دنده 6

دنده 6

ساخت وبلاگ

امکانات وب

در پی قرداد با خودروسازان بین المللی، پلت فرم ملی دنبال می شود؟

صنعت خودرو کشورمان در پساتحریم قرار است به کجا برسد؟ تولید و مونتاژ خودرو براساس پلت‌فرم دیگر خودروسازان یا طراحی و تولید پلت‌فرم و تولید خودروی واقعا ملی؟

دنیای اقتصاد – آنچه در استراتژی توسعه صنعت خودرو تا سال 1404 مورد تاکید قرار گرفته، طراحی 5 پلت‌فرم ایرانی و تولید خودرو براساس این پلت‌فرم‌ها است. تدوین‌کنندگان استراتژی توسعه صنعت خودرو در کنار تاکید بر طراحی پلت‌فرم داخلی موقعیت ایران را نیز این گونه تبیین کرده‌اند: دستیابی به جایگاه نخست صنعت خودروی منطقه، رتبه پنجم آسیا و رتبه یازدهم در جهان از طریق رقابت‌پذیری مبتنی‌بر توسعه فناوری.

پلت فرم ملی-2

بنابراین به‌نظر می‌رسد که توسعه صنعت خودرو کشور و دستیابی به موقعیت‌های منطقه‌ای و جهانی با طراحی پلت‌فرم و به‌دنبال آن تولید خودرو ملی گره خورده است؛ چراکه اگر خودروسازی پلت‌فرم نداشته باشد مجبور به مونتاژ خودرو دیگر کشورها است. حال در شرایطی با لغو تحریم‌ها عصر جدیدی در صنعت خودرو کشور آغاز شده که در قراردادهای موجود تنها تولید بر پلت‌فرم دیگر خودروسازان مدنظر قرار گرفته است؛ بنابراین سوالی که مطرح می‌شود این است که استراتژی توسعه صنعت خودرو در کدام مدل قرارداد خارجی کنونی قرار دارد؟ و سوال دوم اینکه با حضور خودروسازان خارجی در پساتحریم آیا طراحی پلت‌فرم ملی توجیه پیدا می‌کند؟

پاسخ‌ها در این زمینه متفاوت است. در حالی که مدیران صنعت خودرو کشور حضور خارجی‌ها را موجب افزایش دانش و توان تولیدی خود می‌دانند، اما معتقدند که سیاست طراحی پلت‌فرم ملی سیاستی پایدار است حال‌آنکه کارشناسان با اشاره به تجربه تلخ سال‌های گذشته صنعت خودرو کشور، سرمایه‌گذاری بر طراحی پلت‌فرم را نادرست می‌دانند و معتقدند طراحی پلت‌فرم به‌دلیل هزینه‌های بسیاری که به صنعت خودرو تحمیل می‌کند، صرفه اقتصادی ندارد؛ بنابراین در صورتی که خودروسازان سعی دارند، مسیر توسعه را بپیمایند بهتر آن است که از اشتباهات استراتژیک جلوگیری کنند. بر این اساس آنها با اشاره به حضور خودروسازان خارجی بر استراتژی پلت‌فرم مشترک تاکید دارند که ضمن انتقال دانش موجب کاهش هزینه خودروسازان نیز خواهد شد.

استراتژی طراحی پلت‌فرم

تولید کم‌هزینه و توسعه به‌منظور شناخته شدن برند خودروی ایرانی در سطح جهان و از سوی دیگر ایجاد تنوع در خودروهای تولیدی، یکی از اهداف اساسی استراتژی تولید پلت‌فرم ملی است. از سوی دیگر خودروسازان دنبال کردن این هدف را موجب کاهش وابستگی صنعت خودرو به برندهای صاحب نام خودروسازی دنیا می‌دانند و اینکه در صورت دستیابی به دانش طراحی پلت‌فرم، خودروسازی کشور می‌تواند در هر شرایطی اعم از تحریم بدون وابستگی تولید خود را ادامه دهد. با این حال، ورود خودروسازان خارجی یک چالش مهم را ایجاد کرده است اینکه آیا طراحی پلت‌فرم ملی صرفه اقتصادی دارد؟ نظر دست‌اندرکاران صنعت خودرو به این پرسش دوسویه است.

به‌طوری که به اعتقاد آنها حضور خودروسازان خارجی در ایران قطعا منجر به انتقال دانش و تکنولوژی خواهد شد که به مسیر توسعه صنعت خودرو کمک بسیاری می‌کند. در این زمینه کیوان وزیری، مدیر طراحی پلت‌فرم ایران خودرو در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» می‌گوید: حضور خودروسازان خارجی به ایران کمک چندانی به طراحی پلت‌فرم نخواهد کرد؛ بلکه این موضوع در فرآیند تولید محصول اثرگذار است. وی معتقد است در صورتی که صنعت خودرو کشور قصد دارد مستقل باشد و برند ملی خود را داشته باشد، طراحی پلت‌فرم امری اقتصادی‌تر از راه‌های دیگر است.

وی می‌افزاید: در این میان برخی به خریداری پلت‌فرم تاکید دارند، اما به این موضوع توجه ندارند اینکه شرکت‌هایی که پلت‌فرم‌ها را خریداری می‌کنند چون دانش آن را ندارند، ناچار به کپی کردن هستند؛ بنابراین عمر مفید پلت‌فرم‌ها بسیار پایین است. مثلا بین یک خودروی پنج ستاره چینی و یک خودروی پنج ستاره اروپایی حداقل 5 تا 10 سال فاصله تکنولوژی در طراحی پلت‌فرم وجود دارد و این هدفی نیست که صنعت خودرو ایران داشته باشد.

علیرضا مصدقی مدیرعامل مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا نیز در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» با اشاره به اینکه طراحی پلت‌فرم یک هدف برای کاهش هزینه‌ها است، می‌گوید: پیگیری این سیاست مسلما موجب افزایش توان صنعت خودرو در تولید خودروی متناسب با شرایط بازار خواهد شد که در نهایت به تولید ارزان خودرو منجر می‌شود؛ بنابراین این مسیر اقتصادی‌تر از مسیرهای دیگر است.

پلت فرم ملی-3

کارشناسان نظر دیگری دارند؛ به‌طوری‌که حسن کریمی سنجری، کارشناس خودرو در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» با طرح این پرسش که با تولید پلت‌فرم قرار است به کجا برسیم، می‌گوید: برای تولید پلت‌فرم نیازمند یک‌ونیم میلیارد دلار سرمایه‌گذاری هستیم حال آنکه بعد از طراحی، این پلت‌فرم‌ها تاریخ مصرف دارند، بنابراین در صورتی که صنعت خودرو قصد دارد توسعه یابد باید براساس مزیت‌های رقابتی خود عمل کند. وی معتقد است از آنجا که تولید پلت‌فرم هزینه‌بر و زمان بر است در شرایط کنونی برای صنعت خودرو این موضوع صرفه اقتصادی ندارد. وی می‌گوید: خودروسازان در صورتی که تلاش دارند براساس ذائقه بازار به طراحی پلت‌فرم بپردازند، باید بتوانند به سرعت پلت‌فرم‌های جدیدی را طراحی کنند و بر این اساس خودروهای به روزی را به مشتریان ارائه دهند که این موضوع در شرایط کنونی از توان خودروسازان کشور خارج است.

استراتژی پلت‌فرم مشترک

کاهش هزینه‏ ها، ارتقای کیفیت و تحویل به موقع انواع مدل‏های خودرو به مشتریان مختلف و در مکان‏های جغرافیایی متفاوت جزو اهداف برتر تمامی خودروسازان جهانی است. پلت‌فرم مشترک، خودروسازان را در دستیابی به این اهداف یاری می‏کند. با به کارگیری این استراتژی، به جای این که منابع مختلف شرکت صرف تولید یک نوع خودرو شود، برای تولید و مونتاژ چند نوع خودرو مورد استفاده قرار می‏گیرد.

براساس این استراتژی رنو- نیسان در حال حاضر تعداد 28، پژو-سیتروئن 20، فیات-کرایسلر 11، هیوندایی-کیا 53 و فولکس واگن 29 پلت‌فرم را به‌صورت مشترک طراحی کرده‌اند. بر این اساس کارشناسان تاکید دارند از آنجا که تولید پلت‌فرم در توان نقدینگی امروز صنعت خودرو کشور نیست، بنابراین در همکاری با خودروسازان خارجی باید به موضوع انتقال دانش و تکنولوژی توجه شود و اینکه در قالب این همکاری‌ها بتوانیم به کاهش هزینه‌های خود بپردازیم. از سوی دیگر برخی از کارشناسان تاکید دارند، برای خودروساز شدن، حتما نباید پلت‌فرم طراحی کرد بلکه با پیگیری استراتژی پلت‌فرم مشترک نیز می‌توانیم به توسعه صنعت خودرو بپردازیم و این موضوع صرفه اقتصادی بیشتری نیز برای این صنعت دارد.

بنابراین برای دستیابی به پلت‌فرم داخلی بهتر آن است که از طریق مشارکت با شرکت‌های خارجی اهداف خود در صنعت خودرو را دنبال کنیم، زیرا خودروسازان و قطعه‌سازان داخلی از توان بالایی در این زمینه برخوردار نیستند. یکی از کارشناسان صنعت خودرو در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» می‌گوید: بهتر آن است که خودروسازان در همکاری با برندهای معتبر جهانی به تولید پلت‌فرم دست‌یابند که ضمن انتقال دانش در زمینه‌های دیگر به این بخش مهم نیز دست یابیم.

دنا قیمت و شرایط فروش

وی با اشاره به اینکه 60 درصد قیمت یک خودرو به پلت‌فرم آن ارتباط دارد، معتقد است که در صورت همکاری مشترک با خودروسازان خارجی می‌توانیم به کاهش هزینه‌های خود بپردازیم و این مهم از طریق طراحی پلت‌فرم مشترک مقدور است. در این میان برخی از مخالفان به استراتژی پلت‌فرم مشترک X-90 با رنو اشاره می‌کنند. قراردادی که قرار بود منجر به تولید سه خودرو بر این پلت‌فرم شود و سالی 300 هزار دستگاه خودرو تولید و 20 درصد تولیدات صادر شود.

با وجود برنامه‌های بسیار، مفاد این قرارداد به درستی اجرایی نشد. بر این اساس دست‌اندرکاران صنعت خودرو این استراتژی را نیز به تنهایی در جهت اهداف صنعت خودرو نمی‌دانند و معتقدند که برای خودروساز شدن باید از مسیر دستیابی به توان طراحی داخلی تکیه کنیم؛ زیرا سایر مسیرها، موجب وابستگی صنعت خودرو خواهد شد. در این میان برخی دیگر از کارشناسان پاسخ دیگری دارند اینکه ضعف در عدم اجرای پلت‌فرم مشترک X-90 به‌دلیل سیاست‌‌های نادرست در انعقاد قرارداد بوده است. از آنجا که طراحی پلت‌فرم تنها از سوی برخی از شرکت‌های خودروسازی انجام می‌شود؛ بنابراین خودروسازان ایران می‌توانند در چارچوب قراردادهایی محکم با خارجی‌ها، دانش تولید پلت‌فرم را داخلی‌سازی کنند که این موضوع از صرفه اقتصادی بسیار خوبی نیز برخوردار است و با نقدینگی این روزهای صنعت خودرو که به شدت کاهش یافته است نیز همخوانی دارد.

در این میان اما برخی معتقدند که پیگیری هر دو این استراتژی‌ها می‌تواند به اهداف و سیاست‌های خودرویی کشور کمک کند. در این زمینه، ساسان قربانی، سخنگوی شورای سیاست‌گذاری خودرو در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» می‌گوید: برای آنکه صنعت خودرو کشور بتواند مسیر توسعه را دنبال کند و در آینده به یکی از برندهای معتبر در دنیا تبدیل شود، ضمن همکاری با خودروسازان خارجی به‌منظور دستیابی به پلت‌فرم مشترک، باید سیاست طراحی پلت‌فرم ملی نیز دنبال شود. وی معتقد است: از آنجا که خرید پلت‌فرم‌ بسیار گران است؛ بنابراین باید با در نظر گرفتن مبانی اقتصادی اهداف را دنبال کرد.

به اشتراک گذاری

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 124 تاريخ : جمعه 30 بهمن 1394 ساعت: 23:29

اتوبوس های M.A.N ساخت داخل می شوند

در جریان سفر هیئت اقتصادی اتاق بازرگانی تهران به آلمان و بازدید از شرکت خودروسازی “مان” ، تقاضای ایران برای دریافت فاینانس و تامین منابع مالی توسط آلمان اعلام شد و شرکت آلمانی نیز از تمایل خود برای حضور پایدار در ایران خبر داد.

مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی تهران و هیئت اقتصادی همراه در ادامه نشست‌های مشترک خود با مسئولین و شرکت‌های آلمانی دیداری نیز از کارخانه خودرسازی مان داشتند.

در دیدار خوانساری با یورگن لووف یکی از مدیر فروش مان ، وی با اشاره به جهش قیمت ارز در ایران در سال های گذشته و محدود شدن بازار خودروهای سنگین کامیون و اتوبوس گفت: اگر شرکت مان به صورت پنج ساله در ایران فروش داشته باشد بازار مطلوبی پیش رو دارد که لازمه این کار تامین مالی و فاینانس است.

رییس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به مشکلات نقدینگی کارخانجات کشور افزود: مشکل کارخانه های ایران عدم امکان خریداری محصولات به صورت نقد است و نیاز به فاینانس های بلند مدت دارند.

وی تاکید کرد که شرکت مان برای حضور درایران باید حداقل فاینانس های دو ساله را برای کارخانه های ما در نظر گیرد. خوانساری تصریح کرد: در ایران حدود ۶۰ تا ۱۰۰ هزار دستگاه کامیون نیاز به نوسازی دارد و درواقع بازار مناسبی وجود دارد.

یورگن مدیر بخش فروش و بازار یابی شرکت مان نیز گفت: از برقراری ارتباط با ایران خوشحال هستیم و ما می توانیم شریک قوی و پایدار برای ایران باشیم.

وی یاد آورشد: شرکت ما برای حضور در ایران به دنبال معاملات کوتاه مدت نیست، بلکه می خواهیم شریک پایدار ایران باشیم.

یورگن لووف، از ساخت اتوبوس‌های این کارخانه در ایران به صورت سی‌کِی‌دی (CKD) خبر داد و گفت: چند هفته پیش با یک شرکت ایرانی، قرارداد همکاری برای تولید اتوبوس در ایران به امضا رسیده است. وی اضافه کرد: تفاهم‌نامه همکاری با یکی دیگر از شرکت‌های ایرانی نیز برای واردات کامیون و موتورهای سنگین به امضا رسیده است. تسنیم

به اشتراک گذاری

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 111 تاريخ : جمعه 30 بهمن 1394 ساعت: 23:29

قدرتمندترین مدل ب ام و X1 2016 به ایران رسید + مشخصات فنی و گالری تصاویر

ب ام و استرالیا رسما فهرست کامل قیمت گذاری نسل جدید  X1 را منتشر کرد.

به نقل از خبر خودرو، طبق اعلام شرکت تولید کننده، این خودرو در چهار نسخه متفاوت SDrive 18d،SDrive 20i، XDrive 20d و XDrive 20i عرضه خواهد شد که قیمت ارزان ترین نمونه آن یعنی XDrive 18d حدود 50 هزار دلار استرالیا خواهد بود و به ترتیب برای نسخه های دیگر به 51600، 56500 و 59900 دلار افزایش می یابد.

طبق اعلام ب ام و بر روی نسخه اول یک جعبه دنده 8 سرعته دستی نصب شده است. ازدیگر امکانات پایه نسل جدید X1 می توان به رینگ های 18 اینچی آلیاژی، چراغ های جلوی LED صندوق عقب برقی، بسته ظاهری x Line، دوربین دید عقب، سامانه کمکی پارک، سامانه ناوبری ماهواره ای مجهز به اطلاعات به روز ترافیکی، سامانه هوشمند اعلام شرایط اضطراری، سامانه Connected Drive Lifestyle، قابلیت تنظیم صندلی های عقب، سامانه های هشداری عابرین پیاده، سامانه هشداری برخورد از جلو و سامانه هشداری خروج از مسیر اشاره کرد.

بهترین نسخه X1 یعنی XDrive 25i به رینگ های 19 اینچی آلیاژی، فرمان اسپرت، سامانه ناوبری Plus، HUD، روکش چرم و صنلی های برقی جلو دارای گرم کن مجهز شده است. خودروی X1 در بیشترین حالت دارای 228 اسب بخار توان و 350 نیوتون متر گشتاور است.

دنده 6 : مهمترین تغییر X1 جدید را نسبت به نسخه قبلی باید در تغییر کامل پلت فرم از مدل دیفرانسیل عقب مشترک با سری 3 به نمونه دیفرانسیل جلو مشترک با خودروهای مینی عنوان کرد.در واقع X1 اولین محصول چهار چرخ متحرک ب ام و است که در حالت رانندگی نرمال نیروی خود را در اختیار چرخ های جلو قرار می دهد و در شرایط سخت دیفرانسیل عقب هم فعال می شود، اما در مدل های قدیمی ب ام و، انتقال نیرو در شرایط معمول به چرخ های عقب انجام می پذیرفت.

مدل وارد شده به ایران از گونه چهارچرخ متحرک (XDRIVE) از سری 2.5i است که با قدرت 228 اسب بخار و گشتاور 350 نیوتن متر و شتاب گیری 6.5 ثانیه می تواند در برابر رقبای قدری از لکسوس ، آئودی و پورشه قد علم کند.

قیمت نسل جدید x1 در بازار ایران هنوز مشخص نشده اما مسلم است که با توجه به تعدد رقبا، قیمت گذاری صحیح از مهمترین فاکتورها برای فروش مناسب این کراس اوور جذاب خواهد بود.

فهرست موتورهای ب ام و ایکس 1

فهرست موتورهای ب ام و X1 – 2016

به اشتراک گذاری

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 157 تاريخ : جمعه 30 بهمن 1394 ساعت: 23:29


دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 143 تاريخ : جمعه 30 بهمن 1394 ساعت: 22:25

اتوبوس های M.A.N ساخت داخل می شوند

در جریان سفر هیئت اقتصادی اتاق بازرگانی تهران به آلمان و بازدید از شرکت خودروسازی “مان” ، تقاضای ایران برای دریافت فاینانس و تامین منابع مالی توسط آلمان اعلام شد و شرکت آلمانی نیز از تمایل خود برای حضور پایدار در ایران خبر داد.

مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی تهران و هیئت اقتصادی همراه در ادامه نشست‌های مشترک خود با مسئولین و شرکت‌های آلمانی دیداری نیز از کارخانه خودرسازی مان داشتند.

در دیدار خوانساری با یورگن لووف یکی از مدیر فروش مان ، وی با اشاره به جهش قیمت ارز در ایران در سال های گذشته و محدود شدن بازار خودروهای سنگین کامیون و اتوبوس گفت: اگر شرکت مان به صورت پنج ساله در ایران فروش داشته باشد بازار مطلوبی پیش رو دارد که لازمه این کار تامین مالی و فاینانس است.

رییس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به مشکلات نقدینگی کارخانجات کشور افزود: مشکل کارخانه های ایران عدم امکان خریداری محصولات به صورت نقد است و نیاز به فاینانس های بلند مدت دارند.

وی تاکید کرد که شرکت مان برای حضور درایران باید حداقل فاینانس های دو ساله را برای کارخانه های ما در نظر گیرد. خوانساری تصریح کرد: در ایران حدود ۶۰ تا ۱۰۰ هزار دستگاه کامیون نیاز به نوسازی دارد و درواقع بازار مناسبی وجود دارد.

یورگن مدیر بخش فروش و بازار یابی شرکت مان نیز گفت: از برقراری ارتباط با ایران خوشحال هستیم و ما می توانیم شریک قوی و پایدار برای ایران باشیم.

وی یاد آورشد: شرکت ما برای حضور در ایران به دنبال معاملات کوتاه مدت نیست، بلکه می خواهیم شریک پایدار ایران باشیم.

یورگن لووف، از ساخت اتوبوس‌های این کارخانه در ایران به صورت سی‌کِی‌دی (CKD) خبر داد و گفت: چند هفته پیش با یک شرکت ایرانی، قرارداد همکاری برای تولید اتوبوس در ایران به امضا رسیده است. وی اضافه کرد: تفاهم‌نامه همکاری با یکی دیگر از شرکت‌های ایرانی نیز برای واردات کامیون و موتورهای سنگین به امضا رسیده است. تسنیم

به اشتراک گذاری

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 154 تاريخ : جمعه 30 بهمن 1394 ساعت: 18:55

قدرتمندترین مدل ب ام و X1 2016 به ایران رسید + مشخصات فنی و گالری تصاویر

ب ام و استرالیا رسما فهرست کامل قیمت گذاری نسل جدید  X1 را منتشر کرد.

به نقل از خبر خودرو، طبق اعلام شرکت تولید کننده، این خودرو در چهار نسخه متفاوت SDrive 18d،SDrive 20i، XDrive 20d و XDrive 20i عرضه خواهد شد که قیمت ارزان ترین نمونه آن یعنی XDrive 18d حدود 50 هزار دلار استرالیا خواهد بود و به ترتیب برای نسخه های دیگر به 51600، 56500 و 59900 دلار افزایش می یابد.

طبق اعلام ب ام و بر روی نسخه اول یک جعبه دنده 8 سرعته دستی نصب شده است. ازدیگر امکانات پایه نسل جدید X1 می توان به رینگ های 18 اینچی آلیاژی، چراغ های جلوی LED صندوق عقب برقی، بسته ظاهری x Line، دوربین دید عقب، سامانه کمکی پارک، سامانه ناوبری ماهواره ای مجهز به اطلاعات به روز ترافیکی، سامانه هوشمند اعلام شرایط اضطراری، سامانه Connected Drive Lifestyle، قابلیت تنظیم صندلی های عقب، سامانه های هشداری عابرین پیاده، سامانه هشداری برخورد از جلو و سامانه هشداری خروج از مسیر اشاره کرد.

بهترین نسخه X1 یعنی XDrive 25i به رینگ های 19 اینچی آلیاژی، فرمان اسپرت، سامانه ناوبری Plus، HUD، روکش چرم و صنلی های برقی جلو دارای گرم کن مجهز شده است. خودروی X1 در بیشترین حالت دارای 228 اسب بخار توان و 350 نیوتون متر گشتاور است.

دنده 6 : مهمترین تغییر X1 جدید را نسبت به نسخه قبلی باید در تغییر کامل پلت فرم از مدل دیفرانسیل عقب مشترک با سری 3 به نمونه دیفرانسیل جلو مشترک با خودروهای مینی عنوان کرد.در واقع X1 اولین محصول چهار چرخ متحرک ب ام و است که در حالت رانندگی نرمال نیروی خود را در اختیار چرخ های جلو قرار می دهد و در شرایط سخت دیفرانسیل عقب هم فعال می شود، اما در مدل های قدیمی ب ام و، انتقال نیرو در شرایط معمول به چرخ های عقب انجام می پذیرفت.

مدل وارد شده به ایران از گونه چهارچرخ متحرک (XDRIVE) از سری 2.5i است که با قدرت 228 اسب بخار و گشتاور 350 نیوتن متر و شتاب گیری 6.5 ثانیه می تواند در برابر رقبای قدری از لکسوس ، آئودی و پورشه قد علم کند.

قیمت نسل جدید x1 در بازار ایران هنوز مشخص نشده اما مسلم است که با توجه به تعدد رقبا، قیمت گذاری صحیح از مهمترین فاکتورها برای فروش مناسب این کراس اوور جذاب خواهد بود.

فهرست موتورهای ب ام و ایکس 1

فهرست موتورهای ب ام و X1 – 2016

به اشتراک گذاری

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 128 تاريخ : جمعه 30 بهمن 1394 ساعت: 18:55

پرشیا خودرو رتبه اول خدمات پس از فروش را از آن خود کرد

پرشیا خودرو در چند سال اخیر و پس از انتقال مالکیت به بخش خصوصی، تلاش گسترده ای را برای بهبود سطح خدمات و افزایش نمایندگی های خود آغاز کرده است و حالا نیز این تلاش ها نتیجه داده است و این شرکت مقام نخست در خدمات پس از فروش را در زمینه امتیاز عملکردی (نه گستردگی) از آن خود کرده است.

به عبارت دیگر کیفیت خدمات پس از فروش پرشیا خودرو رتبه نخست را نسبت به رقبا داراست و سه شرکت وارد کننده دیگر یعنی اطلس خودرو، آرین موتور و آسان موتور رده های دوم تا چهارم را بدست آورده اند.

مزدا یدک به عنوان برترین شرکت داخلی و مونتاژ کننده محصولات مزدا موفق به کسب رتبه پنجم شده و جالب آنکه پارس خودرو بالاتر از شرکت هایی نظیر مدیا موتور و نگین خودرو رتبه ششم را کسب کرده است.

گفتنی است در این رده بندی، جای خالی نام نمایندگی تویوتا دیده می شود و شرکت های افرا موتور و معین موتور نیز به دلیل تعداد پذیرش بسیار اندک و فعالیت محدود از رقابت در امتیاز دهی بازمانده اند و به شکل جداگانه ای رده بندی شده اند.

خدمات پس از فروش-1

به اشتراک گذاری

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 143 تاريخ : جمعه 30 بهمن 1394 ساعت: 4:11

تعرفه واردات خودرو سال 95 تمدید شد

 ایسنا: عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور تثبیت تعرفه واردات خودرو قابل‌پیش‌بینی بود. محمدقلی یوسفی اظهار کرد: تعرفه ابزاری برای رسیدن به اهداف کلان اقتصادی کشور است.

وی با بیان اینکه تعرفه‌ها گاه می‌تواند باعث تنبلی صنایع داخلی شود، خاطرنشان کرد: در شرایطی نیز تعرفه می‌تواند ابزاری برای رشد و شکوفایی صنایع داخلی باشد. عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی ادامه داد: تعیین تعرفه واردات خودرو نیز باید در پیوستگی با تعرفه واردات سایر محصولات صنعتی مرتبط صورت گیرد. وی افزود: با توجه به شرایط اقتصادی کشور قابل‌پیش‌بینی بود که تعرفه واردات خودرو در سال آینده ثابت مانده و تغییری نکند.

یوسفی با بیان اینکه مهم‌تر از تعرفه، تعیین سیاست‌های کلان اقتصادی برای صنعت خودرو است، تصریح کرد: باید دید با این تعرفه خودروسازان در سال آینده چه عملکردی خواهند داشت. اخیرا اعلام شد که تعرفه واردات خودرو برای سال آینده تثبیت شده و تغییری نسبت به سال جاری نخواهد داشت. تعرفه واردات خودروهای با حجم موتور 1500 تا 2000 سی‌سی معادل 40 درصد و تعرفه واردات خودروها با حجم موتور 2000 تا 2500 سی‌سی معادل 55 درصد است.

دنده 6 – هنوز مشخص نیست که تعرفه واردات خوئدروهای مجهز به موتورهای با حجم بیش از 2500 سی سی چگونه خواهد بود، ممنوعیت وداردات این خودروها تمدید می شود یا خیر؟

به اشتراک گذاری

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 133 تاريخ : جمعه 30 بهمن 1394 ساعت: 4:11

در پی قرداد با خودروسازان بین المللی، پلت فرم ملی دنبال می شود؟

صنعت خودرو کشورمان در پساتحریم قرار است به کجا برسد؟ تولید و مونتاژ خودرو براساس پلت‌فرم دیگر خودروسازان یا طراحی و تولید پلت‌فرم و تولید خودروی واقعا ملی؟

دنیای اقتصاد – آنچه در استراتژی توسعه صنعت خودرو تا سال 1404 مورد تاکید قرار گرفته، طراحی 5 پلت‌فرم ایرانی و تولید خودرو براساس این پلت‌فرم‌ها است. تدوین‌کنندگان استراتژی توسعه صنعت خودرو در کنار تاکید بر طراحی پلت‌فرم داخلی موقعیت ایران را نیز این گونه تبیین کرده‌اند: دستیابی به جایگاه نخست صنعت خودروی منطقه، رتبه پنجم آسیا و رتبه یازدهم در جهان از طریق رقابت‌پذیری مبتنی‌بر توسعه فناوری.

پلت فرم ملی-2

بنابراین به‌نظر می‌رسد که توسعه صنعت خودرو کشور و دستیابی به موقعیت‌های منطقه‌ای و جهانی با طراحی پلت‌فرم و به‌دنبال آن تولید خودرو ملی گره خورده است؛ چراکه اگر خودروسازی پلت‌فرم نداشته باشد مجبور به مونتاژ خودرو دیگر کشورها است. حال در شرایطی با لغو تحریم‌ها عصر جدیدی در صنعت خودرو کشور آغاز شده که در قراردادهای موجود تنها تولید بر پلت‌فرم دیگر خودروسازان مدنظر قرار گرفته است؛ بنابراین سوالی که مطرح می‌شود این است که استراتژی توسعه صنعت خودرو در کدام مدل قرارداد خارجی کنونی قرار دارد؟ و سوال دوم اینکه با حضور خودروسازان خارجی در پساتحریم آیا طراحی پلت‌فرم ملی توجیه پیدا می‌کند؟

پاسخ‌ها در این زمینه متفاوت است. در حالی که مدیران صنعت خودرو کشور حضور خارجی‌ها را موجب افزایش دانش و توان تولیدی خود می‌دانند، اما معتقدند که سیاست طراحی پلت‌فرم ملی سیاستی پایدار است حال‌آنکه کارشناسان با اشاره به تجربه تلخ سال‌های گذشته صنعت خودرو کشور، سرمایه‌گذاری بر طراحی پلت‌فرم را نادرست می‌دانند و معتقدند طراحی پلت‌فرم به‌دلیل هزینه‌های بسیاری که به صنعت خودرو تحمیل می‌کند، صرفه اقتصادی ندارد؛ بنابراین در صورتی که خودروسازان سعی دارند، مسیر توسعه را بپیمایند بهتر آن است که از اشتباهات استراتژیک جلوگیری کنند. بر این اساس آنها با اشاره به حضور خودروسازان خارجی بر استراتژی پلت‌فرم مشترک تاکید دارند که ضمن انتقال دانش موجب کاهش هزینه خودروسازان نیز خواهد شد.

استراتژی طراحی پلت‌فرم

تولید کم‌هزینه و توسعه به‌منظور شناخته شدن برند خودروی ایرانی در سطح جهان و از سوی دیگر ایجاد تنوع در خودروهای تولیدی، یکی از اهداف اساسی استراتژی تولید پلت‌فرم ملی است. از سوی دیگر خودروسازان دنبال کردن این هدف را موجب کاهش وابستگی صنعت خودرو به برندهای صاحب نام خودروسازی دنیا می‌دانند و اینکه در صورت دستیابی به دانش طراحی پلت‌فرم، خودروسازی کشور می‌تواند در هر شرایطی اعم از تحریم بدون وابستگی تولید خود را ادامه دهد. با این حال، ورود خودروسازان خارجی یک چالش مهم را ایجاد کرده است اینکه آیا طراحی پلت‌فرم ملی صرفه اقتصادی دارد؟ نظر دست‌اندرکاران صنعت خودرو به این پرسش دوسویه است.

به‌طوری که به اعتقاد آنها حضور خودروسازان خارجی در ایران قطعا منجر به انتقال دانش و تکنولوژی خواهد شد که به مسیر توسعه صنعت خودرو کمک بسیاری می‌کند. در این زمینه کیوان وزیری، مدیر طراحی پلت‌فرم ایران خودرو در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» می‌گوید: حضور خودروسازان خارجی به ایران کمک چندانی به طراحی پلت‌فرم نخواهد کرد؛ بلکه این موضوع در فرآیند تولید محصول اثرگذار است. وی معتقد است در صورتی که صنعت خودرو کشور قصد دارد مستقل باشد و برند ملی خود را داشته باشد، طراحی پلت‌فرم امری اقتصادی‌تر از راه‌های دیگر است.

وی می‌افزاید: در این میان برخی به خریداری پلت‌فرم تاکید دارند، اما به این موضوع توجه ندارند اینکه شرکت‌هایی که پلت‌فرم‌ها را خریداری می‌کنند چون دانش آن را ندارند، ناچار به کپی کردن هستند؛ بنابراین عمر مفید پلت‌فرم‌ها بسیار پایین است. مثلا بین یک خودروی پنج ستاره چینی و یک خودروی پنج ستاره اروپایی حداقل 5 تا 10 سال فاصله تکنولوژی در طراحی پلت‌فرم وجود دارد و این هدفی نیست که صنعت خودرو ایران داشته باشد.

علیرضا مصدقی مدیرعامل مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا نیز در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» با اشاره به اینکه طراحی پلت‌فرم یک هدف برای کاهش هزینه‌ها است، می‌گوید: پیگیری این سیاست مسلما موجب افزایش توان صنعت خودرو در تولید خودروی متناسب با شرایط بازار خواهد شد که در نهایت به تولید ارزان خودرو منجر می‌شود؛ بنابراین این مسیر اقتصادی‌تر از مسیرهای دیگر است.

پلت فرم ملی-3

کارشناسان نظر دیگری دارند؛ به‌طوری‌که حسن کریمی سنجری، کارشناس خودرو در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» با طرح این پرسش که با تولید پلت‌فرم قرار است به کجا برسیم، می‌گوید: برای تولید پلت‌فرم نیازمند یک‌ونیم میلیارد دلار سرمایه‌گذاری هستیم حال آنکه بعد از طراحی، این پلت‌فرم‌ها تاریخ مصرف دارند، بنابراین در صورتی که صنعت خودرو قصد دارد توسعه یابد باید براساس مزیت‌های رقابتی خود عمل کند. وی معتقد است از آنجا که تولید پلت‌فرم هزینه‌بر و زمان بر است در شرایط کنونی برای صنعت خودرو این موضوع صرفه اقتصادی ندارد. وی می‌گوید: خودروسازان در صورتی که تلاش دارند براساس ذائقه بازار به طراحی پلت‌فرم بپردازند، باید بتوانند به سرعت پلت‌فرم‌های جدیدی را طراحی کنند و بر این اساس خودروهای به روزی را به مشتریان ارائه دهند که این موضوع در شرایط کنونی از توان خودروسازان کشور خارج است.

استراتژی پلت‌فرم مشترک

کاهش هزینه‏ ها، ارتقای کیفیت و تحویل به موقع انواع مدل‏های خودرو به مشتریان مختلف و در مکان‏های جغرافیایی متفاوت جزو اهداف برتر تمامی خودروسازان جهانی است. پلت‌فرم مشترک، خودروسازان را در دستیابی به این اهداف یاری می‏کند. با به کارگیری این استراتژی، به جای این که منابع مختلف شرکت صرف تولید یک نوع خودرو شود، برای تولید و مونتاژ چند نوع خودرو مورد استفاده قرار می‏گیرد.

براساس این استراتژی رنو- نیسان در حال حاضر تعداد 28، پژو-سیتروئن 20، فیات-کرایسلر 11، هیوندایی-کیا 53 و فولکس واگن 29 پلت‌فرم را به‌صورت مشترک طراحی کرده‌اند. بر این اساس کارشناسان تاکید دارند از آنجا که تولید پلت‌فرم در توان نقدینگی امروز صنعت خودرو کشور نیست، بنابراین در همکاری با خودروسازان خارجی باید به موضوع انتقال دانش و تکنولوژی توجه شود و اینکه در قالب این همکاری‌ها بتوانیم به کاهش هزینه‌های خود بپردازیم. از سوی دیگر برخی از کارشناسان تاکید دارند، برای خودروساز شدن، حتما نباید پلت‌فرم طراحی کرد بلکه با پیگیری استراتژی پلت‌فرم مشترک نیز می‌توانیم به توسعه صنعت خودرو بپردازیم و این موضوع صرفه اقتصادی بیشتری نیز برای این صنعت دارد.

بنابراین برای دستیابی به پلت‌فرم داخلی بهتر آن است که از طریق مشارکت با شرکت‌های خارجی اهداف خود در صنعت خودرو را دنبال کنیم، زیرا خودروسازان و قطعه‌سازان داخلی از توان بالایی در این زمینه برخوردار نیستند. یکی از کارشناسان صنعت خودرو در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» می‌گوید: بهتر آن است که خودروسازان در همکاری با برندهای معتبر جهانی به تولید پلت‌فرم دست‌یابند که ضمن انتقال دانش در زمینه‌های دیگر به این بخش مهم نیز دست یابیم.

دنا قیمت و شرایط فروش

وی با اشاره به اینکه 60 درصد قیمت یک خودرو به پلت‌فرم آن ارتباط دارد، معتقد است که در صورت همکاری مشترک با خودروسازان خارجی می‌توانیم به کاهش هزینه‌های خود بپردازیم و این مهم از طریق طراحی پلت‌فرم مشترک مقدور است. در این میان برخی از مخالفان به استراتژی پلت‌فرم مشترک X-90 با رنو اشاره می‌کنند. قراردادی که قرار بود منجر به تولید سه خودرو بر این پلت‌فرم شود و سالی 300 هزار دستگاه خودرو تولید و 20 درصد تولیدات صادر شود.

با وجود برنامه‌های بسیار، مفاد این قرارداد به درستی اجرایی نشد. بر این اساس دست‌اندرکاران صنعت خودرو این استراتژی را نیز به تنهایی در جهت اهداف صنعت خودرو نمی‌دانند و معتقدند که برای خودروساز شدن باید از مسیر دستیابی به توان طراحی داخلی تکیه کنیم؛ زیرا سایر مسیرها، موجب وابستگی صنعت خودرو خواهد شد. در این میان برخی دیگر از کارشناسان پاسخ دیگری دارند اینکه ضعف در عدم اجرای پلت‌فرم مشترک X-90 به‌دلیل سیاست‌‌های نادرست در انعقاد قرارداد بوده است. از آنجا که طراحی پلت‌فرم تنها از سوی برخی از شرکت‌های خودروسازی انجام می‌شود؛ بنابراین خودروسازان ایران می‌توانند در چارچوب قراردادهایی محکم با خارجی‌ها، دانش تولید پلت‌فرم را داخلی‌سازی کنند که این موضوع از صرفه اقتصادی بسیار خوبی نیز برخوردار است و با نقدینگی این روزهای صنعت خودرو که به شدت کاهش یافته است نیز همخوانی دارد.

در این میان اما برخی معتقدند که پیگیری هر دو این استراتژی‌ها می‌تواند به اهداف و سیاست‌های خودرویی کشور کمک کند. در این زمینه، ساسان قربانی، سخنگوی شورای سیاست‌گذاری خودرو در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» می‌گوید: برای آنکه صنعت خودرو کشور بتواند مسیر توسعه را دنبال کند و در آینده به یکی از برندهای معتبر در دنیا تبدیل شود، ضمن همکاری با خودروسازان خارجی به‌منظور دستیابی به پلت‌فرم مشترک، باید سیاست طراحی پلت‌فرم ملی نیز دنبال شود. وی معتقد است: از آنجا که خرید پلت‌فرم‌ بسیار گران است؛ بنابراین باید با در نظر گرفتن مبانی اقتصادی اهداف را دنبال کرد.

به اشتراک گذاری

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 123 تاريخ : جمعه 30 بهمن 1394 ساعت: 4:11


دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 135 تاريخ : جمعه 30 بهمن 1394 ساعت: 0:10

آریسان به عراق رسید؛ تازه ترین محصول ایران برای بازار خودرو عراق

به نقل از میزان، همزمان با برگزاری نمایشگاه تخصصی محصولات جمهوری اسلامی ایران در بغداد خط تولید وانت آریسان با حضور معاونان و مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت و مدیران گروه صنعتی ایران خودرو افتتاح شد.

با توافقات صورت گرفته در قالب همکاری های مشترک در زمینه صادرات قطعات منفصله و نیمه منفصله و خدمات فنی و مهندسی، خط تولید وانت آریسان جایگزین تولید یکی از محصولات رقبا در عراق شد.

آریسان-7

تولید این محصول به صورت قطعات نیمه منفصله در سطح صفر تعریف شده که بدنه و قطعات اصلی آن از تهران و تبریز به عراق صادر می شود.

‌این گزارش می افزاید، با راه اندازی این خط تولید، دومین خط تولید متعلق به محصولات ایران خودرو در کشور عراق شروع به کار می کند.

با توجه به ظرفیت و کشش بازار عراق در سال آینده تولید دست کم پنج هزار دستگاه از این محصول پیش بینی شده است.

وام خرید خودرو

براساس نتایج مطالعات صورت گرفته در حوزه بازار و نیاز بازار عراق به خودروی کار انتظار می رود این محصول با استقبال بالای مشتریان روبرو شود.

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 145 تاريخ : پنجشنبه 29 بهمن 1394 ساعت: 21:35

ارزان ترین سدان هوندا به ایران آمد+ مشخصات فنی و قیمت احتمالی

 هوندا سیتی قرار است به عنوان چهارمین محصول هوندا در ایران عرضه شود. این سدان کوچک در ایران در مقابل خودروهایی چون تویوتا یاریس و هیوندای اکسنت قرار خواهد گرفت.
گفته می شود این خودرو از سایت آمریکای جنوبی هوندا به ایران وارد خواهد شد و هوندا انتظار دارد سیتی به عنوان مدل ارزان‌سازی شده سیویک، سهمی از یک بازه قیمتی پایین‌تر را تصاحب کند.

هوندا سیتی-4

تاریخچه هوندا سیتی
در سال 1996  هوندا سیتی در نسل سوم برای اولین بار در قالب یک سدان اقتصادی و به منظور فروش در بازارهای آسیایی و کشورهای در حال توسعه بر روی پلت فرم سیویک ای‌اف عرضه و اندکی بعد نام آن مجددا در استرالیا و امریکای لاتین نیز احیا شد.

هوندا این نسل را با پیشرانه‌های کم مصرف 1.3 و 1.5 لیتری تولید کرد. در سال 2000 فیس لیفتی با تغییرات اندک بر روی این نسل ارائه شد.

در نهایت  سال 2013  نسل ششم  این خودرو که تولیدش تا به امروز ادامه دارد رونمایی شد. نسل ششم در بازارهای ژاپن و آفریقای جنوبی به ترتیب با نام‌های متفاوت هوندا گریس و هوندا بلید شناخته می‌شود.

هوندا سیتی-2
طراحی خارجی
اکنون با نسل ششم، پس اگر در طراحی خارجی آن به نکته جدیدی نسبت به سیویک برنخوردید تعجب نکنید! هرچند این زبان طراحی چند سال اخیر هوندا، آنقدر عامه پسند هست که تا مدت‌ها فروخته شود و قابلیت مانور پذیری داشته باشد.

به هر حال در همین طرح تکراری، پوشیده شدن نیمی از جلو پنجره با نوار کرومی، خط شانه قدرتمند در نمای جانبی و فرم متفاوت و پویای چراغ‌های عقب اصلی‌ترین مواردی هستند که در نگاه اول به بدنه سیتی به چشم می‌آیند. هوندا سیتی-3
هوندا سیتی-6

کابین و امکانات

برخلاف طراحی خارجی نه چندان جدید، گویی درون کابین، سیتی حرف‌های بیشتری برای گفتن داشته باشد. شکل جدید داشبورد که تاکنون در دیگر محصولات هوندا کمتر دیده شده و البته زاویه اندک کنسول به سمت فرمان که از راننده محور بودن این خودرو خبر می‌دهد. همچنین  هوندا سیتی از امکانات رفاهی نه چندان زیاد اما در حد نیاز برخوردار است.

هوندا سیتی-7

سیتی در ژاپن به نام گریس عرضه می شود و با موتور هیبریدی قابل انتخاب است

ترمزهای هوندا سیتی، در جلو از نوع دیسکی و در عقب کاسه‌ای است و به انواع سیستم‌های ایمنی ABS، EBD و EBA تجهیز شده‌اند، اگرچه که دیسکی نبودن ترمزها در هرچهار چرخ در ابتدا کمی توی ذوق می زند!

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 131 تاريخ : پنجشنبه 29 بهمن 1394 ساعت: 21:35

پرشیا خودرو رتبه اول خدمات پس از فروش را از آن خود کرد

پرشیا خودرو در چند سال اخیر و پس از انتقال مالکیت به بخش خصوصی، تلاش گسترده ای را برای بهبود سطح خدمات و افزایش نمایندگی های خود آغاز کرده است و حالا نیز این تلاش ها نتیجه داده است و این شرکت مقام نخست در خدمات پس از فروش را در زمینه امتیاز عملکردی (نه گستردگی) از آن خود کرده است.

به عبارت دیگر کیفیت خدمات پس از فروش پرشیا خودرو رتبه نخست را نسبت به رقبا داراست و سه شرکت وارد کننده دیگر یعنی اطلس خودرو، آرین موتور و آسان موتور رده های دوم تا چهارم را بدست آورده اند.

مزدا یدک به عنوان برترین شرکت داخلی و مونتاژ کننده محصولات مزدا موفق به کسب رتبه پنجم شده و جالب آنکه پارس خودرو بالاتر از شرکت هایی نظیر مدیا موتور و نگین خودرو رتبه ششم را کسب کرده است.

گفتنی است در این رده بندی، جای خالی نام نمایندگی تویوتا دیده می شود و شرکت های افرا موتور و معین موتور نیز به دلیل تعداد پذیرش بسیار اندک و فعالیت محدود از رقابت در امتیاز دهی بازمانده اند و به شکل جداگانه ای رده بندی شده اند.

خدمات پس از فروش-1

به اشتراک گذاری

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 122 تاريخ : پنجشنبه 29 بهمن 1394 ساعت: 21:35


دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 154 تاريخ : پنجشنبه 29 بهمن 1394 ساعت: 5:55

ارزان ترین سدان هوندا به ایران می آید

 هوندا سیتی قرار است به عنوان چهارمین محصول هوندا در ایران عرضه شود. این سدان کوچک در ایران در مقابل خودروهایی چون تویوتا یاریس و هیوندای اکسنت قرار خواهد گرفت.
گفته می شود این خودرو از سایت آمریکای جنوبی هوندا به ایران وارد خواهد شد و هوندا انتظار دارد سیتی به عنوان مدل ارزان‌سازی شده سیویک، سهمی از یک بازه قیمتی پایین‌تر را تصاحب کند.

هوندا سیتی-4

تاریخچه هوندا سیتی
در سال 1996  هوندا سیتی در نسل سوم برای اولین بار در قالب یک سدان اقتصادی و به منظور فروش در بازارهای آسیایی و کشورهای در حال توسعه بر روی پلت فرم سیویک ای‌اف عرضه و اندکی بعد نام آن مجددا در استرالیا و امریکای لاتین نیز احیا شد.

هوندا این نسل را با پیشرانه‌های کم مصرف 1.3 و 1.5 لیتری تولید کرد. در سال 2000 فیس لیفتی با تغییرات اندک بر روی این نسل ارائه شد.

در نهایت  سال 2013  نسل ششم  این خودرو که تولیدش تا به امروز ادامه دارد رونمایی شد. نسل ششم در بازارهای ژاپن و آفریقای جنوبی به ترتیب با نام‌های متفاوت هوندا گریس و هوندا بلید شناخته می‌شود.

هوندا سیتی-2
طراحی خارجی
اکنون با نسل ششم، پس اگر در طراحی خارجی آن به نکته جدیدی نسبت به سیویک برنخوردید تعجب نکنید! هرچند این زبان طراحی چند سال اخیر هوندا، آنقدر عامه پسند هست که تا مدت‌ها فروخته شود و قابلیت مانور پذیری داشته باشد.

به هر حال در همین طرح تکراری، پوشیده شدن نیمی از جلو پنجره با نوار کرومی، خط شانه قدرتمند در نمای جانبی و فرم متفاوت و پویای چراغ‌های عقب اصلی‌ترین مواردی هستند که در نگاه اول به بدنه سیتی به چشم می‌آیند. هوندا سیتی-3
هوندا سیتی-6

کابین و امکانات

برخلاف طراحی خارجی نه چندان جدید، گویی درون کابین، سیتی حرف‌های بیشتری برای گفتن داشته باشد. شکل جدید داشبورد که تاکنون در دیگر محصولات هوندا کمتر دیده شده و البته زاویه اندک کنسول به سمت فرمان که از راننده محور بودن این خودرو خبر می‌دهد. همچنین  هوندا سیتی از امکانات رفاهی نه چندان زیاد اما در حد نیاز برخوردار است.

هوندا سیتی-7

سیتی در ژاپن به نام گریس عرضه می شود و با موتور هیبریدی قابل انتخاب است

ترمزهای هوندا سیتی، در جلو از نوع دیسکی و در عقب کاسه‌ای است و به انواع سیستم‌های ایمنی ABS، EBD و EBA تجهیز شده‌اند، اگرچه که دیسکی نبودن ترمزها در هرچهار چرخ در ابتدا کمی توی ذوق می زند!

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 128 تاريخ : پنجشنبه 29 بهمن 1394 ساعت: 1:10

آریسان به عراق رسید؛ تازه ترین محصول ایران برای بازار خودرو عراق

به نقل از میزان، همزمان با برگزاری نمایشگاه تخصصی محصولات جمهوری اسلامی ایران در بغداد خط تولید وانت آریسان با حضور معاونان و مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت و مدیران گروه صنعتی ایران خودرو افتتاح شد.

با توافقات صورت گرفته در قالب همکاری های مشترک در زمینه صادرات قطعات منفصله و نیمه منفصله و خدمات فنی و مهندسی، خط تولید وانت آریسان جایگزین تولید یکی از محصولات رقبا در عراق شد.

آریسان-7

تولید این محصول به صورت قطعات نیمه منفصله در سطح صفر تعریف شده که بدنه و قطعات اصلی آن از تهران و تبریز به عراق صادر می شود.

‌این گزارش می افزاید، با راه اندازی این خط تولید، دومین خط تولید متعلق به محصولات ایران خودرو در کشور عراق شروع به کار می کند.

با توجه به ظرفیت و کشش بازار عراق در سال آینده تولید دست کم پنج هزار دستگاه از این محصول پیش بینی شده است.

وام خرید خودرو

براساس نتایج مطالعات صورت گرفته در حوزه بازار و نیاز بازار عراق به خودروی کار انتظار می رود این محصول با استقبال بالای مشتریان روبرو شود.

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 132 تاريخ : چهارشنبه 28 بهمن 1394 ساعت: 23:51

ستاره ایران رسما به بازار بازگشت، عرضه 2000 دستگاه مرسدس بنز در سال آینده

خبرگزاری میزان، نمکین مدیرعامل شرکت ستاره ایران گفت: دور جدید همکاری ما با بنز شروع شد و در حوزه سواری فعالیت آغاز خواهد شد.

مدیر آسیا و خاورمیانه بنز هم با اشاره به همکاری مناسب این شرکت با ایران خودرو گفت: بسیار خوشحالیم که دوباره از طریق شرکت ستاره ایران این عمکاری مجدد آغاز می شود.

وی ادامه داد: بعد از برداشته شدن تحریمهافضای مناسبی برای ادامه همکاری ایجاد شد و در همین زمینه مذاکرات زیادی انجام شد.

نمکین:ایران خودرو به عنوان بزرگترین خودروساز خاورمیانه همکاری خود را در این حوزه با بنز گسترش خواهد داد.

وی ادامه داد به زودی محصولاتی که از بنز و از طریق شرکت ستاره ایران در بازار عرضه می شود معرفی و قیمت گذاری می شود.

برای سال آینده بین ١۵٠٠ تا ٢ هزار خودرو در کلاسهای مختلف وارد و عرضه می شود.

نمکین:ایران خودرو به عنوان بزرگترین خودروساز خاورمیانه همکاری خود را در این حوزه با بنز گسترش خواهد داد.

وی ادامه داد به زودی محصولاتی که از بنز و از طریق شرکت ستاره ایران در بازار عرضه می شود معرفی و قیمت گذاری می شود، برای سال آینده بین ١۵٠٠ تا ٢ هزار خودرو در کلاسهای مختلف وارد و عرضه می شود.

به اشتراک گذاری

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 109 تاريخ : چهارشنبه 28 بهمن 1394 ساعت: 15:41

پرشیا خودرو با مدل های جدید ب ام و در نمایشگاه اصفهان شرکت می کند

به نقل از خودروبانک – از دو روز گذشته خبرهای متنوعی در خصوص حضور BMW در ایران در مدل های مختلف رسانه ای شده و ما اخبار مختلف از زبان های مختلف شنیده ایم این که در نمایشگاه اصفهان شرکت BMW حضور خواهد داشت و از سوی دیگر شنیده ها حاکی از آن است که منظور برگزار کننده، پرشیا خودرو نماینده فروش و خدمات پس از فروش BMW در ایران بوده است. از سویی دیگر حضور رسمی BMW در ایران بوده که در حال مذاکره و انتخاب نماینده رسمی است لذا سایت خودروبانک تصمیم گرفت با خانم کریمی مسئول روابط عمومی پرشیا خودرو مذاکره ای داشته باشیم و از ایشان بخواهیم شفاف سازی کنند.

 چرا نمایشگاه اصفهان ادعا کرده است BMW بصورت رسمی تصمیم به حضور در نمایشگاه اصفهان گرفته؟
– البته بهتر این است این موضوع را از مدیران برگزاری این نمایشگاه جویا شوید چرا که این خبر توسط ایشان درج شده و ما نیز این اخبار را خوانده ایم. اما من فکر میکنم هدف از این اخبار نشان دادن قدرت برگزاری این نمایشگاه در مقایسه با نمایشگاه خودروی مشهد بوده است چرا که در خبر هم می خوانیم که اشاره داشته اند کدام نمایشگاه بهتر و با کیفیت تر عمل می کند و مدیر برگزاری ادعا داشته نمایشگاه اصفهان در جایگاهی قرار است برگزار شود که حتی پرشیا خودرو که عمدتا در حضورش در نمایشگاهها و برنامه های مختلف بسیار حساب شده عمل می کند،اما در نمایشگاه ما حضور دارد و این نشان از قدرت ماست. که البته برای تبلیغاتی کردن و استفاده بهتر از فضای تبلیغاتی خود از نام شرکت BMW استفاده کرده اند.

بنابراین قرار است پرشیا خودرو به عنوان نماینده فروش و خدمات پس از فروش BMW در ایران در نمایشگاه حضور پیدا کند؟
– بله. پرشیا خودرو در وزارت بازرگانی ایران به عنوان نماینده فروش و متعهد به خدمات پس از فروش بی ام و می باشد.

درخصوص مذاکرات شرکت BMW در ایران با مجموعه های مختلف برای انتخاب نماینده رسمی چه نظری دارید؟
– ما در این سالها بخصوص در سه سال گذشته از زمان خصوصی شدن کامل پرشیا خودرو، به جهت ارائه سرویس مورد انتظار مخاطب بی ام و به مشتریان، تمام تلاش خود را داشته ایم و هدفمان پیاده سازی تمامی استانداردهای بی ام و در کشور ایران بوده است لذا ما به تصمیم نهایی BMW احترام میگذاریم.

دنده 6 – شنیده می شود که پرشیا خودرو در نمایشگاه قصد دارد تا نسل تازه x1 و مدل 2016 z4 را در بازار ایران معرفی کند.

به اشتراک گذاری

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 144 تاريخ : چهارشنبه 28 بهمن 1394 ساعت: 2:21

لیفان 820 با قیمت 82 میلیون تومان به جنگ رقبا آمد

کرمان موتور در آستانه نمایشگاه اصفهان، شرایط فروش آخرین محصول خود برای سال 94 را اعلام کرد.

سدان سایز متوسط 820 به عنوان لوکس ترین محصول لیفان با قیمت 82 میلیون تومان به جنگ رقبایی چون بسترن بی 50 ، رنو فلوئنس و کیا سراتو مونتاژی سایپا آمده است و در بازاری که از خودروهای دست دوم مملو است به عنوان نمونه ای صفر کیلومتر با قدرت 160 اسب بخار می تواند گزینه ای نسبتا متفاوت و جالب توجه باشد.

کرمان موتور برای سری اول ثبت نام لیفان 820، تخفیف 2.1 میلیون تومانی را در نظر گرفته و این خودروها را با سود مشارکت 22 و سود انصراف 18 درصد برای موعد تحویل تیتر و خرداد ماه آینده عرضه می کند.

فروش لیفان 820 از 28 بهمن ماه در نمایندگی های کرمان موتور انجام می شود.

اولین تجربه رانندگی با لیفان 820 در ایران

به اشتراک گذاری

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 243 تاريخ : چهارشنبه 28 بهمن 1394 ساعت: 2:21

مهمترین تفاوت های پژو 208 با 206

پس از اجرای برجام و لغو تحریم‌های علیه ایران، ایران خودرو و شریک تجاری پیشین آن که در سال ۲۰۱۲ با فشار‌های گسترده‌ی جنرال موتورز در اوج نیاز، بازار ایران را ترک کرده بود، مجددا به همکاری با یکدیگر پرداخته‌اند تا به روز‌های خوش گذشته بازگردند. البته روند همکاری شرکت‌های نام برده تفاوت‌های زیادی با نحوه‌ی تعامل آن‌ها در گذشته دارد.

پژو 208 نمای بغل

به نقل از زومیت – اولین و جدی‌تری حرکت خودروسازان ایران و فرانسه در همکاری جدید خود، ارایه‌ی جایگزین خودروی محبوب ۲۰۶ است که هنوز هم طرفداران زیادی در ایران دارد. ۲۰۸ اولین خودرویی است که تحت همکاری و سرمایه‌گذاری مشترک ایران خودرو و پژو به بازار عرضه خواهد شد. این خودرو که در سال ۲۰۱۲ جایگزین مدل شکست‌ خورده‌ی ۲۰۷ شده است، بهینه‌سازی‌های زیادی را تجربه کرده است و پژو امید زیادی به فروش بالای آن در ایران دارد. ۲۰۸ از زبان طراحی جدید پژو بهره می‌برد. پیشرانه‌های کم‌مصرف و توان بالا را می‌توان بزرگ‌ترین نقطه‌ی قوت ۲۰۸ دانست که دارای بالاترین استاندارد‌ روز اروپا (یورو ۶) هستند. در ادامه به بررسی عمیق و مقایسه‌ی ۲۰۸ در برابر پدربزرگ آن، پژو ۲۰۶ خواهیم پرداخت. اما پیش از بررسی پژو ۲۰۸ لازم به معرفی رقبای اصلی این خودرو در بازار جهانی است که عبارتند از رنو کلیو، فورد فیستا، فولکس واگن پولو و کیا ریو هاچ‌بک.

پژو 208-1

بدنه و کابین

۲۰۶ در زمان عرضه به بازار در سال ۱۹۹۸ به جرات یکی از زیباتری خودرو‌های هاچ‌بک جهان بود و در این بخش به خوبی توان رقابت با رقبای بزرگ خود اعم از فولکس واگن گلف را داشت. اما پس از ۱۶ سال از عرضه‌ی آن، اکنون نمی‌توان از طراحی ۲۰۶ صحبت زیادی کرد. با این که هنوز می‌توان متانت، چینش مناسب و زیبایی خاصی را در آن مشاهده کرد، اما چهره‌ی قدیمی و به دور از هیجان و جذابیت ۲۰۶ دیگر حرفی برای گفتن در برابر رقبای خود حتی نمونه‌های کره‌ای ندارد.

پژو 208-4

کابین ۲۰۶ نسبت به بدنه‌ی آن هنوز هم چهره‌ی جذاب‌تری را به نمایش می‌گذارد. البته باز هم اگر به مقایسه‌ی آن با رقبای روز بپردازیم نکته‌ی مثبتی در بخش داخلی ۲۰۶ مشاهده نخواهیم کرد.

پژو 208 نمای داخل

پژو 208 نمای داخل

در طرف مقابل ۲۰۸ به لطف زبان طراحی جدید پژو که توسط پیر اوتیه توسعه داده شده است، زیبایی و جذابیت بسیاری را با خود به همراه دارد. به جرات می‌توان این خودرو را یکی از زیبا‌ترین هاچ‌بک‌های موجود دانست. کابین این خودرو نیز از طراحی زیبایی برخوردار است و هنوز هم می‌توان DNA پژو ۲۰۶ را در آن مشاهده کرد. طبق بررسی‌های انجام شده، کابین ۲۰۸ از کیفیت بالایی برخوردار است، اما همچنان با بهترین‌های این کلاس مانند فولکس واگن پولو فاصله دارد. ارگونومی و چینش قطعات نیز به خوبی انجام شده است. غربیلک فرمان نیز اندازه‌ی کوچک‌تری نسبت به همتایان خود دارد تا حال و هوای اسپرت‌تری به راننده القا کند.

پژو 208

پژو 208

فضای داخلی به خصوص در قسمت سرنشینان عقب و صندوق بار یکی از بخش‌هایی بود که مالکان ۲۰۶ از آن رضایت کافی نداشتند. البته خودرو‌های هاچ‌بک همواره در بخش فضای داخلی از فضای کافی برخوردار هستند و فلسفه‌ی ساخت آن‌ها با خودرو‌های خانوادگی و جادار متفاوت است. با این حال پژو با افزایش فاصله‌ی بین دو محور و بهینه‌سازی ‌های متعدد موفق با افزایش فضای سرنشینان و صندوق بار شده است. به عنوان مثال فضای صندوق بار ۲۰۶ برابر ۲۴۵ لیتر و فضای بار در ۲۰۸ با ۶۶ لیتر افزایش، به ۳۱۱ لیتر رسیده است.

۲۰۶ ۲۰۸
طول ۳۸۲۲ ۳۹۷۳
عرض ۱۶۵۲ ۱۷۳۹
ارتفاع ۱۴۳۲ ۱۴۶۰
فاصله‌ی بین دو محور ۲۴۴۵ ۲۵۳۸
وزن ۱۰۲۵ ۹۷۰
گنجایش باک سوخت ۵۰ ۴۵
حجم صندوق عقب ۲۴۵ ۳۱۱

قوای حرکتی و سیستم انتقال قدرت

پژو ۲۰۶ در بازار ایران با ۲ پیشرانه‌ی مختلف عرضه شد. نمونه‌ی ارزان‌تر ۲۰۶ به پیشرانه‌ی چهار سیلندر با کد TU3A و حجم ۱۳۶۰ سی‌سی مجهز شده بود که توانایی تولید ۷۵ اسب بخار و ۱۱۸ نیوتن متر گشتاور را داشت. ۲۰۶‌ تیپ ۵ و ۶ به پیشرانه‌های قدرتمند‌تری مجهز شده بودند. پیشرانه‌ی مذکور که کد TU5 را به همراه داشت، با حجم ۱۵۸۷ سی‌سی توانایی تولید ۱۱۰ اسب بخار را در کنار ۱۴۲ نیوتن متر گشتاور داشت و در اکثر خودرو‌های ایران‌خودرو به کار رفته است. پیشرانه‌های مذکور هر دو از استاندارد یورو ۳ بهره می‌برند و در سال‌های اخیر با بهینه‌سازی‌های ایران خودرو به استاندارد یورو ۴ نیز مجهز شده‌اند. مصرف سوخت ترکیبی TU3A و TU5 به ترتیب برابر ۶.۴ و ۷.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. ایران خودرو تنها نمونه‌ی پیشرانه‌ی ۱.۶ لیتری را با جعبه دنده‌ی خودکار عرضه کرد.

پلت فرم 208 با 206 مشترک است و از نظر وزن نیز تقریبا با یکدیگر یکسان هستند. بنابراین به نظر نمی رسد تفاوت بزرگی در زمینه هندلینگ و عملکرد بین این دو خودرو وجود داشته باشد.هرچند موتورهای متفاوت می تواند تا حدی این شرایط را تغییر دهد.

پژو 208-5

پیشرانه‌های پژو ۲۰۶ در زمان عرضه به بازار در نوع خود جز بهترین‌ها بودند. پژو با ادامه‌ی طراحی و توسعه‌ی پیشرانه‌های کم‌مصرف و پرقدرت، توان بالای خود در این زمینه را به رخ سایر خودروسازان کشیده است. بد نیست بدانید که پیش‌تر پیشرانه‌ی ۱.۲ لیتری پژو ۲۰۸ به عنوان بهترین پیشرانه‌ی بازه‌ی ۱ تا ۱.۴ لیتری جهان بر گزیده شده است. هم‌چنین کسب رده‌ی سوم بهترین پیشرانه‌ی سال توسط همان پیشرانه‌ی ۱.۲ لیتری، تبحر بالای پژو را در این زمینه نشان می‌دهد. پس حداقل در بخش قوای حرکتی می‌توان اطمینان داشت که جایگزین ۲۰۸ جز بهترین‌های حال حاضر جهان است. با توجه به عرضه‌ی ۲۰۶ در دو کلاس موتوری ۱.۴ و ۱.۶ لیتری، به احتمال زیاد ایران خودرو از پیشرانه‌‌های ۱.۲ برای عرضه‌ به بازار ایران استفاده خواهد کرد. ارایه‌ی نمونه‌‌های ۱ لیتری و ۱.۶ لیتری توربوشارژ هنوز در حاله‌ای از ابهام قرار دارند اما انتظار می‌رود پس از مدتی از عرضه‌ی نمونه‌های معمولی ۲۰۸ با پیشرانه‌های تنفس طبیعی، مدل مجهز به پیشرانه‌ی توربوشارژ نیز به بازار عرضه شود. امیدواریم ایران خودرو تصمیمی مبنی بر ارایه‌ی پیشرانه‌ی ۱ لیتری را نداشته باشد زیرا طی بررسی‌های مختلف، تمامی کارشناسان به توان پایین تولیدی آن معترض بودند.

پژو 208

پژو 208

در بخش انتقال قدرت نیز پژو برای هر دو پیشرانه‌ی ۱.۲ لیتری تنفس طبیعی خود علاوه بر جعبه‌دنده‌های دستی، نمونه‌های خودکار را نیز در نظر گرفته است. به احتمال فراوان ایران خودرو ابتدا اقدام به فروش خودرو‌های مجهز به جعبه‌دنده‌های دستی بکند و پس از مدتی عرضه‌ی جعبه‌دنده‌های خودکار را آغاز کند. تمامی انواع ۲۰۸، مانند ۲۰۶ از محور محرک جلو بهره می‌برند (خصلت خودرو‌های هاچ‌بک).

طبق بررسی‌های انجام شده ۲۰۸ به خصوص در نمونه‌های مجهز به پیشرانه‌ی توربو لذت رانندگی بالایی را به ارمغان می‌آورد. اما همچنان می‌توان از فورد فیستا و رنو کلیو به عنوان سردمداران این بخش یاد کرد. برای آن دسته از افرادی که رانندگی آرام و بی‌سر و صدا را اولویت اصلی خود می‌دانند، ۲۰۸ گزینه‌ی به مراتب بهتری نسبت به ۲۰۶ است. بهینه‌سازی‌های پژو در نسل جدید هاچ‌بک خود باعث شده است تا علاوه بر سواری راحت‌تر، فرمان‌پذیری بهتری را به ارمغان بیاورد.

۲۰۶ ۲۰۶ ۲۰۶ ۲۰۸ ۲۰۸ ۲۰۸ ۲۰۸
کد پیشرانه TU3A TU5 TU5 PureTech 82 PureTech 82 PureTech ۱۱۰ PureTech ۱۱۰
تعداد سیلندر ۴ ۴ ۴ ۳ ۳ ۳ ۳
حجم موتور (سی‌سی) ۱۳۶۰ ۱۵۸۷ ۱۵۸۷ ۱۱۹۹ ۱۱۹۹ ۱۱۹۹ ۱۱۹۹
تعداد سوپاپ ۸ ۱۶ ۱۶ ۱۶ ۱۶ ۱۶ ۱۶
توان (اسب بخار) ۷۵ ۱۱۰ ۱۱۰ ۸۲ ۸۲ ۱۰۹ ۱۰۹
گشتاور (نیوتن متر) ۱۱۸ ۱۴۲ ۱۴۲ ۱۱۸ ۱۱۸ ۲۰۵ ۲۰۵
جعبه دنده ۵MT ۵MT ۴AT ۵MT ۵AT ۵MT ۶AT
شتاب صفر تا ۱۰۰ ۱۴٫۱ ۱۱٫۶ ۱۲٫۶ ۱۲٫۲ ۱۴٫۵ ۹٫۶ ۹٫۸
حداکثر سرعت (کیلومتر بر ساعت) ۱۷۰ ۱۸۵ ۱۹۰ ۱۷۵ ۱۷۹ ۱۹۰ ۱۹۵
مصرف سوخت شهری ۸٫۹ ۸٫۸ ۱۰٫۱ ۵٫۵ ۴٫۶ ۵٫۶ ۵٫۷
مصرف سوخت بزرگراه‌ها ۵ ۵٫۴ ۵٫۸ ۳٫۹ ۳٫۹ ۳٫۸ ۳٫۸
مصرف سوخت ترکیبی ۶٫۴ ۶٫۶ ۷٫۳ ۴٫۵ ۴٫۲ ۴٫۵ ۴٫۵
استاندارد آلایندگی Euro4 Euro4 Euro3 Euro6 Euro6 Euro6 Euro6

آپشن‌ها و امکانات افزوده

با توجه به این مساله که ۱۸ سال از معرفی ۲۰۶ می‌گذرد، نمی‌توان توقع زیادی از سیستم‌های رفاهی و ایمنی متنوعی در آن داشت. در حالی که سایر هاچ‌بک‌های به روز دنیا به انواع و اقسام سیستم‌های رفاهی و آپشن‌های مختلفی مجهز هستند، ۲۰۷ تنها از امکانات ابتدایی مانند ایموبلایزر، دو عدد ایربگ، سیستم تهویه خودکار، آینه‌های جانبی برقی، دماسنج و سیستم صوتی با قابلیت کنترل از پشت فرمان، بهره می‌برد. سیستم ترمز ضدقفل به همراه سیستم تقسیم نیروی ترمز نیز وظیفه‌ی کنترل پایداری ۲۰۶ را در شرایط بحرانی بر عهده داشتند.

پژو 208-6

در ۲۰۸ تفاوت زیادی را در امکانات رفاهی نسبت به ۲۰۶ شاهد خواهیم بود. پژو امکانات و آپشن‌های زیادی را برای ۲۰۸ در نظر گرفته تا کاربران آن در این بخش هیچ کمبودی را احساس نکنند. آینه‌های جانبی تاشوی برقی، شیشه‌های عقب برقی، سیستم تهویه خودکار دوگانه، برف پاکن خودکار، آینه‌ی عقب الکتروکرومیک، سیستم ترمز خودکار، سیستم کمکی پارک، دوربین دید عقب و نمایشگر ۷ اینچی به همراه نقشه‌های ناوبری بخشی از تجهیزات قابل سفارش هستند. اما سیستم کنترل پایداری به همراه کنترل شیب‌روی، سیستم ترمز ضد قفل به همراه تقسیم نیروی ترمزی، ایربگ‌های جلو به همراه ایربگ‌های جانبی و پرده‌ای، ایموبلایزر، سنسور فشار باد تایرها، کروز کنترل، چهار اسپیکر، دماسنج، نشانگر دنده‌ و کامپیوتر سفری از تجهیزات استاندارد پژو ۲۰۸ هستند.

با توجه به این مشخصات، شما چه قیمتی را برای پژو 208 مناسب می دانید؟

۲۰۶ ۲۰۸
ترمز جلو/عقب دیسکی/دیسکی یا کاسه‌ای دیسکی/دیسکی یا کاسه‌ای
سیستم کمکی ترمز ABS, EBD ABS, EBD, ESP,EBA (emergency brake assist)
کیسه‌ هوای ایمنی راننده، سرنشین راننده، سرنشین، جانبی، پرده‌ای
فرمان هیدرولیک برقی
سیستم تهویه دستی یا خودکار (سفارشی) دستی یا خودکار دوگانه (سفارشی)
سیستم صوتی بلندگو درب جلو و عقب، پخش سی‌دی، کنترل پشت فرمان دو بلندگو جلو، دو بلندگو عقب، دو توییتر، بلوتوث، نمایشگر ۷ اینچی لمسی، کنترل از روی فرمان
آینه‌ها دستی یا برقی برقی با گرم‌کن
شیشه‌ها جلو برقی، عقب برقی یا دستی جلو برقی، عقب برقی یا دستی
تجهیزات ایمنی ایموبلایزر،قفل مرکزی با ریموت ایموبلایزر، هشدار اولتراسونیک، سنسور فشار باد تایر، قفل کودک، چراغ هشدار خودکار، قفل مرکزی با ریموت
چراغ‌ها مه شکن جلو و عقب، قابلیت تنظیم ارتفاع نور از کابین، چراغ همراهی تا درب منزل مه شکن جلو و عقب، چراغ همراهی تا درب منزل، چراغ دی‌لایت، چراغ ال‌ای‌دی بومرنگ عقب، چراغ جلوی خودکار (سفارشی)
تجهیزات استاندارد کروز کنترل، کامپیوتر سفری، دماسنج، نشاگر دنده
تجهیزات سفارشی کامپیوتر سفری و دماسنج (سفارشی) سیستم مسیریابی، سیستم درخواست کمک اضطراری، غربیلک و دسته دنده‌ی چرم، خروجی اگزوز دوتایی، چراغ مه شکن تطبیق پذیر، گرم‌کن صندلی،

به اشتراک گذاری

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 163 تاريخ : سه شنبه 27 بهمن 1394 ساعت: 18:25

دست رد فولکس واگن بر سینه ایران خودرو و سایپا

فولکس واگن در حالی این روزها به دنبال شریکی در خودروسازی ایران است که به نظر می‌رسد این شرکت آلمانی خط خود را از خودروسازان دولتی جدا کرده و به دنبال مشارکت با شرکت‌های بخش خصوصی (در ایران) است.

به نقل از دنیای اقتصاد – اواسط امسال بود که خبر رسید فولکس واگن برای حضور در ایران ابراز تمایل کرده و بر این اساس مذاکراتی نیز با ایران خودرو و سایپا انجام داده و از بین این دو، یکی را به‌عنوان شریک خود در «جاده مخصوص» انتخاب خواهد کرد. در این بین مذاکره با ایران‌خودرو جدی تر پیش رفت، اما در نهایت آبی‌های جاده مخصوص، فیات را به‌عنوان شریک چهارم خود انتخاب و رسما از قطع مذاکرات با فولکس خبر دادند. هرچند گمان می‌رفت مسوولان فولکس واگن پس از ناکام ماندن مذاکرات با غول‌های جاده مخصوص و همچنین رسوایی تقلب (ماجرای تقلب فولکس واگن در اعلام میزان آلایندگی محصولات دیزلی)، سرمایه‌گذاری در ایران را فراموش کنند، اما خبرهای جدید از عزم جدی این غول خودروسازی جهان برای حضور در صنعت خودرو کشور حکایت دارد.

بر این اساس، گفته می‌شود مسوولان فولکس در سفر اخیر به ایران، مذاکراتی با گزینه‌های موردنظر خود در ایران (برای همکاری مشترک) انجام داده و در این بین، شانس دو گزینه بیش از سایرین است. «گروه صنعتی ماموت» و «کرمان موتور» دو شرکتی هستند که مذاکران آنها با فولکس واگن تا حد زیادی پیش رفته و به نظر می‌رسد یکی از آنها گزینه نهایی خودروساز آلمانی برای همکاری مشترک است. جدای از اینکه در نهایت فولکس واگن با کدام شرکت ایرانی مشارکت خواهد کرد، نکته اینجاست که این غول صنعت خودرو جهان، پرونده شراکت با خودروسازان دولتی ایران را بسته و در نهایت با شرکت‌های بخش خصوصی کار خواهد کرد. اگر این اتفاق رخ بدهد و فولکس فعالیت گسترده‌ای را در بازار ایران آغاز کند، رقابتی نزدیک میان این شرکت و مهمانان جاده مخصوص به‌خصوص رنو و پژو و البته فیات، شکل خواهد گرفت.

به اشتراک گذاری

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 147 تاريخ : سه شنبه 27 بهمن 1394 ساعت: 15:47

قیمت واقعی ساندرو چقدر است؟

به نقل از صنعت نویس،منابع آگاه تاکید می کنند قیمت پیشنهادی رنو به پارس خودرو برای ساندرو، 35 میلیون تومان برای مدل دنده ای و 40 میلیون تومان برای مدل اتومات بوده، با این حال پارس خودرویی ها زیر بار نرفته و قیمت را بسیار بالاتر در نظر گرفته اند.

البته خود پیمان کارگر مدیرعامل رنوپارس نیز پیش تر در اظهارنظری عنوان کرد که قیمت پیشنهادی برای ساندرو، کمتر از قیمت مدنظر پارس خودرو است، اما آنها (پارس خودرویی ها) اصرار دارند ساندرو را گران تر بفروشند.

هرچه هست، در حال ساندرو که مدل هاچ بک تندر-90 به شمار می رود، با قیمتی بیش از آنچه باید باشد، به فروش می رسد و مشتریان ایرانی، این محصول را تقریبا هفت میلیون تومان گران تر می خرند. حال اینکه این اختلاف هفت میلیونی ناشی از چیست، پرسشی است که پاسخ آن را پارس خودرویی ها بهتر می دانند.

ساندرو رنو تست و بررسی

ساندرو رنو تست و بررسی

حواشی قراداد تازه رنو با سایپا

به اشتراک گذاری

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 134 تاريخ : سه شنبه 27 بهمن 1394 ساعت: 5:24

مدل های احتمالی فیات برای عرضه در بازار ایران

شرکت خودروسازی فیات ایتالیا که پیش از این با عرضه محدود سدان کوچک سی نا در بازار ایران حضور یافته بود، شریک جدید ایران خودرو محسوب شده و انتظار می‌رود تا قرارداد همکاری طرفین طی روزهای آینده به امضا برسد.

در این راستا و با توجه به اظهارات مدیران ایران خودرو مبنی بر عدم عرضه محصولات کمتر از 50 میلیون شرکای خود در بازار ایران، به بررسی آن دسته از محصولات فیات پرداختیم که این خودروساز ایتالیایی می‌تواند در بازار ایران عرضه کند.

فیات دوبلو

فیات مدل دوبلو خود را در سال 2015 میلادی به روز‌رسانی کرده و در ژانویه همین سال در بریتانیا از آن رونمایی کرد. ظاهر اسپورتی و استفاده از تکنولوژی‌های جدید به همراه ویژگی‌ها و امکانات بیشتر از جمله امتیازات این خودرو محسوب می‌شود. دوبلو از پیشرانه 1/4 لیتری بهره می‌برد که قدرتی معادل 94 اسب بخار نیرو تولید می‌کند. همچنین اعمال تغییراتی در بخش تعلیق خودرو سبب شده هنگام تعویض دنده حس نرمی و راحتی بیشتری به راننده منتقل شود.

FIAT DOBLO-1

این خودرو که نوعی ون کوچک محسوب می‌شود با طراحی ظاهری منحصر به فرد و جذاب خود از تمامی امکانات استاندارد نظیر فرمان هیدرولیک، ترمزهای ABS، کیسه هوا برای سرنشینان جلو، چراغ‌های مه شکن، سنسور دنده عقب و کنترل سیستم صوتی از روی فرمان برخوردار است. قیمت مدل پایه این خودرو از 14 هزار پوند (معادل 65 میلیون تومان) آغاز شده و در بالاترین مدل به 18 هزار پوند (معادل 90 میلیون تومان) می‌رسد.

فیات پاندا

حدود 50 سال است که فیات به ساخت خودروهای شهری کوچک و کاربردی اشتغال دارد. آخرین نسخه از مدل پاندا این برند ایتالیایی به نوعی ادامه این مسیر از سوی فیات محسوب شده و به عقیده بسیاری از کارشناسان و فعالان حوزه صنعت خودرو در مقایسه با هیوندای i10 و اشکودا Citigo از کیفیت قابل قبولی برخوردار بوده و محصولی متفاوت محسوب می‌شود. پاندای جدید به شکل قابل ملاحظه‌ای بهبود یافته و از مدل پیشین خود که در سال 2003 به بازار عرضه شد و فروش قابل توجهی داشت نیز بهتر و کامل‌تر است. در بخش طراحی ظاهری خودرو اگرچه پاندا طراحی قابل قبول و مناسبی دارد، اما رقبای دیگر این خودرو در بازار طراحی ظاهری مدرن‌تر و فضای بیشتری را به مشتری عرضه می‌کنند.

FIAT PANDA-2

لازم به ذکر است که فیات پاندا از پیشرانه‌های متنوع دو، سه و چهار سیلندر بنزینی و دیزلی بهره می‌برد. شرکت فیات مدل پاندای خود را در تیپ‌های مختلفی به بازار عرضه کرده است که مدل Easy این خودرو با برخورداری از پیشرانه 1/2 لیتری اقتصادی‌ترین تیپ این خودرو محسوب می‌شود. این در حالی است که مدل پایه پاندا از یک پیشرانه 0/9 لیتری برخوردار است.

همچنین خریداران پاندا می‌توانند مدل دو دیفرانسیل این خودرو را نیز سفارش دهند و از قابلیت آف رود آن استفاده کنند، بالاترین تیپ این خودرو نیز « Antractica » نام دارد که آن هم دو دیفرانسیل بوده و از پیشرانه 1/3 لیتری استفاده می‌کند و به مناسبت 30 سالگی مدل پاندا به بازار عرضه شده است. با توجه به محبوبیت مدل پاندا، فیات قیمت‌های رقابتی برای این خودرو درنظر گرفته است. مدل پایه پاندا 9‌هزار و 300 پوند (معادل 46 میلیون تومان) و مدل‌های دو دیفرانسیل این خودرو 14 هزار و 575 پوند (معادل 72 میلیون و 500 هزار تومان) قیمت‌گذاری شده است.

فیات پاندا کراس

کراس اوور جدید فیات که مدل جدید آن به تازگی به بازار عرضه شده است یک SUV کوچک بوده که روی پلتفرم فیات پاندا ساخته شده و وارث قابلیت‌ها و توانایی‌های مدل پاندا است. پاندا کراس دارای عملکرد بسیار مناسبی بوده و قابلیت آفرود این خودرو آن را از دیگر رقبای قدرتمندش در بازار شدیدا رقابتی کراس اوورهای شهری متمایز می‌کند.

FIAT PANDA-1

ترکیبی از قابلیت‌های یک SUV و یک خودروی شهری بهترین توصیف برای پاندا کراس به شمار می‌رود. کراس اوور کوچک فیات از تمامی قابلیت‌های پدر خود یعنی فیات پاندا دو دیفرانسیل برخوردار بوده و راحتی یک SUV را نیز در اختیار سرنشینان خود می‌گذارد. کراس اوور جدید فیات از سه پیشرانه 0/9 و 1/3 لیتری برخوردار بوده و قیمت آن از 16 هزار پوند (معادل 80 میلیون تومان) آغاز می‌شود.

فیات 500

فیات اخیرا نسخه اقتصادی 1/2 لیتری از هاچ بک شهری خود یعنی مدل 500 را به بازار عرضه کرده است. از ویژگی‌های برجسته این خودرو می‌توان به آلایندگی بسیار کم آن اشاره کرد که سبب معافیت این هاچ‌بک کوچک فیات از پرداخت مالیات در انگلستان شده است. این در حالی است که مدل 500 تنها با پیشرانه مذکور عرضه نشده و فیات یک موتور دیزلی 1/3 لیتری را نیز برای هاچ بک شهری خود در نظر گرفته است.

فیات 500-1

فیات 500 که در سال 2015 به روز‌رسانی شده است، از طراحی ظاهری مناسبی برخوردار بوده و طراحی داخلی خودرو نیز همچون گذشته از ویژگی‌های منحصر به فرد فیات سود می‌برد. این در حالی است که عملکرد بسیار مناسب و بهینه فیات 500، آن را به یکی از محبوب‌ترین مدل‌های فیات در بازارهای جهانی بدل کرده است. شرکت فیات مدل پایه 500 را 11 هزار و 800 پوند (معادل 59 میلیون تومان) و مدل 500 Cabrio را به قیمت 14 هزار و 500 پوند (معادل 72 میلیون و 500 هزار تومان) به فروش می‌رساند.

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 143 تاريخ : دوشنبه 26 بهمن 1394 ساعت: 6:36

دعوت وزیر راه از فولکس واگن برای استفاده از منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی

هر چند پیش از توافق هسته‌ای، برخی خودروسازان کشورمان فولکس واگن را شریک اول خود می‌خواندند، اما به‌دنبال رسوایی «دیزل گیت»، این شرکت خودروساز آلمانی بسیاری از پروژه‌های خود در دیگر کشورها را معلق یا متوقف کرد. با این اوضاع بسیاری از شرکت‌های خودروساز کشورمان بازهم به حضور این شرکت آلمانی در ایران امید دارند. به طوری‌که بعد از اجرای برجام بار دیگر نام شرکت‌هایی چون کرمان خودرو، ماموت و چند شرکت خصوصی برای مشارکت با فولکس به گوش رسید. از سوی دیگر خبر درخواست 250 شرکت خصوصی و دولتی ایرانی برای همکاری مشترک با این شرکت مطرح است.  حال حضور هیات‌مدیره فولکس واگن در ایران برای انتخاب شریک نهایی در حالی مطرح است که حدود دو هفته پیش نیز آندریاس لنشلر، عضو هیات‌مدیره فولکس‌واگن در گفت‌وگو با یک روزنامه آلمانی تاکید کرده که فولکس به بازار خودروی ایران امیدوار است.  در شرایطی اعضای فولکس واگن برای رصد و بررسی بازار خودرو ایران در تهران حضور دارند که گمانه‌زنی‌های بسیاری درخصوص شریک ‌نهایی این شرکت صورت گرفته است اما آنگونه که به‌نظر می‌رسد کرمان خودرو به‌عنوان شریک سابق این خودروساز، گزینه اول شراکت با این شرکت باشد. با این وجود، یکی از دست‌اندرکاران صنعت خودرو کشور در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» می‌گوید: فولکس تاکنون شریک نهایی خود را مشخص نکرده؛ اما این خودروساز بزرگ آلمانی در حال بررسی خودروسازان خصوصی و دولتی ایرانی است و قصد دارد انتخابی استراتژیک برای ادامه فعالیت خود در ایران داشته باشد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام می‌تواند به عنوان مرکز پشتیبانی و لجستیک شرکت فولکس واگن انتخاب شود، گفت: ایران به ۳۹ هزار اتوبوس و ۳۸ هزار مینی نیاز دارد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: فولکس واگن رقبای زیادی در آلمان و اروپا برای حضور در بازار خودروی ایران دارد. ما سه نوع خودروی مسافری سبک، مسافری سنگین و باری سنگین در حال حاضر در کشور نیاز داریم. فولکس واگن می‌تواند با ایجاد نمایندگی مرکزی در تهران به تامین نیازهای خوردویی ایران بپردازد. همچنین منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) نیز می‌تواند به عنوان مرکز پشتیبانی و لجستیک شرکت فولکس واگن انتخاب شود. فعالیت اقتصادی در این منطقه آزاد کاملا به سود فولکس واگن است، چرا که واردات و صادرات کالا از طریق فرودگاه امام (ره) به دلیل تبدیل شدن به منطقه آزاد، معاف از مالیات است.

وی با تاکید بر نیاز مردم ایران به خودروهای مسافری سبک و سنگین درون‌شهری از قبیل تاکسی، مینی‌بوس و اتوبوس، افزود: نیاز اینگونه خودروها در شهرهای ایران حدود ۱۰۰ هزار خودروی سبک و سنگین مسافری است که شامل ۳۹ هزار اتوبوس، ۳۸ هزار مینی‌بوس و ۲۳ هزار تاکسی است.

آخوندی با تاکید بر نیاز صنعت حمل و نقل جاده‌ای ایران به خرید بیش از ۶۵ هزار کامیون نو اظهار کرد: در حال حاضر همین مقدار از انواع کامیون‌های فرسوده در ایران داریم که باید با کامیون‌های نو جایگزین شوند و ما امیدواریم فولکس واگن به خوبی در این زمینه با وزارت راه و شهرسازی همکاری کند.

وی با اشاره به سابقه شرکت اسکانیا در ایران که با ایجاد کارخانه تولید انواع خودروهای مسافری سنگین جاده‌ای و درون‌شهری، همه خودروهای مسافری فرسوده را نوسازی کرد، گفت: فولکس واگن هم می‌تواند با تکرار این تجربه به تامین نیاز ایران به ۶۵ هزار کامیون‌های کانتینربر و عمومی بپردازد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه حضور فولکس واگن در ایران محدود به بازارهای داخلی نیست، خاطرنشان کرد: حضور فولکس واگن در ایران می‌تواند به افزایش صادرات محصولات این شرکت به پاکستان، افغانستان، آسیای میانه، عراق و جنوب خلیج فارس منجر شود. ما چهار منطقه آزاد در مرزهای خود با پاکستان، آسیای میانه، عراق و آذربایجان داریم که فولکس واگن می‌تواند شعب کارخانجات تولیدی خودروهای خود را در آنجا بنا کند.

آخوندی با بیان اینکه بهترین شیوه فروش گسترده محصولات فولکس واگن در بخش خودروهای سنگین باری و مسافری در کشورمان، لیزینگ است، بیان کرد: ما در ایران شرکت‌های لیزینگی قوی‌ای داریم که همکاری‌های خوبی با بانک‌ها دارند و فولکس واگن می‌تواند با همکاری با این شرکت‌ها، شرایط فروش کامیون و اتوبوس را تسهیل کند، همچنین شرکت‌های لیزینگی آلمانی هم از گزینه‌های مناسب همکاری با فولکس واگن محسوب می‌شوند.

وزیر راه و شهرسازی به وجود دو شرکت اصلی تولید خودرو در ایران اشاره کرد و گفت: این دو خودروساز اصلی ایران با شرکت‌های اروپایی، کره‌ای و ژاپنی همکاری‌های خوبی دارد و فولکس واگن هم می‌تواند به دو صورت همکاری با این شرکت‌ها و همچنین به صورت خودروساز مستقل سوم در ایران کار کند.

در ادامه این نشست مدیر اجرایی فولکس واگان با اعلام آمادگی برای حضور در ایران به صورت انتقال دانش و فناوری و همچنین انتقال پلت‌فرم خودروهای سبک و سنگین مسافری و باری، اظهار کرد: منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) می‌تواند به عنوان مرکز صادرات محصولات تولیدی کارخانجات فولکس واگن از مبدا ایران به کشورهای همسایه و منطقه خاورمیانه باشد.

عضو هیات مدیره شرکت فولکس واگن با بیان اینکه ما آمادگی داریم تا با هر شرکت خودروساز دولتی یا خصوصی ایران همکاری کامل داشته باشیم، تاکید کرد: انتقال فناوری تولید خودروهای فولکس واگن به ایران به صورت ساخت کارخانجات مستقل نیز ایده خوبی است که در صورت امضای تفاهم‌نامه‌های لازم، این شرکت آمادگی دارد تا به سرعت آن را اجرایی کند.

ه نقل از مهر ،عباس آخوندی در دیدار با اعضای هیات مدیره شرکت خودروساز فولکس واگن به ریاست «هربرت دیس» مدیر اجرایی این شرکت، گفت: از تولید و ساخت خودروهای آلمانی فولکس واگن در خاک کشورمان استقبال می‌کنیم. فولکس واگن می‌تواند با انتقال دانش و پلت‌فرم مخصوص ساخت چند نوع خودروی پر تقاضای به ایران، آنها را در ایران تولید کند.

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 126 تاريخ : دوشنبه 26 بهمن 1394 ساعت: 6:36

شایعه مذاکره برای مونتاژ ب ام و در ایران

به نقل از عصر خودرو،  به نقل از یک منبع آگاه در دوبی، یک خودروساز معروف ایرانی مذاکرات تولید برند ب ام و در ایران را با نماینده این برند در ابوظبی آغاز کرده است .
این منبع آگاه که از خودروساز ایرانی نامی به میان نیاورد خاطرنشان کرد که آغاز این مذاکرات با مخالفت شدید نماینده فعلی برند ب ام و در ایران مواجه شده است .
گفتنی است مدیران رده های مختلف ب ام و در هفته های گذشته مذاکرات مختلفی با خانواده های معروف ایرانی و نیز شرکت پرشیا خودرو برای حضور فعال در بازار ایران در پسابرجام داشته اند . اینکه چرا و با چه مجوزی مذاکره تولید با نماینده اماراتی ب ام و صورت گرفته از ابهام های احتمالی خبر این منبع آگاه است .

دنده 6 – مسلما خودروهای ب ام و حتی در صورت مونتاژ در ایران نیز ارزان تمام نمی شوند اما این خبر می تواند نوید بخش ارائه مدل های متنوع با خدمات پس از فروش بهتر برای این خودروها در ایران باشد.

به نظر شما به غیر از ایران خودرو چه خودروسازی از پتانسیل مشارکت برای تولید و مونتاژ محصولات ب ام و در ایران برخوردار است؟

به اشتراک گذاری

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 103 تاريخ : دوشنبه 26 بهمن 1394 ساعت: 6:36

محتمل ترین پیشرانه برای پژو 301 در بازار ایران

حامد قاسمی نراقی – زومیت – پژو ۳۰۱ خودروی فرانسوی در کلاس بدنه‌ی سدان است. این خودرو تا دو سال دیگر وارد خیابان‌های ایران می‌شود تا با سدان‌های موجود در بازار ایران رقابت سختی را آغاز کند.

چند هفته قبل قرارداد تولید پژو ۳۰۱، پژو ۲۰۸ و پژو ۲۰۰۸ میان دو شرکت ایرانی و فرانسوی ایران‌خودرو و پژو امضاء شده است تا با تأسیس شرکت مشترک، این سه خودرو در ایران تولید شوند.

پژو 301-3

پژو ۳۰۱ از سال ۲۰۱۲ توسط شرکت فرانسوی پژو به بازار دنیا ارائه شد. شرکت پژو برای تولید این اتومبیل روی نسخه‌های متعدد تمرکز نکرده و تنها ۴ نسخه از این خودرو را به بازار ارائه داده است.

از میان ۴ نسخه‌ی تولید شده پژو ۳۰۱ در دنیا، ۳ نسخه‌ی بنزینی و ۱ نسخه‌ی آن دیزلی است.

هنوز سواری‌های دیزلی در بازار ایران جایی ندارند. به همین خاطر تنها احتمال ورود نسخه‌های بنزینی به ایران وجود دارد و مطئناً نسخه‌های دیزلی این خودرو به بازار ایران نخواهند آمد.

پژو 301-2

پژو ۳۰۱ نسخه 1.6VTi 4AT

این نسخه از ۳۰۱ دارای موتور ۱۶۰۰ سی‌سی است که از ۴ سیلندر و ۱۶ سوپاپ بهره می‌برد. این موتور حداکثر توان خروجی ۱۱۵ اسب بخار را به اتومبیل می‌دهد. جعبه‌دنده‌ی این نسخه اتوماتیک ۴ سرعته است. سیستم سوخت‌رسانی این نسخه نیز انژکتوری پاشش نقطه‌ای است. مصرف سوخت این نسخه از پژو ۳۰۱ در شهر ۹.۸، در اتوبان یا جاده ۵.۶ و در سیکل ترکیبی ۷.۴ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است. این نسخه از پژو ۳۰۱ با نهایت سرعت ۱۸۸ کیلومتر بر ساعت می‌تواند شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در مدت زمان ۱۰.۸ ثانیه طی کند.

پژو 301-5

پژو ۳۰۱ نسخه 1.6VTi 5MT

تفاوت این نسخه و نسخه قلبی بیشتر مرتبط با جعبه دنده است. این نسخه به خاطر استفاده از گیربکس دستی ۵ سرعته، شتاب بیشتر و مصرف کمتر دارد. یعنی ظرفیت موتور، تعداد سلیندر و سوپاپ، حداکثر سرعت خودرو، سیستم سوخت‌رسانی و حداکثر توان خروجی دو نسخه 1.6VTi 5MT و 1.6VTi 4AT یکی است. این نسخه شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در عرض مدت زمان ۹.۴ ثانیه طی می‌کند. مصرف سوخت این نسخه از پژو 301 در شهر برابر با ۸.۷، در اتوبان یا جاده برابر با ۵.۳ و در سیکل ترکیبی ۶.۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است.

پژو 301-4

قیمت تخمینی پژو ۳۰۱ در ایران

بر اساس اظهار نظر هاشم یکه زارع مدیرعامل ایران‌خودرو، قیمت پژو ۳۰۱ در ایران ۵۸ میلیون تومان خواهد بود. این قیمت برای نسخه 1.6VTi 4AT نسبتاً مناسب است.

به نظر شما تفاوت فنی و تکنیکی این خودرو نسبت به خودروهایی چون رانا یا 206 صندوق دار تا چه حد محسوس خواهد بود؟

به اشتراک گذاری

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 156 تاريخ : يکشنبه 25 بهمن 1394 ساعت: 5:14

تاخیر و حاشیه در پروژه مونوریل قم

 با توجه به اخباری که اخیرا در رسانه ها منشتر شده که حاکی از حرکت 2 واگن در خطوط مونوریل شهر قم به صورت آزمایشی است شهروندان امید چندانی ندارند با توجه به اظهارات مقامات مسئول، این پروژه «پر حاشیه و دردسر ساز» تا پایان سال 94 به بهره برداری برسد.

به گزارش خبرنگار «پرشین خودرو»، پروژه مونوریل قم جدای از اینکه وارد فاز حاشیه شده است کمبود بودجه هم دارد چه آنجا که یک عضو شورای شهر قم می گوید احداث هر کیلومتر مونوریل در قم دست کم 45 میلیارد تومان هزینه در بر دارد.

سید محمد آتش زر در گفت گو با خبرنگار «پرشین خودرو» با بیان این مطلب اظهار داشت: با بهره برداری از مونوریل در شهر قم می‌توان انقلابی در حمل و نقل عمومی استان ایجاد کرد، اتفاقی که در بسیاری از کشورها رخ داده است.

مشکلات این پروژه اما یکی 2 مورد نیست چه آنجا که عبور خط اصلی مونوریل در قم درست از روبه روی حرم مطهر حضرت معصومه(س) باعث مخالفت شدید مسئولان حوزه علمیه قم شده است و همین مساله موجب شده است گرفتاری ها در این پروژه شهری فقط با رفع مساله مالی برطرف نشود.

پروژه مونوریل بدون مطالعه احداث شد

در این رابطه نماینده قم در شورای عالی استان‌ها اعتقاد دارد این پروژه بدون مطالعات اولیه و صرفا به دلایل سیاسی در قم اجرا شده است در صورتی که احداث مونوریل هیچ گونه توجیه حمل و نقلی در قم ندارد.

محمدرضا باقر پناهی در همین رابطه ادامه داد: پروژه مونوریل قم بر روی خطوط ترسیمی مترو در این شهر شکل گرفته است که مشخص است کاری اشتباه است و اصلا هم در طرح جامع شهری قم جایی نداشته است.

منظور باقر پناهی از پروژه ای سیاسی، اصرار شهردار سابق تهران و رییس جمهوری پیشین مبنی بر کارکرد مثبت مونوریل در کشور است.

محمود احمدی نژاد زمانی که شهردار تهران بود پروژه مونوریل را در تهران کلید زد و خیلی فوری پایه های این پل هم در حوالی میدان صادقیه و چند نقطه دیگر پایتخت نصب شد. پس از رفتن احمدی نژاد از شهرداری تهران، محمد باقر قالیباف به مخالفت علنی با این پروژه پرداخت و آن را «غیر کارشناسی» نامید و دستور بر برچیده شدن پایه های مونوریل در تهران داد که کارشناسان این حرکت را به مشابه هدر دادن بیت المال در کشور تعبیر کردند.

احمدی نژاد که اینک رییس جمهور شده بود به خاطر اینکه ثابت کند این پروژه حتما قابل اجراست این بار سراغ شهر قم رفت و با این وعده که مونوریل قم با 19 میلیارد تومان و طی 20 ماه ساخته خواهد شد بودجه ای اختصاصی به همین منظور برای شهرداری قم کنار گذاشت.

به هر جهت شهروندانی که عادت کرده اند در چند سال اخیر به شهرشان از سوی مسئولین توجهی خاص معطوف باشد تا حدی از این پروژه ناامید شده اند. اکنون کمتر از 7 سال از کلنگ زنی این پروژه گذشته است و شهروندان قمی می گویند چشمشان آب نمی خورد این پروژه حالا حالا در قم مسافری را جا به جا کند.

در حالی که مسئولان شهری قم بارها اعلام کرده اند این پروژه حداکثر 2 ساله به بهره برداری می رسد با این تفاسیر به نظر می رسد انقلاب حمل و نقلی در قم باید مزه تاخیر را همچنان بچشد.

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 112 تاريخ : يکشنبه 25 بهمن 1394 ساعت: 2:10

اولین محموله تیوولی به ایران رسید

شاید خودروهای سنگ یانگ در چند سال اخیر چندان مورد توجه قرار نگرفته اند اما ماجرای تیوولی با سایر برادرانش تفاوت دارد و خبرها از فروش خوب این محصول در سری اول حکایت می کند.

به خصوص که این خودرو 90 میلیونی تک خال غیر چینی در بازه قیمتی قرق شده توسط خودروسازان چینی است.

تیوولی-2

موتور 1.6 لیتری و 120 اسب بخاری با ترکیب گیربکس اتوماتیک و شاسی و بدنه با استایل کراس اوور باعث شده که این خودرو به عنوان محصولی متفاوت برای استفاده شهری و جاده ای مورد توجه واقع شود.

حالا اولین سری این محصولات قبل از رسیدن موعد تحویل سری اول خودروهای ثبت نامی به ایران رسیده است و امید است تا با عرضه مناسب، موقعیت این محصول در بازار چینی زده این روزهای کشورمان مستحکم شود.

تیوولی-3

تیوولی-4

تیوولی-5

به اشتراک گذاری

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 246 تاريخ : يکشنبه 25 بهمن 1394 ساعت: 0:18

نگرانی شرکت های وارد کننده از فعالیت مستقیم خودروسازان خارجی در ایران

گروه خودرو: روند نزولی واردات خودرو به کشور آن هم در ماه‌های منتهی به سال جاری از تغییر معادله وارداتی‌ها در بازار خودرو ایران حکایت دارد.هر چند به‌نظر می‌رسد که لغو تحریم‌های بین‌المللی آغازگر عصری جدید در صنعت خودروی کشورمان باشد اما ظاهرا وارداتی‌ها نیز متاثر از برجام، شرایط جدیدی را در بازار خودرو تجربه خواهند کرد. همانطور که گفته شد روند نزولی واردات خودرو در دی‌ماه نیز تکرار شد؛ به‌طوری‌که طبق آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران، در ده‌ماهه امسال نسبت به مدت مشابه واردات کاهش 56 درصدی را به ثبت رساند. در این بین برخی از فعالان و دست‌اندرکاران بازار هر چند رکود حاکم بر اقتصاد کشور را دلیل قاطعی بر افت تقاضا در بازار داخلی‌ها و خارجی‌ها عنوان می‌کنند، اما به‌نظر می‌رسد که بازار وارداتی‌ها با لغو تحریم‌ها در انتظار شرایط جدیدی است که به اعتقاد برخی از کارشناسان کاهش 56 درصدی نشانه واضحی در راستای همان انتظارات شکل گرفته است.

یکی از تغییراتی که به‌طور حتم پس از برجام در حوزه وارداتی‌ها صورت خواهد گرفت، گرایش شرکت‌های مادر برای حضور مستقیم در ایران است .با تشدید تحریم‌های بین‌المللی بسیاری از شرکت‌های خودروساز به‌خصوص خودروسازان کره‌ای و ژاپنی در صف اول قطع ارتباط مستقیم با ایران قرار گرفتند و این در حالی است که شرکت‌های نمایندگی در کشورمان با لحاظ عدم امکان واردات خودرو از شرکت‌های مادر به‌طور واسطه‌ای اقدام به تامین خودروهای نمایندگی خود کردند.

براین اساس تشدید تحریم‌ها منجر به اوج گیری واردات خودرو از کشورهای همسایه به‌خصوص امارات متحده عربی شد و شرکت‌های مادر دیگر نقشی در صادرات خودرو به ایران نداشتند. از سوی دیگر به رغم مقررات سختگیرانه واردات خودرو به کشور که از جمله ملزومات آن خدمات پس از فروش است شرکت‌های دیگری نیز با چراغ سبز دولت و تنها با کارت بازرگانی اقدام به واردات بی‌رویه خودرو به کشور کردند. هر چند توجیه دولت برای این اقدام، قرار گرفتن در شرایط تحریم بود اما واردات بی‌ضابطه منجر به آشفتگی در بازار وارداتی‌ها طی سه سال گذشته شد. حال در شرایطی قرار داریم که شرکت‌های مادر با توافق هسته‌ای و به‌دنبال آن لغو تحریم‌ها برای حضور مستقیم در ایران اعلام آمادگی کرده‌اند؛ به‌طوری‌که روز گذشته پایگاه خبری «کوریا هرالد» کره به نقل از جئونگ جین‌هانگ، مدیرعامل هیوندای موتور از هدفگذاری ‌این شرکت برای صادرات 60 هزار خودرو به ایران در سال 2016 خبر داده است.

واردات خودرو

صادرات این شرکت به ایران در سال 2012 در پی تشدید تحریم‌های هسته‌ای علیه تهران متوقف شد. اما این شرکت در پی حضوری مستمر و جدی در ایران است. حال این سوال مطرح است که خبر حضور شرکت‌های مادر به ایران چگونه می‌تواند منجر به کاهش واردات خودرو به کشور شود؟ در این زمینه یک دست‌اندرکار بازار وارداتی‌ها عنوان می‌کند که شرکت‌هایی که هم اکنون در قالب نمایندگی‌ها در ایران مشغول به‌کارند و مجوز فعالیت خود را از وزارت صنعت و معدن و تجارت نیز اخذ کردند نگران عدم احراز صلاحیت خود از سوی شرکت‌های مادر هستند.

وی ادامه می‌دهد که این شرکت‌های به ظاهر نماینده، تمایل ندارند با واردات بیشتر، ریسک حضور خود در ایران را افزایش دهند، اما فعالیت مستقیم شرکت‌های مادر به چه دلیل برای شرکت‌های غیر‌رسمی نگران‌کننده است؟ در این زمینه این کارشناس بازار عنوان می‌کند که با حضور شرکت‌های مادر، فروش و خدمات پس از فروش مستقیم زیر نظر شرکت مادر قرار می‌گیرد و حتی قیمت‌ها نیز با نظارت این شرکت‌ها صورت می‌گیرد بنابراین آنها نمی توانند به اختیار خود در این حوزه‌ها ورود پیدا کنند؛ بنابراین به‌نظر می‌رسد که تا حضور مستقیم شرکت‌های قدرتمند ژاپنی و کره‌ای و حتی برخی شرکت‌های مادر اروپایی در ایران، بازار وارداتی‌ها همچنان بلاتکلیف باشد و حتی روند نزولی را طی کند. اما دلیل دیگری که برای روند کاهشی واردات به‌خصوص از تابستان امسال عنوان می‌شود الزام به ارائه خدمات پس از فروش در مقررات واردات وزارت صنعت و معدن و تجارت از تابستان 94 است. این مقررات منجر به حذف وارد‌کنندگانی شد که با کارت بازرگانی اقدام به واردات خودرو می‌کردند.

بنابر آمارهای رسمی سال گذشته 80 درصد واردات در اختیار وارد‌کنندگانی بود که تنها با کارت بازرگانی اقدام به واردات خودرو می‌کردند. اعمال مقررات جدید به‌طور تدریجی منجر به حذف آنها شد. اما لغو تحریم‌ها و تمایل شرکت‌های مادر برای حضور مستقیم در ایران منجر به اعمال سخت‌گیری‌‌هایی از سوی سازمان ملی استاندارد برای استانداردهای تدوین شده از سوی این سازمان بود؛ به‌طوری‌که اعمال مقررات نصب چراغ مه‌شکن و همچنین استاندارد سوخت منجر به عدم‌ترخیص خودروهایی شد که فاقد استانداردهای مذکور بودند. بر این اساس کارشناسان عنوان می‌کنند که مقررات سختگیرانه سازمان ملی استاندارد خود از موضوعات کاهش واردات خودرو به کشور است.

واردات خودرو-1

کاهش 56 درصدی واردات

براساس آمار گمرک تا پایان دی‌ماه سال جاری تعداد 35 هزار دستگاه انواع خودروی سواری وارد کشور شده است که این میزان، نشان‌دهنده کاهش 56 درصدی واردات خودرو نسبت به مدت مشابه سال گذشته است. موضوع جالب توجه در این میان آن است که عمده واردات خودرو از امارات‌متحده عربی صورت گرفته است و براین اساس برندهای هیوندایی، کیا و تویوتا به ترتیب بیشترین حجم واردات در 10 ماهه سال جاری را به خود اختصاص داده‌‌اند.

براساس آمار گمرک هیوندایی با ورود 13 هزار و 81 دستگاه خودرو توانسته رتبه اول واردات را به خود اختصاص دهد. این برند توانسته 37 درصد از سهم بازار را از آن خود کند. محصولات این شرکت همچنین در 10 ماه سال گذشته توانسته بود با سهم 49 درصدی رتبه اول واردات را به خود اختصاص دهد. هرچند هیوندایی همچنان در مقام اول واردات خودرو قرار دارد، اما میزان واردات آن نسبت به مدت مشابه سال گذشته افت 64 درصدی را تجربه کرده است. از سوی دیگر برند کیا با واردات 6هزار و 71 دستگاه خودرو در 10 ماهه امسال توانسته رتبه دوم را به خود اختصاص دهد. بر این اساس، این برند سهم 19درصدی از بازار خودروهای وارداتی ایران را از آن خود کرده است. مقایسه آمار واردات این خودرو با 10 ماه سال گذشته اما نشان از آن دارد که کیا توانسته گوی سبقت را از رقبای خود برباید؛ زیرا در سال گذشته این برند جزو رتبه اول تا سوم نبود. رتبه سوم بیشترین حجم واردات خودرو در 10 ماهه سال جاری نیز به برند تویوتا تعلق می‌گیرد که توانسته با واردات 4 هزار و 815 دستگاه خودرو سهم 14 درصدی بازار را از آن خود کند.

به اشتراک گذاری

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 112 تاريخ : شنبه 24 بهمن 1394 ساعت: 5:50

سورن توربو در قیاس با سورن EF7

آزمایش 15 روزه جدیدترین محصول ایران خودرو در بازار

وقتی به سابقه صنعت خودرو ایران نگاه می کنیم، به این نکته می رسیم که سال ها بود ایرانیان به دنبال خودرو ملی می گشتند و در هر کمپانی خودروساز ایرانی، تعدادی مهندس روی این پروژه کار می کردند. گذشت تا اینکه ایران خودرو نام خود را به عنوان اولین خودروساز ملی در ایران ثبت کرد. از همان زمان انتقادها آغاز شد که بازنگری بر روی پلتفرم پژو ۴۰۵ را نمی توان دست آوردی در حد نام خودرو ملی دانست. با توجه به اینکه، مشخصات فنی سمند و پژو ۴۰۵ هم مشابهت دارند. برخی کارشناسان صنعت خودرو که در گذشته سِمَتی در آن داشتند، به این مسئله اشاره می کنند که طراحی پلتفرم برای خودرو ملی صرفه اقتصادی ندارد و سمند هم توقع ما را بر آورده نکرده است.
سال ۸۵ بود که ایران خودرو از نسل دیگر سمند، یعنی سورن رونمایی کرد. سورن حکم یک خودرو جدید را داشت، ولی تنها در طراحی چراغ ها و سپر با سمند متفاوت بود و نمی شد فرقی بین این دو خودرو گذاشت. بعدها قلم طراحان ایرانخودرو بیشتر چرخید و دستی هم به سر و گوش داخل سورن کشیدند که حداقل تفاوت اسمی بیشتر احساس شود. اوج خلاقیت خودروی ملی ایران، به دنا ختم می شود. خودرویی که در سال ۱۳۹۱ معرفی شد و دو سال بعد به بازار راه پیدا کرد. این بار تغییرات اساسی تر بود. ولی باز می دیدیم که پلتفرم، شیشه ها، دربها، سقف و ستون هم برای همان سمند دهه ۸۰ است و تغییر نکرده. با آمدن دنا دیدیم که بازار هیجان خاصی را از خود نشان داد و قیمت دنا را تا ۵۰ میلیون تومان هم بالا برد. این روزها دنا تا سقف ۴۵ میلیون تومان در بازار معامله می شود و خریداران آن، تعداد نمایندگی و کیفیت بیشتر دنا را برتری نسبت به خودروهای چینی هم قیمت می دانند.سمند سورن توربو-1
در این مدت که طراحان ایران خودرو در حال تلاش برای بدنه بودند و سعی می کردند خودرویی قدیمی را جدید جلوه دهند، آن طرفتر واحد فنی در حال بررسی روی موتورهای جدید بود. منظور از موتورهای جدید در سال های اول، هر آنچه که پژو به ایران می فرستاد بود. ولی با گذشت چند سال، بالاخره EF7 که موتور ۱٫۷ لیتری و ۱۱۴ اسب بخاری بود معرفی شد و به عنوان موتوری با قابلیت پایه گاز سوز روی نمونه های مختلف سمند نصب شد. اوایل ایراداتی از این موتور گرفته می شد و خدمات نه چندان جالب در مقابل مهندسی به نسبت جدید خودرو باعث می شد که خیلی ها از خرید خودرویی با موتور EF7 دوری کنند. با گذشت مدت کوتاهی و رفع اکثر نواقص شاهد بودیم که بازار نسبت به این موتور کم مصرف واکنش خوب نشان داد و کم کم فروش سمندهای EF7 بهبود پیدا کرد.
یاد دارم که وقتی قرار بود دنا به بازار معرفی شود، اعلام شد با چند موتور مختلف به بازار عرضه می شود. یک موتور که همین EF7 فعلی است که روی خودرو نصب است. یک موتور هم ۱۹۰۲ سی سی حجم داشت که امروز روی پارس های ELX جدید نصب می شود.

موتور سوم هم با عنوان توربو یا پرخوران معرفی می شود. ولی هرگز این بحث ادامه پیدا نکرد که بالاخره این موتور توربو چه هست؟ روز شنبه، هفدهم بهمن ۱۳۹۴ بالاخره معلوم شد که منظور ایران خودرو از موتور توربو چه بوده است.

این موتور ۱٫۷ لیتر حجم دارد و بر مبنا EF7 طراحی شده است. با تغییراتی که هر شرکتی برای توربو کردن موتورهای خود استفاده می کند، مثل تغییر قطر قطعات داخلی، تغییر دریچه ها و دهنه های ورودی و خروجی، تغییر دبی و کانال کشی و… در موتور EF7 اتفاق افتاده و با نصب کیت توربو، قدرت این موتور در حالت استاندارد به ۱۵۵ اسب بخار و گشتاور ۲۱۵ نیوتون متری رسیده است. به گفته یکی از مهندسان ایران خودرو، توان تولید این موتور توربو تا ۱۷۵ اسب بخار هم است.

سمند سورن توربو-1

ولی بخاطر مسائل ایمنی و استهلاکی، سیستم توربو محدود شده است و تا دورهای قبل ۵۵۰۰rpm کار می کند. علاوه بر موتور سیستم گیربکس هم بازنگری شده و ضرایب دنده تا حدی ملموس تغییر کرده است. این تغییر ضرایب باعث شده تا در حین رانندگی، استفاده بهینه ای از سیستم توربو داشته باشید و لذت رانندی بیشتری را احساس کنید.
این موتور ۱۵۵ اسب بخاری روی سورن نصب می شود. خودرویی که سال ۱۳۸۵ رونمایی شده است، در سال ۱۳۹۴ با موتور جدیدی به بازار معرفی می شود. نمی دانیم چرا ایرانخودرو این تغییر را روی دنا اعمال نکرد که خودرویی به روزتر به حساب می آید! سورن توربو از نظر ظاهری تفاوتی با سورن های دیگر ندارد. تنها یک لوگو توربو است که روی گلگیر جلو سمت راننده نصب شده است.

شاید بهتر بود که ایران خودرو این دستاورد خود را با نماد بهتری در اولین محصول توربو خود نمایش می داد. شاید یک خط کشی ملایم یا تغییر در رنگ قطعاتی مثل جلو پنجره، آینه و یا نصب قطعه ای مثل رکاب اسپرت، باعث می شد تا این خودرو کمی جدید به نظر برسد و حداقل در خیابان تفاوت آن ها برای ماشین بازها در نگاه اول مشهود شود. البته اگر کاپوت را بالا بزنید، کاور توربو روی موتور را مشاهده می کنید.

دوهفته آزمایش سورن توربو
قبل از اینکه سورن توربو به طور رسمی معرفی شود، شرایطی فراهم شد که تستی از یکی از ۲۶۰ دستگاه تولید اولیه این خودرو را داشته باشیم. تست و آزمایشی که کوتاه نبود و دو هفته طول کشید. احتمالا این زمان برای بررسی یک خودرو در ایران کافی و معقول باشد و به توان به نکاتی در مورد خودرو رسید. اولین مسئله که واقعا در سورن توربو مورد بررسی ما دلچسب نبود، عدم تغییر در طراحی خودرو بود که هیچ تفاوتی را بین توربو و بقیه سورن ها پیدا نمی کردید. شاید اگر این مسئله با نکات فوق جلوه داده می شد، این خودرو در ظاهر جذاب تر دیده می شد.
سورن EF7-1

وقتی پشت سورن توربو می نشینید و استارت می زنید، قرار نیست اتفاق خاصی بی افتند. زیرا در اصل یک موتور EF7 را روشن کرده اید. خودروی مورد بررسی ما هفت هزار کیلومتر راه رفته بود و همین مسئله نشان می داد که احتمالا در این دوره های تست مختلف آب بندی شده است.

وقتی دنده را در حالت یک قرار می دهید، به نرمی جا می رود و راحت می توانید حرکت کنید. ریگلاژ کلاچ تا حد قابل قبولی خوب انجام شده و زیاد خسته کننده نیست. وقتی به دور موتور ۱۶۰۰rpm می رسید، کمی احساس می شود که قرار است اتفاقی بیافتد و صدای سوت خفیفی شنیده می شود.

برای اینکه مطمئن شوید، پا را تا ته روی گاز می گذارید می بینید که این دور موتور ۲۰۰۰ تا ۲۳۰۰ است که سوت اصلی اوج فعالیت توربو را می زند و به طور ناگهانی قدرت خودرو افزایش پیدا می کند و به صندلی می چسباندتان.

این تغییر ناگهانی قدرت و اعمال بیش از حد گاز باعث می شود تا گشتاوری خروجی جدید فرمان را در بعضی مواقع بازی دهد که به احتیاط بیشتری در حین رانندگی اسپرت احتیاج دارید.

به لطف ضریب دنده های خوب که اصلاح شده است، موتور خودرو خوب خود را نشان می دهد و دنده ها راحت تر اعمال نیرو را به چرخ ها انجام می دهند. مسئله ی ناراحت کننده در این خودرو این است که بعد از دور موتور ۲۰۰۰، سرعت پیمایش عقربه دور سنج بالا می رود و تا به ۵۵۰۰ می رسد، توربو از مدار خارج شده و به مرز کات آف می رسید.

این مسئله باعث می شود که در حین شتابگیری کمی سرعت تعویض دنده را بالا ببرید و تازه در اوج لذت رانندگی با توربو، باید از اوج هیجان خود کم کنید و دوباره از اول تعویض دنده کنید.

با کمی رانندگی پر شتاب متوجه می شوید که کات آف در ۵۵۰۰ دور، بدون دلیل نیست. شرکت ایران خودرو تغییر مشهودی را بر روی جلوبندی و سیستم ترمز و پایداری خودرو انجام نداده است.

برای همین احتمال دارد با خودرویی که به راحتی ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت می رود، در سرعت ها و شتابگیری های بالا به مشکل بخورید. طبق اعلام شرکت شتاب صفر تا صد این خودرو در محدود ۱۰ ثانیه است.

در تست هایی که ما در تهران با بنزین سوپر انجام دادیم، با پنج سرنشین در هوای بارانی عدد ۱۰٫۷ ثانیه را ثبت کردیم که نمی توان آن را شتابگیری اصولی نامید. ولی در هوای صاف و زمین خشک و یک راننده با بنزین سوپر، این شتابگیری را در ۹ ثانیه می توان رکورد زد که واقعا عدد جذاب و خوبی به حساب می آید.
در هفته اول تست ها و رانندگی با سورن توربو، خودرو را در جاده های مختلف و شرایط متفاوت آب و هوایی و ترافیکی بررسی کردیم. در برخی جاده ها فشارهای نامتعارفی به خودرو آوردیم و گاهی در ترافیک هم فشارهای ناگهانی به سیستم توربو وارد می کردیم.

نکته جالب این بود که مصرف سوخت خودرو در این فشارهای غیر طبیعی، بعد از محاسبه ما ۱۰٫۵ لیتر به ازای هر صد کیلومتر بدست آمد. در تست های بعدی که فشار به خودرو را کاهش دادیم، شاهد بودیم که مصرف سوخت ترکیبی در محدوده ۷٫۱ تا ۷٫۵ لیتر متغیر است. با توجه به ارقام بدست آمده می توان پیش بینی کرد که این خودرو در شرایط رانندگی عادی مصرف سوخت معقولی دارد.

طبق اعلام شرکت ایران خودرو هم حدود ۱۳ در صد از میزان آلاینده های خروجی سورن کاهش پیدا کرده است. در بررسی های انجام شده طی ۱۵ روز، به این نتیجه تجربی رسیدیم که بنزین سوپر باعث عملکرد بهتر موتور می شود. هرچند که بنزین سوپر هم داستان دراز خود را دارد.
سورن توربو-33

اگر تجربه ای از سورن EF7 با قدرت ۱۱۴ اسب بخار داشته باشید، نسخه توربو برایتان هیجان انگیز و چالاک به حساب می آید. این مسئله تا حد زیادی درست است. زیرا دیگر لازم نیست به خاطر هر سربالایی دنده معکوس بکشید و با ظرفیت تکمیل، در مقام راننده احساس تنبلی را در خودرو بکنید. ولی اگر تجربه ای از خودروهای مثل سورن و دنا نداشته باشید، شاید سورن توربو آنقدر احساس اسپرت بودن را به شما ندهد. زیرا در دور موتور زیر ۵۵۰۰rpm کات آف اتفاق می افتد که شاید از نظر ماشین بازها زود باشد.

ولی باید یادمان باشد که همین توربو باعث شده تا سورن توربو چالاک تر از محصولات دیگر ایران خودرو و شاید تولیدات داخلی باشد. در بررسی انجام شده، سورن توربو با اختلاف زیادی از نسخه ELX جلو می افتد و در بدو حرکت MG6 توربو ۱۶۰ اسب بخاری را پشت سر گذاشته و در سرعت های بین ۷۰ تا ۱۴۰ پا به پای ام جی ۶ حرکت می کند که با توجه به خودرویی تولید ملی قابل قبول است.
ایران خودرو تولید موتور توربو را امری افتخار آمیز می داند. زیرا تلاش مهندسانش است که به نتیجه رسیده و تا حد زیادی به دانش روز جهانی در خصوص موتورهایی با تنفس مصنوعی دست پیدا کرد که ما هم از همین جا تبریک می گوییم. ولی شاید جای سوال باشد که چرا این موتور روی دنا که محبوبتر است نصب نشد.

سورن خودرویی است با عمر حدودی ۱۰ سال که تازه به موتور توربو مجهز شده است. این در حالی است که تنها بخش دینامیک و فنی خودرو تقویت شده است و ارتقایی عامه پسند در سورن توربو اتفاق نیافتاده است.

مثلا خبری از صندلی برقی با حالت های بیشتر نیست یا سیستم پایداری الکتریکی و کیسه هوای هوای جانبی روی خودرو نصب نشده است. نکته عجیبتر این است که سورن توربو از داشبوردی بهره مند است که جدید نیست و از نظر طراحی و کارایی، داشبورد سورن ELX بهتر ظاهر شده است. به هر حال انتظار می رود که یک خودرو از همه جهت کامل به سبد محصولات ایران خودرو در بحث تولیدات ملی بپیوندد.

سورن توربو-2
پاسخ مسئول پروژه موتور توربو، به نتیجه تست های اختصاصی
بعد از رونمایی از خط تولید سورن توربو، کیوان وزیری، قائم مقام معاون توسعه محصولات جدید ایران خودرو در جمع خبرنگاران حاضر شد و به عنوان مسئول پروژه موتور توربو شارژ به سوالاتی پاسخ داد. خبرنگار روزنامه دنیای خودرو با توجه به تست های انجام شده اختصاصی این نشریه از سورن توربو، به نکاتی در خصوص داشبورد قدیمی و سیستم ترمز نه چندان قوی اشاره کرد. وزیری در پاسخ به این نظرات و سوالات گفت: موتور توربو به تنهایی طراحی نشده است و در کنار آن مسئله های دینامیک سورن برای آن در نظر گرفته شده است.

وقتی می گوییم که دینامیک خودرو از موتور و گیربکس گرفته تا مسائل دیگر همسان سازی شده است، بدین منظور بوده که سیستم ترمز هم در این خودرو به نسبت لازم تقویت شده است. این خودرو در تست های معتبر قرار گرفته و از طرف ناظرین اروپایی نمره قبولی را اخذ کرده است. در مورد داشبورد هم باید گفت که تمام امکانات حتی سیستم تهویه اتوماتیک هم روی خودرو نصب است. امیدواریم در سال آینده سورن توربو را طرح داشبورد جدید تولید کنیم.
نکته جالب
با اینکه چند وقتی است از موتور توربو رونمایی شده است، ولی هنوز در مورد اطلاعات فنی این خودرو سوالاتی و ابهاماتی وجود دارد. زیرا قدرت خروجی این موتور ۱۵۰، ۱۵۵ و گاهی ۱۴۸ اسب بخار اعلام می شود که خود کمی جای سوال دارد.
گروه مستند اسب بخار و روزنامه دنیای خودرو
حسین دلاور- محمد مهدی تفضلی

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 134 تاريخ : شنبه 24 بهمن 1394 ساعت: 5:50

بازدید از کارخانجات “هیوندای”، معجزه نظم و تفکر کره ای  

دیجیاتو – پویا بهرامی: روز تست محصول جدید هیوندای در کره جنوبی سر رسیده بود. منظورم مدل توسان این شرکت است.

پس از تست خودرو مورد نظر، ما را به شهر اولسان مقر اصلی هیوندای دعوت کردند و پس از دیدن شهر نزدیک بود مغز من از شدت عظمت آن منفجر شود.

HY-1

اینجا یک شهر با جمعیت 1.1 میلیون نفر است و اندازه آن در حدود شهر کرج خودمان است. این شهر مرکز عظیم ترین کارخانه خودروسازی و عظیم ترین کارخانه کشتی سازی است که من به عمر خود دیده ام و همه اینها متعلق به شرکت هیوندای است.

هیوندای شهر بسیار بزرگی را در جنوب شرقی کشور کره جنوبی بنا کرده است. و بیش از 600 هزار نفر در این شهر زندگی می کنند.

HY-9

هیوندایی برای بیش از 200 هزار نفر خانه درست کرده است و این رقم جدای از استان اولسان است.

به همراه این خانه ها شما خدماتی از قبیل مدرسه، بیمارستان، سینما و…را دریافت خواهید کرد و اگر کارگر مجردی باشید، با پرداخت تنها 50 دلار در ماه. می توانید یک خانه در اینجا کرایه کنید.

HY-2

فقط این را به شما بگوییم که پیرمردهای دوچرخه سوار در سرتاسر شهر وجود دارند که وظیفه شان تنها دور کردن افراد عادی از بخش های عظیم صنعتی، همچون جرثقیلی که بیش از 800 تون بار را جابه جا می کند است.

و این افراد به صورت متوسط سالیانه 60 هزار دلار آمریکا حقوق دریافت می کنند.

میزان متوسط حقوق پرداختی در حدود 50 هزار دلار است. شما در اینجا شهری را برپا کرده اید. یعنی همه فروشگاه ها و اجناسشان برای شما است.

HY-8

پس از پرداخت پول به کارمندان…کارمندان سرازیر در شهر می شوند و شروع به خرید می کنند و دوباره پول ها به حساب شما باز می گردد.

با این کار همه طرف های معامله راضی به نظر می رسند. هیوندای جز معدود شرکتی هایی است که سنگ آهن را به کارخانه می آورد و در سمت دیگری از کشور یک خودرو به شما تحویل می دهد.

یعنی همه چیز از صفرتاصد ماجرا در این مکان اتفاق می افتد.

اگر بخواهییم به جزییات شهر های بزرگ کره جنوبی همچون سول بپردازیم باید گفت که خودرهای بسیار زیادی در خیابان ها حضور دارند.

HY-3

در حدود 41 درصد از همه خودروهای جدیدی که سال قبل وارد خیابان شده اند، برند هیوندایی را بر پیشانی خود دارند.

جمعیت 25 میلیونی شهر و نبود هرگونه دوچرخه سواری، برخلاف سال های قبل، نشان دهنده این است که قدرت خرید در این کشور بسیار بیشتر شده است.

سئول شهر دوستانه ای است، وای فای مجانی در مکان های مختلف شهر به صورت عجیبی سریع است.

کره ای ها بیشتر خودروهای سدان شهری را می پسندند. رانندگی در این شهر قاطعانه صورت می پذیرد گرچه همیشه ملاحظه در رفتار همه رانندگان وجود دارد.

دود دیده شده در شهر تنها به دلیل حضور بالای خودروها نیست، بلکه این آلودگی از سمت کشور چین در سرتاسر دریای زرد پخش می شود و به این جا می رسد.

در شهر دانگجن تاسیسات بخش تولید فولاد هیوندای وجود دارد که باز هم در نوع خود بزرگ ترین در جهان به شمار می آید.

وقتی شما به شهر می آیید با یک چشم انداز آخرالزمانی رو به رو خواهید شد.

HY-4

دودکش های سیاه، ساختمان های سیاه، کارمندان فضول و…اینجا نیروگاه تولید برقی به اندازه 800 مگا وات دارد.

همچنین استفاده از قطار برای جا به جایی بسیار رایج است.

اگر به ایستگاه راه آهن دقت کنید. هیچ گونه زنگ زدگی و علف هرزی دیده نمی شود.

در دیگرجای این شهر، کارخانه سیمان سازی هیوندای خودنمایی می کند.

پس از ترک شهر دانگجن، عازم مسیرهای کوهستانی می شویم. در واقع اکثر بخش های این شبه جزیره بسیار بزرگ کوهستانی به شمار می آید.

HY-10

برای توصیف این جاده ها تنها به ذکر این نکات بسنده می کنم. جاده های تمیز با سطح صاف، اما نه چندان پهن، با چشم اندازهای زیبا که می تواند میعادگاهی برای حضور خودروهای اسپرت باشد.

واقعا حیف که خودروی زیرپای ما یک هیوندای توسان است و هیوندای راه زیادی تا ساخت خودروهای اسپرت با عملکرد بالا پیش روی خود دارد.

HY-5

موسس شرکت هیوندای شخصی به نام چانگ جو یونگ است.

او در سال 2001 فوت کرده است و شرکت به چندین شاخه تبدیل می شود. اما برادران و پسران او شروع به نوسازی و بازسازی شرکت می کنند.

در واقع این خانوداه جز کسانی به شمار می روند که پس از جنگ کره در دهه 50 میلادی که از این کشور به عنوان یکی از فقیرترین کشورهای جهان نام برده می شد، نقش اساسی در بازسازی کشور داشته اند.

اکثر جاده ها و خودروهایی که در کشور کره جنوبی مشاهده می کنید، ساخت مجموعه کمپانی های هیوندای است.

HY-11

جو یونگ یک گفته معروف دارد و می گوید: تنها تفاوت ساخت آسمان خراش و کشتی در این است که یکی از آن ها نیرو محرکه می خواهد و دیگری نه.

کارخانه خودروسازی هیوندای با ساخت بیش از 1.5 میلیون خودرو در سال، بزرگ ترین واحد متمرکز تولید خودرو در سرتاسر کره خاکی است.

این بخش دارای 36 هزار کارمند است (مقایسه شود با 55 هزار کارمند ایران خودرو) زمانی که ورق های فولادی که در دانگجن ساخته می شود را در اینجا مشاهده کردم که در حال وارد شدن به بخش پرس کاری است، متوجه یک سری ارقام گیج کننده دیگر هم شدم.

HY-6

هر 10 ثانیه یک خودرو در این ابر کمپانی تولید می شود.

در هر روز 5000 هزار خودرو بر روی کشتی های باربری قرار داده می شود.

تیم رانندگان حرفه ای هیوندای پس از تولید هر محصول. انقدر سرعت عمل بالایی در تست های نهایی دارند. که قطعا فیش حقوقی 6 رقمی حقشان است.

اگر می خواهید از اعداد کشتی سازی هیوندای برایتان بگویم، اول یک نفس عمیق بکشید.

63 هزار کارمند، در 10 اسکله خشک در حال ساخت 20 کشتی غول پیکر هستند.

در این کارخانه بیش از 3.2 میلیون تن فولاد مصرف می شود. هیوندای 15 درصد بازار کشتی های غول پیکر را در اختیار دارد و مسئولیت تامین 35 درصد بازار موتورهای دریایی را هم به دوش می کشد.

HY-7

من اینجا بزرگ ترین کشتی کانتینری جهان را دیدم که در حال ساخت بود. این ابر سازه طولی  بیش از یک چهارم مایل یا 400 متر داشت.

در هر صورت کسب و کار در کره جنوبی تنها به بخش صنعت های عظیم آن محدود نمی شود.

اگر شما به شرکت هایی چون سامسونگ و ال جی نگاهی بیاندازید، متوجه خواهید شد که جهان امروزی بدون حضور کره جنوبی چیزهای بسیاری را کم خواهد داشت.

با تمام این توضیحات، کشور کره جنوبی خود را یک کشور در حال توسعه می بیند و این بدان معنا است که آن ها هرگز و در هیچ مقطع زمانی دست از رشد و پیشرفت نمی کشند و این یکی از رموز موفقیت آن ها است.

یک عبارت مشهور در کره وجود دارد: پالی-پالی.این عبارت بدین معناست که عجله کن.

این عبارت در روح و ذات همه کره ای ها رخنه کرده است.

HY-12

کره ای ها به نسبت ژاپنی ها برخورد دوستانه تری دارند و حتی می توان گفت شادتر هم هستند، اما در زمان کار، به قدری جدی و با دقت عمل می کنند. که به شخصه در کمتر کشوری در جهان شاهد آن بوده ام.

برای یک هزار سال، کره محلی برای جدال دو کشور چین و ژاپن بوده است، اما کره ای ها با جنگیدن مداوم، توانستند استقلال کشور خود را بدست بگیرند

هرچند که بخش شمالی این کشور به طور کامل با بقیه دنیا قطع رابطه کرده است، اما هیوندای توسان جدید تنها یک گام در امتداد جاده ای است که کره ای ها در پیش دارند.

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 109 تاريخ : جمعه 23 بهمن 1394 ساعت: 3:09

عملکرد فوق العاده موتور 6 سیلندر جدید ب ام و
موتور N55 شرکت BMW در نوع خود پیشرانه‌ای افسانه‌ای تلقی می‌شد، همچنین این موتور یکی از بهترین موتورهای احتراقی موجود در بازار بود. N55 یک پیشرانه قدرتمند و خوش‌صدا بود. در واقع تمام چیزهایی که هرکسی از یک موتور شش سیلندر انتظار دارد را می‌توانست برآورده کند. ولی مانند هر محصولی، زمان بازنشستگی موتور N55 کم‌کم فرا رسیده و ممکن است به‌طور کامل به فراموشی سپرده شود.

ب ام و 6 سیلندر-1

مانند N55، موتور B58 نیز یک موتور 3 لیتری است (که به‌طور دقیق 2.998 لیتر می‌باشد) و از یک توربوشارژر دوقلو استفاده می‌کند. البته موتور B58 از افزایش 6 درصدی در سایز پره‌های توربوشارژر و 10 درصدی در قطر پره‌های کمپرسور بهره می‌برد که نتیجه آن افزایش 20 درصدی فشار تقویتی ورودی موتور احتراقی است. این موتور از تکنولوژی‌های مشابه N55 استفاده کرده است به طور مثال تزریق مستقیم سوخت، سیستم الکترونیکی سوپاپ و تایمینگ مجزای میل‌سوپاپ‌ها. موتور جدید 20 اسب بخار قدرت و 41 نیوتن متر گشتاور بیشتری نسبت به موتور N55 تولید می‌کند. این پیشرانه در مدل 340i باعث شتاب صفر تا 96 در 4.6 ثانیه می‌شود.

در موتور B58 بلوک سیلندر و سرسیلندر به طور کامل بازطراحی شده به‌طوری‌که به طول محفظه احتراق 5 میلی‌متر و به قطر پیستون 2 میلی‌متر افزوده شده است که تمامی این موارد به افزایش نسبت تراکم می‌انجامد.

BMW 340i Limousine

BMW 340i Limousine

شرکت ب‌ام‌و بر روی سیستم مدیریت حرارت در B58 تلاش فراوان کرده است. این موتور از مخلوط آب با هوا به‌عنوان خنک‌کننده در هوای ورودی استفاده می‌کند که موجب تغییر در حجم هوای ورودی می‌شود و تأثیر دوچندانی بر بهبود عملکرد موتور احتراقی، در عین مدیریت دمای ورودی، دارد. در این موتور از فناوری پیشرفته دیگری استفاده شده است که سیستم کپسوله کردن هوای درون موتور نام دارد. این سیستم اجازه می‌دهد تا موتور قسمت اعظمی از گرمای خود را در 36 ساعت آینده حفظ کند تا به کاهش آلایندگی، خوردگی و سایش در موتور در حین استارت کمک کند. این فناوری به طور ویژه در مناطقی که هوای سردی در آنجا قالب است بسیار کارآمد ارزیابی می‌شود.

ب ام و 6 سیلندر-4

موتور B58 با ابزارهای متفاوتی برای بهبود مصرف سوخت سر و کار دارد که شامل ترمزهای بازیاب انرژی، سیستم خاموش/ روشن شدن موتور و Coasting، پمپ روغن الکترونیکی برای پمپ مواد خنک‌کننده و سیستم فرمان الکترومکانیکی است. سیستم فرمان الکترومکانیکی در زمانی که خودرو در حال حرکت بر روی خط مستقیم است از انرژی الکتریکی استفاده نمی‌کند و این عمل موجب کمتر شدن دخالت انرژی الکتریکی برای کمک به سیستم فرمان می‌شود. مصرف سوخت این موتور 9.4 لیتر در هر 100 کیلومتر گزارش شده است. این موتور قرار است بر روی خودروهای سری پنج سال 2017 تعبیه شود.

منبع : پدال

  کانال خبری ، صرفاً بر روی نسخه بروز شده تلگرام کار می کند،می توانید با استفاده از لینک های زیر تلگرام خود را آپدیت کنید.

تلگرام نسخه دسکتاپ (ویندوز):
https://tdesktop.com/win

محتوای مجله دنده 6 با مطالب درج شده در وب سایت متفاوت بوده و برخی اخبار کوتاه و جالب از چهار گوشه صنعت خودروسازی را شامل می شود.

از این که با شما هستیم، خوشحالیم.

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 110 تاريخ : جمعه 23 بهمن 1394 ساعت: 3:09

از محبوبیت سانتافه تا شکست سوناتا؛ ادامه پیشتازی خودروسازان آسیایی در آمار واردات خودرو به ایران

، در این بخش مروری کوتاه بر این گزارش خواهیم داشت.

***

به نقل از عصر خودرو، بازار خودروهای وارداتی در حالی دی‌ماه را پشت سر گذاشت که درمجموع با واردات 35هزار دستگاه انواع خودروی سواری (شامل خودروهای شاسی‌بلند و کراس اوور) در 10 ماهه سال 1394، افت 56درصدی را نسبت به مدت مشابه سال پیش تجربه کرد.
بر اساس گزارش بخش مطالعات بازار خودرو امروز، در دی‌ماه شاهد واردات 5637 دستگاه انواع خودرو سواری بوده‌ایم و به این ترتیب پس از خرداد، بیشترین حجم واردات خودرو در سال 94 در این ماه روی داده است و در مقایسه با ماه پیش از آن نیز شاهد رشد قابل‌توجه 54درصدی هستیم هرچند درمجموع آمار واردات 10ماهه، کاهش بیش از 50درصدی نسبت به مدت سال پیش به چشم می‌خورد و به این ترتیب و باوجود افزایش شمار خودروهای وارداتی در دی‌ماه، رسیدن به سقف واردات سال پیش بسیار دور از دسترس است.
برترین‌های بازار
مدت‌ها است کره‌ای‌ها حاکم بازار خودروهای وارداتی ایران هستند و تا پایان دی‌ماه نیز توانسته‌اند این روند موفقیت را حفظ کنند و با توجه به اختلاف قابل‌توجهی که با رقبا دارند بعید است این عنوان را حتی در سال آینده نیز از دست بدهند.
بیشترین حجم واردات در  10 ماهه نخست سال جاری متعلق به خودروهای هیوندای است. بر اساس آمار، درمجموع 13.081 دستگاه انواع خودرو خای برند هیوندای وارد کشور شده است که به این ترتیب خودروهای این برند سهمی بیش از 37درصدی از بازار خودروهای وارداتی را از آن خود می‌کنند. در میان خودروهای هیوندای، همان‌گونه که قابل پیش‌بینی بود، سانتافه در جایگاه نخست جای دارد و با واردات 6,527 دستگاهی در 10 ماهه نخست سال، به‌تنهایی حدود نیمی از خودروهای وارد شده برند هیوندای را شامل می‌شود و سهم بازاری بیش از 18درصد دارد. سانتافه با واردات 1.316 دستگاه در دی‌ماه، شاهد رشد چشمگیری بیش از 130درصدی نسبت به ماه پیش از آن بود و همین مسئله باعث شده این خودرو با قدرت در جایگاه برترین خودروی وارداتی کشور جای بگیرد، جایگاهی که بعید است به‌راحتی از سوی رقبا تضعیف شود هرچند افت 64درصد نسبت به مدت مشابه سال پیش در مقایسه با افت کمتر از 50درصد از سوی دو رقیب نخست هیوندای را باید نشانه‌ای از قدرت گیری رقبا در بازار خودروهای وارداتی ایران دانست. پس از سانتافه، هاچ بک کوچک i20 با واردات مجموع 2.502 دستگاه در 10 ماهه نخست سال در جایگاه دوم ایستاده است. این خودرو روند واردات پر نوسانی را پشت سر گذاشته و البته بخش عمده موفقیت‌های خود را مدیون واردات بیش از 1200 دستگاهی در خردادماه است و با در نظر گرفتن این نکته، واردات 356 دستگاهی این خودرو در دی‌ماه نمی‌تواند آمار خیره‌کننده‌ای برای i20 باشد. نکته قابل‌توجه در واردات خودروهای هیوندای، عدم موفقیت سوناتا است، خودرویی که در نسل پیشین خود توانسته بود حضور پررنگی در بازار خودروهای وارداتی داشته باشد اما با ورود نسل جدید عملا روند واردات آن به‌شدت کند شده است تا جایی که در دی‌ماه تنها 1 دستگاه سوناتا وارد کشور شده است و درمجموع با واردات تنها 546 دستگاه که بخش عمده آن در نیمه نخست سال روی داده، به بازیگری کم‌توان در بازار سدآن‌های وارداتی تبدیل شده است. نکته قابل‌توجه دیگر، شکست i40 در بازار است، خودرویی با سطح امکانات و قیمت بالاتر از سوناتا که البته حجم موتور پایین‌تری دارد و در زمان ورود، امید زیادی به موفقیت‌های آن می‌رفت اما مدت‌ها است اثری از آن در بین خودروهای وارداتی به چشم نمی‌آید و عملا واردات آن در سال جاری محدود به 139 دستگاه وارد شده در خردادماه است.

واردات خودرو 94
در جایگاه دوم جدول برترین‌های وارداتی کشور، کیا ایستاده است، برندی که هرچند نتوانسته خطری برای محصولات هیوندای ایجاد کند اما اختلاف خود با رتبه سوم را نیز در طی سال افزایش داده تا بتواند سهم بیشتری را در بازار خودروهای وارداتی کشور از آن خود کند. در 10 ماهه نخست سال درمجموع 6,710 دستگاه انواع خودروهای برند کیا وارد کشور شده است تا این برند سهمی 19درصدی از بازار خودروهای وارداتی ایران را از آن خود کند و با واردات 1,256 دستگاهی در دی‌ماه، رشدی قابل‌توجه را نسبت به آذرماه شاهد بوده است. در میان خودروهای برند کیا، مدل اسپورتیج بیشترین حجم واردات را به خود اختصاص داده است و درمجموع 2,531 دستگاه از این خودرو طی 10 ماهه نخست سال وارد کشور شده است تا اسپورتیج سهمی 37درصدی در سبد محصولات کیا در ایران داشته باشد و درمجموع نیز بیش از 7درصد از بازار خودروهای وارداتی را از آن خود کند. با ورود گسترده نسل جدید این خودرو به بازار طی ماه‌های پیش رو می‌توان پیش‌بینی کرد این خودرو بتواند سهم خود از بازار را افزایش دهد هرچند بازار خودرو ایران نشان داده گاهی به تغییرات مدل‌های خودروهای وارداتی روی خوش نشان نمی‌دهد و به‌ویژه با افزایش قیمت‌هایی که گاهی در زمان عرضه یک خودروی جدید شاهد هستیم، روند واردات مدل‌های جدید نزولی می‌شود. به این ترتیب آینده اسپورتیج، خودروی محبوب کیا بیش از هر چیز به قیمت‌گذاری آن از سوی واردکننده رسمی و به دنبال آن واردکنندگان متفرقه بازمی‌گردد. برخلاف روند ناموفق سدان‌های هیوندای در بازار، سدان‌های کیا حضور موفقیت‌آمیزی داشته‌اند و سراتو و اوپتیما با واردات به ترتیب 1,897 و 1,390 دستگاه، در رتبه‌های دوم و سوم محبوب‌ترین خودروهای برند کیا در  10 ماهه نخست سال ایستاده‌اند.
در رتبه سوم این جدول، تویوتا جای گرفته است، برندی که پس از توقف نسبی واردات آن در آذرماه (با ورود تنها 96دستگاه) و مشکلات ناشی از تفاوت میان استاندارد‌های ایران و کشور‌های عربی منطقه، بار دیگر احیا شده و در دی‌ماه با واردات 829 دستگاهی توانسته تا حدی جایگاه خود در رتبه سوم را تثبیت کند هرچند با واردات مجموع 4,815 از ابتدای سال تاکنون، درنهایت حریف کیا نشد تا به این ترتیب و درصورتی‌که اتفاق خاصی در بازار خودروهای وارداتی رخ ندهد، تویوتا سال را در رتبه سوم به‌پایان برساند. تویوتا Rav4 همچنان محبوب‌ترین خودروی تویوتا در ایران است و با واردات 1,789 دستگاهی در رتبه نخست ایستاده اما برخلاف هیوندای و کیا که فاصله محسوسی بین مدل‌های شاسی‌بلند و کراس اوور آن‌ها با نمونه‌های سدان در تعداد واردات دیده می‌شود، در تویوتا شاهد قدرت‌نمایی کرولا هستیم که شانه‌به‌شانه Rav4 حرکت می‌کند و با واردات مجموع 1,768 دستگاه و با اختلاف اندکی در رتبه دوم ایستاده است. تویوتا درمجموع سهمی بیش از 13درصدی از بازار خودروهای وارداتی کشور دارد.

HYUNDAI-2
در میان خودروهای وارداتی، باید به قدرت گیری رنو نیز اشاره کنیم، برندی که هرچند با واردات 2,153 دستگاهی در 10 ماهه خست سال جزو سه برند اول بازار ایران نیست، اما با توجه به آنکه تمامی این واردات از طریق نمایندگی رسمی (و نه واردکنندگان متفرقه) انجام می‌شود، از این نظر رنو را می‌توان در میان برترین‌های بازار جای داد و با ادامه روند فعلی و عرضه مدل‌های جدید، شاید رنو بتواند برای ورود به جمع سه برند نخست بازار نیز خیز بردارد و این مسئله زمانی تقویت می‌شود که بدانیم هر سه برند نخست بازار، در مقایسه با سال پیش شاهد کاهش واردات بوده‌اند اما رنو با افزایش بیش از 30درصدی توانسته روند صعودی خود را حفظ کند.
لوکس‌ها و پیشتازی ب ام و
در بازار خودروهای وارداتی لوکس، ب ام و به لطف تنوع بیشتر مدل‌هایش همچنان پیشتاز بازار است و با واردات 1,868 توانسته دو رقیب دیگر خود در این بخش، لکسس و مرسدس بنز را مغلوب کند. بخش عمده این موفقیت را باید به‌پای مدل X4 نوشت، خودرویی که سهمی 47درصدی در سبد محصولات ب ام و دارد و به‌تنهایی بیش از تمامی مدل‌های لکسس و مرسدس بنز وارد کشور شده است. پس از ب ام و، لکسس در جایگاه دوم ایستاده است و توانسته مرسدس بنز را پس از مدت‌ها پشت سر بگذارد هرچند تقریبا تمام موفقیت لکسس در این ماه مدیون مدل تازه عرضه شده NX است. درمجموع در بازه چهارماهه منتهی به دی‌ماه 534 دستگاه لکسس NX وارد کشور شده است و تنها در دی‌ماه آمار واردات این خودرو عدد 298 را نشان می‌دهد. پس‌ازاین دو برند، مرسدس بنز با واردات 691 دستگاه در 10 ماهه امسال رتبه سوم برترین خودروهای لوکس بازار را از آن خود کرده است. در دی‌ماه، Eکلاس تنها مدل وارداتی مرسدس بنز بود و با واردات 131 دستگاه، توانست این برند را در بازار خودروهای وارداتی زنده نگه دارد هرچند با تغییرات مدیریتی در نماینده رسمی مرسدس بنز می‌توان انتظار داشت از سال آینده ورود مدل‌های جدید این برند، رقابت بازار خودروهای لوکس را داغ‌تر کند. نکته قابل‌توجه در واردات خودروهای لوکس، حضور دو دستگاه پورشه پانامرا است، خودروهایی که مدت‌ها است امکان ورود و اخذ پلاک آن‌ها وجود ندارد و مشخص نیست این دو خودرو با چه عنوانی از گمرکات کشور ترخیص شده‌اند ضمن آنکه پورشه ماکان که در نیمه نخست سال حضوری هرچند کمرنگ در بازار وارداتی‌ها داشت، حضوری در این بخش ندارد.

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 109 تاريخ : پنجشنبه 22 بهمن 1394 ساعت: 6:16

امیدواری برای پایان حواشی عرضه رنو کپچرهای پیش فروش شده ایران خودرو

هفدهم بهمن ۹۴، هاشم یکه زارع در حاشیه کنفرانس خبری، به خبرنگار روزنامه دنیای خودرو در خصوص علت عدم عرضه رنو کپچر پاسخ داد. داستان از این قرار است که شرکت ایران خودرو تعدادی رنو کپچر را به صورت CBU به مشتریان تحویل داده است و برای ثبت نام های جدید، طبق قرارداد خودروها را تحویل نمی دهد. برخی نمایندگی های ایران خودرو نیز طرح تبدیل پیش خرید کپچر را با سوزوکی گرندویتارا آغاز کرده اند. خبرنگار دنیای خودرو این طور سوال را مطرح کرد که آیا ضعف فنی رنو کپچر و ضعف خدمات باعث شده تا دیگر رنو کپچر را به بازار عرضه نکنید؟

کپچر-5

آیا علت عدم عرضه ضعف در فعالیت رنو پارس است؟ یکه زارع در جواب گفت: مسئله ضعف فنی و خدمات مطرح نیست و عدم عرضه کپچر مسئله ای دیگر دارد. رنو کپچر با تیراژ ۱۵۰ دستگاه به مشتریان تحویل داده شده و سری جدید آن که در انبارها موجود است را به خاطر تغییر مشخصه فنی تحویل نداده ایم. طبق قوانین باید هر تغییراتی مورد تایید موسسه استاندارد و نهادهای مسئول قرار گیرد و باعث می شود تا برخی مراحل اخذ مجوزها مجددا تکرار شود. تعویق در عرضه رنو کپچر به رنو فرانسه بر می گردد و به خاطر کوتاهی رنو پارس نیست. کمپانی رنو موظف است که مدارک این تغییرات را برای ما ارسال کند تا ما مجوزهای لازم را اخذ کنیم و بتوانیم دستور شماره گذاری را از راهنمایی و رانندگی دریافت کنیم. خوشبختانه این مسئله در حال پیگیری است و تا حد زیادی مراحل آن طی شده است.

رنو_کپچر_پژو_2008 (3)

خودروهای موجود در انبار هم شامل این تغییر می شوند که به زودی وارد بازار شده و به مشتریان تحویل داده می شود. کپچر خودرویی کراس اوو است که به عنوان یکی از پر فروش ترین محصولات رنو در سطح جهان محسوب می شود. این خودرو موتور ۱٫۲ لیتری توربو دارد که ۱۲۰ اسب بخار قدرت دارد و با گیربکس شش سرعته اتوماتیک دو کلاچه قدرت را به چرخ های جلو منتقل می کند. قیمت این خودرو در بازار آزاد بین ۱۰۳ تا ۱۰۷ میلیون تومان اعلام می شود.
روزنامه دنیای خودرو – حسین دلاور

به اشتراک گذاری

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 118 تاريخ : پنجشنبه 22 بهمن 1394 ساعت: 6:16

ادامه ماجرای واردات 600 دستگاه پورشه با ارز مرجع

نام متخلف هنوز اعلام نشده است

خبر واردات انواع خودروی سواری لوکس ازسوی یک زن روستایی این روزها با حاشیه‌های بسیاری همراه شده است. خبر مذکور که از سوی گمرک جمهوری اسلامی اعلام شد حاوی دو نکته مهم بود؛ نکته اول اینکه فرد سودجویی که با کارت اجاره‌ای این زن روستایی و در قبال پرداخت مبلغی کم به وی، سودهای میلیاردی کسب کرده بین سال‌های 90 تا 93 اقدام به واردات بیش از 600 دستگاه خودروی سواری لوکس به ارزش 16.541.024 دلار و صرفا از طریق دو گمرک بندر بوشهر و منطقه ویژه بوشهر کرده است. حال این سوال مطرح است که با توجه به مقررات ثبت سفارش واردات خودرو و تاکید بر ضرورت ارائه خدمات پس از فروش، چگونه این فرد سودجو توانسته مبادرت به واردات خودروهای مذکور کند.

به نقل از دنیای اقتصاد – ظاهرا در فهرست خودروهای وارداتی از طرف یاد شده، غیر از پورشه خودروهای شرکت‌هایی مانند مرسدس‌ بنز، تویوتا، هیوندای و کیا شامل اسپورتیج، هیوندایی ix35، هیونداییix55، گرانجور آزرا، تویوتا لندکروز و… نیز به چشم می‌خورد؛ اما گمرک در تکمیل اطلاعات خود در مورد این فرد عنوان کرده که در سال1390 نامبرده به‌عنوان صاحب کالا اقدام به واردات انواع خودروی سواری به ارزش 738.418 دلار از دو گمرک مذکور و در سال1391 به ارزش 13.284.743 دلار کرده است. همچنین در سال1392 به ارزش 2.272.067 دلار واردات خودروی سواری به اسم وی در گمرک ثبت شده است و در سال 1393 درمجموع سه فقره اظهارنامه واردات به ارزش 245.795 دلار برای صاحب کالا به ثبت رسیده که شامل خودروهای تویوتا لندکروزو هیوندایی گرانجور(آزرا) بوده است، اما نکته‌ای که گمرک به آن اشاره کرده این است که بخش عمده‌ای از خودروهای وارداتی به اسم نامبرده طی سال‌های 92-1390 با تخصیص ارز مرجع صورت گرفته است؛ بنابراین نکته دوم و قابل‌ذکر این است که این فرد در اوج تحریم‌های بین‌المللی و همچنین کمبود ارز که حتی واردات دارو را نیز مختل کرده بود، توانسته با ارز مرجع و با کارت بازرگانی زن روستایی به واردات 600 خودروی لوکس به کشور مبادرت کند.

به اشتراک گذاری

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 106 تاريخ : پنجشنبه 22 بهمن 1394 ساعت: 6:16


دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 116 تاريخ : پنجشنبه 22 بهمن 1394 ساعت: 3:22

امیدواری برای پایان حواشی عرضه رنو کپچرهای پیش فروش شده ایران خودرو

هفدهم بهمن ۹۴، هاشم یکه زارع در حاشیه کنفرانس خبری، به خبرنگار روزنامه دنیای خودرو در خصوص علت عدم عرضه رنو کپچر پاسخ داد. داستان از این قرار است که شرکت ایران خودرو تعدادی رنو کپچر را به صورت CBU به مشتریان تحویل داده است و برای ثبت نام های جدید، طبق قرارداد خودروها را تحویل نمی دهد. برخی نمایندگی های ایران خودرو نیز طرح تبدیل پیش خرید کپچر را با سوزوکی گرندویتارا آغاز کرده اند. خبرنگار دنیای خودرو این طور سوال را مطرح کرد که آیا ضعف فنی رنو کپچر و ضعف خدمات باعث شده تا دیگر رنو کپچر را به بازار عرضه نکنید؟

کپچر-5

آیا علت عدم عرضه ضعف در فعالیت رنو پارس است؟ یکه زارع در جواب گفت: مسئله ضعف فنی و خدمات مطرح نیست و عدم عرضه کپچر مسئله ای دیگر دارد. رنو کپچر با تیراژ ۱۵۰ دستگاه به مشتریان تحویل داده شده و سری جدید آن که در انبارها موجود است را به خاطر تغییر مشخصه فنی تحویل نداده ایم. طبق قوانین باید هر تغییراتی مورد تایید موسسه استاندارد و نهادهای مسئول قرار گیرد و باعث می شود تا برخی مراحل اخذ مجوزها مجددا تکرار شود. تعویق در عرضه رنو کپچر به رنو فرانسه بر می گردد و به خاطر کوتاهی رنو پارس نیست. کمپانی رنو موظف است که مدارک این تغییرات را برای ما ارسال کند تا ما مجوزهای لازم را اخذ کنیم و بتوانیم دستور شماره گذاری را از راهنمایی و رانندگی دریافت کنیم. خوشبختانه این مسئله در حال پیگیری است و تا حد زیادی مراحل آن طی شده است.

رنو_کپچر_پژو_2008 (3)

خودروهای موجود در انبار هم شامل این تغییر می شوند که به زودی وارد بازار شده و به مشتریان تحویل داده می شود. کپچر خودرویی کراس اوو است که به عنوان یکی از پر فروش ترین محصولات رنو در سطح جهان محسوب می شود. این خودرو موتور ۱٫۲ لیتری توربو دارد که ۱۲۰ اسب بخار قدرت دارد و با گیربکس شش سرعته اتوماتیک دو کلاچه قدرت را به چرخ های جلو منتقل می کند. قیمت این خودرو در بازار آزاد بین ۱۰۳ تا ۱۰۷ میلیون تومان اعلام می شود.
روزنامه دنیای خودرو – حسین دلاور

به اشتراک گذاری

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 101 تاريخ : پنجشنبه 22 بهمن 1394 ساعت: 0:12

از محبوبیت سانتافه تا شکست سوناتا؛ ادامه پیشتازی خودروسازان آسیایی در آمار واردات خودرو به ایران

، در این بخش مروری کوتاه بر این گزارش خواهیم داشت.

***

به نقل از عصر خودرو، بازار خودروهای وارداتی در حالی دی‌ماه را پشت سر گذاشت که درمجموع با واردات 35هزار دستگاه انواع خودروی سواری (شامل خودروهای شاسی‌بلند و کراس اوور) در 10 ماهه سال 1394، افت 56درصدی را نسبت به مدت مشابه سال پیش تجربه کرد.
بر اساس گزارش بخش مطالعات بازار خودرو امروز، در دی‌ماه شاهد واردات 5637 دستگاه انواع خودرو سواری بوده‌ایم و به این ترتیب پس از خرداد، بیشترین حجم واردات خودرو در سال 94 در این ماه روی داده است و در مقایسه با ماه پیش از آن نیز شاهد رشد قابل‌توجه 54درصدی هستیم هرچند درمجموع آمار واردات 10ماهه، کاهش بیش از 50درصدی نسبت به مدت سال پیش به چشم می‌خورد و به این ترتیب و باوجود افزایش شمار خودروهای وارداتی در دی‌ماه، رسیدن به سقف واردات سال پیش بسیار دور از دسترس است.
برترین‌های بازار
مدت‌ها است کره‌ای‌ها حاکم بازار خودروهای وارداتی ایران هستند و تا پایان دی‌ماه نیز توانسته‌اند این روند موفقیت را حفظ کنند و با توجه به اختلاف قابل‌توجهی که با رقبا دارند بعید است این عنوان را حتی در سال آینده نیز از دست بدهند.
بیشترین حجم واردات در  10 ماهه نخست سال جاری متعلق به خودروهای هیوندای است. بر اساس آمار، درمجموع 13.081 دستگاه انواع خودرو خای برند هیوندای وارد کشور شده است که به این ترتیب خودروهای این برند سهمی بیش از 37درصدی از بازار خودروهای وارداتی را از آن خود می‌کنند. در میان خودروهای هیوندای، همان‌گونه که قابل پیش‌بینی بود، سانتافه در جایگاه نخست جای دارد و با واردات 6,527 دستگاهی در 10 ماهه نخست سال، به‌تنهایی حدود نیمی از خودروهای وارد شده برند هیوندای را شامل می‌شود و سهم بازاری بیش از 18درصد دارد. سانتافه با واردات 1.316 دستگاه در دی‌ماه، شاهد رشد چشمگیری بیش از 130درصدی نسبت به ماه پیش از آن بود و همین مسئله باعث شده این خودرو با قدرت در جایگاه برترین خودروی وارداتی کشور جای بگیرد، جایگاهی که بعید است به‌راحتی از سوی رقبا تضعیف شود هرچند افت 64درصد نسبت به مدت مشابه سال پیش در مقایسه با افت کمتر از 50درصد از سوی دو رقیب نخست هیوندای را باید نشانه‌ای از قدرت گیری رقبا در بازار خودروهای وارداتی ایران دانست. پس از سانتافه، هاچ بک کوچک i20 با واردات مجموع 2.502 دستگاه در 10 ماهه نخست سال در جایگاه دوم ایستاده است. این خودرو روند واردات پر نوسانی را پشت سر گذاشته و البته بخش عمده موفقیت‌های خود را مدیون واردات بیش از 1200 دستگاهی در خردادماه است و با در نظر گرفتن این نکته، واردات 356 دستگاهی این خودرو در دی‌ماه نمی‌تواند آمار خیره‌کننده‌ای برای i20 باشد. نکته قابل‌توجه در واردات خودروهای هیوندای، عدم موفقیت سوناتا است، خودرویی که در نسل پیشین خود توانسته بود حضور پررنگی در بازار خودروهای وارداتی داشته باشد اما با ورود نسل جدید عملا روند واردات آن به‌شدت کند شده است تا جایی که در دی‌ماه تنها 1 دستگاه سوناتا وارد کشور شده است و درمجموع با واردات تنها 546 دستگاه که بخش عمده آن در نیمه نخست سال روی داده، به بازیگری کم‌توان در بازار سدآن‌های وارداتی تبدیل شده است. نکته قابل‌توجه دیگر، شکست i40 در بازار است، خودرویی با سطح امکانات و قیمت بالاتر از سوناتا که البته حجم موتور پایین‌تری دارد و در زمان ورود، امید زیادی به موفقیت‌های آن می‌رفت اما مدت‌ها است اثری از آن در بین خودروهای وارداتی به چشم نمی‌آید و عملا واردات آن در سال جاری محدود به 139 دستگاه وارد شده در خردادماه است.

واردات خودرو 94
در جایگاه دوم جدول برترین‌های وارداتی کشور، کیا ایستاده است، برندی که هرچند نتوانسته خطری برای محصولات هیوندای ایجاد کند اما اختلاف خود با رتبه سوم را نیز در طی سال افزایش داده تا بتواند سهم بیشتری را در بازار خودروهای وارداتی کشور از آن خود کند. در 10 ماهه نخست سال درمجموع 6,710 دستگاه انواع خودروهای برند کیا وارد کشور شده است تا این برند سهمی 19درصدی از بازار خودروهای وارداتی ایران را از آن خود کند و با واردات 1,256 دستگاهی در دی‌ماه، رشدی قابل‌توجه را نسبت به آذرماه شاهد بوده است. در میان خودروهای برند کیا، مدل اسپورتیج بیشترین حجم واردات را به خود اختصاص داده است و درمجموع 2,531 دستگاه از این خودرو طی 10 ماهه نخست سال وارد کشور شده است تا اسپورتیج سهمی 37درصدی در سبد محصولات کیا در ایران داشته باشد و درمجموع نیز بیش از 7درصد از بازار خودروهای وارداتی را از آن خود کند. با ورود گسترده نسل جدید این خودرو به بازار طی ماه‌های پیش رو می‌توان پیش‌بینی کرد این خودرو بتواند سهم خود از بازار را افزایش دهد هرچند بازار خودرو ایران نشان داده گاهی به تغییرات مدل‌های خودروهای وارداتی روی خوش نشان نمی‌دهد و به‌ویژه با افزایش قیمت‌هایی که گاهی در زمان عرضه یک خودروی جدید شاهد هستیم، روند واردات مدل‌های جدید نزولی می‌شود. به این ترتیب آینده اسپورتیج، خودروی محبوب کیا بیش از هر چیز به قیمت‌گذاری آن از سوی واردکننده رسمی و به دنبال آن واردکنندگان متفرقه بازمی‌گردد. برخلاف روند ناموفق سدان‌های هیوندای در بازار، سدان‌های کیا حضور موفقیت‌آمیزی داشته‌اند و سراتو و اوپتیما با واردات به ترتیب 1,897 و 1,390 دستگاه، در رتبه‌های دوم و سوم محبوب‌ترین خودروهای برند کیا در  10 ماهه نخست سال ایستاده‌اند.
در رتبه سوم این جدول، تویوتا جای گرفته است، برندی که پس از توقف نسبی واردات آن در آذرماه (با ورود تنها 96دستگاه) و مشکلات ناشی از تفاوت میان استاندارد‌های ایران و کشور‌های عربی منطقه، بار دیگر احیا شده و در دی‌ماه با واردات 829 دستگاهی توانسته تا حدی جایگاه خود در رتبه سوم را تثبیت کند هرچند با واردات مجموع 4,815 از ابتدای سال تاکنون، درنهایت حریف کیا نشد تا به این ترتیب و درصورتی‌که اتفاق خاصی در بازار خودروهای وارداتی رخ ندهد، تویوتا سال را در رتبه سوم به‌پایان برساند. تویوتا Rav4 همچنان محبوب‌ترین خودروی تویوتا در ایران است و با واردات 1,789 دستگاهی در رتبه نخست ایستاده اما برخلاف هیوندای و کیا که فاصله محسوسی بین مدل‌های شاسی‌بلند و کراس اوور آن‌ها با نمونه‌های سدان در تعداد واردات دیده می‌شود، در تویوتا شاهد قدرت‌نمایی کرولا هستیم که شانه‌به‌شانه Rav4 حرکت می‌کند و با واردات مجموع 1,768 دستگاه و با اختلاف اندکی در رتبه دوم ایستاده است. تویوتا درمجموع سهمی بیش از 13درصدی از بازار خودروهای وارداتی کشور دارد.

HYUNDAI-2
در میان خودروهای وارداتی، باید به قدرت گیری رنو نیز اشاره کنیم، برندی که هرچند با واردات 2,153 دستگاهی در 10 ماهه خست سال جزو سه برند اول بازار ایران نیست، اما با توجه به آنکه تمامی این واردات از طریق نمایندگی رسمی (و نه واردکنندگان متفرقه) انجام می‌شود، از این نظر رنو را می‌توان در میان برترین‌های بازار جای داد و با ادامه روند فعلی و عرضه مدل‌های جدید، شاید رنو بتواند برای ورود به جمع سه برند نخست بازار نیز خیز بردارد و این مسئله زمانی تقویت می‌شود که بدانیم هر سه برند نخست بازار، در مقایسه با سال پیش شاهد کاهش واردات بوده‌اند اما رنو با افزایش بیش از 30درصدی توانسته روند صعودی خود را حفظ کند.
لوکس‌ها و پیشتازی ب ام و
در بازار خودروهای وارداتی لوکس، ب ام و به لطف تنوع بیشتر مدل‌هایش همچنان پیشتاز بازار است و با واردات 1,868 توانسته دو رقیب دیگر خود در این بخش، لکسس و مرسدس بنز را مغلوب کند. بخش عمده این موفقیت را باید به‌پای مدل X4 نوشت، خودرویی که سهمی 47درصدی در سبد محصولات ب ام و دارد و به‌تنهایی بیش از تمامی مدل‌های لکسس و مرسدس بنز وارد کشور شده است. پس از ب ام و، لکسس در جایگاه دوم ایستاده است و توانسته مرسدس بنز را پس از مدت‌ها پشت سر بگذارد هرچند تقریبا تمام موفقیت لکسس در این ماه مدیون مدل تازه عرضه شده NX است. درمجموع در بازه چهارماهه منتهی به دی‌ماه 534 دستگاه لکسس NX وارد کشور شده است و تنها در دی‌ماه آمار واردات این خودرو عدد 298 را نشان می‌دهد. پس‌ازاین دو برند، مرسدس بنز با واردات 691 دستگاه در 10 ماهه امسال رتبه سوم برترین خودروهای لوکس بازار را از آن خود کرده است. در دی‌ماه، Eکلاس تنها مدل وارداتی مرسدس بنز بود و با واردات 131 دستگاه، توانست این برند را در بازار خودروهای وارداتی زنده نگه دارد هرچند با تغییرات مدیریتی در نماینده رسمی مرسدس بنز می‌توان انتظار داشت از سال آینده ورود مدل‌های جدید این برند، رقابت بازار خودروهای لوکس را داغ‌تر کند. نکته قابل‌توجه در واردات خودروهای لوکس، حضور دو دستگاه پورشه پانامرا است، خودروهایی که مدت‌ها است امکان ورود و اخذ پلاک آن‌ها وجود ندارد و مشخص نیست این دو خودرو با چه عنوانی از گمرکات کشور ترخیص شده‌اند ضمن آنکه پورشه ماکان که در نیمه نخست سال حضوری هرچند کمرنگ در بازار وارداتی‌ها داشت، حضوری در این بخش ندارد.

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 99 تاريخ : چهارشنبه 21 بهمن 1394 ساعت: 21:01

دعوا برسر خط تولید رنو کوئید؛ شرط ایران خودرو برای رنو

آبی های جاده مخصوص، محصول ارزان رنو را می خواهند

در شرایطی که گفته می شود رنو به زودی قرارداد خود با گروه خودروسازی سایپا را امضا خواهد کرد، ایران خودرویی ها نیز به دنبال عقد قراردادی جدید با این خودروساز فرانسوی هستند، منتها شرطی سخت را در این مورد برای رنو لحاظ کرده اند.

به گزارش صنعت نویس، منابع آگاه می گویند ایران خودرویی ها به رنو اعلام کرده اند تنها در صورتی که تولید محصول ارزان قیمت این شرکت به نام “کوئید” را به آنها واگذار کند، حاضر به عقد قرارداد جدید هستند. منابع آگاه تاکید می کنند که ایران خودرویی ها روی این شرط اصرار داشته و اگر رنو مدل “کوئید” را به  آنها ندهد، قید همکاری با این شرکت را خواهند زد.

رنو کوید-5

کوئید یکی از محصولات ارزان قیمت رنو به شمار می رود که پیش تر در هند رونمایی شده و قرار است راهی ایران نیز بشود. اتفاقا همین ارزان بودن کوئید است که سبب شده ایران خودرو به شدت روی تولید و عرضه آن اصرار داشته باشد. گفته می شود ایران خودرو قصد دارد این محصول را با قیمتی زیر 30 میلیون تومان روانه  بازار کند که در این صورت، کوئید به رقیبی جدی برای پراید و تیبا و ساینا (محصولات ارزان قیمت سایپا) تبدیل خواهد شد. مسوولان رنو پیش تر اعلام کرده اند کوئید را به خودروسازی می دهند که بتواند با کیفیت بهتر و قیمت کمتر، آن را تولید کند.

به اشتراک گذاری

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 118 تاريخ : چهارشنبه 21 بهمن 1394 ساعت: 18:15

اولین ب ام و I8 دومیلیارد تومانی پلاک شد + سند

پس از گذشت یک سال از ورود ب ام و های i8 به ایران و عدم شماره گذاری آنها به دلیل برخی مشکلات، سرانجام امروز اولین دستگاه ب ام و i8 از سوی پلیس راهور ناجا پلاک شد.

به نقل از مجله ماشین - پس از گذشت یک سال از ورود ب ام و های i8 به ایران و عدم شماره گذاری آنها به دلیل برخی مشکلات، سرانجام امروز اولین دستگاه ب ام و i8 از سوی پلیس راهور ناجا پلاک شد.

ب ام و ای 8 پلاک

به گزارش پایگاه خبری مجله ماشین، i8 که حدودا تعداد 50 دستگاه از آن وارد کشور شده است، طی یک سال گذشته فقط به عنوان کالای تزئینی در نمایشگاه های اتومبیل تهران مورد استفاده قرار گرفته است.

دنده 6 – با توجه به قیمت حدود 1 الی 1.5 میلیارد تومانی ب ام و I8 های فاقد پلاک ، می توان انتظار داشت که این نمونه پلاک شده حداقل 2 میلیارد تومان قیمت بخورد، این درحالیست که پرشیا خودرو خدمات دهی به این خودروها را متعهد نشده است.

BMW i8 نیامده رفت / ممنوعیت واردات به ایران

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 127 تاريخ : سه شنبه 20 بهمن 1394 ساعت: 20:40

شرایط فروش BYD S6 با تحویل 8 ماهه

شرکت خودروسازی کارمانیا شرایط فروش BYD S6 را به شرح زیر اعلام کرد. پیش پرداخت 50 میلیونی و سود مشارکت 24 درصدی

شرایط فروش بی وای دی -1

اولین تجربه رانندگی با BYD S6 در ایران

  کانال خبری ، صرفاً بر روی نسخه بروز شده تلگرام کار می کند،می توانید با استفاده از لینک های زیر تلگرام خود را آپدیت کنید.

تلگرام نسخه دسکتاپ (ویندوز):
https://tdesktop.com/win

محتوای مجله دنده 6 با مطالب درج شده در وب سایت متفاوت بوده و برخی اخبار کوتاه و جالب از چهار گوشه صنعت خودروسازی را شامل می شود.

از این که با شما هستیم، خوشحالیم.

به اشتراک گذاری

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 121 تاريخ : سه شنبه 20 بهمن 1394 ساعت: 19:30

سورن توربو با قیمت کمتر از 40 میلیون به بازار می آید

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در گفتگو با خبرنگار روزنامه دنیای خودرو برای اولین قیمت جدیدترین محصول خود را اعلام کرد. شنبه، هفدهم بهمن ۱۳۹۴ با حضور برخی مسئولان از خط تولید سورن توربو رونمایی و تولید انبوه این خودرو آغاز شد. هاشم یکه زارع در مورد قیمت این خودرو اعلام کرد: سورن توربو دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومان از نمونه ساده گران تر است و بزودی فروش آن آغاز می شود. طبق سیاست های فروش ایران خودرو، به مشتریانی که در فروش اولیه به خرید این خودرو اقدام کنند، تخفیفی داده می شود.

سمند سورن توربو-8
سورن ELX با موتور EF7 (کد ۵۷۵۱۱) قیمت ۳۶ میلیون و ۷۴۴ هزار تومان را در شرکت ایران خودرو دارد. با توجه به صحبت مدیر عامل این شرکت در خصوص نحوه قیمت گذاری سورن توربو، قیمت این خودرو ۳۹ میلیون و ۶۴۴ هزار تومان است. در جمع بندی کلی می توان به این نتیجه رسید که قیمت این محصول جدید زیر ۴۰ میلیون تومان در فروش اولیه اعلام می شود و شایعه قیمت بالاتر سورن توربو نسبت به دنا به طور کل رد می شود.

سمند سورن توربو-1
سورن توربو خودرویی است که با فناوری بومی همراه بوده و با موتور ۱٫۷ لیتری توربو شارژر ۱۵۵ اسب بخار قدرت تولید می کند. گشتاور این موتور ۲۱۵ نیوتون متر است که با گیربکس ارتقاء یافته (گیربکس پنج دنده دستی با تغییر ضرایب دنده نسبت به نسخه ساده) قدرت را به چرخ های جلو منتقل می کند. سورن توربو شتابگیری رسمی ۱۰ ثانیه را برای صفر تا صد برای خود ثبت کرده است و مصرف سوخت ۷٫۴ لیتری را به ازای هر صد کیلومتر دارد. اولین تست و بررسی بلند مدت این خودرو در شماره ۱۳۲ روزنامه دنیای خودرو منتشر شد.
روزنامه دنیای خودرو- حسین دلاور

اولین تست سورن توربو، سریعترین محصول ایران خودرو در راه بازار

به اشتراک گذاری

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 100 تاريخ : سه شنبه 20 بهمن 1394 ساعت: 19:30

کلیپ خط تولید رنو مگان

sunmartin

بهمن 20ام, 1394 16:25

واقعا عالی بود چقدر طراحی خوبی داره این مگان خودرویی برای دو دهه میشه اسمش گذاشت طراحیش طوری هست که خیلی دیر رنگ کهنگی بخود میگیره با تشکر ازین کلیپ لطفا از سایر برندها هم قرار بدید

Thumb up0 Thumb down0

پاسخ

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 100 تاريخ : سه شنبه 20 بهمن 1394 ساعت: 19:30

دنده 6 - مجله آنلاین تخصصی صنعت خودرو و حمل و نقلدنده 6 – مجله آنلاین تخصصی صنعت خودرو و حمل و نقل
دنده 6 - مجله آنلاین تخصصی صنعت خودرو و حمل و نقلدنده 6 – مجله آنلاین تخصصی صنعت خودرو و حمل و نقلکلیپ خط تولید رنو مگانسورن توربو با قیمت کمتر از 40 میلیون به بازار می آیدشرایط فروش BYD S6 با تحویل 8 ماههرنو،بنز،فیات و پژو؛ چهار شریک اصلی ایران خودرو در گستره بازار خودرو ایرانملاقات از نوع SL350از 427 میلیون یورو غرامت پژو به ایران خودرو تا تولید سواری مرسدس بنز در ایران و همکاری با رنو و سوزوکیهیوندای توسان 2016، 157 میلیونی شد + شرایط فروشاز شراکت فیات با ایران خودرو تا قیمت حدودی پژوها 301، 208 و 2008شرط و شروط تازه برای راه اندازی پروژه قطب سوم صنعت خودرواحتمال پایان همکاری رنو و ایران خودرو در پی قرارداد این شرکت با سایپا


Strict Standards: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, non-static method GoogleSitemapGeneratorLoader::Enable() should not be called statically in /home/dandecom/public_html/wp-includes/plugin.php on line 429
http://dande6.com Mon, 08 Feb 2016 17:13:43 +0000 fa-IR hourly 1 http://wordpress.org/?v=3.8.13 http://dande6.com/31008/%da%a9%d9%84%db%8c%d9%be-%d8%ae%d8%b7-%d8%aa%d9%88%d9%84%db%8c%d8%af-%d8%b1%d9%86%d9%88-%d9%85%da%af%d8%a7%d9%86.html http://dande6.com/31008/%da%a9%d9%84%db%8c%d9%be-%d8%ae%d8%b7-%d8%aa%d9%88%d9%84%db%8c%d8%af-%d8%b1%d9%86%d9%88-%d9%85%da%af%d8%a7%d9%86.html#Idea Mon, 08 Feb 2016 15:59:34 +0000 http://dande6.com/?p=31008 تایم لاپس 4 دقیقه ای از خط تولید رنو مگان

]]> http://dande6.com/31008/%da%a9%d9%84%db%8c%d9%be-%d8%ae%d8%b7-%d8%aa%d9%88%d9%84%db%8c%d8%af-%d8%b1%d9%86%d9%88-%d9%85%da%af%d8%a7%d9%86.html/feed 1 http://dande6.com/31005/%d8%b3%d9%88%d8%b1%d9%86-%d8%aa%d9%88%d8%b1%d8%a8%d9%88-%d8%a8%d8%a7-%da%a9%d9%85%d8%aa%d8%b1-%d8%a7%d8%b2-40-%d9%85%db%8c%d9%84%db%8c%d9%88%d9%86-%d8%a8%d9%87-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%d9%85.html http://dande6.com/31005/%d8%b3%d9%88%d8%b1%d9%86-%d8%aa%d9%88%d8%b1%d8%a8%d9%88-%d8%a8%d8%a7-%da%a9%d9%85%d8%aa%d8%b1-%d8%a7%d8%b2-40-%d9%85%db%8c%d9%84%db%8c%d9%88%d9%86-%d8%a8%d9%87-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%d9%85.html#Idea Mon, 08 Feb 2016 15:59:31 +0000 http://dande6.com/?p=31005 مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در گفتگو با خبرنگار روزنامه دنیای خودرو برای اولین قیمت جدیدترین محصول خود را اعلام کرد. شنبه، هفدهم بهمن ۱۳۹۴ با حضور برخی مسئولان از خط تولید سورن توربو رونمایی و تولید انبوه این خودرو آغاز شد. هاشم یکه زارع در مورد قیمت این خودرو اعلام کرد: سورن توربو دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومان از نمونه ساده گران تر است و بزودی فروش آن آغاز می شود. طبق سیاست های فروش ایران خودرو، به مشتریانی که در فروش اولیه به خرید این خودرو اقدام کنند، تخفیفی داده می شود.

سمند سورن توربو-8
سورن ELX با موتور EF7 (کد ۵۷۵۱۱) قیمت ۳۶ میلیون و ۷۴۴ هزار تومان را در شرکت ایران خودرو دارد. با توجه به صحبت مدیر عامل این شرکت در خصوص نحوه قیمت گذاری سورن توربو، قیمت این خودرو ۳۹ میلیون و ۶۴۴ هزار تومان است. در جمع بندی کلی می توان به این نتیجه رسید که قیمت این محصول جدید زیر ۴۰ میلیون تومان در فروش اولیه اعلام می شود و شایعه قیمت بالاتر سورن توربو نسبت به دنا به طور کل رد می شود.

سمند سورن توربو-1
سورن توربو خودرویی است که با فناوری بومی همراه بوده و با موتور ۱٫۷ لیتری توربو شارژر ۱۵۵ اسب بخار قدرت تولید می کند. گشتاور این موتور ۲۱۵ نیوتون متر است که با گیربکس ارتقاء یافته (گیربکس پنج دنده دستی با تغییر ضرایب دنده نسبت به نسخه ساده) قدرت را به چرخ های جلو منتقل می کند. سورن توربو شتابگیری رسمی ۱۰ ثانیه را برای صفر تا صد برای خود ثبت کرده است و مصرف سوخت ۷٫۴ لیتری را به ازای هر صد کیلومتر دارد. اولین تست و بررسی بلند مدت این خودرو در شماره ۱۳۲ روزنامه دنیای خودرو منتشر شد.
روزنامه دنیای خودرو- حسین دلاور

اولین تست سورن توربو، سریعترین محصول ایران خودرو در راه بازار
]]> http://dande6.com/31005/%d8%b3%d9%88%d8%b1%d9%86-%d8%aa%d9%88%d8%b1%d8%a8%d9%88-%d8%a8%d8%a7-%da%a9%d9%85%d8%aa%d8%b1-%d8%a7%d8%b2-40-%d9%85%db%8c%d9%84%db%8c%d9%88%d9%86-%d8%a8%d9%87-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%d9%85.html/feed 9 http://dande6.com/31002/%d8%b4%d8%b1%d8%a7%db%8c%d8%b7-%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4-byd-s6-%d8%a8%d8%a7-%d8%aa%d8%ad%d9%88%db%8c%d9%84-8-%d9%85%d8%a7%d9%87%d9%87.html http://dande6.com/31002/%d8%b4%d8%b1%d8%a7%db%8c%d8%b7-%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4-byd-s6-%d8%a8%d8%a7-%d8%aa%d8%ad%d9%88%db%8c%d9%84-8-%d9%85%d8%a7%d9%87%d9%87.html#Idea Mon, 08 Feb 2016 09:34:35 +0000 http://dande6.com/?p=31002 شرکت خودروسازی کارمانیا شرایط فروش BYD S6 را به شرح زیر اعلام کرد. پیش پرداخت 50 میلیونی و سود مشارکت 24 درصدی

شرایط فروش بی وای دی -1

اولین تجربه رانندگی با BYD S6 در ایران

  کانال خبری ، صرفاً بر روی نسخه بروز شده تلگرام کار می کند،می توانید با استفاده از لینک های زیر تلگرام خود را آپدیت کنید.

تلگرام نسخه دسکتاپ (ویندوز):
https://tdesktop.com/win

محتوای مجله دنده 6 با مطالب درج شده در وب سایت متفاوت بوده و برخی اخبار کوتاه و جالب از چهار گوشه صنعت خودروسازی را شامل می شود.

از این که با شما هستیم، خوشحالیم.

]]> http://dande6.com/31002/%d8%b4%d8%b1%d8%a7%db%8c%d8%b7-%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4-byd-s6-%d8%a8%d8%a7-%d8%aa%d8%ad%d9%88%db%8c%d9%84-8-%d9%85%d8%a7%d9%87%d9%87.html/feed 13 http://dande6.com/30999/%d8%b1%d9%86%d9%88%d8%8c%d8%a8%d9%86%d8%b2%d8%8c%d9%81%db%8c%d8%a7%d8%aa-%d9%88-%d9%be%da%98%d9%88%d8%9b-%da%86%d9%87%d8%a7%d8%b1-%d8%b4%d8%b1%db%8c%da%a9-%d8%a7%d8%b5%d9%84%db%8c-%d8%a7%db%8c%d8%b1.html http://dande6.com/30999/%d8%b1%d9%86%d9%88%d8%8c%d8%a8%d9%86%d8%b2%d8%8c%d9%81%db%8c%d8%a7%d8%aa-%d9%88-%d9%be%da%98%d9%88%d8%9b-%da%86%d9%87%d8%a7%d8%b1-%d8%b4%d8%b1%db%8c%da%a9-%d8%a7%d8%b5%d9%84%db%8c-%d8%a7%db%8c%d8%b1.html#Idea Sun, 07 Feb 2016 21:48:56 +0000 http://dande6.com/?p=30999 مدیرعامل ایران خودرو دیروز پس از مدت‌ها میزبان خبرنگاران شد تا علاوه‌بر پاسخ به ابهامات «قرارداد پژو»، از شریک جدید این شرکت نیز رونمایی کند. آن‌طور که هاشم‌یکه‌زارع در نشست خبری خود اعلام کرد، «فیات-کرایسلر» به‌عنوان همکار جدید ایران خودرو در نظر گرفته شده تا پس از پژو، رنو و سوزوکی، چهارمین شریک آبی‌های جاده مخصوص باشد. فیات اما در حالی به‌عنوان شریک چهارم ایران خودرو در نظر گرفته شده که این شرکت (ایران خودرو) پس از توافق هسته‌ای دو سال پیش در ژنو، مذاکرات خود با خودروسازان دنیا را آغاز کرد و علاوه‌بر پژوی فرانسه، به سراغ گزینه‌های آلمانی و ایتالیایی نیز رفت.

به نقل از دنیای اقتصاد- در این بین، ابتدا نام فولکس واگن آلمان مطرح شد و حتی ایران خودرویی‌ها نیز تلویحا مذاکره با این خودروساز آلمانی را تایید کرده و کار تا جایی پیش رفت که خیلی‌ها گمان کردند این غول خودروسازی جهان، به کیلومتر 14 جاده مخصوص خواهد آمد. این در حالی بود که ناگهان ماجرای رسوایی بزرگ فولکس واگن (تقلب در اعلام میزان آلایندگی محصولات دیزلی) پیش آمد و با تغییر و تحولات مدیریتی در راس مدیریت این شرکت، مسوولان جدید اعلام کردند برنامه‌های فولکس برای سرمایه‌گذاری‌های جدید تا حدی متوقف خواهد شد. از همین رو و با وجود قصد نسبتا جدی فولکس برای شراکت با ایران خودرو، سرمایه‌گذاری این شرکت در ایران به‌هاله ای از ابهام فرو رفت و ایران خودرویی‌ها نیز دیگر مانند گذشته صحبت از این غول خودروسازی جهان به میان نیاوردند. در این اوضاع و احوال، ناگهان پای خودروساز مشهور ایتالیایی به ماجرای شرکای خارجی ایران خودرو باز شد و آبی‌های جاده مخصوص از فولکس واگن به سمت فیات-کرایسلر چرخیدند. ایران خودرویی‌ها که ظاهرا به‌دنبال شراکت با آلمانی‌ها بوده و فولکس واگن را به‌عنوان شرکت جدیدشان برگزیده بودند، با ناامید شدن از این خودروساز، این‌بار بیشتر روی فیات مانور داده و اعلام کردند از بین فولکس و فیات، یکی به‌عنوان شریک جدید ایران خودرو انتخاب خواهد شد. در نهایت دیروز مدیرعامل ایران خودرو رسما اعلام کرد که فیات-کرایسلر به‌عنوان شریک چهارم این شرکت انتخاب شده و مذاکرات میان دو طرف از هفته‌های آتی آغاز خواهد شد. یکه‌زارع با تاکید بر اینکه فیات شریک مناسبی برای ایران خودرو خواهد بود، گفت: فیات صاحب مجموعه‌های قوی خودروسازی در آمریکا مانند کرایسلر است و پیش‌بینی می‌شود برخی خودروسازان فعلی در جهان ظرف چند سال آینده توسط این شرکت محو شوند. وی در مورد منتفی شدن شراکت با فولکس واگن افزود: ما به‌دنبال شراکت با فولکس بودیم، اما به دو دلیل این اتفاق نیفتاد؛ اول اینکه فولکس دچار یکسری مشکلات داخلی (رسوایی تقلب) شد و دوم اینکه این شرکت از قبل با خودروسازان بخش خصوصی کشور همکاری داشت و ایران خودرو نیز به این موضوع احترام گذاشت و در نتیجه به سراغ فیات رفت. شراکت ایران خودرو با فیات اما در حالی است که این خودروساز ایتالیایی سهامدار و به اصطلاح صاحب خودروساز معروف آمریکایی یعنی «کرایسلر» به‌شمار می‌رود و از همین رو گمانه‌زنی‌ها از نزدیک شدن خودروسازان آمریکایی به «جاده مخصوص» حکایت دارند. مدیرعامل ایران خودرو در این مورد و در پاسخ به اینکه شراکت با فیات می‌تواند به همکاری خودروسازان ایران و آمریکا ختم شود، گفت: ما دوست داریم با شرکت‌های قوی در دنیا کار کنیم، با این حال تابع سیاست‌های نظام (در مورد همکاری با آمریکایی‌ها) هستیم. به گفته یکه‌زارع، در حال حاضر پلت‌فرم‌های مشترکی بین فیات و کرایسلر وجود دارد و این اتفاق دور از ذهن نیست که از طریق فیات، تکنولوژی‌ تولید خودروهای آمریکایی وارد ایران شود. وی در ادامه اما این را هم گفت که علاوه‌بر چهار شریک فعلی، ممکن است یک خودروساز ژاپنی نیز به‌عنوان همکار پنجم ایران خودرو انتخاب شود. گفته می‌شود این شرکت ژاپنی احتمالا نیسان موتورز است.

غرامت پژو تهاتر می‌شود

مدیرعامل ایران خودرو اما در نشست خبری دیروز خود به موضوع داغ این روزها یعنی «قرارداد پژو» پرداخت و ضمن دفاع از آن، از دریافت غرامتی بیش از 427 میلیون یورو از این شرکت فرانسوی، خبر داد. قرارداد ایران خودرو و پژو دو هفته پیش و در جریان سفر رئیس‌جمهوری به فرانسه امضا شد و طبق آن، دوطرف به‌صورت جوئینت ونچر و با سرمایه‌گذاری مشترک 500 میلیون یورویی، همکاری دوباره خود را پس از چهار سال از سر خواهند گرفت. این در شرایطی است که به اعتقاد مخالفان و منتقدان پژو، این شرکت باید بابت رفتار گذشته خود مبنی بر ترک ناگهانی ایران، غرامت بپردازد. حالا آن‌طور که مدیرعامل ایران خودرو اعلام کرد، پژویی‌ها 427 میلیون و 600 هزار یورو غرامت به ایران خودرو می‌پردازند. این «غرامت» البته در قالب پرداخت پول به ایران خودرو نبوده و به‌نوعی تهاتر خواهد شد. یکه‌زارع در این مورد گفت: در قرارداد با پژو، یک بسته حمایتی-غرامتی را تعریف کرده‌ایم که طی آن، 427 میلیون و 600 هزار یورو موردنظر در اشکال مختلف تسویه حساب خواهد شد. وی با بیان اینکه 116 میلیون یورو از این خسارت مربوط به مسائل جاری و گذشته است، افزود: 311 میلیون و 600 هزار یورو نیز در مسایل آینده دیده شده است. مدیر عامل ایران خودرو تاکید کرد: از رقم 116 میلیون یورو خسارت مربوط به مسائل جاری و گذشته، 25 میلیون یورو بابت دریافت قطعات مجانی از پژو محاسبه خواهد شد که البته بخشی از این رقم دریافت شده است. وی ادامه داد: همچنین 11 میلیون یورو بابت تجهیزات خط تولید پژو 207 در نظر گرفته شده که این تجهیزات به‌صورت مجانی به ایران اعطا می‌شود. یکه‌زارع این را هم گفت که 11 میلیون یورو از طلب‌های پژو از ایران خودرو، در موضوع غرامت دیده شده و این رقم به‌صورت نقدی پرداخت نخواهد شد.

به گفته وی شرکت پژو بابت تولید خودرو با برند پژو در ایران خودرو قبل و بعد از تحریم‌ها طبق قرارداد باید 69 میلیون یورو به‌عنوان رویالیتی (امتیاز مونتاژ خودرو) از ایران خودرو دریافت می‌کرد که در توافق صورت گرفته، قرار شد این مبلغ در قالب همان بسته حمایتی-خسارتی، پرداخت نشود. مدیرعامل ایران‌خودرو همچنین تاکید کرد: در بخشی دیگر از بسته حمایتی-غرامتی موردنظر، روی پلت فرم‌های روز پژو نیز حساب باز کرده‌ایم؛ به‌نحوی‌که می‌توانیم این پلت فرم‌ها را در اختیار گرفته و محصولات با برند ایران خودرو را روی آنها به تولید برسانیم. مدیرعامل ایران‌خودرو گفت: ما قصد داریم شرکتی مشترک را با پژو تشکیل بدهیم که 250 میلیون یورو از سرمایه آن را طرف فرانسوی تامین می‌کند؛ بنابراین بعید است این شرکت رفتاری مانند گذشته از خود بروز دهد. یکه‌زارع در ادامه با اشاره به سهم پژو در سبد محصولات آینده ایران خودرو افزود: پژو تنها 15 درصد از سبد محصولات ایران خودرو را تشکیل می‌دهد و ما سعی داریم 40 درصد از حجم سبد خود را به محصولات داخلی اختصاص دهیم. یکه‌زارع در واکنش به اینکه گفته می‌شود ایران خودرو هنوز قراردادی با پژو امضا نکرده و همه چیز در حد تفاهم‌نامه است، تاکید کرد: آنچه میان ایران خودرو و پژو امضا شده، «قرارداد» است. وی اما در بخش دیگری از اظهارات خود به محصولات در نظر گرفته شده پژو برای ایران اشاره کرد و گفت: اولین محصولی که پژو در ایران تولید خواهد کرد، مدل 2008 است، خودرویی که در نمایشگاه ژنو رونمایی خواهد شد و تا اردیبهشت 96 نیز تولید و عرضه می‌شود. یکه‌زارع همچنین تاکید کرد که مدل 301 با قیمت 58 میلیون تومان، مدل 208 با قیمت 68 میلیون تومان و مدل 2008 نیز با قیمت 77 میلیون تومان عرضه خواهند شد.

رنو شریک ما نیز هست

اما در شرایطی که وزیر اقتصاد به تازگی خبر از امضای قرارداد رنوی فرانسه با سایپا داده است، مدیرعامل ایران‌خودرو تاکید کرد رنو شریک آبی‌های جاد مخصوص نیز هست. یکه‌زارع با بیان اینکه رنو و ایران خودرو به هم گره خورده‌اند، گفت: اگر قرار بود از نقطه صفر شروع کنیم، به سراغ رنو نمی‌رفتیم، اما حالا بنا داریم همچنان با این خودروساز فرانسوی شراکت داشته باشیم.

تولید سواری بنز در ایران

مدیرعامل ایران خودرو اما با اشاره به امضای تفاهم‌نامه جدید با بنز گفت: ما قبلا در حوزه خودروهای تجاری با بنز تفاهم‌نامه امضا کردیم و طبق آن، قرار است ایران خودرودیزل و بنز در حوزه تولید (با سهم 51 درصدی ایران خودرودیزل و 49‌درصدی بنز) و حوزه خدمات پس از فروش (با سهم 51 درصدی بنز و 49 درصدی ایران خودرودیزل)، در آینده تاسیس شود. یکه‌زارع با بیان اینکه بنز در نهایت «گواه» (شرکت خدمات پس از فروش ایران خودرودیزل) را خواهد خرید، تاکید کرد: طی دو هفته آینده، تفاهم‌نامه ای با بنز برای تولید و واردات خودروهای سواری امضا خواهیم کرد.

رنو برای سایپا، نیسان برای ایران خودرو

دنده 6 – با توجه به مشارکت رنو با نیسان، به نظر می رسد که در صورت نهایی شدن قرارداد رنو با سایپا، بتوان انتظار داشت که ایران خودرو نیز به سراغ نیسان برود، هرچند چنین اتفاقی چندان جالب نیست و اگر سایپا مستقیما با هر دو بخش رنو نیسان همکاری کند بازار رقابتی تر و جذاب تر از شرایط فعلی خواهد شد.

]]> http://dande6.com/30999/%d8%b1%d9%86%d9%88%d8%8c%d8%a8%d9%86%d8%b2%d8%8c%d9%81%db%8c%d8%a7%d8%aa-%d9%88-%d9%be%da%98%d9%88%d8%9b-%da%86%d9%87%d8%a7%d8%b1-%d8%b4%d8%b1%db%8c%da%a9-%d8%a7%d8%b5%d9%84%db%8c-%d8%a7%db%8c%d8%b1.html/feed 8 http://dande6.com/30996/%d9%85%d9%84%d8%a7%d9%82%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%d8%b2-%d9%86%d9%88%d8%b9-sl350.html http://dande6.com/30996/%d9%85%d9%84%d8%a7%d9%82%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%d8%b2-%d9%86%d9%88%d8%b9-sl350.html#Idea Sun, 07 Feb 2016 19:11:15 +0000 http://dande6.com/?p=30996 ظاهر زیبا ، قلب آرام، صدا عالی!

به نقل از مجله تخت گاز

گزارش این شماره ملاقات با مرسدس‌بنز SL350 با کدR230 است. اتاق محبوب اسپرت بنز که همانند ب‌ام‌وE46 طرفداران فراوانی دارد. SL350 مورد آزمایش تفاوتی مهمی ‌با دیگر R230های زمان خود دارد. این خودرو مجهز به کیت بدنه SLRمک‌لارن است. کیت بدنه‌ای که باعث شده تا ظاهر خودرو نسبت به دیگر مدل‌های موجود در خیابان تفاوت پیدا کند. البته باید گفت زیباترین SL350 موجود در کشور نمونه‌‌ قرمز رنگی است که دارای کیت بدنه تیونر Fab Design بوده. رنگ قرمز و کیت بدنه اسپرت SL350 مورد نظر به خوبی در خیابان جلب توجه می‌کند. به همین خاطر است که مالک آن ترجیح می‌دهد خیلی کم خودرو خود را از پارکینگ منزلش بیرون بیاورد. اما خودرو مورد آزمایش در این شماره نمونه‌‌ نقره‌ای رنگ است. خودرویی که تا به حال چندین مالک داشته که اکثراً جوانان ثروتمند بوده‌اند. ضمن آنکه در مدت زمانی که SL350 با کد R23 وارد ایران شد تعداد بسیار انگشت‌شماری توسط مالکین خوش ذوق دستکاری شدند. تاجایی که اطلاع داریم تنها دو نمونه R230 در ایران از کیت بدنه SLRمک‌لارن بهره‌مند هستند.

برای مطالعه ادامه مطلب بر روی لینک زیر کلیک نمایید

http://www.javankhodro.ir/4040/

]]> http://dande6.com/30996/%d9%85%d9%84%d8%a7%d9%82%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%d8%b2-%d9%86%d9%88%d8%b9-sl350.html/feed 0 http://dande6.com/30993/%d8%a7%d8%b2-427-%d9%85%db%8c%d9%84%db%8c%d9%88%d9%86-%db%8c%d9%88%d8%b1%d9%88-%d8%ba%d8%b1%d8%a7%d9%85%d8%aa-%d9%be%da%98%d9%88-%d8%a8%d9%87-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1.html http://dande6.com/30993/%d8%a7%d8%b2-427-%d9%85%db%8c%d9%84%db%8c%d9%88%d9%86-%db%8c%d9%88%d8%b1%d9%88-%d8%ba%d8%b1%d8%a7%d9%85%d8%aa-%d9%be%da%98%d9%88-%d8%a8%d9%87-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1.html#Idea Sun, 07 Feb 2016 12:27:49 +0000 http://dande6.com/?p=30993

- در قرارداد جدید ایران خودرو و پ‍ژو ۴۲۷ میلیون و ۶۰۰ هزار یورو غرامت در چارچوب یک بسته حمایتی-خسارتی از سوی پژو به ایران خودرو پرداخت می شود.

 به نقل از ایکو پرس ،مهندس هاشم یکه زارع مدیرعامل گروه صنعتی ایران خود رو در نشست خبری و در پاسخ  به سوالی در خصوص پرداخت غرامت پژو به ایران خودرو گفت: از این مقدار، 116 میلیون یورو مربوط به فعالیت های جاری و گذشته و 311 میلیون و 600 هزار یورو به همکاری ها و موضوعات آینده مربوط می شود.

وی افزود: قراراست 25 میلیون یورو قطعات محصولات جاری را از پژو به صورت مجانی دریافت کنیم که بخشی از آن دریافت شده است. 11 میلیون یورو تجهیزات خط تولید 207 به صورت مجانی به ایران خودرو داده خواهد شد و 11 میلیون یورو از طلب های پژو از ایران خودرو هم داده نخواهد شد، از کل این خسارت ها حدود 47 میلیون یورو در سود و زیان امسال یا سال آینده ما اثر مستقیم دارد.

یکه زارع از منتفی شدن 69 میلیون یورو پرداخت رویالتی خبر داد که بابت خودروهای تولیدی قبل و بعد از تحریم ها و از امضای قرارداد جدید باید به پژو داده می شد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تخفیف 20 میلیون یورویی بابت خرید قطعات و مجموعه های قوای محرکه به خصوص گیربکس از پژو را ازدیگر بخش های این خسارت ها ذکرکرد و گفت:‌ پژو متعهد شده به ارزش چهار میلیون یورو در مدت یک سال کارشناسان خود را در ایران خودرو مستقر کند تا روی ارتقای کیفیت محصولات جاری کار کنند. نزدیک به یک میلیون و 600 هزار یورو نیز کارکنان ایران خودرو در فرانسه آموزش های لازم  را خواهند دید. یک میلیون یورو هم برای بهبود سیستم های خودرویی از طرف پ‍ژو هزینه خواهد شد.

وی اضاف کرد:بابت استفاده از پلت فرم پژو برای تولید محصولات برند ایران خودرو تخفیفی معادل 70 یورو روی هر خودرو اعمال می شود که عایدی ایران خودرو برای تولید 2 میلیون خودرو ،140 میلیون یورو خواهد بود.

مهندس یکه زارع تاکید کرد: هم چنین مذاکره شده که برای تولید محصولات جاری پژو از روز امضای قرارداد جدید هر دستگاه فقط 10 یورو رویالتی پرداخت شود که با توجه به تیراژ تولید سالهای آینده کل درآمد پژو بر مبنای قرارداد قبلی از این بخش 145 میلیون یورو خواهد بود که ایران خودرو به پژو پرداخت نخواهد کرد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تاکید کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری یکی از محورهای اقتصاد مقاومتی عدم اتکا به ارز نفتی است که  بر اساس قرارداد منعقد شده با شرکت پژو عواید حاصل از صادرات 30 درصد از محصولات،‌ تولید را از ارز دولتی بی نیاز خواهد کرد.

روند داخلی سازی

وی اظهار کرد: سرمایه گذاری مستقیم،‌ انتقال دانش و تکنولوژی و صادرات مواردی است که طبق سیاست دولت در قرارداد پژو رعایت شده است.

وی افزود: یکی از مفاد قرارداد، داخلی سازی 40 درصدی از محصولات در زمان شروع به اجرای قرارداد است که این میزان در سال چهارم به 70 درصد افزایش خواهد یافت.

یکه زارع تصریح کرد: داخلی سازی 70 درصد محصول تولیدی از الزامات وزارت صنعت است که تحقق آن منجربه توازن ارزی مثبت خواهد شد و دیگر ارزی از دولت دریافت نخواهیم کرد.

مدیرعامل ایران خودرو ادامه داد: با تولید 200 هزار دستگاه خودرو و صادرات 60 هزار دستگاه، به میزان 480 میلیون یورو صادرات خواهیم داشت که 60 میلیون یورو از آن تراز ارزی مثبت خواهد بود.

وی تاکید کرد:‌ 40 درصد از تولیدات سالانه ایران خودرو متعلق به برند ایران خودرو است که قطعا صادرات در این بخش ارزآوری به مراتب بیشتری نصیب اقتصاد ملی خواهد شد.

یکه زارع در پاسخ به سوالی درخصوص محصولات جاری پژو گفت:‌ قرارداد جدید هیچ ارتباطی به محصولات موجود پژو ندارد و ما همچنان اختیار تولید و صادرات محصولات فعلی را برند پژو را در اختیار داریم.

وی در عین حال افزود: در قرارداد جدید سهم پژو در سبد محصولات ایران خودرو بیش از 15 درصد نخواهد بود و 85 درصد تولیدات آتی نیز متعلق به برند ایران خودرو و یا تولید مشترک با سایر خودروسازان مطرح جهانی است.

مهندس یکه زارع درباره انتقادات وارده نسبت به عقد قرارداد مجدد با شرکت پژو بعد از ترک بازار ایران اظهار کرد:‌ در آن مقطع بسیاری از شرکت ها بازار ایران را ترک کردند و این موضوع نباید مبنایی برای تصمیم گیری در باره همکاری مجدد قرار گیرد. از سویی دیگر ما نیز خود را ملزم نمی دانیم که پژو را حتی مانند گذشته شریک اول خود بدانیم.

وی تاکید کرد:‌ درباره ترک مجدد در بندی از قرار داد این موضوع به صورت قاطع دیده شده و پژو در صورت ترک باید خسارت بدهد.

نحوه قیمت گذاری

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در پاسخ به پرسش خبرنگاری درخصوص نحوه قیمت گذاری محصولات جدید اظهار کرد: قیمت گذاری محصولات در متن قرارداد عنوان نشده اما زمان تولید اولین محصول که اواخر سال آینده خواهد بود تابع شرایط و قوانین ناظر بر قیمت گذاری خواهیم بود و شرکت مشترک بر اساس آن عمل خواهد کرد.

مهندس یکه زارع درباره اصرار بر محرمانه بودن متن قرارداد گفت:‌ قراردادهای بین المللی در کل جهان و میان کل خودروسازان محرمانه است. قرارداد ایران خودرو با شرکت پژو در بیش از 200 صفحه تهیه شده که حاصل کار تخصصی تیم 15 نفری از افراد خبره و آگاه ایران خودرو بوده است که 80 درصد آن قابل ارایه به کل جامعه و 20 درصد آن محرمانه است.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو تاکید کرد: از هر گونه انتقاد نسبت به قرارداد با روی باز استقبال می کنیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره فشار برای عقد قرارداد با پژو گفت:‌ وجود فشار برای مذاکره با پژو کذب محض است و قرارداد در فضایی کاملا شفاف و به دور از هرگونه اجبار منعقد شده است.

یکه زارع یادآور شد:‌ طرف ایرانی با درنظر گرفتن منافع ملی این قرارداد را امضا کرده و در روزهای پایانی مذاکرات هم با دریافت امتیازات مناسب موفق شدیم شرکت پژو را مجبور به کوتاه آمدن از مواضعش کنیم.

وی درخصوص نحوه نظارت بر داخلی سازی تولید گفت:‌ شرکت مشترک به صورت سهم 50 درصد طرف ایرانی و 50 درصد طرف فرانسوی است که رئیس هیات مدیره از پژو و مدیرعامل این شرکت در دوسال اول در اختیار ایران خودرو و در دوسال دوم در اختیار پژو خواهد بود.

یکه زارع با تاکید بر اختیار دوطرف در زمینه نظارت بر عملکرد تولید و داخلی سازی گفت: بالاتر از این وزارت صنعت،‌معدن و تجارت ناظر بر اجرای قرارداد و میزان داخلی سازی آن است که در صورت تخطی ورود خواهد کرد.

وی درعین حال تاکید کرد: داخلی سازی تولید منجربه کاهش هزینه خواهد شد و قطعا طرف فرانسوی نیز به دنبال کاهش هزینه تولید و افزایش سود است.

مهندس یکه زارع درباره حق امتیاز تولید محصولات پژو نیز گفت:‌ محاسبه رویالتی فرمولی دارد که بر مبنای آن هر چه میزان داخلی سازی افزایش یابد این مبلغ نیز افزایش می یابد که البته رویالیتی شامل داخلی سازی بیش تر از 25 درصد خواهد بود.

صادرات 30 درصد محصولات

مهندس یکه زارع صادرات را از مفاد مهم این قرارداد دانست و گفت: از ابتدای تولید 30 درصد از محصولات به زنجیره پژو شامل کشورهایCIS ، اروپای شرقی، روسیه ، کل خاورمیانه، ‌برخی از کشورهای آسیایی و کل آفریقا صادر خواهد شد.

وی گفت: شرکت مشترک با سرمایه 500 میلیون یورو ایجاد خواهد شد و شرکت پژو 250 میلیون یورو سرمایه وارد ایران خواهد کرد، عواید حاصل از این سرمایه گذاری نیز به صورت مشترک بین دو سرمایه گذار تقسیم خواهد شد.

یکه زارع ضمن اعلام این که شرکت های قطعه ساز ایران خودرو و پژو نیز با ایجاد شرکت مشترک در تولید قطعات همکاری خواهند کرد، درخصوص توان همکاری قطعه سازان در تولید محصولات جدید گفت: با انتقال دانش فنی تولید قطعه، کلیه قطعه سازان که در زنجیره تامین شرکت مشترک قرار می گیرند، قادر خواهند بود که با تجهیزات و دانش فنی خودشان تولید کنند. ضمن این که پژو هم متعهد شده قطعاتی که در ایران تولید می شود تیراژش در زنجیره بین المللی پژو قرار گیرد. وی افزود:‌ با برگزاری جلسات میان قطعه سازان پژو و ایران خودرو مقرر شد محصول جدید  در سال اول با 40 درصد داخلی سازی تولید شود. یکه زارع خاطرنشان کرد: در سرمایه گذاری 500 میلیون یورویی شرکت مشترک، به میزان 54 میلیون یورو سرمایه گذاری در بخش قطعه سازی صورت خواهد گرفت. وی افزود:‌ قرارداد جدید باعث می شود علاوه بر این که قطعه سازان با ظرفیت کامل ادامه فعالیت دهند، صاحب تکنولوژی به روز تری شوند.

وی افزود: قوای محرکه محصولات جدید پنج نوع موتور از نوع بنزینی و دیزلی است که تولید این موتورها نیز علاوه بر انتقال دانش فنی تا 70 درصد داخلی سازی خواهد شد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو محصولات آینده را از محصولات به روز پژو در بازار اروپا دانست و گفت:‌ اولین محصول تولیدی در ایران که خودروی 2008 است، برای اولین بار در اسفندماه و در نمایشگاه ژنو رونمایی و تولید آن در سایت اصلی پژو آغاز خواهد شد.

وی اظهار کرد: در افق 140 تولید سه میلیون دستگاه خودرو ترسیم شده که با برنامه ریزی صورت گرفته تولید یک میلیون و 800 هزار دستگاه توسط ایران خودرو انجام خواهد شد و از این تعداد 40 درصد متعلق به برند ایران خودرو و 60 درصد تولید مشترک با شرکت های مطرح جهانی خواهد بود.

آغاز دور تازه همکاری ایران خودرو و بنز

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در خصوص همکاری های خارجی این گروه صنعتی، از دور تازه همکاری با بنز برای تولید محصولات تجاری و سواری خبر داد.

مهندس یکه زارع اظهار کرد: یک شرکت مشترک بین ایران خودرودیزل و بنز برای تولید خودروهای تجاری  تشکیل می شود که 50 درصد آن در اختیار ایران خودرو دیزل و 49 درصد در اختیار بنز است. یک شرکت فروش و خدمات پس از فروش نیز ایجاد خواهد شد که 51 درصد به بنز و 49 درصد به ایران خودرو دیزل تعلق دارد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو خرید 30 درصد سهام ایدم توسط بنز را از دیگر موارد قرارداد جدید بین دوشرکت ذکر کرد و گفت:  بنز 20 درصد سهام محور خودرو را نیز بعد از تغییر ساحتار آن شرکت خریداری می کند و شرکت گواه نیز به مالکیت شرکت مشترک فروش و خدمات پس از فروش درمی آید.

او از نهایی شدن تفاهم نامه ایران خودرو و بنز در مورد سواری تا دوهفته دیگر خبر داد و گفت: از آن جا که نیمی از مالکیت شرکت فروش و خدمات پس از فروش متعلق به بنز است بر اساس قوانین آلمان سرمایه بیشتری را خواهد آورد و لیزینگ های خود را در ایران راه اندازی خواهد کرد.

فیات شریک چهارم ایران خودرو

یکه زارع اظهار کرد: فیات نیز یک شرکت معتبر جهانی است که و با توجه به روند رشد این شرکت، آینده بهتری نیز برای آن پیش بینی می شود.

وی با اشاره به این که فیات شریک چهارم ایران خودرو است، تاکید کرد:اعتقاد داریم که انتخاب این شرکت، انتخاب بسیار صحیحی است و این شرکت نیز به همکاری با ایران خودرو علاقه مند است.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو تصریح کرد: در همین راستا مذاکرت همکاری با شرکت فیات به زودی آغاز می شود.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو افزود: خودروهای جدیدی که به واسطه همکاری های ایران خودرو وارد بازار ایران می شود، بالای 60 تا 70 میلیون تومان قیمت خواهد داشت

او از تولید پژو پارس جدید با آپشن های گوناگون و گیربکس اتوماتیک به قیمت 45 میلیون تومان خبر داد و گفت: در همکاری های جدید با شرکت های خارجی  و ممکن نیست یک محصول در کلاس سی برای بازار داخل به قیمت 45 میلیون تومان تولید شود.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تکیه بر توان داخلی از جمله دانشگاه های معتبر را از دیگر رویکردهای ایران خودرو در تولید محصولات جدید دانست و گفت: با دانشگاه صنعتی شریف در مورد خودروهای برقی و با دانشگاه امیرکبیر در مورد خودروهای هیبریدی قرارداد امضا کرده ایم. شرکت های دانش بنیان را نیز به صنعت خودرو وارد می کنیم و در مرکز تحقیقات از آن ها استفاده می کنیم.

یکه‌زارع در پاسخ به قرارداد منعقد شده میان بنز و ایران خودرو دیزل گفت: در قرارداد جدید بنز ۵۱ درصد و ایران خودرو دیزل ۴۹ درصد سهم دارد و قرار است یک شرکت خدمات پس از فروش نیز به همین سهم ایجاد شود.

به نقل از مجله ماشین- یکه‌زارع در پاسخ به قرارداد منعقد شده میان بنز و ایران خودرو دیزل گفت: در قرارداد جدید بنز ۵۱ درصد و ایران خودرو دیزل ۴۹ درصد سهم دارد و قرار است یک شرکت خدمات پس از فروش نیز به همین سهم ایجاد شود، ضمن اینکه شرکت بنز ۳۰ درصد سهام ایدم را در اختیار داشته و در محور خودرو نیز ۲۰ درصد سهام را خواهند داشت تا صاحب یک صندلی هیات مدیره شوند.

مدیرعامل ایران خودرو ادامه داد: از سوی دیگر شرکت گواه نیز بعد از سبک‌سازی از سوی ایران خودرو، توسط جوینت ونچر فروش، خریداری می‌شوند.

یکه‌زارع تصریح کرد: در موضوع همکاری با بنز در خودروهای سواری ظرف دو هفته آتی تفاهم‌نامه‌ای منعقد خواهد شد و روی موضوع خدمات پس از فروش نیز بنز ۵۱ درصد سهم خواهد داشت تا با توجه به قوانین کشور آلمان بتواند سرمایه بیشتری به ایران وارد کرده و لیزینگ را هم فعال کند، البته اگر بنز سهام بیشتری از ایران طلب می‌کرد، حتما به آن می‌دادیم.

وی خاطرنشان کرد: بنز تمام قد وارد بازار ایران خواهد شد و البته در مورد «ب ام ‌و» نیز قرار بر انجام همکاری مشترک نداریم.

یکه‌زارع در ادامه در خصوص همکاری با شرکت رنو اظهارداشت: رنو شریک تجاری ایران است و همکاری خود را با این شرکت ادامه می‌دهیم اما منتظریم تا سایپا قرارداد جدید خود را پیش ببرد تا دوگانگی میان دو خودروساز ایرانی که منجر به سوء‌استفاده برخی خودروسازان خارجی می‌شود، نشود.

وی گفت: ما با رنو همکاری جدیدی را شروع می‌کنیم و یک شریک ژاپنی نیز بعد از آن به ایران اضافه خواهد شد. البته از سوی «ب ام و» نیز پالس‌هایی برای حضور در ایران داده شد ولی به احترام شریک ایرانی‌اش کار را پیش نبردیم، ضمن اینکه با فولکس واگن و فیات نیز مذاکراتی را شروع کرده‌ایم.

  کانال خبری ، صرفاً بر روی نسخه بروز شده تلگرام کار می کند،می توانید با استفاده از لینک های زیر تلگرام خود را آپدیت کنید.

تلگرام نسخه دسکتاپ (ویندوز):
https://tdesktop.com/win

محتوای مجله دنده 6 با مطالب درج شده در وب سایت متفاوت بوده و برخی اخبار کوتاه و جالب از چهار گوشه صنعت خودروسازی را شامل می شود.

از این که با شما هستیم، خوشحالیم.

]]> http://dande6.com/30993/%d8%a7%d8%b2-427-%d9%85%db%8c%d9%84%db%8c%d9%88%d9%86-%db%8c%d9%88%d8%b1%d9%88-%d8%ba%d8%b1%d8%a7%d9%85%d8%aa-%d9%be%da%98%d9%88-%d8%a8%d9%87-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1.html/feed 10 http://dande6.com/30987/%d9%87%db%8c%d9%88%d9%86%d8%af%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d9%88%d8%b3%d8%a7%d9%86-2016%d8%8c-157-%d9%85%db%8c%d9%84%db%8c%d9%88%d9%86%db%8c-%d8%b4%d8%af.html http://dande6.com/30987/%d9%87%db%8c%d9%88%d9%86%d8%af%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d9%88%d8%b3%d8%a7%d9%86-2016%d8%8c-157-%d9%85%db%8c%d9%84%db%8c%d9%88%d9%86%db%8c-%d8%b4%d8%af.html#Idea Sun, 07 Feb 2016 09:55:30 +0000 http://dande6.com/?p=30987 آسان موتور برای اولین بار در ایران فروش تعداد محدودی هیوندای توسان جدید را از صبح امروز شنبه آغاز نمود .

رویکرد محافظه‌کارانه در دپارتمان طراحی اروپایی هیوندای باعث شده تا مدل جدید نیز در حالت کلی فرق چندانی با مدل قبلی نداشته باشد. ولی در همین حال، طول توسان 2016 به اندازه 76 میلی‌متر کشیدگی پیدا کرده و به فاصله محوری آن 30 میلی‌متر اضافه شده است. همچنین 38 میلی‌متر اضافه بر روی برآمدگی جلوی بدنه، اندکی از خشونت ظاهری‌ آن کاسته و البته 28 میلی‌متر اضافه بر عرض آن، همچنان بالانس ابعاد بدنه را حفظ کرده است.

هیوندای در مورد استفاده از فولاد مقاومت‌بالا و چسب در ساختار، جزئیات بسیار دقیقی را به کار برده و درصد بالایی را به صلبیت بدنه افزوده است.

قیمت توسان جدید-2

در مدل جدید هیوندای توسان 2016 ، یک موتور 2 لیتری تنفس طبیعی چهار با قدرت 165 اسب‌بخار در اختیار قرار می‌گیرد و این تنها راهی است که شما می‌توانید از گیربکس ساده 6 سرعته اتوماتیک در توسان استفاده کنید.

]]> http://dande6.com/30987/%d9%87%db%8c%d9%88%d9%86%d8%af%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d9%88%d8%b3%d8%a7%d9%86-2016%d8%8c-157-%d9%85%db%8c%d9%84%db%8c%d9%88%d9%86%db%8c-%d8%b4%d8%af.html/feed 10 http://dande6.com/30983/%d8%a7%d8%b2-%d8%b4%d8%b1%d8%a7%da%a9%d8%aa-%d9%81%db%8c%d8%a7%d8%aa-%d8%a8%d8%a7-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%88-%d8%aa%d8%a7-%d9%82%db%8c%d9%85%d8%aa-%d8%ad%d8%af%d9%88.html http://dande6.com/30983/%d8%a7%d8%b2-%d8%b4%d8%b1%d8%a7%da%a9%d8%aa-%d9%81%db%8c%d8%a7%d8%aa-%d8%a8%d8%a7-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%88-%d8%aa%d8%a7-%d9%82%db%8c%d9%85%d8%aa-%d8%ad%d8%af%d9%88.html#Idea Sat, 06 Feb 2016 22:13:32 +0000 http://dande6.com/?p=30983 مدیرعامل ایران خودرو اعلام کرد فیات شریک چهارم ایران خودرو شد/پژو بیش از 200 میلیون یورو غرامت می دهد مدیرعامل ایران خودرو با حضور در برنامه تیتر امشب، به ابهامات قرارداد این شرکت با پژو پاسخ داد. فیات شریک چهارم ایران خودرو شد/پژو بیش از 200 میلیون یورو غرامت می دهد به گزارش صنعت نویس، هاشم یکه زارع در پاسخ به اینکه آیا پژو به ایران خودرو غرامت خواهد داد، گفت:در قرارداد با پژو، یک بسته حمایتی-غرامتی را تعریف کرده ایم که در آن، پرداخت نقدی نیز در نظر گرفته شده است.
فیات سی نا 2015

فیات سی نا 2015

وی با اشاره به اینکه کار پژو مبنی بر ترک ایران ناپسند بود، افزود:در بخشی دیگر از بسته حمایتی-غرامتی موردنظر، روی پلت فرم های روز پژو نیز حساب باز کرده ایم، به نحوی که می توانیم این پلت فرم ها را در اختیار گرفته و محصولات با برند ایران خودرو را روی آنها به تولید برسانیم. به گفته یکه زارع، همچنین در بخش دیگری از بسته موردنظر،مبلغی را که پژو به عنوان رویالیته از ایران خودرو طلب داشت، صفر کردیم و رویالیته برای محصولات جدید نیز به حداقل رسیده است. مدیرعامل ایران خودرو در ادامه تاکید کرد که مبلغ غرامت پژو به ایران خودرو، بیش از 200 میلیون یورو خواهد بود. مدیرعامل ایران خودرو اما در پاسخ به این پرسش که چه تضمینی برای تکرار رفتار گذشته پژو مبنی بر رفتن از ایران وجود دارد، گفت:ما قصد داریم شرکتی مشترک را با پژو تشکیل بدهیم که 250 میلیون یورو از سرمایه آن را طرف فرانسوی تامین می کند، بنابراین بعید است این شرکت رفتاری مانند گذشته از خود بروز دهد.

پژو 301 طراحی جانبی

پژو 301 طراحی جانبی

یکه زارع در ادامه با اشاره به سهم پژو در سبد محصولات آینده ایران خودرو، افزود:پژو تنها 15 درصد از سبد محصولات ایران خودرو را تشکیل می دهد و ما سعی داریم 40 درصد از حجم سبد خود را به محصولات داخلی اختصاص دهیم. وی اما در بخش دیگری از اظهارات خود به محصولات در نظر گرفته شده پژو برای ایران اشاره کرد و گفت:اولین محصولی که پژو در ایران تولید خواهد کرد، مدل 2008 است، خودرویی که در نمایشگاه ژنو رونمایی خواهد شد و تا اردیبهشت 96 نیز تولید و عرضه می شود. یکه زارع همچنین تاکید کرد که قیمت پژو 301 با قیمت 58 میلیون تومان، قیمت پژو 208 با قیمت 68 میلیون تومان و قیمت پژو 2008 نیز با قیمت 77 میلیون تومان عرضه خواهند شد.

پژو 208

پژو 208

مدیرعامل ایران خودرو همچنین در پاسخ به این پرسش که چه نمره ای به کیفیت محصولات و همچنین خدمات پس از فروش این شرکت، می دهد، تاکید کرد:در بحث کیفیت محصولات، از 100 نمره 65 را در نظر می گیرم و در بحث خدمات پس از فروش نیز نمره ای بیش از 55 نمی دهم. مدیرعامل ایران خودرو اما در واکنش به مذاکرات با سایر خودروسازان بزرگ دنیا، گفت:شرکت فیات ایتالیا شریک چهارم ایران خودرو خواهد بود.

ابعاد پژو 2008

ابعاد پژو 2008

  کانال خبری ، صرفاً بر روی نسخه بروز شده تلگرام کار می کند،می توانید با استفاده از لینک های زیر تلگرام خود را آپدیت کنید.

تلگرام نسخه دسکتاپ (ویندوز):
https://tdesktop.com/win

محتوای مجله دنده 6 با مطالب درج شده در وب سایت متفاوت بوده و برخی اخبار کوتاه و جالب از چهار گوشه صنعت خودروسازی را شامل می شود.

از این که با شما هستیم، خوشحالیم.

]]> http://dande6.com/30983/%d8%a7%d8%b2-%d8%b4%d8%b1%d8%a7%da%a9%d8%aa-%d9%81%db%8c%d8%a7%d8%aa-%d8%a8%d8%a7-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%88-%d8%aa%d8%a7-%d9%82%db%8c%d9%85%d8%aa-%d8%ad%d8%af%d9%88.html/feed 26 http://dande6.com/30981/%d8%b4%d8%b1%d8%b7-%d9%88-%d8%b4%d8%b1%d9%88%d8%b7-%d8%aa%d8%a7%d8%b2%d9%87-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b1%d8%a7%d9%87-%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d9%be%d8%b1%d9%88%da%98%d9%87-%d9%82%d8%b7.html http://dande6.com/30981/%d8%b4%d8%b1%d8%b7-%d9%88-%d8%b4%d8%b1%d9%88%d8%b7-%d8%aa%d8%a7%d8%b2%d9%87-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b1%d8%a7%d9%87-%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d9%be%d8%b1%d9%88%da%98%d9%87-%d9%82%d8%b7.html#Idea Sat, 06 Feb 2016 14:58:32 +0000 http://dande6.com/?p=30981 برای راه اندازی قطب سوم خودروسازی در چابهار که تاکنون به دلیل استراتژیک عملی نشده بود دو شرط در نظر گرفته شده است. هدف از ساخت قطب سوم خودروسازی، ایجاد رقابت در فضای داخلی است

مشاور ارشد رئیس جمهور با اشاره به ایجاد قطب سوم خودروسازی در کشور گفت: ایجاد سومین مرکز خودروسازی کشور در منطقه آزاد چابهار مدتی مسکوت مانده بود تا پس از لغو تحریم ها بتوانیم با مشارکت خودروسازان معتبر آن ایجاد کنیم.

اکبر ترکان با اشاره به این موضوع که ایجاد قطب سوم خودروسازی در چابهار منتفی نشده است، گفت: بحث ایجاد قطب سوم خودورسازی در دوره تحریم ها شکل گرفت از این رو شرکت‌هایی وارد مذاکره می‌شدند که دارای مشخصات مورد نظر ما برای تولید خودرو نبودند به همین خاطر چون می خواستیم بزرگان صنعت خودرو دنیا را در این کار شریک کنیم صبر کردیم تا تحریم ها لغو شود.

مشاور رئیس جمهور افزود: ما درحال حاضر به دنبال بهترین برندها برای سرمایه گذاری هستیم و قصد داریم با ایجاد قطب سوم خودروسازی هم رقیبی جدی برای دو خودروساز بزرگ کشور به وجود آوریم و هم اینکه الگویی جدید را در صنعت خودرو تجربه کنیم.

او افزود: رئیس جمهور برای ایجاد قطب سوم خودرو در چابهار دو شرط گذاشته‌اند، نخست آنکه ۵۱ درصد قطعات تولیدی در آن کارخانه ساخت داخل باشد و دیگر هم ۳۰ درصد از محصولات تولیدی به خارج از کشور صادر و در بازارهای رقابتی عرضه شود.

ترکان گفت: مطمئنا در قراردادی که با شریک تجاری مان برای ایجاد قطب سوم خواهیم بست این ملاحظات رئیس جمهوری را در نظر خواهیم گرفت تا محصولی در چابهار به تولید برسد که هم با حداکثر توان ساخت داخل تولید شده باشد و هم اینکه قابلیت صادراتی به سایر نقاط دنیا را داشته باشد.

منبع: دنیای اقتصاد

  کانال خبری ، صرفاً بر روی نسخه بروز شده تلگرام کار می کند،می توانید با استفاده از لینک های زیر تلگرام خود را آپدیت کنید.

تلگرام نسخه دسکتاپ (ویندوز):
https://tdesktop.com/win

محتوای مجله دنده 6 با مطالب درج شده در وب سایت متفاوت بوده و برخی اخبار کوتاه و جالب از چهار گوشه صنعت خودروسازی را شامل می شود.

از این که با شما هستیم، خوشحالیم.

]]> http://dande6.com/30981/%d8%b4%d8%b1%d8%b7-%d9%88-%d8%b4%d8%b1%d9%88%d8%b7-%d8%aa%d8%a7%d8%b2%d9%87-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b1%d8%a7%d9%87-%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d9%be%d8%b1%d9%88%da%98%d9%87-%d9%82%d8%b7.html/feed 7 http://dande6.com/30978/%d8%a7%d8%ad%d8%aa%d9%85%d8%a7%d9%84-%d9%be%d8%a7%db%8c%d8%a7%d9%86-%d9%87%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%b1%d9%86%d9%88-%d9%88-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%88-%d8%af.html http://dande6.com/30978/%d8%a7%d8%ad%d8%aa%d9%85%d8%a7%d9%84-%d9%be%d8%a7%db%8c%d8%a7%d9%86-%d9%87%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%b1%d9%86%d9%88-%d9%88-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%88-%d8%af.html#Idea Sat, 06 Feb 2016 08:43:46 +0000 http://dande6.com/?p=30978 به نقل از فارس -علی طیب‌نیا وزیر اقتصاد ایران در گفت‌‌و‌گو با نشریه نیکی ژاپن اعلام کرد:‌ رنو در ماه جاری قراردادی با سایپا منعقد می‌کند، شرایط  این قرارداد مشابه قرارداد پژو با ایران خودرو است که مشارکت 50درصدی دارند.

وزیر اقتصاد ایران همچنین از خودروسازی تویوتای ژاپن برای سرمایه‌گذاری در ایران دعوت کرد و خواست تا ضمن سرمایه‌گذاری، تکنولوژی ساخت را هم  به ایران منتقل کنند.

طیب‌نیا همچنین افزود: انتظار دارد خودروسازان ژاپنی بسیار بیشتر از رقیب فرانسوی‌اش در ایران سرمایه‌گذاری کند.

وی در مصاحبه با این غول رسانه‌ای از ژاپن درخواست کرده است تا برای سرمایه‌گذاری در زمینه شیرین کردن آب خلیج فارس برای مصرف خانگی و کشاورزی در ایران سرمایه‌گذاری کنند.

وی در گفت‌وگو با این نشریه ژاپنی فرصت‌های سرمایه‌گذاری خارجی در ایران و طرح‌های اقتصادی دولت را تشریح کرد.

طیب‌نیا همچنین گفت: در حالی که افت شدید قیمت نفت چشم‌انداز دوره‌های کوتاه‌مدت اقتصادی را مه‌آلود کرده است اما لغو تحریم‌ها برای رشد اقتصادی ایران بسیار کمک خواهد کرد. ایران امیدوار است که رشد متناسب با تورم 8 درصد در تولید ناخالص داخلی تحقق یابد.

وی افزود: این در حالی است که بسیار از تحلیلگران نرخ اقتصادی 6 درصد را برای ایران متصور هستند ایران هم‌اکنون برنامه ششم توسعه خود را برنامه‌ریزی می‌کند که اجرای آن از سال آینده آغاز می‌شود.

رنو ساندرو-16

وزیر اقتصاد ایران همچنین گفته است که جمهوری اسلامی ایران اولویت سرمایه‌گذاری روی پتروشیمی، برق، آب، خودرو و توریسم را در اولویت قرار داده و نیز به دنبال سرمایه‌‌گذاری‌های خارجی و همکاری آنها است.

وی گفت:‌لغو تحریم‌ها در ماه گذشته به ایران اجازه افزایش صادرات نفت تا یک میلیون بشکه در روز را داده است. کشور به دنبال افزایش 500 هزار بشکه در روز تا نیمه نخست امسال است و 500 هزار بشکه دیگر را با بررسی وضعیت بازارهای جهانی افزایش خواهد داد.

طیب‌نیا گفت: بخش خصوصی با شرکت‌های خارجی در زمینه صنعت تولید برق همکاری می‌کنند. ایران برق زیادی تولید خواهد کرد و به بازارهای جهانی از جمله کشورهای همسایه صادر خواهد کرد.

وی گفت: ایران اکنون از کمبود شدید آب رنج می‌برد و به دنبال جذب سرمایه‌گذاران ژاپنی و کمک آنها در پروژه‌های شیرین‌سازی آب خلیج فارس و آب آبیاری کشاورزی است.

وزیر اقتصاد ایران افزود:‌ ایران فرصت‌های بسیاری در بازار خودرو دارد بازاری که بیش از 80 میلیون جمعیت دارد،‌ خودروسازان فرانسوی برای معامله بزرگ با ایران جلو آمده‌اند و با خودروسازی پژو یک مشارکت یک سرمایه‌گذاری مشترک شرکت ایران خودرو خواهد داشت. رنو هم یک قرارداد مشابهی با سایپا منعقد می‌کند که احتمالاً در ماه جاری نهایی خواهد شد.

وی همچنین از تویوتا موتور و دیگر خودروسازان ژاپنی درخواست کرد که فعالانه برای سرمایه‌گذاری و انتقال تکنولوژی به ایران اقدام کنند.

وزیر اقتصاد ایران افزود: انتظار دارد که خودروسازان ژاپنی بسیار بیشتر از رقیب فرانسوی‌اش در ایران سرمایه‌گذاری کنند.

رنو ایران خودرو را ترک می کند

به نقل از صنعت نویس - علی طیب نیا در گفت و گو با روزنامه نیکی ژاپن، عنوان کرده که طی این ماه، قرارداد میان رنو و سایپا به امضا خواهد رسید، قراردادی شبیه آنچه چندی پیش میان ایران خودرو و پژو امضا شد. این در شرایطی است که ایران خودرویی ها قصد دارند علاوه بر پژو، با رنو نیز شراکت داشته باشند و حتی از همین حالا، محصولات موردنظر خود را برای تولید در ایران نیز مشخص کرده اند. بر این اساس، ایران خودرو قصد دارد سه محصول از رنو به نام های کپچر، کلیو4 و کوئید را میهمان خطوط تولید خود کرده و شراکتی متفاوت از گذشته را با رنو آغاز کند.

ابعاد رنو کپچر

ابعاد رنو کپچر

با این حال، اظهارات وزیر اقتصاد مبنی بر عقد قرارداد میان سایپا و رنو، به نوعی نشان از پایان راه ایران خودرو و این شرکت فرانسوی دارد، چه آنکه طیب نیا نامی از آبی های جاده مخصوص نبرده و این یعنی قرار نیست شراکتی میان آنها با رنویی ها شکل بگیرد. رنو حدودا یک دهه پیش با سایپا و ایران خودرو قراردادی جوئینت ونچر به امضا رساند و تا به امروز در هر دو شرکت مشغول به تولید محصول است، با این حال اگر قراردادش با سایپا نهایی شود، عملا ایران خودرو را ترک خواهد کرد.

  کانال خبری ، صرفاً بر روی نسخه بروز شده تلگرام کار می کند،می توانید با استفاده از لینک های زیر تلگرام خود را آپدیت کنید.

تلگرام نسخه دسکتاپ (ویندوز):
https://tdesktop.com/win

محتوای مجله دنده 6 با مطالب درج شده در وب سایت متفاوت بوده و برخی اخبار کوتاه و جالب از چهار گوشه صنعت خودروسازی را شامل می شود.

از این که با شما هستیم، خوشحالیم.

]]> http://dande6.com/30978/%d8%a7%d8%ad%d8%aa%d9%85%d8%a7%d9%84-%d9%be%d8%a7%db%8c%d8%a7%d9%86-%d9%87%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%b1%d9%86%d9%88-%d9%88-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%88-%d8%af.html/feed 50

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 84 تاريخ : سه شنبه 20 بهمن 1394 ساعت: 17:16

سورن توربو با قیمت کمتر از 40 میلیون به بازار می آید

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در گفتگو با خبرنگار روزنامه دنیای خودرو برای اولین قیمت جدیدترین محصول خود را اعلام کرد. شنبه، هفدهم بهمن ۱۳۹۴ با حضور برخی مسئولان از خط تولید سورن توربو رونمایی و تولید انبوه این خودرو آغاز شد. هاشم یکه زارع در مورد قیمت این خودرو اعلام کرد: سورن توربو دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومان از نمونه ساده گران تر است و بزودی فروش آن آغاز می شود. طبق سیاست های فروش ایران خودرو، به مشتریانی که در فروش اولیه به خرید این خودرو اقدام کنند، تخفیفی داده می شود.

سمند سورن توربو-8
سورن ELX با موتور EF7 (کد ۵۷۵۱۱) قیمت ۳۶ میلیون و ۷۴۴ هزار تومان را در شرکت ایران خودرو دارد. با توجه به صحبت مدیر عامل این شرکت در خصوص نحوه قیمت گذاری سورن توربو، قیمت این خودرو ۳۹ میلیون و ۶۴۴ هزار تومان است. در جمع بندی کلی می توان به این نتیجه رسید که قیمت این محصول جدید زیر ۴۰ میلیون تومان در فروش اولیه اعلام می شود و شایعه قیمت بالاتر سورن توربو نسبت به دنا به طور کل رد می شود.

سمند سورن توربو-1
سورن توربو خودرویی است که با فناوری بومی همراه بوده و با موتور ۱٫۷ لیتری توربو شارژر ۱۵۵ اسب بخار قدرت تولید می کند. گشتاور این موتور ۲۱۵ نیوتون متر است که با گیربکس ارتقاء یافته (گیربکس پنج دنده دستی با تغییر ضرایب دنده نسبت به نسخه ساده) قدرت را به چرخ های جلو منتقل می کند. سورن توربو شتابگیری رسمی ۱۰ ثانیه را برای صفر تا صد برای خود ثبت کرده است و مصرف سوخت ۷٫۴ لیتری را به ازای هر صد کیلومتر دارد. اولین تست و بررسی بلند مدت این خودرو در شماره ۱۳۲ روزنامه دنیای خودرو منتشر شد.
روزنامه دنیای خودرو- حسین دلاور

اولین تست سورن توربو، سریعترین محصول ایران خودرو در راه بازار

به اشتراک گذاری

- - , .

دنده 6 ...
ما را در سایت دنده 6 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 105 تاريخ : سه شنبه 20 بهمن 1394 ساعت: 1:27

کلیپ خط تولید رنو مگان

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *