شرکت تسلا با آزمایش سیستم تصفیه هوا در شرایط واقعی و در آلوده‌ترین جاده‌های جهان مثل کالیفرنیا و برخی از شهرهای آلوده چین دریافتند که این سیستم قادر است تا به طور کامل کلیه ذرات معلق را جذب کرده و حتی از ورود بوی محیط به خودرو جلوگیری کند.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 64 تاريخ : پنجشنبه 16 ارديبهشت 1395 ساعت: 15:20


دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 56 تاريخ : پنجشنبه 16 ارديبهشت 1395 ساعت: 14:19

سدان اقتصادی فولکس برای تست به ایران رسید

پس از انتشار تصاویری از محموله شش دستگاهی فولکس‌واگن جتا در ایران، یک منبع آگاه در گمرک غرب با اشاره به ورود این خودروها به گمرک گفت:”بر اساس اطلاعاتی که در برگه‌های ترخیص این خودروها درج شده، محموله جتا با سه حجم موتور مختلف از مبداء ترکیه وارد بازار ایران شده است.”

فولکس جتا-1
هرچند اطلاعات نهایی حجم موتور این خودروها در دسترس نیست اما بر اساس اطلاعات این منبع آگاه، خودروها به حجم موتور 1.4 لیتر، 1.8. و 2 لیتری وارد شده‌اند. تنوع موتور این خودروها نشان‌دهنده آن است که فولکس‌واگن این خودروها را برای تست‌های جاده‌ای و آغاز پروسه هومولوگیشن وارد کشور کرده است و به این ترتیب احتمالا به‌زودی شاهد حرکت این خودروها در جاده‌های کشور با پلاک ویژه خواهیم بود.

فولکس جتا-4
به نقل از عصر خودرو – ورود خودروهای فولکس‌واگن جتا به کشور در حالی از سوی فولکس‌واگن انجام شده که این شرکت همچنان درحال مذاکرات نهایی برای انتخاب شریک تجاری خود در ایران است و اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد این مذاکرات هنوز نهایی نشده است. بااین‌وجود فولکس‌واگن برای تسریع در انجام امور راسا اقدام به واردات خودروها کرده است تا بتواند پروسه تست‌های جاده‌ای و هومولوگیشن را در سریع‌ترین زمان ممکن به انجام برساند.

فولکس جتا-5

به نظر شما این مدل از فولکس در صورت مونتاژ در کشور و عرضه با قیمتی در حدود 120 میلیون تومان می تواند با محصولات کیا و هیوندای رقابت کند؟

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 45 تاريخ : چهارشنبه 15 ارديبهشت 1395 ساعت: 23:26

واردات بدون اخذ نمایندگی رسمی ممنوع می شود

به نقل از دنیای اقتصاد، به‌عبارت بهتر، این «قانون» مشخص می‌کند که خودروهای خارجی در آینده (دورانی که همه تحریم‌ها طبق توافق هسته‌ای و برجام، کنار رفته‌اند)، با چه شرایطی می‌توانند وارد کشور شوند. آن طور که فرهاد احتشام‌زاد رئیس انجمن واردکنندگان خودرو به «دنیای اقتصاد» می‌گوید، در حال حاضر ترکیبی از وزارت صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و فدراسیون واردات، مشغول کار روی تدوین «قانون جامع واردات خودرو» هستند، اما مشخص نیست چه زمانی دستورالعمل و آیین‌نامه نهایی مشخص شود. وی با اشاره به اینکه قانون جدید براساس استراتژی وزارت صنعت، معدن و تجارت تدوین خواهد شد، می‌افزاید: مبنای کلی «قانون جامع واردات» استراتژی 1404 خودرو است که می‌گوید حجم واردات خودرو به کشور می‌تواند تا 10 درصد تولید داخل باشد؛ به عنوان مثال، اگر در سال 1404، سه میلیون خودرو در کشور به تولید برسد، واردات تا 300 هزار دستگاه مجاز است. به گفته احتشام زاد، «قانون جامع واردات خودرو» از سه مولفه اساسی برخوردار است؛ اول اینکه برای شرایط پساتحریم تدوین خواهد شد؛ دوم اینکه طبق استراتژی وزارت صنعت،معدن و تجارت نوشته می‌شود و سوم اینکه طبق آن، واردات تنها به‌صورت مستقیم انجام می‌شود.

بنز ایران-1

منظور وی از «واردات مستقیم» این است که تنها نمایندگی‌های رسمی اعلام شده از سوی شرکت‌های مادر خارجی، مجاز به ثبت سفارش و واردات خودرو به کشور خواهند بود. به‌عبارت بهتر، تنها آن دسته از نمایندگی‌ها که توانسته‌اند مجوز واردات خودرو از سوی شرکت‌های خارجی را کسب کنند، مجاز به ثبت سفارش خودرو هستند. اظهارات رئیس انجمن واردکنندگان در شرایطی است که وزارت صنعت،معدن و تجارت از بهمن‌ماه سال گذشته، ثبت سفارش و واردات خودرو به‌صورت غیرمستقیم را ممنوع و تنها واردات با اطلاع شرکت‌های مادر خارجی را مجاز دانسته است. در واقع، از بهمن‌ماه سال گذشته، تنها نمایندگی‌هایی که توانسته‌اند نظر مثبت شرکت‌های خارجی را برای واردات، جلب و تاییدیه رسمی و قانونی از آنها اخذ کنند، مجاز به ثبت سفارش بوده و سایرین حق این کار را نداشته‌اند. این اتفاق در شرایطی رخ داده که پیش‌تر، برخی بدون داشتن تاییدیه رسمی از شرکت‌های خودروساز خارجی، اقدام به واردات از طریق کشورهای واسطه می‌کردند. این دسته از واردکنندگان، نه تنها نمایندگی رسمی نبوده‌اند؛ بلکه حتی شرکت‌های خارجی نیز از صادرات محصولات شان توسط آنها اطلاع نداشته و این موضوع از نظر وزارت صنعت، محل ایجاد حاشیه بوده است. بر همین اساس این وزارتخانه از بهمن 94 تصمیم گرفت که واردات خودرو تنها به‌صورت مستقیم انجام شود. این در حالی است که رئیس انجمن واردکنندگان خودرو می‌گوید، در حال حاضر تنها 35 درصد نمایندگی‌های واردکننده خودرو دارای تاییدیه شرکت مادر هستند و باقی آنها یا در پروسه اخذ مجوز قرار دارند یا نتوانسته‌اند نظر خارجی‌ها را (برای اخذ نمایندگی) جلب کنند.

پورشه-7

به گفته وی، 35 درصد از نمایندگی‌ها در حال انجام پروسه اخذ تاییدیه رسمی از شرکت‌های مادر بوده و 30 درصد دیگر نیز در این مسیر به چالش و مشکل برخورد کرده‌اند. این 30 درصد در واقع هنوز نتوانسته‌اند نظر مساعد شرکت‌های خودروساز خارجی را برای اخذ نمایندگی واردات به ایران، جلب کنند. با توجه به گفته‌های احتشام زاد، در حال حاضر تنها 35 درصد نمایندگی‌های واردکننده خودرو مجاز به ثبت سفارش بوده و 70 درصد دیگر عملا این امکان برایشان فراهم نیست.

البته قانون وزارت صنعت نتوانسته جلوی ثبت سفارش غیر مستقیم خودروها را از بهمن‌ماه سال گذشته به بعد، بگیرد، زیرا به هر حال پیش از این قانون، اداره اصناف با توجه به نبود محدودیت موردنظر (واردات به شرط ارتباط مستقیم با شرکت‌های مادر خارجی) مجوز لازم برای واردات را به برخی متقاضیان داده و آنها اقدام به ثبت سفارش کرده‌اند. با این حال، رئیس انجمن واردکنندگان معتقد است از بهمن‌ماه سال گذشته به بعد، مجوز واردات تنها به نمایندگی‌هایی که با شرکت‌های مادر خارجی ارتباط مستقیم دارند، اعطا شده است.

ب ام و 6 سیلندر-3

اما وزارت صنعت،معدن و تجارت در شرایطی چنین تصمیمی (واردات مستقیم از شرکت مادر) را گرفته که مبنای آن، لغو تحریم‌های بین‌المللی علیه کشور است. تا پیش از توافق جامع هسته‌ای و اجرای برجام، بیشتر خودروسازان خارجی از صادرات مستقیم خودرو به ایران اجتناب می‌کردند و خودروهای خارجی به‌صورت غیر مستقیم و از طریق کشورهای ثالث به ایران می‌آمدند. این موضوع از حواشی و مشکلات خاص خود برخوردار بود، از جمله اینکه هزینه واردات را به‌دلیل وجود واسطه میان خودروسازان خارجی و واردکنندگان داخلی، افزایش می‌داد و خدمات پس از فروش چندان مناسبی نیز ارائه نمی‌شد. با اجرایی شدن برجام و لغو تحریم‌ها اما فرصت مناسبی برای واردکنندگان فراهم آمد تا خود را به شرکت‌های مادر خارجی وصل کرده و بدون واسطه و به‌صورت مستقیم، اقدام به واردات خودروهای موردنظر خود کنند. در این شرایط، وزارت صنعت،معدن و تجارت نیز برای ساماندهی به واردات نسبتا آشفته خودرو، وارد عمل شده و تلویحا به نمایندگی‌ها اعلام کرد که ادامه فعالیت آنها تنها در صورت اخذ تاییدیه رسمی و قانونی (از شرکت‌های مادر خارجی) مجاز است.

تویوتا-1

از همین رو بسیاری از نمایندگی‌های واردکننده خودرو، از چند ماه پیش به تکاپو افتاده‌اند تا با جلب رضایت شرکت‌های مادر، فعالیت خود را به عنوان نماینده واردکننده محصولات آنها، رسمی کنند. در این شرایط البته برخی دیگر نیز به تازگی وارد گود شده‌اند تا بتوانند با استفاده از فضای موجود، نمایندگی واردات خودروهای موردنظر خود را اخذ کنند و این موضوع به ایجاد رقابتی تنگاتنگ میان آنها انجامیده است. هرچه هست، کارشناسان معتقدند وزارت صنعت،معدن و تجارت بهتر است تمام مسائل اقتصادی، سیاسی و حتی اجتماعی را در تدوین «قانون جامع واردات خودرو» لحاظ کند تا این قانون به حدی شفاف و محکم باشد که هیچ حاشیه و حرف و حدیثی در قبال آن ایجاد نشود.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 34 تاريخ : چهارشنبه 15 ارديبهشت 1395 ساعت: 23:26

تکنولوژی فوق العاده تصفیه هوا تسلا در آستانه ورود به بازار

سامانه دفاع شیمیایی شرکت تسلا یا HEPA قادر است تا در کمتر از دو دقیقه هوای آلوده و با غلظت ذرات شیمیایی بالا را تصفیه کند و در اختیار سرنشینان خودرو قرار دهد.

سخنگوی شرکت تسلا اعلام کرد: سیستم تصفیه و تهویه هوای انحصاری شرکت تسلا قادر است تا کوچکترین ذرات معلق و مضر شیمیایی را فیلتر کرده و هوایی کاملا پاکیزه و مطبوع را در اختیار سرنشینان خودرو قرار دهد.

سیستم فیلتراسیون HEPA قادر است تا انواع گرده، ریزگردها، باکتری‌ها و تمامی ذرات معلق را به دام انداخته و از ورود آنها به داخل کابین جلوگیری کند.

الون ماسک، مالک و مدیر شرکت تسلا عنوان کرد: استاندارد کیفیت پاکسازی ذرات معلق در سیستم تصفیه جدید شرکت تسلا در مقایسه با سایر خودروسازان حداقل صدها برابر بیشتر است به‌طوری‌که به جرات می‌توان گفت که در صورت استفاده از این سیستم دیگر کوچکترین ذره معلقی در هوای کابین خودرو وجود نخواهد داشت.

تسلا-اس کلاس-3

وی در ادامه افزود: سامانه تصفیه هوای هوشمند شرکت تسلا همچنین مجهز به حالت دفاع شیمیایی است که در این حالت حتی قادر است کوچکترین ذرات شیمیایی متصاعد شده از تسلیحات شیمیایی را نیز به دام اندازد.

محققان شرکت تسلا با آزمایش سیستم تصفیه هوا در شرایط واقعی و در آلوده‌ترین جاده‌های جهان مثل کالیفرنیا و برخی از شهرهای آلوده چین دریافتند که این سیستم قادر است تا به طور کامل کلیه ذرات معلق را جذب کرده و حتی از ورود بوی محیط به خودرو جلوگیری کند.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 30 تاريخ : چهارشنبه 15 ارديبهشت 1395 ساعت: 23:26


دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 45 تاريخ : چهارشنبه 15 ارديبهشت 1395 ساعت: 20:56

تکنولوژی فوق العاده تصفیه هوا تسلا در آستانه ورود به بازار

شرکت تسلا به زودی سامانه ای موسوم به دفاع شیمیایی را بر روی خودروهایش نصب می‌کند که می‌تواند هوای داخل خودرو را تصفیه کند. سامانه دفاع شیمیایی شرکت تسلا یا HEPA قادر است تا در کمتر از دو دقیقه هوای آلوده و با غلظت ذرات شیمیایی بالا را تصفیه کند و در اختیار سرنشینان خودرو […] دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 91 تاريخ : چهارشنبه 15 ارديبهشت 1395 ساعت: 16:50

واردات بدون اخذ نمایندگی رسمی ممنوع می شود

به نقل از دنیای اقتصاد، به‌عبارت بهتر، این «قانون» مشخص می‌کند که خودروهای خارجی در آینده (دورانی که همه تحریم‌ها طبق توافق هسته‌ای و برجام، کنار رفته‌اند)، با چه شرایطی می‌توانند وارد کشور شوند. آن طور که فرهاد احتشام‌زاد رئیس انجمن واردکنندگان خودرو به «دنیای اقتصاد» می‌گوید، در حال حاضر ترکیبی از وزارت صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و فدراسیون واردات، مشغول کار روی تدوین «قانون جامع واردات خودرو» هستند، اما مشخص نیست چه زمانی دستورالعمل و آیین‌نامه نهایی مشخص شود. وی با اشاره به اینکه قانون جدید براساس استراتژی وزارت صنعت، معدن و تجارت تدوین خواهد شد، می‌افزاید: مبنای کلی «قانون جامع واردات» استراتژی 1404 خودرو است که می‌گوید حجم واردات خودرو به کشور می‌تواند تا 10 درصد تولید داخل باشد؛ به عنوان مثال، اگر در سال 1404، سه میلیون خودرو در کشور به تولید برسد، واردات تا 300 هزار دستگاه مجاز است. به گفته احتشام زاد، «قانون جامع واردات خودرو» از سه مولفه اساسی برخوردار است؛ اول اینکه برای شرایط پساتحریم تدوین خواهد شد؛ دوم اینکه طبق استراتژی وزارت صنعت،معدن و تجارت نوشته می‌شود و سوم اینکه طبق آن، واردات تنها به‌صورت مستقیم انجام می‌شود.

بنز ایران-1

منظور وی از «واردات مستقیم» این است که تنها نمایندگی‌های رسمی اعلام شده از سوی شرکت‌های مادر خارجی، مجاز به ثبت سفارش و واردات خودرو به کشور خواهند بود. به‌عبارت بهتر، تنها آن دسته از نمایندگی‌ها که توانسته‌اند مجوز واردات خودرو از سوی شرکت‌های خارجی را کسب کنند، مجاز به ثبت سفارش خودرو هستند. اظهارات رئیس انجمن واردکنندگان در شرایطی است که وزارت صنعت،معدن و تجارت از بهمن‌ماه سال گذشته، ثبت سفارش و واردات خودرو به‌صورت غیرمستقیم را ممنوع و تنها واردات با اطلاع شرکت‌های مادر خارجی را مجاز دانسته است. در واقع، از بهمن‌ماه سال گذشته، تنها نمایندگی‌هایی که توانسته‌اند نظر مثبت شرکت‌های خارجی را برای واردات، جلب و تاییدیه رسمی و قانونی از آنها اخذ کنند، مجاز به ثبت سفارش بوده و سایرین حق این کار را نداشته‌اند. این اتفاق در شرایطی رخ داده که پیش‌تر، برخی بدون داشتن تاییدیه رسمی از شرکت‌های خودروساز خارجی، اقدام به واردات از طریق کشورهای واسطه می‌کردند. این دسته از واردکنندگان، نه تنها نمایندگی رسمی نبوده‌اند؛ بلکه حتی شرکت‌های خارجی نیز از صادرات محصولات شان توسط آنها اطلاع نداشته و این موضوع از نظر وزارت صنعت، محل ایجاد حاشیه بوده است. بر همین اساس این وزارتخانه از بهمن 94 تصمیم گرفت که واردات خودرو تنها به‌صورت مستقیم انجام شود. این در حالی است که رئیس انجمن واردکنندگان خودرو می‌گوید، در حال حاضر تنها 35 درصد نمایندگی‌های واردکننده خودرو دارای تاییدیه شرکت مادر هستند و باقی آنها یا در پروسه اخذ مجوز قرار دارند یا نتوانسته‌اند نظر خارجی‌ها را (برای اخذ نمایندگی) جلب کنند.

پورشه-7

به گفته وی، 35 درصد از نمایندگی‌ها در حال انجام پروسه اخذ تاییدیه رسمی از شرکت‌های مادر بوده و 30 درصد دیگر نیز در این مسیر به چالش و مشکل برخورد کرده‌اند. این 30 درصد در واقع هنوز نتوانسته‌اند نظر مساعد شرکت‌های خودروساز خارجی را برای اخذ نمایندگی واردات به ایران، جلب کنند. با توجه به گفته‌های احتشام زاد، در حال حاضر تنها 35 درصد نمایندگی‌های واردکننده خودرو مجاز به ثبت سفارش بوده و 70 درصد دیگر عملا این امکان برایشان فراهم نیست.

البته قانون وزارت صنعت نتوانسته جلوی ثبت سفارش غیر مستقیم خودروها را از بهمن‌ماه سال گذشته به بعد، بگیرد، زیرا به هر حال پیش از این قانون، اداره اصناف با توجه به نبود محدودیت موردنظر (واردات به شرط ارتباط مستقیم با شرکت‌های مادر خارجی) مجوز لازم برای واردات را به برخی متقاضیان داده و آنها اقدام به ثبت سفارش کرده‌اند. با این حال، رئیس انجمن واردکنندگان معتقد است از بهمن‌ماه سال گذشته به بعد، مجوز واردات تنها به نمایندگی‌هایی که با شرکت‌های مادر خارجی ارتباط مستقیم دارند، اعطا شده است.

ب ام و 6 سیلندر-3

اما وزارت صنعت،معدن و تجارت در شرایطی چنین تصمیمی (واردات مستقیم از شرکت مادر) را گرفته که مبنای آن، لغو تحریم‌های بین‌المللی علیه کشور است. تا پیش از توافق جامع هسته‌ای و اجرای برجام، بیشتر خودروسازان خارجی از صادرات مستقیم خودرو به ایران اجتناب می‌کردند و خودروهای خارجی به‌صورت غیر مستقیم و از طریق کشورهای ثالث به ایران می‌آمدند. این موضوع از حواشی و مشکلات خاص خود برخوردار بود، از جمله اینکه هزینه واردات را به‌دلیل وجود واسطه میان خودروسازان خارجی و واردکنندگان داخلی، افزایش می‌داد و خدمات پس از فروش چندان مناسبی نیز ارائه نمی‌شد. با اجرایی شدن برجام و لغو تحریم‌ها اما فرصت مناسبی برای واردکنندگان فراهم آمد تا خود را به شرکت‌های مادر خارجی وصل کرده و بدون واسطه و به‌صورت مستقیم، اقدام به واردات خودروهای موردنظر خود کنند. در این شرایط، وزارت صنعت،معدن و تجارت نیز برای ساماندهی به واردات نسبتا آشفته خودرو، وارد عمل شده و تلویحا به نمایندگی‌ها اعلام کرد که ادامه فعالیت آنها تنها در صورت اخذ تاییدیه رسمی و قانونی (از شرکت‌های مادر خارجی) مجاز است.

تویوتا-1

از همین رو بسیاری از نمایندگی‌های واردکننده خودرو، از چند ماه پیش به تکاپو افتاده‌اند تا با جلب رضایت شرکت‌های مادر، فعالیت خود را به عنوان نماینده واردکننده محصولات آنها، رسمی کنند. در این شرایط البته برخی دیگر نیز به تازگی وارد گود شده‌اند تا بتوانند با استفاده از فضای موجود، نمایندگی واردات خودروهای موردنظر خود را اخذ کنند و این موضوع به ایجاد رقابتی تنگاتنگ میان آنها انجامیده است. هرچه هست، کارشناسان معتقدند وزارت صنعت،معدن و تجارت بهتر است تمام مسائل اقتصادی، سیاسی و حتی اجتماعی را در تدوین «قانون جامع واردات خودرو» لحاظ کند تا این قانون به حدی شفاف و محکم باشد که هیچ حاشیه و حرف و حدیثی در قبال آن ایجاد نشود.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 93 تاريخ : چهارشنبه 15 ارديبهشت 1395 ساعت: 5:29

راهکار ایران خودرو برای افزایش قیمت محصولاتش بیش از مجوز شورای رقابت

علی جگوار

اردیبهشت 13ام, 1395 11:25

کلاهبردار های به تمام معنا
شورای رفاقت!

اگر این شورای رقابت بود باید دستور کاهش قیمت این آشغال ها رو میداد نه افزایش
بیچاره ما قشر متوسط که همه چیز بر گرده ماست و همه دست ها تو جیب ما میره …

Thumb up2 Thumb down0

پاسخ

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 119 تاريخ : سه شنبه 14 ارديبهشت 1395 ساعت: 17:25

ایران به محل تولید خودروهای کره ای تبدیل خواهد شد

محمدرضا مودودی با بیان اینکه اسناد و توافق نامه‌های بین دو کشور ایران و کره با رویکرد سرمایه‌گذاری و مشارکت در تولید است، گفت: در ملاقات‌ها و اسنادی که میان ایران و مقامات کره‌ای مورد مذاکره قرار گرفته است، دیگر قرار نیست ایران به‌عنوان بازار محصولات نهایی کره‌ای باشد. وی ادامه داد: بر همین اساس صنایعی مانند خودروسازی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و شرکت‌های بزرگی مانند هیوندای و کیا که سابقه حضور در بازار ایران را داشتند دیگر قرار نیست به سادگی گذشته به کار خود ادامه دهند و قطعا باید وارد حوزه مشارکت در تولید و انتقال تکنولوژی شوند. معاون کل سازمان توسعه تجارت ایران همچنین دیگر صنایع را نیز از این قاعده در عقد تفاهم‌های همکاری جدا ندانست و اظهار کرد: ایدرو به‌طور جدی در صنایع ساخت کشتی، ماشین‌آلات کشاورزی، توسعه و ساخت خودرو‌های برقی و… نیز وارد مذاکرات با شرکت‌های کره‌ای شده است که در روزهای پیش‌رو نهایی خواهند شد.

ایسنا

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 87 تاريخ : سه شنبه 14 ارديبهشت 1395 ساعت: 17:25

سدان اقتصادی فولکس برای تست به ایران رسید

پس از انتشار تصاویری از محموله شش دستگاهی فولکس‌واگن جتا در ایران، یک منبع آگاه در گمرک غرب با اشاره به ورود این خودروها به گمرک گفت:”بر اساس اطلاعاتی که در برگه‌های ترخیص این خودروها درج شده، محموله جتا با سه حجم موتور مختلف از مبداء ترکیه وارد بازار ایران شده است.”

فولکس جتا-1
هرچند اطلاعات نهایی حجم موتور این خودروها در دسترس نیست اما بر اساس اطلاعات این منبع آگاه، خودروها به حجم موتور 1.4 لیتر، 1.8. و 2 لیتری وارد شده‌اند. تنوع موتور این خودروها نشان‌دهنده آن است که فولکس‌واگن این خودروها را برای تست‌های جاده‌ای و آغاز پروسه هومولوگیشن وارد کشور کرده است و به این ترتیب احتمالا به‌زودی شاهد حرکت این خودروها در جاده‌های کشور با پلاک ویژه خواهیم بود.

فولکس جتا-4
به نقل از عصر خودرو – ورود خودروهای فولکس‌واگن جتا به کشور در حالی از سوی فولکس‌واگن انجام شده که این شرکت همچنان درحال مذاکرات نهایی برای انتخاب شریک تجاری خود در ایران است و اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد این مذاکرات هنوز نهایی نشده است. بااین‌وجود فولکس‌واگن برای تسریع در انجام امور راسا اقدام به واردات خودروها کرده است تا بتواند پروسه تست‌های جاده‌ای و هومولوگیشن را در سریع‌ترین زمان ممکن به انجام برساند.

فولکس جتا-5

به نظر شما این مدل از فولکس در صورت مونتاژ در کشور و عرضه با قیمتی در حدود 120 میلیون تومان می تواند با محصولات کیا و هیوندای رقابت کند؟

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 89 تاريخ : سه شنبه 14 ارديبهشت 1395 ساعت: 17:25


دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 126 تاريخ : سه شنبه 14 ارديبهشت 1395 ساعت: 15:24

ایران به محل تولید خودروهای کره ای تبدیل خواهد شد

محمدرضا مودودی با بیان اینکه اسناد و توافق نامه‌های بین دو کشور ایران و کره با رویکرد سرمایه‌گذاری و مشارکت در تولید است، گفت: در ملاقات‌ها و اسنادی که میان ایران و مقامات کره‌ای مورد مذاکره قرار گرفته است، دیگر قرار نیست ایران به‌عنوان بازار محصولات نهایی کره‌ای باشد. وی ادامه داد: بر همین اساس صنایعی مانند خودروسازی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و شرکت‌های بزرگی مانند هیوندای و کیا که سابقه حضور در بازار ایران را داشتند دیگر قرار نیست به سادگی گذشته به کار خود ادامه دهند و قطعا باید وارد حوزه مشارکت در تولید و انتقال تکنولوژی شوند. معاون کل سازمان توسعه تجارت ایران همچنین دیگر صنایع را نیز از این قاعده در عقد تفاهم‌های همکاری جدا ندانست و اظهار کرد: ایدرو به‌طور جدی در صنایع ساخت کشتی، ماشین‌آلات کشاورزی، توسعه و ساخت خودرو‌های برقی و… نیز وارد مذاکرات با شرکت‌های کره‌ای شده است که در روزهای پیش‌رو نهایی خواهند شد.

ایسنا

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 82 تاريخ : سه شنبه 14 ارديبهشت 1395 ساعت: 7:41

سدان اقتصادی فولکس برای تست به ایران رسید

پس از انتشار تصاویری از محموله شش دستگاهی فولکس‌واگن جتا در ایران، یک منبع آگاه در گمرک غرب با اشاره به ورود این خودروها به گمرک گفت:”بر اساس اطلاعاتی که در برگه‌های ترخیص این خودروها درج شده، محموله جتا با سه حجم موتور مختلف از مبداء ترکیه وارد بازار ایران شده است.”

فولکس جتا-1
هرچند اطلاعات نهایی حجم موتور این خودروها در دسترس نیست اما بر اساس اطلاعات این منبع آگاه، خودروها به حجم موتور 1.4 لیتر، 1.8. و 2 لیتری وارد شده‌اند. تنوع موتور این خودروها نشان‌دهنده آن است که فولکس‌واگن این خودروها را برای تست‌های جاده‌ای و آغاز پروسه هومولوگیشن وارد کشور کرده است و به این ترتیب احتمالا به‌زودی شاهد حرکت این خودروها در جاده‌های کشور با پلاک ویژه خواهیم بود.

فولکس جتا-4
به نقل از عصر خودرو – ورود خودروهای فولکس‌واگن جتا به کشور در حالی از سوی فولکس‌واگن انجام شده که این شرکت همچنان درحال مذاکرات نهایی برای انتخاب شریک تجاری خود در ایران است و اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد این مذاکرات هنوز نهایی نشده است. بااین‌وجود فولکس‌واگن برای تسریع در انجام امور راسا اقدام به واردات خودروها کرده است تا بتواند پروسه تست‌های جاده‌ای و هومولوگیشن را در سریع‌ترین زمان ممکن به انجام برساند.

فولکس جتا-5

به نظر شما این مدل از فولکس در صورت مونتاژ در کشور و عرضه با قیمتی در حدود 120 میلیون تومان می تواند با محصولات کیا و هیوندای رقابت کند؟

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 88 تاريخ : سه شنبه 14 ارديبهشت 1395 ساعت: 7:41

پیوستن کره ای ها به جمع متقلبان دیزلی

براساس اعلام مقامات دولت کره‌جنوبی از هر 16 خودروی دیزلی فروخته شده در این کشور، 14 خودرو دی‌اکسید نیتروژن بیشتری در هوا منتشر می‌کند. به گزارش کریا تایمز، موسسه ملی تحقیقات زیست محیطی کره اعلام کرد 16 مدل خودروی دیزلی که توسط پنج خودروساز داخلی و 11 خودروساز خارجی تولید شده‌اند و از دسامبر گذشته در بازار این کشور وجود دارند، مورد آزمایش قرار گرفته‌اند.

از این تعداد، 14 خودرو استاندارد تعیین شده برای انتشاز گاز دی‌اکسید نیتروژن را نقض کرده‌اند. فقط در دو مدل سدان بی‌ام‌و 520 دی و رنج روور ایوک استانداردهای انتشار گازهای آلاینده کره‌جنوبی رعایت شده است. شاسی‌بلند نیسان قشقایی 10 برابر بیشتر از حد مجاز دی‌اکسید نیتروژن منتشر می‌کند و بدترین عملکرد را در میان خودروهای آزمایش‌شده داشته است.

دنیای اقتصاد

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 55 تاريخ : دوشنبه 13 ارديبهشت 1395 ساعت: 12:14

جنجال واردات شورولت به فدراسیون واردات کشید

وی ادامه داد: بر این اساس، قرار است دستورالعمل نهایی و جامعی در مورد واردات کالاهای سرمایه‌ای و بادوام از جمله خودرو تهیه شود که در آن مسائلی مانند خدمات پس از فروش مدنظر قرار گرفته است. وی همچنین با اشاره به دستورالعمل ابتدای سال گذشته مربوط به واردات خودرو از طریق نمایندگی‌ها یا به‌صورت غیرمستقیم و توسط واسطه‌ها، گفت: اواخر سال گذشته، جلساتی برگزار شد که در آنها با توجه به رفع برخی تحریم‌ها و قرار گرفتن در شرایط پساتحریم، عنوان شد دستورالعمل قبلی مربوط به واردات خودرو نیاز به بازنگری دارد.

احتشام‌زاد تصریح کرد: در همین راستا، وزیر صنعت نیز در دستورالعملی اعلام کرد که طبق آن صدور گواهی‌ برای واردات خودرو باید به‌صورت مستقیم صورت گیرد، زیرا با رفع تحریم‌ها، دیگر نیازی به عقد قرارداد از طریق شخص یا شرکت ثالث نیست و باید به‌صورت مستقیم با شرکت‌های مادر در ارتباط باشیم. وی با بیان اینکه واردات خودروهای آمریکایی از طریق افراد واسطه مطرح است و نمایندگی مستقیمی برای واردات شورلت در ایران وجود ندارد، گفت: صدور این مجوز قبل از دستورالعمل وزیر صنعت صورت گرفته بود؛ زیرا در شرایط تحریم، اگر برندی تمایل به حضور مستقیم در بازار ایران نداشته باشد، این قابلیت وجود داشت که از طریق شرکت‌های ثالث، محصولاتش را به ایران وارد کند. به گفته وی، در چنین شرایطی، بررسی‌های لازم انجام و گواهینامه واردات شورلت صادر شد که اسناد و مدارک سازمان استاندارد، سازمان محیط زیست و کمیته فنی خودرو نیز برای آن تامین شد و پس از آن، ثبت‌ سفارش واردات صورت گرفت. وی گفت: در زمان صدور مجوز برای واردات شورلت به‌صورت غیرمستقیم، بارها اعلام کردیم که واردات خودرو باید از طریق نمایندگی‌های مستقیم صورت گیرد، نه اینکه مثلا 6 شرکت نمایندگی یک برند را داشته باشند و خودروهای آن را از کشورهای مختلف مانند عراق یا گرجستان به ایران وارد کنند.

دنیای اقتصاد

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 85 تاريخ : دوشنبه 13 ارديبهشت 1395 ساعت: 12:14

راهکار ایران خودرو برای افزایش قیمت محصولاتش بیش از مجوز شورای رقابت

خبرها حاکی از آن است ،ایران خودرو قصد دارد مجوز 1/8 دهم درصد شورای رقابت را به طور متوسط در بین محصولات خود اعمال کند؛ بطوریکه برخی محصولات این شرکت کمتر از درصد تعیین شده وبرخی دیگر بیش از 1/8 دهم درصد افزایش خواهد یافت.
پژوپارس ،دنا و پژو206 تیپ 2  سه خودرویی  هستند که افزایش قیمت آنها بیش از 1/8 دهم دصد افزایش خواهد یافت. اما برخی دیگر محصولات نیز بدون تغییر ویا کمتر از حد تعیین شده افزایش می یابند تا در مجموع بطور متوسط افزایش 1/8 دهم دصد در محصولات ایران خودرو اعمال شود.
چندی پیش شورای رقابت به دلیل ارتقای کیفی محصولات ایران خودرو در ماه های اخیر مجوز 1/8 دهم درصدی را به ایران خودرو داد و به سایپا به دلیل کیفیت پایین محصولات  تنها مجوز 4 دهم درصد افزایش قیمت داد.

صنعت نویس

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 59 تاريخ : دوشنبه 13 ارديبهشت 1395 ساعت: 12:14


دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 75 تاريخ : دوشنبه 13 ارديبهشت 1395 ساعت: 11:00

پیوستن کره ای ها به جمع متقلبان دیزلی

براساس اعلام مقامات دولت کره‌جنوبی از هر 16 خودروی دیزلی فروخته شده در این کشور، 14 خودرو دی‌اکسید نیتروژن بیشتری در هوا منتشر می‌کند. به گزارش کریا تایمز، موسسه ملی تحقیقات زیست محیطی کره اعلام کرد 16 مدل خودروی دیزلی که توسط پنج خودروساز داخلی و 11 خودروساز خارجی تولید شده‌اند و از دسامبر گذشته در بازار این کشور وجود دارند، مورد آزمایش قرار گرفته‌اند.

از این تعداد، 14 خودرو استاندارد تعیین شده برای انتشاز گاز دی‌اکسید نیتروژن را نقض کرده‌اند. فقط در دو مدل سدان بی‌ام‌و 520 دی و رنج روور ایوک استانداردهای انتشار گازهای آلاینده کره‌جنوبی رعایت شده است. شاسی‌بلند نیسان قشقایی 10 برابر بیشتر از حد مجاز دی‌اکسید نیتروژن منتشر می‌کند و بدترین عملکرد را در میان خودروهای آزمایش‌شده داشته است.

دنیای اقتصاد

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 50 تاريخ : دوشنبه 13 ارديبهشت 1395 ساعت: 5:33

جنجال واردات شورولت به فدراسیون واردات کشید

وی ادامه داد: بر این اساس، قرار است دستورالعمل نهایی و جامعی در مورد واردات کالاهای سرمایه‌ای و بادوام از جمله خودرو تهیه شود که در آن مسائلی مانند خدمات پس از فروش مدنظر قرار گرفته است. وی همچنین با اشاره به دستورالعمل ابتدای سال گذشته مربوط به واردات خودرو از طریق نمایندگی‌ها یا به‌صورت غیرمستقیم و توسط واسطه‌ها، گفت: اواخر سال گذشته، جلساتی برگزار شد که در آنها با توجه به رفع برخی تحریم‌ها و قرار گرفتن در شرایط پساتحریم، عنوان شد دستورالعمل قبلی مربوط به واردات خودرو نیاز به بازنگری دارد.

احتشام‌زاد تصریح کرد: در همین راستا، وزیر صنعت نیز در دستورالعملی اعلام کرد که طبق آن صدور گواهی‌ برای واردات خودرو باید به‌صورت مستقیم صورت گیرد، زیرا با رفع تحریم‌ها، دیگر نیازی به عقد قرارداد از طریق شخص یا شرکت ثالث نیست و باید به‌صورت مستقیم با شرکت‌های مادر در ارتباط باشیم. وی با بیان اینکه واردات خودروهای آمریکایی از طریق افراد واسطه مطرح است و نمایندگی مستقیمی برای واردات شورلت در ایران وجود ندارد، گفت: صدور این مجوز قبل از دستورالعمل وزیر صنعت صورت گرفته بود؛ زیرا در شرایط تحریم، اگر برندی تمایل به حضور مستقیم در بازار ایران نداشته باشد، این قابلیت وجود داشت که از طریق شرکت‌های ثالث، محصولاتش را به ایران وارد کند. به گفته وی، در چنین شرایطی، بررسی‌های لازم انجام و گواهینامه واردات شورلت صادر شد که اسناد و مدارک سازمان استاندارد، سازمان محیط زیست و کمیته فنی خودرو نیز برای آن تامین شد و پس از آن، ثبت‌ سفارش واردات صورت گرفت. وی گفت: در زمان صدور مجوز برای واردات شورلت به‌صورت غیرمستقیم، بارها اعلام کردیم که واردات خودرو باید از طریق نمایندگی‌های مستقیم صورت گیرد، نه اینکه مثلا 6 شرکت نمایندگی یک برند را داشته باشند و خودروهای آن را از کشورهای مختلف مانند عراق یا گرجستان به ایران وارد کنند.

دنیای اقتصاد

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 68 تاريخ : دوشنبه 13 ارديبهشت 1395 ساعت: 5:33

راهکار ایران خودرو برای افزایش قیمت محصولاتش بیش از مجوز شورای رقابت

خبرها حاکی از آن است ،ایران خودرو قصد دارد مجوز 1/8 دهم درصد شورای رقابت را به طور متوسط در بین محصولات خود اعمال کند؛ بطوریکه برخی محصولات این شرکت کمتر از درصد تعیین شده وبرخی دیگر بیش از 1/8 دهم درصد افزایش خواهد یافت.
پژوپارس ،دنا و پژو206 تیپ 2  سه خودرویی  هستند که افزایش قیمت آنها بیش از 1/8 دهم دصد افزایش خواهد یافت. اما برخی دیگر محصولات نیز بدون تغییر ویا کمتر از حد تعیین شده افزایش می یابند تا در مجموع بطور متوسط افزایش 1/8 دهم دصد در محصولات ایران خودرو اعمال شود.
چندی پیش شورای رقابت به دلیل ارتقای کیفی محصولات ایران خودرو در ماه های اخیر مجوز 1/8 دهم درصدی را به ایران خودرو داد و به سایپا به دلیل کیفیت پایین محصولات  تنها مجوز 4 دهم درصد افزایش قیمت داد.

صنعت نویس

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 49 تاريخ : دوشنبه 13 ارديبهشت 1395 ساعت: 5:33

قطر خواستار اعمال نفوذ در هیات مدیره فولکس واگن است!

قطر یکی از سهامداران شرکت فولکس‌واگن که از میزان اصلاحات این شرکت ناامید شده است، از این خودروساز خواست در کمیته رهبری یک کرسی به این کشور اختصاص داده شود. به گفته منابع آگاه این درخواست با مخالفت شدید مواجه شده است. به گزارش رویترز، قطر با دارا بودن 17 درصد از سهام شرکت فولکس‌واگن سومین سهامدار بزرگ این شرکت محسوب می‌شود و خواستار پیوستن به کمیته رهبری این شرکت شده است. این کمیته در حال حاضر شش عضو دارد که عبارتند از: رئیس هیات‌مدیره فولکس‌واگن، رئیس شورای کارکنان فولکس‌واگن، نماینده ایالت نیدرزاکسن و رئیس اتحادیه تجاری آی‌جی‌متال. ایجاد یک کرسی برای قطر مستلزم ایجاد هشت کرسی برای نمایندگان کارگری است تا تعادل لازم بین نمایندگان کارگران و سهامداران حفظ شود.

دنیای اقتصاد

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 39 تاريخ : يکشنبه 12 ارديبهشت 1395 ساعت: 15:29

فراخوان 3.5 میلیون دستگاهی نیسان موتورز

در پی سه مورد جراحت شرکت نیسان موتور اعلام کرد 53/ 3 میلیون دستگاه خودرو را که اکثر آنها در ایالات متحده هستند، فراخوان می‌کند زیرا کیسه‌هوای سمت سرنشین به‌دلیل نقص سنسورها عمل نمی‌کند. به گزارش رویترز، این خودروساز ژاپنی اعلام کرد این چهارمین فراخوان از 2013 است که به‌منظور رسیدگی به این مشکل انجام می‌شود.

به گفته این خودروساز سنسورهای این خودروها صندلی سرنشین جلو را صندلی کودک یا صندلی خالی تشخیص می‌دهد و در صورت تصادف کیسه‌های مربوط به این صندلی بازنمی‌شود.

تاکنون سه مورد جراحت مربوط به این نقص گزارش شده است، اما درپی این نقص مرگی صورت نگرفته است. نیسان آلتیما، لیف، ماکسیما، مورانو، پت‌فایندر، سنترا، روج، ان‌وی 200، ان‌وی تاکسی، اینفینیتی جی‌اکس‌35 و کیواکس60 و کیو50 مدل سال‌های 2013 تا 2017 شامل این فراخوان جدید می‌شود. شورولت سیتی اکسپرس مدل سال‌های 2015 و 2016 که نیسان برای جنرال موتور تولید کرده است نیز شامل این فراخوان می‌شود.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 48 تاريخ : يکشنبه 12 ارديبهشت 1395 ساعت: 15:29

نتیجه آزادسازی قیمت خودرو چه خواهد بود؟

در ماه‌های پایانی دولت قبل بود که ناگهان دستور آزادسازی قیمت خودرو صادر شد و خودروسازان نیز بلافاصله قیمت محصولات خود را در حدی خارج از عرف، بالا بردند. غول‌های جاده مخصوص که مدت‌ها در انتظار آزادسازی بودند، بلافاصله پس از صدور دستور مربوطه، چندین درصد به قیمت خودروهای خود اضافه کردند تا بازار و مشتریان را در شوکی ناگهانی فرو بروند. این شوک به حدی بود که بلافاصله پس از اعلام قیمت‌های جدید خودرو، موجی از انتقاد و اعتراض دامان خودروسازان و دولت را گرفت و آنها را بابت لغو آزادسازی و بازگشت قیمت خودروها به حالت قبل، تحت فشار گذاشت.

منتقدان بر این باور بودند که خودروسازها به نوعی از آزادسازی سوء‌استفاده کردند و قیمت محصولات خود را بیش از حد معمول بالا بردند. در نتیجه همین اعتراضات و انتقادات بود که دولت وقت، با عقب‌نشینی از موضع خود مبنی بر آزادسازی قیمت خودرو، دستور لغو آن را صادر کرد تا «آزادسازی» به لذتی گذرا برای خودروسازان و آزمونی ناموفق برای دولت تبدیل شود. با لغو آزادسازی اما شورای رقابت به کارگردان اصلی قیمت‌گذاری خودرو تبدیل شد، کارگردانی که علاوه‌بر خودروسازان و وزارت صنعت، کمتر کارشناس و اقتصاددانی، کارش را پسندیده است. هرچند شورای رقابت با استناد به اینکه بازار خودرو در انحصار قرار دارد، به ماجرای قیمت‌گذاری ورود کرد، با این حال، خودروسازان و مسوولان وزارت صنعت تا به امروز بارها خواستار کنار رفتن شورا و آزادسازی قیمت شده‌اند. این در شرایطی است که نه دولت و نه شورای رقابت، هیچکدام در عمل حاضر به لغو قیمت‌گذاری و آزادسازی نشده و به نظر می‌رسد ریشه این موضوع را باید در همان تجربه شکست خورده قبلی جست‌وجو کرد. به‌عبارت بهتر، به‌نظر می‌رسد ازآنجاکه خودروسازان در جریان آزادسازی قیمت در دولت قبل، قیمت محصولات خود را بسیار بالا بردند، این بیم در بین تصمیم‌سازان وجود دارد که تکرار این تجربه سبب افزایش قیمت دوباره شود. در واقع، تصوری که از آزادسازی (در بازار خودرو) وجود دارد، افزایش قیمت است و از همین رو دیدگاه‌ها در مورد این اتفاق مثبت نیست و خیلی‌ها مخالف تجویز این نسخه هستند. در مقابل اما برخی از جمله خودروسازان و وزارت صنعت معتقدند اولا «آزادسازی قیمت» حق بازار خودرو است و ثانیا این اتفاق سبب کاهش قیمت خواهد شد. از نظر آنها، قیمت خودرو نباید به‌صورت دستوری تعیین شود و بهترین تصمیم گیرنده در این مورد، بازار است و مردم. در واقع موافقان آزادسازی معتقدند اگر قیمت خودرو آزاد شود، مردم خود تشخیص خواهند داد که آیا خودروهای داخلی با کیفیت فعلی، ارزش خرید با قیمت‌های تعیین شده را دارند یا نه؛ با این شرایط، خودروسازان نیز نمی‌توانند قیمت محصولات خود را خیلی بالا ببرند، چون آن زمان مشتریان آنها را تحریم کرده و در نتیجه فروش و البته تولیدشان مورد تهدید قرار خواهد گرفت.

در این میان اما وزیر صنعت نیز به تازگی اعلام کرده، شورای رقابت باید قیمت‌گذاری تکلیفی را بردارد؛ زیرا اگر قیمت آزاد شود، برخی خودروها ارزان خواهند شد. به گفته محمدرضا نعمت‌زاده، اگر قیمت‌گذاری را به حال خودش بگذاریم و رقابت، تعیین‌کننده باشد، کیفیت خودرو بالا می‌رود. این اظهارات نعمت‌زاده را اما خیلی‌ها از جمله شورای رقابت نپذیرفته و معتقدند در حال حاضر شرایط برای آزاد کردن قیمت خودروهای داخلی مهیا نیست. به اعتقاد آنها، اگر آزادسازی رخ بدهد، قیمت خودروها نه تنها کاهش نمی‌یابد، بلکه افزایش نیز خواهد یافت. اما چرا چنین دیدگاهی در مورد آزادسازی قیمت خودرو وجود دارد؟ کارشناسان در پاسخ به این پرسش، به دو مورد اشاره می‌کنند؛ یکی تجربه قبلی آزادسازی و دیگر ناچاری خودروسازان برای جبران هزینه‌های تولید. بر این اساس، با توجه به اینکه آزادسازی در گذشته به افزایش شدید قیمت خودرو انجامید، پیش‌بینی‌ها بر این است که تکرار دوباره این اتفاق، باز هم سبب افزایش قیمت شود. از این مهم تر اینکه خودروسازان هر سال با افزایش هزینه‌های تولید روبه‌رو بوده و مجبورند این هزینه‌ها را به هر شکل ممکن جبران کنند و برای آنها چه راهی بهتر از بالا بردن قیمت؟

صنعت خودرو کشور هر سال با افزایش هزینه‌های تولید مواجه می‌شود و ازآنجاکه نه صادرات مناسبی دارد و نه از بهره‌وری لازم برخوردار است، افزایش قیمت تنها راه علاج در این صنعت (برای جبران هزینه ها) به حساب می‌آید. طبعا اگر خودروسازان داخلی آمار مناسب و قابل‌قبولی در صادرات داشتند، بخشی از هزینه‌های تولیدشان به واسطه ارزآوری قابل جبران بود. از طرفی، در صورتی که بهره‌وری لازم در خودروسازی کشور وجود داشت، می‌شد به این واسطه هزینه‌های تولید را کنترل و به تبع آن، افزایش قیمت کمتری را اعمال کرد.

اما مساله دیگری که مخالفان آزادسازی مطرح می‌کنند، عدم امکان ایجاد رقابت در برخی محدوده‌های قیمتی بازار خودرو است. به‌عنوان مثال، در بازه قیمتی زیر 30 میلیون تومان، تقریبا هیچ رقابتی به چشم نمی‌آید و ازآنجاکه این محدوده از بیشترین تراکم مشتری برخوردار است، آزادسازی قیمت نسخه مناسبی برای آن نیست. نه اینکه آزادسازی قیمت خودرو در کل اتفاقی نادرست و خطا باشد، منتها در حال حاضر زمینه برای پیاده کردن این پروژه در بازار خودرو فراهم نیست.

آزادسازی قیمت به‌عنوان یکی از اصول اقتصادی، زمانی در بازار خودرو جواب می‌دهد که زمینه رقابت در آن به‌وجود آمده و واردات نیز بدون قیدوبندی خاص انجام شود. این در شرایطی است که هم‌اکنون کیفیت نامناسب خودروها در کنار قیمت بالا، به‌خوبی نشان‌دهنده نبود رقابت در بازار خودرو است و از طرفی، واردات با تعرفه و قید و بندهای خاص خود انجام می‌شود و این یعنی چنین بازاری فعلا شایسته آزادسازی ناگهانی قیمت نیست.

دنیای اقتصاد

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 37 تاريخ : يکشنبه 12 ارديبهشت 1395 ساعت: 15:29


دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 41 تاريخ : يکشنبه 12 ارديبهشت 1395 ساعت: 13:18

قطر خواستار اعمال نفوذ در هیات مدیره فولکس واگن است!

قطر یکی از سهامداران شرکت فولکس‌واگن که از میزان اصلاحات این شرکت ناامید شده است، از این خودروساز خواست در کمیته رهبری یک کرسی به این کشور اختصاص داده شود. به گفته منابع آگاه این درخواست با مخالفت شدید مواجه شده است. به گزارش رویترز، قطر با دارا بودن 17 درصد از سهام شرکت فولکس‌واگن سومین سهامدار بزرگ این شرکت محسوب می‌شود و خواستار پیوستن به کمیته رهبری این شرکت شده است. این کمیته در حال حاضر شش عضو دارد که عبارتند از: رئیس هیات‌مدیره فولکس‌واگن، رئیس شورای کارکنان فولکس‌واگن، نماینده ایالت نیدرزاکسن و رئیس اتحادیه تجاری آی‌جی‌متال. ایجاد یک کرسی برای قطر مستلزم ایجاد هشت کرسی برای نمایندگان کارگری است تا تعادل لازم بین نمایندگان کارگران و سهامداران حفظ شود.

دنیای اقتصاد

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 61 تاريخ : يکشنبه 12 ارديبهشت 1395 ساعت: 6:14

فراخوان 3.5 میلیون دستگاهی نیسان موتورز

در پی سه مورد جراحت شرکت نیسان موتور اعلام کرد 53/ 3 میلیون دستگاه خودرو را که اکثر آنها در ایالات متحده هستند، فراخوان می‌کند زیرا کیسه‌هوای سمت سرنشین به‌دلیل نقص سنسورها عمل نمی‌کند. به گزارش رویترز، این خودروساز ژاپنی اعلام کرد این چهارمین فراخوان از 2013 است که به‌منظور رسیدگی به این مشکل انجام می‌شود.

به گفته این خودروساز سنسورهای این خودروها صندلی سرنشین جلو را صندلی کودک یا صندلی خالی تشخیص می‌دهد و در صورت تصادف کیسه‌های مربوط به این صندلی بازنمی‌شود.

تاکنون سه مورد جراحت مربوط به این نقص گزارش شده است، اما درپی این نقص مرگی صورت نگرفته است. نیسان آلتیما، لیف، ماکسیما، مورانو، پت‌فایندر، سنترا، روج، ان‌وی 200، ان‌وی تاکسی، اینفینیتی جی‌اکس‌35 و کیواکس60 و کیو50 مدل سال‌های 2013 تا 2017 شامل این فراخوان جدید می‌شود. شورولت سیتی اکسپرس مدل سال‌های 2015 و 2016 که نیسان برای جنرال موتور تولید کرده است نیز شامل این فراخوان می‌شود.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 65 تاريخ : يکشنبه 12 ارديبهشت 1395 ساعت: 6:14

نتیجه آزادسازی قیمت خودرو چه خواهد بود؟

در ماه‌های پایانی دولت قبل بود که ناگهان دستور آزادسازی قیمت خودرو صادر شد و خودروسازان نیز بلافاصله قیمت محصولات خود را در حدی خارج از عرف، بالا بردند. غول‌های جاده مخصوص که مدت‌ها در انتظار آزادسازی بودند، بلافاصله پس از صدور دستور مربوطه، چندین درصد به قیمت خودروهای خود اضافه کردند تا بازار و مشتریان را در شوکی ناگهانی فرو بروند. این شوک به حدی بود که بلافاصله پس از اعلام قیمت‌های جدید خودرو، موجی از انتقاد و اعتراض دامان خودروسازان و دولت را گرفت و آنها را بابت لغو آزادسازی و بازگشت قیمت خودروها به حالت قبل، تحت فشار گذاشت.

منتقدان بر این باور بودند که خودروسازها به نوعی از آزادسازی سوء‌استفاده کردند و قیمت محصولات خود را بیش از حد معمول بالا بردند. در نتیجه همین اعتراضات و انتقادات بود که دولت وقت، با عقب‌نشینی از موضع خود مبنی بر آزادسازی قیمت خودرو، دستور لغو آن را صادر کرد تا «آزادسازی» به لذتی گذرا برای خودروسازان و آزمونی ناموفق برای دولت تبدیل شود. با لغو آزادسازی اما شورای رقابت به کارگردان اصلی قیمت‌گذاری خودرو تبدیل شد، کارگردانی که علاوه‌بر خودروسازان و وزارت صنعت، کمتر کارشناس و اقتصاددانی، کارش را پسندیده است. هرچند شورای رقابت با استناد به اینکه بازار خودرو در انحصار قرار دارد، به ماجرای قیمت‌گذاری ورود کرد، با این حال، خودروسازان و مسوولان وزارت صنعت تا به امروز بارها خواستار کنار رفتن شورا و آزادسازی قیمت شده‌اند. این در شرایطی است که نه دولت و نه شورای رقابت، هیچکدام در عمل حاضر به لغو قیمت‌گذاری و آزادسازی نشده و به نظر می‌رسد ریشه این موضوع را باید در همان تجربه شکست خورده قبلی جست‌وجو کرد. به‌عبارت بهتر، به‌نظر می‌رسد ازآنجاکه خودروسازان در جریان آزادسازی قیمت در دولت قبل، قیمت محصولات خود را بسیار بالا بردند، این بیم در بین تصمیم‌سازان وجود دارد که تکرار این تجربه سبب افزایش قیمت دوباره شود. در واقع، تصوری که از آزادسازی (در بازار خودرو) وجود دارد، افزایش قیمت است و از همین رو دیدگاه‌ها در مورد این اتفاق مثبت نیست و خیلی‌ها مخالف تجویز این نسخه هستند. در مقابل اما برخی از جمله خودروسازان و وزارت صنعت معتقدند اولا «آزادسازی قیمت» حق بازار خودرو است و ثانیا این اتفاق سبب کاهش قیمت خواهد شد. از نظر آنها، قیمت خودرو نباید به‌صورت دستوری تعیین شود و بهترین تصمیم گیرنده در این مورد، بازار است و مردم. در واقع موافقان آزادسازی معتقدند اگر قیمت خودرو آزاد شود، مردم خود تشخیص خواهند داد که آیا خودروهای داخلی با کیفیت فعلی، ارزش خرید با قیمت‌های تعیین شده را دارند یا نه؛ با این شرایط، خودروسازان نیز نمی‌توانند قیمت محصولات خود را خیلی بالا ببرند، چون آن زمان مشتریان آنها را تحریم کرده و در نتیجه فروش و البته تولیدشان مورد تهدید قرار خواهد گرفت.

در این میان اما وزیر صنعت نیز به تازگی اعلام کرده، شورای رقابت باید قیمت‌گذاری تکلیفی را بردارد؛ زیرا اگر قیمت آزاد شود، برخی خودروها ارزان خواهند شد. به گفته محمدرضا نعمت‌زاده، اگر قیمت‌گذاری را به حال خودش بگذاریم و رقابت، تعیین‌کننده باشد، کیفیت خودرو بالا می‌رود. این اظهارات نعمت‌زاده را اما خیلی‌ها از جمله شورای رقابت نپذیرفته و معتقدند در حال حاضر شرایط برای آزاد کردن قیمت خودروهای داخلی مهیا نیست. به اعتقاد آنها، اگر آزادسازی رخ بدهد، قیمت خودروها نه تنها کاهش نمی‌یابد، بلکه افزایش نیز خواهد یافت. اما چرا چنین دیدگاهی در مورد آزادسازی قیمت خودرو وجود دارد؟ کارشناسان در پاسخ به این پرسش، به دو مورد اشاره می‌کنند؛ یکی تجربه قبلی آزادسازی و دیگر ناچاری خودروسازان برای جبران هزینه‌های تولید. بر این اساس، با توجه به اینکه آزادسازی در گذشته به افزایش شدید قیمت خودرو انجامید، پیش‌بینی‌ها بر این است که تکرار دوباره این اتفاق، باز هم سبب افزایش قیمت شود. از این مهم تر اینکه خودروسازان هر سال با افزایش هزینه‌های تولید روبه‌رو بوده و مجبورند این هزینه‌ها را به هر شکل ممکن جبران کنند و برای آنها چه راهی بهتر از بالا بردن قیمت؟

صنعت خودرو کشور هر سال با افزایش هزینه‌های تولید مواجه می‌شود و ازآنجاکه نه صادرات مناسبی دارد و نه از بهره‌وری لازم برخوردار است، افزایش قیمت تنها راه علاج در این صنعت (برای جبران هزینه ها) به حساب می‌آید. طبعا اگر خودروسازان داخلی آمار مناسب و قابل‌قبولی در صادرات داشتند، بخشی از هزینه‌های تولیدشان به واسطه ارزآوری قابل جبران بود. از طرفی، در صورتی که بهره‌وری لازم در خودروسازی کشور وجود داشت، می‌شد به این واسطه هزینه‌های تولید را کنترل و به تبع آن، افزایش قیمت کمتری را اعمال کرد.

اما مساله دیگری که مخالفان آزادسازی مطرح می‌کنند، عدم امکان ایجاد رقابت در برخی محدوده‌های قیمتی بازار خودرو است. به‌عنوان مثال، در بازه قیمتی زیر 30 میلیون تومان، تقریبا هیچ رقابتی به چشم نمی‌آید و ازآنجاکه این محدوده از بیشترین تراکم مشتری برخوردار است، آزادسازی قیمت نسخه مناسبی برای آن نیست. نه اینکه آزادسازی قیمت خودرو در کل اتفاقی نادرست و خطا باشد، منتها در حال حاضر زمینه برای پیاده کردن این پروژه در بازار خودرو فراهم نیست.

آزادسازی قیمت به‌عنوان یکی از اصول اقتصادی، زمانی در بازار خودرو جواب می‌دهد که زمینه رقابت در آن به‌وجود آمده و واردات نیز بدون قیدوبندی خاص انجام شود. این در شرایطی است که هم‌اکنون کیفیت نامناسب خودروها در کنار قیمت بالا، به‌خوبی نشان‌دهنده نبود رقابت در بازار خودرو است و از طرفی، واردات با تعرفه و قید و بندهای خاص خود انجام می‌شود و این یعنی چنین بازاری فعلا شایسته آزادسازی ناگهانی قیمت نیست.

دنیای اقتصاد

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 69 تاريخ : يکشنبه 12 ارديبهشت 1395 ساعت: 6:14

گزارش تصویری و نتایج اولین درگ قهرمانی سال 95

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان،  نخستین دوره رقابت های قهرمانی کشور اتومبیلرانی در رشته درگ 400 متر ، امروز جمعه دهم اردیبهشت ماه ، در پیست بوستان ولایت پایتخت برگزار شد .

در این رقابت ها پنجاه شرکت کننده از استانهای مختلف امروز حضور داشتند و در شهر ورزش بوستان ولایت با هم به رقابت پرداختند .

این مسابقه که به مدت دوسال رشته 400 متر آن برگزار نشده بود با همکاری سازمان ورزش شهرداری و هیات موتور سواری و اتومبیلرانی استان تهران ، با حضور مسئولین برگزار گردید و  با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد .

لازم به ذکر است بیشترین تعداد شرکت کننده از استان تهران بودند و تایم گیری با جدیدترین و دقیق ترین دستگاه انجام شد .

نفرات برتر هر کلاس به شرح زیر می باشد :

کلاس 4 سیلندر (اتمسفر) :

مقام اول : سید حسام منفرد

مقام دوم : حسین ابراهیمی

مقام سوم : مقدار کیارستمی

کلاس 4 سیلندر (توربو) :

مقام اول : امیرحسین میرزایی

مقام دوم : عباس فرهودی

مقام سوم : مهدی علمائی

کلاس 6 و 8 سیلندر (اتمسفر)

مقام اول : گاروک عیسی ولی

مقام دوم : رضا فرهادی

مقام سوم : سامان خنجری

کلاس آزاد :

مقام اول : محسن فرهمند

مقام دوم : مرتضی خلعتنژاد

مقام سوم : شهروز فرمنش

کلاس 206 اختصاصی :

مقام اول : شروین یگانه

مقام دوم : مهدی قلیخانی

مقام سوم : مهدی نوذری

کلاس GT86  اختصاصی :

مقام اول : پدرام بابائی

مقام دوم : محمد بهادری

مقام سوم : بردیا مختاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 86 تاريخ : شنبه 11 ارديبهشت 1395 ساعت: 5:23

چالش واردات خودروهای آمریکایی در وزارت صنعت

مسوولان این وزارتخانه با تاکید بر اینکه ساماندهی واردات خودرو به کشور را در دستور کار دارند در ابتدا، فعالیت شرکت‌های غیرنمایندگی را به‌شدت محدود کردند، این در شرایطی است که در سال 93 حدود 70 درصد واردات خودرو در اختیار شرکت‌هایی بود که بدون پشتوانه خدمات پس از فروش و تنها در قالب کارت بازرگانی اقدام به واردات می‌کردند. در این بین هرچند برخی کارشناسان این اقدام وزارت صنعت را منجر به انحصار در واردات خودرو می‌خواندند، اما تخلفاتی که از سال 91 توسط برخی وارد‌کنندگان غیررسمی صورت گرفت، مسوولان این وزارتخانه را بر آن داشت که اقدامات موثری در زمینه ساماندهی واردات خودرو به کشور انجام دهند.

به این ترتیب بعد از اصلاح مقررات واردات خودرو به کشور وزارت صنعت تعریفی جدید از ارایه مجوز به برندهایی که پیش از این در ایران حضور نداشتند ارایه کرد. این تحولات که همزمان با لغو تحریم‌ها و زمزمه ورود شرکت‌های اصلی به ایران بود در ابتدا برخی از شرکت‌هایی که نمایندگی از شرکت مادر را نداشتند نگران کرد، اما زمینه ورود برندهای جدید التاسیس را نیز به‌وجود آورد.

رنو داستر شورولت ترکس

شرکت‌هایی همچون اشکودا، شورولت یا اوپل (که مدت‌ها پیش ایران را ترک کرده بود) با لغو تحریم‌ها توانستند مجوز ورود به ایران را بگیرند. این در شرایطی که برخی شرکت‌های یاد شده همچون شورولت، مجوز فعالیت از شرکت اصلی یا مادر را نداشتند و کسب نمایندگی آنها عمدتا از شرکت ثالثی بود که در کشوری دیگر فعالیت می‌کرد.

بدین ترتیب انتقاد بسیاری از کارشناسان از همین نقطه شروع می‌شود؛ چراکه آنها معتقدند با لغو تحریم‌ها و به‌دنبال آن تمایل بسیاری از شرکت‌های اصلی برای ورود به ایران وزارت صنعت باید این شرکت‌ها را در اولویت قرار دهد و ساماندهی واردات نیز از این نقطه شروع شود.

در این زمینه یک کارشناس واردات خودرو به خبرنگار ما می‌گوید که همراه با تحریم‌های بین‌المللی بسیاری از وارد‌کنندگان به دلیل عدم همکاری شرکت‌های مادر و بی‌رغبیتی آنها برای حضور در ایران، مجبور به واردات از کشورهای عمدتا همسایه با نام نمایندگی رسمی بودند. وی تاکید می‌کند که هم اکنون با لغو تحریم‌ها و چشم‌انداز روشنی که برای ورود نمایندگی‌های رسمی به کشور شکل گرفته، وزارت صنعت باید ارایه مجوز به شرکت‌های غیررسمی را مورد تجدید نظر قرار دهد.

پس از لغو تحریم‌ها، بسیاری از شرکت‌های مادر خواستار حضوری بی‌واسطه در ایران شدند تا به‌طور مستقیم در ایران فعالیت کنند هرچند این درخواست‌ها موجودیت بسیاری از نمایندگی‌های غیررسمی که پیشتر خود را نماینده شرکت مادر می‌خواندند، به خطر انداخت اما این در خواست‌ها در بطن خود ایده وزارت صنعت مبنی‌بر ساماندهی واردات به کشور را پرورش می‌داد.

شورولت-1

مسوولان این وزارتخانه بارها اعلام کرده بودند که به‌دنبال حق و حقوق مشتریان این نوع خودروها با پیگیری خدمات فروش و خدمات پس از فروش از نمایندگی‌ها هستند. حال این سوال مطرح می‌شود که ارائه مجوز به برندهای لوکسی که حتی پس از لغو تحریم‌ها نتوانستند از شرکت مادر نمایندگی رسمی اخذ کنند چگونه می‌تواند پیگیر حقوق مشتریان در بحث خدمات پس از فروش باشد؟

شاید توقع می‌رفت که این وزارتخانه در ارایه مجوز به برندهای لوکس که پیش از این در ایران حضور نداشتند، اما با لغو تحریم‌ها علاقه‌مند به فعالیت در ایران شدن آن هم بدون کسب نمایندگی رسمی از شرکت مادر، کمی تامل می‌کرد تا بلکه با گذشت زمان شرایط بهتری برای حضور اصلی‌ها در بازار وارداتی‌ها فراهم می‌شد. در این زمینه یک کارشناس خودرو عنوان می‌کند که در شرایط فعلی شاید ضرورتی به ارایه مجوز به شرکت‌هایی همچون شورولت نبود و وزارتخانه مذکور در زمان حساب شده‌ای در این زمینه اقدام می‌کرد.

چرایی ورود خودروهای آمریکایی به ایران

پس از لغو تحریم‌ها شاهد حضور برندهای لوکس در ایران بودیم که پیش از این به‌طور متفرقه وارد ایران می‌شد، اما پس از دستیابی به توافق هسته‌ای، وزارت صنعت در زمینه ارایه مجوز به شرکت‌های به اصلاح رسمی فعالیت خود را ادامه کرد. در این بین برندهایی همچون شورولت و اوپل در میان دیگر برندهایی که موفق به اخذ مجوز فعالیت در ایران شده بودند، خودنمایی می‌کرد. به این ترتیب به‌نظر می‌رسید که زمینه ورود شرکت‌های خودروساز آمریکایی به ایران پس از لغو تحریم‌ها فراهم شده است.

توجه به این نکته نیز ضروری است که خزانه‌داری آمریکا پس از برجام تنها واردات برخی اقلام همچون مواد غذایی و دارویی را به ایران مجاز خوانده بود و شرکت‌هایی همچون خودروسازان از همکاری با ایران منع شده بودند هر چند که پیش از برجام برخی اخبار از مذاکرات پنهانی برخی خودروسازان داخلی با آمریکایی‌ها حکایت داشت. اما شورولت چگونه مجوز فعالیت خود را دریافت کرد؟

شورولت کوروت-5

در دی‌ماه سال گذشته در ادامه مجوزهای وزارت صنعت برای شرکت‌های متقاضی واردات خودرو به ایران نامه‌ای از طرف سازمان توسعه تجارت به مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک ایران، خودنمایی می‌کرد در این نامه تاکید شده بود که با توجه به نامه دفتر صنایع خودرو و نیرومحرکه درباره خودروی سواری قابل ورود با نشان تجاری Chevrolet با رعایت آیین‌نامه ضوابط فنی واردات خودرو و رعایت سایر مقررات و مطابق با مدل‌های مندرج در گواهی نمایندگی صادره مرکز اصناف و بازرگانان با اعتبار دوره زمانی ۲۹ آذرماه ۹۸، اقدام شود. طبق این نامه واردکننده مذکور در نظر داشت دو مدل خودرو شورولت AVEO و TRAX را در حجم موتورهای ۱۴۰۰ تا ۱۸۰۰در دو گروه شاسی‌بلند و هاچ‌بک وارد کشور کند. ارایه مجوز مذکور واکنش‌های منفی را به‌دنبال داشت مخصوصا اینکه مجوز مذکور متعلق به کالاهای لوکس و مصرفی آمریکا بود؛ اما به‌رغم تمامی این انتقادات مجتبی خسروتاج، قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت به صراحت اعلام کرد که خودرو جزو لیست کالاهای صنعتی ممنوعه که به سازمان توسعه تجارت معرفی شده، قرار نگرفته است و بنابراین مشمول محدودیت نیست.

او البته به این نکته هم اشاره کرده بود که داشتن نمایندگی، یکی از پیش‌شرط‌های صدور مجوز واردات خودرو است و از آنجا که هیچ برند آمریکایی در ایران نمایندگی مجاز ندارد، یک واسطه عمانی نمایندگی این دو برند شورولت را در ایران ایجاد کرده و توانسته است، امکان واردات را فراهم آورد.

اظهارات خسرو تاج به نوعی نشان از عملکرد قانونی این وزارتخانه در ارائه مجوز به این برند آمریکایی بود حال آنکه محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت طی انتقاداتی که به صدور این مجوز شده اعلام کردکه خبری از صدور این مجوزها نداشته و حال که دستور بررسی داده است، شاید مجوز واردات شورولت را باطل هم بکند.

شورولت کوروت-4

وی چهارشنبه گذشته در یک برنامه تلویزیونی در پاسخ به سوالی در مورد مجوز این وزارتخانه به ورود خودرو آمریکایی عنوان کرده بود: «من خودم نمی‌دانستم که خودروهای آمریکایی وارد شده و اکنون دستور پیگیری دادم و ظاهرا در سال ۹۳ یک شرکت برای ورود خودروهای آمریکایی که از طریق کشور ثالث وارد ایران شوند، از وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز نمایندگی گرفته است و اواخر سال ۹۴ هم این مجوز داده شد و البته هنوز نمی‌دانم که این خودرو وارد شده است یا نه. اما به هرحال، یا باید مجوز این شرکت را لغو کنیم یا بگوییم از آن استفاده نکند.» در عین حال، محمود نوابی، معاون نعمت‌زاده هم درخصوص واردات خودروی آمریکایی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری تسنیم تاکید کرده که شرایط ورود خودرو به کشور براساس مصوبه ضوابط فنی واردات خودرو و اصلاحیه بعد از آن سنجیده می‌شود و در صورتی که خودرویی شرایط اخذ تاییدیه‌های مندرج در ضوابط فنی واردات خودرو اعم از تاییدیه سازمان ملی استاندارد، سازمان حفاظت محیط زیست و مراجع ذیربط را داشته باشد، امکان ورود آن خودرو فراهم است.

شورولت تراکس-1

وی همچنین تاکید کرده در صورتی که خودرو با استانداردهای ملی ما تطابق داشته باشد، می‌تواند وارد کشور شود و این موضوع نیاز به یک پیش‌نیاز اساسی دارد و آن وجود نمایندگی رسمی شرکت اصلی عرضه‌کننده است. براساس ماده (۴) قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان هم، عرضه کالاهای سرمایه‌ای و مصرفی با دوام نظیر خودرو مستلزم وجود نمایندگی رسمی و شبکه خدمات از فروش است. وی افزوده که درخصوص ورود خودروهای آمریکایی باید متذکر شد مصوبه ممنوعیت ورود کالاهای آمریکایی منحصر به کالاهای مصرفی بوده که لیست این اقلام به سازمان توسعه تجارت و گمرک ابلاغ شده است. نوابی همچنین به این موضوع هم اشاره کرده که با توجه به اینکه خودرو در قوانین ایران، به‌عنوان کالای سرمایه‌ای یا مصرفی با دوام تلقی می‌شود، شامل مصوبه مذکور نیست و باید قوانین و مقررات یاد شده به شرح فوق درمورد آن رعایت شود. معاون وزیر صنعت همچنین این نکته را مورد تاکید قرار داده که موافقت ورود یا اصطلاحا اخذ مجوز ورود در اختیار هیچ انجمن یا تشکلی نیست.

شورولت سونیک

بلاتکلیفی مجوز واردات

همانطور که گفته شد محمدرضا نعمت‌زاده در برنامه تلویزیونی چهارشنبه شب خود این موضوع را مورد تاکید قرار داد که مجوز ورود خودرو آمریکایی به ایران باید لغو شود یا باید از این مجوز استفاده نشود این در شرایطی است که معاون وی بر قانونی بودن مجوز ورود خودروهای آمریکایی تاکید کرده و خودرو را درزمره کالاهای سرمایه‌ای یا مصرفی بادوام خوانده که واردات آن ممنوعیتی ندارد. با توجه به اظهارات یاد شده به‌نظر می‌رسد که این وزارتخانه یا باید مجوز ورود این خودروها را با برچسب آمریکایی بودن لغو کند یا به مقرراتی که خود در این زمینه پایه‌ریزی کرده تن دهد و ورود خودروهای یاد شده را بدون مانع اعلام کند.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 55 تاريخ : شنبه 11 ارديبهشت 1395 ساعت: 5:23

جدیدترین شرایط فروش DS5 و DS6

شرایط ویژه فروش نقدی و اعتباری جدید محصولات دی اس در ایران اعلام شد .

شرکت آتی موتور ،شرایط ویژه فروش نقدی و اعتباری جدید محصولات دی اس در ایران اعلام کرد . در این طرح خودروهای DS5 و DS6 بصورت نقد و اقساط در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت .

شرایط فروش دی اس-1

نخستین محصولی که DS فعالیتش را با آن در ایران آغاز کرده است مدل DS5 است که در کلاس هاچ بک های Premium قرار می گیرد و با طراحی خاص ، سیستم تعلیق اختصاصی DS ، چرم و دوخت دستی و ده ها امکانات قابل توجه دیگر به بازار کشورمان عرضه شده است . این خودرو از پیشرانه ۱٫۶ لیتری توربو که با همکاری BMW طراحی شده به بازار ایران قدم گذاشته است.

دومین خودرو کراس اوور شهری و کوچک برند DS با نام DS6 است که از پیشرانه ۱٫۶ لیتری توربو بهره می برد و به گفته مدیر مارکتینگ و فروش “آتی موتور” نماینده DS در ایران با قیمت بسیار رقابتی در مقایسه با خودروهای هم کلاس نظیر ب ام و X1 و ائودی Q3 روانه بازار ایران شده است.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 99 تاريخ : جمعه 10 ارديبهشت 1395 ساعت: 17:12

کاهش 75 درصدی هزینه حمل و نقل؛ نتیجه فراگیر شدن کامیون های خود ران

انقلاب حمل و نقل با کامیون‌های بی‌سرنشین

کامیون‌های بدون راننده باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها شده ولی بیکاری میلیون ها نفر در جهان را رقم خواهد زد.

به نقل از عصر ایران در اوایل ماه جارى (آوریل ٢٠١۶)، 6 کاروان کامیونى از چندین گروه کامیون سازى در اروپا، بدون دخالت هیچ نیروى انسانى و به صورت کاملا مستقل از مسیرهاى متفاوت به هلند رسیدند.

مرسدس بنز

مرسدس بنز

این اقدام هماهنگ و مشترک بخشی از چالش رژه کامیون هاى اروپاست که به تجهیز کامیون هاى مستقل خودران پرداخته بودند. اجراى این مانور قابلیت کامیون هاى خودران را به تصویر مى کشد و از انقلاب جدید در عرصه حمل‌ونقل خبر مى دهد. فناورى به شکلى چشمگیر به دنیاى حمل و نقل ورود مى کند و این امر سرآغاز این تحول بزرگ است.

مرسدس بنز

مرسدس بنز

هم اکنون حدود ٧۵ درصد از این هزینه حمل و نقل کالا توسط کامیون ها به نیروى انسانى تعلق مى‌گیرد، همین آمار کوتاه و ساده بیانگر آن است که پول زیادى با استفاده از کامیون‌هاى بدون راننده و خودران پس انداز خواهد شد که علاوه بر صرفه‌جویى نیروى انسانى، خودروهاى بدون سرنشین بهره‌ورى را افزایش مى‌دهند.

مرسدس بنز FT 2025

براساس قانون‌هاى بین‌الملل رانندگان موظف به استراحت ٨ ساعته پس از ١١ ساعت رانندگى هستند، اما کامیون‌هاى خودران مى‌توانند حدود ٢۴ ساعت متوالى به رانندگى ادامه دهند. به علاوه رایانه‌هاى این ماشین‌هاى غول پیکر سرعت مطلوب را براى بهره‌ورى سرعت سوخت محاسبه کرده و آن را اجرایى مى‌کنند. این در حالیست که احتمال حرکت سریع، کند، یا نامتناسب با شرایط، در حرکت رانندگان معمولى وجود دارد. فناورى‌هاى کاروان خودران آتى به کامیون‌ها این امکان را مى‌دهد که با قرار گرفتن در امتداد یکدیگر مقاومت در مسیرباد را کاهش دهند.

بسیارى از این صرفه جویى‌ها مانند هزینه‌هاى کمتر در حمل و نقل به نفع مشتریان خواهد بود. اما در مقابل استفاده از این فناورى به معناى از دست دادن میلیونها شغل در سراسر جهان است.

تاکنون شرکت‌های آلمانی در ساخت خودران‌های غول‌پیکر،پیشتاز بوده‌اند. دایملر، کمپانی اصلی مرسدس بنز، ویدئویی از یک کامیون آینده 2025 به نمایش گذاشته که نشان می‌دهد این وسیله نقلیه در اتوبان‌های آلمان با سرعت بالا خودش را می‌راند.

کامیون کابین-1
با استفاده از سیستمی که شرکت آن را (Highway Pilot ) راننده بزرگراه) می‌نامد، شخص راننده می‌تواند کنترل کامیون را به دست سیستم بدهد و به عنوان مسافر در کامیون استراحت کند.

برای اینکه کامیون بتواند در کنار دیگر خودروها حرکت کند، سیستم Highway Pilot از ترکیبی از ارتباطات خودرو به خودرو از طریق وای- فای رادار پشت در هر دو طرف کامیون و رادارهای بلند و کوتاه که در جلوی کامیون تعبیه شده است استفاده می‌کند. این کامیون از یک دوربین در جلو برخوردار است .

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 53 تاريخ : پنجشنبه 9 ارديبهشت 1395 ساعت: 23:04

وزیر صنعت؛ مجوز واردات خودروهای آمریکایی باید لغو شود

واکنش نعمت زاده به سخنان رهبری :

*{در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه موضوع واردات خودروهای آمریکایی که مقام معظم رهبری در جمع کارگران به آن اشاره کردند چیست} من خودم نمی دانستم دستور پیگیری دادم و ظاهراً در سال 93 یک شرکتی از خودروهایی که از طریق کشور ثالث بود اما تولید آمریکا بود از ما مجوز نمایندگی گرفته است و اواخر سال 94 این مجوز داده شد و البته هنوز نمی دانم که این خودرو وارد شده است یا نه. یا باید مجوز این شرکت را لغو کنیم و یا بگوییم از آن استفاده نکند.

* در خصوص واردات خودروهای لوکس ما گام های خوبی برداشته ایم اما مجلس به ناحق سال گذشته به من در خصوص واردات خودروهای لوکس کارت زرد داد.

دنده 6 : در ماه های گذشته، زمزه های ورود شورولت به ایران شنیده می شد و هیچ گونه مخالفتی نیز با واردات این خودروها مطرح نشده بود.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 62 تاريخ : پنجشنبه 9 ارديبهشت 1395 ساعت: 16:15

تمایل خودروسازان انگلیسی برای حضور در بازار ایران

میزان به نقل از رئیس اتاق مشترک بازرگانی بریتانیا و ایران با اشاره به مشکلات موجود در زمینه ارتباطات بانکی ایران نوشت:زمینه های مختلفی برای تعمیق روابط اقتصادی دو کشور وجود دارد که از آن جمله می توان به تمایل شرکتهای خودروسازی جگوار،‌لندروور و بنتلی اشاره کرد.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 55 تاريخ : چهارشنبه 8 ارديبهشت 1395 ساعت: 17:12

ابعاد عجیب تقلب مصرف سوخت میتسوبیشی

گروه اقتصاد بین‌الملل: یک منبع آگاه فاش کرد میتسوبیشی از سال 1991 تاکنون از روش‌های تست بهره‌وری سوختی استفاده کرده‌ است که مطابق با قوانین ژاپن نبوده‌اند. به گزارش رویترز، این ششمین خودروساز بزرگ جهان از زمان پذیرش اغراق در مورد بهره‌وری سوخت چهار مدل خودروی مینی، نیمی از ارزش بازاری خود یعنی 9/ 3 میلیارد دلار را از دست داده است.

میتسوبیشی میراژ

این خودروساز اعلام کرده بود از سال 2002 از متدهای تستی استفاده کرده است که مطابق با استانداردهای ژاپن نبوده‌اند. میتسوبیشی آماری را تدوین کرده است که در تست‌های بهره‌وری سوخت در آمریکا به‌کار می‌روند. در آمریکا رانندگی با سرعت بالا و در بزرگراه‌ها متداول است. اما استانداردهای ژاپن برای رانندگی در شهر تعیین شده‌اند که در این نوع رانندگی توقف و حرکت مداوم منجر به مصرف بیشتر سوخت می‌شود. وزارت حمل و نقل ژاپن دیروز، سه‌شنبه، اعلام کرد گروه ضربتی را تشکیل داده است تا چگونگی تدوین آمار توسط دیگر خودروسازان را بررسی کند.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 98 تاريخ : چهارشنبه 8 ارديبهشت 1395 ساعت: 6:09

ادامه روند کاهش سود هیوندای

گروه اقتصاد بین‌الملل: هیوندای موتور، خودروساز کره‌جنوبی برای نهمین فصل متوالی، در فصل نخست امسال با کاهش سود مواجه شد، زیرا این شرکت نتوانست از افزایش تقاضا برای خودروهای شاسی‌بلند در بازار چین استفاده کند.

به گزارش رویترز، رشد فروش سدان‌های کوچک و دارای بهره‌وری سوخت به این خودروساز کمک کرد طی رکود اقتصادی جهانی عملکردی بهتر از دیگر خودروسازان داشته باشد، اما به‌دلیل تغییر جهت مصرف‌کنندگان به سمت خودروهای شاسی‌بلند در سال‌های اخیر این برتری از میان رفت.

هیوندای النترا جدید-1

هیوندای موتور که به همراه زیرمجموعه خود کیا موتور پنجمین خودروساز بزرگ جهان محسوب می‌شود، اعلام کرد سود خالص این شرکت در فصل نخست امسال 69/ 1 تریلیون وون(47/ 1 میلیارد دلار) بوده که نسبت به همین فصل در سال گذشته با کاهش 12 درصدی روبه‌رو شده است. سود عملیاتی نیز 16 درصد کاهش یافته و به 34/ 1 تریلیون وون رسیده است. با وجود این درآمد 7 درصد رشد کرده و به 35/ 22 تریلیون وون رسیده است.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 82 تاريخ : چهارشنبه 8 ارديبهشت 1395 ساعت: 6:09

تترا ایرانول؛ اولین روغن موتور پایه گیاهی ایران
به نقل از تسنیم ،مهمترین ویژگی های این روغن کاهش آلودگی هوا، کاهش مصرف سوخت ،کاهش رسوب در موتور خودرو ، کاهش مصرف روغن (تبخیر کم) ، افزایش طول عمر موتور و صرفه اقتصادی برای مصرف کننده و دوستدار و سازگار با محیط زیست می باشد .

در این مراسم آیت اللهی مدیرعامل شستا ضمن تبریک روز کارگر به کارگران و مدیران گفت: خوشبختانه امروز شرکت نفت ایرانول توانست با تولید محصول جدید گیاهی خود در رفع بعضی از معضلات زیست محیطی بکوشد و یک قدم به سمت محیط زیست سالمتر ، زندگی با رفاه و آسایش بیشتر جامعه بردارد  .

وی افزود: به تمام کسانی که ایده تولید این محصول را ایجاد کردند ، به آن پرداختند و زحمت کشیدند تبریک می گویم و امیدواریم هر روز یک تفکر جدید در بخش پژوهش و آموزش شرکت نفت ایرانول ترغیب شود .

وی در ادامه گفت: دانشمندان ایرانی در زمینه محیط زیست و پژوهش بسیار موفق اند و باید ارتباط با مجامع علمی بین المللی و پژوهش و تحقیق در مرکز پژوهش شرکت و هلدینگ تاپیکو را جدی تر بگیریم .

همچنین در ادامه این مراسم علیپور مشاور عالی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن تبریک و تشکر به دلیل تولید محصول سازگار با محیط زیست گفت: در مجموعه سازمان محیط زیست  و در بخش توسعه فناوری و پژوهش آمادگی داریم که با مجموعه ایرانول در صنعت نفت گام به گام حرکت کرده و تکنولوژی های سازگار با محیط زیست را معرفی کنیم .

وی در ادامه افزود:  امیدواریم ایرانول بتواند در معرفی محصولات جدید و سازگار با محیط زیست گام های بیشتری بردارد .

عیسی اسحاقی مدیرعامل شرکت نفت ایرانول نیز در این مراسم گزارشی از فعالیت های انجام شده شرکت طی چند ماه گذشته و همچنین برنامه های آینده را ارائه داد.

در ادامه این مراسم با حضور شیخ حسنی مشاور مدیرعامل پست توسط دکتر آیت اللهی مدیرعامل شستا از تمبر یادبود اولین محصول روغن موتور پایه گیاهی کشور«تترا» رونمایی شد .

در این مراسم  آیت اللهی مدیرعامل شستا، امیر شقاقی مدیرعامل شرکت تامین نفت و گاز ،  خسروی و گرزین عضو هیات مدیره شرکت تامین نفت و گاز و  شیری عضو هیات مدیره ستاره خلیج فارس و مدیرعامل شرکت مایع سازی گاز طبیعی ایران ،علیپور مشاور عالی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و عماد حسینی رئیس هیات مدیره شرکت تامین نفت و گاز حضور داشتند .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 88 تاريخ : چهارشنبه 8 ارديبهشت 1395 ساعت: 3:54

راه اندازی شبکه اجتماعی اینترنتی توسط مجریان سابق تاپ گیر

فروغ بیداری – مجری های سابق برنامه «تخت گاز» یعنی «جرمی کلارکسون»، «ریچارد هموند» و «جیمز می» که در حال آماده شدن برای راه اندازی شوی تلویزیونی ماشین به سفارش آمازون هستند، به تازگی با یک کارآفرین حوزه تکنولوژی به نام «ارنستو اشمیت» برای ساخت پلتفرم رسانه ای دیجیتالی موسوم به DriveTribe وارد همکاری شده اند. البته باید اضافه کنیم که تهیه کننده Top Gear یعنی «اندی ویلیامز» نیز سرمایه گذار این طرح شده است.

DriveTribe  که قرار است مرکز دیجیتالی گردهمائی دوستداران ماشین از سراسر جهان باشد، ساختاری متفاوت از بقیه شبکه ها داشته و به صورت چندین «قبیله» یا گروه باخصوصیت های مختلف دسته بندی شده است. هر کدام از این قبیله ها تحت کنترل ستاره ها، بلاگرها و گرافیست ها و حتی خودِ سه مجری یاد شده قرار خواهند داشت تا هر کدام به دلخواه خود محتوای موردنظرشان را تولید و با طرفدارانشان به اشتراک بگذارند.

این پایگاه با 20 نیروی کار تمام وقت از پائیز سال جاری راه اندازی شده و فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

هدف از ایجاد این مجموعه اینترنتی این است که تمامی دوستداران خودرو و حواشی آن، بتوانند فارغ از نوع و جنس علاقه مندی خود در این سایت ثبت نام نموده و نه تنها همه اخبار، عکس ها و ویدئوهای حوزه موردعلاقه شان را دنبال کنند، بلکه با دیگر افراد مشابه خود هم آشنا شوند.

کاربران قادر خواهند بود به قبایل این سایت کمک کرده یا قبیله خودشان را راه اندازی کنند. در همین راستا «هموند» اظهار داشته که: «گیمرها در Twitch یا مثلا گردشگران در TripAdvisor اجتماع کرده و با هم در مورد حوزه مورد علاقه شان اطلاعات، عکس و ویدئو رد و بدل می کنند و با هم در ارتباط هستند، اما دوستداران ماشین چنین شبکه آنلاینی ندارد و از این رو DriveTribe قصد تغییر این قاعده را دارد.»

او همچنین گفته که گروه آنها همیشه روی برنامه های دنباله دار تلویزیونی تمرکز داشته، اما راه اندازی DriveTribe در واقع پاسخ مثبت آنها به نیاز مردم برای استفاده از برنامه های کوتاه تر و آنلاین است تا وقتی مثلا منتظر یک فنجان قهوه هستند، بتوانند ویدئوی مورد علاقه خود را در این سایت تماشا کنند.

دیجیاتو

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 53 تاريخ : چهارشنبه 8 ارديبهشت 1395 ساعت: 0:35

فرم ثبت نام برای تست تویوتا پریوس در ایران

همانطور که در روزهای اخیر گفتیم، ایرتویا قصد دارد در چندین هفته متوالی یکی از محصولات خود را در روز جمعه هر هفته برای تست درایو در اختیار مشتریان قرار دهد. جمعه هفته آتی یعنی 17 اردیبهشت ماه اولین روز این تست درایو های زنجیره ای است و قرعه به نام تویوتا پریوس برای تست افتاده است.
اگر شما هم تمایل دارید خودروی تویوتا پریوس را به صورت رایگان تست کنید، می توانید از طریق لینک زیر به فرم مربوطه رفته و نام نویسی کنید. لازم به ذکر است که تعداد برای این تست محدود می باشد.
همچنین ایرتویا شرایط مناسبی را برای پذیرایی خانواده شما نیز در نظر گرفته است و اگر این شرکت با شما برای این تست تماس گرفت، می توانید به همراه خانواده خود برای این رویداد مراجعه کنید:

لینک فرم ثبت نام برای شرکت در تست درایو تویوتا پریوس

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 85 تاريخ : سه شنبه 7 ارديبهشت 1395 ساعت: 16:50

نوآوری ایرتویا: امکان تست درایو خودروهای تویوتا در روزهای جمعه

دنده 6 – تجربه رانندگی با خودروهای تازه از اهمیت ویژه ای برای مشتریان برخودار است اما تاکنون متاسفانه در کشورمان به این مسئله توجه چندانی نشده است و اغلب مشتریان حتی بعد از واریز وجه برای خرید نیز ، شانس تجربه کردن خودرو انتخابی خود را ندارند، از این رو شاید نوآوری ایرتویا برای فراهم آوردن امکان تست خودروها در شرایط بازار ایران از اهمیت ویژه ای برخودار باشد، با این حال باید موارد زیر را به نقل از شرکت ایرتویا در اولین تست درایو این شرکت مطرح کرد.

به اطلاع کلیه علاقه مندان عزیز می رساند، جهت ثبت نام در برنامه تست درایو خودروهای تویوتا به نکات ذیل توجه فرمایند:
1. روز جمعه هر هفته یک مدل خودروی تویوتا مورد تست قرار می گیرد.
2. اولین تست درایو مربوط به خودروی پریوس بوده و در روز جمعه مورخ 95/02/17 برگزار می شود.
3. مهلت ثبت نام تست درایو خودروی پریوس از روز سه شنبه مورخ 95/02/07 تا روز یکشنبه مورخ 95/02/12 می باشد.
4. نحوه ثبت نام با مراجعه به وب سایت ایرتویا و پرکردن فرم مربوطه می باشد.
5. بدیهی است پر کردن فرم ثبت نام به معنای قطعی شدن قبولی در تست درایو نمی باشد و شرکت ایرتویا پس از بررسی شرایط متقاضی و با توجه به اولویت ثبت نام و ظرفیت برنامه، اقدام به تماس با متقاضیان واجد شرایط می نماید.
6. متقاضیانی که به دلیل تکمیل شدن ظرفیت، تماسی با آنها حاصل نشده است، شرکت ایرتویا با ارسال ایمیل، زمان تست درایو خودرو های دیگر و در صورت تمدید، زمان تست درایو خودروی فعلی را اطلاع می نماید.

لازم به ذکر است زمان تست درایو خودروی بعدی در روز جمعه مورخ 95/2/24 صورت می گیرد و زمان ثبت نام و مدل خودروی مورد تست در اطلاعیه بعدی که در روز شنبه مورخ 95/02/11 در وب سایت ایرتویا انتشار می یابد مشخص می گردد.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 58 تاريخ : سه شنبه 7 ارديبهشت 1395 ساعت: 14:12

یک گام تا تایید رنو و سیتروئن به عنوان شرکای نهایی سایپا

معاون کل نهاد ریاست‌جمهوری در بازدید از مرکز تحقیقات و نوآوری گروه خودرو سایپا، با تاکید بر اینکه نباید اجازه داد صنعت خودرو تضعیف شود، گفت: برخی با هدف تضعیف این صنعت، به‌دنبال تبدیل آن به سرمایه شخصی بودند. وی همچنین در نشستی با مدیرعامل گروه و مدیران ارشد سایپا گفت: متاسفانه در گذشته صنعت خودرو را به‌دلیل برخی سیاست‌ها که بعضا احساس می‌شد به ضرر منافع ملی بوده، به سمتی بردند که این صنعت ملی تبدیل به یک صنعت ضعیف شود.

وی افزود: درست است که سیاست دولت باید در جهت خصوصی‌سازی باشد، اما نه اینکه یک صنعت ملی را تضعیف کنیم. وی خاطرنشان کرد: صنعت خودرو می‌تواند با به خدمت گرفتن نیروهای تخصصی، اقتصاد کشور را در منطقه و دنیا مطرح کند و ارزش افزوده را در دانشگاه‌ها بالا ببرد. بانک ادامه داد: البته صنعت خودرو باید به سمت تجاری شدن و اداره شدن به صورت خصوصی پیش برود، اما از سوی دیگر باید چتر حمایتی برای آن به وجود بیاید.

اما مهدی جمالی مدیرعامل گروه خودرو‌سازی نیز گفت: در سال 93 با توجه به فشار تحریم‌ها در مسیر مذاکرات، تولید روند مناسبی داشت و در سال 94 جوسازی و اطلاعات غلطی که بعضی افراد به مردم دادند، باعث تضعیف این صنعت شدند. جمالی از استقبال سرمایه گذاران داخلی و خارجی و حضور شرکت‌های مطرح خودروسازی جهانی خبر داد و افزود: در حال حاضر با سیتروئن و رنو مذاکرات خوبی انجام شده که در مراحل پایانی است و به‌طور حتم در آینده‌ای نزدیک شاهد رشد تولید و حضور در بازارهای منطقه‌ای و جهانی خواهیم بود.

سایپا نیوز

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 55 تاريخ : سه شنبه 7 ارديبهشت 1395 ساعت: 14:12

شورای رقابت و تایید افزایش قیمت ها از 0.4 تا 1.8 درصد

امروز در جلسه شورای رقابت با افزایش 0.4درصدی قیمت محصولات سایپا و 1.8 درصدی محصولات ایران خودرو موافقت شد.

رضا شیوا رئیس شورای رقابت در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران اظهار داشت:امروز محور اصلی جلسه شورا ، بررسی بازار خودرو بود.

وی ادامه داد:شورای رقابت بیشتر نگران بازار خودرهایی است که انحصاری هستند و کاری با قیمت گذاری خودروهای رقابتی ندارد چراکه بازار نرخ آنها را تعیین می کند.

رئیس شورای رقابت افزود:بر این اساس مرکز ملی رقابت طبق دستور العمل قبلی شورا برای تعیین قیمت خودروهای انحصاری ، با توجه به اطلاعات بانک مرکزی در خصوص تورم بخشی و همچنین میزان رشد کیفیت خودروها، وضعیت قیمتی و میزان افزایش و یا کاهش نرخ محصولات را بررسی کرد.

وی افزود:در گروه محصولات سایپا اگرچه تورم بخشی  4.4 درصدی گزارش شده اما به دلیل کیفیت پایین شامل جریمه منفی 1.86 درصدی کم کیفیتی شده و میزان افزایش قیمت مورد قبول 0.4درصد است.

شیوا تصریح کرد:در گروه ایران خودرو وضعیت کیفیت بهتر بوده و با وجود اینکه تورم بخشی کمتری نسبت به سایپا داشته اما شامل جریمه کم کیفیتی نشده و سقف افزایش قیمت مورد قبول در این گروه 1.8درصد اعلام شده است.

وی افزود:نرخ تورم بخشی محصولات ایران‌خودرو 3.72 درصد بوده و این شرکت جایزه کیفیت 0.1 درصدی دریافت کرده است.

با توجه به وضعیت رکودی بازار ،افزایش قیمت خیلی منطقی نیست اما شورا بر حسب وظیفه سقف افزایش را محاسبه و اعلام کرده و خودروسازان می توانند برای جذب مشتری ،میزان کمتری نرخ محصولات خود را بالا ببرند.

وی در خصوص برنامه شورا در جلسه آینده گفت:ممکن است پس از بررسی کامل ،برخی خودروها به ویژه در گروه ایران خودرو که رقیب وارداتی دارند از دستورالعمل تعیین قیمت خارج شوند.

ایسنا: در شرایطی که وزیر صنعت خواستار آزادسازی قیمت‌گذاری خودرو شده است، کارشناسان نسبت به هرگونه برنامه‌ای برای آزادسازی قیمت‌ها و تبعات منفی آن برای مصرف‌کنندگان، هشدار می‌دهند. اخیرا اعلام شد که وزیر صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای خواستار آزادسازی قیمت‌گذاری خودروهای داخلی و خروج شورای رقابت از این حوزه شده است. این موضوع واکنش تعدادی از کارشناسان را به دنبال داشته است.

این کارشناسان می‌گویند که با توجه به انحصاری بودن بازار خودرو، هرگونه آزادسازی قیمت‌گذاری خودرو باعث افزایش قیمت‌ها و تضییع حقوق مصرف‌کننندگان خواهد شد. به گفته کارشناسان، در حال حاضر تناسبی بین قیمت و کیفیت خودروهای داخلی وجود ندارد؛ به‌گونه‌ای که قیمت این محصولات در مقایسه با کیفیت آنها، بالا است. کارشناسان می‌گویند به جای آزادسازی قیمت‌گذاری خودرو، شورای رقابت باید وارد عمل شده و نسبت به کاهش قیمت خودروهای داخلی که کیفیت پایینی دارند، اقدام کند. در این زمینه عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی می‌گوید: سیستم قیمت‌گذاری خودرو باید همچنان باقی بماند؛ زیرا به‌دلیل انحصاری بودن بازار نمی‌توان قیمت‌گذاری را به خودروسازان سپرد. امرالله امینی خاطرنشان می‌کند: صنعت خودروی ایران انحصاری است و دو شرکت ایران خودرو و سایپا به‌دلیل داشتن بیشترین سهم بازار کنترل این صنعت را در دست دارند.

خودروسازان به منفعت خود فکر می‌کنند؛ بنابراین در صورت واگذاری قیمت‌گذاری خودرو به این شرکت‌ها شاهد افزایش قیمتها خواهیم بود. رئیس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان نیز در این زمینه می‌گوید: خودروسازان سابقه بدی در رعایت حقوق مصرف‌کنندگان دارند. آزادسازی قیمت‌گذاری خودرو باعث افزایش قیمت‌ها شده و برخلاف منافع مصرف‌کنندگان است. محمد جعفری خاطرنشان می‌کند: در حال حاضر نیز تناسبی بین قیمت و کیفیت خودروهای داخلی وجود ندارد، خودروهای داخلی در مقایسه با قیمت‌ها، کیفیت پایینی دارند…

به جای آزادسازی قیمت خودرو باید شورای رقابت وارد عمل شده و قیمت خودروهایی که کیفیت پایینی دارند را کاهش دهد. یک کارشناس صنعت خودرو نیز معتقد است که در صورت آزادسازی قیمت خودرو، تعرفه واردات خودرو نیز باید به صفر برسد. علی خاکساری می‌گوید: اگر تعرفه واردات خودرو به صفر رسیده و تمام حمایت‌های دولتی صنعت خودرو نیز برداشته شود، آن‌گاه می‌شود قیمت‌گذاری خودرو را آزاد کرد. وی تصریح می‌کند: تا زمانی‌که تعرفه واردات خودرو وجود داشته باشد قیمت‌گذاری خودرو نباید آزاد شود. در حال حاضر تولید خودرو در کشور انحصاری است و مصرف‌کنندگان انتخابی جز خرید خودروهای بی‌کیفیت داخلی ندارند.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 54 تاريخ : سه شنبه 7 ارديبهشت 1395 ساعت: 14:12


دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 46 تاريخ : سه شنبه 7 ارديبهشت 1395 ساعت: 11:59

یک گام تا تایید رنو و سیتروئن به عنوان شرکای نهایی سایپا

معاون کل نهاد ریاست‌جمهوری در بازدید از مرکز تحقیقات و نوآوری گروه خودرو سایپا، با تاکید بر اینکه نباید اجازه داد صنعت خودرو تضعیف شود، گفت: برخی با هدف تضعیف این صنعت، به‌دنبال تبدیل آن به سرمایه شخصی بودند. وی همچنین در نشستی با مدیرعامل گروه و مدیران ارشد سایپا گفت: متاسفانه در گذشته صنعت خودرو را به‌دلیل برخی سیاست‌ها که بعضا احساس می‌شد به ضرر منافع ملی بوده، به سمتی بردند که این صنعت ملی تبدیل به یک صنعت ضعیف شود.

وی افزود: درست است که سیاست دولت باید در جهت خصوصی‌سازی باشد، اما نه اینکه یک صنعت ملی را تضعیف کنیم. وی خاطرنشان کرد: صنعت خودرو می‌تواند با به خدمت گرفتن نیروهای تخصصی، اقتصاد کشور را در منطقه و دنیا مطرح کند و ارزش افزوده را در دانشگاه‌ها بالا ببرد. بانک ادامه داد: البته صنعت خودرو باید به سمت تجاری شدن و اداره شدن به صورت خصوصی پیش برود، اما از سوی دیگر باید چتر حمایتی برای آن به وجود بیاید.

اما مهدی جمالی مدیرعامل گروه خودرو‌سازی نیز گفت: در سال 93 با توجه به فشار تحریم‌ها در مسیر مذاکرات، تولید روند مناسبی داشت و در سال 94 جوسازی و اطلاعات غلطی که بعضی افراد به مردم دادند، باعث تضعیف این صنعت شدند. جمالی از استقبال سرمایه گذاران داخلی و خارجی و حضور شرکت‌های مطرح خودروسازی جهانی خبر داد و افزود: در حال حاضر با سیتروئن و رنو مذاکرات خوبی انجام شده که در مراحل پایانی است و به‌طور حتم در آینده‌ای نزدیک شاهد رشد تولید و حضور در بازارهای منطقه‌ای و جهانی خواهیم بود.

سایپا نیوز

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 61 تاريخ : سه شنبه 7 ارديبهشت 1395 ساعت: 5:01

شورای رقابت و تایید افزایش قیمت ها از 0.4 تا 1.8 درصد

امروز در جلسه شورای رقابت با افزایش 0.4درصدی قیمت محصولات سایپا و 1.8 درصدی محصولات ایران خودرو موافقت شد.

رضا شیوا رئیس شورای رقابت در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران اظهار داشت:امروز محور اصلی جلسه شورا ، بررسی بازار خودرو بود.

وی ادامه داد:شورای رقابت بیشتر نگران بازار خودرهایی است که انحصاری هستند و کاری با قیمت گذاری خودروهای رقابتی ندارد چراکه بازار نرخ آنها را تعیین می کند.

رئیس شورای رقابت افزود:بر این اساس مرکز ملی رقابت طبق دستور العمل قبلی شورا برای تعیین قیمت خودروهای انحصاری ، با توجه به اطلاعات بانک مرکزی در خصوص تورم بخشی و همچنین میزان رشد کیفیت خودروها، وضعیت قیمتی و میزان افزایش و یا کاهش نرخ محصولات را بررسی کرد.

وی افزود:در گروه محصولات سایپا اگرچه تورم بخشی  4.4 درصدی گزارش شده اما به دلیل کیفیت پایین شامل جریمه منفی 1.86 درصدی کم کیفیتی شده و میزان افزایش قیمت مورد قبول 0.4درصد است.

شیوا تصریح کرد:در گروه ایران خودرو وضعیت کیفیت بهتر بوده و با وجود اینکه تورم بخشی کمتری نسبت به سایپا داشته اما شامل جریمه کم کیفیتی نشده و سقف افزایش قیمت مورد قبول در این گروه 1.8درصد اعلام شده است.

وی افزود:نرخ تورم بخشی محصولات ایران‌خودرو 3.72 درصد بوده و این شرکت جایزه کیفیت 0.1 درصدی دریافت کرده است.

با توجه به وضعیت رکودی بازار ،افزایش قیمت خیلی منطقی نیست اما شورا بر حسب وظیفه سقف افزایش را محاسبه و اعلام کرده و خودروسازان می توانند برای جذب مشتری ،میزان کمتری نرخ محصولات خود را بالا ببرند.

وی در خصوص برنامه شورا در جلسه آینده گفت:ممکن است پس از بررسی کامل ،برخی خودروها به ویژه در گروه ایران خودرو که رقیب وارداتی دارند از دستورالعمل تعیین قیمت خارج شوند.

ایسنا: در شرایطی که وزیر صنعت خواستار آزادسازی قیمت‌گذاری خودرو شده است، کارشناسان نسبت به هرگونه برنامه‌ای برای آزادسازی قیمت‌ها و تبعات منفی آن برای مصرف‌کنندگان، هشدار می‌دهند. اخیرا اعلام شد که وزیر صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای خواستار آزادسازی قیمت‌گذاری خودروهای داخلی و خروج شورای رقابت از این حوزه شده است. این موضوع واکنش تعدادی از کارشناسان را به دنبال داشته است.

این کارشناسان می‌گویند که با توجه به انحصاری بودن بازار خودرو، هرگونه آزادسازی قیمت‌گذاری خودرو باعث افزایش قیمت‌ها و تضییع حقوق مصرف‌کننندگان خواهد شد. به گفته کارشناسان، در حال حاضر تناسبی بین قیمت و کیفیت خودروهای داخلی وجود ندارد؛ به‌گونه‌ای که قیمت این محصولات در مقایسه با کیفیت آنها، بالا است. کارشناسان می‌گویند به جای آزادسازی قیمت‌گذاری خودرو، شورای رقابت باید وارد عمل شده و نسبت به کاهش قیمت خودروهای داخلی که کیفیت پایینی دارند، اقدام کند. در این زمینه عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی می‌گوید: سیستم قیمت‌گذاری خودرو باید همچنان باقی بماند؛ زیرا به‌دلیل انحصاری بودن بازار نمی‌توان قیمت‌گذاری را به خودروسازان سپرد. امرالله امینی خاطرنشان می‌کند: صنعت خودروی ایران انحصاری است و دو شرکت ایران خودرو و سایپا به‌دلیل داشتن بیشترین سهم بازار کنترل این صنعت را در دست دارند.

خودروسازان به منفعت خود فکر می‌کنند؛ بنابراین در صورت واگذاری قیمت‌گذاری خودرو به این شرکت‌ها شاهد افزایش قیمتها خواهیم بود. رئیس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان نیز در این زمینه می‌گوید: خودروسازان سابقه بدی در رعایت حقوق مصرف‌کنندگان دارند. آزادسازی قیمت‌گذاری خودرو باعث افزایش قیمت‌ها شده و برخلاف منافع مصرف‌کنندگان است. محمد جعفری خاطرنشان می‌کند: در حال حاضر نیز تناسبی بین قیمت و کیفیت خودروهای داخلی وجود ندارد، خودروهای داخلی در مقایسه با قیمت‌ها، کیفیت پایینی دارند…

به جای آزادسازی قیمت خودرو باید شورای رقابت وارد عمل شده و قیمت خودروهایی که کیفیت پایینی دارند را کاهش دهد. یک کارشناس صنعت خودرو نیز معتقد است که در صورت آزادسازی قیمت خودرو، تعرفه واردات خودرو نیز باید به صفر برسد. علی خاکساری می‌گوید: اگر تعرفه واردات خودرو به صفر رسیده و تمام حمایت‌های دولتی صنعت خودرو نیز برداشته شود، آن‌گاه می‌شود قیمت‌گذاری خودرو را آزاد کرد. وی تصریح می‌کند: تا زمانی‌که تعرفه واردات خودرو وجود داشته باشد قیمت‌گذاری خودرو نباید آزاد شود. در حال حاضر تولید خودرو در کشور انحصاری است و مصرف‌کنندگان انتخابی جز خرید خودروهای بی‌کیفیت داخلی ندارند.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 56 تاريخ : سه شنبه 7 ارديبهشت 1395 ساعت: 5:01

تامین قطعات از بازار آزاد؛ دلیل کیفیت ضعیف خودروهای داخلی

«کیفیت» در حالی به‌خصوص طی چند سال گذشته به پاشنه آشیل خودروسازی ایران تبدیل شده که خودروسازان و قطعه‌سازان همواره یکدیگر را مقصر این ماجرا دانسته و به‌نوعی خود را مبرا کرده‌اند. نزدیک به 80 درصد از کیفیت یک خودرو را قطعات به کار رفته در آن تعیین می‌کند و در این شرایط این پرسش پیش می‌آید که اصلا کیفیت قطعات ورودی به خط تولید خودروهای داخلی را چه کسی تایید می‌کند؟ خودروساز یا قطعه‌ساز؟

اگر پای صحبت خودروسازان و قطعه‌سازان کشور بنشینیم، هر یک با مقصر دانستن دیگری، خود را تقریبا مبرا از خطا دانسته و یکی کیفیت نه چندان مناسب خودروهای داخلی را ناشی از قطعات آن می‌داند و دیگری از سطح کیفی پایین مونتاژ می‌گوید. در این میان، خودروسازان معتقدند اگر کیفیت محصولات آنها رضایت‌بخش نیست، ریشه این موضوع را باید در قطعات به کار برده شده جست‌‌وجو کرد. به گفته آنها، وقتی 80 درصد کیفیت یک خودرو را قطعات آن تعیین می‌کند، مقصر اصلی در سطح کیفی پایین خودروها، قطعه‌سازان هستند. از آن سو اما قطعه‌سازان نیز در مقام دفاع از خود، توپ را به زمین خودروسازها انداخته و معتقدند مسائلی مانند کیفیت پایین مونتاژ و همچنین نظارت ناکافی بر قطعات ورودی به خط تولید، دلیل سطح کیفی بعضا نامناسب خودروهای تولید داخل است. قطعه‌سازها همچنین این پرسش را مطرح می‌کنند که اگر کیفیت قطعات پایین است، پس چرا خودروسازان آنها را وارد خط تولید کرده و برگشت نمی‌دهند؟

همین هفته پیش بود که محمدباقر رجال، رئیس انجمن قطعه‌سازان عنوان کرد که «شرکت‌های خودروساز سال‌ها است قطعه‌ای را مرجوع نمی‌کنند، حال آنکه ما همواره از آنها خواسته‌ایم قطعات نامرغوب را برگشت داده و ایراد آن را اعلام کنند تا نسبت به رفع مشکل اقدام شود.» رجال همچنین این را هم گفته که «برای ما جای سوال دارد که چرا وقتی قطعات با کیفیت تحویل می‌دهیم، خروجی آن می‌شود خودروهایی کم کیفیت.» این موضوع نشان از اختلاف عمیق میان خودروسازان و قطعه‌سازان کشور بر سر مقوله «کیفیت خودرو» دارد، اختلاف‌نظری که به‌نظر می‌رسد تا حل نشود، همچنان اثر منفی خود را بر سطح کیفی خودروهای تولید داخل خواهد داشت. از همین رو، بهتر است دوباره به پرسش ابتدایی که «کیفیت قطعات ورودی به خط تولید خودروهای داخلی را چه کسی تایید می‌کند؟» برگردیم. مساله‌ای که خودروسازان و قطعه‌سازان بر سر آن اجماع دارند، نظارت چند مرحله‌ای بر کیفیت قطعات از سوی هر دوی آنها است. به عبارت بهتر، قطعاتی که در خودروهای داخلی به کار می‌روند، هم از سوی تولیدکنندگان (همان قطعه‌سازها) مورد بررسی قرار می‌گیرد و هم از جانب شرکت‌های خودروساز.

پارس ELX-1

دیگر مساله تقریبا مورد توافق میان خودروسازها و قطعه‌سازان این است که در حالت ایده‌آل، شرکت‌های قطعه‌ساز همانی را می‌سازند که خودروسازها سفارش می‌دهند. در واقع روال به این شکل است که شرکت‌های خودروساز نقشه قطعه موردنظر خود را به شرکت‌های قطعه‌ساز می‌دهند و آنها قطعات موردنظر را با سطح کیفی و قیمت مشخص، تولید و در اختیار خودروسازها می‌گذارند. تا اینجای کار همه چیز عادی و طبق روال است، اما مشکل زمانی ایجاد می‌شود که قطعات ارسالی به خطوط تولید خودروسازان، کیفیت از پیش تعیین شده را نداشته و دو طرف (خودروساز و قطعه‌ساز) نیز نظارت لازم را روی آنها ندارند و نتیجه آن می‌شود تولید خودروهایی با سطح کیفی نامناسب. در این مورد، محمدرضا نجفی‌منش عضو انجمن قطعه‌سازان، می‌گوید: قطعاتی که به خودروسازان تحویل داده می‌شود، در سه مرحله تحت نظارت قرار می‌گیرد؛ اول مرحله ورود مواد اولیه به خط تولید، دوم فرآیند تولید و سوم خروجی تولید.

وی با اشاره به اینکه قطعات تولیدی در نهایت مورد ارزیابی کیفی قرار گرفته و مشخصات اولیه و خصوصیات فنی آن بررسی می‌شود، می‌افزاید: ما قطعات را طبق سفارش شرکت‌های خودروساز می‌سازیم و در قرارداد مربوطه نیز جزئیات هر قطعه‌ای به‌طور کامل مشخص می‌شود؛ به‌نحوی‌که خودروسازان پیش از ارسال قطعات به خطوط تولید خود، آنها را از حیث مطابقت با سطح کیفی موردنظر و مشخصات اعلام شده در نقشه طراحی، چک می‌کنند. به گفته نجفی‌منش، خودروسازان نیز در مراحل مختلف نسبت به ارزیابی کیفیت قطعات اقدام می‌کنند، هرچند به‌نظر می‌رسد باید کنترل کیفی بیشتری انجام شود. عضو انجمن قطعه‌سازان اما در ادامه تاکید می‌کند که انتخاب شرکت قطعه‌ساز،عامل بسیار مهمی در سطح کیفی قطعات به شمار می‌رود و از همین رو باید از خودروسازها پرسید چرا گاهی با قطعه‌سازانی که فرآیند مناسبی در تولید ندارند، کار می‌کنند.

وی تاکید می‌کند:ساپکو و سازه گستر (شرکت‌های تامین کننده قطعات ایران خودرو و سایپا) در خطوط تولید قطعه‌سازان و انبار خودروسازها بازرس دارند، بنابراین اگر قطعه‌ای دارای سطح کیفی مناسب و از پیش تعیین شده (از سوی خودروساز) نیست، خودروسازها نباید آن را تحویل بگیرند. اظهارات نجفی‌منش در شرایطی است که‌هاشم یکه‌زارع، مدیرعامل ایران خودرو می‌گوید:در حال حاضر قطعات ورودی در چند مرحله مورد بررسی و تایید کیفی قرار می‌گیرند، با این حال گاهی قطعات نامرغوب راهی خطوط تولید می‌شوند.

وی می‌افزاید:ما روزی دو هزار و 200 دستگاه خودرو تولید می‌کنیم و این یعنی ورود میلیون‌ها قطعه به خودروسازی در روز؛ بنابراین امکان چک کردن دانه به دانه قطعات وجود ندارد و باید در نظر گرفت که همواره احتمال خطا حتی یک در هزار، هست. یکه‌زارع با بیان اینکه خودروسازان در مورد قطعات ایمنی، سختگیری بیشتری دارند، می‌افزاید:ما بالای 90 درصد به قطعه‌سازان اطمینان داریم، اما گاهی آگاهانه یا ناآگاهانه، اقداماتی از سوی آنها انجام می‌شود که به بروز مشکلات کیفی در خودروها می‌انجامد. وی ادامه می‌دهد: به‌عنوان مثال، برخی قطعه‌سازها بدون اطلاع قبلی، مواد اولیه خود را تغییر می‌دهند که این موضوع تاثیر منفی روی کیفیت قطعه تولیدی و در نهایت خودرو، می‌گذارد. مدیرعامل ایران خودرو با بیان اینکه خودروسازان همواره در خطوط تولید قطعه‌سازها، بازرس مقیم دارند، تاکید می‌کند: تا چند سال پیش، این بازرسان چند سال در شرکت‌های قطعه‌سازی باقی می‌ماندند و این موضوع مشکلاتی را به وجود می‌آورد و از همین رو در حال حاضر دوره اقامت آنها در شرکت‌های قطعه‌ساز به 6 ماه رسیده است. به گفته یکه‌زارع، نقطه ایده‌آل زمانی است که اعتماد به قطعه‌سازان، 100 درصدی شود، به‌نحوی‌که قطعات به‌طور مستقیم وارد خطوط تولید شوند.

سمند سورن توربو-1

پرسش های بی پاسخ در مورد عدم انتشار گزارش کیفی

گروه خودرو: در حالی رئیس شورای رقابت از مجوز سه درصدی افزایش قیمت خودروها در صورت صعود سه درصدی کیفیت خبر داد که عدم انتشار گزارش کیفیت طی شش ماه گذشته، شک و تردیدهایی را در مورد افزایش قیمت‌ها در سال جدید ایجاد خواهد کرد.

همانطور که گفته شد، انتشار گزارش کیفیت خودروهای داخلی بنا به درخواست وزارت صنعت و معدن و تجارت از شش ماه دوم سال گذشته متوقف شد، حال آنکه روند کیفی خودروهای داخلی طی سه سال گذشته به‌دلیل تحریم‌ها روندی نزولی پیدا کرد. بر این اساس، بسیاری از متقاضیان به‌دلیل افت کیفی خودروها، تناسبی میان قیمت و کیفیت احساس نمی‌کردند بدین ترتیب یکی از خواسته‌های جدی آنها از مسوولان افزایش کیفیت و متناسب شدن آن با قیمت خودروها بود.

حال شورای رقابت در شرایطی قصد دارد، مجوز 3 درصدی افزایش قیمت را به خودروهای باکیفیت ارائه بدهد که مردم اطلاع دقیقی در خصوص کیفیت خودروهای داخلی ندارند. بر این اساس در حالی عدم انتشار آمار کیفیت خودروهای داخلی در ابتدا به بهانه تغییر مدل سنجش کیفیت صورت گرفت اما تداوم این عدم انتشار می‌تواند نشان دهنده بی علاقگی به رسانه‌ای شدن روند کیفی خودروها باشد.

پیش از این، ارزیابی کیفی خودروهای داخلی به‌طور ماهانه از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران منتشر می‌شد و بسیاری از متقاضیان براساس ارزیابی‌های صورت گرفته دست به انتخاب خودرو می‌زدند. باوجود آنکه، تاکنون دلیل مشخصی در خصوص عدم انتشار عمومی این گزارش از سوی وزارت صنعت عنوان نشده است، اما کارشناسان معتقدند که انتشار این گزارش اطمینان مردم نسبت به تحولات قیمتی خودروهای داخلی را در پی دارد.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 93 تاريخ : سه شنبه 7 ارديبهشت 1395 ساعت: 2:31

چینی ها؛ شریک اول و آخر صنعت خودروسازی ایران

دولت در حالی اعلام کرده آماده فروش خودروسازی‌ها است که به نظر می‌رسد شرکت‌های خارجی فعلا چندان تمایلی به خرید سهام غول‌های جاده مخصوص نداشته و در این مقوله احتیاط پیشه کرده‌اند.

بحث فروش سهام خودروسازان به خارجی‌ها از حدود دو سال و نیم پیش مطرح شد، آنجا که حسن روحانی رئیس‌جمهور، در جریان اجلاس جهانی داووس، به صراحت اعلام کرد دولت آماده واگذاری سهام شرکت‌های خودروساز به خارجی‌ها است. روحانی در واقع به‌نوعی شرکت‌های خارجی را به خرید سهام خودروسازان کشور تشویق کرد.

پس از این اظهارات، اتفاق خاصی مبنی بر واگذاری سهام به خارجی‌ها رخ نداد و از همین رو گمان می‌رفت دولت از فروش خودروسازی‌ها منصرف شده است، با این حال، دو سال پس از اجلاس داووس، رئیس‌جمهور این پرونده را دوباره باز کرد. روحانی طی سخنرانی خود در سومین همایش بین‌المللی صنعت خودرو، باز هم بر فروش سهام خودروسازی‌ها تاکید و تلویحا بار دیگر از خارجی‌ها برای خرید سهام دعوت کرد. تاکید دوباره رئیس‌جمهور نشان داد دولت همچنان میل به فروش سهام خودروسازان به خارجی‌ها داشته و بر این موضوع مصر است.

این در حالی است که به نظر می‌رسد خارجی‌ها فعلا میلی به این کار نداشته و ترجیح می‌دهند حضورشان در ایران، بدون سهامداری باشد. به‌عبارت بهتر، با وجود آنکه گفته می‌شد خودروسازان خارجی به‌دنبال خرید سهام شرکت‌های خودروساز ایرانی هستند، اما گذشت زمان نشان نداد این اصرار و تمایل (بر سهامداری خارجی‌ها در صنعت خودرو ایران)، از جانب طرف‌های ایرانی بیشتر بوده تا خارجی‌ها. در واقع دولت که به شدت مصر به سرمایه‌گذاری خارجی در صنعت خودرو کشور است، تمایل دارد این سرمایه‌گذاری در قالب سهامداری باشد.

این تمایل دولت بیشتر از آنجا ناشی می‌شود که خودروسازان خارجی در صورت خرید سهام شرکت‌های خودروساز ایرانی، دیگر نمی‌توانند به‌راحتی آنچه در گذشته رخ داد، چمدان‌هایشان را بسته و «جاده مخصوص» را ترک کنند. نگاهی به اتفاقات رخ داده در دوران تحریم، به خوبی نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری خارجی‌ها (در صنعت خودرو)، مانعی بزرگ برای خروج کامل آنها از ایران بوده است، حال آنکه شرکت‌های فاقد سرمایه‌گذاری، به‌راحتی هرچه تمام‌تر از کشور رفتند. به عنوان مثال، پژو بلافاصله پس از خرید بخشی از سهامش توسط جنرال موتورز آمریکا، از «جاده مخصوص» رفت و تا سه چهار سال پشت سرش را نیز نگاه نکرد، اما رنو چون سرمایه‌گذاری کرده بود، به‌طور کامل خارج نشد و تنها فعالیت‌هایش را تقلیل داد.

از همین رو کارشناسان معتقدند سهامداری خارجی‌ها در خودروسازی ایران می‌تواند تا حد قابل توجهی، ماندن آنها را در کشور بیمه کند. اما چرا خودروسازان خارجی در شرایط فعلی تمایلی به خرید سهام شرکت‌های خودروساز کشور ندارند؟ به اعتقاد کارشناسان و فعالان صنعت خودرو، این «بی‌میلی» ریشه در مسائل سیاسی و اقتصادی دارد، به‌نحوی‌که از یک سو قوانین داخلی (در حوزه اقتصادی) از شفافیت لازم برخوردار نیست و از سوی دیگر خارجی‌ها با وجود اجرایی شدن برجام (توافق هسته‌ای)، هنوز هم نسبت به آینده خود در ایران، تردید دارند.

به‌عبارت بهتر، در حال حاضر دو مانع سیاسی و اقتصادی بر سر راه سهامداری خارجی‌ها در صنعت خودرو ایران وجود دارد که تا برطرف نشوند، تردیدها در مورد خرید سهام خودروسازان ایرانی همچنان باقی خواهند ماند. در این بین، مانع اقتصادی، ریشه در مسائلی مانند قیمت‌گذاری دولتی، رفتار بانک‌ها و امنیت سرمایه‌گذاری دارد، به‌نحوی‌که خارجی‌ها به این نوع مشکلات عادت نداشته و از همین رو نمی‌خواهند به واسطه خرید سهام خودروسازان ایرانی، خود را به دردسر بیندازند. در این مورد بیوک علیمرادلو مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه اصلا بحث خرید سهام خودروسازان ایرانی توسط خارجی‌ها، مطرح نبوده، می‌گوید: سهام فروشی در صنعت خودرو، آن هم به خارجی‌ها، نیازمند ایجاد یک سری شفافیت‌ها بوده و به اصطلاح آمادگی می‌خواهد. وی می‌افزاید: ما اگر می‌خواهیم خارجی‌ها به خرید سهام خودروسازان داخلی رغبت پیدا کنند، باید مسائلی مانند بدهی و زیان انباشته در صنعت خودرو و برخورد سیستم بانکی و قیمتگذاری دولتی و… را اصلاح کرده و شفافیت لازم را در این مورد ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اینکه خودروسازان داخلی در حال حاضر درگیر یک سری مشکلات داخلی بوده و آماده واگذاری نیستند، تاکید می‌کند: وزارت صنعت میل به سرمایه‌گذاری خارجی در خودروسازی دارد، با این حال پیش زمینه اقدامی مانند فروش سهام، شفاف کردن مسائل اقتصادی است. گفته‌های علیمرادلو در شرایطی است که یک مقام مسوول در صنعت خودرو نیز تاکید می‌کند خارجی‌ها نمی‌خواهند به واسطه خرید سهام خودروسازان ایرانی، خود را درگیر حواشی کنند.

وی با اشاره به اینکه شرکت‌های خارجی تمایل چندانی به خرید سهام در صنعت خودرو ایران ندارند، می‌گوید:صنعت خودرو کشور کم حاشیه ندارد؛ از دخالت سیاسیون گرفته تا مشکلات مدیریتی؛ بنابراین برخی شرکت‌های خارجی که واقف به این مسائل هستند، نمی‌خواهند به واسطه خرید سهام، خود را درگیر این حاشیه‌ها کنند. این مقام مسوول می‌افزاید:خودروسازان خارجی بیشتر تمایل به شراکت در دارایی‌های خودروسازان داخلی مانند خطوط تولید و زمین و سوله دارند تا اینکه سهام بخرند. به گفته وی، مشکل دیگر به قوانین وزارت صنعت مبنی بر داخلی سازی 40 درصدی و صادرات برمی گردد، چه آنکه با توجه به این قوانین، خارجی‌ها حتی در صورت خرید سهام نیز مجبورند از قطعه سازان ایرانی خرید کرده و شرط صادرات را نیز محقق کنند و این مسائل با روحیات آنها سازگار نیست. اما جدای از بحث‌های اقتصادی، مشکلات سیاسی نیز یکی از موانع خرید سهام خودروسازان ایرانی توسط خارجی‌ها است. در این مورد، علیمرادلو معتقد است خارجی‌ها هنوز بابت سرمایه‌گذاری (در قالب خرید سهام) احتیاط به خرج می‌دهند.

این گفته وی از آنجا ناشی می‌شود که شرکت‌های خارجی هنوز نسبت به آینده برجام مطمئن نیستند. به‌عبارت بهتر، شرکت‌های خارجی از این موضوع هراس دارند که نکند در آینده، تحریم‌ها علیه ایران دوباره برقرار شده و سرمایه‌گذاری آنها معلق بماند. این البته در شرایطی است که جان کری وزیر امور خارجه آمریکا اخیرا خطاب به شرکت‌های خارجی اعلام کرده بدون ترس و با اطمینان از لغو تحریم‌ها، به تجارت خود با ایران بپردازند.

دنده 6 : با توجه به مطلب فوق می توان گفت که تنها شانس سرمایه گذاری صنعت خودروسازی ایران در کوتاه مدت، خودروسازان چینی خواهند بود که به بازار ایران چشم طمع دارند و سایر خودروسازان به دلیل روشن نبودن شرایط اقتصادی کشور، تمایل چندانی برای درگیر شدن در شرایط پیچیده صنعت خودروسازی ایران ندارند. طبیعتا چنین رویکردی در خصوص همکاری با فیات، رنو ، فولکس واگن و پژو نیز وجود خواهد داشت.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 76 تاريخ : سه شنبه 7 ارديبهشت 1395 ساعت: 2:31

نوآوری ایرتویا: امکان تست درایو خودروهای تویوتا در روزهای جمعه

دنده 6 – تجربه رانندگی با خودروهای تازه از اهمیت ویژه ای برای مشتریان برخودار است اما تاکنون متاسفانه در کشورمان به این مسئله توجه چندانی نشده است و اغلب مشتریان حتی بعد از واریز وجه برای خرید نیز ، شانس تجربه کردن خودرو انتخابی خود را ندارند، از این رو شاید نوآوری ایرتویا برای فراهم آوردن امکان تست خودروها در شرایط بازار ایران از اهمیت ویژه ای برخودار باشد، با این حال باید موارد زیر را به نقل از شرکت ایرتویا در اولین تست درایو این شرکت مطرح کرد.

به اطلاع کلیه علاقه مندان عزیز می رساند، جهت ثبت نام در برنامه تست درایو خودروهای تویوتا به نکات ذیل توجه فرمایند:
1. روز جمعه هر هفته یک مدل خودروی تویوتا مورد تست قرار می گیرد.
2. اولین تست درایو مربوط به خودروی پریوس بوده و در روز جمعه مورخ 95/02/17 برگزار می شود.
3. مهلت ثبت نام تست درایو خودروی پریوس از روز سه شنبه مورخ 95/02/07 تا روز یکشنبه مورخ 95/02/12 می باشد.
4. نحوه ثبت نام با مراجعه به وب سایت ایرتویا و پرکردن فرم مربوطه می باشد.
5. بدیهی است پر کردن فرم ثبت نام به معنای قطعی شدن قبولی در تست درایو نمی باشد و شرکت ایرتویا پس از بررسی شرایط متقاضی و با توجه به اولویت ثبت نام و ظرفیت برنامه، اقدام به تماس با متقاضیان واجد شرایط می نماید.
6. متقاضیانی که به دلیل تکمیل شدن ظرفیت، تماسی با آنها حاصل نشده است، شرکت ایرتویا با ارسال ایمیل، زمان تست درایو خودرو های دیگر و در صورت تمدید، زمان تست درایو خودروی فعلی را اطلاع می نماید.

لازم به ذکر است زمان تست درایو خودروی بعدی در روز جمعه مورخ 95/2/24 صورت می گیرد و زمان ثبت نام و مدل خودروی مورد تست در اطلاعیه بعدی که در روز شنبه مورخ 95/02/11 در وب سایت ایرتویا انتشار می یابد مشخص می گردد.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 81 تاريخ : سه شنبه 7 ارديبهشت 1395 ساعت: 2:31


دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 91 تاريخ : سه شنبه 7 ارديبهشت 1395 ساعت: 0:54

چینی ها؛ شریک اول و آخر صنعت خودروسازی ایران

دولت در حالی اعلام کرده آماده فروش خودروسازی‌ها است که به نظر می‌رسد شرکت‌های خارجی فعلا چندان تمایلی به خرید سهام غول‌های جاده مخصوص نداشته و در این مقوله احتیاط پیشه کرده‌اند.

بحث فروش سهام خودروسازان به خارجی‌ها از حدود دو سال و نیم پیش مطرح شد، آنجا که حسن روحانی رئیس‌جمهور، در جریان اجلاس جهانی داووس، به صراحت اعلام کرد دولت آماده واگذاری سهام شرکت‌های خودروساز به خارجی‌ها است. روحانی در واقع به‌نوعی شرکت‌های خارجی را به خرید سهام خودروسازان کشور تشویق کرد.

پس از این اظهارات، اتفاق خاصی مبنی بر واگذاری سهام به خارجی‌ها رخ نداد و از همین رو گمان می‌رفت دولت از فروش خودروسازی‌ها منصرف شده است، با این حال، دو سال پس از اجلاس داووس، رئیس‌جمهور این پرونده را دوباره باز کرد. روحانی طی سخنرانی خود در سومین همایش بین‌المللی صنعت خودرو، باز هم بر فروش سهام خودروسازی‌ها تاکید و تلویحا بار دیگر از خارجی‌ها برای خرید سهام دعوت کرد. تاکید دوباره رئیس‌جمهور نشان داد دولت همچنان میل به فروش سهام خودروسازان به خارجی‌ها داشته و بر این موضوع مصر است.

این در حالی است که به نظر می‌رسد خارجی‌ها فعلا میلی به این کار نداشته و ترجیح می‌دهند حضورشان در ایران، بدون سهامداری باشد. به‌عبارت بهتر، با وجود آنکه گفته می‌شد خودروسازان خارجی به‌دنبال خرید سهام شرکت‌های خودروساز ایرانی هستند، اما گذشت زمان نشان نداد این اصرار و تمایل (بر سهامداری خارجی‌ها در صنعت خودرو ایران)، از جانب طرف‌های ایرانی بیشتر بوده تا خارجی‌ها. در واقع دولت که به شدت مصر به سرمایه‌گذاری خارجی در صنعت خودرو کشور است، تمایل دارد این سرمایه‌گذاری در قالب سهامداری باشد.

این تمایل دولت بیشتر از آنجا ناشی می‌شود که خودروسازان خارجی در صورت خرید سهام شرکت‌های خودروساز ایرانی، دیگر نمی‌توانند به‌راحتی آنچه در گذشته رخ داد، چمدان‌هایشان را بسته و «جاده مخصوص» را ترک کنند. نگاهی به اتفاقات رخ داده در دوران تحریم، به خوبی نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری خارجی‌ها (در صنعت خودرو)، مانعی بزرگ برای خروج کامل آنها از ایران بوده است، حال آنکه شرکت‌های فاقد سرمایه‌گذاری، به‌راحتی هرچه تمام‌تر از کشور رفتند. به عنوان مثال، پژو بلافاصله پس از خرید بخشی از سهامش توسط جنرال موتورز آمریکا، از «جاده مخصوص» رفت و تا سه چهار سال پشت سرش را نیز نگاه نکرد، اما رنو چون سرمایه‌گذاری کرده بود، به‌طور کامل خارج نشد و تنها فعالیت‌هایش را تقلیل داد.

از همین رو کارشناسان معتقدند سهامداری خارجی‌ها در خودروسازی ایران می‌تواند تا حد قابل توجهی، ماندن آنها را در کشور بیمه کند. اما چرا خودروسازان خارجی در شرایط فعلی تمایلی به خرید سهام شرکت‌های خودروساز کشور ندارند؟ به اعتقاد کارشناسان و فعالان صنعت خودرو، این «بی‌میلی» ریشه در مسائل سیاسی و اقتصادی دارد، به‌نحوی‌که از یک سو قوانین داخلی (در حوزه اقتصادی) از شفافیت لازم برخوردار نیست و از سوی دیگر خارجی‌ها با وجود اجرایی شدن برجام (توافق هسته‌ای)، هنوز هم نسبت به آینده خود در ایران، تردید دارند.

به‌عبارت بهتر، در حال حاضر دو مانع سیاسی و اقتصادی بر سر راه سهامداری خارجی‌ها در صنعت خودرو ایران وجود دارد که تا برطرف نشوند، تردیدها در مورد خرید سهام خودروسازان ایرانی همچنان باقی خواهند ماند. در این بین، مانع اقتصادی، ریشه در مسائلی مانند قیمت‌گذاری دولتی، رفتار بانک‌ها و امنیت سرمایه‌گذاری دارد، به‌نحوی‌که خارجی‌ها به این نوع مشکلات عادت نداشته و از همین رو نمی‌خواهند به واسطه خرید سهام خودروسازان ایرانی، خود را به دردسر بیندازند. در این مورد بیوک علیمرادلو مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه اصلا بحث خرید سهام خودروسازان ایرانی توسط خارجی‌ها، مطرح نبوده، می‌گوید: سهام فروشی در صنعت خودرو، آن هم به خارجی‌ها، نیازمند ایجاد یک سری شفافیت‌ها بوده و به اصطلاح آمادگی می‌خواهد. وی می‌افزاید: ما اگر می‌خواهیم خارجی‌ها به خرید سهام خودروسازان داخلی رغبت پیدا کنند، باید مسائلی مانند بدهی و زیان انباشته در صنعت خودرو و برخورد سیستم بانکی و قیمتگذاری دولتی و… را اصلاح کرده و شفافیت لازم را در این مورد ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اینکه خودروسازان داخلی در حال حاضر درگیر یک سری مشکلات داخلی بوده و آماده واگذاری نیستند، تاکید می‌کند: وزارت صنعت میل به سرمایه‌گذاری خارجی در خودروسازی دارد، با این حال پیش زمینه اقدامی مانند فروش سهام، شفاف کردن مسائل اقتصادی است. گفته‌های علیمرادلو در شرایطی است که یک مقام مسوول در صنعت خودرو نیز تاکید می‌کند خارجی‌ها نمی‌خواهند به واسطه خرید سهام خودروسازان ایرانی، خود را درگیر حواشی کنند.

وی با اشاره به اینکه شرکت‌های خارجی تمایل چندانی به خرید سهام در صنعت خودرو ایران ندارند، می‌گوید:صنعت خودرو کشور کم حاشیه ندارد؛ از دخالت سیاسیون گرفته تا مشکلات مدیریتی؛ بنابراین برخی شرکت‌های خارجی که واقف به این مسائل هستند، نمی‌خواهند به واسطه خرید سهام، خود را درگیر این حاشیه‌ها کنند. این مقام مسوول می‌افزاید:خودروسازان خارجی بیشتر تمایل به شراکت در دارایی‌های خودروسازان داخلی مانند خطوط تولید و زمین و سوله دارند تا اینکه سهام بخرند. به گفته وی، مشکل دیگر به قوانین وزارت صنعت مبنی بر داخلی سازی 40 درصدی و صادرات برمی گردد، چه آنکه با توجه به این قوانین، خارجی‌ها حتی در صورت خرید سهام نیز مجبورند از قطعه سازان ایرانی خرید کرده و شرط صادرات را نیز محقق کنند و این مسائل با روحیات آنها سازگار نیست. اما جدای از بحث‌های اقتصادی، مشکلات سیاسی نیز یکی از موانع خرید سهام خودروسازان ایرانی توسط خارجی‌ها است. در این مورد، علیمرادلو معتقد است خارجی‌ها هنوز بابت سرمایه‌گذاری (در قالب خرید سهام) احتیاط به خرج می‌دهند.

این گفته وی از آنجا ناشی می‌شود که شرکت‌های خارجی هنوز نسبت به آینده برجام مطمئن نیستند. به‌عبارت بهتر، شرکت‌های خارجی از این موضوع هراس دارند که نکند در آینده، تحریم‌ها علیه ایران دوباره برقرار شده و سرمایه‌گذاری آنها معلق بماند. این البته در شرایطی است که جان کری وزیر امور خارجه آمریکا اخیرا خطاب به شرکت‌های خارجی اعلام کرده بدون ترس و با اطمینان از لغو تحریم‌ها، به تجارت خود با ایران بپردازند.

دنده 6 : با توجه به مطلب فوق می توان گفت که تنها شانس سرمایه گذاری صنعت خودروسازی ایران در کوتاه مدت، خودروسازان چینی خواهند بود که به بازار ایران چشم طمع دارند و سایر خودروسازان به دلیل روشن نبودن شرایط اقتصادی کشور، تمایل چندانی برای درگیر شدن در شرایط پیچیده صنعت خودروسازی ایران ندارند. طبیعتا چنین رویکردی در خصوص همکاری با فیات، رنو ، فولکس واگن و پژو نیز وجود خواهد داشت.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 73 تاريخ : دوشنبه 6 ارديبهشت 1395 ساعت: 7:40

تامین قطعات از بازار آزاد؛ دلیل کیفیت ضعیف خودروهای داخلی

«کیفیت» در حالی به‌خصوص طی چند سال گذشته به پاشنه آشیل خودروسازی ایران تبدیل شده که خودروسازان و قطعه‌سازان همواره یکدیگر را مقصر این ماجرا دانسته و به‌نوعی خود را مبرا کرده‌اند. نزدیک به 80 درصد از کیفیت یک خودرو را قطعات به کار رفته در آن تعیین می‌کند و در این شرایط این پرسش پیش می‌آید که اصلا کیفیت قطعات ورودی به خط تولید خودروهای داخلی را چه کسی تایید می‌کند؟ خودروساز یا قطعه‌ساز؟

اگر پای صحبت خودروسازان و قطعه‌سازان کشور بنشینیم، هر یک با مقصر دانستن دیگری، خود را تقریبا مبرا از خطا دانسته و یکی کیفیت نه چندان مناسب خودروهای داخلی را ناشی از قطعات آن می‌داند و دیگری از سطح کیفی پایین مونتاژ می‌گوید. در این میان، خودروسازان معتقدند اگر کیفیت محصولات آنها رضایت‌بخش نیست، ریشه این موضوع را باید در قطعات به کار برده شده جست‌‌وجو کرد. به گفته آنها، وقتی 80 درصد کیفیت یک خودرو را قطعات آن تعیین می‌کند، مقصر اصلی در سطح کیفی پایین خودروها، قطعه‌سازان هستند. از آن سو اما قطعه‌سازان نیز در مقام دفاع از خود، توپ را به زمین خودروسازها انداخته و معتقدند مسائلی مانند کیفیت پایین مونتاژ و همچنین نظارت ناکافی بر قطعات ورودی به خط تولید، دلیل سطح کیفی بعضا نامناسب خودروهای تولید داخل است. قطعه‌سازها همچنین این پرسش را مطرح می‌کنند که اگر کیفیت قطعات پایین است، پس چرا خودروسازان آنها را وارد خط تولید کرده و برگشت نمی‌دهند؟

همین هفته پیش بود که محمدباقر رجال، رئیس انجمن قطعه‌سازان عنوان کرد که «شرکت‌های خودروساز سال‌ها است قطعه‌ای را مرجوع نمی‌کنند، حال آنکه ما همواره از آنها خواسته‌ایم قطعات نامرغوب را برگشت داده و ایراد آن را اعلام کنند تا نسبت به رفع مشکل اقدام شود.» رجال همچنین این را هم گفته که «برای ما جای سوال دارد که چرا وقتی قطعات با کیفیت تحویل می‌دهیم، خروجی آن می‌شود خودروهایی کم کیفیت.» این موضوع نشان از اختلاف عمیق میان خودروسازان و قطعه‌سازان کشور بر سر مقوله «کیفیت خودرو» دارد، اختلاف‌نظری که به‌نظر می‌رسد تا حل نشود، همچنان اثر منفی خود را بر سطح کیفی خودروهای تولید داخل خواهد داشت. از همین رو، بهتر است دوباره به پرسش ابتدایی که «کیفیت قطعات ورودی به خط تولید خودروهای داخلی را چه کسی تایید می‌کند؟» برگردیم. مساله‌ای که خودروسازان و قطعه‌سازان بر سر آن اجماع دارند، نظارت چند مرحله‌ای بر کیفیت قطعات از سوی هر دوی آنها است. به عبارت بهتر، قطعاتی که در خودروهای داخلی به کار می‌روند، هم از سوی تولیدکنندگان (همان قطعه‌سازها) مورد بررسی قرار می‌گیرد و هم از جانب شرکت‌های خودروساز.

پارس ELX-1

دیگر مساله تقریبا مورد توافق میان خودروسازها و قطعه‌سازان این است که در حالت ایده‌آل، شرکت‌های قطعه‌ساز همانی را می‌سازند که خودروسازها سفارش می‌دهند. در واقع روال به این شکل است که شرکت‌های خودروساز نقشه قطعه موردنظر خود را به شرکت‌های قطعه‌ساز می‌دهند و آنها قطعات موردنظر را با سطح کیفی و قیمت مشخص، تولید و در اختیار خودروسازها می‌گذارند. تا اینجای کار همه چیز عادی و طبق روال است، اما مشکل زمانی ایجاد می‌شود که قطعات ارسالی به خطوط تولید خودروسازان، کیفیت از پیش تعیین شده را نداشته و دو طرف (خودروساز و قطعه‌ساز) نیز نظارت لازم را روی آنها ندارند و نتیجه آن می‌شود تولید خودروهایی با سطح کیفی نامناسب. در این مورد، محمدرضا نجفی‌منش عضو انجمن قطعه‌سازان، می‌گوید: قطعاتی که به خودروسازان تحویل داده می‌شود، در سه مرحله تحت نظارت قرار می‌گیرد؛ اول مرحله ورود مواد اولیه به خط تولید، دوم فرآیند تولید و سوم خروجی تولید.

وی با اشاره به اینکه قطعات تولیدی در نهایت مورد ارزیابی کیفی قرار گرفته و مشخصات اولیه و خصوصیات فنی آن بررسی می‌شود، می‌افزاید: ما قطعات را طبق سفارش شرکت‌های خودروساز می‌سازیم و در قرارداد مربوطه نیز جزئیات هر قطعه‌ای به‌طور کامل مشخص می‌شود؛ به‌نحوی‌که خودروسازان پیش از ارسال قطعات به خطوط تولید خود، آنها را از حیث مطابقت با سطح کیفی موردنظر و مشخصات اعلام شده در نقشه طراحی، چک می‌کنند. به گفته نجفی‌منش، خودروسازان نیز در مراحل مختلف نسبت به ارزیابی کیفیت قطعات اقدام می‌کنند، هرچند به‌نظر می‌رسد باید کنترل کیفی بیشتری انجام شود. عضو انجمن قطعه‌سازان اما در ادامه تاکید می‌کند که انتخاب شرکت قطعه‌ساز،عامل بسیار مهمی در سطح کیفی قطعات به شمار می‌رود و از همین رو باید از خودروسازها پرسید چرا گاهی با قطعه‌سازانی که فرآیند مناسبی در تولید ندارند، کار می‌کنند.

وی تاکید می‌کند:ساپکو و سازه گستر (شرکت‌های تامین کننده قطعات ایران خودرو و سایپا) در خطوط تولید قطعه‌سازان و انبار خودروسازها بازرس دارند، بنابراین اگر قطعه‌ای دارای سطح کیفی مناسب و از پیش تعیین شده (از سوی خودروساز) نیست، خودروسازها نباید آن را تحویل بگیرند. اظهارات نجفی‌منش در شرایطی است که‌هاشم یکه‌زارع، مدیرعامل ایران خودرو می‌گوید:در حال حاضر قطعات ورودی در چند مرحله مورد بررسی و تایید کیفی قرار می‌گیرند، با این حال گاهی قطعات نامرغوب راهی خطوط تولید می‌شوند.

وی می‌افزاید:ما روزی دو هزار و 200 دستگاه خودرو تولید می‌کنیم و این یعنی ورود میلیون‌ها قطعه به خودروسازی در روز؛ بنابراین امکان چک کردن دانه به دانه قطعات وجود ندارد و باید در نظر گرفت که همواره احتمال خطا حتی یک در هزار، هست. یکه‌زارع با بیان اینکه خودروسازان در مورد قطعات ایمنی، سختگیری بیشتری دارند، می‌افزاید:ما بالای 90 درصد به قطعه‌سازان اطمینان داریم، اما گاهی آگاهانه یا ناآگاهانه، اقداماتی از سوی آنها انجام می‌شود که به بروز مشکلات کیفی در خودروها می‌انجامد. وی ادامه می‌دهد: به‌عنوان مثال، برخی قطعه‌سازها بدون اطلاع قبلی، مواد اولیه خود را تغییر می‌دهند که این موضوع تاثیر منفی روی کیفیت قطعه تولیدی و در نهایت خودرو، می‌گذارد. مدیرعامل ایران خودرو با بیان اینکه خودروسازان همواره در خطوط تولید قطعه‌سازها، بازرس مقیم دارند، تاکید می‌کند: تا چند سال پیش، این بازرسان چند سال در شرکت‌های قطعه‌سازی باقی می‌ماندند و این موضوع مشکلاتی را به وجود می‌آورد و از همین رو در حال حاضر دوره اقامت آنها در شرکت‌های قطعه‌ساز به 6 ماه رسیده است. به گفته یکه‌زارع، نقطه ایده‌آل زمانی است که اعتماد به قطعه‌سازان، 100 درصدی شود، به‌نحوی‌که قطعات به‌طور مستقیم وارد خطوط تولید شوند.

سمند سورن توربو-1

پرسش های بی پاسخ در مورد عدم انتشار گزارش کیفی

گروه خودرو: در حالی رئیس شورای رقابت از مجوز سه درصدی افزایش قیمت خودروها در صورت صعود سه درصدی کیفیت خبر داد که عدم انتشار گزارش کیفیت طی شش ماه گذشته، شک و تردیدهایی را در مورد افزایش قیمت‌ها در سال جدید ایجاد خواهد کرد.

همانطور که گفته شد، انتشار گزارش کیفیت خودروهای داخلی بنا به درخواست وزارت صنعت و معدن و تجارت از شش ماه دوم سال گذشته متوقف شد، حال آنکه روند کیفی خودروهای داخلی طی سه سال گذشته به‌دلیل تحریم‌ها روندی نزولی پیدا کرد. بر این اساس، بسیاری از متقاضیان به‌دلیل افت کیفی خودروها، تناسبی میان قیمت و کیفیت احساس نمی‌کردند بدین ترتیب یکی از خواسته‌های جدی آنها از مسوولان افزایش کیفیت و متناسب شدن آن با قیمت خودروها بود.

حال شورای رقابت در شرایطی قصد دارد، مجوز 3 درصدی افزایش قیمت را به خودروهای باکیفیت ارائه بدهد که مردم اطلاع دقیقی در خصوص کیفیت خودروهای داخلی ندارند. بر این اساس در حالی عدم انتشار آمار کیفیت خودروهای داخلی در ابتدا به بهانه تغییر مدل سنجش کیفیت صورت گرفت اما تداوم این عدم انتشار می‌تواند نشان دهنده بی علاقگی به رسانه‌ای شدن روند کیفی خودروها باشد.

پیش از این، ارزیابی کیفی خودروهای داخلی به‌طور ماهانه از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران منتشر می‌شد و بسیاری از متقاضیان براساس ارزیابی‌های صورت گرفته دست به انتخاب خودرو می‌زدند. باوجود آنکه، تاکنون دلیل مشخصی در خصوص عدم انتشار عمومی این گزارش از سوی وزارت صنعت عنوان نشده است، اما کارشناسان معتقدند که انتشار این گزارش اطمینان مردم نسبت به تحولات قیمتی خودروهای داخلی را در پی دارد.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 42 تاريخ : دوشنبه 6 ارديبهشت 1395 ساعت: 4:55

پاسخ تست های آزمون استخدام فراری

پیش از این پرسشنامه‌ی مخفی آزمون ورودی فراری را که فاش شده بود منتشر کردیم و از علاقه‌مندان خواستیم با پاسخ به آن‌ها سطح اطلاعات خود را برای استخدام در فراری بررسی کنند. برای مشاهده‌ی پاسخنامه‌ی سوالات مذکور و بررسی میزان پاسخ‌های صحیح خود با ما همراه باشید.

فراری یکی از پیشروان مهندسی خودرو در جهان است و افتخارات متعدد این شرکت در رقابت‌های فرمول یک نیز گواه این مدعی است. این شرکت مطرح پیش از مصاحبه، اقدام به گرفتن آزمون ورودی از داوطلبان می‌کند تا سطح اطلاعات آن‌ها را بررسی کند. پیش‌تر پرسشنامه‌ی آزمون ورودی فراری را منتشر کردیم و اکنون می‌توانید صحت‌ پاسخ‌های خود را بسنجید.

بخش تشریحی

۱- سیستم های تزریق مستقیم سوخت امکان خنک‌سازی بهتر و در نتیجه نسبت بالاتر تراکم را به ارمغان می‌آورند. هم‌چنین هیچ میزان از سوختی در راهگاه‌های ورودی و پشت سوپاپ‌های باقی نمی‌ماند. اما از معایب این سیستم نیاز آن به فشار سوخت تا ۴۰۰ برابر بیشتر نیاز دارد که قیمت و قطعات بیشتری به همراه خواهد داشت. یکی دیگر از معایب این سیستم جمع شدن کربن پشت سوپاپ ورودی هوا است؛ زیرا دیگر مایعی برای تمیز کردن آن وجود ندارد. به طور کلی سیستم‌های تزریق مستقیم سوخت برای جذب دوده در اطراف سوپاپ‌ها و راهگاه‌ها مستعد‌تر هستن.

استخدام فراری-2

۲- روانکاری خشک برای خودروهایی با عملکرد حرکتی بالا به کار می‌روند که توانایی بیشتری در روغن‌کاری قطعات مختلف در شتاب‌گیری، ترمز‌گیری و مانور‌های حرکتی شدید دارد. این سیستم هم‌چنین به سازنده این امکان را می‌دهد که ارتفاع محل قرارگیری پیشرانه را نسبت به زمین کاهش دهند و در عین حال فاصله‌ی امن با زمین را همواره حفظ کند. نقطه‌ی ضعف این سیستم، نیاز به استفاده از پمپی مجزا برای خارج کردن روغن موجود در محفظه‌ی میل‌لنگ و رساندن آن منبع مخصوص روغن است.

بخش تستی

۱- الف

۲- د (در خودروهای مسابقه‌ای این گاز وارد جو و در خودروهای معمولی وارد محفظه‌ی میل لنگ می‌شود)

۳-  ج

۴- د

۵- الف

۶- ج

۷- الف

۸- ب

۹- الف

۱۰- د

عملکرد و سطح اطلاعات شما در چه حدی بود؟ آیا قادر بودید به پرسشنامه‌ی استخدام فراری به خوبی پاسخ دهید؟

زومیت

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 72 تاريخ : يکشنبه 5 ارديبهشت 1395 ساعت: 0:54

نوآوری حیرت آور ایران خودرو؛ پیش فروش خودرو های بی نام آغاز شد

بزرگ‌ترین خودروساز کشور در اقدامی کم سابقه نسبت به فروش خودروهای بی‌نام اقدام کرد. بر این اساس مشتریان بدون دانستن نام خودرو فقط با پرداخت مبالغی از 5 تا 50 مییون تومان تا پایان شهریور خودرو مجهول‌الهویه خود را دریافت خواهند کرد.

اقتصادنیوز نوشت: بزرگ‌ترین خودروساز کشور در اقدامی کم سابقه نسبت به فروش خودروهای بی‌نام اقدام کرد. بر این اساس مشتریان بدون دانستن نام خودرو فقط با پرداخت مبالغی از 5 تا 50 مییون تومان تا پایان شهریور خودرو مجهول‌الهویه خود را دریافت خواهند کرد.

ایران خودرو در بخش‌نامه‌ای به مناسبت میلاد حضرت علی‌(ع) پیشنهاد کرده تا مشتریان با پرداخت مبالغ 5، 10، 20، 30 و 50 میلیون تومانی تا پایان شهریور ماه امسال صاحب خودرویی بی‌نام و نشان شوند.

این شرکت فقط توضیح داده که خودروهای مورد نظر دارای بیمه شخص ثالث، سود انصراف 26 درصدی و سود مشارکت 27 درصدی خواهند بود.

آنگونه که سایت فروش ایران‌خودرو توضیح داده، این خودروها در کلاس 99804 عرضه می‌شوند. ثبت نام برای این خودروها از اول اردیبهشت آغاز شده و تا چند روز آینده ادامه خواهد داشت.

در همین رابطه ایران خودرو فروش نقدی 9 مدل خودرو را آغاز کرده است. آنگونه که سایت فروش ایران خودرو خبر داده خودروهای تندر90 اتوماتیک با قیمت 47 میلیون 350 هزار تومان، تند90 دنده‌ای، 37 میلیون و 440 هزار تومان، دنا 42 میلیون و 540 هزار تومان و پژو 405بنزینی 29 میلیون تومان به فروش می‌رسند و خریداران حداکثر تا 30 روز می‌توانند خودرو خو را تحویل بگیرند.

این شرکت همچنین پژو 206 تیپ‌2 را با قیمت 32 میلیون و 660 هزار تومان، پژو 206تیپ5 را با قیمت 36 میلیون و 800 هزار تومان و پژو 206 صندوقدار را با قیمت 37 میلیون و 380 هزار تومان به فروش می‌رساند.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 68 تاريخ : يکشنبه 5 ارديبهشت 1395 ساعت: 0:54

قیمت حدودی پژو 208 مشخص شد

به گزارش صنعت نویس، مدل 208 یکی از سه خودرویی به حساب می آید که قرار است در دور جدید شراکت ایران خودرو و پژو، در ایران به تولید برسد. 208 که به احتمال زیاد سال آینده راهی کشور خواهد شد، بخشی از خلا بازار ایران خودرو را در بازه قیمتی 60 تا 70 میلیون تومان را پوشش خواهد داد. این در شرایطی است که به گفته منابع آگاه، ایران خودرو قیمت 68 میلیون تومان را برای این محصول جدید خود در نظر گرفته است.

پژو 208 نمای داخل

پژو 208 نمای داخل

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 71 تاريخ : يکشنبه 5 ارديبهشت 1395 ساعت: 0:54

چری آریزو 5 در آستانه معرفی در بازار ایران+ مشخصات فنی احتمالی

بازار خودرو و ذائقه مصرف کنندگان در سالهای اخیر به طور کلی در حال تغییر بوده است و این روزها طراحی یک خودرو در کنار امکانات رفاهی و ایمنی  و کیفیت آن می تواند به عامل موفقیت آن محصول بدل گردد.

چری آریزو 5-3

برخی از شرکتهای چینی نیز همچون خودروسازان کره ایی به این مساله و نیاز مشتری پی برده اند و در سالهای اخیر  محصولات زیبا و مدرن را راهی بازار نموده اند.

چری اریزو 5-5

اخیرا شرکت چری از سدان بسیار زیبای خود با نام آریزو5 که از دید بسیاری از کارشناسان خودرو از لحاظ اندازه و ظاهر با کیا سراتو و هیندای النترا  و از لحاظ فنی با هیندای اکسنت مقایسه می شود پرده برداری کرده.است.

چری اریزو 5-4

نکته جالب در این است که برای اولین بار در صنعت خودروسازی کشور یک محصول بین المللی همزمان با تولید در کشور خود در کشور ما تولید می گردد که این امر را می توان  ناشی از برنامه های گسترده شرکت خودروسازی چری برای بازار ایران دانست.

چری آریزو 5-2

قطعا تولید یک محصول مد روز که همزمان در کشور مادر رونمایی شده است می تواند اثرات مطلوب برای صنعت خودروسازی کشور به خصوص بخش خصوصی و شرکت مدیران خودرو که سالها با شرکت چری همکاری مشترک داشته باشد.

چری آریزو 5-5

آریزو5 نیز به مانند تیگو5 دیگر محصول چری که این روزها با استقبال مناسب بازار کشور روبرو گشته از مهندسی و طراحی  مهندسان آلمانی و اروپایی که اخیرا به شرکت چری پیوسته اند برخوردار است تا نشان دهد که این سدان زیبا  رقبای کره ایی خود را در بازار مورد هدف قرار داده است.

چری آریزو 5-6

دنده 6 – طراحی ظاهری چری آریزو 5 را می توان نزدیک به مدل های اخیر هیوندای النترا توصیف کرد، همچنین با توجه به موتور 1.5 لیتری و 116 اسب بخاری (مشخصات احتمالی مدل عرضه شده در ایران) و سیستم تعلیق ساده آن، می توان در نهایت گفت که احتمالا این مدل از نظر فنی شباهت هایی به ام وی ام 315 دارد.

چری آریزو 5-7

بر اساس اخبار اولیه این مدل احتمالا در تابستان امسال به بازار کشورمان عرضه خواهد شد. شما چه قیمتی را برای این محصول تازه مدیران خودرو مناسب می دانید؟

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 1147 تاريخ : جمعه 3 ارديبهشت 1395 ساعت: 18:15

استخدام مهندسان کلیدی ب ام و توسط یک شرکت چینی

تا همین چند سال قبل، ب ام و یک خودروساز نسبتا سنتی محسوب می شد که به ساخت خودروهای خوب و لذت بخش برای رانندگی پرهیجان شهرت داشت، اما پروژه ب ام و های سری i این کمپانی، نقطه عطفی برای پیوند زدن محصولات سنتی ب ام و به آینده ای متفاوت و رقابتی است و مهمترین برنامه این شرکت برای گام نهادن به سوی آینده ای روشن به حساب می آید.

اما حالا چندین نفر از کلیدی ترین مردان پشت صحنه در پروژه این خودروهای برقی و هیبریدی به یک استارتاپ چینی به نام Future Mobility پیوسته اند و این جابه جایی نیز توسط سخنگوی رسمی ب ام و تایید شده است.

ب ام و i3 با قیمت حدودی 40 هزار دلاری در مقام یک خودرو برقی، فروش موفقی را در بازار تجربه کرده است و ب ام و i8 نیز به عنوان یک محصول اسپرت هیبریدی علیرغم قیمت بالای 135 هزار دلاری توجه بسیاری را به سمت ب ام و جلب کرده است.

شاسی فیبرکربنی و پلت فرم ب ام و i8

همچنین این کمپانی قصد دارد تا در ماه های آتی نسخه جدیدتری از i3 را با باتری بزرگتر راهی بازار کند و برای سال 2018 نیز نمونه کانورتیبل (بدون سقف) ب ام و i8 را به بازار بفرستد.

مهمترین پروژه لو رفته از سری i، مربوط به سال 2020 و ارائه یک مدل کاملا جدید با عملکرد هوشمند از نظر ارتباطات رسانه ای و رانندگی خودکار است که با نسل بعدی سیستم های الکترونیکی مخصوص خودرو پیوند خورده.

اما حالا و با توجه به کوچ نفرات مهمی نظیر سرطراح بنویت جاکوب، مدیر پروژه هندریک وندرز و مسئول بخش طراحی قوای محرکه به نام دریک ابندراث که به مدیرعامل Future Mobility یعنی کریس بریتفیلد پیوسته اند، می توان حدس زد که اطلاعات و ایده های بسیار مهمی مربوط به آینده ب ام و های سری i در اختیار استارتاپ چینی قرار گرفته اند.

البته یکی از نکات بسیار مهم در طراحی این سری از محصولات ب ام و به تکنولوژی اختصاصی ساخت ارزان قیمت فیبرکربن برای کاهش وزن خودروها مربوط می شود که مشخص نیست این بخش از تکنولوژی نیز در اختیار چینی ها قرار خواهد گرفت یا نه.

ب ام و i3

به هرحال آنچه واضح است اینکه در چند ماه اخیر تمرکز اصلی خودروسازان معطوف به توسعه مدل های هوشمند و برقی است و جنگ اطلاعاتی و تکنولوژیک بزرگی در پشت صحنه بزرگترین نام های جهان در جریان است.

برای مثال چندی قبل نیز پیوستن یکی از طراحان سابق تسلا به بخش توسعه خودرو اپل تایید شد و از طرف دیگر جنرال موتورز به عنوان یکی از بزرگترین خودروسازان جهان، امید زیادی به عرضه گسترده شورولت ولت بسته است، خودرویی که می تواند از نظر میزان پیمایش فراتر از ب ام و i3 ظاهر شده و با تسلا مدل 3 رقابت کند.

Future Mobility طبیعتا سرمایه هنگفتی دارد که توانسته چنین مهندسان قابلی را از حساس ترین پروژه ب ام و جدا کرده و به استخدام خود در آورد.

این شرکت کوچک، بخشی از یک هولدینگ بزرگ چینی به نام Tencent است که با حدود 200 میلیارد دلار سرمایه در حوزه های مختلفی فعالیت دارد و حالا نیز برای بازار بکر و پرهیجان خودروهای هوشمند آینده دندان تیز کرده است.

بنابراین باید منتظر ماند و دید که آیا اپل و تسلا می توانند ظرف چند دهه بازار خودروسازان سنتی و قدیمی را از آن خود کنند یا این خودروسازان جدید التاسیس چینی هستند که به رقبای خطرناک و سردمداران بازار مبدل خواهند شد.

BMW I8 پیشرفته ترین محصول ب ام و خواهد بود

در شرایط فعلی تنها یک مسئله قطعیت دارد، آنهم اینکه آینده صنعت خودرو رقابتی تر از شرایط گذشته خواهد بود و خودروسازان سنتی با رقبای بسیار بیشتر و قدرتمندتری نسبت به گذشته روبرو خواهند شد.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 45 تاريخ : جمعه 3 ارديبهشت 1395 ساعت: 2:24

یک هشتگ، کارامد تر از افزایش جریمه ها عمل کرد!
عنوان را درست خوانده اید؛ پلیس راهور به مدد سنگین ترین جریمه ها نیز نمی‌توانست رانندگان را به راندن بین خطوط مجبور کند و به نظر زمان آن رسیده که خود ایشان هم به این موضوع اعتراف کرده و به «کمپین بین خطوط» بپیوندند!

به گزارش «تابناک»، در روزهای پایان سال ۹۴ کمپینی در شبکه‌های اجتماعی به راه افتاد که قصد داشت قانون ۱۱۹ راهنمایی و رانندگی را به انتخاب خود مردم بدون نیاز به اعمال قانون، اجرایی کند و به فاصله چند ماه، می‌توان نشانه‌هایی امیدوار کننده از به ثمر نشستن آن دید.

کمپینی که با هشتگ «#بین_خطوط» معرفی شد و این روز‌ها با برچسب‌های «من #بین_خطوط می‌رانم» که روی شیشه عقب برخی خودرو‌ها چسبانده شده، توانسته بیرون از دنیای مجازی نیز خود را به جامعه معرفی و رانندگان را به پیوستن به کمپین و رعایت قانونِ رانندگی بین خطوط ترغیب کند.

پویشی بسیار ساده که اهداف بزرگی در پس آن نهفته است و هرچه با اقبال بیشتری از طرف مردم مواجه شود، سریع‌تر به اهداف مدنظر آن خواهیم رسید و آسایش بیشتری نصیبمان خواهد شد؛ آسایشی از جنس کاهش مصرف سوخت، افزایش سرعت ترافیک و از همه مهم‌تر، رهایی از تنش‌های فراوانی که رانندگی درهم و برهم‌ در خیابان به همگی مان وارد می‌آورد.

رانندگی در هم و برهمی که ممکن است توضیح آن برای ساکنان جوامع پیشرفته بسیار دشوار باشد؛ اما برای ما بسیار آشناست، زیرا بار‌ها و بار‌ها در روز با ترافیک‌های گره خورده، تلاش برخی رانندگان برای راه گرفتن از یکدیگر و حتی تصادفاتی که ناشی از این رانندگی بی‌قاعده است، مواجه می‌شویم و راه گریزی برای دوری جستن از این آشفتگی سراغ نداریم.

کمپین خط-1

این در حالی است که همگی با دیدن تصاویر ترافیک جاری در دیگر کشور‌ها ـ چه حضوری و در سفر به دیگر کشور‌ها باشد و چه بر پرده سینما یا صفحه تلویزیون ـ بار‌ها به نظم و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در این کشور‌ها غبطه خورده‌ایم و شاید آرزو کرده باشیم کاش همه ما هم مانند ایشان به قوانین پایبند بودیم!

چه بسا اقبالی که کمپین بین خطوط با آن مواجه شده نیز ماحصل همین آرزوی عمومی مان باشد. اینکه میل به رعایت این قانون در دل بسیاری مان وجود داشته، اما از آنجایی که فکر می‌کنیم همه باید در رعایت این قانون بکوشند تا نظم بر خیابان‌ها و جاده‌هایمان حاکم شود و در پس زمینه ذهنمان، «یک دست صدا ندارد» جا خوش کرده، هرگز تلاش نمی‌کردیم سهممان در این باره را ادا کنیم.

البته حالا شرایط تغییر کرده و کمپینی که به این منظور به راه افتاده، این باور را به وجود آورده که خیلی‌ها به رعایت قوانین و منظم شدن ترافیک تمایل دارند؛ تمایلی که از سر علاقه است نه اجبار و ترس از جریمه‌های راهنمایی و رانندگی که روز به روز بر نرخشان هم افزوده می‌شود و چه بسا در گریزان کردن مردم از قوانین راهنمایی و رانندگی و ارشادهای پلیس راهور نقش موثرتری دارند تا رعایت قوانینی که روحشان، ایجاد نظم ترافیکی، سرعت بخشیدن به آمد و شد و افزایش امنیت رانندگان و سرنشینان خودروهاست.

بر این اساس است که توقع داریم اقبال رو به افزایش مردم به کمپین رانندگی بین خطوط، قابل توجه مسئولان و مأموران پلیس راهور نیز قرار گرفته و ایشان را نیز به پیوستن به این کمپین ترغیب کند. بلکه در سایه همراهی ایشان، قانونی که سال‌ها مهجور مانده و انفعال پلیس ثابت کرده در اجرایی کردنش ناتوان اند، به انتخاب مردم اجرایی شود و همه از مزایای آن بهره‌مند شویم.

رویکردی که امیدواریم به زودی توسط پلیس راهور اتخاذ شده و شاهد درج هشتگ مشهور این کمپین روی خودروهای این نهاد انتظامی باشیم تا ثابت شود همه تدابیر ایشان برای رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، افزایش جریمه‌ها نیست و اگر یک کمپین با نشان هشتگی مخصوص هم بتواند به رعایت قوانین منجر شود، از پیوستن به آن ابایی نخواهند داشت!

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 44 تاريخ : جمعه 3 ارديبهشت 1395 ساعت: 2:24

چرا قطعات معیوب در صنعت خودرو مرجوع نمی‌شود؟  

محمدباقر رجال که در نشست خبری چهارمین نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو صحبت می‌کرد، گفت: تا به امروز هیچ قطعه‌ای از سوی خودروسازان کشور به قطعه‌سازان برگشت داده نشده و آنها حتی نگفته‌اند که عیب قطعات ساخت داخل چیست.

وی افزود: چند سال است که از خودروسازان می‌خواهیم قطعات معیوب را به ما برگشت بدهند تا ایرادات احتمالی را رفع کنیم، با این حال، هنوز این اتفاق رخ نداده و آنها حتی یک قطعه معیوب را نیز مرجوع نکرده‌اند.

رجال با بیان اینکه قطعات عرضه شده در بازار، باید به تایید ساپکو و سازه‌گستر برسد، تاکید کرد: با این وجود، ما هم نمی‌دانیم چرا در نهایت خودرویی که به دست مشتریان می‌رسد، معیوب است؛ در واقع برای ما هم سوال است که چرا خودروسازان با وجود خرید قطعات با کیفیت از قطعه‌سازها، محصولاتی بی‌کیفیت را روانه بازار می‌کنند.

رئیس انجمن قطعه‌سازان اما این را هم گفت که در حال حاضر برخی قطعات معیوب، بازسازی و دوباره وارد بازار فروش قطعات یدکی می‌شوند و این کار بسیار خطرناک است.

به گفته وی، کارشناسان اروپایی تاکید کرده‌اند که 50 درصد قطعات ایرانی دارای کیفیت استاندارد (در سطح اروپا) هستند، با این حال، هم‌اکنون شاهد این هستیم که قطعات چینی در قالب ساخت داخل، وارد کشور می‌شود.

در ادامه این نشست اما علی‌اکبر بخشی، رئیس اتحادیه قطعات خودروی تهران نیز با اشاره به برگزاری چهارمین نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو، خدمات خودرو و ماشین‌آلات راه‌سازی از 4 تا 7 خرداد ماه در مصلای تهران، گفت: در این نمایشگاه، قطعات و لوازم یدکی خودرو با حضور قطعه‌سازان داخلی به نمایش در می‌آید.

دنیای اقتصاد

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 72 تاريخ : پنجشنبه 2 ارديبهشت 1395 ساعت: 12:14

عذرخواهی مدیران میتسوبیشی از تقلب در مورد مصرف سوخت

در آزمایش موتور بیش از ۶۰۰ هزار خودرو دستکاری شده است
این اقدام شرکت ژاپنی میتسوبیشی برغم کنترل شدید، زمانی صورت می گیرد که هنوز تقلب تولید کنندۀ بزرگ آلمانی، فولکس واگن از خاطره ها محو نشده است.
میتسوبیشی پذیرفت که در آزمایش موتور بیش از ۶۰۰ هزار خودرو دستکاری کرده است.

به گزارش عصر ایران به نقل از یورونیوز، شرکت میتسوبیشی، شانزدهمین تولید کننده خودرو در جهان روز چهارشنبه پذیرفت در آزمایش موتور بیش از ششصد هزار خودرو دستکاری کرده و نتیجه آنها را تغییر داده است.

میتسوبیشی تقلب-1

مدیر شرکت میتسوبیشی در یک کنفرانس مطبوعاتی در این باره عذرخواهی کرد و گفت: «فهمیدیم آزمایش ها به نحوی انجام شده که مصرف سوخت را کمتر از واقعیت نشان دهد. همچنین روشی که این آزمایشها بر مبنای آن انجام شده است با مقررات ژاپن همخوانی ندارد. ما تأسف عمیق خود را از این بابت به مشتریان و سهامدارانمان ابراز می کنیم.»

این اقدام شرکت ژاپنی میتسوبیشی برغم کنترل شدید، زمانی صورت می گیرد که هنوز تقلب تولید کنندۀ بزرگ آلمانی، فولکس واگن از خاطره ها محو نشده است.

بدنبال انتشار این خبر سهام شرکت میتسوبیشی پانزده درصد سقوط کرد. این میزان افت یکروزه در دوازده سال گذشته بی سابقه بوده است.

میتسوبیشی میراژ

میتسوبیشی میراژ

شرکت میتسوبیشی سالی یک میلیون خودرو می سازد و سال گذشته هجده میلیارد دلار درآمد داشته است.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 66 تاريخ : چهارشنبه 1 ارديبهشت 1395 ساعت: 22:55

فروش خودرو با اوراق بهادار؛ روش جدید خودروسازان ایرانی

به نقل از همشهری، قرار است به‌زودی اوراق سلف خودرو از طریق بورس کالا با همکاری شرکت‌های خودروساز فروخته شود. ساز و کار فروش به این شکل است که متقاضیان می‌توانند با خرید چندین برگه که معادل قیمت یک خودرو است، خودروی موردنظر خود را در زمان تحویل از کارخانه دریافت کنند. اما ویژگی این کار این است که اولا می‌توانند قیمت خودرو را یکباره پرداخت نکنند دوم اینکه اگر پیش‌بینی می‌کنند ممکن است قیمت خودرو افزایش یابد بخشی از قیمت خودرو را به قیمت امروز پرداخت کنند.

این کار باعث می‌شود متقاضیان خرید خودرو بتوانند آرام آرام و همگام با پس‌اندازهایشان قدرت خرید یک خودرو را پیدا کنند.

قرار است بعد از انتشار اوراق سلف خودرو، اوراق گواهی خودرو هم که سازوکار دیگری دارد و بیشتر مورد استفاده متخصصان تولید خودرو و سرمایه‌گذاران بزرگ است در بورس کالا منتشر شود.

حامد سلطانی‌نژاد مدیرعامل بورس کالا درباره ساز و کار انتشار اوراق سلف خودرو و جزییات این طرح، توضیح داد: بسیاری از شرکت‌ها برای تأمین نقدینگی مورد نیازشان یا حل بخشی از مشکلات مالی‌شان کالایی را که قرار است به‌صورت نقد در بازار بفروشند به‌صورت سلف از طریق بورس‌های کالا عرضه می‌کنند این کار هم به نفع مصرف‌کننده و هم به نفع تولید‌کننده است.

فواید اوراق سلف خودرو

مدیرعامل بورس کالا درباره فواید انتشار اوراق سلف خودرو برای مردم و سرمایه‌گذاران کوچک، گفت: در مطالعات اولیه هر ورق از این اوراق معادل یک خودرو درنظر گرفته شد بر این اساس این نگرانی وجود داشت که ممکن است با توجه به اینکه هر برگه از اوراق فروش خودرو قیمتش معادل یک خودرو باشد مانع ورود سرمایه‌گذاران خرد شود اما برای این مانع راهکار‌هایی وجود دارد ازجمله اینکه هر کدام از این اوراق به اوراق سلف کوچک‌تری تقسیم‌بندی می‌شود که خریداران خرد و کوچک بتوانند از این اوراق استفاده کنند.

به گفته سلطانی‌نژاد هرکس که قصد دارد خودروی خود را در سررسید تحویل بگیرد می‌تواند تا قبل از آن زمان تعدادی از این اوراق که معادل قیمت یک خودرو است را خریداری کنند و سپس در زمان سررسید خودرو را دریافت کنند.مدیرعامل بورس کالا با بیان اینکه می‌توان اوراق سلف را خرد کرد تا هر کدام از اوراق سلف معادل یک خودرو نباشد ادامه داد: به‌طور مثال اگر کسی قصد دارد یک خودرو بخرد برای اینکه از بازار عقب نماند می‌تواند بخشی از این مبلغ را در حال حاضر تأمین کند و بقیه را با خرید اوراق سلف دیگری در‌ماه‌های بعد خریداری کند.

او در پاسخ به این پرسش که برای خرید یک خودرو سرمایه‌گذار باید چند برگه اوراق سلف خودرو خریداری کند، گفت: هنوز در این‌باره تصمیم گرفته نشده است اما به‌طور مثال اگر هر یک میلیون تومان را معادل یک ورقه قرار بدهیم اگر قیمت یک خودرو 20میلیون تومان باشد و اگر فردی فقط 10میلیون تومان داشته باشد می‌تواند در ابتدا با خرید 10برگه یک میلیون تومانی نصف این خودرو را با قیمت پایین‌تر خریداری کند و سپس تا زمان سررسید بقیه 10 برگ را نیز خریداری کند و خودرو را تحویل بگیرد. به این ترتیب می‌توان گفت این فرد نصف خودرو را با قیمت پایین‌تر خریداری کرده است.

سلطانی‌نژاد تأکید کرد: اگر فردی بخواهد مثلا پس از پرداخت نصف مبلغ خودرو ماهیانه یک میلیون تومان از حقوقش را برای خرید خودرو پس‌انداز کند باید با خرید ماهیانه این اوراق تا زمان سررسید خریدش را کامل کند.این اتفاق هم کمک می‌کند به مصرف‌کننده که بتواند با قیمت پایین‌تر و رقابتی‌تر محصول را خریداری کند و از طرف دیگر به تأمین مالی شرکت‌های خودروساز نیز کمک می‌کند.

او درباره مزایای دیگر طرح فروش اوراق سلف خودرو گفت:در عین حال در فرایند فعلی پیش‌فروش خودرو اگر کسی از خرید خودرو پشیمان شود باید فرایند طولانی را برای پس دادن قرارداد خرید خودرو طی کند ولی با روش جدید وقتی این اوراق قابلیت معامله دوباره پیدا می‌کند دیگر انصراف برای خرید خودرو خیلی راحت است و کافی است خریدار اوراقش را در بورس بفروشد.

نفع خودروسازها از اوراق سلف

مدیرعامل بورس کالا درباره مزایای فروش اوراق سلف خودرو در بورس‌کالا برای خودروسازها گفت: خودروسازها با این روش می‌توانند از ظرفیت بازار سلف بورس کالا استفاده و منابع مالی مورد نیازشان را تأمین کنند وقتی این اتفاق افتاد در آن موقع برنامه عرضه شرکت‌های خودروساز هم مشخص می‌شود و می‌توان درباره تأمین مالی صنعت خودرو از بورس کالا با استفاده از اوراق سلف تصمیم گرفت.

او با اشاره به اینکه تأمین مالی سلف به پشتوانه عرضه و برنامه تولید است ادامه داد: روش کار به این شکل است که شرکت‌هایی که کالای‌شان را در بورس کالا عرضه می‌کنند ابتدای پذیرش آن کالا برنامه عرضه آن کالا را اعلام می‌کنند که در نهایت به پشتوانه برنامه عرضه‌ای که از قبل برای عرضه در آینده تنظیم کرده‌اند اوراق سلف منتشر می‌کنند و به این وسیله تولیدات‌شان را می‌فروشند این به این معنا است که شرکتی که قرار است کالایی را به‌صورت نقد بفروشد همان کالا را به‌صورت سلف برای آینده عرضه می‌کنند تا از این طریق تأمین مالی کند.

او با بیان اینکه هر شرکتی که به این شکل کالایش را عرضه می‌کند متناسب با کارنامه عرضه‌اش تأمین مالی خواهد کرد گفت: به تناسب شکل گرفتن چنین بازاری قیمت آن محصول برای آینده کشف می‌شود و درعین‌حال انتظاراتی که بازار برای آینده آن محصول دارد هم مشخص می‌شود. سلطانی‌نژاد با بیان اینکه در این اوراق بحث همگن بودن کالا هم رعایت می‌شود توضیح داد: در بازار اوراق سلف خودرو یک خودرو با یک مشخصات پایه‌ای مورد پذیرش قرار می‌گیرد و آنچه در بورس کالا معامله می‌شود خودروی پایه است.او اضافه کرد: اگر بعد‌ها آپشنی به این خودرو اضافه می‌شود در اطلاعیه عرضه خودروسازان درج و منتشر خواهد شد و براساس آنها قیمت‌گذاری می‌شود.

گام نخست، پذیرش و عرضه پراید

از مدیرعامل بورس کالا پرسیدیم آیا قرار است خودروی پراید در گام اول با استفاده از این اوراق در بورس‌کالا پذیرش و عرضه شود که او پاسخ داد: مسئولان شرکت سایپا در گام نخست این خودرو را برای تأمین مالی از طریق اوراق سلف تعیین و معرفی کرده‌اند زیرا برای آغاز این کار ابتدا باید بازار نقد خودرو شکل بگیرد و سپس تأمین مالی از طریق سلف انجام شود.

او در پاسخ به این پرسش که آیا به غیراز پراید خودرو‌های دیگری نیز از این طریق در بورس کالا فروخته خواهد شد یا خیر گفت: طبیعتا وقتی این ظرفیت در بورس کالا فراهم شود همه خودروسازها می‌توانند از آن بهره‌برداری کنند اما توسعه این بازار مستلزم آن است که همه بازیگران آن قواعد بازار را در این نوع معاملات بپذیرند. او درباره مکانیسم تعیین و کشف قیمت خودرو از طریق فروش اوراق سلف خودرو گفت: وقتی بازار تبدیل به بازار اوراق بهادار می‌شود خودروساز‌ها می‌توانند برای تعیین و حفظ قیمت رقابتی این اوراق را بازارگردانی کنند و این کار را به شرکت‌های تأمین سرمایه و متخصصان مالی بسپارند.

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 45 تاريخ : چهارشنبه 1 ارديبهشت 1395 ساعت: 18:39

اشکودا، کیا و سوزوکی قابل اعتماد ترین برندهای سال 2015 در انگلیس

نتیجه بررسی موسسه جی دی پاور از  برندهای موجود خودرویی در انگلیس سال 2015  نشان داد مالکین سه برند غیر لوکس اشکودا، کیا و سوزوکی کمترین خرابی  را  درسه سال مالکیت گزارش کرده اند.

اشکودا با 77 اشکال به ازای 100 خودرو اول شد و کیا و سوزوکی به ترتیب به ازای 83 و 86 اشکال دوم و سوم شدند.

در حالیکه برند لکسوس در این رده بندی قرار ندارد، مرسدس بنز توانست با 88 اشکال قابل اعتماد ترین برند لوکس شناخته شود.

2015 UK VDS Rank 1

این درحالیست با شگفتی هموطنان مدعی بنز یعنی آئودی و بی ام و با 169 و 196 اشکال در قعر جدول قرار گرفته اند.

وضعیت لوکس سازان دیگر همانند جگوار و آلفا رومئو  نشان می دهد نتوانسته اند به اندازه کیفیت ظاهری، کیفیت باطنی خود را به رخ بکشند. در انتهای جدول نیز برند آمریکایی شورولت به عنوان پراشکال ترین خودرو  خود نمایی می کند.

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 68 تاريخ : چهارشنبه 1 ارديبهشت 1395 ساعت: 14:16

سرانجام اتفاق افتاد؛ واردات رسمی خودروی آمریکایی به بازار ایران

تایید مقامات رسمی 
رئیس انجمن واردکنندگان خودرو گفت:‌ نمایندگی رسمی شورولت تمام مراحل خود را در ایران طی کرده و از طریق کره جنوبی خودروهای آمریکایی شورولت وارد بازار ایران شده است.

فرهاد احتشام‌زاد در گفت‌وگو با فارس،‌ در مورد آخرین وضعیت بازار واردات خودروی آمریکایی به ایران، اظهار داشت:‌ نمایندگی شرکت شورولت که از طریق کره جنوبی فعالیتش را در ایران آغاز کرده تمام مدارک و گواهی‌های لازم در زمینه استاندارد،‌محیط زیست و غیره را به طور قانونی طی و دریاقت کرده است.

احتشام‌زاد در مورد تمایل ورود شرکت‌های مختلف خودروساز خارجی به بازار ایران اینگونه توضیح داد که تقاضا برای حضور در بازار خودروی ایران افزایش یافته که بیشتر به منظور واردات خودروی آماده است.

شورولت-1

به زعم احتشام انتقال تکنولوژی جدید مزیت واردات خودروهای خارجی به کشور است و افزود: نمایندگی‌ها باید بتوانند خود را با تکنولوژی روز مجهز کنند و موظف به ارائه خدمات پس از فروش مناسب هستند که در کنار آن آموزش‌های به روز نیز داده می‌شود.

وی خطاب به واردکنندگان خودرو گفت: از آنجایی که مردم در ایران به خودرو نگاه سرمایه‌ای دارند برندهایی در ایران ماندگار خواهند بود که سرمایه‌گذاری بلندمدتی داشته باشند چرا که خدمات پس از فروش به مشتری یکی از ارکان اصلی در بازار ایران است و در عین حال باید تکنولوژی خودروسازان خارجی در ایران به روز باشد.

احتشام‌زاد در مورد آمار واردات خودرو که در سال گذشته با 50 درصد کاهش روبه‌رو بوده اینگونه توضیح داد که در سال 93، به دلیل کاهش شدید تولید داخل در سال 92، و لجام‌گسیختگی بازار و نبود نظارت کافی آمار واردات خودرو به دو برابر رسید.در حالی که از سال 90 به بعد نیاز واردات خودرو در کشور سالانه 50 هزار دستگاه بوده است.

شورولت-2

وی تصریح کرد: در سال 94 واردات خودرو به رقم واقعی خود یعنی همان 50 هزار دستگاه رسید که برای سال 95 هم همین رقم پیش‌بینی می‌شود.

به گفته رئیس انجمن واردکنندگان خودرو، دولت پیش‌بینی کرده است که در سال 1404، 10 درصد میزان تولید داخل خودرو وارد شود که اکنون این رقم 4 درصد است.

رئیس انجمن واردکنندگان خودرو همچنین در پاسخ به اینکه امسال نیز معیار خودروی لوکس حجم بالای موتور 2500 سی‌سی در نظر گرفته شده در حالی که قرار بود قیمت نیز مد نظر قرار گیرد با اظهار تأسف از اینگونه معیارها گفت:‌ ما توضیحات و تحلیل‌های فنی خود را بر اساس مدل‌های دنیا به سازمان توسعه تجارت ارائه کرده‌ایم و معتقدیم تعیین مشخصات فنی محصول نشانگر لوکس بودن نیست بلکه قیمت آن هم باید مد نظر قرار گیرد.

مدل های شورولت برای بازار ایران

در طی چند روز گذشته مجددا اخبار واردات برند شورولت به کشور نقل محافل خبری و خودرویی شده است که دراین خصوص آقای مسیح فرزانه ” مدیر عامل گروه صنعتی جی فاکتور درخصوص مدلهای احتمالی وارد شده می گویند : خودروهایی که تا این لحظه در لیست ثبت سفارش –وزارت صنعت و معدن و تجارت قرار گرفته و مجوز واردات به کشور را دریافت نمودند همگی از کره جنوبی راهی ایران خواهند شد و گنجایش موتور آنها زیر 2500 است که از این مدلهای می توان به کراس اوور کاپتیوا با موتور 2.4 لیتری ، Aveo و ترکس با موتورهای 1.4 و 1.8 لیتری  و کروز و سونیک با پیشرانه های 1.8 و  1.6 نام برد که از سوی شرکت سهام پژوهان مهر عرضه خواهند شد.

شورولت-3

وی همچنین خاطرنشان می کند در تاریخ   24 آذر ماه سال گذشته بود که طی بخش نامه ای رسمی از سوی مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت مجوز ثبت سفارش این برند با رعایت آیین نامه ضوابط فنی واردات خودرو و رعایت سایر مقررات و مطابق با مدل های مندرج در گواهی نمایندگی صادره مرکز اصناف و بازرگانان با اعتبار ۱۳۹۸.۰۹.۲۹   صادر گردید . آقای فرزانه درپایان خاطر نشان می کنند جهت شماره گذاری این خودرو نیاز به گذراندن استاندارد 80 و چند گانه و همچنین پروسه هومولوگیشن است که بعضا حدود 6 تا 12 ماه بطول می انجامد .

ماشین نیوز – جی فکتور

به اشتراک گذاری

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 95 تاريخ : چهارشنبه 1 ارديبهشت 1395 ساعت: 5:50

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :